Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) lsebestyen válasza ForgacsB (#24140) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát sajna ennyiből nincs nagy választék, nem is nagyon térnek el felszereltségben sem egymástól. Én ezt a bringát nem ismerem, de más típust sem fogsz ennyiből jobb szettel megkapni. Hány kg vagy? Gepida Alboin 100 vagy Alboin 200-as bringák sem rosszak amúgy, nézd meg azokat is. Nem tudok neked linkelni, mert nem tudom a méreted, de hátha ki tudsz fogni valami bent ragadt darabot nagy akcióval.

(#24152) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Elrakattam a RockShox telót... Köszönöm a segítséget! :R Remélem mindenem lesz a beszereléshez...

Üdv: Rottweiler89

(#24153) hoffman_ válasza Jorus (#24147) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én sosem szerettem ezeket a cannondale villákat. ez nem is villa, ez csak bot :D olvastam anno az előnyökről/hátrányokról, de már nem rémlik sajna pontosan. én azt gondolnám, hogy nincs egyensúlyban a mérleg és több negatívum, mint pozitívum jár velük. neked mi az álláspontod?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24154) hoffman_ válasza hoffman_ (#24153) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na jó, most hogy rájuk néztem régóta először, azért van pár cannondale, amit nem küldenék vissza. sőt, ágya bújnék velük :DDD áucs, micsoda gép...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24155) venember83 válasza hoffman_ (#24153) üzenetére


venember83
nagyúr

Jorus véleményét nem tudom elmondani, de ami tény:
-merevebb, mint a kétszárú villák,
-könnyebben megindul, mint a kétszárú villák,
-mivel csak egy szára van, így csavarodás közben is mozog (értsd: kanyarvétel közben).

Nemrég láttam egy jó kis videót erről, kérdés, hogy megtalálom-e még...

Megvan a videó!

[ Szerkesztve ]

(#24156) ForgacsB válasza lsebestyen (#24151) üzenetére


ForgacsB
csendes tag

Tudom,hogy szuper bringat nem kapok ennyiert,csak megse akarok valami nagyon gagyit venni.A lenyeg,hogy szolgaljon ki 7-8 evet,ugy hogy csak hobbi szinten hasznalom.Amugy 175 cm magas vagyok es 95 kg.Kb. 10 kg-ot le is akarok adni.Meg gyerkkoromba volt egy mongoosom es az kapott hideget meleget,megis birta,ezert gondoltam erre a tipusra.Nezegettem meg a csepel elite 28" is, az is tetszik,de nem tudom melyik lenne a megfelelo.Koszi a segitseget elore is.

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#24157) lsebestyen válasza ForgacsB (#24156) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát csepelt inkább ne. Jó ez hobby szintre, persze karbantartást ez is igényel! Ismersz valami megbízható szervizest a közeledben? Azt ajánlom, hogyha megveszed a bringát, az első utad egyből a szervizbe menjen, és mond meg nekik h zsírozzák újra amit kell + adjanak kenést neki, mivel a gyárban ezt kihagyják, vagy szart sem ér. Ez nagyon fontos!
Azért kérdeztem, hogy hány kg vagy, mert ennek menetes a hátsó agya, számítani kell rá, hogy idővel megadja magát, el fog törni, de majd elég akkor cserélni, vagy ha lesz rá 15-20ezer forintod, hogy kicseréld a kereket egy olyanra aminek kazettás az agya, az jobban bírja a strapát.

(#24158) ForgacsB válasza lsebestyen (#24157) üzenetére


ForgacsB
csendes tag

Hat őszintén nem ismerek szervizest,de ha tudtok ajánlani azt Megköszönném.Jah amugy Bp. IX. Keruletben lakok.Biztos lehet válogatni,nagy a választék.Visszatérve a bicajhoz,gondolom 80.000 -ért nem is lehet kapni kazettás hátsó aggyal cross trekkinget?

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#24159) lsebestyen válasza ForgacsB (#24158) üzenetére


lsebestyen
addikt

Sajnos nem, ha nem szeretnél használtat.

(#24160) gergo5991


gergo5991
őstag

Imádnivaló dolog, mikor az ember venni kerékpárt, de az eladó nem képes se emailre válaszolni, es felvenni azt a nagyonszép telefont.. Mi a kedves nagynénének teszi fel a hirdetést akkor...

(#24161) ForgacsB válasza lsebestyen (#24159) üzenetére


ForgacsB
csendes tag

Hasznaltat nem köszönöm.Szervizre valaki Budapesten?

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#24162) hoffman_ válasza venember83 (#24155) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hű, nagyon komoly ez a videó! köszönöm. elképesztően látványos. elég meggyőző, nem hittem volna, hogy ilyet fogok látni. mindenesetre még mindig nehezen veszi be a fejem, hogy hogy lehet ennyire masszív, mert ami hátránya a kétszárú villának, a több kapcsolódási pont és híd, az pont, hogy az előnye is lenne szerintem, én nagyon gyenge pontnak képzelem az agynál lévő rögzítést azon az oldalon, ahol nincs villa. persze nincs vele gond a használatban, mert évek óta életképes a rendszer, csak nekem hat mindig ilyen furán fejben.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24163) dqdb válasza ForgacsB (#24161) üzenetére


dqdb
nagyúr

Speed-way, Probike, Bringaland, Alpinbike

hoffman_: 3D nyomtatóval készítesz magadnak egy kamu jobb teleszkóplábat, és probléma megoldva ;]

Csak olyan szervizt írtam, ahol én jártam vagy közeli ismerős, és jó volt a tapasztalat, így a listám erőteljesen MTB központú.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24164) hoffman_ válasza dqdb (#24163) üzenetére


hoffman_
nagyúr

olcsó gépek szervizéhez retrobringa! :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24165) ludsimon


ludsimon
veterán

(#24166) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#24162) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem is nagyon tetszett a videó.
Csak még egy valamire kíváncsi lettem volna, egy 15 ös vagy 20 as átütős normál villára.

(#24167) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#24166) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen-igen, én qr15/20-al megnézném ugyanezt.

dqdb:

erre nem is gondoltam, köszi! :DDD

tiszta sor, azért bátorkodtam hozzátenni, mert városi gépekkel fordultam meg itt többször, és szintén nagyon korrekt hely :K

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24168) ForgacsB


ForgacsB
csendes tag

Köszöntem Srácok.

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#24169) hoffman_ válasza hoffman_ (#24164) üzenetére


hoffman_
nagyúr

kicsit korrigálnám magam, mert utólag belegondolva nem fedi a valót. olcsó gépek jelen kontextusban az 50-100k közötti egyszerűbb városi bringák, régebbi outik és átalakított egysebik kategóriáját jelentik, nem pedig a 200k és afölötti komoly xc és am gépeket, mielőtt megrohamozná bárki is szegény Pistit valami szutyokkal :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24170) zoli03 válasza lsebestyen (#24157) üzenetére


zoli03
őstag

Csepelt miért ne? Szerintem annál a Mongoose-nál rosszabb nemigen lehet. Jól látom, hogy 1"-os teleszkóp van benne? Meg amúgy is, rossz ránézni arra a teleszkópra, ennyire rosszat még nemigen láttam.

(#24171) Tüzi válasza anorche1 (#24141) üzenetére

Valahol olvastam még régen, hogy az emberi test olyan, mint a karburátor.
Akkor működik optimálisan, ha az orrodon veszel levegőt, a szádon pedig kifújod.
(ezért is van orrtágító szinte minden sportágban (úszóknál nem :P ) )

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24172) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, barátnőmnek keresnék kerékpárt, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, köszi előre is minden véleményt :) :

-női vázaknál mennyire mérvadó az elterjedt mérettáblázat? 164cm mellé mi lenne az ideális méret? 44-48cm?

-városi közlekedésben illetve kisebb túráknál mennyire hátrány a single speed? konkrétan ezt a biciklit néztem ki (traffic 5.0), az mennyire hihető, hogy "Tudsz belőle csinálni később akár váltós bringát is ha szeretnél." , illetve hogy lehetne elképzelni ezt? agyváltóval? vagy pl. egy 7 sebességes kazettának van hely? :F - igazából azért gondolkoztam első blikkre single speed-ben és merev villában, mert kevés a hibalehetőség, és alacsonyabb a súly, nem mindegy, hogy mit kell felcipelni több emelet magasra.

- az előbb linkelt hirdetésben az eladóval van valami tapasztalatotok (carbike) - keresésre semmit nem találtam a topicban

-használt gépet se zárok ki, de jó lenne egy olyan bolt, ahol lehet szép kártyával is fizetni - ilyen irányú tapasztalatotok van?

(#24173) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Két gumi között vacillálok: [link] [link]

Legalább 90%-ban aszfalton megyek.

Minél könnyebb lenne tekerni, annál jobb lenne. Viszont a bringám nem kifejezetten országúti, sőt, inkább terep. Most 1.95-ös terepgumi van rajta, gyűlölöm, nagyon nehéz tekerni, de véknyabb meg irtó hülyén mutatna.

[ Szerkesztve ]

(#24174) zoli03 válasza adalbert1 (#24172) üzenetére


zoli03
őstag

Mekkora az a kisebb túra? Amúgy szerintem bőven elég, nekem legalábbis az volt.
A Traffic 5.0-án én nem látok váltótartó fület. Így sima váltót nem tudom, hogyan tudnál rárakni. Agyváltót lehet belerakni, de tudni kéne a villasaru távolságot.

(#24175) ForgacsB válasza zoli03 (#24170) üzenetére


ForgacsB
csendes tag

Ezert kerdeztem,hogy 80.000-es cross trekking kategoriaba tud-e valaki jobbat a mongoosnal.Ha van otlet szivesen fogadom.Ha egy kicsit jobb az is szamit nekem.Elore is koszke.

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#24176) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

valamiért nem fog az első fékem úgy ahogy kellene. Lassít, lassít, de érezhetően nem fog rá úgy ahogy kellene, ahogy a hátsó is ráfog.
Mintha elvesztette volna a pofa a rugalmasságát, megkeményedhetett, mert nem tapad meg a felnin csak súrolódik, olyan a hangja mintha poros lenne, súrlódik. Látszatra nincs elkopva, megtisztítottam a felnit, és a pofákat is nagyjából, eredménye annyi volt, hogy nagyon nyikorgott, de ugyanúgy nem fog normálisan.

A csere idejéig tudtok valami vészmegoldást?
Egyáltalán a pofa a hiba szerintetek is?

Másik, hogy ilyen cserélhető a fékpofa gumi, egy kis pöcök tartja, le lehet csúsztatni a fékpofáról.
Erre bármilyen fékpofa gumi jó? Ha minden igaz egy Shimano Deore XT V-fék, de nem tudom pontosan, mert márkajelzés nincs rajta. Azt tudom, hogy a fékkar Deore XT.

Köszi,
s.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#24177) -=RelakS=- válasza syl5 (#24176) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Korábban mondták, hogy a cserélhető pofás fékbe bármely fékpofa megfelel.

Szemüveg: elegem van abból, hogy ebben a virágporos időben vörös szemmel érek haza, és még órákig ömlik a könnyem. Kellene valami jó kis szemüveg, viszont van egy kis hiba a történetben: jó lenne, ha dioptriás szemüveg felett lehetne viselni. Van ilyen, vagy csak pl a BBB szemüvege, amibe lehet csiszoltatni üveget? Ez utóbbi viszont mintha nem zárna rendesen az arcom körül a képek alapján.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24178) Tomi_Sci válasza syl5 (#24176) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Vészmegoldásként próbáld meg csiszolópapírral eltávolítani a felső réteget.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#24179) Zola007 válasza -=RelakS=- (#24177) üzenetére


Zola007
veterán

nem nagyon, én is kerestem egy csomót, de vagy nem áll meg rendesen vagy úgy nézel ki benne mint aki épp megy aegy építkezésre hegeszteni

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24180) -=RelakS=- válasza Zola007 (#24179) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez pl egészen tetszik :]

Még így is, hogy lecserélted a képet :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24181) Zola007 válasza -=RelakS=- (#24180) üzenetére


Zola007
veterán

hát megsugom neked, hogy az majdnem ugyanaz a szemüveg:

szóval a 80 kilós méhecske effektuson nem változtat

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24182) Because


Because
őstag

pedig már itt a szemcsi ideje, ma is orromból, szememből folyt minden mire kibányásztam a bogarat...

[ Szerkesztve ]

(#24183) szőröscica


szőröscica
addikt

Ehhez a gumihoz ez a belső jó?

(#24184) lsebestyen válasza szőröscica (#24183) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja. De én lemondanék a kinézetről, és vennék vlmi vékonyabb gumit, nekem is 1.9-es gumi van a montin, aszfalton szörnyű...

(#24185) HollyBoni válasza szőröscica (#24183) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja.

(#24186) -=RelakS=- válasza Zola007 (#24181) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mind1, már egy szára szegett védőszemüveg megbarkácsolásán gondolkoztam :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24187) szőröscica válasza lsebestyen (#24184) üzenetére


szőröscica
addikt

Max. 1.75-ig tudok lemenni, Rigida Disc Bull felnim van, az a legvékonyabb, ami jó rá.

Nem akarom teljesen terepképtelenné tenni azért a biciklit. A mostani noname, de teljesen terepmintázatú 1.95-öshöz képest szerintem határozott előrelépés lenne aszfalton a Schwalbe. Vagy rosszul gondolom?

(#24188) gergo5991 válasza szőröscica (#24187) üzenetére


gergo5991
őstag

Törölték a Tolvajkergetőet FB-ről

(#24189) -=RelakS=- válasza gergo5991 (#24188) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor a hiba nem az én készülékemben van

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24190) ---Lasali--- válasza gergo5991 (#24188) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

:W

(#24191) evo87 válasza gergo5991 (#24188) üzenetére


evo87
őstag

Könnyen lehet, hogy saját maguk inaktiválták a profilt, amíg lecsendesednek a kedélyek a legutóbbi akció kapcsán.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#24192) -=RelakS=- válasza evo87 (#24191) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy pont a legutóbbi postot jelentették, hogy uszítás, akármi.

Majd kiderül.

Az viszont gyanús/érdekes, hogy ha a keresőmezőbe elkezdem a nevüket írni, logóval mindennel feldobja őket. Nem tudom, hogy egy törölt fiók esetén ennek így kellene-e működnie...

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24193) szőröscica válasza szőröscica (#24187) üzenetére


szőröscica
addikt

Kérdés, hogy érdemes-e kétszer annyit fizetni ezért: [link]

User review-k szerint nagyon gyors gumi.

(#24194) gergo5991 válasza -=RelakS=- (#24192) üzenetére


gergo5991
őstag

üzenet
á képen láthátó üzenet álépján törlécre került

(#24195) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Egy kicsit kisebb a vázam a kelleténél, de sajnos most nem tudom cserélni. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha veszek spd cipőt és pedált, akkor a lábamnak mennyire fog így ártani?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#24196) Runner_fxr válasza hoffman_ (#24153) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy lefty az egy műremek! :) Mi az, hogy bot? :D Nagyon fasza cucc az, a fatty az annyira nekem se tetszik, de a lefty komoly cucc.
Nálam ez a Cannondale a best :) 2015 JEKYLL 27.5 CARBON TEAM

Itt is van egy érdekes videó egy cannondale taurine vázról: [link] [link]

zoli03: Csináltam már párat, de csak próba képen, hogy megtaláljam a megfelelő szöget. Sajnos mindig úgy jön ki, hogy amikor ráérek hegyre menni esik az eső, ki is vagyok már tőle, remélem ezen a hétvégén jó idő lesz, akkor lesz sisak kamerás felvétel Hármashatár-hegyen, esetleg libegő alatt, arra már rég jártam.

[ Szerkesztve ]

(#24197) -=RelakS=- válasza gergo5991 (#24194) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

és már van is új profil

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24198) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

joamilestoné

Nekem ilyen van,és elég jól lehet haladni vele...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#24199) Zola007 válasza -=RelakS=- (#24197) üzenetére


Zola007
veterán

azért a legutóbbi dologgal erősen messzire mentek, nem lepődnék meg ha ezentúl is erős moderációra számíthatna az oldaluk

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24200) -=RelakS=- válasza Zola007 (#24199) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Attól függ. A néni szerintem örült nekik.
Viszont fenyegetőzni tényleg nem kellett volna egy nyilvános oldalon...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.