Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138551) IMIIKE1998 válasza nmate91 (#138548) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+6030D: Köszi, akkor lehet marad a kézi megoldás, annyira nem koszos.(Panelben nincs slag, szóval marad a vödör. :D)

Ezt meg most találtam a teló becsúszón, okozhat gondot?(Egy mélyebb karc.)

(#138552) StLui válasza nmate91 (#138544) üzenetére


StLui
veterán

nekem teljesen rendben a GPS, ha mér mellettem más akkor hasonlókat mérünk, én imádom , májusban volt 2 éve hogy nálam van

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138553) StLui válasza Tomi_Sci (#138546) üzenetére


StLui
veterán

Te választasz bringát hirdetésekből, ő elmegy, lealkudja, hogy legalább az ő költsége, haszna beleférjen, (előre kell utalnod) és haza postázza neked. Abszolút megbízható már jó ideje, nagyon sok bringát intézett már.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138554) Because válasza IMIIKE1998 (#138547) üzenetére


Because
őstag

bármelyik kézi autómosó. a hozzám közelihez pont bringás az egyik karbantartó srác, legutóbb is segített tartani, mert azért a nyomás arréblökdösi :)

(#138555) Massmurderer válasza IMIIKE1998 (#138547) üzenetére


Massmurderer
őstag

Önkiszolgálosnál tutti :D
Mondjuk én azt csinálom h van itthon levegö kompresszor,szoropisztolyba teszek vizet,és frankon le lehet a szutykot veretni róla.Utána meg simán levegövel kifújom az olyan helyekröl ahol a viz gondot okozhat,pl. fékmunkahenger,lánc.

[ Szerkesztve ]

(#138557) nismoka válasza IMIIKE1998 (#138551) üzenetére


nismoka
addikt

A szimeringet tönkre teheti, de ahogy látom már most sem tömit túl jól..

(#138558) Gabesz984 válasza trialboj (#138518) üzenetére


Gabesz984
tag

Szia! Én időjárás független kerékpárral megyek melóba, már csak azért is :). Most nyáron nekem az átöltöztés vált be. Rövid nadrág és biciklis felsőbe megyek. Decás esőkabát, váltó zokni van nálam. Irodában van a bőrcipőm. Inget és öltöny nadrágot viszek magammal. Hátizsákot esővédő ha kell. Ha nem játszik az átöltözés akkor poncso és elől hátul sárhányóra szavazok.

Iphone 6, IPad Mini, IMac

(#138559) Predator2 válasza Hasaggymeg (#137783) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Felmerült bennem pár kérdés a nemrégiben ajánlott kerékpárral kapcsolatban.
Ez a 90.000Ft-os kerékpár mennyire egy kompromisszum mentes megoldás egy olyan embernek aki nem járna versenyre vele? Magyarán arra vagyok kíváncsi mennyire sz@r.

Másik kérdésem, hogy női kerékpár-t milyet ajánlotok szigorúan boltba járásra.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#138560) Massmurderer válasza Predator2 (#138559) üzenetére


Massmurderer
őstag

Az hogy versenyre nem jársz,nem jelent semmit.Én se járok pl.Meg szerintem itt sokan igy vannak vele,mégis drága gépeket tekernek. Legfőképpen az igény,pénztárca kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#138561) Toobee válasza Tomi_Sci (#138546) üzenetére


Toobee
veterán

Pulzusmérővel nem volt gondja, viszont nagyon durván merül tőle. Más szenzort szerintem nem lehet kötni rá. Ha ilyen igények is vannak, akkor csak dedikált, bringás órában gondolkodnék.

https://barbieripnk.hu/

(#138562) Runner_fxr válasza jjeahh (#138516) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na majd kipróbálom azt a new files mappába másolást, az adatok testreszabása is megoldódott, találtam egy videót, hogyan kell. Kezd egészen bringás computer kinézete lenni. Most már csak azt kéne tudni, hogy adok meg neki úticélt a navigációhoz. A 100k-s ár és hogy belépő kategória, érdekes így leírva. :) Na hétfőig még kitalálom mi legyen, maradjon e vagy cseréljem ki valami másra.

nismoka: Tudom, hogy az exploret ajánlottad, de engem a mérete riasztott el.

[ Szerkesztve ]

(#138563) Hasaggymeg válasza Predator2 (#138559) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt nehéz megmondani,mindenkinek más a kompromisszummentesség.Ha mondjuk 1000 km alatt kerékpározol évente,főleg aszfalton,semmi teljesítménycentrizmus,akkor egy 100e alatti Decas gép is elég lehet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138564) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#138551) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azon a telón nem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138565) jjeahh válasza Runner_fxr (#138562) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A garmin belső memóriáján keresd a New Files mappát, ne az SD kártyán. Persze lehet azóta másképp műkszik és nincs ilyen mappa már, nálam így kell csinálni a Touring Plus-al. Úti célt én előre meg szoktam tervezni Komoot-on, rámásolom a gpx-et és hajrá. Talán úgy kétszer terveztem utat a Garminon.
Nekem nagyjából bevált a Garmin, "csak" két hibája zavar, az egyik, hogy pár havonta egyszer lefagy, a másik meg, hogy egyes gpx-ekre "útvonalszámítási hibát" dob, ergo nem hajlandó navigálni, csak mutatja az útvonalat a térképen, de nem szól amikor le kéne térni. Lehet, hogy én csesztem el valamit, mert az elején működött, aztán töröltem róla az összes gyári térképet... ezután kezdte el ezt a vacakolást. Frissítettem a térképeket és azóta néhány gpx működik, néhány meg nem. Ettől még használható a navija is, csak nem szól, amikor egy elágazásnál le kéne térni. Az biztos, hogy a köv. navim is Garmin lesz, az újakban már lehet javították ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#138566) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Megint én :). Nézegettem a javaslataitok alapján a montikat (aszfalt, földút, kátyúk, meg a könnyebb pályák a budai hegyekben, inkább túra, mint teljesítménysport jelleggel), és rá kellett jönnöm, hogy pont az egyik lényeges kérdést nem tettem fel.
Milyen kerékátmérőt érdemes nézni? 177cm/77cm átlépőmagasságom van, 67 kg vagyok. Eddig inkább csak 26"-os montival, ill 28"-as trekkinggel voltak tapasztalataim (csak már régen, és nem tudom már összehasonlítani, mert a monti már alkatrész :DDD).
Azt olvastam, hogy a 26"-ot kezdi felváltani a 27,5", meg ugye van a 29", ezek közül melyiket érdemesebb nézni? Mert intuitíve azt gondolnám, hogy a 29"-lal a nagyobb kerék miatt könnyebb haladni, csak nem tudom, az mennyire jó az én fizikai paramétereimhez.
Igyekszem jövő héten minél többet kipróbálni, de szeretnék céltudatosabban keresni.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#138567) Massmurderer válasza INTELligent (#138566) üzenetére


Massmurderer
őstag

29-es jóval drágább ha az ár tényező.De 26 és 27.5-nél is vannak jó gépek.

(#138568) jjeahh válasza INTELligent (#138566) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én amatőr szinten a 29er-re szavazok, megbocsájtóbb a nagyobb kerékméret, könnyebben átgördül az akadályokon, az én s*ggemet már mentette meg párszor olyan helyzetekben, ahol a 26-ossal fejreálltam volna. Én is 29ert használok, pedig alacsonyabb vagyok nálad (168cm), szal nyugottam megvehetsz egy nagykerekű montit is, a lényeg, hogy a vázméret és a geó jó legyen, kényelmesnek érezd.

Más: ma reggel egyet Szellő tetőztem a havercsajjal, hát egyik szemem sírt, a másik nevetett... tavaly-tavalyelőtt azonos formában voltunk, de idén sokszor leszállt és tolta, amikor tekerte kifelé, akkor végig 22/34T áttétellel hajtotta, aztán a végén így is teljesen kikészült :D . Én meg azon agyalok menjek-e még egy kört, mert el sem fáradtam :DDD . Másrészt a Szellőt sem unom meg soha, órákig el tudok ott üldögélni. Pár szokásos katt:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#138569) IMIIKE1998 válasza nismoka (#138557) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R Hát elég alap cucc, RST Gila 100mm, de akkor használom, ahogy van.
Hasaggymeg: Köszi, most volt telószervizen, de akkor nem gond. Esetleg ilyen ebay-es teleszkópvédő huzatot érdemes venni?

(#138570) Massmurderer válasza jjeahh (#138568) üzenetére


Massmurderer
őstag

Dikk..hegyi levegö más ám mint erre ahol csak szinte sík terep van.Irigyelek rendesen :P

(#138571) Predator2 válasza Hasaggymeg (#138563) üzenetére


Predator2
addikt

Értem, köszönöm a választ.

Ha mégis a vásárlás mellett döntenék, rögtön használatba vehetem a kerékpárt, vagy van olyan része amin ajánlott javítani, cserélni?

Női kerékpárt 160-170 cm-es nőnek mit ajánlanátok, a legalapabb dolgokra? Boltba járós kerékpár, faluban, nagy részén aszfalt.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#138572) INTELligent válasza Massmurderer (#138567) üzenetére


INTELligent
senior tag

Massmurderer, jjeahh: Köszönöm a segítséget! :)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#138573) Hasaggymeg válasza Predator2 (#138571) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

El kell menni a Decathlonba,vagy a honlapra és nézni mind2töknek 1-1- kerékpárt...aztán itt valaki véleményezi majd.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138574) ivana válasza kutkut (#138515) üzenetére


ivana
Ármester

Szia!

Ennyi pénzért baromi jó vintage montik vannak, azok is 26"-osok, és a felszereltség össze sem hasonlítható. Ezek amiket linkeltél nem jók, alsó kategóriás cuccokkal szeret borzalmak. Az utolsó meridát kivéve, de erre meg valaki markolat váltót rakott, ami borzalmas.

Vintage montik, váz mérethez írj egy magasságot, meg átlépési magasságot.

[link] [link] [link] [link]

(#138575) nismoka válasza jjeahh (#138565) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, van ilyen mappa az újakon is. :K

(#138576) CaNNa3IS válasza ivana (#138574) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

a HT az jo de hát azon is markolat váltó van :-D

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#138577) Massmurderer válasza ivana (#138574) üzenetére


Massmurderer
őstag

Csak ép ezek nem női gépek. " Váz: ~M-es női / unisex ha lehet "

(#138578) Massmurderer válasza CaNNa3IS (#138576) üzenetére


Massmurderer
őstag

Markolatváltó nagy lópikula.Semmit se ér.

(#138579) Massmurderer válasza jjeahh (#138568) üzenetére


Massmurderer
őstag

Jobb terepröl nem tudtam képet löni mert állati sok szúnyog volt :DDD

(#138580) jjeahh válasza Massmurderer (#138579) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen szinteket lehet menni arrafele vajon?
Ezt a bringát nem mutogattad még soha, vagy lemaradtam valamiről? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#138581) Hasaggymeg válasza StLui (#138514) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A vaddisznón viszont csodálkozok,ott a vasút és az autóút között,melyen túl már ott a Duna?! :F ...már mindenhol vannak. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138582) Massmurderer válasza jjeahh (#138580) üzenetére


Massmurderer
őstag

Itt aszfalt....meg ami van buckó az eröbe :DDD Új szerzemény+a régiböl átpakoltam ezt-azt :D

(#138583) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#138581) üzenetére


Massmurderer
őstag

Mifelénk is igy van.Ott a vasút,főút,Duna,még vad annyi van mint állat.

(#138584) StLui válasza Hasaggymeg (#138581) üzenetére


StLui
veterán

Meséltem a feleségemnek, nem tudom fogunk e valaha arrafelé kerékpározni ;] Kiszökött a Camelot mini állatkertjéből :F

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138585) Massmurderer válasza jjeahh (#138580) üzenetére


Massmurderer
őstag

[link] Meglesheted magad is :DDD

(#138586) Hasaggymeg válasza StLui (#138584) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pontosan itt volt egy kábé ekkora süldő. Kijött a kerékpáros útra a vasút felől,meglátta a lámpákat,futott vagy 30 métert előttünk majd visszament ahonnan jött,hogy már csak büdös szagát éreztük az éjszakában.Olyan 10-10,30 lehetett.Nappal,mikor mozgás van nem jönnek elő,de olyankor,sötétben ott nem sokan kerékpároznak. :DDD Mondtam is zasszonynak,hogy elütteti magát szerencsétlen,hisz ott már az út következik...ha 1edül jövök és nyomom mint állat,biztos elütöm.Lett volna vaddisznósült vacsorára...alumíniumforgáccsal. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138587) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

Szeretnék váltani egy utca keróról egy országúti "verseny" keróra.
80-100K lenne a max amit költök rá,használtat gondoltam,heti 50-80 km-t megyek.
180 magas és 95 kg. vagyok,milyen bicót ajánlanátok és honnan vegyek?
Láttam a linkeket az ÖF-ben,de hátha van tuti heyl ilyen biciklire.

Köszi a helpet előre is..

(#138588) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#138586) üzenetére


Massmurderer
őstag

Esti órákba melóba menet-jövet ekkorákkal szoktam énis találkozni.Multkor pl. 3 nagy meg 6-7 kicsi volt.A 3 nagy elfutott,2 kicsi meg ott szambázot elöttem,mögöttem,fostam is mert a nagyok védik a kicsiket,akkor az a 3 nekemjön akkor szétcincálnak.De a 2 kicsi is lelépet.Kint a tábla amúgy a vadveszélyre figyelmeztett,elég sok baleset is volt mostanában arra,2 halálos.Sokan a megengedet sebesség helyet mennek 160-180-al,meg úgye a sok elözés.Van a főút,egy 2m-es útszéle,és mellette a kerékpárút,kerékpárút mellet meg az erdö.Vaddisznó,őz,róka,borz,nyúl ezek napi szinten vannak :DDD

(#138589) ivana válasza tobias40 (#138587) üzenetére


ivana
Ármester

Szia!

Ennyiért valami régi campás gépet tudsz venni.

Pl. [link] [link] [link] [link]

(#138590) Hasaggymeg válasza tobias40 (#138587) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan,hogy tuti hely nem létezik,keress,linkelj és véleményeztess.

(#138588) Massmurderer...a helyzet az,hogy mivel természetes ellenségük (farkas,medve) már nincs Magyarországon,így a vadászokra marad az állomány számának kordában tartása.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138591) jjeahh válasza Massmurderer (#138585) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha jól látom vannak a közelben 200 méteres hegyek :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#138592) Massmurderer válasza jjeahh (#138591) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hol??? :DDD :DDD :DDD

(#138593) tobias40 válasza ivana (#138589) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

Te ezek közül melyiket választanád? ;]

amiket én néztem:[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#138594) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#138590) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nem lenne itt semmi gond ha pl. azt a sok elb*szott millárdot ilyenekre cseszték volna el,pl. egy vadháló körbe,vagy ilyesmi.Itt már szinte nem is ijednek meg a vadak a forgalomtól,mert van ami kimegy a kocsi elé,kocsi megáll,és szépen ott vakarozik elötte,vagy el se akar menni az útról,úgy kell elkergetni.

(#138595) ivana válasza tobias40 (#138593) üzenetére


ivana
Ármester

Ezen integrált hajtás van az előny.

BTWIN-eket felejtsd el, nem egy szint ezekkel. A giant amit linkeltél jónak tűnik.

(#138596) Hasaggymeg válasza tobias40 (#138593) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valami bétvín fétised van,vagy mi? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138597) flash- válasza Szakbarbár (#138501) üzenetére


flash-
veterán

ha elszáll a pulzus akkor gyorsan tekersz, vagy nehéz áttételen mész.(aki nem edzi magát már egy ideje gyors fordulaton szerintem nem fog birni 80 vagy nagyobb pedálfordulattal száz kétszáz km-ert letekerni..)

kényelmes áttételben(trekkingel elöl 48-as nagytányér,hátul a 18ason), 50es rpm hajtókar fordulattal én a világból kitekerek,hamarabb unom meg a kerékpározást,csakhogy ennek én nem látom értelmét, azért tolok nagyrészt kisebb távokat intenziven...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#138598) tobias40 válasza Hasaggymeg (#138596) üzenetére


tobias40
veterán

Nincs semmilyen fétisem csak nem értek hozzá!
Ezért kérdeztem meg,de te pl. nem segítettél még egy link-el sem csak kritizálsz,nem értem miért? :U

(#138599) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#138596) üzenetére


Massmurderer
őstag

Pedig decathlonos márka :D Van aki még az alsógatyáját is ott veszi ahogy olvastam.decathlonba ezt vettem,decathlonba azt láttam,stb.Belestem a weboldalra hát elég szép ára van mindennek.Máshol,úgyanazt a márkát féláron majdnem megkapom.Én pl. semmit se rendeltem onnan,nem is fogok.Nekem is Btwin amúgy a bicó,igaz csak a váz :DDD

Oltári nagy üzlet .Pl . 27.5es külsögumiból kemény 5 tipus van.Bazinagy a választék :D Bemegyek bármelyik sutyó bicosboltba,elévág az eladó vagy 30 félét legalább.

[ Szerkesztve ]

(#138600) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok,

Szeretnék elkezdeni biciklizni, hogy mozogjak egy kicsit, fogyás szempontjából is jó volna.
Újonnan mi az amit meglehet venni erre a célra? Városban, két város közt tekerésre kellene.
Olyan 60-70 ezer felé nem szívesen mennék. Vagy ilyen árban inkább használt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.