Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) Coyot válasza imyourfriend (#25400) üzenetére


Coyot
őstag

Nincs a vázzal semmi bajom, alu, könnyű. Mérete is jó. Ha meg vázat kellene cserélnem akkor max. tényleg a hajtással szívom be... ugye ott lehet eltérő a középrész.
Tény hogy ez a váz nem szép. Csak engem ez pont nem érdekel :D

Má' nem

(#25402) MC Pite válasza imyourfriend (#25400) üzenetére


MC Pite
veterán

Mindig úgy tűnik olcsóbb feljavítani. Egy év távlatából mindig rájövünk hogy ez így drágább volt... 40ezres Trekre ráborítottam 80at egy év alatt. Ha azt mondják vegyem meg a jobbat 90ért, közöltem volna hogy nem úgy van az :DDD . Általában az ember együtt 'érik' a géppel, folyamatosan növi ki.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#25403) Zola007 válasza lsebestyen (#25392) üzenetére


Zola007
veterán

abban a cikkben egyébként nem is a lánctányér a legdurvább szerintem, hanem a hátsó váltó :Y

érdemes elolvasni a többi remekművet is: biciklim felnidefekt

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25404) szőröscica


szőröscica
addikt

1 hét alatt mennyi nyomásvesztés tekinthető normálisnak kb?

Sajnos itt Miskolcon elég szar állapotban vannak a benzinkúton lévő kompresszorok, ráadásul nem is ugyanott fújtam, de a mindkét kerekem kb. 1 bart vesztett a nyomásából (4-re fújtam itthon egy kínai elektromossal, és 3 környékén voltak most egy héttel és 40km tekeréssel később az OMV kompresszora szerint). A kimutatott értéktől eltekintve, kézzel ellenőrizve is puhább volt érezhetően mindkét abroncs, főleg a hátsó.

Visszafújtam őket 4.2-re, tekertem egyet, felmentem az Avasra és le, egyelőre nem érzek ,,tapintással" nyomásvesztést.

(#25405) 313313 válasza Zola007 (#25403) üzenetére


313313
addikt

Most elgondolkoztam, hogy lehet valaki ilyen ön és közveszélyes...
Ezért fizetnek érte neki, vagy alapból ilyen? Netre, számítógépre azért futja, de biztonságosan munkába járni már degradál neki és ennek még hangot is ad, hogy mit hogyan lehet taknyolni. Szerintem minden bicaj szerelő sírna, ha élőben meglátná eme 21. századi újításokat, de hogy jó szívvel egy se vállalná a felújítását..(Mert ugye ügyfélnek van valamennyije a bicaj szerelő meg abból úgyse tudna nem életveszélyes járgányt faragni...)
Hihetetlen az emberi....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#25406) 313313 válasza szőröscica (#25404) üzenetére


313313
addikt

Terheléstől, hőmérséklettől, gumik minőségétől is függ, de inkább a Magyar közutaktól. Mikor még túrázni jártam napi szinten 0,8-1,5 bár tűnt el átlagban a bringákból, de nyilván ott terhelve voltak erősen. Persze mikor kint jártunk Ausztriába, ott 2-3 nap alatt nem volt érezhető a nyomásvesztés...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#25407) #48525824 válasza szőröscica (#25404) üzenetére


#48525824
törölt tag

nekem 3bar/nap a veszteségem :D

(#25408) HollyBoni válasza szőröscica (#25404) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szingómat felfújom 12 bar-ra, úgy marad egy évig. :)) "Sima" gumik nálam is vesztenek a nyomásból sajna. Ajánlom egy normális barmérős műhelypumpa beszerzését, én minden bringázás előtt ellenőrzöm a nyomást, akármilyen rövid vagy hosszú túrára megyek.

[ Szerkesztve ]

(#25409) Zola007 válasza szőröscica (#25404) üzenetére


Zola007
veterán

Presta valamièrt jobban ereszt, nekem úgy heti 0,5 bar lakás ban tàrolva.
Motorszelepes anno het 1-2 tizedett engedett csak.
3, 5-3, 8 barra szoktam fujni, mtb
Kùton pedig ha fújtok, akkor előtte ütögessétek megaa fejet ès fújassatok ki pàr mp-ig, mert sokan fújnak szelepsapka nèlküli koszos szelepet

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25410) MC Pite


MC Pite
veterán

Normális belsővel hónapokig semmi. A pótbelsőnek csak olcsót kaptam, azt két hetente 1-1,5 bar nyomás veszít :U

Légyszi srácok, ne is linkeljük többet ezt az oldalt! Olyan érzések kavarognak bennem amikor beleolvasok, hogy le se írom; ne reklámozzuk mennyire büszke az igénytelenségre, butaságra, lustaságra.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#25411) szőröscica válasza MC Pite (#25410) üzenetére


szőröscica
addikt

Csak azért lepődtem meg, mert ennek a Continental Tour belsőnek az volt a leírásában, hogy jól tartja a nyomást. Hát, ennyire "jól". :N :DDD

(#25412) MC Pite válasza szőröscica (#25411) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha benyálazod a szelepnél (autós esetén) akkor fúj lassan buborékot?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#25413) Because


Because
őstag

segítenétek! ez mennyire lenne kopott?

[link]

(#25414) Solad válasza Because (#25413) üzenetére


Solad
őstag

Cserére érett.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#25415) smiti


smiti
addikt

Akkor már én is raknék fel képeket, gondolom ezt is illene cserélni már lánccal együtt: [link]

(#25416) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok. Ha tud valaki olyan (akár nemzetközi) oldalt ahol fellelhető sok országúti, kérem linkelje be nekem. 2000-2002 körüli Bianchi-t keresek, Ultegra-val, szép állapotban, 58-as vázméretben.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#25417) #16729600 válasza capulet75 (#25416) üzenetére


#16729600
törölt tag

Itt ( is ) érdemes nézelődni rengeteg bringa van fent.Igaz ez "56 os.Szomszéd kisvárosban van

[ Szerkesztve ]

(#25418) HollyBoni válasza #16729600 (#25417) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hoppá. Ez nemdrága!

(#25419) szőröscica válasza MC Pite (#25412) üzenetére


szőröscica
addikt

Benyálaztam, néztem egy ideig, de nem történt semmi. :)

(#25420) capulet75 válasza #16729600 (#25417) üzenetére


capulet75
addikt

:R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#25421) bigdady válasza MC Pite (#25362) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz. Vázméretet hol is látom?

(#25422) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Ez nekem akkor is tetszik,bár lehet,hogy vannak problémái,mert ugye ki tudja?

Üdv: Rottweiler89

(#25423) Because válasza Solad (#25414) üzenetére


Because
őstag

nyössz... a hajtást úgy is egytányérosra akartam cserélni hátul akkor upgrade lesz 9 sebire, akkor fékkarok, váltó, kazetta, lánc huhuuuuu

(#25424) razzorr válasza MC Pite (#25376) üzenetére


razzorr
őstag

Szép gép a Whisper is, de egy új zöld Neuzerre fáj a fogam. Pláne, hogy bringaboltos ismerősnél nagyobb akciót is kapok rá, pláne meg a Tiagra váltós darabra. Most annyira nem tervezem a vételt,de sosem tudni, lehet holnap már nem így gondolom :)

(#25425) gergo5991


gergo5991
őstag

Valaki akármilyen vélemény cube biciklikről?

(#25426) Cadal válasza gergo5991 (#25425) üzenetére


Cadal
őstag

Én már korábban írtam neked, hogy a Cube egy megbízható jó márka. Ahogy figyelem a topikot és ha felmerült kérdésként a Cube akkor az általában ajánlott kategória volt. Két barátom épp most vett Cube LTD Pro és SL kategóriás bringát és meg kell mondjam nem volt gond az összeállítással összeszereléssel. Bár meg kell mondjam ez elég érdekes kérdés is egyben, hiszen csak a váz Cube az össze többi alkatrész ami a bringán van más gyártó terméke így igazából nem teljesen jó ez a kérdés így feltéve. Linkelj egy brinyót ami tettszik és ha kell véleményt alkotnak róla a hozzáértők vagy a topiklakók.

[ Szerkesztve ]

(#25427) Because válasza Because (#25423) üzenetére


Because
őstag

ajánljatok egy boltot ahol ezeket érdemes beszereznem a szerszámokkal együtt (kazetta leszedő)!

(#25428) gergo5991 válasza Cadal (#25426) üzenetére


gergo5991
őstag

linkeltem már a bicót, meg elég sok bicikli iránt kértem már véleményeket, nem szeretnék itt senkit idegesíteni meg terjelni az én baromságaimmal, mert elég sok bicikli amiről véleményt kértem, végül nem sikerült megvenni.
De ha mégis:cube attention 29 2013 ez lenne az

(#25429) lsebestyen válasza gergo5991 (#25428) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jó ez, szerintem árban is ok a többi újhoz képest.

(#25430) Gyufaaa válasza Because (#25427) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A Kossuth utcai bringaboltban megkapsz helyben mindent. Szerintem fölös internetről rendelgetni. Még tanácsot is kapsz.

(#25431) Cadal válasza gergo5991 (#25428) üzenetére


Cadal
őstag

Tudni kellene mire használnád? Pár túra esetleg földúton is, vagy inkább terepbicajozás sok föld és erdei úttal. Esetleg Indulnál-e kisebb megmérettetéseken versenyeken, vagy inkább csak szimpla erdei tekergetés esetenkénti "had szóljon" lejtőzésekkel. :)

(#25432) gergo5991 válasza Cadal (#25431) üzenetére


gergo5991
őstag

Túrázás haverokkal aszfalton( 100km max 1 nap), persze ha útban van akkor akármilyen durvább erdei, sziklás terep :D

Mivel szeretem az erdőket, ezért nagy részt ott járkálok / fedezek fel utakat biciklivel :)

[ Szerkesztve ]

(#25433) Because válasza Gyufaaa (#25430) üzenetére


Because
őstag

ott furi a srác mindig olyan lekezelő, már nem szeretem őket :(
m-bikeban meg pont készlethiányos mindig amit szeretnék :D

[ Szerkesztve ]

(#25434) Gyufaaa válasza Because (#25433) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az tény. Inkább úgy mondanám, nemes egyszerűséggel megmondja amit gondol. Én pont ezt csipázom benne. Látott már ezt azt és érti a dolgát. Tudom, ha tanácsot kérek tőle, amit mond, abban biztos lehetek. Egy kicsit nyers a modora, viszont ha tudod, hogy mit szeretnél, akkor semmivel sem drágább üzlet mint a netes boltok szvsz. :)

(#25435) kona005


kona005
senior tag

Hi all!

Van itt ilyen topik !?!? :Y

Valaki hobbi szinten dirt/street?

(#25436) Cadal válasza gergo5991 (#25432) üzenetére


Cadal
őstag

Szerintem ez a Te igényeidet ki fogja elégíteni és tenni fogja a dolgát szépen még erdei tekergetés közben is akár évekig. Nem csúcsfelszereltség de ha jól értem nincs is rá igény. Szal ha tettszik a brinyó és számodra elfogadható az ár, akkor vedd meg.

#23556) szjoci: Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#25437) gergo5991 válasza Cadal (#25436) üzenetére


gergo5991
őstag

2. legfontosabb dolog nekem a hajtómű meg a váltó, hogy tökéletesen végezze dolgát, pontosan gyorsan jól váltson :D
eddigi biciklimen le fel pattogott a lánc, nem jól váltott se le se fel, középen váltsni nem lehetett mert esett le, azért az fura hogy gyárilag elöl 3 váltónak kellet volna lenni, de boltban csak 2 fogaskerekeset tettek rá, de váltókar 3 fokozatu volt :D

Csúszfelszereltségre persze mindig is igény volt, bár itt nem karbot cuccokra godonolok, inkább minőségibb XT rendszer rá, későbbiekben egy jobb villa :)

[ Szerkesztve ]

(#25438) ludsimon válasza Zola007 (#25403) üzenetére


ludsimon
veterán

Jézusom! :Y
1000W-al megsprintelném piros lámpánál mint a cérna úgy szakadna szét az egész hulladék. :Y

Ilyen mértékű igénytelenséget még soha, sehol nem láttam semmilyen formában!
Ez az igazi igénytelenség, ezt már nem nagyon lehetne űberelni.

undefined

(#25439) kona005


kona005
senior tag

Valaki egy jó bringaboltot tud a Keleti közelében? Vagy valahol a metrók vonalán?

Lenne egy 2008-as Marzo DJ2-öm, de már kicsit kivan szegény úgy 2 éve már nem igazán használom, de most nyárra összerakom megint. Nem mozog, vagyis úgy 30mm a 100-ból :DDD Szerintem olaj meg szimering csere már ráférne amúgy nem tudom mi a baja...

Olyan helyre akarom elvinni ahol értenek hozzá, nem kókányolnak :))

(#25440) imyourfriend válasza kona005 (#25439) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Amikor Budapesten vagyok ide szoktam elmenni ha valami gond van, itt úgy érzem értenek hozzá. Moszkva Tér mellett van :)

(#25441) kona005 válasza imyourfriend (#25440) üzenetére


kona005
senior tag

Köszönöm a tippet! Meglesem :R

(#25442) dqdb válasza kona005 (#25439) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Problémás teleszkópra ők az egyik legajánlottabbak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25443) kona005 válasza dqdb (#25442) üzenetére


kona005
senior tag

Hmmm, jónak tűnik :C

Teleszkóp nagyszerviz szimmeringcserével (tisztítás, kenő- és csillapítóolaj csere, porlehúzó csere) 14 000 Ft-tól :Y

Az enyémnek szerintem még ez is kevés lesz, lassan merev villa szegényke. Mondjuk nem tudom mire számítottam egy anno 100k-s teló esetében :U

(#25444) lsebestyen válasza kona005 (#25443) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát hiába azt is karban kell tartani..

(#25445) kona005 válasza lsebestyen (#25444) üzenetére


kona005
senior tag

Ez az, én meg szartam rá :O Most ha megkapom az első fizetésem elviszem:K

Az a baj abból már egy jó proci hűtő is kijönne ;]

[ Szerkesztve ]

(#25446) MC Pite


MC Pite
veterán

Mayday, mayday!

Ahogy próbálok finombeállítani első váltót, mire figyelek fel? Hát persze, nyüves filléres monoblokk/négyszögtengelyes hjatómű hajlik mint a vizeskifli... Tengely hosszt és csapágyház átmérőt kell mérnem, és pl egy ilyen monoblokkra benevezni?
Ez van a courieren (emelkedőn már páromnak is baja lesz a váltással, muszály cserélni, frissiben; megpróbálom holnap du, hogy a szombati túrára már jó legyen).

A Courier DT-n egy kettes outi kompakt hajtómű lesz, na, fene se tudja ott milyen monoblokk van. Célszerű annál is rákészülnöm a cserére, vagy az már eleve normálisabb lesz? (A mostani fitness gépemen a hármas outi hajtómű fasza merev, nincs vele baj, ebből kiindulva remélem talán a DT-n sem lesz, de nem igazán ismerem az outi alkatrészeket.)

+1 kérdés: Hátul a courieren hetes sor van; és elsőre úgy tűnik nem fog menni hogy az alsón fogaskeréken sem érjen neki a lánc a kanálnak, meg a negyediken se. Hármas hajtómű és hetes rendszer esetén a negyedik már keresztbeváltás, ennyi, joccakát? Az első váltó szerintem nem ferde, kb jól van felrakva, beállítva.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#25447) Zola007 válasza MC Pite (#25446) üzenetére


Zola007
veterán

mitől lettek hirtelen ilyen sz.rok a négyszöges rendszerek?
nekem anno nem volt gondom parton fel 120 kilóval taposva se az előző verdát

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25448) syl5


syl5
őstag

Akkor az üzemszerű, hogy 12 + 12 km és egy nap után a 6 bar-ra fújt presta szeleppel szerelt hátsó kerekem 1 bar-t, az első 1,5-et vesztett a nyomásából? Nem lehet ez ellen semmit tenni?

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#25449) Zola007 válasza syl5 (#25448) üzenetére


Zola007
veterán

én sokallom
vegyél bele valami minőségi belsőt és cseréld ki az elsőben
ha megoldódik, akkor az hátsóban is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25450) szőröscica


szőröscica
addikt

Túrázós emberkéket kérdezném elsősorban: kóbor kutyákkal szemben mi a követendő taktika?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.