Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) bigdady


bigdady
nagyúr

Belépő szintű normál pedált tudnátok ajánlani ami jó áron van?

(#24952) #48525824 válasza ludsimon (#24949) üzenetére


#48525824
törölt tag

Sok sikert meg ovatossagot ehhez a palyahoz, videot nezve szetrazodtam. :(

(#24953) Runner_fxr válasza Teasüti (#24947) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy minőségi xc gép nagyon sokat kibír, valóban. Viszont egy jó Am géppel sokkal nagyobb tempót tudsz menni, mivel egy merev xc, 80-as vagy 100-as telóval már rég elpattog ott ahol mondjuk egy 140mm-es össztelóssal még bőven csapatod. Tehát fizikai képtelenség az, hogy olyat adj neki mint egy jó Am gépnek, nem tudsz vele olyan gyorsan menni durva terepen, mert elpattog és ledob magáról a bringa, fékezni kényszerülsz ott ahol az AM-el még akár beletekersz, nagyjából ennyi a lényeg.

fpeter07: Így igaz, ahogy a Dh gépek is átalakultak, úgy a pályák is egyre durvábbak lettek. Ettől függetlenül le a kalappal az ős déhások előtt, mert azok is kihozták a maximumot azokból a pár centi rugóutakból és az is legalább olyan vakmerő mutatvány volt mint manapság, de tény, hogy ma már vicces látni őket, egy mai profi Dh-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#24954) lsebestyen válasza ludsimon (#24949) üzenetére


lsebestyen
addikt

Videó azért túloz, főleg a hanghatások miatt :P Amúgy hh nem voltál pályabejáráson? Annyira nem laksz innen messze. El kell menni a szökéssel és nincs bukás :D

(#24955) Toomy válasza ludsimon (#24949) üzenetére


Toomy
senior tag

Egyenesen katasztrofális! :W
Nincs mese elől kell lenni az ominózus szakaszokon. A vezetés után meg nem szabad nagyon hátracsorogni...

(#24940) glacious - Az a jó ha fáj, mert ugyebár akkor fejlődik az ember. Az én mottóm az ha fejlődni akar az ember akkor nálánál erősebbekkel kell társulni, hogy legyen egy kis plusz motiváció. Eleinte nagyon szar volt, hogy le le maradtam, de most már egymást kergetjük. :)

[ Szerkesztve ]

(#24956) lsebestyen válasza Toomy (#24955) üzenetére


lsebestyen
addikt

Akkor végig te nyomod elől? ;] :P

ne fossatok, Mátra körön ennél jóval szarabb az út, és a gyengébbek itt is ugyanúgy lefognak szakadni már az első 2-3 emelkedőn, fullos lószok lesznek :)) Remélem bírni fogom azért :B

[ Szerkesztve ]

(#24957) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#24958) Toomy válasza lsebestyen (#24956) üzenetére


Toomy
senior tag

Arról már leszoktam. Meg ezek nem ilyen jött ment útszéli maratonok. Ezek ugyebár AKESZ -os versenyek ahól a pontokért mennek a kemény csaták. Itt azért nem egyszerű elől villogni.
Szerencsére holnapra feleződik a szél. De lószparádé az tuti lesz. Érdemes minél előrébb helyezkedni, hogy az esetleges szakadásnál még az ember elcsípje a mezőny végét. :K

(#24959) gergo5991 válasza Toomy (#24937) üzenetére


gergo5991
őstag

most értem haza, hát olyan 6-7 órás tekerésen abból kb 4 óra intenziv tekerés 1 óra gps nezelődés meg 1 óra tolás nem iszok semmi, max utána vagy 1-2 sör, alapból nem vagyok valami nagy ivós, mármint rendes napokon se iszok többet fél-1 liternél

(#24960) ludsimon válasza lsebestyen (#24954) üzenetére


ludsimon
veterán

Szökéssel? Meglátod majd holnap.. ;)
Mikor nyélen megy a peloton 50-el nem igazán lesz szökés, max ha kint lesz pár elég erős csapat akik elől dolgoznak az elmenő csapattársnak, na ők rendesen be tudják szívatni a többieket.

Nem voltam mert nagyjából ismerem Gyömrő-Monor-Káva szakaszt. A többiről meg hallottam, de nem gondoltam ennyire durva. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24961) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Jajj én csak ironizáltam, azzal is h menj elől, arra értettem h végig szar az út :D Szökés szintén irónia volt, durva menet lesz a holnapi! :K

(#24962) ludsimon válasza lsebestyen (#24961) üzenetére


ludsimon
veterán

Az tuti. Csak menjen a lobogás hátul. :D Lesz pár kaptató amin rendesen feltolják.

undefined

(#24963) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Btwin Ultralight kabátot használ valaki? [link]
Esőkabátnak kéne.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#24964) Tüzi válasza Tomi_Sci (#24963) üzenetére

Esőkabát? Miért akarsz elesni? Ebben a kabátban sem lesz kellemesebb érzés :)P

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24965) Tüzi válasza rétisün (#24929) üzenetére

Oksa! Beállítottam 2110mm-t az órába, majd meglássuk, hogy jól mér-e. Elvileg jól kell neki, de ezt majd az első teszt megmondja.

(#24961) lsebestyen
Jaja, durva lesz :) Reggel 9től este 9ig meló :)
Jó tekerést nektek :P :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24966) gergo5991


gergo5991
őstag

Radon biciklikről vélemény?
ez
-elég jó árban van felszereltséghez képest, amellé még 11,7kg

(#24967) bigdady


bigdady
nagyúr

150-ig ujonnan milyen mtb ajanlott? 29er gondolom de milyen? Koszi

(#24968) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Nyerget szeretnék cserélni a Gepida alboin 200-asomon. Fő szempont a kényelem.. A gyári nyereg 30 km után már nagyon nyom.. Mit tudnátok ajánlani?

Tervbe van még egy ilyen rugós nyeregcső is: [link]

Erről vélemény?

Köszönöm :)

(#24969) Tüzi válasza Hoorus (#24968) üzenetére

ezt javaslom, tuti nem fog nyomni 100km után sem.
Bár a rugós nyeregcsővel kompatibilitási probléma léphet fel.

viccet/trollkodást félretéve:
ez nekem nem nyomja a sejhajom 130 után sem.
Ja tényleg! Ilyen nyerget keresek feketében :D Adok helyette fehéret :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24970) Hoorus válasza Tüzi (#24969) üzenetére


Hoorus
őstag

Szerintem túl fáradt vagy már, feküdj le aludni... :B

(#24971) Toomy válasza gergo5991 (#24959) üzenetére


Toomy
senior tag

Elképedve olvasom amiket írsz. Mi nálad az intenzív tekerés? Mert ugyebár az általában 150 -es pulzus felett indul. Vagy pl. akkor az igazán tuti amikor már nem tudsz közben beszélgetni már ha van kivel. :K Az nálam a 165 -ös pulzus felett van akkor már tőmondatokba beszélek ha kérdeznek. :)

(#24972) Tüzi válasza Hoorus (#24970) üzenetére

Flite nyerget nézz... olyat amit linkeltem. Nekem az bevált.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24973) Hoorus válasza Tüzi (#24972) üzenetére


Hoorus
őstag

Ehhez még kicsit spórolnom kell, de azért köszi :-D

(#24974) Tüzi válasza Hoorus (#24973) üzenetére

Selle Italia Trans-Am? például ez is jó nyereg.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24975) gergo5991 válasza Toomy (#24971) üzenetére


gergo5991
őstag

intenziv tekerés nálam azt jelenti, amikor bele jövök a tekerésbe, olyan átlagtempó 25-35km/h sík terepen, a pulzusom nem tudom mennyi szokott lenni, a lélegzetem kb mint alváskor vagy gép előtt ülve, nem lihegek vagy ilyesmi. Mintha sétálnék. Irtam fentebb, hogy van mikor elkap engem valami nem evilági erő és tekerek atommal, anélkül hogy sokat kéne lélegeznem, vagy hogy kifáradnék.

Lehet az ellustult izmaim észbekapnak ilyenkor, és a félrerakott energiámhoz valahogy hozzájuk, nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#24976) Maximum1 válasza gergo5991 (#24975) üzenetére


Maximum1
őstag

"van mikor elkap engem valami nem evilági erő"
Engem is elszoktak vinni teliholdkor.... :DDD

(#24977) gergo5991 válasza Maximum1 (#24976) üzenetére


gergo5991
őstag

szerencsére vissza is hoz ahogy látom :D

(#24978) Cathfaern válasza gergo5991 (#24959) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Napi 2-3l folyadékot kéne inni, ilyen nyári melegben meg akár többet is, még akkor is ha fel se kelsz egész nap a gép elől... Igazából biciklin 1-2 óránként meg kéne inni azt a 0,5-1l-t (sör meg pont nem az igazi a folyadékpótlásra, mert gyorsítja az anyagcserét). Ha jól sejtem még a fiatalabb korosztályba tartozol, szóval jó eséllyel kompenzál a szervezeted, és nem veszel észre belőle semmit. De később jönnek majd a migrének, vesekövek, emésztőrendszeri betegségek, stb... szóval célszerű lenne ezt megelőzve növelni a bevitt folyadékmennyiségedet.

(#24979) gergo5991 válasza Cathfaern (#24978) üzenetére


gergo5991
őstag

Sokan irták már itt is, meg régebben hasogatott a fejem jobb oldalába, mintha kapával ütögetnék. 18 éves vagyok amúgy, gyors emésztőrendszerem van alapból, hasi ultrahang előtt 8 fánk fél óra után már ott se volt :D, na de amúgy én próbálkozok több folyadékot bevinni, de egyszerüen rosszul vagy tőle, nem igénylem, inkább a cukros vizet szeretem, bár ki nem, az meg nem egézséges.
Egyszerüen nem "bírok" inni

[ Szerkesztve ]

(#24980) Toomy válasza gergo5991 (#24979) üzenetére


Toomy
senior tag

Pedig idővel rá kell magad szoktatni, mert ahogy Cathfaern is írta sok bajod lehet majd belőle. Én se szeretek inni főleg nem télen, mert nem kívánom, de akkor is magamba tuszkolok napi min. 2 -2.5l folyadékot.
Amikor még nem igazán sportoltam csak csodaszerekkel akartam lefogyni akkor napi 4-5l folyadékot is megittam. Segített valamelyest, de nem kívánom senkinek, hogy egy fél órás autó utat sem bírtam ki "pessentés" nélkül.
Ma már nem nagyon ülök autóba. Inkább bringa mindenhova. :K Olyan ez mint a drog. Ha 2 napot kihagyok akkor már érezhető az elvonási tünet.

(#24981) Tüzi

Nem csúnya a bicaj (sem).
Régen szerettem volna egy Airborne - Lucky Strike vázat venni, aztán ez elmaradt :/
De ami késik...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24982) Tothgera30 válasza Tüzi (#24981) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tegnap ezt néztem én is. Nekem személy szerint 19"-es vázzal veszettül kéne és csúszópapucsos mint az enyém :D . Ez az 1*10-es hátsóváltó nagyon el lett találva, első tök felesleges ennyi fogaskerékhez, mert bőven meg lehet találni a megfelelő áttételt :K . Szóval nah... tettszik :B .

Bár az SS még mindig előnyt élvez:

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24983) Because válasza Tüzi (#24981) üzenetére


Because
őstag

és ezt az 1x10-et hogy lehet megvalósítani? speckó lánc kell hozzá? (csak abból kiindulva, hogy az alap 3x6-10 stb hajtásoknál kerülni kell a keresztbe váltást)

(#24984) Tüzi válasza Because (#24983) üzenetére

fingom sincs :N

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24985) Solad válasza Because (#24983) üzenetére


Solad
őstag

Nem hiszem hogy annyira specko kellene, 3x6-os hajtasnal azert van keresztbevaltas, mert elol a kulonbozo fokozatokon mas a lancvonal. Ha marad fixen kozepen, akkor nem omz ekkora gondot.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#24986) Teasüti válasza Cathfaern (#24978) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én úgy tudom ez a napi ajánlott folyadékbevitel a mai napig vita tárgyát képezi.
Az egyik alapvetés mégis az, hogy ha nem esik jól, akkor nem kell erőltetni.
Az anyagcsere hatékonyságát nem befolyásolja a bevitt folyadék mennyisége.

Soha nem tudtam meginni napi 3 litert, akkor se, amikor "edző tábor" volt és edzések utáni első órában egy liter lecsúszott húzóra.
Nyári napon edzés után is a napi bevitel olyan 2,8 liternél állt meg.
Hűvös és lustálkodós napon meg jó, ha megvan az egy liter.
Amikor naplóztam a napi bevitelt, akkor is ilyen másfél literek jöttek átlagban, ha megvolt a kettő, akkor azt már jónak hittem.
De hiába próbáltam többet inni (pedig ha szomjas vagyok, akkor mint a kacsa, húzóra több deciket), ha nem esik jól, akkor egyszerűen nem ment le több.

(#24987) bigdady válasza bigdady (#24967) üzenetére


bigdady
nagyúr

? Gepida esetleg?

(#24988) D.Orion válasza bigdady (#24951) üzenetére


D.Orion
veterán

Én most cseréltem a gyári Alboin 500-as pedálját egy ilyenre. Holnap lesz az első útja, hegynek felfele majd megtiprom. Megírom, hogy eltört-e vagy sem. :DDD Más gyártó neve alatt is fut ugyanezen pedál.

Nyereg: Selle Montegrappa, olcsóbb, mint a Selle Royal. De belépőszintre tökéletes. Argo(puhább, komfortosabb) a nagyobbaknak, Liberty a filigránoknak. Ennél olcsóbban szerintem nincs használható kategóriájú nyereg.

29" MTB: 150K-ig bezárólag csak nagyobb belépő szintet kapsz sajna. Esetlegesen látni csak egy-egy Alivio hátsó váltót egyes gyártóknál. De akad sajna Tourney is az alkatrészek között. Nézd meg az olcsóbb gyártókat aztán válaszd azt amelyik szimpatikusabb. MTB néven árulják, de az inkább csak ilyen laza erdei ösvényes barangoló.

[ Szerkesztve ]

(#24989) D.Orion válasza D.Orion (#24988) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez pont most az első volt a használt piacon. Ilyen felszereltségről 200K alatt ne is álmodj új 29" esetében, hacsak nincs akció. Mint pl. a Merida-nál.

(#24990) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok! Beárazni esetleg segítenétek egy bicót? Erről a 26"-os montiról lenne szó. Vuelta V-fékek, Vuelta airline dupla falú felnik, Shimano váltók (pontos típust hirtelen nem tudok), Selle Royal nyereg, Müllers Waterford váz. Elég jó állapotban van. Mennyi lehet a reális értéke, amiért el lehetne passzolni? Előre is köszi a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#24991) Csapi007 válasza bigdady (#24987) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Szerencsés esetben ki lehet fogni egy Cube Aim 29-et ilyen árban. Alivio-val kezdésenek nem rossz.

"Csak úgy mondom"

(#24992) wolfman válasza Szakbarbár (#24935) üzenetére


wolfman
veterán

Ha lemosod és közben felveszed kamerával, azt megköszönném.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24993) Because válasza Solad (#24985) üzenetére


Because
őstag

akkor erősíts meg abban, hogy ha én előre veszek egy sima egytárcsás hajtás és hátulra egy 9-es sort akkor az altus hátsó váltómmal és egy hozzá illő 9 sebis lánccal minden rendben fog zajlani!

úgy is hajtást akarok cserélni és előre nincs szükségem semmire mindig a középsőn van hátul pedig 2-3 tányért használok

[ Szerkesztve ]

(#24994) MZsoltee válasza D.Orion (#24988) üzenetére


MZsoltee
veterán

A pedálról a prizmák fognak letörtni nekem megvan kb 2000-3000km óta, más bajom nem volt igaz nem terepen használtam.

Közben megint nézelődök: Erről mi a vélemény nem nagyon találok semit róla a neten:
[link]

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#24995) yodamester10


yodamester10
őstag

Üdv mindenkinek!
Nem is tudtam,hogy van ilyen topik :DDD
Mindjárt meg is kérdezném,hogy van-e eladó 80mm-es kormányfeje valakinek,vagy csere érdekli-e 100mm-re?
A többit privátban megbeszéljük.Kona vázról váltottam Fujira és érdekes módon hosszabb az első része a váznak pedig mind kettő 17 colos.

(#24996) hoffman_ válasza Tüzi (#24981) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nagyon nem. néztem én is aznap, mikor felrakták, gyönyörű. van ízlése a csajnak.

Because:

1x11 esetén egyedi a fogsor és tudtommal spéci a lánc, és nem kell előre láncterelő. 1x10 esetén azt hiszem még nincs ilyen kitétel, de ebben nem vagyok biztos.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24997) 313313 válasza Because (#24993) üzenetére


313313
addikt

Altus hátsó váltó nem lesz kompatibilis, az max 7-8 sorral használható, meg ne feledkezz meg a váltókarról se, abból is csak a 9 sebességes lesz jó.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#24998) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#24943) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Sportmonti is jó lenne,a lényeg,hogyha kedvem támad egy kicsit ugrálgatni,vadulni,akkor azt azért bírja...

Üdv: Rottweiler89

(#24999) Solad válasza Because (#24993) üzenetére


Solad
őstag

Megerositeni nem tudlak, csak a jozan paraszti logikamat jarattam :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#25000) Balazska15


Balazska15
senior tag

Valakinek nem lenne eladó egyszerűbb (értsd: olcsó) km-órája Hajdú-Bihar Megyéből?? Nem szeretek újonnan vásárolni, viszont postázgatni sem igazán! Hirdetős oldalakon nem találtam! Köszi előre is!

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.