Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123501) emiki6 válasza IMIIKE1998 (#123499) üzenetére


emiki6
veterán

K2-ben felpróbáltam egy 46-os fiveten freeridert, jó volt, gondolom a 46-os spitfire is jó lesz nekem.



Ezeken vacilálok

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123502) deny330 válasza emiki6 (#123501) üzenetére


deny330
aktív tag

Iiijjj, az a barna nagyon jól néz ki! Konkrétan mi a neve? Fiveten freerider és kész? Egyébként a spitfire és a freerideder között mi a különbség?

Btw mennyivel biztosítanak jobb tapadást a szegecses pedálokon ezek a sima utcai cipőkhöz képest?

[ Szerkesztve ]

(#123503) emiki6 válasza deny330 (#123502) üzenetére


emiki6
veterán

A barna az spitfire kaki craft khaki. A másik kettő freerider (earth green és black/gray)
A spitfire nem való MTB cipőnek elvileg, inkább hétköznapi, városi biciklizős. A freerider meg egy belépőszintű MTB platform cipő. Jó lenne tudni mennyire szellőznek, mert télen is használnám...
A Stealth gumijukról híresek, amely jól tapad, de nehezen kopik. Sok adidas terrexen is az van.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123504) deny330 válasza emiki6 (#123503) üzenetére


deny330
aktív tag

Engemet még a beázás érdekelne, már régóta gondolkozom egy ilyen cipőn, bár így akkor csak a Freerider jöhet szóba. Az Adidas Terrexek nem tűnnek rossznak, de gondolom ezek túra cipők, nem bringázni vannak.
Köszi az infót! :R

(#123505) pc360 válasza deny330 (#123502) üzenetére


pc360
addikt

+1

Végre egy letisztult deszkás style. És széles cipőfűző! <3
Volt egy nagyon hasonló Vans-em, azóta nem találkoztam ilyesmivel...
Vajon létezik 47-48-asban? Ha talpa is drapp, akkor insta buy. :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123506) Zsohi válasza emiki6 (#123501) üzenetére


Zsohi
őstag

A Freerider erosen ajanlott! A sajatomat mar ket eve koptatom egy Nukeproof Horizon pedalon ami par honap alatt leamortizalta a Nike futocipom talpat, mig a Five ten teljesen ujszeru. A cipo szellos, igy en telre a nagy hidegekben valami mast valasztanak. Amugy meg a Freerider kozel 10 eve mar a piacon van mindenfele valtoztatast nelkulozve es ennyi ido elteltevel is a benchmark a bringas cipok kozott.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#123507) 6030D válasza IMIIKE1998 (#123490) üzenetére


6030D
Ármester

Betétet lehet rendelni, itthon meg belevarrják.
Én használnám a helyedben, vagy ugyanennyiért eladnám. Én is 30e-es gatyát vettem 5-ért, két méretet rendeltem, amelyik nem lett jó, azt ismerősöm megvette szintén 5-ért.
Te vennél apróból gatyát 15-20e-ért? Próba lehetőség? Posta, méretprobléma?
Add el ugyanannyiért, és ingyen tanultál.

Because: alis Sky mezben sem vagy a Froome csapattársa. ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123508) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#123479) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes,hogy nem szegecselt a felni. :F ...bár nem tudom annak van-e még a korábbi jelentősége.

(#123504) deny330...már öreg vagyok ezekhez a kifűzötten menő deszkás cipőkhöz,ezért van Terrexem. Na ez nem ázik be,gyöngyvászonszerű,nem hasított bőr melyen minden csepp víz azonnal folttá nő.Ha meg túl szürke,hát... :DDD A felgumizott orra külön + pont nálam.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123509) jjeahh válasza deny330 (#123481) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez a kerékagy csere engem is érdekelne, ha házilag laikusként is megoldható, akkor a következő fejlesztésem egy szett új agy lenne... gondolom nem kell új küllőket venni, a régiek is megteszik, mert szabvány méretűek az agyak (?).

Cancer: Nagyon jól néz ki az a váz, de a sárvédők, a közgyűrű rengeteg a stucni alatt és a kopasz gumik nagyon elhúzzák a szememet ;] . Gondolom városba így frankó, de nem túl macera minden erdei túra előtt átszabni? Nem lenne egyszerűbb egy all in one gumit venni rá? Pl. schwalbe racing ralph vagy smart sam. A sárvédő ilyenkor gondolom hasznos, de száraz időben meg terepen én biztos leszerelném. A közgyűrűkből elég max egy is ha jó a váz mérete neked, bár ha jól látom eléggé előretoltad a nyerget, picit hosszúnak érzed a vázat? Úgy 20mm-vel én is hosszabbnak éreztem az enyémet amúgy, ezért nemrég egy tuning keretében kicseréltem a nyeregcsövet is (gif) olyanra, aminek nincs hátrahajlása, így tökéletes, lehet neked is segítene és filléres alkatrész, én asszem valami 9.90 euróért vettem bike-discount-ról. Persze ez mind ízlés és felhasználás kérdése is, semmit nem kell halálkomolyan venni amit írtam, meg gondolom még sokat alakul majd a bringa idővel, amíg összeszoksz vele.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123510) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123509) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez az agyfejlesztés számomra kínai. :F Terepen ember legyen a talpán aki amíg tényleg nem áll be az agy,észreveszi olcsó Quando,vagy éppen kerámia aggyal teker.Hátul,a szabadon futó már más tál tészta.Annak pontossága,reteszelés sűrűsége sokat számít,vagy ha éppen kiakad,beáll,stb.akkor bizony vége a mókának,de az agyakat cserélni amíg azok még jól forognak és nem kotyognak mint állat? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123511) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123510) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Elég lenne szerinted ezek szerint szétszedni és újrazsírozni? Mivel az még belépő Acera, gondoltam nem foglalkozok a szervizelésével, hanem kicserélem komolyabbra... vagy szükségtelen? Amúgy nem kotyog, csak észrevettem amikor fogaskoszorút cseréltem, hogy nem forog már annyira tökéletesen olajozottan.
Az a gond, hogy a szétszedéstől is félek, egyrészt ha jól tudom egy halom drága kulcs kell hozzá, másrészt az összerakás és finomhangolás nem tűnik egyszerű mulatságnak :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123512) trialboj válasza Runner_fxr (#123479) üzenetére


trialboj
őstag

Tudom hogy te nem hétköznapi halandó vagy ebben a témában, de az lenne a kérdésem, hogy ha átszereled a bringa felét, akkor bukod a garanciát ha esetleg valami gond lenne?

A te helyzetedben ez más, de most arra gondolok, hogy vesz valaki egy olcsó e-bringát, ahol nagyon alap a fék, a hajtás, de a váz/teló/motor már elfogadható, majd az előbb említetteket lecseréli, az aktuális bringájáról származókra...
Ha gond van a telóval, és szervizelni kell, garanciálisan, akkor azt már bukta, mivel a bringa nem az eredeti alkatrészekkel volt használva? ... és akár emiatt is mehetett tönkre a teló, pl erősebb féktől?

Az e bringáknál van különbség, az alsó modelleknél a motor között? Gondolok itt erre a bringára pl: Cube Sting Hybrid 120 Race 500 29" 2019
Ez pl egy viszonylag olcsó kb 2700 pénzért megvehető, alap gép, amin sok minden nagyon gagyi, de a motor és akupakk, az ugyan olyan minőségi, mint mondjuk egy lépcsővel feljebb lévő STEREO HYBRID 120 HPC SL 500?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#123513) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123511) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Biztos emléxel mennyit szívtam XT agyakkal,így tényleg nem biztos megérné a fejlesztés a beleölt pénzt.Szedd szét,takarítsd meg,zsírozd istenesen,majd hadd szóljon.Nem akkora macera azt zsírozni.Itt is van a rajz róla,a szükséges szerszámokkal együtt.Még ami biztosan kell,az egy kónusz kulcs majd beállítani a hézagolást,melyet Runner tanácsára úgy kell,hogy hangyányit kotyogjon,mert a gyors-száras rögzítés kicsit tovább szűkíti a hézagot.
Szerk: még annyit,hogy én egyik felén szedném szét a tengelyt,ahol jobban hozzá lehet férni,a másikon úgy szoktam hagyni összebikázva a kónuszt az ellenanyával.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123514) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123513) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, akkor tavasszal csinálok egy nagyszervízt és akkor szétszedem az agyakat is, a télen valszeg úgyis kevesebbet fogok tekerni.
Ja, emlékszek, hogy te szenvedtél vele, de arra már nem, hogy pontosan mi volt a probléma.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123515) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123514) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem váltotta be az ikszté a hozzá fűzött reményeket. Itt pl.a szabadonfutó 3 kalapácsa/kilincsműve,ahogy tetszik. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123516) 6030D válasza jjeahh (#123514) üzenetére


6030D
Ármester

Most azért lenne jobb szétszedni, mert a friss zsír tömít is, és a téli vizet kint tartja. Lehet, hogy tavaszra gallyra vágod. Én amúgy nem szórakoznék agycserével, ha meg akarod tartani a bringát, inkább várnék valami hiper akciós kerékszettet, ami jobb, mint a mostani. Ez mondjuk átütős, de találsz neked valót is. Két új Shimano agy is lesz 70 eur+szerelés.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123517) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123515) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most milyent használsz? Ha mégis arra kerül a sor, milyent érdemes venni?

6030D: Ja, gondoltam új kerékszettre is :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123518) Hasaggymeg válasza 6030D (#123516) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1

Más...bringások az örökkévalóságnak. :DD [link] [link]

(#123517) jjeahh...ugyanazt használom,mert amint azt már írtam,a kerékszett csere nekem messze nem hozna annyit mint amennyibe kerülne.Volt hátul egy agygenerál vagy 6-7e forintból (tengely,kónuszok és golyók),na meg a szabadonfutó kazettatest mizéria,melyet hosszú volna elismételni,de a lényeg,hogy egy garancia ugrás és 2 kazettatest vásárlás után,most egy másfél éves (egyelőre) működővel nyomulok.Addig hajtom ezeket a kerekeket amíg mennek,majd együtt lecserélem őket (de a Fulcrum nálam teljesen levizsgázott,miután nejemnél már többször szervizeltettem és újat is kaptam Olaszországból garanciában,mely ugyanolyan sz@rnak bizonyult :U )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123519) Runner_fxr válasza trialboj (#123512) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A szakszerűtlen szerelésből adódó problémákat úgy is kiszűrik, hiába panaszolod be, nyilván nem lesz garanciális. Viszont a gari lényegében a vázra szól, meg a pedelec rendszerre e-bike esetében. És ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy milyen alkatrészt cserélsz a bringán. Persze minden alkatrészre van 1 év gari.

Amiket linkeltél, azok pedelec rendszerben teljesen megegyeznek, mindkettőben a Bosch legerősebb CX motorja van és ugyan az az 500Wh-s akku.
De amúgy lehet eltérés, mert a Bosch gyárt gyengébb rendszert is, pl active néven, ezeket alap trekkingekbe szokták rakni.
A Shimano esetén is van több rendszer, de montiban általában e7000, vagy e8000 van. Trekkingekben meg e6000. A nyomatékban van különbség, de 250W-os mindegyik.

(#123520) emiki6 válasza deny330 (#123504) üzenetére


emiki6
veterán

Itt egy five ten összehasonlító cikk:
link

Hasaggymeg terrexét viszont lehetetlen felpróbálni, meg már kezd elég ritka lenni. Alternatíva rá elvileg a terrex cross trail sl és az újabb terrex solo-k.

Nekem gyanús, hogy EPS kellene, mert az a téli verzió, de nem tetszik :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123521) Strezi válasza Toobee (#123469) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#123522) jjeahh válasza emiki6 (#123520) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ejj minek kellett megmutasd ezt az EPS-t, egy száras kéne :D . Mondjuk valszeg úgysem veszem meg, mert van egy téli goretex-es száras deszkatalpú Lowa-m, az egyelőre tökéletesen szolgál.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123523) emiki6 válasza Zsohi (#123506) üzenetére


emiki6
veterán

A spitfire nekem jobban fekszik, mert arra amire én használom jobb, így megrendeltem azt a barnát biciklikkről, tehát ha mégsem lenne jó méretben vagy nemtudom, akkor könnyen el tudok tőle állni, mivel van budapesti üzletük, meglátjuk mennyire lesz használható télen. Ha nem, akkor még nemtom mit fogok csinálni...
Az a baj, hogy jelenleg nincs normális téli cipőm és ha már veszek, akkor gondoltam veszek olyat amiben tekerni is lehet, de lehet, hogy ez nem fog megvalósulni, mivel az EPS túl drága, nehéz beszerezni és attól tartok elég ronda is. Bár találtam egy parnát, amihez német rokon segítsége kellene, de hogy néz már ki? Az a vöröses árnyalat eléggé elrontja.
A spitfire meg biztosan jó lesz enyhe időben, talán nyáron is.
Attól tartok normális őszi terrexet majd csak tavasszal lehet felpróbálni a premiere-ben.
Viszont valami jó téli cipő kelleni fog, hogy átvészeljem a telet. azzal még nemtom mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123524) trialboj


trialboj
őstag

A hátsó tag, szelepsapkáját szeretném lecserélni egy piros v kék színű fém kupakra, de elég nevetséges hogy ennyire nehéz találni egy hasonlóan visszafogott kupakot. (helyi boltok is kilőve)

Googlebe beírva szinte csak írtó nagy és buta kupakok jönnek fel, és a legtöbb oldalon ezeket árulják. nagy nehezen találtam egyet ami úgy tűnik hasonlóan rövid lenne, még jól is néz ki, de kicsit sokba kerül, főleg hogy a posta még ennek a duplája is lenne.

Ha esetleg valaki tud hasonló modellt, ebay v bármi más oldalon, sokat segítene. autószelepes kupakról van szó.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#123525) pc360 válasza trialboj (#123524) üzenetére


pc360
addikt

[link]

Annál az RFR-nél kompaktabb úgyse lesz, a szállítási költség miatt megérni meg egyik se fogja. Tipikusan olyan dolog, amit más rendelés mellé kell bedobni. Amúgy meg zsír mindegy az alakja, úgyis csak a színét látják majd.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123526) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Szokásos mini kör:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123527) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123526) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és milyen a villa a régihez képest?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123528) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123527) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Összehasonlíthatatlan :DDD . Finoman mozog, merev, minden milimétert kimozog, egyelőre nem tudok belekötni, sőt, nem tudom elképzelni miben nyújthat többet egy ennél is jobb XC villa, persze ha kipróbálnék egy SID-et, lehet átértékelném picit a dolgokat :D . Vicces amúgy, hogy hirtelen értelmet nyert a lock tekerentyű, a Tora-n nem igazán használtam.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123529) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123528) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szuper! Majd mikor ereszkedsz egy durvát talán meglátod korlátait...vagy nem. :DDD
Szerk. és kell keress egy megbízható szervizest is. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123530) beleriand72


beleriand72
tag

150 milliárdból fejlesztik a kerékpárutakat 4 év alatt
[link]

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#123531) StLui válasza beleriand72 (#123530) üzenetére


StLui
veterán

Majd megint kiderül milyen drága a festék, amit felkennek a meglévő aszfaltra, 1milliárd/km :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123532) IMIIKE1998 válasza StLui (#123531) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Kb. :DD

(#123533) Redneck válasza emiki6 (#123501) üzenetére


Redneck
veterán

emiki6:
Csatlakozom a többiekhez, az a barna cipő nagyon adja. Itthon is kapható?
Oké ez elvileg nem az, de nagyon deszkás stílusú. Újabban sok, korábban dizájnos cuccokat gyártó cég, elég gáz deszkás cipőket forgalmaz, ezért annyira nem erőltettem az ilyesmit, pedig korábban imádtam ezeket hordani.

Cancer:
Mutatós az a Kona, használd egészséggel!

Runner_fxr:
Neked is köszönöm a sárvédős tippet! Ránézek, gagyizni nem akarok, de túlzásba esni sem. Komoly az új vas, gratulálok hozzá! Biztos brutálisat lehet vele csapatni magasabb szinten. El se tudom képzelni azt a bringás terepet ahol ezzel nem mész át.

jjeahh:
A mini körös és a felhős képek is baromi jók. Mindig örülök ha bedobálsz ilyeneket, ezzel hergelem barátnőmet hogy menjünk már bringázni. :DDD
Melyik Recon van a bringán?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#123534) jjeahh válasza Redneck (#123533) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Az új 2019-es modell van rajta, gyorszáras verzióban.
Szerencsés vagy, ha a barátnőd is bringázik :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123535) Redneck válasza jjeahh (#123534) üzenetére


Redneck
veterán

Nem bringázik, épp ez a baj. Az ilyen képekkel próbálom bringázásra bírni ha már a gyalogos természetjárás annyira nem izgatja. Ha nem akarja nem erőltetem, de nem is fog érdekelni ha hisztizik hogy a dögös kolléganőmmel megyek bringatúrára tavasszal. :DD

Szimpatikus ez a Recon, legalábbis Youtube videók szerint szépen mozog.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#123536) chubby2o6 válasza trialboj (#123524) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ali nem játszik? [link]

(#123537) emiki6 válasza Redneck (#123533) üzenetére


emiki6
veterán

A biciklikk-nél megvettem az utolsót (46-os). Ma megrendeltem a boráros téri üzletbe személyes atvétellel, 1 óra múlva hívtak hogy mehetek érte. Szóval már nálam van.
Van egy bakancsom, de kinőttem, meg a talpa is elvált. Van egy nike futócipőm, annak is elvált a talpa. Van egy salomon nyari túracipőm, az csak kicsi, eddig abban tekertem, de zsibbadnak benne a lábujjaim. Van egy munkavédelmi bakancsom, ami kényelmetlen és hideg. És végül van Top One által gyártott Feiyue wushu cipőm, amit aliról vettem 5500 forintért és ami azért jó, mert minimalista, amolyan barefoot cipő, kevés csillapítással és rendkívül hajlékony, tehát edzi a talp izmait, de tekerésre alkalmatlan, szinte fáj ha pedálra lépsz vele és még a talpán a gumi is biztos könnyen kopna, ja és most télen szétfagy benne a lábam.
És most meglett a Spitfire! Lehet benne tekerni, nem fagy szét benne a lábam, elég kényelmes és tavasszal, nyáron is jó lesz. Öröm és bódottá! :C
Holnap lehet teszek fel képeket mindket fűzővel.

Kb akkora, mint egy freerider, tehát ha egy adott méretű freerider jó, akkor a spitfire-t már nem kell felpróbálni, kár, hogy külföldön is kevés helyen van.

Megjegyzem, kb 285 mm-es a lábam, de a 300 mm-eshez valót (46) vettem. Egy fél, max 1 mérettel kisebbet még TALÁN el tudnék viselni, de a mostani pont jó, legalább nem nyomja el annyira a lábujjaim.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123538) deny330


deny330
aktív tag

(#123539) Strezi válasza deny330 (#123538) üzenetére


Strezi
őstag

Bikepark Wales, jó hely :K

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#123540) Redneck válasza deny330 (#123538) üzenetére


Redneck
veterán

ÚÚÚ, jól odavágta. :Y

emiki6:
Egy ideje sportosban tolom, semmi lazulós, deszkás cucc. Én ilyenben kerekezek június óta. Télen már nem nyerő, mert túl légáteresztő, és nem vízálló.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#123541) deny330 válasza Strezi (#123539) üzenetére


deny330
aktív tag

Lejött a videóból is. :DDD

(#123542) szkink válasza trialboj (#123524) üzenetére


szkink
aktív tag

Hátha ez is tetszik :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#123543) Because


Because
őstag

látszik hideg lett estére belefagyott a váltóbowden a házába... egysebizhettem hazáig :DDD

(#123544) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Ma ebben a -4C-ban kipróbáltam a Coldavenger maszkomat. Ez eddig a legjobb. Ebben végre kapok is levegőt rendesen és ennek ellenére nem a hideget kell beszívnom.
Az elsőként beszerzett Airtrim sem volt ilyen jó. Abból a menetszél kifújta a meleget.
A másodiknak megvett N-Ferno 6970 már nagyon extrém. Az inkább csak nagyon kis intenzitású mozgáshoz való.

[ Szerkesztve ]

(#123545) Runner_fxr válasza Redneck (#123533) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi, hát az biztos, hogy ez egy igazi úthenger lesz! :)

Még nem tudtam sajnos menni vele egy rendes teszt kört, de azért ma délután egy kicsit mentem vele.
Ami azonnal feltűnt, viszonyítva az előző Bosch rendszerű bringáimhoz képest, hogy ezt rásegítés nélkül is jóval könnyebb hajtani. Kb olyan érzés volt tekerni, mint egy analóg alu enduro-t. Ez már egy nagy pozitívum, mert sokkal többet tudom használni rásegítés nélkül is, amivel nőhet a hatótáv. A Bosch-nál azért volt ellenállás bőven, a belső áttételezés miatt és ez most nagyon szembetűnő az E8000 próbálgatása után.
A hollwtech II-es tengelykapcsolata is jóval merevebb, mint a Bosch féle ISIS, ezt érezni is bőven amikor beletaposol. És természetesebb az egész bicaj, mivel a q faktor pont ugyan akkora mint pl egy normál XT hajtóműnél, nincs az az érzés, hogy ez valami más, hanem tényleg hagyományos kerékpáron érzed magad. Bár az össztömeg itt sem kevés, de nagyon érezni azt is, hogy több mint 1 kilóval könnyebb motor van a váz közepébe, sokkal játékosabb. Geometriára kb olyan érzésem van rajta mint Toobee karbon Speci Enduro bringáján, csak talán kicsit hosszabb, de nagyon hasonló a bringa viselkedése, kicsit Specializedes érzésem van rajta. :) Aztán majd hétvégén igyekszem egy hosszabb terepezős kört menni, hogy jobban kiismerjem, mert most még sokat nem tudtam megízlelni a tudásából, oriási benne a tartalék, hatalmas a rugóút, pláne ezekkel a batár külsőkkel. Már a Cannondale is durva volt 130mm úttal és 2,8-as kerékkel, de ez meg 160 és ehhez hozzá a plus-os kerék, durva lesz, van egy olyan érzésem. :)

[ Szerkesztve ]

(#123546) inifini válasza eddie1978 (#123544) üzenetére


inifini
tag

Komolyan néz ki, az ára se gyenge. Erről az oldalról rendelted? Mennyi jött rá szállítási költségnek, mennyi idő alatt érkezett meg. A torkom elég érzékeny, nekem is kellene valami hatásos védelem, mert a jelenlegi maszkok mászásnál hátráltatnak, akkor kénytelen vagyok letolni, hogy kapjak levegeőt, na és akkor kapom be a hideg levegőt, ami most is torokfájást okozott.

(#123547) 6030D válasza inifini (#123546) üzenetére


6030D
Ármester

Thermo csősálat probáltad már? Csak a nyakadra, szád elé nem kell. Ha a nyakad meleg, nem fázik meg a torkod. Max hosszú guruláskor az orrod elé húzod, de nem kell

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123548) Toobee válasza Runner_fxr (#123545) üzenetére


Toobee
veterán

Nagyon várom már, hogy lássam! Gyönyörű gép, és nem kételkedem benne, hogy iszonyat disznó. A játékosságra viszont kíváncsi leszek, mennyire mozog tohonyán.

https://barbieripnk.hu/

(#123549) eddie1978 válasza inifini (#123546) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Pontosan nem emlékszem. Valahol 30k körül állt meg USA-ból. Akkor egy EU forrást találtam Amazonon, ahol 60k körül lett volna.

Télre nekem kellett, mert a jobb arcüregemnél a csont egy begyulladt fog miatt tönkre ment. Volt pár műtét. Emiatt érzékeny.
Ezzel tudok menni télen is kint. Próbáltam görgőzni, baromi unalmas és semmit nem ad abból vissza mint amikor kint megyek egy kört a természetben. A Zwift nem jön be.

Igen, kipróbáltam az orvos által javasolt semmit ne csináljon meg se mozduljon című dolgot. Legnagyobb baromság volt amit tehettem. Két év ment a kukába és a végén majdnem megdöglöttem. Ezt szó szerint kell érteni.

Kell a mozgás. Maszkkal télen is megy. Sokkal több előnye van mint esetleges hátránya.

Visszatérve az eredeti témához, mindhárom nagyon jó, viszont nekem ez utóbbi tűnik a legjobbnak számomra.

6030D, tökéletesen igazad van, a nyak melegen tartása nagyon fontos. A maszk mellett mindig használok én is. Nincs is gond szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#123550) emiki6


emiki6
veterán

Na, átfűztem az egyik Five Ten Spitfire fűzőjét, össze lehet hasonlítani melyik fűzővel és melyik fűzési technikával néz ki jobban:

És 1-1 kép szabadban, természetes fényen, így talán jobban látszik hogy néz ki valójában:

Még át fogom nézni megint a fűzési technikákat, a DH (double helix) talán nem a legjobb, mivel a luktávolságok változnak nem néz ki annyira jól. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.