Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) hoffman_ válasza Zola007 (#25094) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen. én is direkt néztem a videó a végén a felnit, ránézésre nem volt deformálódva és küllők se szakadtak. kemény.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25102) fpeter07 válasza hoffman_ (#25093) üzenetére


fpeter07
veterán

40 mp-et kapott az első helyezettől. :) Bruni menete sem volt semmi. Egyetlen egy hibája volt az egyik éles kanyarban.

(#25103) HollyBoni válasza Zola007 (#25094) üzenetére


HollyBoni
veterán

Megmutatnád aztán azt kapnád hogy 1 milliós bringa, és még defekt nélkül sem bír ki 1 percet. :D

(#25104) Zola007 válasza Because (#25099) üzenetére


Zola007
veterán

ki beszélt itt arról, hogy ki mit fizet? :F
egyszerűen azt írtam, hogy van egy szint, ahol már indokolja az alkatrész árát a minősége.

(#25103) HollyBoni : :D jó, hát buta emberrel vitatkozni olyan mint egy galambbal sakkozni

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25105) Because válasza Zola007 (#25104) üzenetére


Because
őstag

igen és ha vajon te vennéd meg ezt a bringát csinálnál ilyet vele alkatrész ide vagy oda?
(a videóból az látszik mit vállal be a gyerek)

[ Szerkesztve ]

(#25106) Cathfaern válasza fpeter07 (#25097) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lényegében igen. Tulajdonképpen itt arról beszélünk, hogy mivel tudsz jobban erősíteni 1kg-os súlyzóval vagy 5kg-os súlyzóval? Nyilvánvalóan 5kg-ossal több izmot tudsz felpakolni hamarabb. Viszont itt jön a HA. Ugyanis csak akkor ha ez nem haladja meg a képességeidet, mert ha az 5kg-ossal nem tudsz normálisan elvégezni egy gyakorlatot, vagy túlfárasztod a kezed, akkor nem sokra mész vele. Szóval igen, elvileg 30kg-os biciklivel és 60-11 áttétellel lehet a legjobban fejlődni, de ugye az emberek többsége ezzel elindulni se tudna :) Szóval kell egy arany középút. De ha mondjuk az a kérdés, hogy állóképességet / erőt egységnyi idő alatt egy 15kg-os trekkinggel vagy egy 5kg-os outival lehet gyorsabban növelni, akkor nem az utóbbi a jó válasz...

Tomi_Sci:
Ezzel futottam egy kört én is, de az alsóbb kategóriás váltók többsége csak pont annyit bír amennyivel szerelik :( Szóval jó eséllyel nem lesz jó más fogaskoszorú, pedig az lenne a legegyszerűbb megoldás ha az ember könnyíteni akar.

(#25107) Zola007 válasza Because (#25105) üzenetére


Zola007
veterán

ne tekerd már ki amit írtam.
no offense, de bemásolom még egyszer ha első nem sikerült levágni mire értettem: "Ebből látni mit bírnak azok a felnik, küllők, agyak és egyéb alkatrészek"

Adhatok én egy 2000 ft-os felnit is 1 milláért, ha kifizeti valaki, attól függetlenül az még gumival együtt sem bírta volna ki, hogy egyben leérjen

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25108) Because válasza Zola007 (#25107) üzenetére


Because
őstag

a fenének nem tudsz válaszolni :D ha lenne egy ilyen értékű bicód mennél így vele? tudatában annak, hogy az alkatrészeid kibírják

[ Szerkesztve ]

(#25109) Cathfaern válasza #16729600 (#25089) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Pár napja egy kis szomszédos faluba nem is tudtam átmenni - feltekerni ( oda soha nem is fogok tudni )"
Én mikor elkezdtem biciklizni teljesen nulláról, akkor ennek a dombnak a tetejére 1-es áttéttel mentem fel, majd mikor felértem kb. leestem a bicikliről és hánytam egyet: [link]
Aztán "némi" tekerés (~2 év) után csak sikerült megmászni ezt is :) [link]
Szóval kitartás, nulláról indulásnak az a nagy előnye, hogy van hova fejlődni :) És főleg eleinte elég gyors is lesz a fejlődés. És ha ezzel a biciklivel azon a terepen már elboldogulsz, akkor európában kb. nem lesz olyan útvonal ami megállítana :)

(#25110) Zola007 válasza Because (#25108) üzenetére


Zola007
veterán

nem
szépen, komótosan elgurulnék vele a legközelebbi zaciig

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25111) syl5 válasza Zola007 (#25092) üzenetére


syl5
őstag

Hatalmas hála.

Sajnos már ebböl megállapítottam, hogy rohadtul szét van nyúlva a láncom.
Mondjuk már az alapból megmutatta, hogy ha mindkét lánckerék a legkisebben van, akkor a váltó alsó fogaskereke fentebb van, mint a felsö.

Remélem a racsni cserét megúszom.
Sztem az jó állapotban, illetve érdekes mert a lánc is szépen ráül.
Szerintetek? Kell láncot cserélnem, vagy elég kiszedni pár szemet? Racsnit milyennek látjátok? Az tény hogy a lánc megnyúlt.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#25112) Tomi_Sci válasza syl5 (#25111) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Racsnit milyennek látjátok?

Leginkább semmilyennek. Próbálj meg róla nappal készíteni egy képet, esetleg kiszedett kerékkel ;)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#25113) gergo5991


gergo5991
őstag

Shimano 505 patentos pedálhoz mennyibe kerülhet egy cipő? esetleg még lehet hozzá kapni? nem kell ilyen hiper szuper csúcs karbonos cipő, inkább valami olcsóbb

(#25114) dqdb válasza gergo5991 (#25113) üzenetére


dqdb
nagyúr

Márkától függően 10-25k a hobbi kategória, ezalatt általában túracipő jellegű kialakítást és tépőzáras rásegítésű fűzős rögzítést kell elképzelni. A megadott árkategória alján az Intersport saját márkás cipői vannak, vagy a néhanapján Lidl/Aldi választékába is bekerülő modellek, a tetején a Shimano MT3x/MT4x, Mavic Alpine és Specialized Sport/Taho darabok (és persze ez még nem a vége, a sokszorosukért is van cipő, de hobbi célra felesleges ezen szint fölé menni).

Arra vigyázzál, hogy a stopli a pedálhoz jár, nem a cipőhöz, és egy M505 pedál árának 2/3-át a stopli teszi ki.

syl5: megnyúlott lánc esetén a szemek kiszedése nem old meg semmit sem, egyetlen megoldás a lánc cseréje. Minél tovább húzod, annál több lesz a járulékos veszteség, sorrendben kazetta, hajtóműtányér, váltógörgő. Egyik ismerősöm lánca már 2000 km környékén megnyúlott, de ő nem cserélte, mert jó még az. Nem sokkal 5000 km fölé jutott, amikor elszakadt, és a listám összes elemét cserélhette hozzá.

A kazettáról a fotó tökéletesen használhatatlan. Sötét, nem éles és alacsony felbontású.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25115) gergo5991 válasza dqdb (#25114) üzenetére


gergo5991
őstag

hát há jól néztem, egy m505 ös pedál 15-17 euró, de mi ez a stopli?

Azért kérdem, mert a bicikli amit vennék, azon alapból egy m505 ös pedál van, gondolom azt ki lehet próbálni cipő nélkül is, mármint rendes cipővel.

[ Szerkesztve ]

(#25116) Zola007 válasza syl5 (#25111) üzenetére


Zola007
veterán

fotó tényleg sz.r, bár kicsit megdolgozva már lehet látni valamit, 1 láncot még ki kell szolgálnia
de valóban az lenne a legjobb, ha kivennéd a kereket és raknál fotót a racsniról, váltókról, hajtóműről külön külön (linkeld plíz, ne direktbe szúrd meg mert agyfaszt kap aki mobilról nézi)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25117) anorche1 válasza dqdb (#25114) üzenetére


anorche1
őstag

ludsimon fórumtárs nekem azt tanácsolta ([link], [link]) hogy ne cseréljem.
Azóta beleraktam még 500-600km -t.
Most akkor cseréljem, vagy ne? :F

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#25118) #16729600 válasza Cathfaern (#25109) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez a kép azon a szakaszon készült ( továbbra is tartom,hogy ezen 1 km ert soha nem tudok/nék felmenni ) :)

Még a kajak verdák is csak egyesben poroszkálnak itt.

[ Szerkesztve ]

(#25119) hoffman_ válasza #16729600 (#25118) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez olyan, mint Pomázon a Tél utca! azon még gyalog is szenvedek :D le a kalappal minden egyes bringás előtt, aki ezen fel tud tekerni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25120) dqdb válasza anorche1 (#25117) üzenetére


dqdb
nagyúr

Országút vagy terep, nyomaték vagy pörgetés, rendesen tisztítod a hajtást vagy feketedik, kevés sebesség vagy sok sebesség, pár fokozatot használsz csak vagy sokat, nem egyszerű egyértelmű választ adni a kérdésre. A kilenc sebesség a nagy vízválasztó, alatta sokkal többet bírnak még a láncok, mint felette, de a megnyúlott lánc szerintem akkor is megnyúlott lánc.

gergo5991: egy clipless pedálrendszer három komponensből áll:
A cipőből az alján csavarmenetekkel, ebből országúti cipő esetén három van, MTB esetén kettő (és vannak hibrid cipők 2+3 lyukkal), a pedálból és a stopliból az előző kettő közé, amit a cipő aljára kell szerelni, és ez kattan be a pedálba, és ez a pedál tartozéka, nem a cipőé. Az M505-höz tartozó gyári Shimano stopli (ezt érdemes megvenni) 10 euró legalább.

Kipróbálni ki tudsz SPD pedált normál cipővel aszfalton, de használni már nem, mert csúszni fog, és túl kicsi a felülete. Ajánlott puhább és nem sima talpú cipőben menni. Vagy vigyél magaddal pedált, és cseréljétek le helyben a próbához.

szunya1: most Ausztria Új-Zéland egy tartománya vagy Új-Zéland Ausztria egy tartománya? ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25121) lorcsi


lorcsi
veterán

nagyon egyszerű világítást szeretnék a városi bicajra..
eddig zet találtam

árban kb. stimmel..
van e iylesmi árban..(max 500 ft) jobb választás ?

ez szem rossz, a nyeregcsőre

ez viszont nekem nem olyan meggyőző

ilyenem volt,d e szarabbul világít

mod:

egy iylenért menynire buzerálnának a rendőrök?

[ Szerkesztve ]

(#25122) hoffman_ válasza lorcsi (#25121) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nincs, vegyed :DDD

nekem is ilyen van, csak itthoni boltból ezerkettőért, másfél éves, azon kívül h már merül és pislákol csak, tök fasza

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25123) #16729600 válasza dqdb (#25120) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem tudom,amikor rákerestem nekem ezzel a szöveggel adta be :) Lehet minden meredek útvonalat ezzel promóznak ?

De direkt arra fogok menni a napokban és lekapom akkor én,csinálok egy prohardveres táblát is,hogy elkerüljem a plágium gyanút :)

[ Szerkesztve ]

(#25124) hoffman_ válasza lorcsi (#25121) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az utolsó az szerintem ekvivalens a prizmával, szóval semennyire. a nyeregcsöves még nem rossz, ellenben a vízállósággal promozott és a másik szerintem felejtős.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25125) dqdb válasza #16729600 (#25123) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ismertem a fotót korábbról, itt van térképen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25126) Coyot válasza Coyot (#24489) üzenetére


Coyot
őstag

Másoknak is hasznos infó lehet:

Találtam egy magyar Manitou szervízt, raktáron volt nekik gyári tuningrugó ráadásul a legerősebb, így 4000ft ért belevágok megnézem milyen lesz az elasztomert rugóra cserélni.

Ők azok :doctorbike.hu

Má' nem

(#25127) Zola007 válasza #16729600 (#25118) üzenetére


Zola007
veterán

Ezt lemértem kíváncsiságból és egy 19 fokos emelkedő, nem csodálom hogy kiköpöd a tüdődet full kezdőként

csak tudnám, hogy ilyen helyen minek építkeznek emberek és minek csinálnak egyenes utcát :W

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25128) ludsimon válasza anorche1 (#25117) üzenetére


ludsimon
veterán

Hogy néz ki a hajtómű, mennyire kopott a sor, mennyire kopott a lánc?
Nem érdemes szétkoptatni se rajta a láncot, a tanácsos az, ha rotációban cserélsz 3-4 db láncot 1000km-enként, és amikor megnyúlt akkor kukázod, de ez csak hosszú távon kifizetődő.
Ha hobbi szinten évi 5000 km-t tekersz véleményem szerint semmi értelme cserélgetni, évente lecseréled rajta a láncot és annyi. Elvisz 3 új láncot egy új sor.

Ha rendesen karbantartod a láncot, nem gyűjti a homokot, mindig tiszta azzal drasztikusan meghosszabbíthatod a lánc(ok) élettartamát.
Az én biciklim:
[link]
másik

[ Szerkesztve ]

undefined

(#25129) #16729600 válasza dqdb (#25125) üzenetére


#16729600
törölt tag

Elhiszem,de nekem is van egy linkem róla,szóval egyezzünk ki döntetlenben :) [link]

(#25130) dqdb válasza Zola007 (#25127) üzenetére


dqdb
nagyúr

"The street's steepness was unintentional. As with many other parts of early Dunedin, and indeed New Zealand, streets were laid out in a grid pattern with no consideration for the terrain, usually by planners in London."
[link]

Szóval nem a józan ész diadaláról van szó, mint sok hasonló esetben, hanem annak teljes hiányáról ...

szunya1: a szöveghez a kép valószínűleg a steile Strasse keresőkifejezéssel került. A találatoknál az első két fotón nem voltak házak, így a cikk írója a harmadikat választotta :) Részben 20%-os az, ahol még felértem, 18%-on mentem hosszabb szakaszon is, de ezt a konkrét helyszíntől függetlenül elképzelni nem tudom halszálkázás és instant hátraesés nélkül.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25131) VGYke válasza Tomi_Sci (#24925) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Akkor első körös kérdésem az lenne, hogy a Merida ,Sprint ,Kross, Magellán,Gepida, Ferrini hasonló méretű tudású (28" kerék Trakking) márkák között, az áron kívül mi a pl. elégedettségi, vagy minőségi sorrend?
Annak idején Harkov típusú 3 sebességes versenybicóval kezdtem, aztán jött a Csehszlovák Favorit, de azóta felnőtt egy nemzedék, kiestem a technológiából és a biciklizésből is, de most mindent előlről szeretnék kezdeni....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#25132) dqdb válasza #16729600 (#25129) üzenetére


dqdb
nagyúr

Közben megnéztem a cikkedet, és egyszerű a megfejtés: a kép alatt van a hozzá tartozó szöveg, és nem felette :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25133) Because válasza ludsimon (#25128) üzenetére


Because
őstag

pont ezzel gyűlt meg a bajom, most elkezdtem rendes láncolajat használni (eddig wd40-et fújtam rá) és annyi piszkot szed össze... kicsit poros terepen 1-2 napot használva már bundája nő a láncnak :S pedig nem áztatom el, minden szemre egy csepp
a spéci lánctisztító eszközöknek van értelme ti hogy látjátok? (eddig kefe és rongy volt a társam)

[ Szerkesztve ]

(#25134) Zola007 válasza ludsimon (#25128) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem 2 lánccal még simán érdemes szórakozni, mert addig is használható a bringa míg takarítod, száradni hagyod a korábbit vagy ha valami nagy koszt kap (eső/sár) akkor is csak lekapod és mehet fel egy, már előzőleg letakarított tiszta lánc

Hát de fiatal fejed van :) , korábbiak alapján azt hittem vagy vagy 30
Korábbi kondis topikra visszatérve, ha ezzel az alkattal és magassággal nőni akarsz valamennyit, akkor oda bizony zabálni kell majd keményen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25135) ludsimon válasza #16729600 (#25118) üzenetére


ludsimon
veterán

Simán fel tudnál menni edzettség nélkül 34-36-al. :K [link] [link]
Lehet halszálkázva, de menne. :)

Meg kell hagyni elég hülyén nézne ki egy országútin kompakt hajtóművel, de ha ilyen százalékokat kellene legyűrni inkább ez, mint tolnám. Az kurvagáz. Tirreno-Adriatico 2013 Stage 6

Alberto Contador Tirreno-Adriatico emlékezetes pályája, 30%!

Zola007:
Télen. :)
Nyáron lehetetlen mikor heti 10-14 órákat edzek. :)
Télen majd beszerzek valamit amitől gyorsan behozom az 1 éves lemaradást. ;]
Amúgy nem, csakis tisztán, nem érdekel csak hobbiszinten, nem fogok olyanra folyamodni amit később megbánhatok. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#25136) ígyvanferi válasza #16729600 (#25129) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De ez is a korábban már említett új-zélandi utcát írja, szóval nem értem a problémát.

(#25137) -=RelakS=- válasza ludsimon (#25135) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Erről az érdekes hátsó villáról van még kép? Mondjuk bringástól :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25138) ludsimon válasza -=RelakS=- (#25137) üzenetére


ludsimon
veterán

fekvőbringa. :)

undefined

(#25139) Zola007 válasza ludsimon (#25135) üzenetére


Zola007
veterán

én is csak egyszerű ételről beszéltem, hozzá lehet szokni a sokat evéshez

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25140) Szakbarbár válasza ludsimon (#25138) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A rekumbensről jut eszembe, tegnap láttam egy olyan tandemet amin elöl feküdni, hátul pedig ülni kellett, mint a hagyományos bringán.
[link]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#25141) gergo5991 válasza Szakbarbár (#25140) üzenetére


gergo5991
őstag

most komolyan, mi lehet ebben olyan jó, sőt jobb, mint egy rendes bicikli?

A fekvő bicikliket úgytudom a lábsérült embereknek vagy megbénult emberek használják, aki egézséges, az üljön rendes biciklire

[ Szerkesztve ]

(#25142) zoli03 válasza hoffman_ (#25124) üzenetére


zoli03
őstag

Nem váltja ki a küllőprizmát (hivatalosan nem, gyakorlatilag nem tudom, hogy mennyire kötözködnének).

(#25143) HollyBoni válasza gergo5991 (#25141) üzenetére


HollyBoni
veterán

Te mindenbe belekötsz, hogy miért jó, miközben nem is próbáltad? :U Van akinek ez tetszik, kész.

(#25144) ludsimon válasza Zola007 (#25139) üzenetére


ludsimon
veterán

Ectomorf és 186 cm-el (Froome is 186cm) nehéz lenne és rengeteg minőségi ételt kéne enni.
Ellenben 28-30 éves koromra nem lenne rossz úgymond megtapasztalni a genetikai csúcsom hogyan mennék ennyi testzsírral. 120-as cad 6-8%-os emelkedőn..

[ Szerkesztve ]

undefined

(#25145) fpeter07 válasza #16729600 (#25118) üzenetére


fpeter07
veterán

:Y Te jó ég. Hasonló út van itt nálnuk dombságban is, de az nem hosszú. Nem is a hosszúság itt a lényeg.

(#25146) zoli03 válasza gergo5991 (#25141) üzenetére


zoli03
őstag

Utánaolvastál, vagy csak egyből írtál, mert nem tetszik? Ha utánaolvastál volna, akkor tudnád, hogy miben jobb, és kik használják.

(#25147) hoffman_ válasza zoli03 (#25142) üzenetére


hoffman_
nagyúr

funkcionalitásra gondoltam, abban pedig egál. az, hogy a yardnak tetszik-e, vagy sem, hidegen hagy, ugyanakkor nem hiszem, hogy belekötnének, nekem azért se szólnak soha, hogy nincs semmi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25148) fpeter07 válasza ludsimon (#25135) üzenetére


fpeter07
veterán

Kérdezd meg a szumós topicban, hogy mit ajánlanak.

(#25149) Balazska15


Balazska15
senior tag

Nem rég panaszkodott valaki, hogy hiánycikk a Monte Grappa nyereg, hát tessék! :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#25150) sanzi89 válasza Balazska15 (#25149) üzenetére


sanzi89
addikt

A Monte Grappa Argo a hiánycikk a kommentelő szerint, nem a Monte Grappa márka.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.