Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174601) jjeahh válasza xy.zsolt (#174600) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem a tavaszom a tél és a télen többet tekertem, mint valaha :D . Covid óta viszont tényleg szinte csak rövidekre futja és sokkal kevesebbet terepeztem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174602) xy.zsolt válasza jjeahh (#174601) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Arról beszélek mikor titeket 2 hónapig a lakásból sem engedtek ki....kertbe járás ürüggyel mentél csak ritkán keveset. De lehet rosszul emlékszem :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174603) ZolkoW válasza FireKeeper (#174548) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én viszonlyag hülye arányokkal rendelkezem, de magamnak valószínűleg az 53-ast választanám. (180/85cm). Neked az 50-est tippelem, de nem vagyok szakértő..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#174604) jjeahh válasza xy.zsolt (#174602) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja jól emlékszel, akkor is kiszöktem terepezni vagy szaladni, igaz tényleg kevesebbet, de nem romlott akkor annyira le a "formám".

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174605) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

Nagyszülőktől rám maradt egy retro szobabicikli, képek alább:
[kép1]
[kép2]
[kép3]
[kép4]

A modellt nem tudtam beazonosítani, nagyszüleim is használtan vették vagy 20-30 éve, de nem használták végül (ha nem fordult körbe már a km-óra (náluk biztosan nem), akkor ~1100 km van benne.
eléggé össze van gyógyulva a kormány- és a nyeregcső a vázzal, ezen kívül a tengelytávot is lehet állítani. láncvédőn belülre nem néztem még be.

A kormány alatti műanyag csavarfejjel lehet a tekerés nehézségét állítani, egy filc (?) anyagú fékpofával fékezem a hátsó kereket.

Érdemes ezzel a biciklivel foglalkoznom, helyreállítás/felújítás után funkciójának megfelelően használnom?

(#174606) ZolkoW válasza INTELligent (#174585) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha olyan hideg van, nem veszek mezt, csak aláöltözőt (esetleg abból 2-t is, vagy 1 vastagot), és bringás kabátot.
Valaki kérdezte egyik nap a térd/karmelegítőket, én a térdmelegítőt pont az ilyen maihoz hasonló időjárásban előszeretettel használom (reggel induláskor 10 fok, hazafelé valszeg 20+). Amit legutóbb vettem, szokásos tízpróbás beszerzés, 5e körüli áron, azzal teljesen elégedett vagyok. Nem túl vastag, nincs szilikoncsík benne, de nem csúszik le, mert okos vagyok, és kívülre húzom a rövidnacit, amin viszont van :P.
Hazafelé meg nem veszem fel.. Karmelegítő nekem kevésbé adja, inkább +szélmellénnyel szoktam készülni, amit leveszek, ha már nem kell. A karom ritkán fázik, a mellkasom szokott inkább.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#174607) xy.zsolt válasza Ringman (#174605) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én inkább vennék a helyedben egy normális bringát mint a szobában ezzel tekerjek

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174608) IMIIKE1998 válasza 6030D (#174591) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Megkérdeztem, de még nem szeretné eladni és 21"-es a váz, nekem hatalmas. :R
soldi3r: Igen, de azon is ugyanaz a gyagyi hatás meg teló van, csak a fék hidrós. Ha használtan sem lesz értelmes áron, akkor lehet marad a deca. Ilyen árkategóriában tényleg ők adják a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

(#174609) vendingo válasza IMIIKE1998 (#174608) üzenetére


vendingo
veterán

Toljad ki télre a használt vételt. Szerintem lesz választék.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174610) sz_abika


sz_abika
addikt

Agycsapágy méretekben van valami standard? Van egy tartalék kerék párom, amit jó lenne készreszerelni, hogy ne kelljen minden verseny előtt cserélgetnem külsőt/belsőt rajtuk, hogy ne a 400grammos magyarutakat is bíró Schwalbeval menjek már, ha van Pirelli Zero is :D.

Szóval szétszerelés nélkül megmondható, hogy mekkora csapágyakat kéne beletenni? Ráadásul a campa sorhoz gondolom valami idióta, drága eszköz kell hogy le is szedhessem.

PSN: xszabikax

(#174611) Azie válasza Azie (#174483) üzenetére


Azie
őstag

Úgy látom itt sem a maszk, sem a zárak, sem az átlagbringás témák nem ütik meg az ingerküszöböt. Sajnálom, mert eddig ez az első topik, ahol nem kapok még oltást sem, hogy mit kérdeztem. o.O

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#174612) IMIIKE1998 válasza vendingo (#174609) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Igen, csak a koronavírus miatt most a használtárak is magasak. Példaként szinte új áron hirdetik a bringákat és nem akarnak engedni belőle. A virushelyzet meg nem nagyon akar változni, akkor jobban járok a rockriderel, ami még a használtakat is felülmúlja ezen az áron. Én is nemrég adtam el az outinmat, Cube Peloton 2015, full Claris, mégis elment 135k-ért és volt rá vagy 5 érdeklődő. Vírus előtt ért volna vagy 90-100k-t maximum.

[ Szerkesztve ]

(#174613) 6030D válasza jjeahh (#174599) üzenetére


6030D
Ármester

Nem én találtam ki, általános edzéselmélet. ;) Én idén nem csinálom a 3+4 órás edzéseket, 2-2,5 óránál verseny tempóban jön is a kalapácsos ember.

xy.zsolt: a regeneráló arra kell, hogy a sok sziszart kimossa a vérrel az izmokból, ami a hosszú tekerés/erőfejlesztő utáni pihenéskor keletkezik. Gyakorlatilag nem az izommunka a lényeg, hanem a keringés.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#174614) vendingo válasza IMIIKE1998 (#174612) üzenetére


vendingo
veterán

Haver is mtb-ot szeretne, néztem az új felhozatalt, és ledöbbentem. Használt árakon szintén. Ennek tükrében tuti 200-ért hírdetném a bringám, és sanszos, hogy hamar el is menne. Amúgy haver is rockridert vesz majd 150-ért, én meg triban outin gondolkodok, de lehet abból valami olcsóbbat, és akkor marad a mostani bringám is. Ha jól állnak a dolgaim tavasszal, akkor lehet pedelec lesz a befutó. Ezért nem is kapkodok az árusítással.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174615) arcitec válasza IMIIKE1998 (#174612) üzenetére


arcitec
addikt

Mennyi volt az újonnan? És most mennyi egy hasonló újonnan? Nem olcsón adtad el?

[ Szerkesztve ]

(#174616) f4lcon válasza Khelben (#174592) üzenetére


f4lcon
őstag

istenem, mennyit voltunk gyerekkorunkban a nicki gátnál fürdeni :D (akkor még nem volt piros sátortető az épületen)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#174617) f4lcon válasza Azie (#174611) üzenetére


f4lcon
őstag

legtöbben a csoportban szerintem nem használunk maszkot egyáltalán, sport célra lehetetlen is lenne. és itthon egyébként is elérhető a Techno-hoz filter, készletről [link] úgyhogy ha oltást kaphatsz, azt talán a google használatának hiányáért ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#174618) arcitec válasza f4lcon (#174617) üzenetére


arcitec
addikt

Ne reklámozd ezt már, arany áron adják ... Max. elrettentés célból 15e + 2 betét 10e? Micsoda lehúzás ...

[ Szerkesztve ]

(#174619) sz_abika válasza f4lcon (#174617) üzenetére


sz_abika
addikt

Amúgy nem értek vele egyet teljesen - ha rövid útra megyek én pl maszkban megyek és nem csak a koszos pesti levegő miatt, hanem mert kész magaslati edzőtábor érzetet ad azzal, hogy 20%al kevesebb zoxigénhez jutok :D

Amúgy meg kereslet/kínálat kérdése...nekem pont a technomban bebüdösödött áprilisra a betét, venni akartam és a boltban legalább 10 nem sportoló alaku ember várakozott a maszkra. Én még 4500ért vettem tavaly, aztán a Respro felrakta a honlapra hogy koronabiztos* és 9k lett :)

PSN: xszabikax

(#174620) IMIIKE1998 válasza arcitec (#174615) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Árában volt, a gép 2015-ös és alap Claris felszereltség. Azért 150 körül régebbi középkategória játszik. Na meg úgy adtam el, hogy a vevő tudta, hogy váltó+fék beállítás kell neki.

vendingo: Hát igen, vicc,mit akarnak eladni arany áron... 150k-ért Tourney meg mechanikus tárcsa... Amúgy jól teszek, ha jó a bringa, ne add olcsón. Ha ilyen alap felszereltséggel használtan is megkérik az árát, akkor a tiéd simán elmegy annyiért.

(#174621) arcitec válasza sz_abika (#174619) üzenetére


arcitec
addikt

"Respro felrakta a honlapra hogy koronabiztos" Aha és hol van az mert nem látom.
Ezek csak városi por ellen jók és nem vírus ellen még csak FFP1-es sem. Majd ha adnak hozzá hiteles tanúsítványt még akkor is drága 15e :Y . Hihetetlen nagy lehúzások történnek COVID19-el kapcsolatban ..

[ Szerkesztve ]

(#174622) Hasaggymeg válasza f4lcon (#174617) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1,mikor lassan már a fülemen is kellene vegyem a levegőt ahhoz,hogy elég zoxigénhez jussak már csak egy maszk hiányozna a képemre. :U Városnézésre talán. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174623) FireKeeper válasza IMIIKE1998 (#174620) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én is most hirdettem az öszvéremet, egyelőre 0 érdeklődő, bár az enyém elég "különleges" jószág (klasszik vázra épített bringa modern alkatrészekkel). gondolom tavasszal lett volna a legjobb eladni, amikor nagyon ment a k0r0na, és még a szezon elején voltunk, talán ősszel kevesebben vesznek bringát, de azért örülnék neki ha nem túl nagy bukóval el tudnám passzolni. :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#174624) f4lcon válasza arcitec (#174618) üzenetére


f4lcon
őstag

kereslet-kínlat.
így működik a világ, mindenhol ennyi, ahol kapni. (amerikai ebay $50 kettő betét, ahhoz képest olcsó is...)
nem reklámozni akartam, csak megjegyeztem, hogy van lehetőség venni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#174625) Azie válasza f4lcon (#174617) üzenetére


Azie
őstag

Jogos, ÁK/kereső nem hozta őket pont. ;) És köszi!
Oxzigén téma: trekkinggel melóba járáshoz Üllőire/Csepelre kell, szóval igen, "városnézés" kategória. :P

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#174626) cdl válasza arcitec (#174621) üzenetére


cdl
senior tag

Most rendeltem webkamerát az asztali géphez.(szerintem pár hét múlva online oktatás lesz megint sajna)
Most 12000 huf.
Tavaly is annyi volt, márciusban viszont 30-40 között mozgott.
Novemberben megint annyi lesz.

(#174627) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Úgy tűnik trailenduro fronton már a 63 fokos fejcső az alap, xc fronton meg 66-68 fokos terjed (pl. Epic EVO). Kíváncsi lennék, 66 fokos fejcső szöggel hogy mászik egy trail vagy xc, mert pl az Epic állítólag elég jó felfele és lefele is. Van egy olyan érzésem, hogy nem csak a fejcsőszög számít mászáskor, sőt, talán a nyeregvázcső szög és a BB magassága fontosabb :F . Arra is kíváncsi vagyok meddig mennek el szögekben, mert a 63 fokos már kezd hülyén kinézni :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#174628) xy.zsolt válasza 6030D (#174613) üzenetére


xy.zsolt
őstag

akkor most ebéd előtt adtam a keringésemnek rendesen....90es CADal jól kikormoztam a káros anyagot :))

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174629) FireKeeper válasza FireKeeper (#174586) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

válaszolt a Merlin, azt írták az 53-as méretet ajánlják, ez egybevág azzal amit ti is írtatok, köszi a segítséget. :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#174630) varsam válasza jjeahh (#174627) üzenetére


varsam
őstag

Igen, a seattube angle itt már 78 fok, ami szintén nagyon meredek, ezzel kompenzálják a lapos fejcsőszöget, + hosszú reach

És hogy merre tartunk, nézd meg a Grim Donut-ot, ha esetleg még nem láttad :D

De Pinkbikenak most volt XC/DC tesztje top gépekkel, ott is szerepel (több vidi van)

(#174631) xy.zsolt válasza Azie (#174611) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én csak 5db hozzászólást látok a topic-ban tőled, abból 2db 2017es :) Maszkon kívül mást nem kérdeztél....így nehéz ám reagálni zárra, egyébre :) Maszk engem nem érint vidéki, alpesilevegős környezetben....szerencsére

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174632) Hasaggymeg válasza jjeahh (#174627) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most még lehet hülyén néz ki,de 15 éve a 2,6"-os gumin is a fél világ röhögött volna,főleg egy 29"-es kereken...majd megszokjuk. :U Mondjuk felfele,gyökeresen gyök kettővel ide-oda kapkodva a kormányt érdekes lehet,de...nem próbáltam,így nem tud6om milyen. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174633) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Sziasztok! Ezt a kereket [link] hogy tudom leszedni? Az anyát lecsavartam, de a kerék meg se mozdult. Kell hozzá vmi speckó szerszám?
(Bocs a kép minőségéért, belenagyítottam és ilyen lett :D .)
Most nem tudok olyan képet lőni, ahol le van csavarva az anya, nem nálam van a bringa.

(#174634) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma mentem a bringaúton és egy 65+os autós nem nézett jobbra csak balra és keresztezte az utamat....szerencsére már időben láttam mit művel így megálltam az akkor még a bringaúton keresztben álló autó előtt. A sofőr még akkor sem nézet jobbra ezért csaptam egy hatalmasat a kasznijára....egyből kipattant az autóból ijedtében :) Még neki állt feljebb....amit nagyon utálok. És ilyen taplókkal van tele az ország sajnos. Mondtam, hogy megspóroltam neki egy komoly költséget és magamnak egy kórházat.....még akkor is ugatott, de ott hagytam. Visszanézve láttam hogy a karosszériát vizslatja a barom. Remélem tanult ebből....bár kicsi az esély rá mert ezek már nem változnak. Többször biztonságosabb az autóút mint a bringaút....tapasztalatom szerint

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174635) ivana válasza chubby2o6 (#174633) üzenetére


ivana
Ármester

Szia!

Ez mi? valami tricikli?

(#174636) vallas


vallas
senior tag

Országútiba, milyen fékbetétet ajánlatok, ami jobb mint a gyári shimano?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#174637) xy.zsolt válasza vallas (#174636) üzenetére


xy.zsolt
őstag

állítólag swissstop jobb...de nekem még nem volt

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174638) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#174637) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem a Shimanonál minden jobb. :DDD ...legalábbis felnifékhez.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174639) FerNandor


FerNandor
őstag

A biciklisták (TdF) borotválják a lábukat? Egy-kettőnek viszont elég nagy szakálla van... Némelyek meg olyan szemüvegben tekernek, mint egy szélvédő. Akkor ennek mi értelme ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#174640) ivana válasza vallas (#174636) üzenetére


ivana
Ármester

A shimanonál bármi jobb, valamiért nagyon ótvar félbetéteket használnak. Ha viszonylag olcsón akarsz jót akkor kool stop, ha drágát akkor swisstop.

(#174641) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#174638) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Kerülöm az esőt ahogy tudom....szárazon nem volt gondom velük

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#174642) chubby2o6 válasza ivana (#174635) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Igen [link]

(#174643) vallas válasza vallas (#174636) üzenetére


vallas
senior tag

Igen, felnifék

Szóval akkor kool stop, és swisstop, köszönöm rákeresek... :R :R :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#174644) Hasaggymeg válasza FerNandor (#174639) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem a légellenállásért borotválják hanem a masszőrnek próbálnak segíteni,aki szerencsétlen bele kellene kenje azt a sok sz@rt a dzsumbujba minden nap.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#174645) Alg válasza FerNandor (#174639) üzenetére


Alg
veterán

Nem csak a légellenállás miatt - részben szokás, részben mert esés után gyorsabban gyógyul és könnyebb a sebet tisztítani, részben hogy a masszőrnek könnyebb legyen átgyúrni őket.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#174646) FerNandor


FerNandor
őstag

áá köszönöm a felvilágosítást :) így már más.
Mobilos appból melyik most a legjobb? Stravát eléggé szidják a play áruházban.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#174647) ggeleven válasza FerNandor (#174646) üzenetére


ggeleven
őstag

Mire keresel appot? :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#174648) FerNandor válasza ggeleven (#174647) üzenetére


FerNandor
őstag

Megbízhatóan rögzítse a tekerést indulástól leállításig, egylőre bluetooth-os pulzusmérő nélkül.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#174649) bringasisti válasza FerNandor (#174648) üzenetére


bringasisti
őstag

Polar Beat

BENEFON DELTA--------N8

(#174650) Alg válasza FerNandor (#174648) üzenetére


Alg
veterán

Endomondo?
Mostanában nem nagyon használom, régebben jó volt.
Komoot még amit most nagyon nyomnak, de nekem nem jön be annyira, bár ha nem akarsz útvonalat tervezni rajta akár jó is lehet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.