Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123301) Hasaggymeg válasza ghostie (#123297) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Strapabíróbb a látszat ellenére sem lesz,de cserében viszont...nehéz lesz mint egy tank,egy vagyonba fog kerülni egy szett gumi rá és azzal a pénzzel már lehetne valami könnyebb,strapabíróbb,a célnak megfelelőbbet vásárolni,mint pl.egy Rockrider 520-as. Használtan meg pláne van jobb.

(#123279) belsodavid...sajnos a plázában egyetlen bringa sem volt kiállítva az Intersportban,téli üzemmódban vannak. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123302) Oneforall válasza Because (#123283) üzenetére


Oneforall
csendes tag

A merev villa miért előny városban a teleszkópossal szemben? Írhatnék még a Kross-on kívül pár kerékpárt, amelyek ugyanolyan jól néznek ki, hasonló felszereltségű, de mivel nem tudom őket kipróbálni nem tudom milyen lehet, így látatlanban magam csak kinézetre tudnék dönteni:
pl.

- Kellys Carter 10 (2017) https://www.arukereso.hu/kerekpar-c104/kellys/carter-10-2017-p348794584/

- Gepida Alboin 200 (2018) https://www.arukereso.hu/kerekpar-c104/gepida/alboin-200-2018-p392120213/#velemenyek

A napokban elmegyek majd a kinézett kerékpárboltba, ahol majd biztosan ajánlanak pár kerékpárt, amik közül lehet majd választani, majd leírom a kínálatot.

A ritkán az útpadkára való fel- és le ugratás szempontjából van valami amire figyelni kell?

(#123303) emiki6 válasza Oneforall (#123302) üzenetére


emiki6
veterán

Én városba fitnesst vennék (országúti egyenes kormánnyal). A teleszkóp csak nyűg meg súly, hogyha nincs rá szükség.
Felugratásnál a lényeg, hogy jókor rántsd fel, mert ha elkésel, akkor orrabuksz meg sérül a bringa. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123304) pc360 válasza Oneforall (#123302) üzenetére


pc360
addikt

Szokásos infó: a teleszkóp 40-60 ezer forint fölött olyan, amilyennek lennie kell, alatta csak orrsúly. Könnyen kikotyog, az elasztomeres vackokkal pedig nem érsz semmit. A karbantartás költségeiről nem is beszéltünk, főleg akkor, ha esőben és latyakban is használnád. Ugyanúgy elviszi alapos használat mellett az évi 8-12 ezret, mintha egy jóra költenél. Ha nincs legalább egy Recon a gépben, akkor fölösleges költség. De olyat nem fogsz találni a komplett bicajokban 250 ezer alatt. Ekkora keretből leginkább használtan kéne bicajt vásárolni, úgy beleférne a normálisabb teleszkóp is (vagy a sokkal jobb full merev gép). 150 ezer alatt újonnan kispórolt dolgokat kapsz (a teleszkóp a leggyengébb láncszem); a különbség csak annyi köztük, hogy van az elég gagyi, meg a nagyon gagyi. :U

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123305) trialboj


trialboj
őstag

Rövidebb kihagyás után én is kihasználtam a jó időt és toltam egy kellemes karikát. Hazafelé azon gondolkodtam, hogy akinek a hobbijai között nem szerepel olyan dolog, amihez bringa, és vagy erdő kellene, az tudja egyáltalán mit hagy ki?

Az erdő az utolsó hely ahova még nem tette be teljes mértékben a lábát az ember, nincs agyonszabályozva, és valódi állatokkal lehet találkozni.
Még sosem tekertem ennyire késő őszben, így az erdő "mélyén" melynek egy részen végigkísért egy őz család, legalább 4x bukkantak fel 5 en voltak, és mivel már nincs levél a fákon, tisztán látszott, hogy többször megállnak lecsekkolni hogy mit akarok. Aztán találtam ilyet is, ami nem tudom hogy lett ilyen szépen letisztítva, de örülök hogy nem találkoztam a tettessel.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#123306) jjeahh válasza Oneforall (#123302) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy belépő rugós teló nem ad annyi komfortot, mint amennyi hátránya van szerintem. Valszeg nehezebb, pár centit mozognak és általában azt sem finoman teszik, megbízhatatlanabbak és magasabb a szervizigényük.

trialboj: de jó neked, én itt ma az orromig sem láttam olyan köd van, meg jég, sár és 10 centis hó...

Mindenki: Ma elhagytam a Decathlonos pumpámat. Valaki tud ajánlani valami minél kisebb minőségi bevált pumpát, aminek van konzolja is? Jövő héten valamelyik német raktáras áruházból rendelnék egyet, hogy hamar ideérjen.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123307) Hasaggymeg válasza trialboj (#123305) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

nem tudom hogy lett ilyen szépen letisztítva, de örülök hogy nem találkoztam a tettessel....tettesek és bolyban élnek,meg átmeneti állapotban.Hangyák és kukacok. :DDD (Ragadozók közül még az érdes nyelvű nagymacskák sem tudják ennyire lepucolni.)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123308) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123306) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ilyent használok immár 4-5 éve itthon és úton,gondolom valaki gyártja (gyártotta,mert már nem lehet kapni) a Cube-nak,talán a Lezyne,bár nem tudom opció ez neked a meglehetősen borsos ára miatt.Nem tudom telópumpát már vásároltál-e,de nekem van egy ilyen is,mely 2 légy egy csapásra.Közben meg látom ezt is,mely nagyon hasonló Cube pumpámhoz,és jóval olcsóbb is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123309) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123308) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ej ez a telópumpa mennyire tetszik... :)) . Nyomásmérő is van rajta és kétfunkciós, de sajnos nem lehet kapni német áruházakban pl. bike-components, bike-discount, rosebikes vagy hibike-on. De az ötlet jó, szét kell nézzek kétfunkciós minőségibb telópumpák között is. Ezeknek amúgy a nyomásmérő órája a guminyomást is méri? Jó lenne egy olyan minipumpa amin van nyomásmérő, de sajnos ritka...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123310) gabro0 válasza jjeahh (#123309) üzenetére


gabro0
őstag

Bike24?

(#123311) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123309) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mindent mér,az alján van egy váltógomb,high pressure/high volume.A lap közepétől vannak fotók,illetve leírás.Ezzel még nejem is fel tudja fújni kerekét,átteszi HP-re aztán pumpálja mint a gép és lassan,de biztosan akár 20(!) barra is fel tud(ja)ná fújni kerekét. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123312) rétisün válasza jjeahh (#123309) üzenetére


rétisün
veterán

bike24, ahogy gabro0 írta előttem

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#123313) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123311) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, megnéztem a reklámvideót is róla :R . Még agyalok rajta, mert egyrészt nagy és nehéz, másrészt viszont jól jönne egy kétfunkciós pumpa, mert a jelenlegi telópumpám valahol engedi el a levegőt, meg jó lenne a guminyomást is mérni... No meg kissé drága is, ez pl. hasonló és nyomottabb áron megy. Persze kérdés, hogy minőségkülönbség van-e... az értékelések szerint rendben van :D

gabro0, rétisün: Hm, kösz, ez az oldal eddig kimaradt valamiért, itt is ugyanúgy műkszik a vásárlás, mint az előbb felsoroltakon? Online kifizeted a csomagot meg a szállítást is, a DHL kihozza és csókolom?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123314) Oneforall válasza pc360 (#123304) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Mivel mindenképpen új kerékpárt szeretnék venni, akkor hagynám a teleszkópot és maradnék a merev első villánál. Azonban egy bizonyos árszint felett már mindegyikbe raknak teleszkópot, azaz mégsem, mert ahogyan azt valaki már korábban ajánlotta a fitnesz kerékpárok merev villájúak, (pl. a Deacthlon-os B'Twin Triban 100, 80e Ft).
A gondom az, hogy ezeknek alapból nincsen sárvédőjük és láncvédő, ezért ezeket külön kell hozzá venni?
Városi körülményeknek megfelelnek ezek a kerékpárok?

[ Szerkesztve ]

(#123315) rétisün válasza jjeahh (#123313) üzenetére


rétisün
veterán

nálunk (itt Mo-n) a posta kézbsíti ki, nem a DHL, de amúgy igen, ugyanúgy működik, mint a többi hasonló webshop. többször rendeltem innen (azt hiszem, éppen holnap kapom a legújabb csomagot, már itt van Mo-n) eddig soha nem volt semmi gond, átlagban egy hét alatt itt van, és azt is kaptam mindig, amit rendeltem.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#123316) jjeahh válasza rétisün (#123315) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, szétnézek itt is még, hátha van más is ami tetszik, köszi!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123317) pittlaren válasza jjeahh (#123306) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Minipumpa ügyben van összehasonlítási alapom, egy BBB, illetve egy Lezyne apropóján. Utóbbit jobban szeretem, szerintem könnyebb vele a kerékfújás mint a másikkal, és jobban is néz ki. (nem ilyen van mint a linken, hanem full fém, fekete betétek nélkül) Telópumpának ezt használom, ez is okés.

Mai tekerés.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#123318) trialboj válasza cobranco (#123285) üzenetére


trialboj
őstag

Remek. ebbe ma este bele is nézek.
Nagy pacsi jár már csak azért is hogy ezeket a túrákat teljesíteni tudjátok, de emellett még videó anyagot készíteni, főleg olyan kommentárral, mintha mindenhez (is) értenél, az abszolút kalap leemelős teljesítmény.

(#123309) jjeahh :
Felesleges marhaság, a kettő az egyben mindig rosszabb. De elég csak arra gondolni, hogy nehezebb, és nem biztos hogy jót tesz neki ha feldobod a bringára és millió vibrációt kap az a nyomásmérő.
Amúgy ezekről az oldalakról 1-2 cuccot elég szívás megrendelni, mert a posta teszi ki az összeg jelentős százalékát.
Miért nem jó a 9 lejes dekás, nekem az van, és abban a néhány esetben mikor muszáj volt terepen javítani tette a dolgát, nem nagy súly, sose akadtam bele, kapsz hozzá konzolt, nincs nagyon mibe belekötnöm. Ok 0-ról felfújni a kereket kicsit macerás de 2 percnél az sem hosszabb.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#123319) kacsyx válasza jjeahh (#123238) üzenetére


kacsyx
aktív tag

A barátnőm üzeni, hogy utál. ;]
Folyton osztod meg itt a szebbnél-szebb képeket Erdélyről, én meg mindig megmutatom neki, hogy "nézd, megint mit töltött fel az erdélyi srác", aztán nézegetjük könnyes szemmel, hogy de szívesen ott lennénk. :)

(#123320) gabro0 válasza jjeahh (#123313) üzenetére


gabro0
őstag

Persze, lehet PayPallal is fizetni. Amit náluk nem lehet kapni az nem létezik kb :D Egyedül a szállítási költséget sokallom, ami Magyarországra 10€. Angol webshopokból (messzebb is van) sokszor olcsóbb a szállítás, mint tőlük és nem kínálnak ingyenes szállítást bizonyos összeg felett. Ettől eltekintve a bike24 az egyik legnagyobb webshop, én kedvelem őket, többször is rendeltem tőlük. A honlapjuk is áttekinthető, gyors, amit nem minden konkurenciájukról lehet elmondani.
Hozzám a DPD hozta a csomagokat, 4-5 munkanap alatt ideért mindig.

(#123321) jjeahh válasza pittlaren (#123317) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Lezyne-ok is esélyesek, jövő héten kibogozom mi legyen :D
Látom felétek is durva köd van, nálunk is ilyesmi, csak fehér minden.

trialboj: Igen, erre én is gondoltam, egyrészt nehezek, nagyok és másrészt én is tartok attól, hogy a túl sok vibráció nem tesz jót az órának.
A Decathlonost anno ajándékba kaptam, tökéletesen tette a dolgát amíg megvolt, ezért nem váltottam le eddig. De ha már elvesztettem, akkor valami kisebbet és szebbet vennék, mert miért ne, no meg ezúttal olyant, aminek a konzolján van tépőzár vagy valami gumipánt is, a dekást azért hagytam el, mert azon nem volt... ja és amúgyis rendelnék egy adag cuccot jövő héten megint valamelyik német oldalról, szal a szállítást így is-úgyis megfizetném.

kacsyx: Pedig ez csak néhány fenyő és egy kis hó :DDD . Gyertek ide jövőbe bringázni :D

gabro0: :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123322) szkink válasza Runner_fxr (#123299) üzenetére


szkink
aktív tag

Megláttam és te jutottál eszembe :D [link]

(#123323) 6030D válasza jjeahh (#123321) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem van ez a skodás. Egyszer megtaláltam, hogy ugyanezt van KLS nyomattal is, talán 1790 Ft-ért, de most nem lelem. Most viszont már a Kellys kínálatában pont ugyan ilyen nincs. Ettől függetlenül gondolom az olcsó pumpájuk ugyan ezt tudja: kicsi, könnyű, teleszkópos a szára, kétféle szelepet tud fújni és tépőzárral is rögzül. Nem mellesleg be lehet juttatni vele a levegőt a gumiba. :DDD Meg nem sírod el magad, ha elhagyod... :U

No, meg is van. Elvileg Nitro.

Éljen a kutatómunka... [link]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123324) kacsyx válasza jjeahh (#123321) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Egyszer mindenképpen sort kerítünk rá és akkor majd ki is kérnénk a véleményed, merre érdemes menni. :)

(#123325) cdl válasza 6030D (#123323) üzenetére


cdl
senior tag

Ilyet használok.(Nitro)
Talán a Te ajánlásodra vettem a nyáron.
Van hozzá felfogató és tépőzár is.
Tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#123326) Hasaggymeg válasza szkink (#123322) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A fekete az nagyon állat,de...ez már kinézetre is inkább motor mint kerékpár. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123327) Massmurderer válasza szkink (#123322) üzenetére


Massmurderer
őstag

Elfogadnám.Minden szinbe jól néz ki.Gondolom az ára jó 3mila körül lehet :D

(#123328) emiki6 válasza 6030D (#123323) üzenetére


emiki6
veterán

Nabazzeg, ilyet is vennem kell... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123329) pikszel válasza Massmurderer (#123327) üzenetére


pikszel
őstag

Ezek csak 3D renderek. Ez sem gyenge :DD

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#123330) jjeahh válasza 6030D (#123323) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerint ha teleszkópos, az előny, jó tudni. Asszem láttam már ezt a pumpát Rose logóval is :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123331) Hasaggymeg válasza 6030D (#123323) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mennymá' ne hencegj itt nyereményeiddel! :DDD

(#123329) pikszel...ja,hogy ez nem is létezik valójában csak esetleg rajzasztalon? :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123332) 6030D válasza emiki6 (#123328) üzenetére


6030D
Ármester

Azért mert nekem ilyen van?? Akkor tudok ajánlani egy jó Focus mtb-t is ;]

cdl: :R

Hasaggymeg: nem találtam meg a kapcsolódó hozzászólást, csak ezt a képet. Egyébként a leghasznosabb dolgok a csomagból a pumpa, a villogók, meg a Porsche Hungáriás toll. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123333) Hasaggymeg válasza 6030D (#123332) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Toll minek,aláírni a benevezést? :DDD A képekkel még adós vagy,nagyon rejtegeted az új paripát! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123334) emiki6 válasza 6030D (#123332) üzenetére


emiki6
veterán

:N
Kell még pár biciklis felszerelés, az egyik ilyen a hordozható pumpa.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123335) 6030D válasza Hasaggymeg (#123333) üzenetére


6030D
Ármester

Péntek óta nem láttam én sem, sőt, lehet, hogy a héten sem fogom. Ezért örülök is, hogy szakad az eső, nem hiányzik. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123336) szkink válasza Hasaggymeg (#123326) üzenetére


szkink
aktív tag

Nekem a fekete arany jön be,ahonnan loptam a linket ott is írták páran hogy "feltalálták ám már cross motort" :D de titkon mindenki örülne egy ilyen ajándéknak szerintem ;] :U

(#123327) Massmurderer biztos nem olcsó nem néztem az árát,felesleges

(#123329) pikszel like

[ Szerkesztve ]

(#123337) benfolds


benfolds
őstag

Cyber monday alkalmából szerintetek hol tudnék jó áron betétes biciklis rövidgatyát kifogni? Pénteken addig válogattam a kosárba tett Endura után, hogy mire leokéztam volna a megrendelést, addigra elfogyott. :( Egyébként van valami ajánlott nem feszülős (monti, gravel), betétes típus?

(#123338) StLui válasza benfolds (#123337) üzenetére


StLui
veterán

Ha nem "Cybermonday", de jó áron van akkor már nem is érdekel? ;]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123339) pikszel válasza Hasaggymeg (#123331) üzenetére


pikszel
őstag

Még ott sem. Inkább egyesek és nullák formájában valahol. :D

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#123340) benfolds válasza StLui (#123338) üzenetére


benfolds
őstag

Dehogynem, csak ilyenkor szoktak lenni a legjobb akciók, ezért kérdeztem így. Én máskor legalábbis nem nagyon szoktam találkozni 20 ezres nadrággal 4700 ft-os áron.

(#123341) Runner_fxr válasza szkink (#123322) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Pedig ez azért elég távol áll az én bringámtól. :) Egyébként ez nem elektromos, hanem egy gearbox van a hajtásnál. Olyasmi mint a Pinion.

(#123342) trialboj válasza 6030D (#123335) üzenetére


trialboj
őstag

Elég nagy hátulütője a késő őszi bringa vásárnak, hogy az idő már nagyon ritkán alkalmas hogy kipróbáld az új szerzeményt, és mire jön a tavasz, már elvész az újdonság varázsa, és az extra 10% amit kb placebó, de pont elég lenne hogy KOMhoz segítsen pár szakaszon.

Habár ez a full karbon gép, biztos hogy előny lesz bármikor próbálod majd ki, főleg hogy te lehet nem jössz zavarba a 10fok alatti taknyos időtől sem!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#123343) benfolds válasza benfolds (#123340) üzenetére


benfolds
őstag

amúgy sosem volt még rendes biciklis nadrágom, de kezdem belátni, hogy jó lenne, ha lenne.
esetleg nem jobb megoldás venni egy "betétet" (mi ennek a rendes neve?) és hozzá egy-egy betét nélküli rövid- és hosszú biciklisgyatyát? az aldis/lidlis gatyákkal esetleg nem lehet összehozni egy jófajta betétet?

(#123344) 6030D válasza trialboj (#123342) üzenetére


6030D
Ármester

Nem egy évre veszem a bringát, így nem számított, melyik évszakban veszem. (Talán annyi, hogy azért nyáron nem indultam volna neki egy versenynek új bringával.) Télen is fogom használni, ha nem esik az eső, akkor szinte mindig kint tekerek, egy kis aszfalt ennek sem fog ártani, ha jönnek a fagyok, akkor meg lehet vele erdőt is járni. A héten szerdán vagy csütörtökön este már mehetne is a Börzsönybe, mert ha tényleg esik 3-5 cm hó, akkor megyünk. :)
KOM-ot áprilisig nem fogok csinálni, mert indul az alapozás, a pulzus meg nem fog 140 fölé menni, max aszfalton, hosszú távon. Ott meg elég gáz, ha 1x11 montival KOM-ot csinálok. :N

Nem egy-egy szegmensen akarok vele gyors lenni, hanem 57 km-en. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123345) bringasisti válasza benfolds (#123343) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem van kétfajta betétes bugyim, de nem jó. Az kell hogy szorosan tapadjon rád mint a rendes bringás gatya mert különben gyűrődik a segged alatt.

BENEFON DELTA--------N8

(#123346) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy fitness kerékpárokat miért nem árulnak alapból alapvető felszerelésekkel? Alapból hiányzik a világítás, sárvédő, kitámasztó. Ezeket mind utólag kell felszerelni, ami plusz költség.
Gondolom a világítást a legegyszerűbb megoldani, meg a kitámasztót. Sárvédőt is lehet vagy az típusa válogatja?

(#123347) Zsohi válasza Oneforall (#123346) üzenetére


Zsohi
őstag

Az elso dolog amit megteszek egy uj bringa vasarlasakor, hogy szepen leszerelem azokat a dolgokat amiket az elobb felsoroltal es hajitom a szemetbe. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#123348) benfolds válasza bringasisti (#123345) üzenetére


benfolds
őstag

pont ezért gondoltam, hogy inkább veszek egy sima biciklis rövidgatyát, ami alá egy ilyen feszülős betétet veszek (még mindig nem tudom mi a neve).

(#123349) Oneforall válasza Zsohi (#123347) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Teszel rá másikat vagy világítás nélkül jársz sötétben és sárvédő nélkül esős időben és ki sem tudod támasztani? Ezek azért hasznos és kötelező dolgok szerintem.

(#123350) emiki6 válasza Oneforall (#123346) üzenetére


emiki6
veterán

Tudtommal minden valamire való vázon van a sárvédőnek csavarhely és hasonlók.
Nem baj amúgy, ha nincs rajta semmi, legalább tudsz rá olyat tenni, ami jó.
Ne olyat vegyél, mint amilyen nekem van, hanem olyat, ami a hajtástengelyig lelóg legalább, hogy nem szórja be oda a dzsuvát, mint nálam.
Csináltam szemléltetést, lényeg, hogy a piros vonalakon (melyek feketének látszanak) ne lógjon túl és kb a zöld vonalakat fedje le, a szaggatott lefedettsége opcionális:

Én valami műanyag cuccot vennék, amihez jár rögzítőrúd vagy mi.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.