Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) Coyot válasza Runner_fxr (#25686) üzenetére


Coyot
őstag

Én majd jól erősítem a montis tábort :) Ma is megvolt a Kab-hegy, sajog is mindenem a tegnapi lábazás után :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#25702) TayRol válasza Balazska15 (#25700) üzenetére


TayRol
veterán

Izé, Pesten belül tekerni. Ez nem tudom, kimeríti-e a komoly sport fogalmát? :) Jelenleg egy Kelly's Saphix 2008-as bringám van.

De gondolom ennyi pénzért nincs alternatíva...

[ Szerkesztve ]

(#25703) fpeter07 válasza eddie1978 (#25689) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha tetszik a ciklokross világa, akkor semmi akadálya. [link]

(#25704) Balazska15 válasza TayRol (#25702) üzenetére


Balazska15
senior tag

Igazából sok minden nem mehet tönkre rajta... alapnak nem rossz, bár nem értek a fixikhez, én is a 2.0 fölötti gumisok táborába tartozom :) Dolgoztam sportsdirectbe, nem hoztak vissza sok kerékpárt, bár az is igaz, hogy nagyrészt gyerekeknek vásároltak, ők meg nem hajtják szét... :)

Szerk.: Igen, sok lehetőséged nincs, ha ennyi a keret :)

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#25705) Kasya


Kasya
nagyúr

Kivancsisagbol. Van valakinek tapasztalata az e-bike-okkal? A KTM e-bike-rol sok info van, de tapasztalati erdekelne, mert olyan furi es szokatlan nekem ez a koncepcio.

(#25706) TayRol válasza Balazska15 (#25704) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi. Igazából ezért az árért nem várok csodát, csak egy átlag felhasználásra alkalmas bringát.:)

(#25707) Balazska15 válasza TayRol (#25706) üzenetére


Balazska15
senior tag

Úgy gondolom arra, ha nem is életed végéig, de megfelelő lesz, ha más nem szépen lassan, kicserélsz mindent a vázon kívül... :) De addig is amíg nincs meg egybe a pénz van mint hajtani ;)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#25708) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Beteg-e? :D

110 szemre szabtam a láncaimat, a maradékot meg összeraktam :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25709) anorche1 válasza -=RelakS=- (#25708) üzenetére


anorche1
őstag

Csinálj belőle karkötőt vagy nyakláncot :C :K :P

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#25710) Tomi_Sci válasza anorche1 (#25709) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Még pár év, és csinálhatsz olyat, aminek minden szeme különböző :D Mármint karkötőt. 110 szem nehezen lenne meg :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#25711) capulet75 válasza imyourfriend (#25678) üzenetére


capulet75
addikt

[link]

#25686 Runner_fxr: Biztosan borzong a sok outis a lélektaposástól. ;]

Csak a miheztartás végett: 1908 Tour -Giro -Vuelta az outi szentháromság. Melyik is a MTB? Virsligumisoká degradáltad a világ leghíresebb bringásversenyeit. Azt hiszem itt vesztetted el az összes hiteledet. :P

[ Módosította: Cathfaern ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#25712) -=RelakS=- válasza Tomi_Sci (#25710) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Belegondolva, másra nagyon alkalmas nem is lenne, tekintve, hogy a kinyomott szegecseket raktam vissza

Korábban volt szó a kerékméretekről.
Elég vacak képeket sikerült csinálnom, de odaírtam az adatokat, amiket látni kéne:

Kicsit fura, hogy a collban kis kerekek mm-ben nagyobbak, mint a Maxxis kerekek. Ezt így hogy?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25713) Maximum1 válasza TayRol (#25699) üzenetére


Maximum1
őstag

Én nem piszkálnám a sportdirecktes bringát.
Sok helyen árulják ha élőben is megakarod nézni.
Rövid időn belül rá fogsz költeni még egyszer ennyit.

Pár hete láttam ebben a boltban ezt a bringát, ezzel jól jársz,persze csak ha tetszik.
Élőben nagyon jól néz ki.

(#25714) glacious válasza -=RelakS=- (#25712) üzenetére


glacious
addikt

Nem tudnak számolni, a 2,54-es váltószám adott :D

(#25715) fpeter07 válasza -=RelakS=- (#25712) üzenetére


fpeter07
veterán

A Maxxisnál spórolnak az anyaggal.

(#25716) Teasüti válasza Runner_fxr (#25686) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Olyannyira kisebbségben, hogy a dual sus Konát nem véleményezte egyáltalán, sőt észre se vette a kérdést senki. :(
Amúgy hova tűntek a topikból a montisok? Vhogy lecserélődött a kemény mag az elmúlt fél-egy évben. :F
A régi szép idők, amikor még szki és Ludsimon nyúzta egymást... :C

(#25717) TayRol válasza Maximum1 (#25713) üzenetére


TayRol
veterán

A kormánytól eltekintve nagyon jó ez a neuzer, de a sportsdirektes bringához képest bő 30e-rel drágább. Jobb is annyival?

(#25718) Teasüti válasza -=RelakS=- (#25712) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Eltérő méretszabványok. Bővebben.
Lehet, hogy az egyik a szövet szélességét adja meg, a másik méret meg a kontakt felület és mintázatból adódó tényleges fizikai szélességet. Jó példa erre a CST 1218, aminek pereme van a futófelület két szélén.
Így ez a gumi 54x559 ETRTO mérete ellenére valójában csak 26x1,9"-os.
Illetve Yasec szerint lehet még némi csalás is a dologban.

[ Szerkesztve ]

(#25719) Maximum1 válasza TayRol (#25717) üzenetére


Maximum1
őstag

Kategóriájában a neuzer is szar, gondolhatod milyen lehet a Dunlop.
A neuzeren legalább normális hajtás van, normális agyakkal, ez a legalja a minőségnek.
Én még elcsíptem egy ilyen Skid-et, 3 hónapja van meg és 800km-et raktam bele, felniszalagot és fékpofát kellett cserélnem 3 ezerért.

Még van az alleycat, ez a 3 modell ami kifutó és olcsóbban lehet hozzájutni, ha még kapsz valahol.

[ Szerkesztve ]

(#25720) Zola007 válasza capulet75 (#25711) üzenetére


Zola007
veterán

3 ok van, amiatt az országútis versenyek terjedtek el jobban
- teljesen azonos pálya miatt abszolút objektív összehasonlításra ad alapot
- a kerékpár eredeti felépítéséből hamarabb jutottak el a versenykerékpár szerkezetéig már az 1900-as évekre, míg az igazi mountain bikeokról csak az 1960-as 70-es évektől beszélhetünk. Igazi durvulásra alkalmas teleszkópok pedig csak a 90-es években kerültek a bringákba
- a profitorientált reklámcégeknek sokkal könnyebb reklámfelületet biztosít egy országúti verseny mint egy terepverseny

összehasonlíthatatlan a két ágazat, szóval mindketten fejezzétek be a fingszeletelést

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25721) TayRol válasza Maximum1 (#25719) üzenetére


TayRol
veterán

Akkor hanyagolom a Dunlopot. A Skidet is nézegettem. Amúgy használt is játszik, ha van valami tipp esetleg. :)

Köszi!

(#25722) Zola007 válasza -=RelakS=- (#25712) üzenetére


Zola007
veterán

Schwalbe land cruisernél megoldották :) : 50 - 559, 1.9-2.0 :D

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25723) imyourfriend válasza Runner_fxr (#25686) üzenetére


imyourfriend
őstag

Igazad van!

Ültél már országúti bringán, esetleg tekertél már 45-50km-t vele egy huzamban? Honnan tudod hogy unalmas? Ha még nem ültél ilyen kerékpáron, akkor nem tudod milyen élmény.. Más meg nem tudja elmagyarázni. Ez kb olyan, ha nem ettél még epret akkor egy másik ember hiába akarja elmagyarázni hogy milyen íze van az epernek. Úgy mint azt sem lehet elmagyarázni hogy miért tekernek 35-40 fokban majdhogynem izzó aszfaltnál a virsligumis kollégák, vagy miért mérik hogy mennyi idő alatt másznak meg egy hegyet, és felmennek rá napi 6-7-szer. Ezek mind olyan dolgok amiket ha nem élsz át akkor nem érted meg hogy miért jó dolog az amit csinálnak ezek az emberek. Lényegtelen ki milyen bringát hajt, milyen körülmények közt, stb.. Elhiszem én hogy ezt nehéz megérteni, meg hogy erősebbek a montisok és a többi. De ettől még mindkettő a kerékpárosok csoportjába tartozik. Egy országútis is mondhatná, hogy mit keres az mtb-s az erdőbe, főleg a dh-s.. minek rombolja a természetet, és a többi.

(#25724) Szakbarbár válasza Zola007 (#25621) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Kettőt kihagytál a listából:

"Csak ráülsz és tekersz": Igen, csak előtte még ki kell cserélni a fél biciklit hogy használható legyen.

"Full Shimano": Nem baj hogy 20 évvel ezelőtt is csak belépő szintű volt, de akkor is Shimano.

Országuti - MTB (DH) témához: Mindkettőnek kereke van és gurul, részemről a téma lezárva. :D
Van aki a csokifagyit szereti, más a vaníliát.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#25725) hegyimorc válasza imyourfriend (#25723) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Egy országútis is mondhatná, hogy mit keres az mtb-s az erdőbe, főleg a dh-s.. minek rombolja a természetet, és a többi."

A legkisebb alsóbbrendű aszfaltút megépítése már önmagában is nagyobb természetkárosítás mint amit a világ összes montisa valaha okozni fog :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25726) capulet75 válasza Zola007 (#25720) üzenetére


capulet75
addikt

Na jó. Pedig olyan szórakoztató... ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#25727) fpeter07 válasza Teasüti (#25716) üzenetére


fpeter07
veterán

Az a gond, hogy volt egy szerkezetváltás másfél-két éve. Sok montis eltűnt, helyükre pedig outisok jöttek.

(#25728) Maximum1 válasza TayRol (#25721) üzenetére


Maximum1
őstag

Azért erőltetném az ujjat, használtban ami minőségibb kb olyan árban van mint egy leárazott neuzer, mali stb..
Nem is gondolnád egy ilyen single speed-en mennyire érezni ha valami gagyi, én sem gondoltam.
A legszívesebben építenék egyet, de nem éri meg, kb 200ezer felett lenne egy kompromisszum mentes.
Pl. van akinek van rá [link], nem hittem a szememnek, hajtás, váz és akkor még hol a kerék :DDD

(#25729) TayRol válasza Maximum1 (#25728) üzenetére


TayRol
veterán

Akkor 70-80 körül ez a neuzer a best buy? :)
Bianchi majd egyszer. Azzal nem mernék Pesten tekeregni. :)

(#25731) Maximum1 válasza TayRol (#25729) üzenetére


Maximum1
őstag

Azt nem állítom hogy best buy, de én ezt találtam ennyiért.
Nem szeretem a használt dolgokat, csak nőben. :DDD

(#25732) imyourfriend válasza hegyimorc (#25725) üzenetére


imyourfriend
őstag

De az ugyan nem országútisnak készül. A kerékpárutak sem országútihoz vannak méretezve, innentől fogva egy erdei úton közlekedő montis (dh-sokról nem is beszélve) jobban károsítja a természetet mint egy aszfalton közlekedő országútis.

(#25733) Tüzi

Mi kerül egy bicajgumin huszonezerbe (na jó, kettőn), amikor ennyiért már majdnem kapok a motoromra hátsó gumit, pedig arra 17coll átmérőjű, és 18 centi széles kell?
Kezd repedezni a külsőm a bicajon, aztán mielőtt még a világ végén pösszen el, inkább lecserélném... de ennyiért??

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25734) gergo5991 válasza Tüzi (#25733) üzenetére


gergo5991
őstag

locsold vízzel, hogy ne repedezzen :P

(#25736) ludsimon válasza #16729600 (#25645) üzenetére


ludsimon
veterán

Festői környezet! :R :)

undefined

(#25737) Teasüti válasza Tüzi (#25733) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Attól függ milyen gumi - nyilván.
Motorgumiból ennyiért a legalját veszed első kerékre...
Hátsó gumi 180x17-ban "huszonpárért"? Max használtan... :U
Bicikli gumikból 10k darabáron meg azért már lehet válogatni szép számmal.
Nem tetszik vegyél CST-t! :P

[ Szerkesztve ]

(#25738) ludsimon válasza Runner_fxr (#25686) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem egy negatívumot nem tudtál felhozni, de hagyjuk. :)
Mindegyiknek megvan a maga varázsa, de semmiképpen nem hoznám fel negatívumnak olyan dolgokat, amire nem lett tervezve se az egyik se a másik kerékpár.

Teasüti:

Sose nyúztuk egymást, csak megvolt neki a véleménye meg nekem bizonyos dolgokról amivel nem értettünk egyet és elég vadul látszódott a fórumon, de én nem éreztem durvának. :D

Meg azóta komolyodtam is, hogy nem kell mindenáron mindenkit meggyőznöm és lehet a másiknak is igaza. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#25739) Teasüti válasza ludsimon (#25738) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sztem se volt durva, de Cathfaern-nek erről biztos más lenne a véleménye. :D

(#25740) Teasüti válasza Tüzi (#25733) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy nem tudom milyen szempontjaid vannak, de érdemes lehet megnézned a Rubenákat és egyéb peremvidéki márkákat. Átlagon aluli árakon kínálnak top gumikat. CST-nek is vannak komolyabb gumijai és asszem a plafon ott is vhol 6-7k körül van.
Én pl Rubena Top Design V95-re vagyok rágerjedve, ami már bőven elegendőnek tűnik XC-zni de megkapni 7k alatt a Racing Pro darabját. Könnyű, sűrű fürge mintázat, 26x2.0, több komponensű összetétel, 127 tpi, stb.
Iszonyú jó árban van, nevesebb gyártók kétszer ennyiért kínálják ugyanezt a szintet.

(#25741) #16729600


#16729600
törölt tag

Ilyen bringás blöki tartót láttatok már valahol kereskedelmi forgalomban?

A legjobb haveromat is elvinném néha egy kicsit túrázni :)

(#25742) Runner_fxr válasza capulet75 (#25711) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért mert régóta létezik az országúti bringázás nekem kötelezően szeretni kell? :) Milyen hitelemet veszítettem el? Ki előtt? Előtted? Na ne vicceljél már, szerinted ez engem érdekel? :) Azért mert te Dániában élsz, még le lehet szállni a magas lóról.
A monti sem alacsonyabb rangú, elnézve a mai technikai szintjét, nincs akkora múltja, de hatalmas utat járt be és rengeteget fejlődött.

imyourfriend: Úgy beszélsz te is erről az országúti bringáról mint ha űrhajózás lenne. :) Képzeld ültem már országúti bringán, sőt hosszabb távot is mentem vele, na most mi van? :D Nekem nem jött be, és?

Ludsimon: Nekem nem jön be az országúti kerékpár, ezt miért ilyen nehéz felfogni? Elmondhatja még akárki, hogy én mennyire hülye vagyok hozzá, meg hiteltelen meg akármi, nekem ez akkor se jön be, a montit szeretem és pont, szerintem ugorjunk.

eddie1978: Talán egy 29"-es monti vagy cross trekking biztonságosabb lenne mint a cx.

[ Szerkesztve ]

(#25743) #48525824 válasza Runner_fxr (#25742) üzenetére


#48525824
törölt tag

egyikőtök az outit szidja, másik a montit és én mit mondjak fixisként? engem mindenki szid :DDD

(#25744) szőröscica válasza #48525824 (#25743) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem sem kellene vitatkozni ezen, mindenki olyanon tekerjen, ami neki tetszik. A sport alapjai ugyanazok, ez és az élmények kössenek össze inkább. :)

(#25745) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#25742) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Még valami, Magyar viszonylatban elég sok negatívumot fel lehet hozni az országúti kerékpározás ellen, akár tetszik akár nem.

joamilestoné: Nem volt célom vitatkozni, de amilyen az adjon Isten olyan a fogadj Isten.

[ Szerkesztve ]

(#25746) ludsimon válasza Runner_fxr (#25742) üzenetére


ludsimon
veterán

"Nekem nem jön be az országúti kerékpár, ezt miért ilyen nehéz felfogni? "

"Mindegyiknek megvan a maga varázsa, de semmiképpen nem hoznám fel negatívumnak olyan dolgokat, amire nem lett tervezve se az egyik se a másik kerékpár."

Nem vitatkozni szeretnék, de az előző irományomban nem meggyőzni akartalak, csak azt akartam, hogy azért mert neked nem jön be nem kell ledegradálni. Ennyi. Pont.

"Elmondhatja még akárki, hogy én mennyire hülye vagyok hozzá"
Egyik kerékpárhoz se kell ész, csak felülni és tekerni. :)

#25745:
Látod?
Már megint kezded szapulni. Nem a negatívumok miatt országútizunk, értsd meg Te is, hanem a pozitívumai miatt. ;)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#25747) Teasüti válasza Runner_fxr (#25742) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szigorúan technológiát tekintve amúgy a montik fejlettebbek az outiknál, nem?
Mármint arra célzok, hogy az egyik 100 éves, a másik meg fele sincs.
Engem vhogy jobban lenyűgöz egy AM/Enduro, hogy relatíve milyen könnyű és mégis miket kibír.
Ok, outi ultra könnyű és precíz szerkezet magas minőséggel, de monti vonalon is megvannak ezek az igények és még megfejeli mindezt vajpuha felfüggesztési rendszerekkel, amik önmagukban is csodaszámba mennek.
Mit tud felmutatni egy outi technikailag, amit a montik nem tudnak? Karbon váz pipa, elektronikus váltás pipa. Mi eget verő technikai csodák vannak még? Outi szvsz egyszerű, mint egy faék, csak a szuper anyaghasználat adja a minőséget. Ellenben egy fully megtervezése nem áll meg annyiban, hogy itt könnyű, ott erősített, itt merev, amott rugalmas...

És mint olvasom volt az MTB-nek még mindig van hová fejlődnie, pont a napokban esett le az állam a Forward Geometry láttán. Outi meg kb változatlan alapokkal tartja magát a hőskora óta tudtommal. (Tévedés jogát fenntartom.)

[ Szerkesztve ]

(#25748) Maximum1


Maximum1
őstag

Ilyen videót kellene csinálni a bringásoknak is, némelyik csak azért él még mert a másik figyel rá.

[ Szerkesztve ]

(#25749) ludsimon válasza Teasüti (#25747) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez jó nagy butaság volt, ugyanis láthatjuk hogy egyfolytában fejlődnek az országúti kerékpárok.

Di2, tárcsák outin, stb. Az már más kérdés ez mennyire hasznos, de fejlődik folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#25750) syberia


syberia
veterán

Valamiért ez a filmrészlet jutott most eszembe, nem is tudom miért... :DDD

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.