Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Valami V-Brake adapter létezik első villára? Vagyis biztos létezik,de megtudnám vele oldani a Tora SL fékproblémát?

Üdv: Rottweiler89

(#24302) zoli03 válasza Rottweiler89 (#24301) üzenetére


zoli03
őstag

Nem hinném, hogy létezne. Mégis hova lehetne rögzíteni?
Nem tárcsafékes az agyad? Mert egy bowdenes tárcsafék nem olyan drága (pl Avid BB5). Vagy akár lehet venni egy használt tárcsafékes első kereket, nem olyan drágák, a mostanit meg eladni.

(#24303) Rottweiler89 válasza zoli03 (#24302) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Létezik pedig,de rugós villánál nem igen lehetne rögzíteni... Nem,nem tárcsafékes az agy... A BB5-öt néztem én is,ha éppen mégis vennék,de sajna nincs annyi keretem,hogy teló,meg tárcsafék is. :( És akkor még az agyat is cserélni kellene. Annyira már nem akarom nagyon bolygatni a bicajt,ami most a legjobban kell még rá,az az első villa,de gondolom a Dart 2-es sem lesz rossz választás.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#24304) Because válasza Rottweiler89 (#24303) üzenetére


Because
őstag

igen igen, én most egy google után ezt hoztam ki, de az a 30 fontos ár nem túl kedvező (biztos van olcsóbban): [link]

(#24305) ---Lasali--- válasza Because (#24304) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Miből gondolod hogy ez jó a torára?

(#24306) Because válasza ---Lasali--- (#24305) üzenetére


Because
őstag

egy szóval se mondtam, hogy jó lesz rá. viszont létezik és lehet vásárolni aki éppen ilyet akar

[ Szerkesztve ]

(#24307) ludsimon válasza Tomi_Sci (#24297) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó, nem kell dedo. Akkor is az erőlködés vége általában elnyalás. Sose volt jó vége nálam.

undefined

(#24308) zoli03 válasza Because (#24306) üzenetére


zoli03
őstag

Átmérőre kicsinek tűnik. Egy acél villára se raknám fel szívesen, főleg nem egy alumínium vagy magnézium külső száras teleszkópra.

(#24309) zoli03 válasza ludsimon (#24307) üzenetére


zoli03
őstag

Pont erről volt szó tegnap. Az erőlködéstől NEM fog elnyalódni a menet. A csavar feje fog elnyalódni maximum, ha leugrik a kulcs, de erre ugyanannyi esély van akkor is, ha egy szerszámot meghosszabbítasz, hogy nagyobb erőkarod legyen.

(#24310) goldnarmz válasza Runner_fxr (#24196) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Hogy őszinte legyek, a Fatty-től én sem vagyok elájulva, pedig már a harmadikat használom. :DDD Előbbiek alap verziók voltak, ha jól tudom, ez az ultra a legdurvább. Ugyan - a képen látható "okok" miatt - 90%-ban lockolva használom, mégsem vagyok elájulva az esetlegesen unlockolt teljesítményétől. A gyári nyomás adatok nem mérvadóak, ezeket több helyen is olvastam, illetve tapasztaltam is. Vagy keményre fújom, és csend van, vagy terepezéshez puhábbra állítom, de akkor meg lockolt állapotban - országúton, amíg a hegyre jutok - kátyúknál nyekken / visít / nyávog, fura hangokat ad ki. Gondoltam, nincs szervizelve. Tévedtem. Legomboltak 20 ronggyal, és közölték, hogy semmi baja. :DDD Jó, természetesen le lett szervizelve.
Egyébként volt Lefty is ebben a vázban, próbaképp. :D Nahát, azt nem tudtam megszokni. Mondjuk, csak egy alap változat volt nekem, de borzalmas volt a mozgása. Illetve - nem tehetek róla, de - egyszerűen nem bíztam benne, hogy nem "törik ki" a kerék a helyéről. :)

(#24311) Maximum1 válasza goldnarmz (#24310) üzenetére


Maximum1
őstag

Szép géped van!
Sokáig nézegettem egy ilyen gépet, de a végén nem mertem megvenni a Fatty miatt.
Igazából az Alfine 8 - tól is tartok egy kicsit, olvasok róla mindenfélét.
Kilehet fogni nexus 7-8 asokat feleannyiért, nem tudom megéri a felárat?

Az a gyári kereke?
Látom Conti SuperSport+ van rajta, 622-25 vagy 28 fért el rajta?
Elég durván mehet a gép 8 atmoszférán!

(#24312) zoo8800 válasza Zoli133 (#24274) üzenetére


zoo8800
veterán

Tudom, hogy mindenki tudja, de azért megemlítem: a bal oldali pedál balmenetes. Ha ez van berohadva, akkor ugye a jó irányba tekerted? :)

rip and tear, until it is done

(#24313) Zoli133 válasza zoo8800 (#24312) üzenetére


Zoli133
őstag

Baloldalinak neki se kezdtem, jobb oldon kezdtem a dolgot, d emivel az se jött le így, nem próbáltam a balt, egyébként jó az irány, megnéztem biztonság kedvéért az új pedálon is.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#24314) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudnátok ajánlani Android-ra bringás navigáció és statisztika programot? Olyasmi érdekelne, hogy milyen szakaszokon, milyen sebességgel haladtam, szintkülönbségek, ilyesmi.

(#24315) lsebestyen válasza #68216320 (#24314) üzenetére


lsebestyen
addikt

Strava, endomondo, de inkább az előbbi.

(#24316) #68216320 válasza lsebestyen (#24315) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi, megnézem mindkettőt.

Update: offline gps van esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#24317) imyourfriend válasza ludsimon (#24307) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem feltétlen elnyalás mivel a csavar lazítására használják ezt a technikát. De igazad van, hogy nem érdemes vagy csak nagyon ritkán kell használni. Viszont ha berohadt valami és meg kell lazítani ott nem sok választás van.

(#24318) fpeter07 válasza Tüzi (#24300) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem vállalkoznék vele megdönteni az 1 órás világcsúcsot. 10 perc után szerintem leszakadna a vállam. :)

(#24319) goldnarmz válasza Maximum1 (#24311) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszönöm! :R
Nem kell félni egyáltalán a Fatty-ktől szerintem. Az elején valóban idegen volt, de azon kívül, amit leírtam, nincs vele gond. Nem mintha nagy szükségem lenne rá. :D
Hatalmas kálváriám volt 2 éve, amikor beleszerettem a Bad Boy-ba, és vettem egyet. Abszolút hülye voltam a C'dale rendszerekhez, fostam is, mivel fogom megszívni. Aztán megvettem. Fatty-Lefty, még merev villát is vettem, mire kiderült, hogy ezt a vázat csinálják 1.5 (teló) és 1-1/8-as (merev) fejcsővel is, és a kettőnek teljesen más a geometriája. Így a merev Fatty repült, mivel a beépítési magasság jóval elmarad attól, amit a vázam kíván. Nagy nehezen szereztem a képen látható Fatty DLR-t, és ez már marad is. A Sima DL egyébként jobban tetszett, mert az abszolút nem mozgott lockolt állapotban. Itt van egy kis mozgás. Eleinte zavart, de megszokható.
Alfine-t egyszerűen imádom! :B Lekopogom, semmi gondom nem volt vele, igaz, hordom is szervizbe az előírások szerint. Annyira megszerettem az agyváltót, hogy az össztelósomon herótot kapok a láncváltótól! :DDD
Dehogy ezek a kerekek voltak benne... 26"-ossal vettem, de hamar rájöttem, hogy az én felhasználásomra sokkal jobb lenne a 28"-as. Igazam is lett. :K
Continental SS+ról szintén csak ódákat tudok zengeni! Amióta fent van (1,5-2 éve) egy, azaz egy db defektet nem kaptam vele, ami nem mondható el az előtte használt 3-4 pár márkás köpenyről. Volt egy - havertól kapott - Specialized külsőm, amivel minden egyes alkalom defekttel végződött :D Valóban királyul hasít 8 bar-on. :)

(#24320) lsebestyen válasza #68216320 (#24316) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mindkettőt tudod használni offline, max több ideig tart találni GPS pozíciót, illetve a térképet nem tudod használni menet közben. Gondolom wifi van, ha hazaérsz akkor felszinkronizálja.

(#24321) Cathfaern válasza lsebestyen (#24315) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Annyit tegyünk hozzá, hogy egyik sem tud navigálni, mindkettő csak arra alkalmas, hogy rögzítse az útvonalat, illetve mutassa a pillanatnyi pozíciót térképen. Kifejezetten biciklis navigációs programok nincsenek.

(#24322) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ma munkába tekervén egyszer csak elkezdett vadul lötyögni a bal hajtókarom, rögtön le is szálltam megnézi, hogy mi a tosz, erre a rögzítő csavar anya eltűnt. Ilyen nem létezik, meg volt az húzva rendesen, szóval csak arra tudok gondolni, hogy valami baromarc szórakozásból lecsavarta (napi 8 órát van a bringa kilakatolva az udvaron és nem látok rá mindig).

Majdnem ki is esett, éppen a holtponton lendítettem volna át a kart, amikor az nem előre, hanem visszafele hátra indult meg, egészen eddig a pillanatig semmi kotyogást vagy lötyögést nem éreztem. Még szerencse, hogy nem akkor történt, mikor kiállva emelkedőn kaptatva tapostam.

(#24323) lsebestyen válasza Cathfaern (#24321) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jajj, hopp afelett elsiklottam :B

(#24324) HollyBoni válasza lsebestyen (#24323) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ő csak offline gps-t kérdezett, a gps minden proginál működik offline is. :P

(#24325) fpeter07 válasza HollyBoni (#24324) üzenetére


fpeter07
veterán

A térkép is offline GPS-nek számít nem?

(#24326) HollyBoni válasza fpeter07 (#24325) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem a gps nem egyenlő a térképpel. A gps az maga a helymeghatározó rendszer, legalábbis számomra.

De felesleges ezen vitatkozni. :)) Ezeknél a progiknál nincs offline térkép, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#24327) Cathfaern válasza HollyBoni (#24324) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az eredeti kérdésben "bringás navigáció és statisztika programot" szerepelt, én arra reagáltam, nem az offline részre :)

Egyébként hétköznapi magyar nyelvben a "GPS" és a "navigációs szoftver" kifejezések szinonímák (ezért is tudta elsütni az egyik standupos azt a poént, hogy minek szereltek be vonatokba GPS-t, majd bemondja hogy itt forduljon balra? :) Ami ugye kicsit is hozzá(bb)értőknek egyértelmű hogy miért baromság, de több helyről is hallottam hogy mekkora poén volt)

[ Szerkesztve ]

(#24328) #16729600 válasza Cathfaern (#24321) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azt hogy nincsenek kifejezetten bringás navigációs programok cáfolnom kell :) Íme a spéci Osztrák Bike Nature Guide,benne van az összes Steiermarki bringa út ( a többi tartományé fizetős ) Több nyelvű,point to point-tours-individual tours opciókkal.Megadott kiindulási ponttól,vagy a jelenlegi tartózkodási helytől tervez GPS alapon bringaútvonalakat.

(#24329) Cathfaern válasza #16729600 (#24328) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor pontosítok, magyar nincs :)

És ha linkelsz még pár ilyet, tényleg kiköltözök Ausztriába... :D

(#24330) #16729600 válasza Cathfaern (#24329) üzenetére


#16729600
törölt tag

És ha tudnád milyen szexis csajszi hang mondja be németül,hogy enyhén balra ívelő 3 fokos emelkedő szakasz jön ami 500m en át tart, már raknád is össze a bőröndödet :)

(#24331) HollyBoni válasza Cathfaern (#24327) üzenetére


HollyBoni
veterán

Upsz. :R

Navigációnak én amúgy Osmand-ot használom, le lehet tölteni a térképeket, ingyenes asszem 10 ország térképig, van benne bicós mód is ami kicsit más mint a többi. Ja, és egy tipp mobilnet nélkülieknek, indulás előtt ahol van net le kell tölteni a műhöld pozicíókat, pl GPS Status-al. Ez nagyon felgyorsítja a műhold találást offline.

(#24332) Maximum1 válasza goldnarmz (#24319) üzenetére


Maximum1
őstag

NA ettől féltem, majdnem még egy bringa árát ráköltötted. :DDD
Egyre jobban az építés felé hajlok, kevesebb a buktató és olcsóbb mintha a fél bringát kicserélem az igényeimre.
Continental SS+ 1 hónapja van fent, eddig 3 defektem volt, belülről jött, a belső a felniszalagot nyomta ki a küllők felé, nem bírta a 8bárt :DDD
Most már kicseréltem, remélem én is beállhatok az Ódások közé.

[ Szerkesztve ]

(#24333) gergo5991


gergo5991
őstag

helló, valakinek esetleg van haibike vagy a méretezéshez ért?
20,5 colos haibike nem lenne nagy 175cm-hez?

(#24334) zoli03 válasza gergo5991 (#24333) üzenetére


zoli03
őstag

Nagy lenne. Ekkora testmagassághoz inkább 18"-os váz kéne. Amúgy MTB váz?

(#24335) gergo5991 válasza zoli03 (#24334) üzenetére


gergo5991
őstag

egy haibike fullyról lenne szó
erről
az eladó csak 1 hét után irt vissza, reméltem hogy jó lessz a méret, de ezek szerint nem :(

[ Szerkesztve ]

(#24336) goldnarmz válasza Maximum1 (#24332) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Na, abba bele sem merek gondolni, mennyit költöttem rá, miután megvettem... :W
Elfelejtettem írni előbb, hogy a 28 széles gumit használom. Ez megy rá a felnimre. Vagyis úgy kell rá felrángatni. :DDD

(#24337) zoli03 válasza gergo5991 (#24335) üzenetére


zoli03
őstag

Még írtam is, hogy kép alapján elég nagynak néz ki.

(#24338) fpeter07 válasza goldnarmz (#24336) üzenetére


fpeter07
veterán

Nyugi, szerintem a topiclakók nagy része már néhányszor ráköltötte a bringájára az alapárat.

(#24339) goldnarmz válasza fpeter07 (#24338) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ezzel tisztában vagyok. Én sem ma kezdtem. Eme topicot is évek óta olvasom.

(#24340) Balazska15


Balazska15
senior tag

Róla mi a véleményetek? Nem sok infót találtam erről a kerékpárról.. az itt feltüntetett árhoz képest szerintem nagyon jutányos áron juthatnék hozzá.

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#24341) gergo5991 válasza Balazska15 (#24340) üzenetére


gergo5991
őstag

Ha az árát nézzük, én tuti nem venném meg. Én úgy vagyok vele, hogyha használtan tudok venni jobb biciklit, jobb allkatrésszel, akkor miért adnám alább, csak azért, mert boltból venném. Óriási lehúzásnak találom a boltokat, 600 euróért lehet venni egy használtan elég jól felszerelt biciklit, ugyanezt boltban duplna áron kapom meg minimum. Ha gazdag lennék persze máshogy gondolkoznék, meg biztonságosabb érzést is ad egy vadi új bolti bringa mint egy használt.

Lehet a fent említettek miatt nem sikerült megvenni az "új" biciklim, mert válogatok meg spekulálok.

(#24342) carrot


carrot
tag

Köszi az ajánlást, yeah: cube

(#24343) gergo5991 válasza carrot (#24342) üzenetére


gergo5991
őstag

grat a bicóhoz, sok szerencsés kilómétereket, nagyon jól néz ki :D

(#24344) Balazska15 válasza gergo5991 (#24341) üzenetére


Balazska15
senior tag

Na igen, én is szívesebben vennék egy CUBE-ot!! :DD Ezt használtan 27-25-ért tudnám megvenni, annyiért szerinted?

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#24345) lsebestyen válasza carrot (#24342) üzenetére


lsebestyen
addikt

Oh, ez nagyon szép! Grat :C

(#24346) anorche1


anorche1
őstag

Oúti fékváltókart csak a bandázs leszedésével lehet le/fel tologatni? Illetve milyen teknika van arra, hogy mind2 oldalon ugyan ott helyezkedjen, ne érezzem hogy az egyik oldalt egy picit lejjebb/feljebb van. Erre (is) elég érzékeny vagyok, mint pl. a kormány a kerékhez képest merőlegességére is (amit szervizben sem tudtak nekem tökéletesen beállítani, és én is nap mint nap szenvedek vele).

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24347) Vanir válasza carrot (#24342) üzenetére


Vanir
veterán

Gyönyörű, gratula! :)

(#24348) troland26 válasza carrot (#24342) üzenetére


troland26
őstag

Szép :) Ez ponttosan melyik CUBE is ?

(#24349) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Videókban sok pro-nak az orrán látok valami tapaszt, ez mire szolgál?

(#24350) carrot válasza troland26 (#24348) üzenetére


carrot
tag

sima LTD 29es

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.