Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123601) emiki6 válasza jjeahh (#123600) üzenetére


emiki6
veterán

A kollagén meg a kollagén hialuronsav ugyanaz?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123602) jjeahh válasza emiki6 (#123601) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem nem, nekem kollagén hialuronsav volt, de láttam már olyan tablettákat, amin csak kollagént írt, igaz azt nem térdre ajánlták, hanem bőrre vagy hajra.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123603) 6030D válasza Runner_fxr (#123597) üzenetére


6030D
Ármester

Az miért van, hogy hozzánk nem jön a 9000-es? Nem vagyok egy nagy fekete-arany fan, de ez a Kashimával nagyon adja (majd 3 év múlva használtan :DDD)

jjeahh: az a súly és a tartósság miatt ilyen. Ez a marketing, de el is hiszem. Minél nagyobb a cog, annál nehezebb, így az anyagon tudnak súlyt spórolni. A kicsi fogaknál viszont nem lehet alu, mert hamar kopna, illetve nem is terhelhető annyira, így titán meg acél. Bár szerintem a titán az csak azért kell, hogy legyen benne valami high tech, tuti lehetne valami acél ötvözetet csinálni erre, mint ahogy az autógyártásban is fejlesztik.
A kazettatest csere meg nem tétel a komplett hajtás cseréhez képest. Azért egy 2x11-es új XTR tetszene... :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123604) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123600) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megijesztettelek,mi? ;] ...könnyű vagy,ami szerintem meghatározó lehet egy teleszkóp tartósságánál.Képzeld csak el magad egy 15-20kg-os súllyal hátadon zúzni lefele,milyen +terhelés lenne az az egész kerékpárnak...és itt zöme a fórumtársaknak közel annyival nehezebb is mint te.Mire használhatatlan lesz remélhetőleg már amúgy is váltanál majd még feljebb. ;) Amit még a doktor bájkosok mondtak az,hogy minden menet előtt célszerű pár másodpercre felemelni a kerékpárt függőleges helyzetbe,az indulásra folyjon az olaj a szivacsokra,mert utána már amúgy is felveri. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123605) ZolkoW válasza 6030D (#123603) üzenetére


ZolkoW
őstag

a titán sűrűsége valahol az alu és az acél között van, viszont az acélhoz hasonló a keménysége. cserébe drága megmunkálni, meg talán minden olyan alakítást nem is tud, mint az acél, de ezt már nem tudom..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#123606) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123604) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, ez az egy nyugtat, hogy könnyű vagyok. Ez tényleg nagy előny az egész bringa tartósságára nézve, meg gyengébb alkatrészekkel is beérem... pl. itt írták többen, hogy az integrált hajtás merevebb, mint a négyszögtengelyes, nos én ezt annyira nem érzem meg, alattam minden merev :D . Na jó, a régi telóm azért rezonált és hajlott, meg a hajtókarom is ha nagyon erőltettem, de menet közben nincs akkora különbség érzésre, mintha picit jobban "egyben van" a bringa, de ennyi. Szal én pc360 szöges ellentéte vagyok ilyen szempontból, alattam soha nem törik vagy szakad semmi, max elkopik :D
Ez a függőleges helyzetbe felemelés amúgy nem nagy dolog, ezután ha eszembe jut meg is teszem :R :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123607) Toobee válasza jjeahh (#123598) üzenetére


Toobee
veterán

Én csak a te írásod miatt gondoltam rá, meg se fordult a fejemben. Már a drágábbik GX sornál is alu a nagy.

Most nem szedek semmit. Ja és én ezt a Gál-fele por kiszerelést nyomtam. Meló miatt csak akkor tudok készülni az államvizsgara, mikor bicajozni tudnék, szóval dec 12ig nem tekerek :(

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#123608) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123606) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van azért parasztvakítás és placebo bőven ezekben a marha-nagy merevségekben,vakteszten azért megnézném mennyire éreznék a nagy rajongók ezeket.Szerintem semennyire.Kiélezett helyzetben,pl. versenyeken,profi szintű terhelésnél talán megérzi egy élsportoló,de a többi inkább képzelgés,amit mérni is alig lehet.Tény,hogy vannak technológiák melyek tartósabbak,strapabíróbbak,jobban terhelhetők,de még ez is gyakran elvész pl. a gyatra anyagminőségen,hanyag összeszerelésen,vagy egyéb hiányosságok miatt.Ugyanakkor persze,és ezt mindig elmondom,a placebo erejét sem szabad alábecsülni,mert ha javul a mért teljesítményed miután pl. kerámia csapágyasra cserélted váltód egyik régi görgőjét,azzal nem lehet vitatkozni egyetlen hitetlenkedőnek sem. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123609) Runner_fxr válasza 6030D (#123603) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az nem biztos, hogy nem jön. De több oka is lehet, nyilván a hazai nagyker nem rendel mindenből, meg az is lehet, hogy a gyártás csúszik.

jjeahh: Én hilauronsav, kondroitin, glükozamin, msm kombinációt szoktam időnként szedni. Nekem használ, és még soha nem éreztem negatív hatást, kollagént mondjuk nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#123610) bringasisti válasza emiki6 (#123601) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem együtt kell szedni

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#123611) flash- válasza 6030D (#123584) üzenetére


flash-
veterán

elgdonolkodtam már a bryton-on..
kérdés:navigálásra melyik ajánlott ? (méret miatt kérdezem)
nem hátrány ha jól lenne látható:)
330,vagy az 530 inkább?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#123612) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123608) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A telón amúgy valóban érezhető, de a hajtáson valszeg csak nehezebb ember érezné a különbséget, de az sem biztos.

Toobee: Ha mennél egy kört, lehet kiderülne, hogy még mindíg fáj, én ezért nem mentem mostanában 10-20km-nél hosszabb köröket. No meg egyedül nem szeretek hosszat tekerni. Kíváncsi vagyok az új tabletta mennyire lesz hatékony, egy gyógyszertáras szomszéd csaj ajánlta és netről rendeltem meg végül olcsóbban :DDD

Runner_fxr: kondroitin + glükozamin tablettát próbálok ki ezúttal én is, ha neked használ, az jó hír, remélem nekem is fog.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123613) Toobee válasza jjeahh (#123612) üzenetére


Toobee
veterán

Terhelés nélkül fájt, folyamatosan.

https://barbieripnk.hu/

(#123614) Runner_fxr válasza jjeahh (#123612) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gyakorlatilag a kondroitin és a glükozamin az alap porcerősítő. A hialuronsav, kollagén, kurkuma, msm, tököm tudja mi még, mind csak másodlagos, kiegészítők. Az alap a kondroitin és a glükozamin, ez kell elsősorban a porcnak.

[ Szerkesztve ]

(#123615) 6030D válasza flash- (#123611) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem 330 van, navira nem használom, mert anno nem működött, azóta meg nem megyek úgy, hogy kellene. Próbálkozni meg nincs kedvem. Runner_fxr-nek volt nemrég, neki sem jött be. cozmo-nak van 530, nem tudom, használja-e a navit.
Csak a navi miatt én nem ajánlanám a 330-at a 310-zel szemben, de a wifi-t például nagyon szeretem benne, mert gyorsan lehet szinkronizálni. Az 530 meg elvileg ugyanazt tudja (ha nem kell 100 adatot megjelenítened egyszerre.)
Ez a 450 meg Aero 60 érdekes lehet, csak nem sok videó van róla egyelőre. [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123616) pittlaren válasza Hasaggymeg (#123608) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Nagy általánosságban ez igaz is lehet, de pl. én a majd' 100 kilómmal simán megéreztem a különbséget a négyszögtengelyes, illetve integrált hajtás között. Mászás közben, kiállva tekerve, egy magamfajta kevéssé szofisztikált bringás is észleli a különbséget.

Runner: Tök jók ezek az e-montis/pedelec bejegyzéseid, olyan szenvedéllyel írsz a dologról, hogy még egy ilyen magamfajta szkeptikus kedvét is meghozod, szinte már kedvem támad kipróbálni egyet :)

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#123617) ivana válasza Hasaggymeg (#123608) üzenetére


ivana
Ármester

Azért a négyszög és az integrált közötti különbséget rohadtul érezni. Főleg kiállva. Nem hinném, hogy gyorsabb leszel csak attól, hogy integrált a cucc. Az első váltóba viszont jóval kevesebbszer ér bele a lánc, illetve a váltás is pontosabb.

(#123618) ZolkoW válasza ivana (#123617) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az első váltóba való beletekerést én is aláírom, volt olyan, mikor a gyári négyszögest cseréltem HTII-esre, és gyakorlatilag megszűnt a jelenség. De a rugalmasságok miatt szvsz nagyon kevés (tekerési) energia vész el, hiszen vissza is rugózik. A teleszkóp más, ott a csillapításban tényleg energia is felemésztődik.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#123619) Lahorva


Lahorva
tag

Sziasztok!
Eddig csak néha napján kerékpároztam, akkor is boltbajárós bringával. Idén nyáron már tekergettem 10-20km-eket a Balatonon, és úgy döntöttem veszek kicsit komolyabb kerékpárt magamnak (itt nem a felső kategóriára gondolok). Konkrétan a hervises KTM Fun Deore bicajt néztem. Annyit tudok, hogy Deore hátsó váltó, és Altus első van rajta, de ezen kívül semmi infót nem találok róla. Milyen minőségűek lehetnek az egyéb alkatrészek, csapágyak, hajtómű stb. Esetleg használ valaki ilyet? Jöhet minden. Pro-kontra, esetleg más opció. A mostani 155ezer forintos ár miatt akadt meg ezen a szemem.
Előre is köszi az infót!

(#123620) flash- válasza Lahorva (#123619) üzenetére


flash-
veterán

nézd meg mindenképp, ennyiért átlagos ár-érték arányú gép.
sőt valóban 160-ért nem szoktak deore hátsó váltót tenni ezekre,
még a jó pont a shimano hidraolikus tárcsafék, szerintem menj el ,próbáld ki

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#123621) Lahorva válasza flash- (#123620) üzenetére


Lahorva
tag

Mindenképpen elmegyek majd megnézni, de max annyit látok majd, hogy milyen váltó van rajta, tárcsafék és milyen a színe :DD kb eddig terjed a szaktudásom. Amúgy Cube nature bringákat néztem még, de azok is 200ezer körül mozognak. Ez a KTM 50-el kevesebb, ami azért nem mindegy, ha tudja ugyanazt a minőséget.

(#123622) bringasisti válasza Runner_fxr (#123614) üzenetére


bringasisti
őstag


Nekem ezt és a fenti szert ajánlotta a szakorvos. Nagyon bevált

BENEFON DELTA--------N8

(#123623) 6030D válasza Lahorva (#123621) üzenetére


6030D
Ármester

Egy linket dobhatsz, ha van hozzá, mert én csak drágábban látom, de ha ez tényleg a hidró fékes, akkor jó áron van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123624) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi köröcske, -8 fok, térdfájás ide vagy oda, muszáj egy kis mozgolódás :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123625) Lahorva válasza 6030D (#123623) üzenetére


Lahorva
tag

Az oldalukon drágább. Boltban 155. Majd később dobok linket. Hidraulikus fék van rajta.

(#123626) trialboj


trialboj
őstag

Mekkora találmány :)) [link] A görgőzés a sakknál is unalmasabb dolog, de ez a módszer értelmet ad az egésznek, stravara meg lehet postolni hogy hány köbmétert tekertél mad : )))

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#123627) zoli03 válasza trialboj (#123626) üzenetére


zoli03
őstag

Filmet/sorozatot nézve, neten cikkeket/fórumot olvasva egyáltalán nem unalmas, úgy elmegy háromnegyed óra, hogy észre se veszem.

(#123628) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Fűthető nyereg, vagy arra való ülés huzatot lehet valahol beszerezni ?

(#123629) deny330 válasza jjeahh (#123612) üzenetére


deny330
aktív tag

A hajtáson szerintem is érezni minimálisan. Legalábbis ha én bikázom mászáskor (vagy ne adj isten síkon :D ), akkor a négyszögtengelyes érezhetően "nyeklik" a lábam alatt.

(#123624) jjeahh: Ejj, még mindig marhajó képeket lősz és a hely se semmi. :Y Szerkeszted is őket?

[ Szerkesztve ]

(#123630) Runner_fxr válasza pittlaren (#123616) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A szenvedély az inkább a hegyikerékpáros sportnak szól, a pedelec ennek csak egy szelete. :)
A kipróbálásra talán a legjobb hazai lehetőség a kamaraerdei tesztnap.
Mi az ami miatt szkeptikus vagy?

bringasisti: Nem tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

(#123631) jjeahh válasza deny330 (#123629) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Ezeket a napi körös dokumentálós instagrammos képeket nem igazán, megy rá max egy kis kontraszt és leméretezem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123632) pikszel válasza ivana (#123617) üzenetére


pikszel
őstag

Én már egy octalinkes LX és egy integrált XT között is éreztem a különbséget, pont azokat amiket leírtál. 193 cm vagyok és 84-86 kg. Olyan érzés, mintha lépcsőre állnék/taposnék.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#123633) bringasisti válasza Runner_fxr (#123630) üzenetére


bringasisti
őstag

20 évesen felesleges mert a szervezet elég jól ki tudja vonni a vacsorából. 40 felett kell a segítség mert romlik a hatásfok. Nekem B vitamin gondom van azt mondta a doki hogy pirított máj és B vitamin + folsav. De mivel nem mindenkinek szívódik fel ha nem javul akkor szuri életem végéig. Szerencsére elég ha szedem.

BENEFON DELTA--------N8

(#123634) Hasaggymeg válasza ivana (#123617) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nem jól van beállítva az első váltó,integrált középrésszel is beleér,főleg nagytányéron.Volt mikor elől megtámasztott kerékkel terheltem extrém módon a hajtóművet,így próbálva a (mint később kiderült,repedt bakos) hátsó sor recsegését reprodukálni,és komoly millimétereket,ha nem centit rugózott ki a váz a síkból,még a meglehetősen rövid láncvilla ellenére is,amikor a lánc megtépte a hátsó tengely hajtásoldalát.A nagytányér hajlása is megérne egy míríst.Ugyanakkor nem tudom mennyit hajol6/csavarod6 egy négyszögtengely kilógó ~3cm-re. :F Pár tizedmillimétert?

pixel...mivel az "integrálódás" hajtóműcserével is jár,ott már az új,merevebb hajtókarok,tányérok is hozzájárul az esetleges merévségérzethez.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123635) jjeahh válasza pikszel (#123632) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Csak" 20 kilóval vagyok kevesebb :D , valszeg ezért nem érzek én olyan hatalmas különbséget.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123636) emiki6


emiki6
veterán

Vettem a Dekában egy csomó cuccot...
- B'twin 500-as téli csősál 2k
- B'twin 500-as "téli" zokni 2k
- Quechua 520-as "X-warm" zokni, 69% gyapjú, 2 pár 4k
- Triban 100-as kabát 8k
- B'twin aláöltöző felső (aerofit) 900 8k
- B'twin 500-as téli kesztyű 4,5k
- Kalenju akciós kiprun warm piros 9 helyett 6k
össz: 34,5k brrr

Mi az amit nem kellett volna, mert nem jó vagy nem éri meg? Mi az, amivel, hogy Lali szavaival éljek "speciel átbasztak"? :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123637) emiki6 válasza emiki6 (#123636) üzenetére


emiki6
veterán

Ha pedig jó ez így, akkor mi hiányzik a kabát és az aláöltöző közül? Kéne vegyek egy mezt? Melyiket? Vagy egy sima pulóver is megteszi?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123638) Hasaggymeg válasza emiki6 (#123636) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem is értem,itt a tél de úszóbugyit nem látok a "szatyorban"! :F ;] Komolyra fordítva a szót,valami vastagabb aláöltözőt vennék a vékony fölé,[link]pl.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123639) dunkel válasza emiki6 (#123637) üzenetére


dunkel
őstag

Szerintem semmi. +5 és -5 között nálam jó a 900-as aláöltöző a bringás kabátommal edzeni.
De 0 alatt én már nem szívesen megyek ki.

(#123640) emiki6 válasza Hasaggymeg (#123638) üzenetére


emiki6
veterán

így is 4 órát töltöttem ott, már nem volt energiám, hogy még azt is próbálgassak + mardosott az éhség... :D
Amúgy nem voltam azóta, meg nem is tervezek most egy darabig, mert túl nagy erőfeszítés és más dolgokra jobban kell a lelki erő. :K

Más: Aztaq :Y

Dunkel: Neked is ilyen kabátod van?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123641) ivana válasza Hasaggymeg (#123634) üzenetére


ivana
Ármester

Négyszögessel akkor is bele tud érni ha jól van beállítva. Amúgy én régi lx négyszöget cseréltem integrált acerára (az lx most az outimon van 110BCD, 48/36, a kis tányért leszedtem, nekem tökéletes kiosztás), a tapasztalat az, hogy sokkal jobb az acera, jóval hitványabb tányérokkal is. Pedig azért az LX az erősen a négyszög teteje már, annál nem sokkal jobb egy XT sem (az XTR meg baromi ritka).

(#123642) 6030D válasza emiki6 (#123636) üzenetére


6030D
Ármester

8 rongyos kabáthoz én nem vettem volna 8 rongyért egy aláöltözőt, hanem a múltkor lidlis 1500 ft-osból ötöt. :D Ami mellesleg tök jó.
Tegnap voltam ebben a 100-as kabátban, már el is felejtettem milyen jó a szélvédelme. Idén esetleg veszek eggyel kisebbet, mert kifogytam (kinyúlt?). Meg ez a fluo tetszik, eddig csak narancs volt. A feketét már unom. Hasaggymeg, te vagy ilyen dark-os, nem kell? XL-es. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#123643) emiki6 válasza 6030D (#123642) üzenetére


emiki6
veterán

Runner szavai, hogy milyen a szar aláöltöző beleégtek a lelkembe, így a dekás 2-3k-sok ki is estek. A 4k-s szabása nem jött be és a varrás bevágott a hónom alljába, míg az aerofitről itt olvastam jókat és kényelmes is volt... Az occó aldis/lidleösre meg nem igazán volt meggyőző érv. :)
Van még egy feszülős, szúros-poliamid futófelsőm még tavalyról, az is jó lesz valamire, ha mást nem a 900-assal váltva hordom, meg abból a futónaciból, amit linkeltem egy eggyel nagyobb, az meg alulra váltásnak.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123644) Runner_fxr válasza emiki6 (#123637) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A technikai anyag addig ér valamit, amíg minden réteg technikai, ha felveszel közé egy sima pulóvert, onnantól cseszheted az egészet, beizzadsz és az izzadság nem is fog elpárologni, tehát fázni fogsz és nem lesz komfortos. És arra is figyelj, hogy speciális mosószerrel mosd ezeket a ruhákat, különben elveszíti a lélegző képességet, tehát ha nem akarsz belőle nejlonzsákot csinálni, akkor vegyél hozzá mosószert is.

Vannak a dekában nem rossz cuccok, de mint láthatod, azért az ott sem olcsó, mert a drága anyagot nekik is meg kell fizetni. Csak úgy tud fillérekbe kerülni egy ruha, ha filléres az alapanyag is.

[ Szerkesztve ]

(#123645) Runner_fxr válasza emiki6 (#123643) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én a merino gyapjús aláöltözőket szeretem, de ebből egy szett kb 30 ezer sajnos.

Pont ma nézegettem a decathlon oldalát, mert szeretnék egy vízálló bringás nadrágot, ami nem feszülős, cicanadrág, és ilyen a decathlonban nincs is.
Valami ilyesmire gondoltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#123646) Hasaggymeg válasza 6030D (#123642) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem kérem,köszönöm,van egy [link]ilyen és amennyit télen megyek éppen elég. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123647) emiki6 válasza Runner_fxr (#123644) üzenetére


emiki6
veterán

Hol tudok venni mosószert (tudod, olcsót, jót)? :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123648) robee19 válasza emiki6 (#123636) üzenetére


robee19
tag

Neked a kabátba nem 300as cimke van varrva? Nekem igen. Ügyben ez van feketében, a zacsin 100as felirattal belül 300assal.

(#123649) Runner_fxr válasza emiki6 (#123647) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Minden nagyobb sportáruházban, túraboltban kell lennie, tehát a decathlonban is. Ezek minősége között is van különbség. Egy fél literes flakon kb 3000-6000ft között mozog, de viszonylag sokáig elég. Én ebből is minőséget szoktam venni, mert úgy gondolom a drága ruha megéri ezt a törődést. Elvileg az olcsóbbnak is ugyan azt kéne tudnia, de efféle tapasztalatom nincs. Én személy szerint a Holmenkol textil mosóját használom, mert ez tényleg minőségi mosószer technikai anyagokhoz: [link]

(#123650) emiki6


emiki6
veterán

Szóval.
Vettem biciklis cipőt, jön egy biciklis farmer (levi's commuter), van futógatyam, felső aláöltözőm, biciklis kabátom, kesztyű, csősál, sapka.
Tegyük fel el akarok menni az 5km-re lévő egyetem könyvtárjába biciklivel, szaraz, de igen hideg (változó mennyire) idő van. Nem szeretnék sok cuccot magammal vinni és ott átöltözni, cserebe nem vagyok izzadós (ha melegben edzek, akkor cseppek kepződnek a homlokomon, azon kívül sem izzadok nagyon sokat, még olyankor sem) , kis kényelmetlenséget elviselek, de a könyvtárban nem akarok megfőni, nyugalmi helyzetben izzadni.
Fontos a térdem védelme, ezért veszek egy térdet széltől védőt és ráveszem a farmerra. Kényelmetlen, de elviselem, mert csak 5 km. Jobb ötlet?
A farmer alá, ha muszáj, felveszek egy futógatyát. (Ez meglátjuk mennyire fog működni).
Kapucni kilőve, nade mi a helyzet az usánkával? Felejtős az is? (Ha igen, akkor meg se próbálom)
Biciklis kabátot vegyek fel és alá 1-2 réteg technikai cuccot vaaagy polót, pulóvert, szélálló utcai kabátot, mert úgysem izzadok bele annyira?
Orr védelme mennyire fontos 20-30 kmph-nál?
Bazzeg, kell egy szemüveg a szél ellen. Olyan, ami minél jobban átenged minden fényt. Munkavédelmi boltban vegyem vagy bicikliset nézzek?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.