Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174051) arcitec


arcitec
addikt

Urban legend a sisak 3 évente cseréje. Nyilván érdekelt kereskedők terjesztik, hiszen a mai világ arra épül vegyed , vegyed,vegyed, legyen az bármi. Bukás után , ha ütődést védett ki cserélni kell, ez nem is kérdés, de egyébként a szakértői vélemény:
Herr Manfred Krauter,‭ a Casco International GmbH alapító tulajdonosa, aki egyéb iránt a nemzetközi sisaktesztek kidolgozásáért felelős bizottság egyik tagja, szívén viseli a kerékpárosok testi épségét, mindazonáltal pragmatikus ember, nem híve a felesleges költekezésnek, pazarlásnak. Mindazonáltal álláspontja a kérdésben a következő:
“‬A maximális biztonság érdekében ötévente javasoljuk a sisakjaink cseréjét, de ha vigyázunk rá és rendeltetésszerűen használjuk, akkor ideális esetben akár 10 évet is kibírhatnak.”

A NET-en minden itt van, egy nagy könyvtár , csak élni kell vele: [link]

[ Szerkesztve ]

(#174052) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok nekem egy kis karbantartási segítség kéne... Van egy dekis montim sram 3-as váltóval és hátsó váltó nem vált. Mikor leraktam utoljára jól működött, az volt a gond, hogy ugrált a váltó ezért fezsítettem rajta, hogy jól álljon. Majd le lett rakva hosszabb időre, erre ha váltok nem vált, de ha fejjel lefele van akkor vált minden irányba a váltó. A fő gond hogy állítva hátsó váltó nem mozog holott a bovden lazul. Ennek mi a gondja, találkozott már vki ilyesmivel?

(#174053) parandroid válasza pigmeus (#174052) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valami blokkolja a bovdent? Végignézted a bovden útját, tud végig mozogni? Esetleg bekötésnél száradt bele valami mocsok?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174054) TayRol


TayRol
veterán

létezhet olyan országúti canga 400e környékén, ami karbon vázas, tárcsa fékes és (ami a legnehezebb) 37-es külső belefér? :) vagy a klasszik outi vázak erre nem alkalmasak...

ezt csak azért kérdem mert eljátszottam a gondolattal, hogy lecserélem a full grx-es soot 50-est valami alap hajtással rendelkező karbon outira, de nekem a 28-as kerék Pesten nagyon keskeny. elkényelmesedtem. :) de lehet hogy az egésznek nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#174055) Pttypang válasza pigmeus (#174052) üzenetére


Pttypang
veterán

Beazott a bovdenhaz, csere.
Olajjal megjaratva lehet meg benne egy kis elet, de lecserelni egyszerubb.
Az utolso szakaszt a valto elott eleg valoszinuleg.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#174056) XenHai


XenHai
senior tag

Sziasztok
Le szeretném cserélni a 20 éves 26" acél montimat. Munkába járni használom Budapesten 2 x 5km-re. Cross vagy fitness gép között vacilálok.
A kérdésem az lenne ,hogy ő megérné az árát. 175 cm és nehézsúlyú.
[link]

(#174057) IzI válasza TayRol (#174054) üzenetére


IzI
senior tag

Újonnan kizárt,hogy legyen,használtba igen,de ott meg a kerékkel lesz a gond.

(#174058) TayRol válasza IzI (#174057) üzenetére


TayRol
veterán

ennyiért csak használt.

(#174059) zsocy válasza XenHai (#174056) üzenetére


zsocy
őstag

Ha csak új jöhet szóba akkor ez a Romet Orkan nem rossz szerintem, a felszereltségen nem spóroltak az biztos. Kategóriában a súlya sem sok szerintem.
A monti után olyan lesz mint Ladából átülni egy Ford Focusba, önmagában nem nagy szám, de a különbség óriási lesz :)

(#174060) XenHai


XenHai
senior tag

Köszönöm. A Hajtómű-nél csak 44 et ír ez számít valamit? 4.nél 48-at írt.

(#174061) zsocy válasza XenHai (#174060) üzenetére


zsocy
őstag

Nem számít kb semmit, az egyik elírás lehet. Ha pontosan akarod tudni számold meg a fogakat a nagytányéron, de inkább hagyd a fenébe :)

(#174062) polonic


polonic
félisten

Ha GPS szerint 41 km/h alegmagasabb sebesség és a kerékpáros computer 42.4-nek mérte, akkor a küllő a mágnest feljebb vagy lejjebb állítsam? A kerék méret be van állítva rajta.

(#174063) szimpláncsak válasza ZolkoW (#174038) üzenetére


szimpláncsak
tag

Sajnos általánosságban igaz a dekás cuccokra, hogy változó minőségűek. Mondjuk egy haveromnak így van mindig új napszemüveg pántja. Az is mindig szétjön az izzadságtól és mindig cserélteti. Ez megy már vagy 4-5 éve :DD

(#174064) Jester01 válasza polonic (#174062) üzenetére


Jester01
veterán

Teljesen mindegy hol van a mágnes mivel fordulatszám mérés történik. Vagy mégsem pontos a kerékméret (lemérted úgy, hogy rajta ülsz?) vagy a GPS mérés pontatlan mivel az a pillanatnyi sebességre nem a legjobb. A távolságot célszerű ellenőrizni inkább.

Egyébként meg ha az a cél, hogy ez a két érték egyezzen akkor a most beállított kerékméretet szorozd meg 41 / 42.4 -el.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#174065) Pttypang válasza polonic (#174062) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem fogod abszolut pontosra beloni, a kereknyomassal egyutt valtozik az atmero.
A kereknyomas valtozik terhelestol, homerseklettol, legnyomastol, etc.

Everybody lies.

(#174066) bringasisti válasza polonic (#174062) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem mágnes kérdése, a kerék méret nem jó. Lapos, feszes gumi mást mutat.

BENEFON DELTA--------N8

(#174067) ggeleven válasza polonic (#174062) üzenetére


ggeleven
őstag

Hehe, nekem ugyanabból a gpx/fit fájlból különböző alkalmazások különböző távolságot, időt, átlag,- és csúcssebességet számolnak. Pedig a fájl adattartalma mindenhol tök ugyanaz. :U Szóval meg sem lepődöm, hogy nem ugyanazt mutatja a két órád.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#174068) polonic válasza Jester01 (#174064) üzenetére


polonic
félisten

28-as a kerék és az alapján lett beállítva.
Távolságot majd megnézem, mennyire pontos.

(#174069) bringasisti válasza polonic (#174068) üzenetére


bringasisti
őstag

Pontos a GPS sose lesz, mert nem tudja érzékelni hogy kacsázva tekersz. Jobbra 10 centi balra 20 centi. Míg a kerék esetén a fordulat okán pontos a mérés

BENEFON DELTA--------N8

(#174070) INTELligent válasza ggeleven (#174067) üzenetére


INTELligent
senior tag

De ez nem (feltétlenül) azért van, mert ennyire nem tudnak szoftvert írni az informatikusok. Hanem más szűrési eljárásokat alkalmaznak.
Itt írtam részletesen a témáról: [link]

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#174071) pigmeus válasza parandroid (#174053) üzenetére


pigmeus
tag

és (#174055) Pttypang
Végignéztem, azért nem gondolom, mert fektetve, hogy hogy vált, illetve kisebb fogokozatba is vált állítva, csak nagyobba nem. Megnézem megint, illetve ha csak ennyi az jó lenne, mert nem örülnék, hogy ha a hátsó váltóművet kellene cserélni.. Lejárt persze a garancia :/

(#174072) polonic válasza bringasisti (#174069) üzenetére


polonic
félisten

Jól van,rendben.
Most mentem egy nagyon kis karikát. GPS 4,81 km a computer pedig 4,8-at mért.
Többet nem is foglalkozom vele. Jó így.

(#174073) FerNandor


FerNandor
őstag

A kormányon a bandázs mivel van leragasztva?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#174074) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hm, kijött a Hammerhead Karó 2. Android alapú szoftver, okostelefonokhoz hasonlóan gördülékeny kezelés, rendszeres sw update, usb-c és kisebb, mint az elődje. Remélem népszerű lesz és a Garminék meg a többiek tamagotchik helyett végre elkezdenek rendes gps-eket csinálni ;] .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174075) parandroid válasza polonic (#174068) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért van, mert a 28-as kerék nem pontosan 28 incs. Az csak a retard méret, azoknak, akik nem ismerik a metrikus rendszert, vagy túl bonyolult nekik. Ha te 28-asként ismered, akkor az jó eséllyel 622 mm (kerékátmérő gumi nélkül) + a kerék vastagságából adódó érték átmérőként, ami egyedileg változhat , ráadásul a gumi keménysége, meg a súlyodból adódó terhelés is befolyásolja. Vagy ha pl kiállva tekersz, akkor erősebben lenyomod minden fordultnál, máris nem lesz pontos.

Na nem mintha a gps pontos lenne, akár néhány százalék különbségre is számíthatsz ott is, ez is ezer mindentől függ.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174076) mobal válasza xy.zsolt (#174019) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az a szabály is el hogy esés után is bukó csere? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#174077) bardi


bardi
aktív tag

Felmerült bennem egy ötlet, de lehet teljesen hülyeség.

Ha jól tudom a 28-as felnik megegyeznek a 29-es mtb felnik méretével átmérőben.
Namost ha az ember vesz egy retro 28-as gépet, amibe szélesebb gumi belefér, lehetne belőle csinálni ilyen félmonti gépet, nem?
Majd melóba járáshoz fog kelleni egy régi gép, lehetőleg cromo vázas, és azt néztem, hogy ezeknél még olyan eszméletlen különbség nincsen geometriában, szóval akár egy 28-ast is vehetnék, amire új 29-es gumit rakok, hisz a felni átmérők megegyeznek.
Ez szerintetek működne?

'92 Honda VFR 750

(#174078) ivana válasza bardi (#174077) üzenetére


ivana
Ármester

Namost ha az ember vesz egy retro 28-as gépet, amibe szélesebb gumi belefér Utóbbival van a probléma, mert ilyen nincs. Ezekbe általában nagyon max. a 42-es gumi.

(#174079) woodworm válasza bardi (#174077) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet, hogy volt amit 622-es felnivel szereltek, de az igazi retro 28-as kerekek 635-ösök voltak tudtommal.

(#174080) ivana válasza woodworm (#174079) üzenetére


ivana
Ármester

Azokba a villákba még a 42-es gumi sem fér bele (amúgy 635 helyett simán be lehet rakni 622-őt, csak a retro gumi minták nincsenek 622-esben).

[ Szerkesztve ]

(#174081) bardi válasza woodworm (#174079) üzenetére


bardi
aktív tag

Áh, szóval még a 28-as kerékméret is változott idővel.

Akkor marad a régi monti.

ivana: Igen, erre én is gondoltam, viszont láttam pár hirdetést, nem fogom megint megtalálni, amiben mintha ilyen 1.9 körüli kerék lett volna, az egész jó már.
26-os mondjuk annyiból jobb, hogy van egy szett felnifékes felnim, könnyű, én súlyomhoz erős, szóval ha az eredetivel van bármi, azt tudom használni.

'92 Honda VFR 750

(#174082) rétisün válasza FerNandor (#174073) üzenetére


rétisün
veterán

a legtöbb bandázso hátulján van ragasztócsík

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#174083) CragON


CragON
aktív tag

Kis sufnituning :D
Kapott felni és villa matricákat, legyen mit összesarazni.

(#174084) 6030D


6030D
Ármester

Szeptember 1-től "határzár". Aki nevezett a 12.-i Kassa Maratonra, annak érdekes lesz a nevezés, szállsá lemondása...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#174085) IzI


IzI
senior tag

Canyon-nál az outlet-be milyen kerékpárok kerülnek,használt vagy valami visszaküldött?
Mert volt egy bicaj kora délután,amit mostanra már elvittek egyébként.Az 200 euro-al olcsobb volt mint,amit a katalogusból ki lehet választani.M-es méretben volt az elvitt bicaj,a katalogusban meg S méreten kivűl minden elérhető.Tehát nem is az volt,hogy nincsenek már készleten a méretek és csak az maradt,hanem valamiért volt egy méretben akció.
Mert,ha ugyanaz,akkor megéri nézni az outlet-et.

(#174086) parandroid válasza 6030D (#174084) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek szerint addigra az összes faszfej hazaér a hajókázásból. Iskolák azért gondolom nyitnak...

lzl: Szerintem bemutatódarabok, vagy berendelt, de mégsem kért bringák (rendelt 2 méretet, vagy típust, és azt vette, amelyik jobban passzolt).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174087) IzI válasza parandroid (#174086) üzenetére


IzI
senior tag

Lehet,de közben találtam egy ilyet.
Special offers on past-season and used bikes, all with the same Canyon quality, guarantee and direct service
Biztos ilyen alza-s kibontott termék :D

(#174088) Hasaggymeg válasza 6030D (#174084) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda


Hát nem vénnek való vidék most! :( Fák rádőlve az útra,ami meg lábon annak gyökerei araszra kiállnak az ösvényből.A Csovira a Fultán után az út helyenként a Naszályra emlékeztet annyira kimosta a köveket a víz. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174089) Csokicsibesz válasza 6030D (#174084) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Sejtettem, hogy valami ilyen lesz ezért nem is neveztem. Pedig baromi jó verseny, csak ajánlani tudom.

Szerintem a Crosskovácsit is le fogják lőni. Igazából egész évben ilyen motivációs hullámvölgyeim vannak. Balaton Maraton óta nézegetem az edzésterveket, meg próbálok utána nézni milyen edzők vannak itthon, eljárok reggelente tekerni stb.

De valszeg teljesen értelmetlen volt az egész, mert megint mindent törölni fognak.
Így azért baromi nehéz motiváltnak maradni, meg felkelni reggel 6-kor, hogy tudj menni még tekerni egy kört...

[ Szerkesztve ]

(#174090) parkr válasza IzI (#174087) üzenetére


parkr
őstag

van köztük olyan is ami visszaküldött, de azz jelzik a leírásban, és ha van sérülés arról képet is raknak fel

(#174091) bringasisti válasza 6030D (#174084) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt előre lehetett tudni hogy annyi....:)

BENEFON DELTA--------N8

(#174092) CragON válasza Hasaggymeg (#174088) üzenetére


CragON
aktív tag

Jövő héten terveztem arra menni, akkor újratervezek ha most ennyire rossz a helyzet.
A képen a kidőlt fánál egy Bunny Hop extra sem segített volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#174093) speter33 válasza bardi (#173973) üzenetére


speter33
aktív tag

Tegnap, Békásmegyer, hév átjáró, zebra.
Hapsi megáll előttem, megyek át.
Zebra felénél tartok, mellette lévő másik sávban nő megérkezik,de mint aki se lát se hall, megállás nélkül kifejezéstelen arccal elrobog előttem.
Ha most egy gyerek ment volna át, a kerékpárját nem tolva a zebrán, akkor most sírás van és jajgatás.
Meg bilincs.

(#174094) IzI válasza parkr (#174090) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi,azért nézegetni fogom.

(#174095) flash- válasza Jester01 (#174064) üzenetére


flash-
veterán

Viszont spd szenzorral sokkal folyamatosabb a valtozas nem ugral fél értékeket (0.5km/h ként hirtelen mint a gps el mért sebesség
Plusz nincs olyan mint. Gps el hogy egy egy lejtőn 60 helyett 100 lenne a max speed

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#174096) bszg@ válasza Hasaggymeg (#174088) üzenetére


bszg@
tag

Épp a Csóványoson gondolkodom holnapra. Tudsz ajánlani vmi öregembernek való útvonalat? Olyasmire gondoltam, hogy Nagy-Hideghegyre aszfalton meg dózerúton (idáig ismerem), aztán vhogy át a Csóványosra, és nem tudom melyiken le Királyrét felé. Persze más irányt is javasolhatsz, de Kismaroson, esetleg Királyréten szeretnék parkolni.

(#174097) jjeahh válasza flash- (#174095) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én ezt Garminnal soha nem tapasztaltam. Szerintem gyengébb fapad gps-ekre vagy mobilokban lévő gps-re igaz max, normális komputerre nem, legalábbis a Garmin 810, 820, 830-ra biztos nem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174098) INTELligent válasza jjeahh (#174097) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ja, de ott is valószínűleg csak azért, mert szűrik. A GPS nem tud gyorsan frissülni (~10 Hz a max), mert a műholdak így köpködik az adatot.

Ez most általánosságban (nem neked jjeahh): linkeltem, hogy ezek miért vannak (és igyekeztem, hogy ne legyen túl sok a szakzsargon). Szívesen csinálok valami értelmes leírást, ha ez nem jó, csak mondjátok meg, hogy mit nem értetek, mert elég sokszor visszatérünk ugyanazokra a nem igazán helyes felvetésekre :D.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#174099) maximilian4 válasza 6030D (#174084) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez most komoly? A fa**omat beleverem ebbe az egész pandémiába. Pont egy erős immunrendszerű sportolóra kb veszélytelenebb mint az influenza, sőt biztos hogy veszélytelen. Akinek komolyabb baja lett, az amúgy szív-, érrendszeri vagy mondjuk légúti betegségben szenvedett. Súlyos betegségben, tehát a legtöbb ember eleve súlyos beteg volt. Nekem csomó ismerősöm elvesztette miatta a munkáját. Nekünk Szolnokon 2 vállalkozásunk van, 2 edzőtermünk, 3 vagy 4 hónapig a családnak nem volt semmi bevétele. Szerintem ez a cirkusz rohadtul valakinek az érdekében áll. Ilyenkor a nagytőkések felvásárolnak mindent szarért húgyért. Amúgy az emberek sem veszik már komolyan. Van olyan aki még komolyan veszi? A boltba kell a szájmaszk, de kezet meg lehet fogni egymással. Azzal a kézzel aztán felveszi- leveszi azt a szart. Szerintem az emberek többsége március óta ugyanazt a szart hordja mosatlanul. Gyakorlatilag ártalmasabb így a maszkviselés, mint a nem viselés.

Maxi

(#174100) jjeahh válasza INTELligent (#174098) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja azt nem tudom, hogy ugrál-e, sosem figyeltem, inkább arra gondoltam, hogy sosem mutatott 60 helyett 100km/h-t, a mobil viszont igen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.