Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) KTU


KTU
addikt

CURVE

"All your cards in one."

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2) szuladam válasza KTU (#1) üzenetére


szuladam
aktív tag

Topic összefoglaló írását szerintem itt meg kéne akkor ejteni.

(#3) #33403648 válasza szuladam (#2) üzenetére


#33403648
törölt tag

Ki vallalkozik ra?

(#4) szuladam válasza #33403648 (#3) üzenetére


szuladam
aktív tag

Irok egy alapot ha lesz valaki aki átnézi, bar ilyet lehet csak a topik gazda tud irni

(#5) w.miki


w.miki
veterán

Ez jobb mint a Revoluot/Transferwise? Nem nagyon értem ezeket...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#6) fravik


fravik
tag

Sziasztok!

Ugyan teljesen új vagyok Curve témakörben, de gondoltam megkérdezlek titeket, hátha valaki csípőből tudja a választ.
Még nem jött meg a kártyám, szóval csak gondoltam ezt megelőzően rádobom a HU/TW/REVO kártyáimat az appban. Sikerült is mindhárom esetben a verifikáció, ellenben csak és kizárólag a Revolut kártyámat tudom aktiválni, gondolom így csak ezzel tudnék fizetni, ha már nálam lenne a Curve kártya. (konkrétan csak ennél jelenik meg a kis "watermark" / Curve logó, miután kiválasztottam aktívnak)

Esetleg találkozott valaki ilyesmivel? Mi lehet a gondja?
Köszi előre is!

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#7) oszy78 válasza fravik (#6) üzenetére


oszy78
tag

Szia,
szerintem amíg nem érkezik meg a kártyád és nem aktiválod, addig a legelsőnek felvitt kártyánál jelenik meg fixen a logo.
Ha jól emlékszem, nálam is így volt és miután aktiváltam a Curve kártyát onnantól szabadon lehetett változtatni a terhelendő kártyát.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#8) fravik válasza oszy78 (#7) üzenetére


fravik
tag

Köszönöm! Ilyesmire gondoltam én is :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#9) RobexX10 válasza oszy78 (#7) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Nálam is így volt.

(#10) KTU


KTU
addikt

Curve, vásárlásnál az adott tételre kattintva,
lehetőségünk van:
- megjegyzést hozzáfűzni "Write a Note"
- nyugta fényképét csatolni, "Add a Receipt" fényképezés vagy galériából képkiválasztás.
Csak 1 darab fénykép csatolható, de ez felülírható.

és talán a legfontosabb,
- "Go Back in Time" 14 napig van lehetőségünk megváltoztatni a bankkártyát amivel fizettünk, 1000 GBP alatti összegnél, és a tranzakciónak befejezettnek kell lenni.
"pending" állapotban még nem tudunk változtatni.
Fontos megkötés, hogy csak a tranzakcióhoz használt devizá(k)nak maradnia kell.
pl. ha véletlen Revolut kártyán csak € van, és ezt 2 nap múlva elfelejtetem, nem akarom bukóban visszaváltani, Magyarországon kártyás vásárláskor ..... Ez EUR - HUF tranzakció.

Szóval semmi gond, akár átrakhatom valamelyik Ft-os kártyámra, ilyenkor HUF - HUF,
vagy másik Eurós kártyára, ennek sok értelme nem lenne,
de ez is opció.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#11) spileraaa


spileraaa
senior tag

ez menyire biztonságos?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#12) #33403648 válasza spileraaa (#11) üzenetére


#33403648
törölt tag

Biztonsagos szerintem, de keress ra kulfoldi oldalakon ezzel kapcsolatban. Pro es kontra, mindenki maga donti el.

(#13) sipig


sipig
csendes tag

Arról van valakinek tapasztalata Curve-val, hogy mi van akkor ha túllépem az 500 ₤-os havi váltási limitet?
Én már túlléptem. Csináltam egy 10 ₤-os vásárlást, mert kiváncsi voltam, hogy látom ezt a 2%-os plusz díjat.
De nem tüntette fel sehogy és az árfolyam váltása is "normál közép árfolyamon" történt.

Továbbra is kérdésem, hogy az appban nem lehet valahogy megnézni, hogy ezekből a limitekből mennyit használtam fel?

(#14) #33403648 válasza sipig (#13) üzenetére


#33403648
törölt tag

Nekem meg nincs ezzel kapcsolatos tapasztalatom

(#15) brainticket válasza sipig (#13) üzenetére


brainticket
aktív tag

egy német nyelvű CURVE facebook csoportban ilyen screenshotok voltak, amikor ment a beszélgetés a limitekről, fogalmam nincs hogy csalták ezt elő, nekem nincs ilyen, megkérdeztem őket, ha válaszolnak rá akkor jelentkezem.

(#16) streng válasza sipig (#13) üzenetére


streng
csendes tag

Nem, sajnos nincs. Engem is érdekelne, de csak a fenti screen van a limitekről, de azon pont nincs az 500 GBP havi (30 nap csúszó) váltási limit. Én azt találtam ki, hogy minden olyan transzakciót, ahol a Curve vált beállítom "bussiness"-nek - elhúzod balra a listában - ezek után tudok szűrni csak a bussiness tranzakciókra, tól, ig dátum is megadható, aztán az összeadja nekem. (filtered total)

(#17) sparks válasza brainticket (#15) üzenetére


sparks
senior tag

Bal felső menüt nyisd le (HOME mellett) és második pont: Curve Card Limits.

(#18) #33403648


#33403648
törölt tag

IOS eseteben settings—>> see your Curve limits—>see details

(#19) Dluinet válasza sparks (#17) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak a szabályok jelennek meg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20) brainticket válasza sparks (#17) üzenetére


brainticket
aktív tag

Csak ez jön fel nálam

(#21) Madwe


Madwe
nagyúr

Na most h van saját topikja be is kérdeznék: amazon.com amerikai oldala elfogadja a curveot mimt kártya? Esetleg paypal? Paypal esetén azt kell beállítani, h az adott valutában jöjjön a charge s akkor a curve vált s huffal terheli a számlát?
Illetve most revoban beállítottam mint topup card, 1fonttal ellenörzött - ezt az 1 fontot utána refundolta. Namost ez majd 2 nap mulva h látszik bankkártyámon, sima vásárlás majd refund?
Mondjuk ha passz akkor 2 nap mulva megmondom:)

[ Szerkesztve ]

(#22) #33403648 válasza Madwe (#21) üzenetére


#33403648
törölt tag

Amazon.com igen elfogadja, hasznalom. PayPal elfogadja es allitsd at, hogy a Curve valtson. Az USA PayPal nem fogadja el, na de az mar megint egy masik tema lenne 😉...

[ Szerkesztve ]

(#23) sparks válasza brainticket (#20) üzenetére


sparks
senior tag

Használtad is már költésre? Nálam egy néz ki:

(#24) sipig válasza sparks (#23) üzenetére


sipig
csendes tag

Azannyát!
A bal felső hamburgerikonra, majd Curve Card Limits pontra nyomva nekem is azt adja csak be amit brainticket is posztolt.
Én már költöttem elég sokat. Ahogy írtam az 500 ₤-os havi váltási limitet már túl is léptem (de a 2%-os plus díjat nem számolja fel)

Nekem android 9-en fut a curve v1.13.6+11306 verziója. És ma van pont egy hete, hogy megjött a kártyám és használom. Nem tudom, hogy ezek közül melyik tényező számíthat :)

(#25) szuladam válasza brainticket (#20) üzenetére


szuladam
aktív tag

Nálam is csak ez van. App hiba lehet. Szólni kell a supportnak.

(#26) tsilver válasza sparks (#23) üzenetére


tsilver
aktív tag

IOS 9 -nél ugyanez a helyzet csak az alap fehér lap

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#27) sparks válasza sipig (#24) üzenetére


sparks
senior tag

Fura. Op5 9-es android és ugyan az a verzió. Passz.

(#28) pomk


pomk
őstag

Kérdés, hogy melyik az egyszerűbb, olcsóbb:
1. HUF kártya -> TW -> Monzo
2. HUF kártya-> Curve -> Revolut -> Monzo

A cél, hogy Monzo kártyára kerüljön HUF kártyámról pénz Apple Pay miatt.

(#29) Dluinet válasza pomk (#28) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Curve az egyszerűbb, mert azonnali, de nagyobb összeg esetén lehet jobban jársz a TW-vel.
Összeg nagyságától függ, de egyszerűen letesztelheted.

Például:
Kell neked 50$ a monzo-ra.
Revoltra a Curve-n keresztül töltesz $1-t, ekkor látod, hogy a curve épp mennyiért vált neked.
Ezután a TW-n kiszámoltatod, hogy $49-t mennyiért utal a Revolut-ra.
Így már eltudod dönteni hogy melyik éri meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30) KTU válasza Dluinet (#29) üzenetére


KTU
addikt

Majdnem jó, csak a Revolut teszt feltöltés 1$ nem éri el a minimum feltöltési keretet.
Általában 10 $, 10 €, 10 £, de vannak más összegek is, pl. 20 CAD, 100 SEK, 100 NOK, stb.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#31) #33403648 válasza KTU (#30) üzenetére


#33403648
törölt tag

Csinalj egy fizetes keres linket Revolutra es ugy mar mehet ra 10 €£ $ alatti osszeg is.

(#32) szabi__memo válasza #33403648 (#31) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azzal nem lehet veszteség nélkül feltölteni? Gondolok arra hogy HUF kártyával forint kérést csinálni és akkor 1:1 veszteség nélkül feltölteni???
Gondolom nem mert akkor már valakinek leesett volna

(#33) #33403648 válasza szabi__memo (#32) üzenetére


#33403648
törölt tag

Egyaltalan nem lehet, fel sem ajanlja.

[ Szerkesztve ]

(#34) Oliverda


Oliverda
félisten

iOS-re most jött ki a 3.0.1. Több ponton is változott az alkalmazás, illetve megjelent a Metal kártya:

Annyiban biztosan rosszabb a korábbinál, hogy összekuszálta a kártyák sorrendjét, miközben az átrendezés opciója eltűnt. :(((

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) N0R válasza Oliverda (#34) üzenetére


N0R
csendes tag

És eltűnt a widget 😡

(#36) #33403648 válasza N0R (#35) üzenetére


#33403648
törölt tag

Irtam is nekik azonnal :)

(#37) Oliverda


Oliverda
félisten

Current Curve Black cardholders: Subscriptions and Grandfathering

A lényeg: aki még az előfizetéses modell bevezetése előtt választ vagy vált át Blackre, annak havidíj-mentes marad a jelenlegi modellel. Az új, havi díjas Black viszont valamivel többet ad majd, pl. biztosítás, illetve gyanítom 1%-os cashback hat üzletre ameddig csak az előfizetés él.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) takcslajos1 válasza szabi__memo (#32) üzenetére


takcslajos1
tag

Nekem 3 napja egy 20 dolláros feltöltés "nyereséges" volt a Curve metódussal. 5611,06 forintból 5611,7 forint lett. :D

(#39) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Így járt már valaki? Pénteken használtam utoljára. Most frissült IOS app és most vettem észre!

(#40) MrPeekaboo válasza RobexX10 (#39) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Nekem is ilyen, pedig még a kártyám sem jött meg. Rányomva írja, hogy fejlesztés alatt van, egyelőre nem használható, azonban a korábbi egyenleg nem vész el. Viszont Android-on nekem még egy ősrégi 1.13-as verzió van fent és miután update-eltem iOS-en, mostmár Androidon access denied-or kapok belépéskor. Play store-ban írja valaki, hogy a ma kijött frissítés után nem tud belépni, lehet visszavonták?

(#41) RobexX10 válasza MrPeekaboo (#40) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Na akkor legalább nem egyedi történet. Remélem hamar javítják!

(#42) Pikkolo^^ válasza Oliverda (#37) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A visszatérítés csak 3 hónapra érvényes, ha folyamatos lenne akkor tuti váltanék.

(#43) Oliverda válasza Pikkolo^^ (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

A Metallal folyamatos lesz 6 üzletre, de szerintem az előfizetéses Blackkel is. Hamarosan kiderül.

Btw, megint nem jönnek a push üzenetek és nem jelennek meg az appban sem a tranzakciók. :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) streng válasza Oliverda (#43) üzenetére


streng
csendes tag

nem: https://www.curve.app/terms-compare és csak UK, de különben sem éri meg sem a metal, sem a fizetős black. Blue-nál marad minden mint eddig

(#45) Oliverda válasza streng (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Mármint az 1%? Szerintem az csak elírás, már ami a 3 hónapot illeti a fizetős kártyáknál.

Az egyszeri díjas Black szerintem jó (volt) azoknak, akik 500 fontnál többet költenek havonta devizában. Ezt pedig annyira nem nehéz átlépni egy drágább cucc külföldről rendelésénél vagy akár nyaraláskor.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Január 04.-én regisztráltam Curve kártyát, de még nem érkezett meg. Kérdésem meddig érdemes várni a kártya postán érkezésére? Supporttal már kb. másfél hete felvettem a kapcsolatot, azt írták hogy postázás alatt, azóta semmi. Van aki utánam regisztrált és már megkapta a kártyát, van aki előttem és még neki sem érkezett meg. A revolut kártyám kb. 2 hét alatt itt volt.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#47) Pikkolo^^ válasza Oliverda (#43) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Itthon mondjuk az Aldi, Lidl, Tesco és Shell-en kívül másra nem lehet haszálni a visszatérítést.

(#48) Oliverda válasza Pikkolo^^ (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

De: Marks & Spencer, Starbucks, Apple, H&M, Ikea, Media Markt.

Plusz még ott az Amazon, a Booking, és az easyJet is, mint itthon népszerű online vásárlási felületek, na meg a Netflix és a Spotify is elérhető idehaza.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) #33403648 válasza Oliverda (#37) üzenetére


#33403648
törölt tag

Ha jol olvasom, akkor akinek eddig egyszeri dijas (50£) Black kartyaja volt, 3 honapos dijmentes elofizetesi idoszakot biztositanak es 2019.aprilis 28-tol vált át havi fizetosse. Hmm...ez valakinek nagy pofon most, eleg sokan felhaborodtak ahogy olvastam a forumon. Gondolom az ingyenes 3 honap alatt visszavalthat Blue free kartyara, ha nem szeretne havi dijas lenni. Valaki megerositene ebben? Koszi

(#50) round3r


round3r
csendes tag

Működhet ha a bankomnál csináltatok egy virtuális bankkártyát, azt hozzáadva az app-hoz, majd curve kártyával pénzt levenni automatából? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.