Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) sanzi89 válasza Cathfaern (#25947) üzenetére


sanzi89
addikt

Ami biztos, hogy a váltótartó fül ferde, azt ki kellene mindenképpen egyenesíteni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25952) Balazska15 válasza superecneB (#25950) üzenetére


Balazska15
senior tag

Nekem konkrétan az ég szakadt le egy röpke másfél órára... :) A tó-tól a megmentő traktorosokig 1km volt kb, több, mint egy óra alatt sikerült leszenvednem azt a távot ami kifele 3perc volt :DD Legközelebb csak a 33-ason közelítem meg! :)

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#25953) Zola007 válasza Cathfaern (#25947) üzenetére


Zola007
veterán

Ez tuti ferde, nem tudom hogy kapott ekkorát, de ezt ki kell egyenesíteni váltó leszerelésével.
Ha az megvan, akkor váltó vissza és akkor derül majd ki, hogy annak lett-e baja

Többek között ezért sem hagyom ott sehol a bringám.
Az emberek tahók. Ez axióma

#25948) Because: a váltóvédővel meg az volt a gond, hogy ha kapott egy nagy ütés vagy beleakadt valamibe, akkor a vázat is eltörhette, mert rendszerint keményebb anyagból volt mint maga a támvilla

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25955) Cathfaern válasza Zola007 (#25953) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából én se értem a dolgot, nehezen tudom elképzelni, hogy egy eldőléstől így álljon... de reggel meg még 100% hogy nem volt gond a váltással (azt mondjuk nem néztem váltó hogy állt... lehet korábban se volt már ok, csak most még kapott egy kicsit, és így már elmászott a váltás? :F Igazából nem sokat foglalkoztam ezzel a biciklivel, csak hajtottam :B ). Másik oldalról az ég világon semmi külsérelmi nyom nincs a biciklin (se pedálon, se kormányon se nyergen). Szóval ötletem sincs.
Sajnos túl sok alternatívám nincs a biciklire. Vagy gyalogolok 40 percet, mert buszközlekedés kriminális, azzal 35 perc lenne (megkerüli a fél várost), autót meg 3,3km-re nem vennék (főleg hogy akkor minden reggelt dugóban tölteném)

Köszi neked is és a többieknek is a válaszokat, akkor szervíz lesz belőle :R (legalábbis nem sok esélyét látom, hogy itthon ezzel a váltófüllel tudjak kezdeni valamit)

(#25956) Tüzi

ez gondolom csere?
durva, mert kb 3000km van benne :(

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25957) Tüzi válasza Cathfaern (#25947) üzenetére

Vidd be bicajos boltba, beletekernek egy jó hosszú adapteres csövet, és pikk-pakk visszahajtják.
Vagy ha nem ez nem megoldás, vegyél bele új papucsot.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25958) syberia válasza ludsimon (#25954) üzenetére


syberia
veterán

Jó "kis" emelkedő, itt a közelben van pár 20% körüli amiket már legyőztem, most találtam egy jónak tűnő mászókát amit legközelebb útba fogok ejteni! :R

(#25956) Tüzi: .75% nyúlásnál cseréled akkor a sor maradhat, én is akkor cseréltem és teljesen jól szuperál az új lánc, a gyengébb láncok 2000km alatt kinyúlnak sajnos :(

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#25959) Coyot


Coyot
őstag

Srácok!

Merida Matts váz 2014es mennyi lehet jó? Találtam egyet nagyon olcsón és lehet tényleg inkább arra folytatnám az építést. :)

Má' nem

(#25960) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Mennyire kell észkombájnnak lennem ahhoz,hogy kezdőként bepakoljam a villát a helyére? Már korábban linkeltetek segédletet,de ha a szememre és az "eszemre" hagyatkozom,sikerülne? Mert azért szerintem eléggé el lehet rontani ezt is,mint mindent... Vagy inkább szervíz?

Üdv: Rottweiler89

(#25961) sanzi89


sanzi89
addikt

Mitől lehet az, hogy nyomatékosabb tekerésnél, amikor elöl nagy tányéron, hátul a kis fokozatokon van a lánc, akkor morgó hangot hallani, és a lábamban érzem, mintha valami ropogna? Nem a pedálcsapágy, nem a monoblokk, nem a hátsó kerék csapágya. A hiba csak a fenti feltételek mellett jelentkezik, a váltó pontosan be van állítva. A lánc Shimano CN-HG40, a fogaskoszorú Shimano CS-HG31, a hátsó váltó Shimano Alivio RD-M430, az első váltó Shimano Alivio FD-M431.
Plusz egyébként nyugtassatok meg, de a 9-es első és hátsó váltónak működne kell 8-as lánccal, fogaskoszorúval, hajtóművel és váltókarral?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25962) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hy

Valakinek van itt tapasztalata Crank Brothers Cobalt kerekekkel?
A kerékpárból amit vettem az első kerék 15-ös átütőtengelyes, de nekem 9mm-es gyorszárasra át kellene alakítani, ilyenel, de nem tudom, hogyan kell szétszedni, ha valaki tudna segíteni hálás lennék.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#25963) zoli03 válasza Rottweiler89 (#25960) üzenetére


zoli03
őstag

Igazából ha valakinek van érzéke hozzá, segédlet nélkül is össze tudja rakni. Segédlettel meg nemigen lehet elrontani, ha valaki ért a szereléshez valamennyire.

(#25964) anorche1 válasza sanzi89 (#25961) üzenetére


anorche1
őstag

Nem lehet hogy poros/apró kavicsos a kis fogaskerék?
Nálam anno mtb -n ez elől legkisebb, hátul legnagyobb áttételen jelentkezett, akkor lemostam, megtisztítottam az egészet és jó lett.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#25965) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ez most ez miez?

Azt gondoltam, hogy a KMC #1 a kopott sor miatt nyúlt meg (ugrált rajta), de a Sunrace szinte jobban megkopott... A SRAM meg szinte újnak látszik.
Ennyivel jobb a SRAM, mint a másik kettő, vagy mi?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25966) sanzi89 válasza anorche1 (#25964) üzenetére


sanzi89
addikt

Múltkor teljesen fémtisztára takarítottam mindent, a láncot is beáztattam, teljes takarítás történt. Annyira idegesítő, gyakorlatilag a fél bringa új, de még mindig nem az igazi... De megbántam már hányszor az egészet. :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25967) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Ide nem jön valaki a fórumból? Mi bicajjal megyünk le 10-kor Nagytétényből. +lent is tervezünk pár extra kört (este pálinkából).

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#25968) anorche1 válasza sanzi89 (#25966) üzenetére


anorche1
őstag

Pedig biztosan a lánc-fogaskerék kapcsolattal lesz gond, ha más sebességben nem csinálja. Vagy a lánc nem ér oda valamihez? Hátul a vázhoz, vagy elől a láncdobóhoz?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#25969) sanzi89 válasza anorche1 (#25968) üzenetére


sanzi89
addikt

Végigkísértem a lánc útját, nem ér oda sehova. Rendeltem egy új láncot, mivel alig van benne 1000km, de már a 0.75-ös mérő beleesik.

Plusz gondolom, hogy ezek a láncok eBay-en hamisak egytől-egyig.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25970) Zola007 válasza sanzi89 (#25961) üzenetére


Zola007
veterán

Nyugi, ha montit hajtasz akkor előfordul
nekem is ilyen, pedig szinte új a hajtás

3 tányérral és egy széles 8-9-es sorral nem lehet mindenhova jó láncvonat kihozni
Ha megnézed álló helyzetében a legnagyobb tányér esetén a 2.-3. legkisebb fogaskerékkel lesz jó a láncvonal, erre még a hátsó váltó kerekei is ráerősítenek
Illetve a középrész is moroghat, ha nehezebb vagy erősebb vagy mint az átlag

#25969) sanzi89: akkor kell új lánc mindenképpen, ebayről ne vegyél. Ne mind hamis, de amit linkeltél az speciel igen

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25971) Zola007 válasza -=RelakS=- (#25965) üzenetére


Zola007
veterán

Erről beszéltem múltkor, hogy a láncok gyárilag sem egyformák
Ha nem felejtem el, lefotózom majd én is a 2 nullkilométeres láncomat egymás mellett

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25972) Tüzi válasza Tüzi (#25956) üzenetére

Gondoltam, rákukkantok a montimon lévő láncra is ha már vettem egy nyúlásmérőt. (hazafele majdnem duplán visszajött az ára, találtam egy ötezrest)
5 éves, van legalább 5000km benne, kapott sarat, hegyet, port, ágat, minden szirszart amit egy monti lánc kapni szokott. Nem is nagyon tartottam karban, néha lemostam, és hello. Meg sokáig motorra való láncsrével ment, estem úgy vele, hogy elnyílt az egyik láncszem, egy másik meg magától nyílt ki, így most három patentszem dolgozik benne.
sram pc30, vettem valami háromezerért talán... cd tokban :D
nocomment.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25973) Tüzi válasza Tüzi (#25972) üzenetére

Sőt, jó az 8 évesnek is, még a régesrégi merida cromo vázammal is használtam xD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25974) Zola007 válasza Tüzi (#25972) üzenetére


Zola007
veterán

új láncban is nézted azt a nyúlásmérőt?
sajnos megesik hogy az sem pontos

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25975) Tüzi válasza Zola007 (#25974) üzenetére

Egyelőre nincs új, 0km-es láncom.
Pont most gondolkodom/gyűjtök infót, hogy mit vegyek... mert kell :(
Aztán erről a kmc x10sl-ről egész jókat olvasok... igaz jóku.vadrága, de ha közel sem nyúlik annyira mint más láncok, akkor lassabban kopik a sor is, meg minden... így nézve megérheti, sőt, szerintem meg is éri.
Ha lesz új láncom, akkor csinálok fotót azzal is.
De ha megnézed az előző képet, akkor azért látszik, hogy hülyeséget nem mutathat (annyira)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25976) Zola007 válasza Zola007 (#25974) üzenetére


Zola007
veterán

egyébként mennyiért vetted?
mert ahogy nézem ez a Shimano TL-CN41 nyúlásmérő vagy 14 rugó :Y

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25977) Tüzi válasza Zola007 (#25976) üzenetére

"Gondoltam, rákukkantok a montimon lévő láncra is ha már vettem egy nyúlásmérőt. (hazafele majdnem duplán visszajött az ára, találtam egy ötezrest)"

Most, hogy mondod, rágúgliztam :Y amúgy 3.5ért vettem xD
Szóval akkor valszeg nem mér hülyeséget :N

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25978) Tüzi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25979) Solad


Solad
őstag

Nagyon jó hangulatú verseny Szlovákia erősen magyarlakta részén. Ajánlom mindenkinek, évek óta megyünk és mindig szuper!

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#25980) Rottweiler89 válasza zoli03 (#25963) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Én mégsem bízom magamban,pedig szeretném én magam összerakni... De azért még érkezés előtt egyeztettem egy szervizessel,hogy menni lenne a munkadíj...

Üdv: Rottweiler89

(#25981) ludsimon válasza -=RelakS=- (#25965) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez igen, PC-951et kell venni ezek szerint. :C

Tüzi:
500 hufért van nyúlásmérő, te se vagy semmi ilyen hülyeségre költeni. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#25982) -=RelakS=- válasza Zola007 (#25971) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

látom, nem világos
Csak a KMC #2 a 0km-es, a többibe beletekertem 200-at. A KMC #1-et nem néztem, de a SRAM és a Sunrace koppra azonos hosszúságú volt, mikor met fel a Sunrace.
200km hajtás után viszont ekkora hosszkülönbségek keletkeztek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25983) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Tegnap kollégákkal voltunk Balatont kerülni. Telefon 168km után lemerült. :(
[link]

Nettó menetidő: 9óra 22 perc, 199km.

Közlekedési kultura nem igazán volt meg a csapatban. Figyelmeztetés nélküli megállás, hirtelen irányváltás. Út közepén való megállás és tartózkodás.

Eredmény: fájós láb és összezúzott mellkas.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#25984) -=RelakS=- válasza ludsimon (#25981) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azt vedd figyelembe, hogy:
1: Shimano
2: olyan konstrukció, hogy a görgők kopásából eredő mérési hibát kiküszöböli. Amit te linkeltél, lehet, hogy már akkor is kukásnak mondja a láncot, amikor még simán használható lenne, épp csak a görgők kopottabbak a kelleténél.

Ha nem világos, megkereshetjük az oldalt, ami ezt magyarázza :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25985) rétisün válasza Tüzi (#25956) üzenetére


rétisün
veterán

10-es rendszer? akkor ne várj csodát, sajnos ritka az olyan lánc, ami ennél többet bírna....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25986) yodamester10


yodamester10
őstag

Ha már lánc,akkor bátran ajánlom [ezt] nálam bevált.Gyorsan leszedhető félliteres flakonba bele,hozzá egy kis foltbenzin,összeráz vízzel öblít,törlés ronggyal,visszarak,kenés kis olajjal és teker tovább :DDD

(#25987) -=RelakS=- válasza yodamester10 (#25986) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Másik fórumról:

Ellenben a PC-991 Cross Step borzalmasan vacak volt, nagyon hamar elnyúlt.

Akkor most melyik az igaz? :) Vagy a Cross Step az más?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25988) yodamester10 válasza -=RelakS=- (#25987) üzenetére


yodamester10
őstag

Én havonta 1x biztos leveszem és tisztítom azon kívül,hogy terepen való tekerés után lemosom a bicajt,és olajozom a láncot.A láncot sokan elhanyagolják pedig igen fontos része a kerónak.Én sokat tekerek,melózni is bringával járok ha esik ha fúj,vagy havazik.Ilyennel használom:

Sokan sajnos nem válogatják össze a láncot a sorral,csak rádobják aztán hajrá,és idő múltával jönnek a hibák.Persze ez is elkopik egyszer :D de nem mindegy mennyi kilométer után.

(#25989) belaazallat válasza -=RelakS=- (#25987) üzenetére


belaazallat
addikt

Azt nem írta, hogy hogyan használta, milyen körülmények között, mennyit takarította?

Én is 991-es sram hollowpin-es láncot használok, de én kettőt 2000km-enként cserélve. Fóleg aszfalton megyek, kevesebb port, sárt kap, mint egy monti esetében.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#25990) -=RelakS=- válasza belaazallat (#25989) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azt nem, de a PC-951-et és 971-ed dicséri.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25991) Zola007 válasza -=RelakS=- (#25982) üzenetére


Zola007
veterán

Nekem vilàgos, te nem èrted
Mùltkor mondtam, hogy a KMCnèl van szòràs ès nem biztos hogy ennyit nyùlott valszeg màr eleve is hosszabb volt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25992) Tüzi válasza ludsimon (#25981) üzenetére

Ha most csak szigorúan egyesével nézem:
1: Egy darab bicajos bolt van a környékemen.
2: Mint írtam, az ára visszajött hazafele :)
3: Nem mintha nagy kunszt lenne betekernem Veszprémbe, de ott is 1200ért van ilyen szerszám. (BBB)
4: Ha meg rendelek egyet valahonnan, az is legalább 2000-re jön ki.
5: A bicajbolt tulaja szokott tőlem rendelni, így ez olyan "én is tőle veszek dolgokat" dolog :) Én már csak ilyen hülye vagyok :)
Még így, egyesével is van értelme.

De ha összegezve nézem, hogy ez tényleg jó cucc, 3500-amba került, az árát megtaláltam az úton hazafele, és még az 5-ös pontban leírtakat is ide veszed, 100%ban megérte :)

(#25985) rétisün:
Ezen a kmc láncon elgondolkodtam.
Csak nem tudom, hogy mennyit bírhat. Mert ha a 4-5ezres lánc elnyúlik 1500-2000km alatt, az a kmc meg mondjuk 5000-et kibír, akkor ha a sor + lánctányérok (plusz a váltó görgői ugye) beszámítom, szerintem megéri drágább láncot venni...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25993) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Most a lehető legjobban van rátok szükségem,skacok!...

Csak nekiálltam én magam a villacserének,de problémákba ütköztem,amik a következők:

- a villanyakat vágjam,mert sok lógna ki,és hézagolóm meg nincsen,csak egyetlen egy darab?! :U
- a rózsát ha sikerül kiszednem(szigorúan lefele ütve,vagy a villához kapottat rakjam bele?),akkor hogyan tovább? A villa nyakában a rózsának milyen mélyen kell lennie?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#25994) -=RelakS=- válasza Zola007 (#25991) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, hogy gyártón belül? Mert a gyártók közötti eltérésre emlékeztem, hogy regélted.

Sajna a KMC #1-et nem mértem új lánchoz, mert akkor még nem volt mihez

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25995) ludsimon válasza -=RelakS=- (#25984) üzenetére


ludsimon
veterán

A görgők nem kopnak olyan mértékben véleményem szerint ha van olyan lánc ami kibír +10k km felett is.
Teljesen alkalmas az 500hufos mérő is, nekem olyan van és mindig jól mért (szemmel is látom mennyire van megnyúlva a fogakra felfeküdve).

Tüzi:
Nem kötözködni akartam, csak mondom, hogy ilyen dolgokra költenék a legkevesebbet. :)
Láncra se értem egyébként minek költeni, volt 14 ezer huf-os láncom és 6 ezres, meg 1600ft-os.
A közös mindegyikben, hogy ugyanúgy elnyúlik mindegyik.

Amúgy nem tudom figyeltétek e mikor a láncot veszitek, DE:
Egyikre sincs odaírva, hogy ez és ez tovább bírja, vagy tartósabb! Nem véletlen.

Zola007: Ez is egy jó ötlet. :C

[ Szerkesztve ]

undefined

(#25996) Zola007 válasza -=RelakS=- (#25984) üzenetére


Zola007
veterán

Pardo-nak sem kellett volna erről litániát írni 10 oldalon keresztül
a lényeg, hogy mikor mérsz, a két végponton a görgők ugyanarra legyenek feszítve.

Amerikai ember mit csinál?
Vesz 70 dollárért speciálisan megtervezett Shimano láncnyúlás mérőt a görgőkopásból eredő mérési hiba kiküszöbölésére

Magyar ember mit csinál?
a mérő utáni láncszem belsejébe bedug egy csavarhúzót

Voálá', görgő megtámasztva, görgőkopás kiküszöbölve, 1000 ft-os mérővel is szintúgy csak a csapok kopását méred

(#25994) -=RelakS=-: gyártók között is vannak eltérések, de sajnos gyártón belül is, ez főleg a KMC-re jellemző
ezért is érdemes minden új láncot lemérni, mert nekiáll az ember bőszen 500 km-enként cserélgetni a kettőt, aztán vakarja a fejét, hogy miért nem egyformán nyúlik a 2 azonos márkájú, azonos típusú lánc :(
Lehet, hogy a Sram strapabíróbb (remélem, mert nekem is az van :) ), de lehet, hogy eleve rövidebb volt minimálisan mint a többi
Minden láncot full tisztára mosva mértél?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25997) Zola007 válasza Rottweiler89 (#25993) üzenetére


Zola007
veterán

Ha nem csináltál még ilyet, akkor nem egy 50 ezres telón kellene elkezdeni
Felénk 1500-2000 ft egy villacsere

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25998) Tüzi válasza ludsimon (#25995) üzenetére

Én sem akartam, kértem tőle egy mérőt, kutatott, mondta, hogy van egy darab neki. Ha kell, odaadja.
5.5 a nagykernél, 3.5ért megkapom.
Nem volt pofám azt mondani, hogy "köszi, de inkább mégsem", nyeltem egyet, és kicsengettem. Főleg azért nyeltem, mert pont akkor indultam tekerni, és Vp-ben kinéztem egy bbb-t 1200-ért. Hazafele elhoztam tőle, és akkor "jött szembe" az ötezres is.
Mert ha nem veszem meg, akkor nem megyek be érte, hazafele nem találok pénzt, ellenben Veszprémtől cipelhettem volna a zsebemben a bbb-t.

Így visszanézve, teljesen jó vétel volt :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25999) Rottweiler89 válasza Zola007 (#25997) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Még nem csináltam... Felénk is 1,5K... Csak a villanyak hosszal van most gondom,meg a rózsa beütésével.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#26000) razzorr


razzorr
őstag

Mi ez a nagy lánccsere-program?! :) Itt mindenki versenyző vagy olyan keményen tolja, hogy 1-2 tized mm annyit számítson? Nekem most kb.5-6000km van a gépben és annyira nem érezném, hogy itt az idő a cserére. Lehet persze, ha nekiugranék egy ilyen mérővel,akkor a számok mást mutatnának, de nem stresszelem magam emiatt.
Anno robogón volt így, hogy mindig amikor piszkáltam, szereltem, akkor mindig kellett valamit cserélni, újítani és soha nem volt jó "nekem", ráköltöttem egy halom pénzt, de sosem voltam elégedett. Egy idő után belefáradtam és elkezdtem "használni" normálisan, ergo rá se bagóztam. Na és akkor mivel nem stresszeltem magam többé, a gép is jobban futott. Ilyen ez a hobbi :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.