Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

'99-ben a 41"-os plazmatévé mellé suzuki swiftet adtak ajándékba. Szóval még ha drágán is nyit, előbb-utóbb utánunk fogják dobni.

(#2) poli27 válasza mad823 (#1) üzenetére


poli27
veterán

Jha emléxem a Westend akkor nyitott és ki volt írva a Media Markban ez :D

(#3) worxland válasza poli27 (#2) üzenetére


worxland
addikt

.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4) Antosz


Antosz
tag

És teherautót is adnak melle? Vagy esetleg fel lehet tekerni? Vagy majd azt mondja az euronics, hogy 150 ezerért házhoz viszik. :C Mondjuk akinek erre lesz pénze annak a haza juttatáshoz is. Bár a 4K ekkor (210cm) képátlón szerintem már nem olyan nagy felbontásnak számít.

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#5) PTM válasza Antosz (#4) üzenetére


PTM
junior tag

Mert eddig szerinted 150 ezer forintért szállították házhoz a 83-85"-os tévéket?

[ Szerkesztve ]

(#6) zetor2000


zetor2000
senior tag

És lehet rajta nézni a szolgáltatók által nyújtott SD adásokat is? :)
Sajna 4K natív tartalom még nem nagyon van errefelé. Még a fHD is erősen kompromisszumos.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7) ROBOTER válasza Antosz (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

8000 Ft a 85''-os TV-k házhozszállítása az Euronicsnál. Ha pedig valami akciós, sokszor ingyenes. Nekem is ingyen volt a 75''.

(#8) mad823 válasza Antosz (#4) üzenetére


mad823
őstag

Jó eséllyel mondjuk 4 darabból áll az a kijelző, szóval nem kell hozzá kamion...

[ Szerkesztve ]

(#9) ROBOTER válasza mad823 (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez most ugye komoly, mert viccnek durva lenne.

Mi ez, Koppány TV? Ezen nézed majd az rockoperát, hogy nagyobb legyen az élmény?

Egy rakás 85''-os TV kapható jelenleg is, egyik sincs 4 darabból. :) Sőt 98''-os is van itthon, besétálsz a boltba és megveszed. Ja igen, egyben.

[ Szerkesztve ]

(#10) PTM válasza mad823 (#8) üzenetére


PTM
junior tag

Papíron létezik a microLED CX sorozat amiben a tévék vannak, ezek tudtommal nem modulárisak. (Viszont 83"-osról is itt hallani először. 89-es lesz az szerintem, azt kezdték el árulni pár régióban tavaly.)

[ Szerkesztve ]

(#11) Héraklész válasza Antosz (#4) üzenetére


Héraklész
junior tag

A Swift tetejére valahogy fel lehet applikálni, csak ne fújjon a szél.

(#12) mad823 válasza ROBOTER (#9) üzenetére


mad823
őstag

Azért nincs más TV több darabból, mert lehetetlen úgy gyártani. De ettől függetlenül teljesen racionális dolog a moduláris TV. MicroLED esetén így kisebb a gyártás során keletkező selejtarány, plusz a szállítás is egyszerűbb. Hogy a konkrét példány 1 vagy több darabból van, az majd kiderül, de nem tudom, hogy miért ódzkodsz a több darabos megoldástól.

(#13) Héraklész válasza mad823 (#12) üzenetére


Héraklész
junior tag

Talán azért, mert nem lehet pixelpontosan egymás mellé helyezni?

(#14) worxland válasza Héraklész (#11) üzenetére


worxland
addikt

És ne menj vele gödörbe.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15) worxland válasza mad823 (#8) üzenetére


worxland
addikt

Linus 115 collos tévét szerzett, az se több darabból lett összeapplikálva. Kamion nem, de teherautó kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16) mad823 válasza Héraklész (#13) üzenetére


mad823
őstag

Jelenleg is már csak bizonyos szélsőséges körülmények között látható valamelyest az illesztés, az meg nyilván lesz jobb is, ahogy fejlődik a technika. De jelen árak mellett ez szerintem kevés embernek jelent valós problémát.

(#17) ROBOTER válasza mad823 (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mert otthoni felhasználásra teljesen alkalmatlan és eladhatatlan. Senki nem tűrné el az illesztési hézagot. Egy videófalban elmegy.

(#18) mad823 válasza ROBOTER (#17) üzenetére


mad823
őstag

Oldalról talán látható kikapcsolt állapotban valami, de semmi zavaróról nem számolt be, aki élőben látta.

(#19) Duree


Duree
veterán

Nem hinném , hogy túl népszerű termék lenne, elsősorban az ára miatt, nem szeretke jósolni de ennek az ára több mint 20 millió lesz.

duree54

(#20) PTM válasza Duree (#19) üzenetére


PTM
junior tag

Elég esélyes, mivel Koreában átszámítva 100000 dolláros áros áron jelent meg tavaly, valószínűleg ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#21) ttt válasza Duree (#19) üzenetére


ttt
senior tag

Jó pár éve annak (vagy tíz+), hogy a MM-ben kiállítottak egy akkor 18 millió Ft-os LCD TV-t. Nem is tudom mekkora volt az átmérője, de bazinagy.
Akkoriban azt regélték ez az egy ilyen méretű TV van Magyarországon és a MM-ban 1-2 hónapot töltött kiállítási darabként, majd ment egy másikba. (Persze meg lehetett venni, de ha jól emlékszem előjegyzés és kifizetés után gyártatták le, tehát jóeséllyel kellett még várni egy évet, mire a szobádba kerülhetett - mondjuk legalább volt idő megépíteni hozzá a mozitermet.)

(#22) PTM válasza ttt (#21) üzenetére


PTM
junior tag

Szerintem a Sharp LB-1085 volt az. 108" képátló, majdnem 200 kg, 1080p felbontás, számomra egy ormótlan valaminek nézett ki.

(#23) ttt válasza PTM (#22) üzenetére


ttt
senior tag

Lehet, már abszolút nem ugrik be a gyártó. De az biztos, hogy engem sem győzött meg, főleg nem ilyen áron. Ugyanakkor akkoriban a 1080p volt a "legjobb" felbontás TV-ken.

(#24) Joshi válasza mad823 (#18) üzenetére


Joshi
titán

Hidd el hogy az illesztés látszik. Amit te linkeltél, az egy 163"-os példány, ez a Samsung meg csak 83"-os. A Samsungnál sokkal kisebb a pixelsűrűség, ezáltal sokkal kisebb illesztésre van szükség. Szerintem egybefüggő panel lesz, de majd meglátjuk.

(#25) Joshi válasza ROBOTER (#9) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy írták, eddig túlnyomó többségük a Micro LED tévéknek moduláris volt. Az viszont borítékolható, hogy a 100" alattiak előbb-utóbb egy panelból készülnek majd.

(#26) Squirrel


Squirrel
őstag

Szerintem nyugodtan megvehetem akkor az oledet, mire ez árban versenyképes lesz, lehet meg se érem.

(#27) Joshi válasza Squirrel (#26) üzenetére


Joshi
titán

Ez legalább 10 év mire átlag János meg tudja venni. Plazmánál és OLED-nél is így volt.

[ Szerkesztve ]

(#28) Duree válasza PTM (#20) üzenetére


Duree
veterán

Lehet , hogy alábecsültem az árát? Arról eddig senki sem beszélt , hogy mennyi a fogyasztása ennek a modellnek, illetve a többi darabnak. Én úgy gondolom nem valami energiatakarékosak.

duree54

(#29) worxland válasza Joshi (#27) üzenetére


worxland
addikt

Átlag János nem is tudja hová rakni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30) Joshi válasza Duree (#28) üzenetére


Joshi
titán

A 89"-os modellhez lesz közel a fogyasztása. Pl a Samsung 85" QN95D tévének a max fogyasztása 395W, csak hogy legyen összehasonlítási alap. Természetesen a Micro LED fényereje jóval nagyobb, tehát nem csoda ha többet fogyaszt.

(#29) worxland anno a plazmát és az OLED-et se tudja/tudták hova rakni. Az a lényeg, hogy téma legyen, aztán majd úgy is mindenki ilyet akar. Jó példa erre az OLED is.

[ Szerkesztve ]

(#31) worxland válasza Joshi (#30) üzenetére


worxland
addikt

Plazmából 50 collos volt a menő, nem 100. Öcsém apósának volt az ismerősök közül egyedül a majd 200 nm2-es házában. Be is égett...Szóval nem volt mindenkinek. OLED-ből meg van 43 collos is.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#32) Joshi válasza worxland (#31) üzenetére


Joshi
titán

De hogy jön ez ide? Micro LED-ből azért a nagy méretet kínálják először, mert egyelőre ekkora méretben tudnak "gazdaságosan" kijelzőt gyártani. Ha a gyártástechnológia kiforrja magát, akkor lesznek kisebbek is megfizethető áron. Ahogy írtam ez még legalább 10 év.

(#33) puntocsento válasza Antosz (#4) üzenetére


puntocsento
csendes tag

Miert kene hozza teherauto? Meg mitol keulne 150e ftba a haza hozatala? Nez meg egy bolt oldalan ahol 98" tv-ket arulnak, hogy mennyiert szalitjak haza.

(#34) worxland válasza Joshi (#32) üzenetére


worxland
addikt

"De hogy jön ez ide" - befért a lakásodba. Egy 89-esre ez valószínűleg nem mondható el.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35) PTM válasza Joshi (#30) üzenetére


PTM
junior tag

Szerintem ez konkrétan 89"-os modell lesz. 83-as Samsung micro LED-re sehol másutt nem volt találat.

(#36) Joshi válasza worxland (#34) üzenetére


Joshi
titán

Persze, de ahogy írtam a gyártástechnológia miatt Micro LED-ből még nincs kisebb. Egyébként Samsung már említett egy 50" és egy 75"-os modellt is, de eddig nem nagyon lett belőle semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.