Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123751) trialboj válasza emiki6 (#123744) üzenetére


trialboj
őstag

Na ja, csak azért a legtöbb terméknél vannak specifikációk, v elég ránézni és látod hogy szar, de a ruházatnál más a helyzet. A legolcsóbb kék decás bringa mezen is azt írja h 100% polymer, meg a 10x drágább modellen is, akkor honnan tudja az egyszerű bringás hogy mi a különbség?

Én a többi sportot nem ismerem annyira közelről hogy tudjam hol mennyibe kerül a komoly ruházat(mondjuk nem is érdekel), de a bringázás azért elég komplex, 1 tekerésen belül mehetsz napon, szélben, erdőben(árnyék), lefele, felfele, és itt mind mind más hatások érnek, tényleg komoly cuccok kellene ha azt szeretnéd hogy ne izzadj/fázz, se a domb tetején, se az aljára érve, se közben.

Többen leírták hogy ehhez nem feltétlen kell a legdrágább ruházat, VISZONT hogy lehet válogatni köztük, ha nincs egyezményes jelölés semmire, mert minden márka saját technológiát talál ki, és aki nem ért hozzá nem is tudja összehasonlítani. Szerintem a legtöbbünket nem érdekel a technológia, tehát nem szívesen töltene senki órákat v napokat fórumokat bújva, hogy megértse melyik technológiának melyek az előnyei és hátrányai, csak szeretnénk korrekt ruhát vásárolni. Helyi boltban nyilván ritkaság ha valami minőségi cucc van és hogy ért hozzá az eladó, tehát marad a net, és ott is azok a cuccok ahol sok értékelés van.

Meg az ilyen fórumok, ahol mindenki leríja miben teker, és lehet válogatni :)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#123752) Massmurderer


Massmurderer
őstag

megvannak az új fékek :)

(#123753) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Ktm life one női kerékpárt szeretnék vásárolni.
Kinek mi a véleménye róla? Esetleg tudtok mondani helyet ahol akciós?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#123754) ivana válasza Immy (#123753) üzenetére


ivana
Ármester

Elég gagyi felszereltség, inkább valami dekásat néznék ennyiért. Pl. egy RR540-et, és raksz rá félterep gumit (Conti double fighter, Schwalbe hurricane)

(#123755) emiki6 válasza 6030D (#123686) üzenetére


emiki6
veterán

Ez melyik kabáttal volt?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123756) 6030D válasza jjeahh (#123741) üzenetére


6030D
Ármester

Én vagyok a macsó. :D Merida még nincs, jövő héten talán. Markolatot már rendeltem hozzá :)

szkink: milyen gatya?

emiki6: olyan, mint a tiéd.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123757) emiki6 válasza 6030D (#123756) üzenetére


emiki6
veterán

És ilyen cudar időben jól teljesített? Mik a tapasztalataid vele?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123758) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az normális hogy a hátsó gumi átlag 2-3 hét alatt kb 3,5 bar nyomásról laposra 1 bar környékére leereszt? kb 10 fokos tárolóba tartom kevés használattal télen, kb 2 hónapja volt egy belső csere előtte én ilyet nyáron nem tapasztaltam. Ez a hideg miatt van vagy nem jó a belső?

Tudtok tippet adni? Elég kezdő vagyok a témában :F :Y :R

Kell, vagy rakom el?!

(#123759) Hasaggymeg válasza 6030D (#123735) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezek mai.képek? Mert úgy fújt a szél a kőnél,hogy örültem élek,nemhogy még álldogáljak ott fent. :U Amúgy sem értem hogyan fotózól annyit,ha megállok azonnal szétfagyok. :F
Ma is rászolgált nevére a Hideg hegy .😬

shy...ha egy vékony 25mm alatti gumiról ban szó 3 hét alatt talán lemegy addig,szélesebbnek nem kellene.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123760) gabro0 válasza emiki6 (#123748) üzenetére


gabro0
őstag

Az első kettőben keresendő szerintem a felár vagyis a gyártási és kutatás-fejlesztési költségben. A többi elfelejthető, más termékre is ugyanúgy vonatkozik. Sőt egy nyári felsőből elfér vagy 10db egy cipősdobozban, vagyis a mozgatás még kevesebből kihozható.
Szóval a kérdés az, hogy a ruházathoz használt polimereket tényleg ilyen költséges-e kifejleszteni és a gyártásnál milyen pluszköltségekkel kell számolni. Ezeket nem tudom, azért kérdezem hátha valaki járatos gyártástechnológiában :)

(#123761) pc360 válasza Massmurderer (#123752) üzenetére


pc360
addikt

Arra a döntésre jutsz, hogy kifizetsz egy hidraulikus féket, erre benevezel a noname fölé fél lépéssel... Ok.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123762) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#123742) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha személyesen vásárolsz (Szeretek neten venni, de ott ruházatban tényleg sokszor kevés az adat. Az is "adat", hogy megfogom, és valami képet kapok róla, hogy milyen minőség, meg hogy kényelmes-e) , és szépen fokozatosan kitapasztalod a dolgokat, akkor nem gondolom, hogy nagyon nagy mellélövésekkel kellene számolni. Nem elég, ha csak van pénzed, mert hiába mész oda, hogy te veszel 100-ért bringás kabátot, mert ha az első kabátod, könnyen kiderülhet, hogy amit az üzletben kényelmesnek gondoltál, az mégsem jó a testalkatodra, vagy hiányzik egy zseb a mellkason a telefonnak, vagy egyéb, ami nem feltétlenül pénzkérdés. Ha felépíted a dolgot valahonnan, akkor lesz egy képed arról is, hogy mit várj egy x ezerbe kerülő kesztyűtől, aláöltözőtől..
Nem tudom, mit számoljak bele, és mit ne, de ha közepes árakon számolok egy téli szettet, mondjuk amiben tegnap voltam:
bringás kabát: legyen 20e
aláöltöző1: 4e
aláöltöző2: 2e
betétes téli gatyesz: 8e ?
futónadrág (6e) helyett egy aláöltöző nadrág: 4e ?
legközelebb téli bakancs: 15e
símaX/balaclava: 5e ?
kesztyű: 8e (igazából egy 1200 Ft-os aldisban voltam, de annál jobb a BBB-m)
Jó, ez összeadva 66 ezres.
A bakancs az utcai (tavaly használtam, idén még nem váltottam patentpedálról, szóval nem tudom, ide számoljam-e. gyalogosan is ebben mennék, meg akár utcára is, ha hideg van, szóval nem extra költség, de ha SPD-s téli lábbelit akarok, na akkor közelebb leszek a 100-hoz). A téli bringás gatyából én nem veszek 10e fölött, farmert is 8 körül szoktam :) inkább két 8 ezrest, akkor van csere, ha összesározom :)
Ez alatt már lehet, hogy nem kapni értelmeset, de ezeket mind elfogadható minőségűnek érzem.
Aláöltözőből azért is nézelődök inkább a sí/futós cuccoknál, mert kicsit olcsóbbak szoktak lenni. És tágabb a hőmérséklettartomány is, amiből választhatok.
Egyébként én ugyanúgy, ahogy a váltókart nyomogatom, a mellkasomon a cipzárt majdnem olyan sűrűn húzgálom a terhelés függvényében.. emelkedőn beengedek egy kis levegőt, nagyobb sebességnél feljebb húzom. És inkább arra próbálok vigyázni, hogy ne öltözzek túl.. fogalmam sincs, hogy létezik-e olyan ruha, ami tud annyit párologtatni, hogy ne kelljen húzgálnom a cipzáromat, de tippem szerint ilyen széles tartományt semmi nem tud lefedni, hiszen van, amikor gurulok nulla terheléssel, és van, amikor kiköpöm a tüdőm. A szélállóság mondjuk fontos, és azt nem tudja minden..
Decában esőkabátokat nézegettem egyszer, és az tényleg nem könnyíti meg a választást, hogy egyikre ráírják, hogy lélegző anyag, másikra nem, egyik drága, másik nem, közben megfogdosva tök egyformának tűnik az anyaguk...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#123763) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#123762) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát a téli ruházat nekem ki van zárva, túl sokba lenne. Utcai ruhában, lightos tekerésekkel elleszek télen.
De az 500-as és 900-as Btwines gatya között nagy különbség van? Ránézésre a 900-as betétje egyértelműen jobb, de ez a gyakorlatban is kijön? Most akciósak a nyári cuccok, lehet veszek egy szettet és letudom előre.

[ Szerkesztve ]

(#123764) Because válasza IMIIKE1998 (#123763) üzenetére


Because
őstag

alulra én vékony futónacit veszek, így tavaszra is megvan a viselet télire pedig az "aláöltöző", felülre vettem speciálisan ennek kikiáltott darabot :DDD

(#123765) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123759) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Téged is irigyellek ezért az időért :D

Más: én is mentem egy szokásos mini kört, mivel még mindíg fáj a térdem és még nem jött meg a marhaporc tabletta... azért a sok kicsi összegyűlt, végül így is összejött valahogy legalább a heti 1000m+ szint :DDD . Felénk most kissé semmilyen az idő, de legalább lehet tekerni:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123766) Massmurderer válasza pc360 (#123761) üzenetére


Massmurderer
őstag

Irtam a márkát :) Nem újonan vettem,használtan,és tárcsa nélkül,elsö-hátsó féknyergek meg a csövek,munkahengerek.Amenyiért megvettem,még 1 db legolcsóbb munkahenger se jött volna ki.Csak hát úgye az elözö tulajank nem volt adaptere hogy felszerelje,igy nem tudta használni,nekem meg úgye az enyémen ott az adapter,és passzol.

(#123767) cdl


cdl
senior tag

Ruhavásárláshoz:
Én a használt piacon veszek mindent.
Megértem, ha ez másnak nem jön be, Nekem nem gond.
Most összeszámoltam, 38000 forintot költöttem eddig ruhára( a cipőmet az előző bringával kaptam)

Dzseki
3 rövid mez
1 hosszú mez
1 téli nadrág
2 felső aláöltöző
1 alsó aláöltöző
sapka
sál
kamásli új
kesztyű új

Decás középszint vagy márkás eredeti ruhákról van szó.
Ha nem zavar a használt cucc, ennyit azért mindenki ki tud fizetni, ha akar.
Ez a bringám árának 10 százaléka, ez nem vészes.0

(#123768) IMIIKE1998 válasza cdl (#123767) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ez tényleg nem sok, de nadrágból én egyszerűen nem tudom magam rávenni, hogy használtat vegyek, max. ha látszik, hogy zsír új.

(#123769) cdl válasza IMIIKE1998 (#123768) üzenetére


cdl
senior tag

Én megértem, de akkor gyűjtögess.
A listához: az aláöltözőket és egy rövid mezt is újonnan vettem.

(#123770) IMIIKE1998 válasza cdl (#123769) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Veszek pár dolgot a tavaszi szezonra, így letudom egy kicsit olcsóbban. Meg ugye nyárra olcsóbb is azért.
Valakinek volt már 500-as vagy 900-as Btwin nadrágja? Észrevehető a betét minőségének eltérése használat közben?

[ Szerkesztve ]

(#123771) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#123770) üzenetére


ZolkoW
őstag

rövid kantárosban van csak drágább decás nadrágom, de az ára alapján az is 500-as lehet inkább. narancs színű betétje van, és egyértelműen jobb a többi betétesemnél, de én nem tulajdonítok akkora jelentőséget neki : biztos számít, de ha nem vagy hozzászokva a nyereghez, ezzel is törni fog :) szerintem a legtöbbet az számít, hogy a nyereg legyen jó, és hogy legyél hozzászokva. 5-ért az 500-as kantáros rövid az tényleg nem rossz ár szerintem...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#123772) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123765) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne irigykedj,szívesen cserélnék azzal az idővel.Ez a hideg,ködös,darahullós nem annyira jó mit az a képeken látszik,és az a kis hó is csak fent van,lent semmi. :(

(#123750) vendingo...burkolt hirdetésnek számít.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123773) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#123771) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Eddig betét nélkülivel nyomtam, ami még mtb-n elmegy, de outin, mivel kevesebbszer állsz ki, jobban töri a hástót a nyereg.

[ Szerkesztve ]

(#123774) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Uttóbbiakban amúgy kezdtem gondolni, hogy mi az ideális városi bringa, amivel lehet menni rendesen, padkán fel-le(nyilván kicsit emelve, nem telibe neki), rossz utakon, járdán. Jelenleg ezt montival csinálom, azzal tökéletesen lehet. De felmerül a kérdés, hogy egyátalán létezik-e ilyen felhasználásra megalkotott bringa?

[ Szerkesztve ]

(#123775) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

LINK
9:35-nél ki nem s*arta volna össze magát? Durva... :Y

(#123776) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#123775) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja(k)! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123777) parkr válasza IMIIKE1998 (#123774) üzenetére


parkr
őstag

fitness 28-as vagy nagyobb gumikkal, padkázni meg nem kell és kész.

(#123778) SSJmeszes válasza parkr (#123777) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ha szabályosan közlekedik az ember a városban, nem is nagyon értem, hogy lehet erre szükség. :U

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#123779) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#123775) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ennél kicsit nagyobb igyekezettel húztam volna el a helyszínről :D
Tegnap volt egy MUFFloncsapat, de azok barátságosak, és főként félősebbek voltak, csak átfutottak előttem. A fagyott leveleken nem lehetett csöndben közlekedni az erdőben..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#123780) vendingo válasza Hasaggymeg (#123772) üzenetére


vendingo
veterán

Nem itt akarom hirdetni, meg nem is most, csak gondolkodok, hogy egyáltalán mit érhetnek.

Hogy tudom kideríteni? Induljak irreálisan drágán, és addig csökkentsem az árát, amíg meg nem veszi valaki? Sajna nem értek a használt bringapiachoz, kiegészítőkhöz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#123781) Hasaggymeg válasza vendingo (#123780) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kérj privátban segítséget Tothgera30,Runner_fxr,ivana,vagy zoli03tól,talán ők értenek leginkább a használt piachoz.

SSJmeszes...[link]Nevezhetjük kátyúzásnak is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123782) IMIIKE1998 válasza parkr (#123777) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De sokszor inkább megyek a járdán, mert csúcsforgalomban sokkal nyugisabb és Debrecenben elég sok, szinte üres járda van, ahol nincsenek gyalogosok és ilyenkor inkább ott tekerek, mint a közúton.

[ Szerkesztve ]

(#123783) 6030D válasza Hasaggymeg (#123759) üzenetére


6030D
Ármester

Tegnapi képek. A piros Lector ma is fent volt egy csipetcsapattal 14 órakor NHH+n, azt mondta sokkal rossdzabb idő volt, mint tegnap.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123784) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Mtb nél milyen kormányszélesség most a trend? A 680 mm-t néha keskenynek találom. Mi az a maximum, ami nem túlzás még? Én maximum 760-780 ra gondolok. Jó az elképzelés? Vagy az már nagyon széles?

[ Szerkesztve ]

(#123785) jjeahh válasza belsodavid (#123784) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mtb tág fogalom... DH? XC? Egy modern XC-n szerintem a 700-740mm okés, újabban már 760mm-t is látok néha. Én 720-ast használok és max 740-est tudok elképzelni kényelmesnek, de persze ízlés kérdése is, páran használnak itt is 700mm alatti kormányokat... 780 XC-re nekem nem kéne, levágnám, picit túlzásnak tűnik :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123786) vendingo válasza Hasaggymeg (#123781) üzenetére


vendingo
veterán

Rendben, köszi.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#123787) ZolkoW válasza vendingo (#123780) üzenetére


ZolkoW
őstag

Bikemag fórumon van beárazós topic.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#123788) Immy válasza ivana (#123754) üzenetére


Immy
őstag

Hervis-ben láttam akciósan ~120-130k környékén. KB ugyanennyibe kerül az RR540 is. Nem volt még tárcsafékes kerékpárom, egy picit tartok tőle...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#123789) belsodavid válasza jjeahh (#123785) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Egy RR 540 re lenne. Elég nagy darab vagyok emiatt érzem néha szűknek. A határon lehet valahol a szélesség, túlzásokba viszont nem akarok esni.

Esetleg a pontos típusa a tiédnek?

[ Szerkesztve ]

(#123790) benfolds válasza szkink (#123730) üzenetére


benfolds
őstag

nincs elvi kifogásom az ali-s ruhákkal kapcsolatban, de ruhát még sosem rendeltem onnét. rövidgatya alá jó?
az a nagy bajom a biciklisruhákkal kapcsolatban, hogy sötétben tapogatózóm. ahogy többen is mondták, oké, hogy 20-tól kezdődik egy kabát, de hogy döntöd el, hogy tényleg jobb-e mint az aldis 5000-es? egy cipőt felpróbálsz, megnézed, azért le tudod mérni, hogy tényleg megéri-e a felárat, és cipőknél nyilván a márka is számít.
a márkás ruhákban már sokkal kevésbé bízom, mert nem az van, mint 15 éve, hogy egy nike póló tényleg ért 5-ször 10-szer annyit, mint egy márkátlan, hanem a márkás ruhák minősége gyengébb lett, a noname-ek meg feljöttek és egyre inkább közelít egymáshoz minőségben a kettő (az is igaz, hogy árban sincs már olyan óriási különbség). idén elköltöttem 100 ezret eddig ruhákra, a legtöbb nike sportruha, de komolyan mondom, a végén kezdtem idiótának érezni magamat, akit jól átb@asztak. tényleg alig van különbség a lidlis cuccokhoz képest.
vagy egy másik példa: évek óta le akarom cserélni a 14 éves (!) samsonite hátizsákomat, mert szegénykém már elég fakó, de sosem láttam olyat, ami meggyőző lett volna. oké, idén rászántam magamat, netes vélemények alapján rendeltem egy north face borealist. ott kezdődik, hogy a netes leírással szemben, ahol ilyen-olyan polyesterekről írtak, a bevarrt címkén 100% nylon áll, és valóban, az alját kivéve látszik, hogy nylonból van. volt már egy diesel nylon hátizsákom...köszi szépen, soha többet. nem kellett neki egy év és szétfeslett az anyag a súrlódástól a cipzárnál, a többi része meg besárgult (alapból fekete volt). az azutáninak a cipzárja ment tönkre szintén egy év alatt. utána vettem a samsonite-ot, ami tényleg hihetetlenül tartósnak bizonyult, pedig 10 napból 10 nap a hátamon van, naponta húzogatom cipzárját 5-10-szer és ahogy mondtam, mindössze annyi baja lett ennyi használat mellett, hogy kifakult (nincs szétkopva, nincs kiszakadva - szerintem amiatt, hogy ez a ripstop polyester elég puha anyag, ezért nincs rajta merev gyűrődés, ahol egy idő után elkopna). visszatérve a north face-re: a háromból két cipzár akad azon a ponton, ahol a cipzár alatti két anyag össze van varrva. próbáltam feszegetni stb., de nem lehet vele mit csinálni, akadni is fog mindig.
szóval csak azt akartam mondani, hogy én a márkában már nem bízom, lehet, hogy a legfelső szengmensben még jelent valamit, de a "felsőközép kategóriában" már nem sokat.
ezért is próbáltam itt tanácsot kérni, hátha tudtok valami okosat mondani bicajos ruhákkal kapcsolatban, de ha jól értem az eddigieket, akkor erre is el kellene pattintanom egy 100-ast, ha "jót" akarok...

(#123791) jjeahh válasza belsodavid (#123789) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem vegyél mondjuk egy 760-ast és ha szélesnek találod, akkor vágsz, addíg, amíg végül jónak érzed :) . Ha ilyen széleset valamiért nem kapsz, akkor mehetsz egy mérettel alább, keress mondjuk 740-est. A legtöbb kormány végein jelölések vannak, szal nem nehéz levágni őket.
Enyém nem tudom pontosan milyen, de valami olcsó enyhén hajlított cucc.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123792) ivana válasza Immy (#123788) üzenetére


ivana
Ármester

Az RR540 nagyságrendekkel jobb gép, szvsz sokkal jobban megéri. A KTM felszereltsége konkrétan szemét.

(#123793) Massmurderer válasza jjeahh (#123791) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hasonló van nekem is fent,de nem hiszem hogy hosszabb jobb lenne.

(#123794) jjeahh válasza Massmurderer (#123793) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bringa, geo, terep, meg ízlésfüggő, nekem 660-as volt 29er montin, azt nagyon kevésnek éreztem, de pl. a topikgazdánk jól elvan rövidebbel is.

Más: neten több helyen láttam, hogy az első telóban a levegő nyomást úgy lövik be, hogy ha ráülsz a bringára beüljön 20mm-t. Ezt mennyire kell komolyan venni? Más is így érzi jónak? Mert nekem úgy túlságosan puhának tűnik, ha keményebbre fújom, akkor meg csak ilyen 40%-os köves lejtőkön mozogja ki a teljes 100mm-t, könnyebb terepen csak a felét.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123795) Hasaggymeg válasza 6030D (#123783) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor láttam őket. :K Éppen a Hiúz ház udvarán vettem ki hátsó kerekem,hogy bevigyem az előtérbe kicserélni a belsőt. Vidáman cseverésztek,nem szenvedtek mint én 2 órával korábban,talán oda is köszöntek a bokor túloldalára,észrevehették a felfordított kerékpárt.Voltak vagy 4-5en.(Be kellett kéredzkedjek,mert megfagytam volna kint.A Cseresznye parkoló előtt 500 m-el vettem észre,hogy lassú defektem van,valahogy leereszkedtem az aszfaltig,majd szaladtam vagy 2 km-t tolva a kerékpárt,hogy megmelegedjek,mielőtt visszaültem volna és a kormányra feküdve valahogy leereszkedtem a Hiúz házig bekéredzni.Bántam,hogy mégsem a kürtős kalácsosig mentem autóval,nem sok élvezet volt az ereszkedésben. :( )

(#123794) jjeahh...úgy emléxem 720mm volt gyárilag és utánaolvasás és méricskélés eredményeképp,vállszélességemhez állítva 2-2cm vágtam le belőle,így most 680mm. 2015-öt írtunk,azóta pedig "minél szélesebb annál jobb" irányzat erősödött meg,ma már senki nem állítja testalkatához.Az biztos,hogy mikor a régi kerékpárom után ami talán vagy 620-640 szélességű kormánnyal volt szerelve,idő kellett megszokni a még ezt a 680-at,folyton féltem beleakad valamibe.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123796) zoli03 válasza jjeahh (#123794) üzenetére


zoli03
őstag

Százalékban szokták megadni, nem mm-ben. Általában 20% szokott lenni, nagyobb rugóútnál lehet több is akár. Fújhatod egyéni ízlés szerint keményebbre/puhábbra is, csak az a lényeg, hogy ne üsd fel durva terepen se. Amúgy meg vagy puha lesz, vagy kemény, de akkor nem fogja nagyon kimozogni az útját. Vagy ha lehet tokeneket rakni telódba, azzal még lehet szórakozni a rugózási karakterisztikán.

(#123797) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123794) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg tudod mérni pontosan mennyit ül be? Csak azért kérdem mert azt elég nehéz.Ha gumigyűrűt nézel,az általában felülésnél,fékezésnél és leszállásnál máris tovább tolódik mint a valós beülés.Már a legkisebb egyenetlenség az úton,vagy mocorgás a nyeregben további beülést eredményezhet.Amúgy 1,5cm is elég,és az sem szentírás,ha nagyon vadulsz és kimozogja mind a 100mm-ét, keményebb kell,nehogy beüssön az alján.Érdekes én puhábban szeretem,de valószínűleg óvatosabban lejtőzök. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123798) gabro0 válasza Hasaggymeg (#123797) üzenetére


gabro0
őstag

Az a gumigyűrű miért van egyébként a becsúszókon?

(#123799) StLui válasza gabro0 (#123798) üzenetére


StLui
veterán

Hogy be tudd állítani, és hogy észrevedd ha felütöd

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123800) emiki6 válasza emiki6 (#123757) üzenetére


emiki6
veterán

@6030D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.