Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174202) Somatom válasza bardi (#174196) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem egy ilyen van. Elvagyok rajta és lenyomott droppernél símán mögé tudok guggolni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#174203) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Sziasztok!
Megvettem Édesapámnak a tringát [link] . Váltó nincs, egysebis, de jó az áttétel, könnyen tekerhető. Lett volna ugyanennyiért 6 sebességes is, de nagyon messze lett volna, ez meg itt volt Pesten. Használt, de gyakorlatilag új állapotú. Előző tulaj a mamájának vette, de a néni nem tudta használni. Mondjuk ezt nem csodálom, én is bénáztam vele. F...om se gondolta volna, hogy ennyire más, mint egy kétkerekű. Teljesen máshogy kell vele bringázni. Kb. 600 métert mentem vele ( ennyire lakik tőlem az Öreg ), a kormányzással szétsz..tam magam, rohadtul másfelé akart menni a tringa, mint én. :DDD A végére azért összehaverkodtunk.
Mint írtam, szinte új, de két évig állt. Nem tudom, ezért-e, de az első fék [link] nem működik. Be lehet húzni, meg is fogja a kereket, de úgy marad, nem húzza vissza a rugó. Soha nem volt ilyen fékem ( bár lehet, hogy anno a Szputnyikon hasonló volt, nem emlékszem rá ), próbáltam állítgatni rajta, de nem lett jó. Egy bovdenház olajozás segítene vajon? Vagy valamit rosszul állítottam rajta? Mennyire kell meghúzni elöl-hátul a csavarokat, amik odafogják a villához?

(#174204) ZolkoW válasza maximilian4 (#174199) üzenetére


ZolkoW
őstag

Köszi,megfontolom :)
Túl sok versenyző nincs a listámon, mind rohadt drága tubelessben.. 32-es méretre gondoltam, esetleg 35-ösre.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#174206) xy.zsolt válasza #90533376 (#174201) üzenetére


xy.zsolt
őstag

gratula hozzá!

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174208) xy.zsolt válasza #90533376 (#174207) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha nyújtottál utána rendesen akkor van némi esély rá, hogy nem úgy fogsz menni mint aki csőbe lépett :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174209) chubby2o6 válasza #90533376 (#174205) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A rugó nincs eltörve, be is van akasztva a helyére rendesen.
A rögzítő csavart nem tudom, mennyire kell meghúzni.

(#174211) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nálam ma annyi történt, hogy bár nem éreztem szükségét, de azért is magamba tuszkoltam 1.2l vizet 85 km alatt. Lehet gratulálni :P Ja, és megint volt, hogy fáztam menet közben...nyááááron :W
pypro Amerre én tekertem ma ott biliárdasztal minőségű az út szerencsére....és olyan lapos is volt :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174212) jjeahh válasza xy.zsolt (#174211) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az sem tűnik valami soknak :D . Nálam meg annyi, hogy megint találkoztam terepen egy defektes gravelessel. Kb. ahányszor gravelessel találkozok, mindegyiknek ki van szedve a kereke és belsőt cserél. Lassan már tudom, hogy ha látok egy defektes bringást, az tuti graveles lesz :DDD . Idén divatba jött felénk a gravel, de úgy tűnik a helyi terep nem neki való :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174213) xy.zsolt válasza jjeahh (#174212) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Neem mááár....ehhez is 3(!) banánt és egy jól megrakott szendvicset kellett ennem útközben, hogy lemenjen :) Nem jó ám 35kmh felett enni ;] :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174214) jjeahh válasza xy.zsolt (#174213) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem a mai lepkefing 30km körön lement 1.7l, úgy, hogy az elején spóroltam vele, igaz terepen, ahol lelassul az idő. Aztán itthon tekerés után még lement 2l. De most hogy szóbakerült meg is szomjaztam, megyek, iszok egyet :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174215) bardi válasza xy.zsolt (#174211) üzenetére


bardi
aktív tag

Én ma az 50 km-en megittam 1,5 liter vizet, 6 deci iso-t, banán, mars, 1,5 müzliszelet, és a végére elfogyott a vizem, meg összes erőm. Múltkori 60as körön fel kellett töltenem az ivótáskát.

'92 Honda VFR 750

(#174216) FerNandor válasza rétisün (#174146) üzenetére


FerNandor
őstag

& (#174144) zsocy

Köszi. Igen, most a lezárásra gondoltam csak. A jobb oldalit vissza kellett bontanom, mert kibújt egy részen a fedésből valahogy... Nézelődök kicsit még neten, ebay+Ali és rendelek valamit majd, de ami rajta van, szerencsére teljesen használható.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#174217) maximilian4 válasza ZolkoW (#174204) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha kőkemény gravelre kell, akkor ezt vedd szerintem: [link]
Ez biztos jó lesz, ezen rendes barázdák vannak és tubeless. Az én vékony slick verziómat semmiképp nem ajánlom, van a slick-ből 32-es is, de sztem az is kompromisszumos gravelen, akkor lehet jó igazán ha sokat aszfaltozol mellette, és nem akarod cserélgetni, vagy nincs csere kereked (mint nekem, de majd az is lesz). :D

Szerk.:

Van belőle 32-es is, és tubeless: [link]

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#174218) CragON


CragON
aktív tag

Még időben hazaértem, ez nem esett volna olyan jól útközben. :)
Holnapra akár 38 fok.

(#174219) bszg@ válasza Hasaggymeg (#174115) üzenetére


bszg@
tag

Nem vénnek való vidék ez.

(#174220) Hasaggymeg válasza CragON (#174218) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt Dunakeszin minden széttépett a szél. :Y

bszg@...voltál? :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174221) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#174220) üzenetére


maximilian4
addikt

Itt Szolnokon olyan meleg volt, ha a kisujjadat megmozdítottad már beizzadt a picsád. Se vihar, se szél, színtiszta napsütés. Orange country

Maxi

(#174223) bszg@ válasza Hasaggymeg (#174220) üzenetére


bszg@
tag

Igen. A murvás szakaszok nem tetszettek, se középen, se nyomban, se a szélén a füvön. Egy bő hónapja voltam NHH-en, akkor valahogy jobb volt. Azon a hátsó vadregényes részen a csalán és a szeder viselt meg. A nagyon keskeny ösvényen meg féltem is.
Egyébként láttam a nyomodat, nem járt arra más utánad.
Összességében persze nagyon élveztem, nagyon jó túra volt.

(#174224) Napfénysüti válasza Maximum1 (#174154) üzenetére

Ma is mentem egy kört, fél bart lejjebb engedtem a gumikból így tényleg nagyon komfortos volt.
Kicsit tempót is próbálgattam de még csak óvatosan, Bence-hegyről lefelé 64 km/h volt a maxom és stabilnak éreztem. :K

Més que un club!

(#174225) Napfénysüti válasza jjeahh (#174212) üzenetére

Én ma 55 km-en ittam kb 4 decit pedig tényleg meleg volt kint.

Més que un club!

(#174226) maximilian4 válasza Napfénysüti (#174225) üzenetére


maximilian4
addikt

Én tegnap csak egy bike check kört mentem, hogy a bukás után vajon széttörik-e majd alattam a karbon villa, de ezalatt is a 7 deci elfogyott (víz). :D

Maxi

(#174227) FerNandor válasza FerNandor (#174216) üzenetére


FerNandor
őstag

Két fajta bandázst rendeltem
Innen a sima feketét [link]
Innen a H-t: [link]
Kíváncsi leszek.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#174228) 6030D válasza Hasaggymeg (#174220) üzenetére


6030D
Ármester

+CragON: érdekes ez, nálunk dörgés volt, meg jött a felhő dél felől, pont hazaértem a gyerekkel (meg fel is kelt a ház előtt, nem kellett várni az előtető alatt :) ), majd gyorsan beálltam a szélviharban a kocsival, de már mindenhol levelek meg gallyak voltak az úton. Hazaértem gyalog, és elkezdett ömleni az eső. Dunakeszi komptól küldtek videót, ott ítéletidő volt. Apósék meg jöttek haza északról fél órával később, Vác határában (VW szalon) még száraz volt az út, majd vizes, Deákváron meg a törmelék. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#174229) Hasaggymeg válasza bszg@ (#174223) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan szinten mosott a murva az úton mintha most szórták volna fel vagy 5 cm vastagon,felfele a hátsó kerék 1,5x annyit forog mint amennyit haladsz,lefele meg nagyon észnél kell lenni ne sodródj ki. :U

6030D...ez itt pattant ki Bp.északi határán,nálunk fákat és villanyoszlopokat csavart ki,kerítéseket döntött le. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174230) szimpláncsak válasza Napfénysüti (#174225) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nálam 73km 1000m szinttel és kB 1 liter fogyott meg fél tábla csoki :)).

(#174231) Hasaggymeg válasza bszg@ (#174223) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy hogyan mentél (ahogy mondtad,óramutatóval szemben?) és mivel?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174232) jjeahh válasza maximilian4 (#174226) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az már normálisnak tűnik :D . Haverinám is alig iszik amúgy és pár éve én is keveset ittam. Van egy olyan mondás, hogy akkor igyál, ha szomjas vagy, mert a szervezeted tudja mi a jó neki, de szerintem ez csak féligazság. Ha keveset iszik az ember, vagy hanyagolja, hamar megszokja a szervezet a kevés folyadék bevitelt és ha megszokta, kevés ivással is úgy érzed, hogy nem vagy szomjas. Szal rá kell szokni a vízivásra, mert szerintem a kevés ivás nem oké. Persze túlzásba is lehet vinni, anno kipróbáltam, hogy milyen ha állandóan iszok, brutál sokat, a vége az lett, hogy egyre többet izzadtam (konkrétan ömlött rólam a víz) meg brunyáltam, ezért még többet ittam, hogy pótoljam, így még jobban izzadtam... végül kiment belőlem a só (?) és rosszul lettem :D . Szal nem árt eltalálni az arany középutat.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174233) xy.zsolt válasza jjeahh (#174232) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nálam csak az a fura, hogy amúgy iszom rendesen naponta....3 liter víz minden nap lemegy mozgás nélkül is lazán. Csak tekerés közben nem akaródzok szivacsként működni :) Még az ausztrál forróságban sem ittam annyit mint amennyit pl az itteni (hűvösebb) klímához javasolnak. A múltkori lábgörcs intő jel volt....igaz, az az extrém táv, szint és az ahhoz képesti speed következménye is lehetett...necces, hogy belül vizesebben is így jártam volna :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174234) Hasaggymeg válasza jjeahh (#174232) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Alapesetben,egészségesen igaz,de ha terheled magad (vagy beteg vagy) és nagy a vízveszteséged,mire éreznéd a szomjúságot már késő,és már nem tudod utolérni magad.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174235) bringasisti válasza xy.zsolt (#174233) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem a probléma ami nálam is időnként jelentkezett úgy oldható meg ha ízesített vizet iszol, mert én például a sima víztől rosszul leszek.

BENEFON DELTA--------N8

(#174236) bszg@ válasza Hasaggymeg (#174231) üzenetére


bszg@
tag

Nem, óra szerint. Ezzel:
Beszúrtam volna képet a nagy sziklánál, de nem sikerült.
Szóval egy Cube karbon XC.
Országúton meg egy egyszerű alu Cube 105-ös szettel.

[ Szerkesztve ]

(#174237) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!

Szerintetek az újabb 29er montik geója megéri a felárat a régi 26-osokkal szemben? Azért merül fel a kérdés, mert ahogy nézegettem, 80-100k körül olyan felszereltségű 26-osokat lehet kapni, ami mindenben kenterbe veri az akár 160k-ért megvehető 29er-eket is.(Az árak a használtpiacra értendőek.) :F Például nemrég láttam full deore xt-s, Manitou Black telós 26-ost 70k-ért. Ehhez képest 29er-ből 150k körül is Acera és társai játszanak, olcsó Suntour telóval.

[ Szerkesztve ]

(#174238) polonic válasza jjeahh (#174232) üzenetére


polonic
félisten

Az már régen rossz, ha szomjúság érzel.
Folyamatosan kell inni, hogy ne juss el a dehidratáltságig.

(#174239) parandroid válasza jjeahh (#174232) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Van egy olyan mondás, hogy akkor igyál, ha szomjas vagy, mert a szervezeted tudja mi a jó neki, de szerintem ez csak féligazság.“

Annyiban mindenképpen, hogy a szomjúságérzet a kiszáradásra adott vészreakció. Tehát amikor szomjas vagy, az már késő.

Szerk.: Lol, amikor elkezdtem írni a választ, nem frissítettem előtte, szóval az előttem lévő hsz még esküszöm, nem volt ott. :DDD De legalább kaptál megerősítést

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174240) Hasaggymeg válasza bszg@ (#174236) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja igen,azt mondtad velem szemben mész,azt is akartam kérdezni. :) ...úgy én még sosem mentem.
[link]

bringasisti...sima víz nekem sem megy kortyolgatni,kell legyen benne néhány %nyi cukor,valami ízesítéssel. Aztán a végén már jó a sima víz is. Mostanában,nagy folyadékvesztés után legurítok egy-egy liter hideg,1,5%-os tejet,nagyon kellemesnek érzem. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174241) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#174237) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem..nos...itt a kerékméret éri meg a váltást.. :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#174242) bringasisti válasza Hasaggymeg (#174240) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha nincs más megoldás végszükség esetére

BENEFON DELTA--------N8

(#174243) bszg@ válasza Hasaggymeg (#174240) üzenetére


bszg@
tag

Mivel méred a távolságot? Nekem Polar órával a 12-es úttól indulva több mint 47 km-t mért ugyanezen az útvonalon. Eddig úgy tűnt, pontos.

(#174244) xy.zsolt válasza bringasisti (#174235) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ízesitettben max a bcaa-s esik jól (abból is csak a zöldalmás), de ebben a szezonban ez kimaradt. Vagy a sókeverékes víz is oké, de ahhoz meg nincs elég meleg, extrém eseteket kivéve nem izzadok annyit, hogy liter számra vedeljem útközben....ilyen meg egy volt csak 2 hete...akkor jól jött volna a só mert még azt is kiizzadtam amit be sem vittem előtte egy hétig :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174245) bringasisti válasza xy.zsolt (#174244) üzenetére


bringasisti
őstag

Magnézium pezsgő tabletta?

BENEFON DELTA--------N8

(#174246) xy.zsolt válasza bringasisti (#174245) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én a Jaat sókeverékre esküszöm....az komplex, gyógyszertárban kikeverhető és tényleg csak az és olyan arányban van benne amit kiizzadok. Az ultramaratonisták, ironman-ek nem tévedhetnek :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174247) bringasisti válasza xy.zsolt (#174246) üzenetére


bringasisti
őstag

Jogos

BENEFON DELTA--------N8

(#174248) Hasaggymeg válasza bszg@ (#174243) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott a link alatt,Map My Ride telefonon...amúgy a VDO m3 is többet mért,de míg a telefon 4 km/h alatt leállítja a rögzítést és csak a bruttó idő halad,addig a km óra méri tovább.Pihentem ~15 percet a Csóványosnál,és vagy ötöt a NHH-n,utóbbira meg toltam is néhány percet ~100 m-t felfele a végén,mert nem találtam a kitekerhető részt amin már egyszer 6030D elvezetett :DDD ...mondjuk ott sem tekertem ki végig akkor sem NHH-ra mint ő. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174249) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#174241) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Értem én, csak tényleg megér ennyi felárat csak a kerékméret?

(#174250) trialboj


trialboj
őstag

Aki úgy igazán képben van az outik világában, rá tudna nézni erre a gépre? Specialized Tarmac Sport 2016

Magamnak venném, sosem volt még outim, ki akarom próbálni milyen érzés aszfalton tolni neki ahogy csak bírom, esetleg kinézni vele a hegyekbe párszor.

Az értékelésben eléggé vegyesen fogalmaznak hogy mire is jó ez a bringa, a The ride bekezdés végén pl.

"Peculiarly, for a bike that’s aimed at all-round riders rather than racing snakes, the first impression of this incarnation of the Tarmac was one of abrupt stiffness, to the point of discomfort in the initial miles of our test loop....
...
Fire this bike along a race track (circuit race, anyone?) and the stiffness will be your friend; ride it for any time on UK roads and you may fatigue after two or three hours."

Na most ez azt jelenti hogy ezzel a bringával rosszabb úton, ami nem tudom pontosan mint jelent outis szemszögből, 3 óra után elfáradok? ...ha kavicsos az út széle már az is rossznak számít?
Ez azt jelenti hogy annyira merev hogy átad minden micro rezgést a derekamnak és ha volt vele gondom akkor ismét elkezdhet fájni, vagy az izmaim fáradnak el, mert annyira ráz ha nem tökéletes úton megyek?

Van egy bikeradar cikk is ahol negatívumként a fékeket emelték ki, na most itt nálunk kb fék nélkül is tudok tekerni 60 - 70 km-t, de ha elmennék 1000-1500 as hegységekbe, akkor ezek a fékek túlhevülhetnek egy 5-10 perces ereszkedésnél?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.