Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123251) Because válasza deny330 (#123250) üzenetére


Because
őstag

szigetelőszalagozd oda, de tépőzár is van a textilboltokban általában :)

(#123252) pikszel válasza deny330 (#123250) üzenetére


pikszel
őstag

A velco strap kifejezésre keress rá.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#123253) deny330 válasza Because (#123251) üzenetére


deny330
aktív tag

Eddig szövet ragasztót használtam, az mocskosabb időben sem engedte el a belsőt. A bajom csak az, hogy meglátszik a vázon ha leszedem, ezért akarok tépőzárat venni. Textilboltra én is gondoltam, de itt a környéken nem igazán van. :C

(#123252) pikszel: :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#123254) Because válasza deny330 (#123253) üzenetére


Because
őstag

WD40 a ragacsos trutyira vagy alkohol (bár ezt nem tudom kikezdi e a festést)

(#123255) deny330 válasza Because (#123254) üzenetére


deny330
aktív tag

Alkohollal nem játszanék, WD40-et megpróbálom. Most hétvégén úgyis le akarom mosni.

(#123256) pikszel válasza deny330 (#123255) üzenetére


pikszel
őstag

Ahhoz kiváló a gyógyszertárban kapható sebbenzin is.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#123257) Massmurderer válasza deny330 (#123253) üzenetére


Massmurderer
őstag

[link] ilyet néztél??Nem ép oda való,de a célnak megfelel nem? :)Meg van gyorskötözöbe az az állitható,szétszedhetö fajta is.Álltalába piros szinü és olyan golyók vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#123258) Oneforall válasza Because (#123249) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Köszi a tippet, van Decathlon nálunk majd megnézem, igaz ez városi kerékpár, igaz én ott is használnám, kicsit összemosódik nálam a városi és a trekking.

(#123259) jjeahh válasza deny330 (#123250) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi!
Ha ebay is játszik, ott tuti van tépőzár, csak most hirtelen nem jut eszembe, a kicsi kínaiak milyen néven árulják.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123260) Hasaggymeg válasza Oneforall (#123248) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha linkeket illesztesz,azzal meggyorsítod a segítség érkezését.Unalmas keresgélni ezekre,mindenki ideje korlátozott,így ha megtalálod linkeld is látható legyen miről beszélsz és mennyi az ára.Amúgy Because linkelte Decas is ott van a szeren ár-érték arányban. :K

deny330...mindig gondolkodom,hogy rendben,felrögzítette a gumit a vázra,de mivel veszi le/teszi vissza a külsőt és mivel fújja fel? Gumileszedők és a pumpa hol vannak,mezzsebében? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123261) deny330 válasza pikszel (#123256) üzenetére


deny330
aktív tag

Vázon próbáltad már?

(#123257) Massmurderer: Szíjat nem. Nem tudom mennyire lehet feszesre rögzíteni ezeket. Nem akarom, hogy a szíj feje instabil legyen, szerintem össze karcolná a vázat ha terepen megyek és rázkódna.

(#123259) jjeahh: Szállítási idő függő. Persze nem sürgős, ilyen mocsok időkben amúgy sem sokat tekerek.

(#123260) Hasaggymeg: Egyébként jogos kérdés. Én effektív a táskám egy kis zsebébe szoktam elrejteni azokat, hogy könnyen hozzáférhessek. A pumpát sikerült rögzítenem a táskán kívül, a belsőnek nem találtam értelmes helyet. A pici táska indokolja csak azt, hogy minél jobban eltudjam rakni a dolgokat amik hosszabb túrára kellenének. Az a baj, hogy böszme nagy hátizsák alá beizzad a hátam, plusz elég idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#123262) Oneforall válasza Because (#123249) üzenetére


Oneforall
csendes tag

A dinamó világítás mit jelent ezen típusnál? Miben különbözik a hagyományos dinamótól?

(#123263) Massmurderer válasza Oneforall (#123262) üzenetére


Massmurderer
őstag

"Shimano agydinamó" Amúgy nem ér annyit az a 2 kerekü.100k picit sok ezért

[ Szerkesztve ]

(#123264) emiki6 válasza deny330 (#123253) üzenetére


emiki6
veterán

Nézz szét a kábelkötegelők között. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123265) Because válasza Massmurderer (#123263) üzenetére


Because
őstag

ha ennyi pénzért jobban kapsz más matricával a vázon muti :D
és most a merev villa, ami nem áll be és az esőtől nem rohad legyen előny :)

[ Szerkesztve ]

(#123266) Oneforall válasza Massmurderer (#123263) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Az agydinamó működése közben nem nem nehezebb hajtani a kerékpárt, mint anélkül?

(#123267) StLui válasza Oneforall (#123266) üzenetére


StLui
veterán

én nem veszem észre a működését, nagyon minimális lehet az ellenállás amit kifejt

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123268) 6030D válasza deny330 (#123261) üzenetére


6030D
Ármester

Ha van táska, én biztos nem aggatnék semmit a bringára. A korábban említett pántok ki is dörzsölhetik a belsőt, mint ahogy Hasaggymegnek a nyeregtáska is kidörzsölte. Mindkét esetre megoldás lehet egy nejlonzacsi, csak vázon hülyén néz ki. Van viszont a futóknak övre rakható kulacs vagy széldzseki tartó, amit ha felkötsz a tatyódra, akkor van egy plusz helyed, amiben elvan a belső. Linkelném, de nem találom... :(( Bár csodálkozom, hogy mekkora táska amibe nem fér egy belső. Vagy mi van benne?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123269) flash- válasza jjeahh (#123238) üzenetére


flash-
veterán

az a gumibelső tartó topeak táska engem is érdekelne,hol lehet ilyet venni? milyen néven fut?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#123270) StLui válasza flash- (#123269) üzenetére


StLui
veterán

hát linkelte is!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123271) Hasaggymeg válasza 6030D (#123268) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem a tépőzáras rögzítö vászon is ledörzsöli a vázat terepen,nekem a nyeregtáska nyeregcsöven levő [link]rögzítője is lassan ledörzsölte a nyeregcsövet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123272) deny330 válasza 6030D (#123268) üzenetére


deny330
aktív tag

A táskám pici az a baj, de csak azt tudom magamra kötni úgy, hogy bunny és ugratás közben ne emelkedjen el a hátamról. Amúgy Főleg víz és kaja foglalja a helyet, ha terepen megyek általában nem igen esik útba bolt ahol vehetnék kaját, kút meg fogalmam sincsen hol vannak a környéken. :F Persze ez csak nagyobb túráknál baj, amikor mondjuk reggeltől kora estig tekergek. Eddig nem zavart annyira, mindig meg tudtam oldani, csak a cipzár kezd szét jönni, mivel mindig zsúfolásig van a táska. Nem akarom szétbarmolni, bár úgyis lefogom cserélni egy nagyobbra.

A kidörzsöléstől én is tartok, csak hirtelen megláttam ezt a képet, gondoltam hátha valami speciálisabb bringás cucc. :D

(#123273) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Tegnap megnéztünk barátnőmnek egy ilyen kerékpárt. Intersportban 130- ért adják. Mi a véleményetek róla? Ami feltűnt, hog, az első teleszkóp lötyögős. Az összes suntour next villa ilyen? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#123274) jjeahh válasza flash- (#123269) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123275) Hasaggymeg válasza belsodavid (#123273) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézd meg jobban,kétlem ugyanaz lenne 250 helyett 130 ért...annyiért,TektroHD fékkel még kotyogós telóval is megérné az árát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123276) belsodavid válasza Hasaggymeg (#123275) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Váltó az tuti acera rajta, a fék is passzol. A kinézet is. Hajtókar, fogaskoszorú minden shimano raja. Esetleg ránézhetnél, ha pont ilyen boltban leszel, de szerintem ez ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#123277) Hasaggymeg válasza belsodavid (#123276) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ma előreláthatóan pont be fogok tudni nézni a Duna plázás Intersportba,de foglalj le egyet,mert ez így első látásra marha jó vétel száz harmincért! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123278) Oneforall válasza Because (#123249) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Megnéztem volna a Hoprider 100-at, de sajnos csupa MTB-t lehet kapni a helyi Decathlonban, mert azt keresik.
Az eladó nem ajánlotta, mert bár jó ár/érték arányú, de a merev villa miatt kényelmetlen lenne, a világítást nem lehet kikapcsolni, kezdetleges a váltója. Inkább a Hoprider 500-at ajánlotta 30.000-rel drágábban.

(#123279) belsodavid válasza Hasaggymeg (#123277) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Megköszönném! Annyi buktató lehet hogy van benn, hogy esetleg ebben a vázban egy butított rendszer van a linkelttel ellentétben, de mint mondtam, mindkét váltó az Acera. A fék az tektro, olajos. Hajtókar, fogaskoszorú Shimano, tehát nem hinném ( vagy nagyon figyelmetlen vagyok). A kerékpárt kipróbáltuk, van méret is és tetszik is.

(#123280) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi hack: rájöttem, hogy a filléres tépőzáras konzollal simán fel lehet dobni a sisakomra a Convoy-t:

Így egyet instant berendeltem még, Dresslily-n megint akcijós, FS9992 kóddal $7 :)) . A másik meg marad a kormányon.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123281) Oneforall válasza Oneforall (#123278) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Ebből kifolyólag ehhez (Kross Trans 1.0 (2018)) mit szólnátok?

https://www.bringaboard.hu/kross-trans-10-2018-ferfi-trekking-kerekpar-82179

(#123282) szkink válasza SSJmeszes (#123246) üzenetére


szkink
aktív tag

Szia.

Köszi az infót,lehet bepróbálok egyet,mondjuk nekem bejövőseb egy lezser fazon,aliról még csak párnás gatyát rendeltem azokkal megvagyok elégedve,wish-ről van egy hosszú felsőm azzal sem voltak méret problémák,az újával sem :) Az ION cuccok között sok a sötét szín,a Loose Riders-nél meg kicsi a választék de meg akadt a szemem pár terméken mind a két márkánál :K

(#123283) Because válasza Oneforall (#123278) üzenetére


Because
őstag

nyilván ad egy kis komfortot az a rugós valami, de én városban használva csak hátrányát látom a merevvel szemben. altus váltó tökéletes arra a célra amire neked kellene, itt jegyezném meg, hogy a linkelt Krosson még ennél is alsóbb kategóriájú van :)

(#123284) Hasaggymeg válasza Oneforall (#123281) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ennyi pénzért ilyent lehet venni.Nem rossz 125e körüli pénzért.belsodavid Genesis-e még jobb vétel. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123285) cobranco


cobranco
csendes tag

Megint,vagy még mindig az Alpok!
Dél-Franciaország zord sziklavilága normál körülmények között is tartogat kihívásokat kerékpáros szemszögből,40 fokban meg még inkább.A nehézségeket azonban kompenzálja a táj szépsége,ezért túrázóink simán veszik az akadályokat,sőt még egy jeges patakban való csobbanás, megfűszerezve egy gasztronómiai oktatással is szinesíti a programot.

Tengeri-Alpok ostroma 7.rész: "Európa vad sarka" 2017. /France/ FullHD 1080p

Útvonal:
Lantosque-Vésubie szurdok – Saint-Jean-la-Riviére (293 m) – Belvedere Saut des Francies-Duranus (468 m) –Levens- La Roquette-Sur-Var (350 m) –Saint-Martin du Var (130 m) –Pont Durany- Defilé du Chaudan/Var-áttörés/-Gorges du Mescle-Tineé kanyon-Clans-Saint-Sauveur-Sur-Tinée (496 m) – Gorges des Valabres-Isola (881 m)

Képes túrabeszámoló:
[link]

Fotoalbum:
[link]

Térkép/Map:
[link]

Kellemes időtöltést!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#123287) nismoka válasza #68686080 (#123286) üzenetére


nismoka
addikt

Gepida

(#123288) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Mostanában azt vettem észre a kerékpáromon (Gepida Alboin 300) hogy amikor gyorsan kormányozok balra, akkor "nyikorog" egyet. Jobbra nem, és ha balra lassan kanyarodok, akkor sem. :F Szerintetek mi lehet a gond?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#123289) parkr válasza #68686080 (#123286) üzenetére


parkr
őstag

csepel, neuzer, gepida, (hauser is talán?) meg most van ez a bádog vagy bad dog nevű csoda

[ Szerkesztve ]

(#123290) woodworm válasza #68686080 (#123286) üzenetére


woodworm
veterán

Tisztázandó, hogy mit nevezünk gyártásnak.
A többi név mellé még ott a Mali.

(#123291) ZolkoW


ZolkoW
őstag


A mai tanulság: attól, hogy 9:00-kor nem esik, még 9:30-kor eshet :D
Ehhez kapcsolódó másik tanulság: az oké, hogy felülről nem nagyon ázott át a ruhám, de ott a nadrág is, amire eddig ilyen szempontból sosem figyeltem. Na az átázott (vékony futónaci, térdnél hamar hűvössé változott).
Akkora hardcore arc nem vagyok, hogy igazi esőben elinduljak, de arra gondolhattam volna, hogy útközben kap el. Nem mintha lenne esőálló nadrágom. De a Btwin 500-as mez jó vétel volt, ma tudtam kipróbálni egy vékony (nem thermo) aláöltözővel, és vettem egy softshell mellényt is rá, mert amikor indultam, még semennyire nem voltam bemelegedve (jé..), és hűvösnek tűnt az idő. Egy órát tekertem csak, ezalatt a karjaimon nem ázott át a gyenge esőben, és nem is fáztam. Lejtőn hazafelé azért jó volt, hogy volt mellény is rajtam.
Az a mellény (igazából softshell kabát, lecsatolható ujjakkal) az egyik leggyakrabban használt ruhadarabom, csak azt nem szeretem, hogy túl nagyot vettem belőle.

szerk.: ez a vesszőparipám lesz, de a boltban természetesen mindenből csak fekete volt. Jó, nem mindenből, de kabátot pont nem akartam, amiből tartottak neonsárgát is. Szóval felpróbáltam a feketét, tetszett, rendeltem pirosat, és elhoztam pár napra rá. Nem tudom, miért jó, hogy minden fekete, inkább nézzek ki hülyén, mint elütöttnek..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#123292) Hasaggymeg válasza bugizozi (#123288) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem valamelyik bovdenház végzáró/fékcső a vázszemben/vázbenenetben?

ZolkoW...jó hely,még ilyen ramaty időben is. :K Az valami.acél váz,karbon merevvillával?
Szerk.Ha ilyen helyeken nyomulsz legfeljebb egy szarvas üt el. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123294) Massmurderer válasza ZolkoW (#123291) üzenetére


Massmurderer
őstag

A szemem rossz,vagy tényleg nagyobb hátsó kerék??Csak mert a képen nekem úgy tünik :D

(#123295) ghostie


ghostie
tag

Sziasztok,

Ár/érték arányban mennyire lehet jó választás ez a Fatboy kerékpár egy tizenéves fiúnak?

[ Szerkesztve ]

(#123296) Massmurderer válasza ghostie (#123295) üzenetére


Massmurderer
őstag

Az a kérdés hol használja.mert pl. városba ilyen tök felesleges.

(#123297) ghostie válasza Massmurderer (#123296) üzenetére


ghostie
tag

Nagyobb részben városban, de szeretne terepezni is. Felesleges, vagy kifejezetten hátrányos? Egy olcsó áruházás kerékpárt "váltana".

A régi kerékpár nem bírta az igénybevételt, hol a váltó, hol a fék esett szét. Strapabíróbb lehet vajon ez?

[ Szerkesztve ]

(#123298) Massmurderer válasza ghostie (#123297) üzenetére


Massmurderer
őstag

Városba annyi értelme olyan biciklinek,min t pl valaki városba mászkálásra cross vagy trial,vagy salakmotort használna.Sima MTB jobb városba.Persze beleszólni nem akarok,de max feltünést kelt vele.

[ Szerkesztve ]

(#123299) Runner_fxr válasza ghostie (#123297) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A probléma az, hogy a terepezős igénybevételt ez se fogja bírni, hiába vastagak a gumik. Mindenből a legalja. Ezekhez a noname fékekhez még kb fékbetétet sem kapsz kerékpárboltokban, a fékhatása egy normális vfék szintjén sincs. Ráadásul sár nehéz lehet ez a bicaj. A fatbike már egy olyan kategória, ami igényel némi minőséget, ezt fillérekből sajnos nem lehet megúszni. ha ez a kategória kell neki, akkor kb innen indul: [link]
Ezt mondjuk használtan megkapod 250-300 körül.

(#123300) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#123292) üzenetére


ZolkoW
őstag

Így van, acél + szén, és egyforma a két kerék, még a gumiméret is :) Bár tényleg torz a kép..
Ruházatnál nem merek arra építeni, hogy csak erdőben, meg szürkület előtt használom... majdnem mindig van aszfalt is, ha nem vette volna el a kedvem az eső, akkor lehet hogy a zámolyi sörfőzőt meglátogattam volna ;-)

Egyébként ez kirívó eset, de egy teljesen lehetetlen helyen jött le a meredek erdei úton egy Suzuki Jimny, rákerestem, így írjak-e, banyek, az új változat kéne! olyanon, amin száraz időben sem tudok feltekerni végig, nemhogy csúszós faleveleken.. oké, a Jimny legurul, nem ez volt a meglepő, hanem hogy ott is előfordult szembeforgalom, ahol aztán nem számítottam rá.. MUFFlont egyébként láttam egyet, pedig mostanában nem sűrűn..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.