Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) rii válasza rii (#53799) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#53852) Cathfaern válasza MineFox54 (#53846) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Saccon FV96 (ha ez az, ami nekem van (kép alapján ez az), akkor nagyon durva, felütés van miatta a felnimben (első fékként használva))"
Azt hogy? o.O
És honnan veszed ennyiért? :) (én nem is találtam sehol magyar webshopban)

Esetleg ez? [link] (igazából elég lenne az elsőt cserélni, de ha ez jó, akkor ennyiért már kicserélem mindkettőt)

rii:
Én nagyon szívesen megvenném, mert már régóta akarok városi biciklinek egy egysebességest, de ezt nem merném a cég előtt hagyni a nyitott (bár legalább fedett) parkolóban :( Illetve most meg kell oldanom, hogy egész télen tudjak rendszeresen sokat mozogni, időjárástól függetlenül és arra is kell a pénz :(
Kerékpár eladásban nincs tapasztalatom, szóval abban sajnos nem tudok segíteni.

(#53853) rii válasza Cathfaern (#53852) üzenetére


rii
nagyúr

ja tudom, hogy akik már ovlasták, azért nem írnak csak, mert nehéz a kérdésre a válasz .-)

csak próbálgatom, hátha valaki most látha elősször .-)

de lehet megkérdezem a hercehurca-t ... nekik profiluk az SS, igaz, csak inkább a klasszikus vázakat szereteik e körökben ... meg a wilker helyén aki nyílt egy nagy boltot ...

köszönöm azért! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#53854) Because válasza Cathfaern (#53852) üzenetére


Because
őstag

érdemesebb azért egy normálisat venni, nekem shimano altus van ezt már be lehet állítani rendesen.

(#53850) Napfénysüti: én ezt nem tudtam, igaz képen ott volt a hézagoló, de leírásban nem szerepelt tartozékként így viszont elégedett vagyok :) hétvégén remélem lesz egy kis napsütés és megjárathatom

rii (#53799): gondolom minőségi bringa, de valahogy számomra elég öszvérnek tűnik, ránézésre semmi se harmonizál, de lehet ez csak az én szépérzékemet bántja :R

[ Szerkesztve ]

(#53855) kacsyx válasza rii (#53853) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Nekem tetszik (bár a színeken változtatnék itt-ott), a váz kifejezetten szép, viszont a kormány állása nagyon irritál. Tudom, hogy ennél így "kell" állnia, de akkor is :)

(#53856) Napfénysüti válasza rii (#53853) üzenetére

Ha 160-ra saccolod akkor hirdesd meg szerintem ilyen 170 körül. Minden annyit ér amennyiért megveszik. :K
Itthon nem tudom hol lenne olyan hely ahova be lehetne adni sajnos én bringás aprókban hirdetném.

Because: szerintem azért adnak hozzá mert elég sokan vannak 10-es rendszerrel és még jó sokáig lesznek is a 11-es rotorú kereket meg nyilván könyebb eladni is és időtállóbb illetve csupán az az egy kis házagoló kell hogy 10-es rendszerrel kompatibilis legyen. Így a gyártóknak se kell külön rotort készíteni és spórolhatnak.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#53857) Client válasza ivana (#53818) üzenetére


Client
tag

A sísisak önmagában is véd a széltől, én legtöbbször sapka nélkül síelek, csak a sisakban. Arra gondoltam, hogy ha a síeléshez megfelel, akkor télen bizajozni is jó lehet, hiszen a hőmérséklet és a sebesség is hasonló. A fülvédőjén van "hallólyuk", de azért védi is a fület. Nem utolsósorban a színe is megy a bringáéhoz. :)

Ex - WaterLo

(#53858) Client


Client
tag

Térdmelegítőre van valakinek tuti tippje?

Ex - WaterLo

(#53859) Syd69 válasza Client (#53857) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem kell a sisak alá sapka

Alma

(#53860) MineFox54 válasza Cathfaern (#53852) üzenetére


MineFox54
őstag

Kecskemét Nagykőrösi utca

(#53861) krx21 válasza anorche1 (#53836) üzenetére


krx21
nagyúr

Tipikus esete a "basszus itt miért jön szembe mindenki.. " Érdemes megfigyelni, hogy akkor is az úttesten megy mikor mellette van a dedikált kerékpárút... Én ezeket nem is érem... És ő anyázik...

(#53862) mike710


mike710
aktív tag

Erre senki semmit? :F

(#53863) concret_hp


concret_hp
addikt

no pár kérdés :D

van jelentősége milyen bandázst rakok / rakatok fel (országúti bringa)? ami 4-5e ft az miben jobb mint ami 2e?
shimano lánc szétszedéshez, összerakáshoz milyen szerszám kell? (ha bike-discount v hasonló oldalról linekltek, az sem baj :DDD)
ugyanez fogaskerék sornál

vagy fullba vagy sehogy :D

(#53864) MineFox54 válasza concret_hp (#53863) üzenetére


MineFox54
őstag

Tegyél rá ilyet:

[link]

(#53865) Xantomas válasza concret_hp (#53863) üzenetére


Xantomas
őstag

Meg kell venni a legolcsóbb bandázst, és alá egy szett fizik bar gelt, amit kb addig használsz, míg nem hajtogatja maga alá egy autó kereke a kormányodat.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#53866) bunddog válasza mike710 (#53862) üzenetére


bunddog
tag

Szerintem inkább Cube Aim 26 valamilyen évjárat, 120k körül vannak ahogy láttam, ha ragaszkodsz a 26"os montihoz. pl.: Cube Aim 26 2015

(#53867) JackFeryll válasza Xantomas (#53865) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nekem most fizik gel + fizik microtex bandázs van. Gondolkodom a dupla bandázson a jó vaskos fogásért.

(#53868) JackFeryll válasza Napfénysüti (#53114) üzenetére


JackFeryll
őstag

Kipróbáltad már ? Ha jó küldesz egy linket melyik volt ?

(#53869) mike710 válasza bunddog (#53866) üzenetére


mike710
aktív tag

Köszönöm a tippet :) Ez is tetszik. Igazából annyira nem ragaszkodom a montihoz csak mindenhol azt látok. Esetleg valami országuti ennyiért? ezt néztem.. Csak akkor a föld út ugye kizárva :)

(#53870) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Az erdei vaduláshoz van montim, de 100 km-hez kényelmetlen számomra ez a görnyedés, ezért
országúton/kerékpárúton történő túrázáshoz kerestem 2 db 150e körülit. Melyiket vennétek?

Kellys Cliff 90 vs. Gepida Alboin 300

[link]

(#53871) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Nah, faternak meglett a Kalkhoff Limited XT trekking, 52-53-as vázzal (21"), oda-vissza van tőle. Úgy tudom ez 2012-es lehet, Schwalbe Marathon gumik, hátul XT agy, 9-es XT sor, újabb XT váltó, Concept kiegészítők (fékek, nyeregcső, stb.), Kalkhoff trekking teleszkóp, elől agydinamó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53872) fpeter07 válasza Client (#53858) üzenetére


fpeter07
veterán

Bicycle Line-os nekem bevált. Ha cicanadrágot használsz, akkor nem csúszik le. Decathlonos lábmelegítőnél csináltak olyat, hogy a gumírozott rész helyére gumicsíkot raktak. Szerintem ez sokkal jobb módszer, a te a helyedben valami hasonlót keresnék, akkor nem kell állandóan helyreigazítanod.

(#53873) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Jo nagy fejtorest okoz beszerezni a megfelelo teleszkopot. :U Amelyik nem tapered, es jo lenne, az atutotengelyes... Abbol van milliard(a kovetkezo kerekszettem nekem is az lesz, bar nem ertem XC-re miert kell azt eroltetni)
Suntour -ban nem bizom. Ellenben azon az aron, igaz hasznaltan van Fox, meg RockShoxs. Szerintetek melyik lenne a legjobb valasztas ezek kozul? Arban kb. ugyan ott vannak/lesznek. Adok a velemenyetekre, en nagyon lemaradtam ebben a temaban is.

Rockshoxs Recon 130mm Ennek van hibaja, 130-on ragadt a berugozas. Szoval ezt elobb-utobb javittatnom kellene, bar biztosan olcson megvehetnem. Sulyban a legnehezebb.
Fox F120RL, 120mm Nekem ez volt a legszimpatikusabb, raadasul sulyban is a legjobb....
Rockshox Revelation 26" U-Turn 85-130mm QR Ennek eleg magas a sulya.
Fox Float 32 RL 150mm Kozepesen nehez, de kerdes, kell e XC-re a 150-es rugozas?

Ezek vannak.

Don't Tread On Me

(#53874) JackFeryll válasza fpeter07 (#53872) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nekem láb és karmelegítőm van tőlük.(Bicycle Line Riparo) Szilikonos a vége. Ebből a modellből létezik térdmelegítő is.

(#53875) Hasaggymeg válasza concret_hp (#53863) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyen vagy hasonlóval kell a láncot bontani,majd összerakni.Fogaskoszorút helyén tartó szorítócsavart meg ilyennel kell leszedni,

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#53876) trialboj válasza trialboj (#53849) üzenetére


trialboj
őstag

up...
Elég lenne annyi válasz is hogy megéri-e vagy sem!?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#53877) zoli03 válasza trialboj (#53876) üzenetére


zoli03
őstag

Jó mocskos a lánc, kíváncsi lennék a hajtás állapotára, mert ha fényképezés előtt se takarítja le, akkor valószínűleg nem nagyon tartja karban. Ennyiért már elég sokféle merevvázas van, akár jobb vételek is.

(#53878) concret_hp válasza LanyUs (#53870) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem pont 2 trekkingem van gepida alboin valami és kellys coach talán én azt mondom a kellys minőségibb darab, de lehet csak kevesebbet használtam / jobban vigyáztam rá.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#53879) zool1


zool1
őstag

:D

(#53880) Because


Because
őstag

egész jóképű lett a bringa :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#53881) Hasaggymeg válasza trialboj (#53876) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha jó neked a 26" akkor már csak az állapotán múlik jó-e a vétel.

(#53880) Because...nekem is tetszik.27,5"-os?

(#53879) zool1...hacsak nem tudod a 45-50km/h-t esélytelen vagy egy medvével. Ha tudod,akkor is csak ha már kigyorsítottál.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#53882) rétisün válasza Hasaggymeg (#53881) üzenetére


rétisün
veterán

és ha tovább tudod tartani 45-50-et, mint a medve.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53883) Because válasza Hasaggymeg (#53881) üzenetére


Because
őstag

azt nem tudom neked tetszik-e :D

(#53884) Napfénysüti válasza rétisün (#53882) üzenetére

Viszont ha nem egyedül voltál akkor csak a társadnál kell gyorsabbnak lenned. ;] :DDD

Més que un club!

(#53885) zool1 válasza Hasaggymeg (#53881) üzenetére


zool1
őstag

Úgy látom a többi kolléga, nem értelmezte "szó szerint" a képet... ;]

(#53886) Hasaggymeg válasza zool1 (#53885) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

8 évet dolgoztam vadállatokkal,így sajátosan értelmezem az ilyen képeket. ;)

(#53882) rétisün...érdekes mennyire bírják,pedig testükhöz viszonyítva nevetségesen kis tüdejük van.Már nyúztam is vagy 2-3-at és láttam az alkatrészeit. :K

(#53883) Because ... :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#53887) Tothgera30 válasza Because (#53880) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még ha tapered QR15 lenne az eleje, hátulja meg QR12, akkor lenne nagyon komoly. Amúgy tényleg szép. Súlyban mennyit nyertél vele?

#53881 Hasaggymeg: Rá van írva hogy 650B, nehéz mellé lőni. :DDD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53888) Because válasza Tothgera30 (#53887) üzenetére


Because
őstag

akkor nem állt volna meg idáig 220000-ben a bringa :D

a másik kerék könnyebb volt (szimpla falú), de nem szoktam grammozni

[ Szerkesztve ]

(#53889) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#53887) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hol is? Mert én tényleg vak vagyok! :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#53890) Client válasza fpeter07 (#53872) üzenetére


Client
tag

Tegnapelőtt néztem a Decathlonos térdmelegítőt, de az olyan kis semmi vékonynak tűnt.

Ezek jók lehetnek?

http://www.bikecenter.hu/webaruhaz/38-Labmelegito/2101-Magyar-Termek-Terdmelegito

http://pajtasbiciklibolt.hu/termekek/louis-terdmelegitoterdvedo

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#53891) Hasaggymeg válasza Client (#53890) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tekertél már hidegben és fázott a térded?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#53892) Cathfaern válasza Client (#53890) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez a bikecenter féle kifezetten jónak tűnik. Nekem pont az a bajom a térdmelegítővel, hogy munkahelyen nincs lehetőség átöltözni, és úgy macerás a térdmelegítőt levenni miután beértem. De ezt csak simán lecsatolnám nadrágról :)
Nincs valakinek tapasztalata vele?

(#53893) Hasaggymeg válasza Cathfaern (#53892) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem igazán értem ezt a térdmelegítős dolgot,mert nekem legalább annyira fázik máshol is a lábam,mint a térdem.Sőt...Hacsak nem tekersz 0 alatt,vagy ereszkedsz sokat hajtás nélkül,2 nadrág elég kellene legyen 1-1,5 óra megfázás nélküli tekeréshez. Értem én,hogy a térd egy kényes ízület,nekem meg még sikerült össze is törnöm,de +5C ig még soha nem fázott meg. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#53894) Because válasza Hasaggymeg (#53893) üzenetére


Because
őstag

az ízületeket érdemes védeni a későbbi szövődmények elkerülése érdekében

[ Szerkesztve ]

(#53895) szjoci


szjoci
őstag

Hátha kapóra jön valakinek rosebikes.hu-ra október 4.-ig 50€ feletti vásárlásnál 10€ kedvezmény. Kuponkód: AXRH9WSCK4QDQMX

(#53896) Solad válasza Hasaggymeg (#53893) üzenetére


Solad
őstag

Nekem volt 4 műtét a bal térdemen, kifejezetten nehezen melegszik be, és érzem hogy hideg ha nincs tisztességesen bebugyolálva 10 fok alatt.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#53897) Novics válasza Hasaggymeg (#53893) üzenetére


Novics
senior tag

Nekem még karmelegítőm is van. :D A lábam - lábszár - egyáltalán nem szokott fázni, de a térdem nem nagyon szereti a hideget. Vagyis nagyon nem szereti. Már 15 fok környékén is hajlamos vagyok felvenni rövidgatya mellé, és akár még 25 fokban is rajtam van. :) Régebbi modell, de ez a "fazon".

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#53898) Cathfaern válasza Hasaggymeg (#53893) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ízületi problémák tipikusan nem 1-2, hanem 10-20 év alatt jönnek ki. Illetve én inkább nem vennék fel 2 nadrágot, mert akkor előjön a korábbi is említett átöltözős probléma (illetve nyilván a lábmelegítő is a 2. nadrág helyett van).

Mondjuk ha már itt tartunk olyan gond csak nálam fordul elő, hogy a bokám fázik? Csak ezért nem húznék kamáslit, mert amúgy a lábfejem hőérzete rendben van.

(#53899) Napfénysüti válasza Cathfaern (#53898) üzenetére

Nekem a lábujjaim szoktak lefagyni hála a remekül szellőző Shimano cipőnek. Nyáron egy áldás ez de hűvösebb időben nem túl vidám dolog.

Més que un club!

(#53900) concret_hp válasza szjoci (#53895) üzenetére


concret_hp
addikt

ez végtelenszer felhasználható kód?

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.