Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Maximum1


Maximum1
őstag

Kicsit túlárazták már őket, legyen miből engedni, de még így is megérheti
ktm strada 800 speed 320 ezerért van a listán
Máshol már 225ezerért van.

Ha jól számolom akkor 192 ezerért hozható, kezd alakulni.

[ Szerkesztve ]

(#24802) zoli03 válasza gonger (#24790) üzenetére


zoli03
őstag

Azzal a csavarral a láncot is meg tudod feszíteni, így könnyű dolgod van. Ha elkezded befelé hajtani, akkor hátranyomja a kereket, és így láncot is feszíti, meg persze be tudod vele állítani egyenesre a kereket.

(#24803) HollyBoni válasza glacious (#24800) üzenetére


HollyBoni
veterán

Alivio sem meggyőző.

(#24804) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Na vazze, azt csinálja a hátsó váltóm h folyamatosan elugrál, meg váltani akar. VISZONT nincs elkopva, sem megnyúlva semmi, nem rég lett cserélve a lánc +sor és a bovdenház is.És most lett kipucolva 1 hete, akkor tökéletes volt. Csak vasárnap megkértem az edzőm h kicsit állítson az elsőn mert nem tetszett teljesen de hát annyira szar lett h na :W . Mit kell vele csinálni?

(#24805) HollyBoni válasza lsebestyen (#24804) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem csak simán be kéne állítani.

[ Szerkesztve ]

(#24806) lsebestyen válasza HollyBoni (#24805) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát azt gondoltam, de mit? bovdent, csavart? Na mindegy, csak érdekelt, valószínűleg hnap elviszem szervizbe, mert így esélytelen indulni vasárnap versenyen... :W
b@szki most nagyon ideges vagyok :((

(#24807) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

hétvégén jó lenne kitakarítanom a komplett hajtásomat, fogaskoszorút, a váltót, hajtókart meg a láncot, mert elég csúnya hangja van már, és már koszos, fekete zsíros az egész.

Ti mivel szoktátok tisztítani?
És mivel kenitek, hogy nem legyen tiszta kosz, ne köpködje az olajat, ne ragadjon bele az összes por?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#24808) HollyBoni válasza lsebestyen (#24806) üzenetére


HollyBoni
veterán

A váltót. :DDD Első vagy hátsó? Kb 5 perc alatt be lehet állítani első és hátsó váltót, youtube tele van videókkal ha van egy kis angoltudás. Nagyon egyszerű dolog.

(#24810) XmoD: Vagy kanál, az még otthon is van.

[ Szerkesztve ]

(#24809) szőröscica válasza XmoD (#24792) üzenetére


szőröscica
addikt

Sejtettem, hogy ez a jó irány és végül a nyilacska is meglett. Az elsőt rosszul tettük fel, volt szentségelés mire sikerült lefejtenem a felniről, sokkal jobban ráfeszült, mint az elődje. Nincs gumileszedőm, csavarhúzókkal dolgoztam, a barátnőm segítsége nélkül nem is sikerült volna.

(#24810) XmoD válasza szőröscica (#24809) üzenetére


XmoD
aktív tag

300ft kb 2db gumileszedő ;)

(#24811) Because válasza szőröscica (#24809) üzenetére


Because
őstag

máskor szedd ki a kereket és fordítsd meg ha nem tárcsás :D

(#24806) lsebestyen: ez most megdöbbentett versenyre jársz és nem tudsz beállítani egy váltót???? :Y

[ Szerkesztve ]

(#24812) dqdb válasza Hasaggymeg (#24752) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor örülj ;)

Nem értem az általad felkeresett szervizek hozzáállását, vagyis pontosabban értem, mert egy új hátsó agy és a kerékfűzés több és problémamentesebb bevétel nekik, mint némi szerelgetés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24813) lsebestyen válasza Because (#24811) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja, más meg autót vezet aztán mégse tudja maga javítani. Biztos meg tudnám csinálni ha valaki megmutatná, de majd holnap végignézem. Nem egy 105-ös váltón fogom elkezdni megtanulni hogyan állítsam be.... :U

(#24814) hoffman_ válasza lsebestyen (#24813) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezt olvasd el egyszer végig, aztán ülj le elé újra, bringával a kezedben, garantáltan menni fog kb. 15 perc után a dolog :K

ui.:

nem igazán tudod elrontani :N

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24815) HollyBoni válasza lsebestyen (#24813) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez nem javítás. A bowdent kell húzni az állítóval, és csavarni két csavart csavarhúzóval. Tényleg 5 perc az egész, és youtube tele van videókkal ahol végig mutatják. Elrontani a váltót ezzel NEM lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24816) Because válasza lsebestyen (#24813) üzenetére


Because
őstag

szerintem menni fog a leírások alapján!

hát nem irigylem azt az autóst aki ülése helyzetét se tudja bepozicionálni :D

(#24817) szőröscica válasza Because (#24811) üzenetére


szőröscica
addikt

Tárcsás....

XMoD: fogok venni, már csak azért is, mert egyszerűbb szállítani, mint a csavarhúzókat.

(#24818) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hát srácok köszi, sikerült :C Igazából az volt bennem hha ő s etudta beállítani akkor én h tudnám...De a lényeg az volt a egyvonalba kell lennie a fogaskeréknek a váltóval (mármint a lánc) így bállítottam és perfect :C

(#24819) HollyBoni válasza szőröscica (#24817) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én amióta élek kanalat használok, sokszor volt gumileszedő is de a kanál jobb volt. :))

(#24817) joamilestoné: Igen, azzal. Rongyot nem teszek rá, eddig nem volt semmi probléma az évek során.

[ Szerkesztve ]

(#24820) szőröscica válasza HollyBoni (#24819) üzenetére


szőröscica
addikt

A kanálnak gondolom azzal a végével kezded, amit normál esetben fogsz evés közben. :)
És rongyot is teszel rá, ugye?

(#24821) Szakbarbár válasza razzorr (#24782) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nyáron a tűző napon nagyszerű ötlet a fekete kulacs. ;) Onnan tudom, hogy nekem is ilyen van, kb 10 perc után 30-35 fokos benne a folyadék. Átlátszó kell vagy fehér. Esetleg betekerheted alufóliába is :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#24822) hoffman_ válasza lsebestyen (#24818) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ennyike :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24823) deicide válasza Szakbarbár (#24821) üzenetére


deicide
veterán

Meglepő, de vannak jó fekete kulacsok, a maratonon az övön fekete kulacsom volt és a magnéziumos lötty még a 40. kilométerben sem volt forró, csak langyos. Pedig valami 5 ezer forintos decathlonos cucc csak.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24824) Tüzi válasza Coyot (#24759) üzenetére

Szerinted ha valami 40-50%-al olcsóbb, ráadásul "free shipping"-es, akkor az minőségi? :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24825) zoli03 válasza Tüzi (#24824) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem eredeti. Nem hinném, hogy ilyet hamisítanának. Kezdjük ott, ha levonod az ÁFA-t, már sokkal olcsóbb+a kereskedő hasznát. Az meg a másik, hogy itthon minden nagyon drága. Lassan már egy Shimano láncot megéri Németországból megvenni, postával annyiért kapod meg, mint itthon. Két láncnál meg már nyersz is rajta.
Free shipping nem szempont, tegyük fel, egy termék az egy termék az egyik eladónál 60 USD free shippinggel, a másiknál meg 40 USD+20 USD a szállítás. Most akkor a másodikban jobban megbízol?
Amúgy meg ha nem eredeti, ott a Buyer Protection.

(#24826) razzorr válasza Szakbarbár (#24821) üzenetére


razzorr
őstag

Az a baj az átlátszóval,hogy mivel közvetlenül éri a napfény a folyadékot, így a biológia órákról ismert bacik és kórokozók gyorsabban terjedhetnek és fejlődhetnek benne. Volt mindenféle színű kulacsom, mindegyikben felforrt a víz egy idő után, max jó volt vele tisztálkodni :)

Apropó, víz, ivás.
Vettem egy ilyen Teszkós ivós táskát. Nem is olyan rossz. Elégnek tűnik a napi fontos cuccok cipeléséhez is, ha a víztartály is meg van töltve. Kellemesen csalódtam benne.

(#24827) Coyot válasza Tüzi (#24824) üzenetére


Coyot
őstag

Ahogy a felettem szóló írta, pontosan ebből kiindulva tettem fel a kérdést. Angliából pl 18k+ shipping lenne a teljes szett, kínából 13+shipping. Ami érdekes hogy ha dobozos avid kézikönyves terméket szeretnék akkor máris 60 dollár egy első vagy hátsó.

Annak viszont nincs értelme hogy megveszem itthon 22-24 ért ugyan ezeket, csak valaki már hazaküldette.
Esetleg valaki rendelt már hasonlót ha igen mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#24828) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az összefoglalóban említett CST C1384 külsőhöz hasonló, 100% aszfalt, szinte slick, viszont kevésbé ballonos külsőt tudtok ajánlani? Hasonló árkategóriában kellene lennie mint a CST C1384. Előre is köszönöm. :)

(#24829) Because válasza Coyot (#24827) üzenetére


Because
őstag

rendelj taiwanból 14000ft és free shipping :)

én csak mosso villát rendeltem, azóta is tejes megelégedéssel használom

[ Szerkesztve ]

(#24830) Tüzi válasza zoli03 (#24825) üzenetére

Kínai rendelésekkel tele a tudatom. Nem lehet kommunkálni velük (fordítóprogrammal dolgoznak), folyamatosan hülyeségeket küldenek... mindegy.
Inkább veszek angliából mint kínából.
Ráadásul tuti nincs vám angliából, semmire sem.
Külföldi dolgokat pedig egyre inkább megfogják...
Rámegy az áfa+vám (+30%), meg a vámügyintéző díj (+1800), és máris olcsóbban jöttél volna ki, ha megrendeled EU-n belülről.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24831) gergo5991 válasza Hasaggymeg (#24774) üzenetére


gergo5991
őstag

ha nehagy Isten, megnyerném angliában az eurómiliónt, ami kb 100millió font felett van, mindenkit meghívok egy biciklire, határok nélkül. :DD

(#24832) HollyBoni válasza Coyot (#24827) üzenetére


HollyBoni
veterán

13k az már necces, 45,1 eurótól 27% áfa jön rá, bár paypal-ra nincs kedvem belépni hogy pontosan mennyiért váltják. :B

[ Szerkesztve ]

(#24833) Tüzi válasza gergo5991 (#24831) üzenetére

nekem egy ilyet léééégysziiii

(#24832) HollyBoni:
Meg a vám (3%), meg az ügyintéző díja.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24834) gergo5991


gergo5991
őstag

MI vezethet rá egy embert, hogy 1-2 éves biciklit ( tippeltem, pontosan nem tudom) amit akciósan 1300 euróért vett, eladjon 600 ért, és még alkuképes is? igen tönkre lehet egy ilyen bicikli? sőt még házhoz is szállítja, képek alapján meggyötörtnek néz ki.
erről lenne có

jelzem biciklivadász "szezonom" élem, minden amit árban és minőségben megfelelő nekem, arról kérdezek, bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#24835) Coyot válasza HollyBoni (#24832) üzenetére


Coyot
őstag

Rendelek 12k ért tárcsák nélkül, aprón meg vadászok rá 2 tárcsát gombokért, máris 45 euro alatt vagyok:D

Má' nem

(#24836) razzorr válasza Tüzi (#24833) üzenetére


razzorr
őstag

Óóó Istenem...ez a moci kép volt évekig bekeretezve anno a szobámban, aztán felnőttem és nem lett ilyenem :)

(#24837) zoli03 válasza HollyBoni (#24832) üzenetére


zoli03
őstag

22 EUR-tól van ÁFA, nem 45-től (de attól még nagyon sok cucc átcsúszik).

(#24838) HollyBoni válasza zoli03 (#24837) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hopsz, ezt benéztem... 45-től magánszemélyek közt van.

[ Szerkesztve ]

(#24839) Because válasza HollyBoni (#24838) üzenetére


Because
őstag

olyan mind1, úgy is magánszemélytől fog érkezni ajándékként és valami alacsony összeg ráírva...

[ Szerkesztve ]

(#24840) Tüzi válasza razzorr (#24836) üzenetére

nekem lesz! :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24841) Coyot válasza Because (#24839) üzenetére


Coyot
őstag

Pont ezt akartam mondani.
13200huf lesz + 2800 a szállítás, bekockáztatom aztán kíváncsi leszek a fejleményekre még tréfával vámmal is jobb vagyok mint apróról beszerezni

Má' nem

(#24842) HollyBoni válasza Because (#24839) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem már fogtak meg nem egyszer ebay-es távolkeletről érkező cuccot.

(#24843) Tüzi válasza gergo5991 (#24834) üzenetére

Az, ami azt az embert is, akitől én vettem a bicajom...
Megvette, kipróbálta, és eladni akarja, nem pedig árulni.
Ennyi.
Szerinted egy $2500-as bicajtól miért jó megválni $1000-ért? Nem kell neki, van másik, leszarja, útban van.
Vállalkozó, vagy egy multinál fejes, és nem érdekli 1-200ezer forint.

más:

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24844) zoli03 válasza Because (#24839) üzenetére


zoli03
őstag

Nem az számít, hogy magánszemélytől jön-e, hanem hogy történt-e ellenszolgáltatás. Fizettél érte, vagyis történt ellenszolgáltatás, így 22 EUR a határ. Az, hogy rajta van a gift jelzés, semmit se számít, már több éve nem érdekli a vámosokat, mint ahogy a ráírt érték se.

(#24845) gergo5991 válasza Tüzi (#24843) üzenetére


gergo5991
őstag

2009 es modell testbike szerint, 5 éves a bicaj, a képen látott állapota ellenére megéri a pénzét?

(#24846) hoffman_ válasza Tüzi (#24843) üzenetére


hoffman_
nagyúr

á, ez lefele gurul háttal.

:D

gergo5991:

ez egy igen jó gép, de öt év alatt csúnyán le lehet harcolni, olyan helyeken, fontosabb helyeken, amit ezeken a képeken nem látsz. valószínűleg jó vétel, de személyesen kéne kipróbálni vagy szervizessel megnézetni. ha cseszett karbantartani a teleszkópot, akkor kapásból 50-100 ezer mínuszal kezdesz, és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24847) Szakbarbár válasza Tüzi (#24843) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Magyarországon ez így néz ki:
Megveszi x összegért, használja pár évig majd jól lelakottan a vásárlási ár 90 százalékáért akarja eladni és még megsértődik ha alkudni próbálsz.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#24848) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Hát ez nagyon tetszik!... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#24849) Tüzi válasza Because (#24839) üzenetére

Ezt leírom, hogy miként működik.
Egyszer láttam, nagyon mókás dolog.

Szóval.
Megjön a külföldi szállítmány konténere a vámos épületbe. Ez a nemzetközi postacsomag-kicserélőben (vagy mi a neve) található.
Itt egy nagy teherautó behajt egy üres placcra, ahol körben állank már a vámosok, és csillogó szemekkel nézik, amint a teherautó a pity-pityelés közben a földre önti a sok dobozt-levelet-istennyilát.
Miután az autó elhagyta a helyszínt, a sok kicsi orknak öltözött, de valójában troll vámos egy dudaszó elhangzása után, szinte gyermeki örömmel veti magát a küldemény-hegy közepébe.
Az a troll lesz a nyerő aznap, aki a legtöbb vámértékes cuccot szedi ki két perc alatt a halomból.
Tehát, letelt a két perc, a nagy kupac egy kicsit kisebb lett, és a sok kicsi izgatott troll visszavonul. A középen maradt küldemények "vámmentes" pecséttel elhagyják a helyszínt, a visszatartott dobozok tulajai pedig kapnak egy ajánlott levelet. Ebben kérik a számlát bemutatni, ami alapján majd a vámérték megállapításra, a vám-áfa-ügyintéző díja pedig kiszámításra kerül.

Leszarják ők a "gift" "$12" jelzést.
Kicsi trolloknak vannak Uruk-hai főnökei.
Őket úgy lehet ártalmatlanná tenni, ha az eladónak két részletben fizettél, és csak az egyikről tolod eléjük a számlát.
A cumi akkor van, ha tételes elszámolás van a dobozodban.
Ezért szeretek inkább magánembertől vásárolni :)

(#24847):
+1

(#24848) Rottweiler89
Bonyolult is megjavítani egy defektet...

(#24846) hoffman_
Lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24850) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Tüzi gondolom...
Ha lenne pénzem,megfontolnám,de mivel nincs,így csak szemezhetek vele. Még a mostani sincs kész,az igaz,de még egy bicajt akkor is veszek,vagy építek.

Üdv: Rottweiler89

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.