Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123101) Toobee válasza jjeahh (#123100) üzenetére


Toobee
veterán

Ezekkel a "plug" keresésekkel azért óvatosan. Nehogy máshova valót rendelj ;]

https://barbieripnk.hu/

(#123102) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek milyen téli öltözetet lehet olcsón kihozni?
Futónadrág optimális lehet bringázni, ha nem szükséges a betét?(Anélkül jóval olcsóbb.)
Ez vagy esetleg ez jó lehet?

Kabátnak ez: LINK
Plusz persze egy sál, kesztyű és sapka melett.

Ha esetleg valakinek van tippje valami bevált markolatra nem horror áron, pls ne tartsa magában. :)

Más: Én sport cuccokból nem igazán vagyok elégedett a mostani Black Friday ajánlatokkal, főleg ruházat terén...
Eddig egy Longus kulacstartót vettem 500 Ft-ért, az megérte.
Itt mondjuk még lehetnek kellemes meglepetések.

[ Szerkesztve ]

(#123103) emiki6 válasza Hasaggymeg (#123099) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, visszakerestem a szarvas hsz-eket, mikor gondolkoztam és lattam, hogy te megjártad vele rendesen...
Nyilván ha lenne nem használnám a városban, csak hosszabb, kiszámítható környezetű tekeréseknél.

jjeahh: igen, bár nemtom gyakorlatban van e értelme a jobb lathatóság miatt használni, indexként biztos nem használnám...
Tapasztalat van vele?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123104) pc360 válasza IMIIKE1998 (#123102) üzenetére


pc360
addikt

Markolat: Zoggie anatómikus

A többi kérdésed fárasztó. Nem vagyunk az anyád, hogy öltöztessünk. Kell valami hardshell cucc (a széldzseki nem elég télre), a többi viszont egyéni preferencia kérdése. Nyilván olyat kell nadrágból is keresni, ami megfelelően szélzáró, de 0 fok alatt a térdrész is védve van. Ezeket kifejezetten téli verziónak jelzik. Amiket linkeltél, nem ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123105) Hasaggymeg válasza pc360 (#123104) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Legfeljebb apád. :DDD

Toobee...világító buttplug? Hmmm🤔😂

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123106) robee19


robee19
tag

Ivana. Facebook csoportban most árulnak egy olyan felső szövés Alpinestars-t, mint a tied. Talán 27000, ha jól emlékszem.

(#123107) 6030D válasza Hasaggymeg (#123105) üzenetére


6030D
Ármester

Áramszünet esetén könnyű megtalálni a Zasszonyt. :C

IMIIKE1998: mivel nagy hidegekben úgysem fogsz bringázni, ezért elég a legalapabb téli futógatya. Nekem is van olyan, az elmúlt két hétben abban tekertem esténként, 0 fok felett szerintem elég.
Amit linkeltél az széldzseki, nem fog átfújni rajta a szél lejtőzéskor, de alá kell öltözni, mert megfagysz benne. Igazéból arra van, hogy mászásnál nincs rajtad, ereszkedéskor meg felveszed.
Vedd meg az alap decás téli dzsekit. Olcsóbb megoldás nem lesz. Esetleg a német boltok egyikében, ha kifogod, de az nem tudom milyen minőség, nekem nincs. Páran itt írták, hogy van, keress vissza.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123108) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#123102) üzenetére


zoli03
őstag

Olcsón semmilyent. Ha sportolni akarsz, akkor sokba kerül, hogy élvezetes legyen. Ha meg nem sportolsz, hanem közlekedsz, akkor jó az átlagos utcai ruházat is.

(#123109) ivana válasza robee19 (#123106) üzenetére


ivana
Ármester

Az alu azzal vigyázzatok sajnos hajlamos törésre/repedésre. Az enyém cromo. Mondjuk a következő projekt majd egy 29er lesz, nagyon tetszenek 29erek.

(#123110) jjeahh válasza emiki6 (#123103) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs, bár gondolom egyszerű mint a faék.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123111) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Idén korábban jött a Mikulás. És idén jól viselkedtem. Nagyon jól :)

szerk: MaxBike Black Friday

[ Szerkesztve ]

(#123112) IMIIKE1998 válasza pc360 (#123104) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi a markolat tippet, ez jó lesz. :R
+6030D, zoli03
2 óránál többet nem szoktam lent lenni, csak addig nem akarok megfázni.
A múltkor is a mez alatt felgyűlt az izzadtság és sajna meg is fáztam kicsit.
A nadrágok, amiket linkeltem külön téli használatra ajánlottak, csak ugye futáshoz. De melyik alap zsekire gondolsz amúgy?
vighpeter: Amúgy köszi a múltkori MaxBike-os tippet, most vettem egy kulacstartót tőlük. :)
Ja amúgy a Jóbringa és a MaxBike egy tulaj alatt futnak.

[ Szerkesztve ]

(#123113) emiki6 válasza jjeahh (#123110) üzenetére


emiki6
veterán

Úgy értem lehet e értelme jobb láthatóságért venni egy ilyen párat és használni (városban) vagy azt azért nem. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123114) robee19 válasza ivana (#123109) üzenetére


robee19
tag

Nem akarom meg enni, csak megláttam és eszembe jutott, hogy neked is hasonló van.

(#123115) ShiTmano válasza Peterhappy (#123111) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Jól bevásároltál! Mi ez a sok finomság? A képen nem látszik rendesen.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#123116) Peterhappy válasza ShiTmano (#123115) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jó f0s képet csinál a telefonom sajnos.

Sityak jött, továbbá 4db csomagtartó szíj, két kulacs (0,5-ös és 0,7-es thermo), kulacstartó, 4db első led (gyerekek bringájára), egy reflexes lámpaszett, két pumpa (egy itthonra, egy a bringára), egy csengő (hogy meglegyen az ingyen szállítás :) )

Jó eséllyel jövő hétvégén végre lesz időm foglalkozni a Gépsárkánnyal, ha felkerült rá minden földi jó, küldöm végre a ígért fotót :)

(#123117) ShiTmano válasza Peterhappy (#123116) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ok, köszi! 180-as tárcsát felraktad már előre?

Amúgy honnan jött a csomag? Amit linkeltél akciót, onnan?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#123118) Hasaggymeg válasza 6030D (#123107) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kicsit alá kell célozni,mint az AK47-el. :DDD ...és ha már szexről beszélünk itt az új cock...pit.😂

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123119) jjeahh válasza Peterhappy (#123111) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Engem is érdekel, mik vannak a dobozban? :D Nekem is jön egy adag kacat bike-discount-ról és közben még egy adagot összeválogattam a kosárba :D
közben látom leírtad

emiki6: Nappal nem tudom elég erős-e, de este biztos jól jön.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123120) Peterhappy válasza ShiTmano (#123117) üzenetére


Peterhappy
őstag

Neeem, azt még mindig nem vettem. Majd jövőre, a BB7-tel együtt. E héttől kezdve folyamatosan

Igen, onnan. Nem ismertem őket, tartottam is tőlük, de nagyon korrektek voltak. Az akcióik pedig valósak voltak. A cuccokon a - gyanítom - ajánlott fogyasztói árak vannak, hát... azokhoz képest elképesztő összeget spóroltam meg.
Ha rendelnél, csörögjünk össze, lehet hogy van, amire még elcsábulnék :)

(#123121) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Sziasztok!
Férfi kerékpárt szeretnék venni a közeljövőben elsősorban városi használatra, 0-150.000 Ft között, nem kontrafékeset, bírja az időnként útpadkáról le-fel mozgást, amivel viszonylag a legkisebb erőkifejtéssel lehet hatásosan tekerni.
Mit ajánlanátok (márka, típus)?
Könnyített aluváz milyen előnyt jelent?

(#123122) ShiTmano válasza Peterhappy (#123120) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ok, majd beszéljünk emailben.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#123123) Hasaggymeg válasza Oneforall (#123121) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Összefoglaló meg volt? Az sokat segítene neked is a tisztánlátásban.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123124) Oneforall válasza Hasaggymeg (#123123) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Igazad van, megnézem...

(#123125) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Közben én is Bikepark kompatibilis lettem! :C

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#123126) deny330 válasza jjeahh (#123081) üzenetére


deny330
aktív tag

Mennyire veszik komolyan, hogy télen nem bringázhatsz? Én rengeteg helyre azzal járok ilyenkor is. Ha valamelyik reggel 6 kor megállítana munkába menet, hogy nem bringázhatok télen.. hát nem is tudom. Szerintem akaratom ellenére is kiröhögném. Hozhat fel bármilyen érveket, úgyis csak a csekk tudna meggyőzni, hogy szálljak le. :DDD Az meg, hogy a városon nem tekerek át terepig, mert nehogy meglássanak. Ha FF sisakban tekernék és szemüvegben, és ne adj isten tényleg találkoznék egy rendőrrel, szerintem eszembe se jutna leszállni. Ha tudom, hogy terepre megyek, akkor az erdőig ami kifér a csövön.. :DDD Persze ez nem tudom mennyire lenne reális. :DDD Motorral működik, bringával nég nem volt alkalmam kipróbálni. De ha esetleg követnek is mit mondanak? Egy fekete bukósisakos srác teker egy kék biciklin a hóban? Ilyen remek részletes információkkal nem tudom mennyire mennének. :DDD

Persze ez csak az én elképzelésem. Meg nyilván nem jó az egész telet a rendőrök elől futva tölteni akár hányszor bringára pattansz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#123127) szkink válasza SSJmeszes (#123125) üzenetére


szkink
aktív tag

Szép darabok!A Molon labe első darab vagy van már tőlük ruházatod,méretügyben mennyire kell oda figyelni,(méret táblázat mérvadó)testhez simuló vagy inkább lezsereb a szabásuk?Néztem tőlük pár dolgot de próba nélkül nem mertem rendelni.

(#123128) jjeahh válasza deny330 (#123126) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom mennyire veszik komolyan, de azt tudom, hogy hóban rajtam kívül felénk nem sokan tekernek, gondolom a törvények miatt... én meg eléggé törvénytisztelő voltam eddig amennyire lehetett, mert miért ne. A bringám is mindennel fel van szerelve amit a szabályok előírnak, de ez a téli szabályzat most b*romira idegesít és nem hagy nyugodni. Gondolom akkor találták ki amikor még csak virsligumis libakergetők voltak, de azóta fejlődött a világ, a helyi bringások 80%-a montival teker, léteznek széles gumik, bütykösek, szegecsesek stb., szal ez a szabályzat rég elavult.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123129) StLui válasza jjeahh (#123128) üzenetére


StLui
veterán

felénk sem teker szinte senki hóban :F nálunk biztos, hogy nem a törvények miatt :DDD

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123130) jjeahh válasza StLui (#123129) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért tavaly télen itt páran amilyen képeket linkeltek... havas bandás tekerések tucatnyi emberrel meg minden :D . Irigykedtem egy picit akkor is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123131) StLui válasza jjeahh (#123130) üzenetére


StLui
veterán

én arra sem emlékszem, hogy volt hó tavaly ( max néha pár óráig? )

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123132) jjeahh válasza StLui (#123131) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Képes voltam visszakeresni :DDD . És a topikgazdánk.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123133) parkr válasza rétisün (#123079) üzenetére


parkr
őstag

melóba én is, az olcsó vassal, de az nálam nem minősül bringázásnak :D

[ Szerkesztve ]

(#123134) szkink válasza jjeahh (#123130) üzenetére


szkink
aktív tag

Egyébként arra felétek,tisztítják az utakat a hótól?Sózástól nem latyakosodik,mert akkor mehetnél.

(#123135) jjeahh válasza szkink (#123134) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tisztítják, de úgyis mindegy, télen, kemény míniszokban állandóan jeges az út, ha nem is mindíg az egész, de foltokban az, ilyenkor meg havas-latyakos is, ergo bármikor belém köthetnek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123136) 6030D válasza StLui (#123129) üzenetére


6030D
Ármester

Szóljak, ha megyünk? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123137) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123132) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Húúúú de keméééény! Ki az? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123138) szkink válasza jjeahh (#123135) üzenetére


szkink
aktív tag

Hát ha ilyen szemetek a sünök arra felé akkor nincs mit tenni,a jogszabályod az írja "jéggel vagy hóval borított úttesten közlekedni," tehát úton mehetsz ;) mert "Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút)." A kerékpár közúti jármű ;]

(#123139) emiki6 válasza 6030D (#123073) üzenetére


emiki6
veterán

Neked is dobott fel a teszt egy full szürke képet?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123140) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Közben nézegettem, tényleg a 100-as decás kabát a legolcsóbb megoldás, szóval az marad.
Ti amúgy hordtok aláöltözetet? Egyáltalán fontos mez alá? Illetve szemüvegeseknek sál vagy símaszk az ajánlottabb? Párásodik a maszk? Ha igen, tuti sálat veszek...

[ Szerkesztve ]

(#123141) 6030D válasza emiki6 (#123139) üzenetére


6030D
Ármester

Volt olyan, ami szürke+más szürke volt, de hunyorogva kiadta :)

IMIIKE1998: megy ez, csak dolgozni kell vele.... Aláöltöző nyilván akkor kell, ha hideg van. Ha a kabát nem elég, mit veszel alá? Még egy kabátot? :D

Runner: zsír. Fék eladó lesz?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123142) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Cannondale bringámtól elbúcsúztam, hétfőn érkezik az új gép. :)
Merida eOne-Sixty 800

(#123143) deny330 válasza Runner_fxr (#123142) üzenetére


deny330
aktív tag

Gyári SLX fék nem lesz erre kevés? Amúgy szép gép! :K

(#123144) deny330 válasza jjeahh (#123128) üzenetére


deny330
aktív tag

Hát jég ellen nem sok mindent tudsz ma sem tenni, bár szöges gumi nem tudom hogyan szuperálhat. Mindenesetre a finom por hóban való csapatást én nem ítélem el, sőt. Egy bizonyos határig szerintem még élvezhetőbb is, mint száraz terepen menni. :D Az más, hogy ott ezt hogy látják. Én tőből kitörölném ezt a szabályt, szerintem baromság.

(#123145) Runner_fxr válasza deny330 (#123143) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Attól függ, mennyire durván használod. Nekem valószínűleg kevés lesz, ezért kap egy Saint fékszettet, de máshoz egyelőre nem kell nyúlni.

(#123146) 6030D válasza Runner_fxr (#123145) üzenetére


6030D
Ármester

Ezen 7000-es fék van?
Máshol is láttam, itt is: Joytec agy... Most akkor elkezdtek jó cuccot is gyártani?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123147) Runner_fxr válasza 6030D (#123146) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Erre fájt a fogam, eone sixty 900e
Csak az a baj, hogy elfogyott az akciós 2018-as, a 2019-es meg iszonyat drága.
Gyakorlatilag pont 2 szer annyiba került volna mint a 800-as. Annyit meg nekem nem ért meg.
Az SLX fékszettet lecserélni egy saint-re, meg ha beszarik, egy új első agyat venni, nem olyan nagy kaland.

[ Szerkesztve ]

(#123148) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#123102) üzenetére


ZolkoW
őstag

futónaciból szoktam látni (pl. 2 napja) Aldiban is, de már van, így nem vettem.

A kabát szerintem sovány, ha tényleg hidegben, mondjuk 10 fok alatt akarsz tekerni. Ezt nem ismerem, de érzésre inkább csak egy hosszú ujjú mezhez hasonlít, nagyon vékony béléssel, de még lobog is :/
Intenzitástól függően 10 fokig egy hosszú thermo aláöltöző (síelősek olcsóbbak) és hosszú mez elég lehet, alatta már aláöltöző és bringás kabát, de az valami melegebb legyen SZVSZ.
Van decás kabátom is, és hóban is elvoltam vele (~0 fok, MTB), de az inkább 15 körül lehet most is árban. Nézegettem idén ezeket a cuccaikat is, szerintem lehet egész jókat venni náluk, de kicsit többért. Élőben nézd meg, úgyis látod, én ezt csak képről mondom, de az "ultralite" nem valami bizalomgerjesztő, ez inkább szél ellen való csak.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#123149) 6030D válasza Runner_fxr (#123147) üzenetére


6030D
Ármester

A fék majd lehet, hogy érdekelne (főleg, ha olcsó :D).
A Joytec-ről meg nem gondoltam volna, hogy a filléres agyakon kívül gyárt ilyen dögökhöz is. Annyira hulladék nem lehet, ha belerakják egy ekkora bringába.
Nyilván ezt a két tételt nem lesz gond lecserélni.

Azért az a 900-as elég fincsi... Di2... :U

IMIIKE1998: ha a kezed nem fázik, jó lehet. De nem feszül annyira, így nem tartja a hőt és nem vezeti úgy a vizet. Ha a kezed fázik, akkor az ujjaid is előbb fagynak le.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123150) IMIIKE1998 válasza 6030D (#123141) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Duplamez. :D

ZolkoW: Köszi, akkor elvetem az eredeti ötletet. Nyilván még fogom nézni az üzletben is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.