Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174851) parandroid válasza maximilian4 (#174835) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ugye Edge Explore-om van, nem tudom, ugyanaz a szoftver-e. Beállíthatod, milyen utakra vigyen, aszfaltos, nem aszfaltos, ösvény, főút, komp, ilyenek vannak benne.

Sajnos nem a legfrissebb a térkép (tényleg, meg kellene próbálnom frissíteni, mert azzal még nem próbálkoztam), engem akart már felvinni 2x2-es gyorsforgalmira. Az tény, hogy kerékpárral behajtani tilos tábla nem volt, meg hivatalosan nem is autóút, na de na...

Amit még hiányolok belőle, hogy nem tud olyat, hogy kerékpárút. Visz rajta, de nekem az országúti miatt be van állítva, hogy csak aszfalton vigyen, és jártam már úgy, hogy volt egy 50m-es graveles rész, ami miatt csináltatni akart velem egy több km-es kerülőt. Ha nem ismered a környéket, ilyenekkel eléggé be tud szopatni. Ha meg bekapcsolom, hogy nem csak aszfaltozott úton mennék, jöhetnek ösvények is, akkor meg egyszercsak egy 10+ %-os köves-gyökeres ereszkedőn találom magam, ami országútival annyira nem vicces. Felénk elég kiterjedt, és jól kiépített bringaút-hálózat van, jó lenne, ha meg lehetne adni neki, hogy vigyen végig az R4-en, vagy a Nidda Radwegen, de ezt sajnos max manuálisan tudom megcsinálni, vagy letölteni, útvonalfájlként. Ráadásul mindegyikben vannak burkolatlan, de amúgy jó minőségű szakaszok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174852) Alg válasza Maximum1 (#174850) üzenetére


Alg
veterán

Barometrikus magasságmérőt egy komolyabb szél átveri

Évek óta használom a Fenixben, sosem tapasztaltam ilyet. Hol hallotad ezt?
Az viszont biztos, hogy a GPS alapú mindig pontatlanul mér, általában olyan +10-20 százalékkal többet a valósnál.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#174853) parkr


parkr
őstag

ez tuti jó így? az a sasszeg mindig ennyire kilóg?
úgy raktam bele ahogy a kéziköny is mutatja

(#174854) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Ma lejöttem újra bringával dolgozni,mert hétvégén nem nagyon lesz rá időm. 20 perccel korábban indultam mint eddig a 2.2-es Race King gumik miatt. Erre még hamarabb le is értem :)). Mondjuk 3-3.5bar-ra vannak fújva meg szélcsend volt. :) Jó lenne már az az országúti. :D

[ Szerkesztve ]

(#174855) xy.zsolt válasza FerNandor (#174832) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha a grammok nem érdekelnek akkor ennyiért biztos jó

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174856) flash- válasza ivana (#174844) üzenetére


flash-
veterán

A karom elég erős,(és edzek is régóta) de akkor nyeregcső csere lesz

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#174857) ivana válasza flash- (#174856) üzenetére


ivana
Ármester

Nem lehet, hogy túl merev vagy? Enyhe előre dőlésnek nem kellene gondot okoznia átlagos erőnléttel sem. Nem baj, ha a karon is van súly, sőt.

(#174858) FerNandor válasza xy.zsolt (#174855) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem, egyelőre azok nem :) Köszi. Meg is rendeltem már.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#174859) Maximum1 válasza Alg (#174852) üzenetére


Maximum1
őstag

Tapasztaltam, 2000m hegynél 80métert téved, úgy hogy lent is beállítottam amikor mentem felfele, és fent is amikor elkezdtem ereszkedni.
Börzsönyben egy csoványosnál kb 35 méterrel mutat többet.
Nem csak nálam, van garmin csoport a fészen, elfogadott dolog.
Fenix6x, de a Suuonto Core se tudta pontosan pedig abban gps sincs.
Etrex touch 35 is többet mutat mindig.

(#174860) maximilian4 válasza parandroid (#174851) üzenetére


maximilian4
addikt

Köszi. Ezek új és hasznos infók voltak. :R

Maxi

(#174861) flash- válasza ivana (#174857) üzenetére


flash-
veterán

érzésre nem, igazából nem is a bicepszem hanem a karhajlatomban lévő izom(talán az alkar izom legfelső nyúlványa lehet az) fájdul meg,de most próbálkozom azért még a nyereggel,kormánnyal

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#174862) CragON válasza Toobee (#174842) üzenetére


CragON
aktív tag

Ez jó cucc? Nekem nem fotos a Strava.
Lehet tervezni és feltölteni útvonalat?

(#174863) Toobee válasza CragON (#174862) üzenetére


Toobee
veterán

Ez egy butitott 1030. Nekem elég lenne.

https://barbieripnk.hu/

(#174864) xy.zsolt válasza flash- (#174861) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Viccesen hangzik, de nem lehet hogy tenisz könyököd lett a túlerőltetéstől és a rázkódástól?! :F Nekem anno mikor montiztam volt....mondjuk akkor még nagyon nyújtott könyökkel tekertem....ami egyenes út a sérüléshez. Ha esetleg az van akkor pihentesd mert jobb nem lesz és Flector EP tapasz, ha nagyon sz@r már.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174865) nismoka válasza CragON (#174862) üzenetére


nismoka
addikt

Több mint 1 éve ilyet használok, szerintem jó cucc, teljes értékű gps, kb ugyan azt tudja mint az 1030 csak nincsenek edzés funkciók és wifi. Lehet tervezni és feltölteni is, de van beépített útvonal keresője és "generátora" is, strava-ra is szinkronizálja a megtett útvonalat és adatokat. Van Bryton-om is de a Garmin sokkal gyorsabban talál jelet, mondhatni fényévekkel jobb szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#174866) xy.zsolt válasza Toobee (#174842) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez jól hangzik ennyiért....gondolom strava szegmenseket azért még nem jelzi?! de az nem is létkérdés

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174867) nismoka válasza xy.zsolt (#174866) üzenetére


nismoka
addikt

A szegmenseket nem jelzi, ez inkább túra navi. :K Ja igen hőmérő sincsen és nem barometrikus a magasság mérője. De engem ez nem érdekelt soha.

[ Szerkesztve ]

(#174868) Toobee válasza xy.zsolt (#174866) üzenetére


Toobee
veterán

Ez sajnos nem, azt az 530 Edge-től felfelé.

https://barbieripnk.hu/

(#174869) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Csapatta ma az Öreg ezerrel... [link] [link] :)

(#174870) CragON válasza nismoka (#174865) üzenetére


CragON
aktív tag

Köszi, tényleg jó. Amiket írtál, hogy nem tud azok nekem sem fontosak.
Ez kell nekem.

(#174871) xy.zsolt válasza chubby2o6 (#174869) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szuper....Gondolom egyből kitágult neki a Világ :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174872) FerNandor


FerNandor
őstag

Mentem egy elsőt az outival stravaval. Elég jó volt. De azért szokni kell :) [link] nem tudom, hogy így be lehet-e rakni.
Ja... Eléggé jó lenne már a betétes nadrág ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#174873) CragON válasza chubby2o6 (#174869) üzenetére


CragON
aktív tag

És hol? Ma Budapestre tekertem, talán őt láttam a Váci úton?

(#174874) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Vettem egy ilyen Roswheel telefontartó tatyót. Hogy a szarba lehet rögzíteni, hogy ne akarjon lefordulni? A termékfotók bullshit habbal. Első huplinál félrenyekken. Az alsó vázcsövet nem éri át a madzagja, ha előre kötöm, akkor is elfordul :W
F@szom a kínaiakba.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#174875) Alg válasza RetepNyaraB (#174874) üzenetére


Alg
veterán

Ötlet: Az elején a gumis cucccot hurkold rá a fejcsőre/stucnira de úgy izomból. :F
Bár gondolom ezt próbáltad mert az összes fotón így van...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#174876) chubby2o6 válasza xy.zsolt (#174871) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Annyira még nem, most próbálta ki először. A lényeg, hogy élvezte, bár egy kicsi izomláza így is lett, de majd belejön. Akkor majd a nyerget is emeljük, mert így gyötrelem tekerni :D . Most még úgy érzi rajta biztonságban magát, ha leér a lába, meg így könnyebb a fel/leszállás.

(#174873) CragON Ááá, dehogyis. Csak itt tekert a környéken, Zuglóban. Egy kiadósabb távhoz még sokat kell erősödnie, meg gyakorolni a tringázást :)

(#174877) RetepNyaraB válasza Alg (#174875) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Persze, nyilván (fejcső, ezt a szót kerestem :K ). A stucniig nem ér el sajna a gumi.De úgy is elkajszul. Városban mentem, trekkinggel. Nem is árkon bokron. Akkor mi lenne :W Oké, volt benne egy 40 dekás lakat, azt látom, erre alkalmatlan. De gyanúm szerint ez annyira lötyög, hogy a telefon is sok neki...
A táska alja puha, nem merevített. Tehát ahogy húzom, úgy torzul és konyul össze-vissza. Aszem megint adtam a szarnak egy pofont. Alin meg a lelkendező értékelések. Nem hiszem el...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#174878) ZolkoW válasza RetepNyaraB (#174877) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nekem van egy hasonló, de az kétoldalt eleve lehajló zsebes, rákonyul a felsőcsőre, elöl pedig tépőzár tartja, ami szintén merev, szóval nem volt ilyen gondom vele. Ez rajtad nem segít mondjuk...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#174879) RetepNyaraB válasza ZolkoW (#174878) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igen látom azt a fajtát. Fene gondolta, hogy ekkora fos...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#174880) Maximum1 válasza RetepNyaraB (#174879) üzenetére


Maximum1
őstag

Még szerencse hogy 2 hónap alatt megjött :DDD

(#174881) xy.zsolt válasza chubby2o6 (#174876) üzenetére


xy.zsolt
őstag

kéne rá egy dropper :D Igy lent ülve nem csodálom, hogy izomláza van.....ami szerintem holnapra durvább lesz. Na akkor ajánld fel neki ismét, hogy emeled a nyergét :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174882) RetepNyaraB válasza Maximum1 (#174880) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hogy rohadnának el a vírusukkal együtt :(((

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#174883) arcitec válasza RetepNyaraB (#174877) üzenetére


arcitec
addikt

Nekem is volt ilyenem , u.a problémám volt mint nálad.. elajándékoztam.... 40dkg lakat. na arra nem való. Nálam a kormányon van minden.(kütyü). Hátul oldalt táska és abba minden benne ami kell. Hűtött víz,iratok, kaja, meg bármi ami kellhet. Egy trekking-re az kell (szerintem). Próbáltam többféle mindent, táskákat is , váztáskát is stb. Kormányon minden , még az akku is, a kis nyereg táska a technikai szerelékeknek (semmit nem zavar ott), és oldal táska(kák).Nekem ez vált be, túrázásra....

Más:
Ma is mentem az egyetemi rakparton , felnőtt, komoly emberek outival szlalomozzák a gyalogosokat, meg mint jómagam szembejövőket, ezerrel. Nóóórmális? Most komolyan..
De tényleg semmi érzék... A fiatalokra már ráüvöltök(ők még taníthatóak), hogy megállsz b@meg. Előtted akadály van, akkor elsőbbségi joga van a szembejövőnek és nem neki kell borulni....

[ Szerkesztve ]

(#174884) jjeahh válasza RetepNyaraB (#174874) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem úgy általában a kínaiak a hibásak, hanem konkrétan ennek a táskának a kialakítása. Már első ránézésre a képeken is látszik, hogy az a gumis madzag nem fogja megtartani, én biztosan nem vettem volna meg. Nekem a méregdrága amerikai Osprey táskám is vacakol mostanában, mégsem írom azt, hogy rohadjanak az amerikaiak meg és f***om beléjük :D . Osprey helyett viszont következőben Deutert veszek :) .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174885) Alg válasza xy.zsolt (#174881) üzenetére


Alg
veterán

Azt hiszem holnap én is furán fogok mozogni Ötschergraben túrán :D
Ma kicsit megküldtem, nem volt hosszú, 50km/450m szint, de az a szint egy elnyújtott hosszú emelkedő volt, és adtam neki ahogy a csövön kifért... legalábbis a középső 40km-en, ahol nem a városban tökörésztem lámpától lámpáig.

Nyilván még így is lassú voltam, de nekem gyorsnak tűnt :DDD

Plusz ma alig ettem-ittam, a végén a görcs is megrángatta a vádlimat picit. A combom meg ég ezerrel.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#174886) flash- válasza xy.zsolt (#174864) üzenetére


flash-
veterán

az is lehet, mert nyújtott könyökkel tekerek de a poén az hogy nem tekeréskor fáj ott a karhajlatban hanem általában másnap,harmadnap,

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#174887) szimpláncsak válasza chubby2o6 (#174869) üzenetére


szimpláncsak
tag

Innen is megható, gondolom akkor neked milyen lehet :). Gondolom egy ilyen tringán leginkább a kanyarodást kell megszokni, hogy nem úgy kell dőlni, mint egy bicajon. Amúgy én is gondolkoztam édesanyámnak venni. Szegény 2 gerincsérv, 1 gerincműtét (ahol fém merevítőt raktak be, hogy ne csússzon tovább a gerincoszlopa), porcleválás a könyökében, számos térdlaporoszkópia, aztán tavaly egy térdprotézis műtét után már nem úgy mozog mint régen :).

(#174888) RetepNyaraB válasza jjeahh (#174884) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:O
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#174889) Hasaggymeg válasza RetepNyaraB (#174874) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elvileg csak az első alsó pántot kellene annyival meghosszabbítani,hogy átérje mind2,felső és alsó csövet is. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174890) bszg@ válasza Hasaggymeg (#174809) üzenetére


bszg@
tag

Neked válaszolok, de igazából a témához szeretnék hozzátenni. Én is szembesültem ezzel a kérdéssel, ráadásul 3-4 óra felett a térdem is fáj. Elvileg, ha a nyereg és a nyeregcső lehetőségeit kimerítettem, és a térdem még mindig a pedáltengely előtt van, akkor a váz kicsi. Aztán arra jutottam, hogy ha ugyanabból a kerékpárból nagyobbat veszek, a nyereg és a középcsapágy távolsága akkor sem változik. Hajtókarral fél cm-t nyerhetek. Úgyhogy jjeahh-al értek egyet, tehát a nyeregvázcső szögén múlik. Azt meg csak kerékpár cserével lehet változtatni.

Ha már asztali gépről vagyok ezzel tartoztam Neked:

(#174891) jjeahh válasza bszg@ (#174890) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Király bringa, mutathatnál többször képet róla, hogy ne csak az ócskavasamat lássa a topik népe :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174892) bszg@ válasza jjeahh (#174891) üzenetére


bszg@
tag

Szerintem inkább józan. Tavalyelőtti modell, tavaly vettem és kb 20% engedménnyel árulták.

GPS
Én POLAR hívő vagyok, most Vantage M van. Úgy tudom, GPS alapon mér magasságot. Megnéztem, Csóványoson 937,6 m-t mért, ami azért 40 centi tévedés. Hozzáteszem, hogy pár percre megálltam, volt ideje tájékozódni. János hegyen is mindig pontos.

(#174893) Alg válasza bszg@ (#174892) üzenetére


Alg
veterán

Nem a pillanatnyi magasság az érdekes (főleg ha azt a térképadatról olvassa, aztán a térképpel hasonlítod össze) hanem az adott úton megtett teljes szintemelkedés.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#174894) chubby2o6 válasza xy.zsolt (#174881) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ja, dropperen én is gondolkodtam :DD
Holnap megyünk nyaralni egy hétre, szal mire legközelebb bringára ül, tutira elmúlik az izomláz. A nyerget meg majd apránként emelem neki, talán könnyebben megszokja úgy.

(#174887) szimpláncsak Kicsit nekem is megható volt, de inkább örültem, mert meglepően hamar ráérzett a tringázás lényegére. (Én eleinte többet bénáztam, mint ő :DDD )
Anyukádnak jobbulást kívánok, és ha azelőtt nem bringázott sokat kétkerekűvel, akkor neki is jó lenne a tricikli, mert mozogni muszáj lenne, különben egyre rosszabb lesz. Viszont, ha azelőtt sokat bringázott, akkor nem biztos, hogy meg tudja szokni a háromkerekűt. Akitől én vettem, ő is a mamájának vette, de a néni sehogysem tudta megszokni, félt felülni rá. Amit egyébként nem csodálok, eleinte rohadtul nem arra akar menni a tringa, amerre te szeretnéd, tudnék mesélni :DDD . De így legalább szinte teljesen használatlan állapotban volt, egyedül a fékbovdenek házába kellett olajat fújnom, meg az első féken kellet állítani, egyébként mindene rendben volt, mintha új lett volna.

(#174895) parandroid válasza RetepNyaraB (#174877) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Páromnak is ilyen van, csak decathlonos. Az tökéletesen tart, persze nem 7 eur volt: [link] .

Igazán elfelejthetnétek már ezeket a kínai csodákat, ami pénzt elköltött ott már a fél világ használhatatlan szemetekre, abból rengeteg rendes cuccot is lehetett volna venni. Persze, tudom, olcsó volt, ennyiért az is belefér, ha ez-az nem működik, vagy ha igen, akkor szarul, csak ha minden ilyen nem, vagy szarul működő szemétnek az árát összeadjuk, akkor az lesz a vége, hogy dollármilliók mentek el a szemét legyártására, utaztatására, aztán hulladékként fel nem dolgozására. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174896) Hasaggymeg válasza bszg@ (#174890) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez az óramutatóval megegyező irány,ugyebár. :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174897) Alg válasza parandroid (#174895) üzenetére


Alg
veterán

Hatalmas lajk, +1, stb. 100%-ban egyetertek.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#174898) trialboj


trialboj
őstag

Ugye hogy logikailag elképzelhetetlen, hogy ha bármerre elindulok és akármennyit megyek majd a végén ugyan oda érkezem ahonnan elindultam, akkor többet menjek emelkedőn mint leejtőn, ugye?
Csak mert az új első perctől megbántam hogy ilyenre pénzt adtam wahoo element-em szerint, van hogy sokkal többet leejtőzöm mint amennyit mászással töltök, hiába érkezem oda ahonnan elindultam.
A kép alján van egy igen nagy különbség a telefonnal mért körhöz képest, viszont ott akivel voltam garminnal mérve 1030-at mászott az órája szerint, szóval kész rejtély hogy tudja ennyire pontatlanul szórni az adatokat.
---
A lényeg hogy minden youtube-os review átverés, szerintem ez egy nagyon buta szerkezet, montisként szinte használhatatlan, túrázni sem az igazi, egyedül arra jó hogy megtervezd merre mész, pontosan kövesd, és támadd a komot vagy a saját legjobb idődet, erre a ledes rendszer tökéletes, minden másra alkalmatlan, jelen esetben arra sem képes hogy pontos gps adatokat adjon, pedig az lenne az a fő feladata. nem használ OSM mapet, nem mondhatod meg milyen térképet használjon alapul, ha letérsz a tervezett útról nem mutatja merre kell menje hogy visszatalálj, sőt nem is rajzolja csak nagyon röviden azt az utat ahonnan jötttél, ha lassan kínlódósan mászol egyből megáll, és van hogy csak 5-7-10 méter után indítja a követést.
Az is elég kínos, hogy nem lehet ODO-t, eddig megtett km-t beállítani, tehát mikor felraktam év közben a bringára 0-ról kezdte számolni.
Aztán ami meg talán nem hiba, de kínos hogy nincs rá lehetőség, mivel mégis csak egy okos eszköz, hogy lehessen váltani akár az órán belül hogy mikor melyik bringán van, és annak számolja az ODO km-ket, illetve megfelelően töltse fel stravara a helyes bringát beállítva.
Na a lényeg hogy szerintem amatőr csapat fejleszti, rengeteg apró kizárólag szoftveres hibája van, amit ha javítanának lehet verné a garmint, de ha a bolt meg a roam is ennyit tud akkor óvakodjatok ettől a brandtől.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#174899) jjeahh válasza parandroid (#174895) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sokan ezt mondják a decathlonos csodákra is, az emberek hajlamosak 1-2 mellényúlás miatt itélkezni. Én is szívtam meg decás cipővel meg hátizsákkal, mégsem mondom azt, hogy el kell felejteni a decát, mert pl a kedvenc kabátom is tőlük van. Kínaiak manapság absz az élen járnak, igen, minőségben is és igen, még mindíg létezik bóvli kínai is, át kell gondolni mit veszel, de ha mellényúlsz, legalább nem egy vagyont vesztettél, hanem filléreket. Nálunk a házban lassan csak a mosógép és a bútorok nem kínaiak, de eljön az idő, amikor azok is onnan lesznek ;] . De komolyan, itt a szobában is bármerre nézek, minden kütyüm kínai, a laptopom, a mobil, az egerem, a kamera és a gimbal az aszfalton, a mozgás érzékelős lámpák, a porszívó, időjárás állomás, minden... ha bemegyek a fürdőszobába, ott is ez van, még a törölközőm és a fogkefém is Xiaomi :D . És teljesen elégedett vagyok, a legtöbb cucc sokkal jobb minőség, mint amit helyben vehettem volna és sokkal olcsóbban megúsztam. Szal a kínaiak jók, csak nem bóvlit kell venni, a múltkor is leírtam, hogy a Rockbrostól max kesztyűt, sapkát szabad.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174900) jjeahh válasza trialboj (#174898) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem csak akkor lesz ugyanannyi a lejtő és az emelkedő, ha centire pontosan a saját nyomodon mész vissza, de még akkor is lehet minimális eltérés. Próbáld ki, hogy ugyanonnan ugyanoda két különböző ösvényen tervezed meg az utat, ugy-e, hogy más lesz a táv és a szintemelkedés is? Szal amíg más ösvényen mész visszafele, addig más lesz a szint is.
A Wahooról meg... Ha valami úgy totyog, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa és úgy néz ki, mint egy kacsa, akkor az valószínűleg egy kacsa. Nekem a Wahooról már első blikkre a tamagotchik jutottak eszembe és egyáltalán nem lep meg, hogy fapad. Helyedben eladnám és vennék egy rendes Garmint, akár használtan is. Vagy kockáztass és rendelj be egy új Karoo 2-őt, legalább lesz a topikban valakinek olyan :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.