Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) -=RelakS=- válasza #16729600 (#24099) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Létezik. Az én minipumpámon a szelep autós, de ha megfordítom, presztás. Lehet, nálad is le kell tekerni a végén a gyűrűt, a gumi alkatrészeket megfordítani, és visszatekerni.

Ha írsz egy típust, mindannyian okosabbak lehetünk.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24102) deicide válasza ludsimon (#24098) üzenetére


deicide
veterán

Jóég, ez tiszta ropi. :Y Én inkább maradok 11-12% környékén, hogy legyen tartalék egy 6-8 órás aerob menetben is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24103) #48525824 válasza ígyvanferi (#24097) üzenetére


#48525824
törölt tag

azért az autót meg a kerékpárt ne hasonlítsuk össze

(#24104) razzorr válasza #16729600 (#24087) üzenetére


razzorr
őstag

Nekem tetszik a gép, jól néz ki. Hobbi bringázásra ettől rosszabbak is jók.

(#24105) ígyvanferi válasza #48525824 (#24103) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Sikerült a kevésbé irreleváns részre reagálnod. Akkor húzzuk át a második mondatom és csak a kérdésre fókuszáljunk. De segítek, ez hátha bonyolult volt: "Én csak azt nem értem, az agresszív, dinamikus stílus miért egyenlő azzal, hogy átmész a piroson?"

(#24106) dqdb válasza #16729600 (#24099) üzenetére


dqdb
nagyúr

Létezhet. Vagy csak autószelepes a minipumpa, ekkor szívás, mert direkt csatlakozásnál (nincsen cső) szelepátalakítóval kínszenvedés lesz felfújni. Másik lehetőség, hogy ki kell tekerned a pumpán a szelepet és fordítva visszatekerni. Harmadik lehetőség, hogy van a pumpán egy kar, amivel tudsz váltani a két állapot között. Negyedik lehetőség, hogy automata a szelepfej, és az első nagyobb nyomásnál átvált magától.

Otthonra érdemes rendes álló, fém műhelypumpát venni, és csak az útközben kapott defektekre tartogatni a minipumpát. Kényelemben ég és föld a kettő.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24107) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Formula K24-ről mi a vélemény?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24108) #16729600


#16729600
törölt tag

Csináltam egy képet az a legbiztosabb ,ezek vannak hozzá,a leírása szerint jó prestához is (ha van adaptere a mezei usernek gondolom ),melóhelyen lett felfújva kompresszorral,gondoltam veszek egy minipumpát tartalékba.

(#24109) #48525824 válasza ígyvanferi (#24105) üzenetére


#48525824
törölt tag

Egy szóval sem említettem sehol, hogy a kettő összefügg.

(#24110) Solad válasza madmike (#24092) üzenetére


Solad
őstag

6000 Ft

Ha ők szerelik szét illetve össze, akkor 15000, de ebben benne van egy kisgenerál is.

Máshol nem tudom mennyi

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#24111) lsebestyen válasza #16729600 (#24108) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha megfordítod a szelepet és a gumit, akkor prestás lesz :K

(#24112) Runner_fxr válasza ludsimon (#24098) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bazzeg ez a kép elég gáz, ilyen vékonyan mindenki szálkás. :) Sokkal inkább hasonlít egy drogos arcra mint sportolóra.

(#24113) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Aki rendelt már bike24-ről árulja már el pls, hogy hova töltsem fel a bankkártyám képét amit kérnek? Mindent leírtk csak ezt nem..Elküldtem válaszként, az most jó? :U

(#24114) -=RelakS=- válasza #16729600 (#24108) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

csak nem Bell Air 3? :)

Az úgy van, ahogy lsebestyen, meg én is mondom (a kamu szöveget a papírjáról, hogy okos pumpa, felejtsd el)
Ha a műanyag elem tűs része néz kifelé, és a gumigyűrű vastagabb lyukú része van kint, akkor autó. Ha a műanyag elem üreges része néz kifelé, és a gumigyűrű vékonyabb lyukú része, akkor presta.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24115) ludsimon válasza deicide (#24102) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha nem lenne elég a 4%, akkor nem lenne olyan jó menő.
Van egy mondás, hogy nem a táv, hanem a tempó öl meg.
A srácok Touron 5-6 órát 38-46-os átlagokkal mennek attól függően hegy vagy sík, 10 napot pihenőnap nélkül!
[link]
9 flat stages
5 hill stages
6 mountain stages with 5 altitude finishes
1 individual time-trial stage
2 rest days

A bevitt tápanyag ami fontos a profiknak.
Ezekben a kis apró fingokban rengeteg kalória van.
Nincs semmi szükség testzsírra tartaléknak. Az csak plusz súly amit cipelni kell.

A nagy zsírraktáraknak olyan sportoknál van jelentősége, mint amit Szőnyi Feri is csinál.
Race across america. Vagy a 30 nap, 30 triatlon minden nap megállás nélkül.

24 óra nem ide tartozik. Az egy nagy tüske a szervezetnek, egy behatás, de nem folyamatos. 24 órás után kezd el a szervezet a zsírraktárak hasznosításába és ezután egy olyan mint amit Szőnyi Feri csinált, Race across america képtelen napi 20 EZER kcal-t visszatölteni, így megtörténik a zsírégetés a zsírraktárakból (kalóriadeficit).

De várom már a TdF-et. :C Froome vs Quintana vs Contador!
Utóbbi kettő megmutatta milyen brutálisan jó formában vannak, remélem Froomey is benyomja a szükséges anyagokat és megveri ismét mindkettőt. :D

undefined

(#24116) ludsimon


ludsimon
veterán

(#24117) Mansi válasza ludsimon (#24116) üzenetére


Mansi
csendes tag

:)

Az sem volt gyenge, szintén a Zoncolanon, asszem vmelyik Quick Steppes, lekapta a jobb oldalon futkorászó kék napszemcsijét menet közben, aztán bebaszta a susnyásba oldalra :D Meghaltam a röhögéstől :))

(#24118) Zola007 válasza ludsimon (#24098) üzenetére


Zola007
veterán

Nem vagyok eltévedve, attól még hogy nem voltam 6% sohasem (amihez egyébként semmi közöd, de nem is szeretnék ilyen csontrakéta lenni)

4% testzsírnál már minden izomcsoportnál kell látszania az egyedi rostoknak
ráadásul 4%-al már vonszolni nem bírná magát a versenyen
szóval attól sovány és eres a lába még nem 4% az a testzsír, ezen fotó alapján is tartom a 8%-ot

nézd meg a vállát, mellkasát, VMO-t
maradjunk abban, hogy ha csak a vádlit, nyakat, alkart nézzük akkor 5-6%

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24119) Zola007 válasza #16729600 (#24099) üzenetére


Zola007
veterán

keresd benne
nézd meg, hogy leszedhető e a vége, oda szokták belerakni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24120) Mansi válasza Mansi (#24117) üzenetére


Mansi
csendes tag

Csak megvan :D
[link]

(#24121) razzorr


razzorr
őstag

Ha már kaja és testzsír. Nos megcsináltam a fentebb a kollega által linkelt rice cakes "bringás kaját".
Leírom a receptet, hátha valakit érdekel. Előre csak annyit, hogy az csinálja meg, aki szereti a tejberizst :)

Hozzávalók: (kb. 2-3 embernek)
- fél kg normál rizs
- fél liter víz
- fél liter kókusztej
- fél liter almalé
- 1 csomag (vagy ízlés szerint) szárított alma
- kb. 2 marék (vagy ízlés szerint) mazsola vagy aranymazsola
- kb 4-5 pupozott kanál barnacukor
- 1 csipet só
- őrölt fahéj

Az elkészítés egyszerű (már akinek), nekem a párom segített, nehogy nagy fokozaton odakozmáljam az alját :DD
Tehát mintha normál rizset főznénk, de itt időnként átkavarjuk, hogy ne álljon egybe az egész. A rizset és a folyadékokat összeöntjük, utána csipet só, majd amikor olyan "trutyis lesz (kb.20 perc), akkor egy kis vízzel még pótoljuk ha nem főtt meg a rizs, majd utána tűzhelyről levesz, még mindig trutyis állapotban, de ne legyen rajta már sok víz, és akkor mehet bele a mazsola, a szárított alma,meg a cukor. Ezeket szépen összekavarjuk, majd kiöntjük formába, tálba vagy ahova akarjuk, a tetejére fahéjat szórunk. Hagyjuk állni kicsit (mert ugye meleg ételt nem teszünk a hűtőbe) utána hűtőbe rakjuk éjszakára. Másnap kivesszük, majd örülünk és mehetünk tekerni. Jó étvágyat.
Nekem bejött, fincsi és tápláló.

[ Szerkesztve ]

(#24122) #16729600


#16729600
törölt tag

Állandó szereplő leszek meneküljetek :) Újabb ultra amatőr kérdés ( minipumpa megoldódott,köszönöm mindenkinek a segítséget ) Párom most jött meg bringázásből és perecelt egyet,az egyik első fékkar-váltókat,illetve az egész elcsúszott befelé.Kézzel az istennek se tudom a helyére rakni.Ez valamilyen bilinccsel van rögzítve a kormányhoz és le kell szednem a bandázst a beállításhoz,vagy elölről kell szerelni? Igérem ma már nem cseszegetlek benneteket a baromságaimmal ( nézzétek el nekem IT-s vagyok Ausztriában egy csavarhúzó a kezemben is életveszélyt tartogathat számomra ) :P

[ Szerkesztve ]

(#24123) Tomi_Sci válasza razzorr (#24121) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Tuti! Nekem még gyűjtögetni kell az elhatározást, hogy a tűzhely közelébe merészkedjek :D

szunya: Fékváltókar és a rajta lévő gumi mellett benyúlsz egy négyes, vagy ötös imbusszal, megkeresed a csavart. Általában egy kis mélyedés is van a fékváltón, ott megy be az imbusz. Ha visszahajtod a gumi a kormány felől, akkor látod, hogy hova kéne beletalálni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#24124) Cathfaern válasza #16729600 (#24122) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Youtube jó barát :) Pl.: [link]
(nem azért nem írom le mert lusta vagyok, hanem mert én is IT-s, csak Magyaro-n :D nagyrészt amit bicikliszerelésről tudok, azt google/youtube segítségével tanultam meg)

(#24125) #16729600


#16729600
törölt tag

#24123) Tomi_Sci
(#24124) Cathfaern

Köszönöm szépen,magamtól az életbe nem jöttem volna rá. :R Én amikor legutóbb bringáztam, akkor még Kun Béla volt a túravezető,ráadásul kerestem videókat róla,de nem találtam :B

(#24126) csabi94 válasza ludsimon (#24115) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem 8,9, megmértem. :)

(#24127) evo87


evo87
őstag

Tessék, itt egy igazán rajos kocsmába járós bicaj. :DDD :DDD :DDD

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#24128) Zola007 válasza evo87 (#24127) üzenetére


Zola007
veterán

Ennyi pénzem lenne, nem én jàrnék kocsmàba, a kocsma jönne hozzàm :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24129) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Adott egy régebbi városi, félverseny, trekking, nem tudom milyen bicikli, sachs agyváltó, weinmann fék elől, egész jónak tűnő váz. Bár védett helyen, de évekig állt udvaron, emiatt mondjuk csak a lánc rozsdásodott be, meg itt-ott a csomagtartó, egy-két küllő, és a leeresztett gumi miatt a külső deformálódott. De azt úgyis cserélni kell, mert nem is egyformák és szétrepedeztek.

Így, ahogy van, betolhatom egy szervizbe? Előtte lemosom nyilván róla az évszázados koszt, port. A belsőket éppen én is be tudom ragasztani, de ennél tovább nem terjed a szakértelmem és úgyis szét kell szedni gondolom én, szóval ezzel sem foglalkoznék. Külsőket cserélni kell, akkor már kapjon új belsőket is, fékpofa, talán új bowdenezés, a váltó jónak tűnik, vált, kis kosz recseg a pöcök alatt, de ez ugye könnyen orvosolható.

Tud mondjuk alkatrészeket szerezni hozzá a szerelő? Nem valami ezeréves Csepel bringa, amivel még a nagypapa járt a háború előtt, mondjuk 2-3 évtizedes. Ami érdekes, hogy az első keréken a 28-630-as méret, a hátsón meg 40-622 szerepel. Ez mennyire egészséges? Ez csak véletlen sikerült így az idők során? Eredetileg gondolom ilyen nincs. Cserélni kéne akkor az egyik felnit is. A 630-as már nem igazán létező méret, ugye?
Vagy bemegyek vele, aztán majd megmondja, mik a lehetőségek?

(#24130) Cathfaern válasza ígyvanferi (#24129) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ahogy én tapasztaltam, szervíze válogatja, hogy mennyire tudnak/akarnak régi biciklivel foglalkozni. De két dologra készülj fel:
1. Jelenleg főszezon van, mindenki ilyenkor viszi a biciklijét. Szóval lehet be se veszik, vagy hosszú szerelési időre kell számítani
2. Látszólag nem sok baja van, de elképzelhető, hogy nagyon sok minden haldoklófélben van a biciklin
3. A 2. pontból kifolyólag nem kizárt, hogy csillagászati árat fognak mondani a rendberakásra (a bicikli értékéhez képest)

(#24131) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Melyik márkákat és melyik típusokat tudnátok ajánlani 100-130 között Trekking (esetleg Cross) kategóriában?
Van valami best buy?

(#24132) ForgacsB


ForgacsB
csendes tag

Szervusztok Srácok,lehet már fárasztó leszek kicsit,de kéne a segítségetek.80.000 Ft. környékén szeretnék egy normálisabb, cross trekking bicajt.Nem vagyok otthon ebben a témában,ezért is fordulok Hozzátok.Egy mongoose crossway 150 (2013) néztem ki (tetszik a váz formája).Érdekelne a véleményetek.Ha ebben az árban tudtok ajánlani jobbat, azt megfogadom.Mindenképpen újat szeretnék.Előre is köszönöm.

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#24133) lsebestyen válasza ForgacsB (#24132) üzenetére


lsebestyen
addikt

Légyszi linkkel kérdezz, bringán belül is változik a felszereltség stb, úgyhogy linkeld be melyikre gondoltál konkrétan.

(#24134) ludsimon válasza Zola007 (#24118) üzenetére


ludsimon
veterán

Ok. Olvasd el amit saját maga mondott. [link]
Azért nem látszanak rajta az izomrostok, mert nincs semmi izma.
Fölösleges súly, azokat 0-ra leégetik magukról.

Mansi:
Itt van :D

razzorr:
Én is megcsináltam ahogy a videóban mondták, de nekem semmilyen íze nem volt. :D Aztán el is ment a kedvem az egésztől és többet nem csináltam meg. De fogok majd vele próbálkozni. :)

Odakozmálásra: sütőpapírba soha nem fog odakozmálni és nem kell se olaj, se zsír alá (ami nagyon fontos). :)

csabi94:
Egy javaslat, ami hibába beleestem én is.
Amíg nem éred el a 30-40perc @ 360-390W körüli átlagwatt értéket addig ne nagyon a testzsírral foglalkozz, mert ha fogysz, akkor az erőt is el fogod kis mértékben veszíteni. Nem is kell ész nélkül zabálni, figyelni kell a kilókra, hogy ne gyarapodjon, de ne is fogyjon.
Ha megvan ez a wattérték utána lehet -10%-os kalóriadeficittel fogyasztani a zsírt le, de csak óvatosan, hogy az erő ne tűnjön el, mert akkor hiábavaló volt az egész művelet.
Én is most inkább zabálok (figyelve a súlyra) és majd ráérek 3-4 év múlva tzs%.ra figyelni, mert az erő nélkülözhetetlen, azzal hogy lefogytam tavaly 66,5kg-ra nem mentem egyáltalán gyorsabban. Big mistake. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24135) Tüzi válasza evo87 (#24127) üzenetére

normális nyeregre már nem fussa abból a 200millióból, mi?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24136) gergo5991


gergo5991
őstag

This bike is Fu≠king awesome

A biciklire rátérve, látni hogy speciálic villa van rajta, csak 1 oldalu, az ilyen villáknál megoldották a súlyeloszlást? mármint egyensúlyban van a bicikli?

(#24137) madmike válasza Solad (#24110) üzenetére


madmike
őstag

Köszi!

Esetleg budapesti alternatíva?

Más: találkozott valaki mostanában 100-120-körül, best buy, fully, esetleg merev 26-os 18-19"-os mtb-vel? Vennék valamit :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#24138) Tothgera30 válasza madmike (#24137) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24139) madmike válasza Tothgera30 (#24138) üzenetére


madmike
őstag

Köszi!
Még egy fontos szempont kimaradt. Hidraulikus tárcsafék legyen rajta.
A mostanin nagyon megszoktam a tárcsaféket,nem szívesen váltanék V-fékre.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#24140) ForgacsB


ForgacsB
csendes tag

http://kerekparcity.hu/product_info.php/products_id/5230
Bocs,nem tudom jol jeleníti-e meg,telorol irok.Erre a mongoosera gondoltam.Szerintetek?

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#24141) anorche1 válasza anorche1 (#23217) üzenetére


anorche1
őstag

Az orvosom kardiológiára küldött, ahova ma mentem el. 7:30 -tól 8 ig lehet 'jelentkezni", oda is mentem fél 8 -ra. Az ajtóra ki volt írva, hogy beutalólóval és előjegyzéssel fogadnak. Előbbi volt, utóbbi nem, pedig még telefonon is érdeklődtem hogy kell időpont vagy valami, és ott nem mondtak semmit, csak leb*sztak, hogy ez tök természetes dolog, mindenkivel ez történik. Na mind1. Kijött az ajtón idős asszisztens nő, hang alapján vele beszéltem telefonon. Megkérdeztem hogy velem mi lesz, mert nincs előjegyzésem. Mondta, hogy egy nap csak 10 emberrel foglalkoznak, és mivel én nem vagyok halálosan beteg, így csak akkor kerülök sorra, ha aznap csak 9 előjegyzett ember jön. Magyarul úgy gondolta, hogy én majd napokon, heteken keresztül mindennap bemegyek 7:30-ra, hátha aznap sorra kerülök. Senkit nem zavart hogy én iskolából, anya pedig a munkahelyéről kéredzkedett el pont ilyen esett miatt, hogy ha megpróbálnának lerázni. Jó ötlet is volt elhozni, egy kis vita után én lettem a 10-ből a 11. ember. 4 órát kellet ülnöm még sorra kerültem. Közben ez az asszisztens nő több embert idegesített fel, nem véletlenül volt kirakva az ajtóra hogy a közfeladatot ellátó személy elleni erőszakért 3 vagy 5 év a jutalom. Pont egy ilyen k*cs*g miatt vagyok álkancsal, mert az is ahelyett hogy anno a szememet vizsgálta volna mikor még lehetett volna gyógyítani, csak pattogott, meg pofázott, meg csapkodott. Értem én hogy szar mindennap beteg emberekkel foglalkozni, de ő választotta ez életet.
Szóval megvolt a vizsgálat, de előrébb nem jutottam. Pulzusom kiváló, szívem, tüdőm átlagon felüli, teljesen egészséges, és kiváló állapotban vagyok.
Július 15-én lesz terheléses vizsgálatom, akkor szobakerékpárra ültetnek, hegymenetet szimulálva. Viszont nekem ez a fulladás 2-3 vagy több óra tekerés utáni pihenés után pár perccel jelentkezik.

Közben gondolkodtam, és nem lehet hogy ez amiatt van, hogy számon át szoktam levegőt venni? Mert a miskolc-eger oda vissza túrán után nem jelentkezett, és lehet hogy azért meg ömlött a eső, a számát meg nem nyithattam ki, mert pillanatokon belül megtelt vízzel, így kénytelen voltam az orromon venni. Hétvégén megpróbálom, hátha tényleg csak ez a gond, viszont már nagyon rászoktam arra, hogy a számon lélegezzek.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24142) Zola007 válasza ludsimon (#24134) üzenetére


Zola007
veterán

A probléma ott kezdődik, hogy a cikk amit linkeltél az egy 2009 júliusi írás, a fotó pedig amit ide betettél az egy 2012-es kép
Innentől kezdte két totál különböző stádiumról beszélünk

Egyébként 69 kiló volt elméletileg akkor a versenysúlya, az még 190 centihez sem csont és bőr, de már hihetőbb
2012-ben viszont 71 kilóval indult.
szóval tegyük fel ugyannyi volt a zsírmentes tömege, akkor 2009-ben 2,8kg, míg 2012-ben 4,8kg testzsírral bírt, ami 6,7%
Szóval a kép alapján szerintem tippeltem, hogy az nem 4%

Alacsony testsúlynál egyébként is nagyon csalóka a testzsír, ha egy rendes DEXA mérése lett volna, akkor az sem 4%, hanem több

egyébként még ennyit hozzá: "I was racing at 69kg and I felt I had lost power."
ő maga is belátta, hogy ez tarthatatlan

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24143) Tothgera30 válasza madmike (#24139) üzenetére


Tothgera30
Ármester

100-120k körül ne várj csodát!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24144) Zola007 válasza anorche1 (#24141) üzenetére


Zola007
veterán

Ez szerintem vérnyomás és vércukorprobléma lesz.
2-3 óra tekerés fárasztó tekerés után hirtelen megállás többeknél okoz ilyen jellegű panaszokat, a korábbi nagymértékű ventiláció és emelkedett vérnyomás visszaesik, viszont a szövetekben még tápanyaghiány van, ezért a leállás miatti csökkent véráramlás nem képes ellátni őket.

Elsötétülés ("black out") ls kisebb megszédülés nem szokott ilyenkor jelentkezni vagy valamely végtag zsibbadása. Főleg ha pl felemeled a kezed a magasba?
Vagy mozgás újrakezdésekor hirtelen rádtörő fáradtság, mint mikor elálmosodsz?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24145) anorche1 válasza Zola007 (#24144) üzenetére


anorche1
őstag

Se szédülés, se zsibbadás, se hirtelen fáradtság. Szerintem eleget is iszok 3-4liter a minimum. Kajálni müzliszeletet szoktam, esetleg csokit, meg egy zacskó szőlőcukrot szoktam vinni, amit nem egyszerre, csak apránként 1-1 szemet elrágok.

Szerk.
Mindenesetre viszek majd a túrákra egy kis kézi vérnyomás mérőt.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24146) Zola007 válasza anorche1 (#24145) üzenetére


Zola007
veterán

hirtelen nagy szívdobbanás nem szokta kísérni ezt a légszomjat?
ha komolyabb gond lenne, akkor nem bírnál 2-3 órát tekerni
illetve ha lenne nagyobb vérnyomásesés, akkor tuti beszédülnél vagy legalább sötétülne egy pillanatra világ

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24147) Jorus válasza gergo5991 (#24136) üzenetére


Jorus
nagyúr

A bicikli nincs egyensúlyban normál villával sem. Egyébként menet közben nem érezhető nyilván semmi ebből fakadó különbség, ahogy azon villáknál sem érzel semmit, ahol mondjuk a jobb szárban levegő van, a bal oldali szárban meg olaj, plusz ott a tárcsa+fék is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24148) anorche1 válasza Zola007 (#24146) üzenetére


anorche1
őstag

Nem, nem szokott hirtelen nagyobbat verni.

Viszont mikor ez előjött lefeküdtem háttal egy padra hátha jobb lesz, de csak fokozta ezt az érzést, egyből vissza kellet ülnöm.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24149) gergo5991 válasza anorche1 (#24148) üzenetére


gergo5991
őstag

alapból nem vagy lihegős típus? mert én 100 méter gyors gyaloglás után lihegek 10 pecet, futás után már 1 órát is :P, amúgy ugyan az a panaszom mint neked, bár itt ezt a többieknek mondom, értsék miért szóltam hozzá

Allergológustól kaptam inhalátort, úgy gondolom, most így fél év után lehet kipróbánám, de még mindig félek, hogy olyan ez az inhalátor, mint a drog, ráfügg az ember, vagy hogy utána midig szükségem lessz rá

[ Szerkesztve ]

(#24150) ludsimon válasza Zola007 (#24142) üzenetére


ludsimon
veterán

Elhiszem, bár nem tudom hol találtad ezeket az adatokat. :)

Fontos üzenet!

[ Szerkesztve ]

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.