Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) albert8 válasza Runner_fxr (#24446) üzenetére


albert8
addikt

Van akinek a kerek van akinek a lapos tetszik, ha érted mire gondolok. :D

Szépnek szép egyébként. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#24452) zoli03 válasza Tothgera30 (#24447) üzenetére


zoli03
őstag

Hát igen, kissé érdekesen van berakva, amúgy nem lenne vele semmi baj.

(#24453) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#24447) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na ja, az a kormány eléggé paraszt biciklis, az igaz. :)
Hát akkor lehet én egy ilyen elcseszett puhány gyerek vagyok, meg jó visszagondolni nosztalgiával a 90-es évek elejére, de valahogy nem hiányoznak azok csillapítás nélküli montik. :)
Az áttétel meg nyilván erőnlét kérdése is, de azért megnéznélek ezzel, egy 50km-es kemény hegyi túrán. :) Vagy akár hosszabb távon.

albert8: Persze, hogy értem, jó dolog a sokszínűség, unalmas lenne a világ ha mindenkinek ugyan az tetszene, mindenki ugyan azt akarná. Ettől függetlenül kemény hegyi használatra ez a bringa alkalmatlan, vagy csak nagyon szenvedősen, kompromisszumokkal. maximum azt tudom elképzelni, hogy valaki városban, illetve jó minőségű döngölt földúton, ösvényeken megy vele, ahova nem nagyon kell teló, meg nincsenek nagy emelkedők, oda az egyszerűségénél fogva jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24454) darvak válasza Jorus (#24448) üzenetére


darvak
senior tag

Maradjunk most csak a trekkingnél:

grizzly

wheelman

alboin 100

(#24455) Runner_fxr válasza darvak (#24454) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hogy őszinte legyek, majdhogynem mindegy melyiket veszed, egyik se jobb a másiknál. Talán én a gepidát venném, de ebben a kategóriában sok jelentősége nincs, hogy mi van a vázra írva.

(#24456) darvak válasza Runner_fxr (#24455) üzenetére


darvak
senior tag

Ok. :R

Akkor nem is lenne ebben (v hasonló) az árban egyéb ajánlás?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#24457) Runner_fxr válasza darvak (#24456) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha szerencséd van, néha vannak ilyen akciós, pár évvel ez előtti modellek, hasonló áron, de már alu vázzal, kicsit jobb felszereltséggel, de az ritka, ki kell fogni, amúgy általában ez a felszereltség van ezen az áron.
Esetleg nézz be a speed bike-ba, nekik van a legnagyobb választékuk.
Viszont így nyár elején még túl nagy akciókra ne számíts. :)

[ Szerkesztve ]

(#24458) albert8 válasza Runner_fxr (#24453) üzenetére


albert8
addikt

Én is tuti egy fullyval mennék, mert még kicsit göröngyös terepen is inkább össztelóssal nyomnám, ha lehetne, de tudod van aki keményen szereti. :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#24459) darvak válasza Runner_fxr (#24457) üzenetére


darvak
senior tag

Ááh , értem a következő lépcső az alu váz ~90K körül.

Kösz, nézegetek majd még, hátha akad.

(#24460) Runner_fxr válasza darvak (#24459) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, illetve azokba szokott lenni ilyen teleszkópos villának kinéző tárgy, ami minimális plusz komfortot ad egy merev villához képest. :) Illetve agydinamó a hagyományos helyett, talán ez a leglényegesebb különbség. kazettás hátsó agyra itt még ne számíts, az 100 felett van.

albert8: Össztelóssal is lehet keményen menni. :) Számomra inkább ilyen mazochista dolognak tűnik ez a full merev monti, de aki azt szereti, hát csak váljék egészségére. :) Ugyanakkor egy jó fully biztonságosabb is, akkor is ha nem megyünk gyorsan és nem használjuk ki a tudását. Ezenkívül kíméli az ízületeket, nem csak a csuklót, hanem a gerincet és a térdet, csípőt is. Az tény, hogy újonnan egy jó fully nagyon drága, de használtan ki lehet fogni jókat.

[ Szerkesztve ]

(#24461) fpeter07 válasza Toomy (#24419) üzenetére


fpeter07
veterán

Bárcsak több eszem lenne. Tavaly 39 fokban mentem kirándulni, 120 km-t, terepgumikkal. :D

szerk: (#24445) Tothgera30: Minek rá tárcsa, a V-fék könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#24462) Tothgera30 válasza fpeter07 (#24461) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Minek rá fék ;] ?

#24453 Runner_fxr: Karbon villát, netán vázat ne hasonlítsd egy acél vázas merev akármivel. Ég és föld a kettő. Karbon anyagát tekintve már nagyon rugalmas, sok-sok ütést elnyel/tompít.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24463) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ideiglenes alvóhely:

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24464) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#24462) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tudom, hogy más egy karbon, de azért karbon és karbon között is nagy eltérések vannak, nem mindegy milyen a szövetet használnak és hogy hány réteget. Lehet olyan karbon vázat is csinálni ami kirázza a beledet és atom merev, meg lehet rugalmasat is. Még ha rugalmas is, azért egy karbon merev villa, karbon mervvázzal nem lesz a kényelem netovábbja terepen. Persze ha valaki nem olyan úton megy, meg nem olyan tempóval akkor semmi gond nincs vele. Én magamnak elképzelhetetlennek tartanám, de nem vagyunk egyformák. Amúgy szimpatikus a karbon, csak nem merevben hanem össztelósban. :)

[ Szerkesztve ]

(#24465) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#24464) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem pedig a fully van kizárva. Tettszik a bringád, ne értsd félre, XC vázzal el is fogadnám, SS-ben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24466) fpeter07


fpeter07
veterán

[link] Átlag lejtési szög: 20%. :Y :Y

(#24467) zoli03 válasza Tothgera30 (#24465) üzenetére


zoli03
őstag

Amúgy miért olyan jó az SS montin? Nem tudom elképzelni, pedig városban nekem is egy sebességem van, oda tökéletes. De terepen vagy kicsi, vagy nagy lesz az áttétel, kevés az olyan út, ahol optimális lenne.

(#24468) Tothgera30 válasza zoli03 (#24467) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ki kell próbálni, meg lehet találni az optimális áttételt. Annyi hogy terepen néha nehezebb feltekerni, míg váltóssal csak egy pöccintés a karon és könnyen fent vagy, míg itt sík földúton is tempózni kell, de valahogy megvan a varázsa, és ami rohadt nagy előny, hogy nincs vele semmi gond, nem kell szerelni, javítani, cserélni, és terepen sem akad be, nem lesz sáros, dzsuvás. Én terepen 32:18-al toltam. Netes, 29er fórumokban 34:22-től 32:14-ig minden szerepelt, illetve hardcore SS-esek 1:1-ben tolják. Most aszfalton 42:18-al. De valahogy nem az igazi, szóval 32:16 vagy 15/14 lesz belőle, hogy rendes edzés legyen a dologból.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24469) zoli03 válasza Tothgera30 (#24468) üzenetére


zoli03
őstag

32/18-as áttétellel 80-as pedálfordulattal (nekem ez pl kényelmes, hosszabb távon is tartható még) kb 19,5 km/h lenne a sebességem. Most hagyjuk figyelmen kívül azt a tényt, hogy lenne olyan emelkedő, ahol valószínűleg nem tudnék felmenni (terepen), de hogy sík földúton se tudjak 20 km/h-nál többet menni, az már igen erős kompromisszum. És akkor még nem volt szó olyanról, hogy lejtőn beletekerjek.
Vagy arrafelé tolod el az áttételt, hogy jobban tudj mászni, vagy arrafelé, hogy sík úton ne kelljen halálra pörgetned magad, de jó sehogy se lesz.
Ezzel persze nem azt mondom, hogy haszontalan, ha annyira felvetne a pénz, hogy lenne 3-4 különböző montim, akkor én is vennék. De első, vagy második kerékpárnak semmiképp.

(#24470) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#24465) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nálam a bringázás szórakozást jelent, persze edzés is, de ha nincs meg az élmény, akkor nincs is kedvem hozzá. Csak jó minőségű fully mtb-al tudom elképzelni gondtalan hegyi kerékpározást.

Egyébként az vitathatatlan, hogy a single speed egyszerűbb, ezáltal kisebb a meghibásodás esélye, de egy jól beállított, minőségi láncváltóval sincs sok gond. Én nem rajongok a shimano-ért, inkább a sram-ot kedvelem, de azért sikerült úgy beállítani ezt az xt váltót, hogy kiválóan tegye a dolgát.
Hegyre tekerni meg így sem könnyű, legalább is nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#24471) HollyBoni válasza Runner_fxr (#24470) üzenetére


HollyBoni
veterán

Még egy szar fullyval is nagyon élvezetes tud lenni a hegyezés egy merev után szvsz. :K

(#24472) evo87 válasza Tothgera30 (#24468) üzenetére


evo87
őstag

Nyilván kevésbé számít, de egy SS sokkal letisztultabb, egyszerűbb és emiatt talán sokkal elegánsabb kerékpár. Plusz ugyebár könnyebb is.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#24474) Runner_fxr válasza HollyBoni (#24471) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát attól függ. kb ez a minimum szint, amit el tudnék képzelni kezdő fully-nak, szerintem jó kis gép ennyiért.

tekeyagd: Az az epic szerintem sok 400-ért. Nem rossz gép, de annyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#24475) Balazska15 válasza Runner_fxr (#24474) üzenetére


Balazska15
senior tag

Komoly hirdetés :DD

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#24476) Runner_fxr válasza Balazska15 (#24475) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kell a mani, szóval vedd meg! :D
Amúgy akár nem is lehet rossz, persze meg kell nézni, ha meg tényleg nagyon kell a mani, akkor biztos lehet alkudni is még.

(#24477) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

De azt még mindig nem tudom,hogy érdemes-e megvennem azt a villát,amit linkeltem... :)

Üdv: Rottweiler89

(#24478) hoffman_ válasza Rottweiler89 (#24477) üzenetére


hoffman_
nagyúr

röviden, tömören: nem.

aprón keress 30-50 között, vannak bontott új vagy újszerű rs tora-k és recon-ok ilyen árban, mérföldekkel előrébb leszel. 40ért új villa az leginkább nehezéknek jó.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24479) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Nézelődtem én most is,de nem találtam olyat,ami v-fékes kivitel...

Üdv: Rottweiler89

(#24480) Tothgera30 válasza zoli03 (#24469) üzenetére


Tothgera30
Ármester

32:18-at terepre ajánlom, földútra/aszfaltra kevés (talán 32:16-al ésszerűbb). De ha tekered, akkor két "rögös" szakasz között is élmény lehet, csak izommunka kell hozzá. Igen, nekem van mellette váltós Cross is.

#24470 Runner_fxr: Persze, nézőpont kérdése.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24481) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#24479) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

(#24482) hoffman_ válasza Runner_fxr (#24481) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az uccsó 3 pont befér a 40 ezres keretbe :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24483) gergo5991


gergo5991
őstag

A hajtóműcsapágyak egyforma méretüek? Mert haver vett uj vázat még 3 éve, és most jutottunk el addig, hogy át tegyünk mindent az új vázba, régi váz umf hardy 5 2008/2009 es, ú váz meg caprnka

(#24484) anorche1


anorche1
őstag

Ma megpróbáltam a sokak által nagynyomású helyett javasolt vödör víz + szivacsos mosást. Viszont rájöttem, hogy mivel fehér a vázam ezért tök felesleges mosni, mert bárhol megfogom újra koszos lesz. Szóval ezért csak a váltót, hajtást, láncot, hátsó sort akartam megtisztítani. Viszont szembesültem azzal, hogy ehhez nekem nincsenek szerszámaim. A hátsó kazettás sor leszedéséhez mi kell? Elég ez és ez? Előbbi helyett egy ilyen kell, mivel gyorszáras az agyam? Ezekkel ugye a hátsó sort tudom leszedni, de mivel tudom az agyat és szétszedni zsírozáshoz?
A hajtás leszedéséhez gondolom ő. És a középcsapágyat mivel szedem ki?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24485) Runner_fxr válasza hoffman_ (#24482) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

40 ezerért necces jó villát venni. Csak a használt piacon van esély.

(#24486) zoli03 válasza gergo5991 (#24483) üzenetére


zoli03
őstag

Kezdjük ott, hogy hajtóműcsapágyból többféle is van, nem csak többféle méretű.

(#24487) gergo5991 válasza zoli03 (#24486) üzenetére


gergo5991
őstag

hát akkor max megpróbáljuk szétszedni aztán bele tenni a másikba megnézzük mi sül ki belőle, eddig annyit sikerült megtudni, hogy a kormánycsapágyak nagyobbak a kelleténél

(#24488) Zola007


Zola007
veterán

kinek van tapasztalata rendeléssel bike-discount.de-ről?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24489) Coyot


Coyot
őstag

Újabb kérdéssel zavarok.

Szétszedtem ma a telómat (Manitou SX LT '99) olajat kicseréltem - brutál mocskos volt ami benn volt, nagyon sokat számít azóta olyan finoman jár hogy komolyan el sem hittem (pedig előtte is azt hittem hogy egész jó :) ).
Kioperáltam az elasztomert is, itt viszont van egy kis gondom, mégpedig hogy amik összetartják a
rózsaszín "rudakat" - kis fehér műanyag belül menetes bilincsek - bocsánat nem tudom mi a nevük, itt egy kép ezel látszik miről beszélek:[link] - elég viseletes állapotban vannak.
Lehetséges ilyen elasztomert beszerezni valahol? Esetleg rugót lehet ezekbe varázsolni valahogy?

Má' nem

(#24490) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szép ez a Merida TFS 900 D 29er váz...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24491) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Obvious troll is obvious! :D

Virágot a tolvajoknak! :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24492) Tüzi válasza -=RelakS=- (#24491) üzenetére

:DDD :DDD :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24493) hoffman_ válasza Runner_fxr (#24485) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezzel egyetértek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24494) csabi94


csabi94
őstag

Holnap ezt nem tudná valaki felvenni? :D
[link]
:R

(#24495) anorche1 válasza csabi94 (#24494) üzenetére


anorche1
őstag

"Nmag" -ra mindig feltöltik, ha fent vagy onnan letudod tölteni, vagy ha gondolod majd leszedem átküldöm/felrakom yt -re.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24496) zoli03 válasza hoffman_ (#24493) üzenetére


zoli03
őstag

Már többször is írtam Rottweiler89-nek, hogy rendeljen Németországból, linkeltem is. Akkor még mindenképp fehér kellett neki. 38-39e Ft-ért már kapni XC32-t, ami szerintem azért már nem olyan rossz teleszkóp (és van rajta V-fék tüske is).

(#24497) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Már kicsivel feljebb vittem a ráfordítandó összeget,egyszer élünk,nemde? És most már tényleg mindegy,hogy fehér vagy fekete...
Linkelnél/linkelgetnél párat? :R

Szerk: Saját magamnak címezve... :DDD Széép! :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#24498) Tüzi válasza -=RelakS=- (#24491) üzenetére

"Fúj fúj erőszak! Szívből odaadom a bringámat! Peace!"
:DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24499) bigdady válasza -=RelakS=- (#24491) üzenetére


bigdady
nagyúr

:DDD

(#24500) #48525824


#48525824
törölt tag

15-e kornyeken lesz egy nagyobb rendelés hibikeról, ha esetleg valakinek kell onnan valami, szóljon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.