Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) gergo5991 válasza zoli03 (#24050) üzenetére


gergo5991
őstag

attól félek, hogy vlmi rejtett hibája van, így képről nézhet ki újnak, lemosom meg minden, de egy repedéshez jó szem kell, meg a villa is meg tud tréfálni, azthiszem elkéne mennem megnézni ezt a biciklit egy hozzá értővel, de emailre választ még mindig nem kaptam mekkora a váz mérete.

(#24052) glacious válasza #68216320 (#24047) üzenetére


glacious
addikt

Én vettem ilyet a köpeny és a belső közé, valamint fel van töltve defektgátló folyadékkal. [link]

(#24053) zoli03 válasza gergo5991 (#24051) üzenetére


zoli03
őstag

Én felhívnám, ilyen biciklit nem hagynék ki. Szemre amúgy nem néz ki kicsinek.

(#24054) gergo5991 válasza zoli03 (#24053) üzenetére


gergo5991
őstag

holnap hívom :D
amúgy most 176cm vok, ha a súly is számít, 75kg, 4 kilót fogytam egy gyomor rontás miatt :(

[ Szerkesztve ]

(#24055) Mansi válasza #48525824 (#24040) üzenetére


Mansi
csendes tag

Felelőtlen vagy. de te tudod mit és miért csinálsz, de azt jó ha észben tartod, hogy a te szeretteid sem szeretnék, ha bármi bajod esne, nem beszélve más testi épségéről (gyalogos), mert belőlük is van nem kevés díszpinty.

(#24056) imyourfriend válasza Mansi (#24055) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Élni tudni kell, aki meg fél attól hogy valami baja lesz maradjon otthon és zárkózzon be. :R

(#24057) ---Lasali--- válasza imyourfriend (#24056) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Polgárpukkasztó hozzászólás project? xD

(#24058) imyourfriend válasza ---Lasali--- (#24057) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] ;] Nem nem, csupán ezt máshol eltűrik és kishazánkban van pár unatkozó akinek szúrja a szemét.

(#24059) Mansi válasza imyourfriend (#24056) üzenetére


Mansi
csendes tag

Nyomják csak, már várják a veséjét ;]

(#24060) Tüzi válasza Because (#24021) üzenetére

229/160.
79 kilómat megfogja.
egy ujjal :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24061) hoffman_ válasza ludsimon (#24026) üzenetére


hoffman_
nagyúr

városban én a 46-16al egy 26-27es átlagot tudok menni napközben, éjjel ezt fel tudom tornászni 30 fölé éppenhogy, de ennyi. annyi kiegészítés, hogy éjszaka én vagyok kevés, 35-38 benne lenne, ha bírnám.

imyourfriend:

azért az eltűrik kicsit sántít, ezt usa-ban sem és semelyik másik országban nem szeretik, ha pont a Line of Sight-ot linkelted be, akkor tudnod kéne, a fele kiabálás, dudálás meg szitkozódás. egyébiránt nagy kedvencem azért, Lucas Brunelle nem semmi egy fazon.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24062) deicide válasza hoffman_ (#24061) üzenetére


deicide
veterán

A 35km/h-hoz már majd' 100-as rpm tartozik ezen az áttételen, azt huzamosabb ideig tartani valóban embert próbáló. Annál még a 42-12-es áttétellel is könnyebb az MTB-men a 35-ös átlagot hozni. Bár én nem szeretem a pörgetést, van, aki igen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24063) glacious válasza deicide (#24062) üzenetére


glacious
addikt

Honnan minősül pörgetésnek? Én a 75rpm-et tartom a számomra legkíméletesebbnek, a tempóhoz 90-100-ig megyek fel, de 150-nél (vicces volt így 20 körül menni 38/34-en) már elpörög a pedál a talpam alól.

(#24064) deicide válasza glacious (#24063) üzenetére


deicide
veterán

Én 90 felett már pörgetésnek hívom. Ha fitnessel taposok (52/11), akkor akár 60 alá is simám beesik 40-50km-en az rpm, ezzel lehet combot építeni, de általában én is 70-80 körül tartom. Próbáltam 100 rpm felett, de pattogtam a nyeregben, annyira járt a lábam, az minden csak nem kényelmes nekem. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24065) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Nekem ez is jó villának tűnik... Szerintetek? És igen,még mindíg nem tudom,milyet vegyek... :U

Üdv: Rottweiler89

(#24066) ludsimon válasza csabi94 (#24043) üzenetére


ludsimon
veterán

Sose kiabáld el!
Fiatal vagy, és 4 év normális rendszeres edzés után mondhatod elérted a maxod. :)
[link]
"achieving elite status, if it is indeed possible for a particular individual, may require the design and execution of a 4 year plan. Less than 4 years and a rider may never know how much potential he had, while after 4 years of truly serious training a rider probably doesn't have a lot more to give or to improve."

Szerény vagy és tehetséges, belőlük nagyon jó profi válhat. :K

Én már benne vagyok a korban, meg amúgy sem hiszem mindenre elszánt lennék összetörni magam állandóan, mert a profi kerékpársport sajnos arról szól, hogy állandóan maxon mennek lefelé és hatalmasat buknak.
Tobias Ludvigsson mekkorát esett már az ITT-n múltkor. :(
Repült vagy 5 métert miután átesett a szalagkorláton.

undefined

(#24067) zoli03 válasza Rottweiler89 (#24065) üzenetére


zoli03
őstag

Ez ÁFA-val majdnem 60e Ft. Régen mintha sokkal kevesebb lett volna a keret, kb feleennyi. Miért kell ennyire erőltetni az AliExpress-t? Nem minden éri meg onnan.

(#24068) -=RelakS=- válasza deicide (#24064) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én meg montival próbálom 100RPM fölé tornászni az átlagomat.

A fura, hogy nem rég álltam neki, de az akkor kényelmes kb 85-ös tempó most már kényelmetlenül lassú. Sajnos a 100-asban meg, amit tartani akarok minimum, kb 100-150 csapás után majdhogynem az árokba borulok, úgy lihegek :W :Y :(

Ja, és mindezt egy fully montin

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24069) Rottweiler89 válasza zoli03 (#24067) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Kicsit el vagyok keseredve,hogy nem tudok beszerezni egy jó kis villát. Ami most van,bőven csere érett,mert alig rugózik már(felújítani meg nem igazán akarom... ),és azért bevallom,szoktam durvább terepen is használni a bicajt,és ezt a mostani teló nem igazán kedveli,főleg ilyen állapotban.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#24070) ludsimon válasza -=RelakS=- (#24068) üzenetére


ludsimon
veterán

Két dolog.
100 rpm-en a kardiovaszkuláris rendszered dolgozik, ergo ha az gyenge, hamar elfáradsz.
80 rpm alatt: a quadricepsed dolgozik a legtöbbet, ergo többet mész izomból mint kardioból.
150-es fordulattól nem szabadna feljebb mennie a pulzusodnak +3-5 bpm-nél, csak akkor ha nagyon gyenge a kardiórendszered.

Mindkettő nagyon fontos ahhoz, hogy gyorsabban menj fel emelkedőn.
Az optimális mindkettőt edzeni bringán.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24071) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Ezt a gyártót ismerem,de minőségre milyen?

Üdv: Rottweiler89

(#24072) -=RelakS=- válasza ludsimon (#24070) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak aztán jön a dilemma: az előző fogaskoszorúm úgy kopott meg, amire azt mondták, hogy terheléses kopás, tehát jobban kéne pörgetni. Viszont amióta csapásszámos órám van, azóta kiderült, hogy nem nagymamis egysebességes tempóval megyek, mégis elég csúnya lett a végeredmény. Az mondjuk még benne van a dologban, hogy egyrészt csak remélem, hogy a boltban mindenből új volt a bringán, másrészt az is nonszensz, hogy 800km alatt használhatatlanná nyúlt a Shimano láncom :Y

Mindenesetre a folyamatos tekerésben 150 fordulat után két gondom van: alig kapok levegőt, meg elhagyja a lábamat az erő :C Remélem, nyár végére mindkettőn tudok javítani.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24073) TripleB


TripleB
senior tag

Volt régebben szó a body scanning-ről. Volt mostanában valamelyikőtök ilyenen?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#24074) ludsimon


ludsimon
veterán

Egy kis bemutató milyen hatásos a xenon. [link]
Érdemes nézni Quintana-t (idei Giro győztese) mennyivel alacsonyabb pedálfordulattal teker.

Most Froome vagy emberfeletti kardiórendszerrel rendelkezik, vagy dopping, de inkább utóbbi. :D

undefined

(#24075) deicide válasza -=RelakS=- (#24072) üzenetére


deicide
veterán

Akkor azok gyengébb minőségű alkatrészek lehettek, a Merida Speeder T3D-men 8000km után cseréltettem láncot és sort, pedig 52/15-nél kisebb áttétellel nemigen használtam. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24076) zoli03 válasza -=RelakS=- (#24072) üzenetére


zoli03
őstag

Én még nem hallottam ilyenről, hogy terheléses kopás. Milyen lánc volt az, ami 800 km alatt megnyúlt? Mennyire tartottad karban, milyen körülmények között használtad?

(#24077) Because válasza ludsimon (#24074) üzenetére


Because
őstag

első megállapításom az volt, hogy jézusom milyen soványak a versenyzők :F azt hiszem vissza is veszek a kilométerekből nem akarok ennek még a közelébe se érni

(#24078) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Ez,vagy ez? Ez lesz a végleges,ha tudom,melyik a jobb vétel...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#24079) zoli03 válasza Rottweiler89 (#24078) üzenetére


zoli03
őstag

Én a Torát venném. Amúgy a Duro DJ-D dirt teló, amennyire a képeken látszik, valami olyasféle bicikliben is volt használva. De ezt most úgy írtam, hogy egyik linkelt teleszkóp állapotát se ismerem.

(#24080) ludsimon válasza -=RelakS=- (#24072) üzenetére


ludsimon
veterán

Minek mész 150-es pedálfordulaton egyfolytában?? :F
Én 2 hetente szoktam beiktatni 100-120-as pedálfordulatú edzést motor mögött nagy sebességgel, de azt se állandóan, 3x10-15p bontásokban.
[link]
[link]

Because:
Megnyugtatlak, hogy clenbuterol és vízhajtók nélkül nem fogsz soha az életbe így kinézni, de még a közelükbe se érsz! Ezt csak droggal lehet, kétséget kizáróan nincs az a beállított étrend amivel 4% körüli testzsírral el lehet lenni 3-4 hónapon keresztül.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24081) #16729600


#16729600
törölt tag

Kis élménybeszámoló: megjöttek az outik a sportdirect-ről és elmentünk a párommal egy kis Murradweg túrára.Ami feltűnő volt,hogy milyen kiváló minőségű a bringaút.Rengetegen voltak,outit csak a veterán-senior korúak használnak kevés kivétellel,a faszbukk nemzedék traktorkerekű MTB-kel nyomul.Nem is értem :) Elsőre 80km volt betervezve,de csak a fele lett belőle,mert elakadtam egy útmenti kocsmában és vissza az autóhoz bringa taxizás lett.Csodálatos a táj és a környezet,mindenkinek ajánlom,hogy egyszer kipróbálja a Mura menti kerékpárutat ,ami 350 km es.

(#24082) Because válasza ludsimon (#24080) üzenetére


Because
őstag

"ahol az élsport kezdődik az egészség ott ér véget"

sok mindent be kell áldozniuk, de számomra szörnyen festenek :(

(#24083) Mansi válasza #16729600 (#24081) üzenetére


Mansi
csendes tag

Ha van egy-két publikus fotótok személy szerint szívesen venném megtekintésre nyálcsorgatás végett :D

(#24084) -=RelakS=- válasza deicide (#24075) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

deicide, zoli003: Shimano CS-HG50 fogaskoszorú és CN-HG73 lánc.
Érdekes, hogy 200km után a KMC láncom elég durvány megnyúlt (lehet, hogy az a 20-30km betett neki a tönkrement fogaskoszorún?), viszont a SRAM lánc pont olyan hosszú volt 200km után, mint a vadiúj Sunrace :F

Karbantartás ... na, ezt nem tudom, mennyire hanyagoltam el, bár volt olyan, hogy egy olajozás után érezhetően jobb volt tekerni. Most viszont már lehet, túlzásba is viszem :D Ha erdőben tekerek, akkor kb 50km-ként, ha csak aszfalton, kb 100km-ként láncmosóval elmosom, majd jól megolajozom a láncot.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24085) -=RelakS=- válasza ludsimon (#24080) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem 150-es pedálfordulat, bele is halnék :D 100-as csapásszám mellett kb 150 fordulatot tudok leszámolni, utána pihenni kell. Tehát 150-szer tudom megforgatni a hajtóművet :) :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24086) Rottweiler89 válasza zoli03 (#24079) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Akkor marad a Tora,és egyezkedem az eladóval...

Üdv: Rottweiler89

(#24087) #16729600 válasza Mansi (#24083) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sajnos a kocsiban maradtak a telók,párom azt hitte én viszem,én meg,hogy ő :U Ezen a videon azonban látható a táj szépsége [link] .Illetve van egy képem amikor is csekkoljuk a rendelést a blökimmel pár nappal ezelőtt,hogy megérkezett e minden,mert rendeltünk,sisakot,kesztyűt,meg minden szart is :) Amúgy nem olyan trék ezek az outik,csak 600Euró volt a kettő ( tudom most pár pro a fejét veri a falba fanyalgásában és megállapítja,hogy mennyi hülye tudatlan él ezen a földgolyón,és hogy ez a bringa egy romhalmaz ) :) Ebből lett kettő végül.cégem fizette és sajnos csak sport directes számlát lehet elszámolni,szóval én akkor is örülök neki :)

[ Szerkesztve ]

(#24088) mrst3ph3n válasza #16729600 (#24087) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Nem olyan rossz ez.
"16 Sebesség Shimano 2300 halászfelszereléssel Shimano STI fáziseltolók"
:D

(#24089) Mansi válasza #16729600 (#24087) üzenetére


Mansi
csendes tag

Beagle, még 1 like :)

(#24090) venember83 válasza #16729600 (#24087) üzenetére


venember83
nagyúr

Lényeg, hogy van bringa. Az a legfontosabb. :K

(#24091) Runner_fxr válasza #48525824 (#23951) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez mind igaz, de ettől még nem elfogadható számomra, hogy akkor menjünk át a piroson, nem érts félre én se vagyok szent, bringásként sokszor mentem át én is piroson, nyilván olyan helyen ahol senkit nem veszélyeztettem, de akkor se helyes. Mostanában már inkább megállok, engem is dühítenek a szemtelen, pofátlan, szabálytalankodó autósok, de úgy vagyok vele, ha én is telibesz@rom a szabályokat akkor nincs okom egy autósra se mutogatni, de ha én betartom akkor azzal inkább péládt mutatok, persze nem gondolom, hogy ettől egyhamar bármi is megváltozna, de ha mindenki elkezdene úgy gondolkodni, hogy f@szom én inkább betartom a szabályokat, akkor talán idővel nem lenne ilyen primitív a közlekedésünk és elkezdene némiképp hasonlítani az intelligensebb országokéra.

Zola0007 (#23955): Az a baj, hogy kurv@ra igazad van! :) Sajnos.

Ja amúgy kapott egy új pedált a drága. :)

[ Szerkesztve ]

(#24092) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Kit ajanlanatok bringa fenyezesre /szinterezesre? Vaz, agyak, felnik, fekek, fekkarok, agyak, egyszoval minden. Illetve arban mi a realis egy ilyen telibefujasert?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#24093) zoli03 válasza Runner_fxr (#24091) üzenetére


zoli03
őstag

Sisakra szerelt kamerával nincs videó?

(#24094) #48525824 válasza Runner_fxr (#24091) üzenetére


#48525824
törölt tag

Teljesen igazad van és egyet is értek veled, emellett senki sem bíztatok arra, hogy úgy menjen ahogy én vagy pl. a videóban látható arcok. De azt hozzá kell tennem, hogy BP-n ha nem "agresszívan" kerékpározol akkor lenyomnak az autósok, mert szerintük te egy senki vagy a kis bringáddal és mit keresel ott, ahol ők. Attól függetlenül, hogy ált. pirosozok ha gyalogos akar átkelni a zebrán akkor betolom sávközépre magamat és átengedem őket, rengetegszer ilyenkor mögöttem autós szembesávba átvág és elmegy mellettem hatvannal. Én csak túl akarok élni az utakon és ehhez kell egy fajta agresszív és dinamikus stílus, ami másoknak szemet szúrhat persze.

(#24095) Zola007 válasza ludsimon (#24080) üzenetére


Zola007
veterán

froome vagy quintana sem 4% tzs, jó lesz az 8-10-nek. 4% kicsit máshogy néz ki
az még hogy gebe valaki, nem jelenti azt hogy alacsony a tzs.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24096) Zoli133 válasza #48525824 (#24094) üzenetére


Zoli133
őstag

Hát nem tudom, szoktam vársoban tekerni autük közt, fóúton is, egyáltalán nem agresszívan és páran voltak velem szemben bunkók a többség 99+%, Teljesen kultúráltan kerül ki, normálisan tudok velük haladni, nem kell oda semmi aggresszivitás, legalábbis az én tapasztalataim szerint.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#24097) ígyvanferi válasza #48525824 (#24094) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én csak azt nem értem, az agresszív, dinamikus stílus miért egyenlő azzal, hogy átmész a piroson? Autóval is dinamikusan közlekedek, de attól még megállok a pirosnál, stop táblánál és nem százzal megyek városban.

(#24098) ludsimon válasza Zola007 (#24095) üzenetére


ludsimon
veterán

El vagy tévedve ha azt hiszed ez nem 6% alatti vagy soha életedben nem voltál 8% alatt.
8,5% volt tavaly a tzs-m és sehol nem néztem ki ennyire durván.

"He said I didn't have an ounce of fat left on my body. I was at 4% body fat, which is just at the point where you begin to burn muscle because there's nothing else left."
forrás: [link]

ígyvanferi:
ÍgyvanFeri! :C :DD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24099) #16729600


#16729600
törölt tag

Az létezik,hogy a minipumpámhoz nincs presta adapter ( nem találom ) :)?Általában adnak ezekhez vagy azt külön meg kell venni?

(#24100) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Tekertem ma intenzíven két órát... valahogy érzem ahogy egyre jobban összeszoknak a fékek melegedés után. Persze az út után lepasszoltam egy szervizbe, megkapja a 42T-s tányért, és új, feszesre húzott láncot.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.