Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132551) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Valakinek van esetleg thule upride 599 ? Érdekelne vélemény. Azon kívűl, hogy kicsit drága.
Legolcsóbb 53k amit találtam.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#132552) 6030D válasza jjeahh (#132549) üzenetére


6030D
Ármester

Ha elmegy az erő, az kaja- vagy vízhiány. Izó, só az azért kell, hogy ne görcsöljön be az izom. Ha energia kell, akkor egyszerű: meg kell nézni miben van sok. Bringával óránként 5-800 kcal-t égetsz, a felét azért jó bevinni.
Én High5 zselét (1 db/45-60 p), Biotech Multisalt-ot (szétszedve, feloldva, 2-3/verseny), Biotech Multi hypnotic drinket (placebo, szörp) és Biotech karnitint (2-2,5 g/verseny) teszek a gumibogyó szörpbe. Másik kulacs sima víz. Óránként 0,7 l.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132553) jjeahh válasza 6030D (#132552) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Ránézek ezekre mit tudnak :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132554) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Wow, te aztán mélyre ástad magad kaja témában. :0

(#132555) 6030D válasza IMIIKE1998 (#132554) üzenetére


6030D
Ármester

Ki, én? Ez nem szentírás, nekem ez vált be. Sőt, ez a tavalyi, idén lehet, hogy jön új dolog, ha elém kerül (2 óra után kellene már aminót is tolni...).
Ismerek olyat, aki nem eszik semmit egy 3 órás maratonon, csak vizet iszik, esetleg egy gél a felénél. Mindenki más, ki kell tapasztalni. Talán egy triatlonos doktornak az előadásában volt, hogy a versenyek nagy részben az étkezésről szólnak. Meg kell tanulni enni. Ott nyilván még fontosabb, mert egy ironman 8-10 órát megy. De mindent be lehet/kell gyakorolni.

Ja, és van olyan, aki szerint ez az egész hülyeség, és nem ezen múlik. Pl nagybátyámtól is ezt hallgatom, hogy az ilyen műkaják, pulzusmérés, karbonbringa az humbuk, menni kell, meg érzed. És 50 évesen gyorsabban fut bármilyen távon, mint én (jó, ő fut, én néha, de akkor is).

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132556) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
A soha véget nem érős lámpa témát dobom be :D
Már majdnem megtaláltam a tökéletes hátsó lámpát: qva drága. Viszont ez se az igazi (ennek a jóval olcsóbb verziója: [link]).
Találkozott már valaki olyannal, mint ami a linke(ke)n van, olyan verzióban, amin volt prizma is?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#132557) Zsohi válasza CaNNa3IS (#132551) üzenetére


Zsohi
őstag

Nekem egy mezei Thule Freeride 532 van és a nagy 16+ kilós DH vasat hurcolászom ide-oda vele, eddig minden probléma nélkül. Megbízható gyártótól véve olyan mindegy melyiket választod, főleg, hogy legyen az akármelyik nem árt óvatosabban hajtani a verdát, ha egy ilyen fent van a tetőn.

(#132556) TomMusic: Hátulra minek ilyen fényes lámpa, ki akarod nyírtani magad? Egy gyertya is elég lenne, hogy ne csapjanak el, szerény véleményem szerint. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#132558) flash- válasza trialboj (#132520) üzenetére


flash-
veterán

köszi, innen én nem tudom sajna letölteni play link halott:(

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#132559) IMIIKE1998 válasza 6030D (#132555) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Értem. Hát én is azok közé tartozom, aki max. egy kulacs vizet visz bringázni, de nyilván, ha 2 óránál többet mennék egyszerre, kellene valami csoki, stb. De van ebben valami, hogy ha egyszer megszokod, akkor utána már nagyon érzed majd a hiányát. Régen én még vizet sem vittem, most fél óra után már kellemetlen nélküle. :D

(#132560) TomMusic válasza Zsohi (#132557) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja nem a fényerő a lényeg (sőt, nekem nem kell hogy erős fénye legyen), hanem a kialakítás.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#132561) Hasaggymeg válasza 6030D (#132546) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak beakadt a váltóba és nem vette észre. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132562) Ákkk válasza 6030D (#132450) üzenetére


Ákkk
addikt

Master van 2x11 volt amikor vettem most gx 1x12 képet nem tudok most. A jelenlegi melom miatt 2 hónapot több ezer km-re van tőlem mindkét bringa sajna.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#132563) pc360


pc360
addikt

Trust Performance villa [videó]

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#132564) Ákkk válasza TomMusic (#132556) üzenetére


Ákkk
addikt

Nekem ez van

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#132565) TomMusic válasza Ákkk (#132564) üzenetére


TomMusic
őstag

Tartókonzol nélkülit keresek. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#132566) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Amúgy akik mondták, hogy jó a betétes nadrág: Tényleg az, montira legalábbis biztosan. A legjobb, hogy nem kell kiállni minden kis kátyúnál, huppanónál, hogy ne törjön fel a tojás a nyergen. Továbbá ugye a kényelem. Nem fáj annyira a hátsó fele az embernek, az izzadtság sem olyan zavaró. 6k-t bőven megért ez az 500-as btwin gatya. :)

(#132567) pc360 válasza TomMusic (#132565) üzenetére


pc360
addikt

Infini hátsó lámpák: I-260R LAVA ••• I-261R MINI LAVA ••• I-461R2 SWORD

Mindegyik tölthető és saját gumis csatolóval bírnak. Remélhetőleg még lehet kapni itthon, ezek nem olyan drágák. Nálam mindig baromi lassan tölt be az oldaluk.

Prizma helyett pedig használj fényvisszaverő pántot az első és a hátsó vázháromszögre biggyesztve! Ezek minden oldalról látszanak. Elöl valami világos, hátul pedig narancsos színben, így már csak abból is látni, hogy merre haladsz. Városi közlekedéshez szerintem a legjobb választás. Ezt a funkciót nem tudod egy hátsó lámpán lévő, küllő- vagy pedálprizmával visszaadni. Egy mozdulat ezeket a pántokat is leszedni, de éjjel fontos a meglétük.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#132568) Ákkk válasza TomMusic (#132565) üzenetére


Ákkk
addikt

Nekem tartókonzol nélküli volt ez előtt többet nem akarok olyat terepen leesett azt a kerék bedarálta a lámpát...

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#132569) pc360 válasza Ákkk (#132568) üzenetére


pc360
addikt

Nekem pl. olyan van, ami tépőzáras: klasszikus Blackburn Flea 2.0. Az meg sem moccan tartókonzol nélkül, akárhogy téped. Tudom javasolni, az enyémet már vagy 5+ éve használom, és még mindig faszán tartja a kakaót. Ennél nem igazán kell több hátsó villogóként. Tartja az árát, ma már ez a 8k nem olyan vészes érte.

Elöl nekem is konzolos van. Az tépőzárral rögzíthető a kormányszár közepére (akár alulra): I-273P MICRO LUXO. Abba csak be kell pattintani a lámpát, és a magassága állítható a konzol csuklószerkkezete miatt. Mivel a kormányszár aljára pakolom, így nem zavar a fénye. A lámpa elején van 1-1 kis rés, ami oldalirányban is láthatóságot biztosít. Imádom ezt a megoldást, városba ez is bőven elég a legkisebb fényerőn. A méretéhez képest szeirntem ez az egyik legerősebb lámpa.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#132570) jjeahh válasza TomMusic (#132556) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Knog Blinder-ek asszem prizmások.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132571) Hasaggymeg válasza pc360 (#132563) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes,engem a sok forgó,mozgó rész ami elrettent,csakúgy mint egy össztelósnál.Lehet jó,de a karbantartási igény megakadályozhatja elterjedését...még jó,hogy olcsó. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132572) pc360 válasza Hasaggymeg (#132571) üzenetére


pc360
addikt

Engem ilyen szempontból mondjuk jobban zavar egy kizálólag egy irányban mozogni képes lötyögő olajszutyerák egy rakás szeleppel, a sérülékeny lábbal, meg a szimmeringekkel, amiknek muszáj jól záródniuk. Akkor már inkább pár forgáspont. De attól én se félek, hogy hirtelen felindulásból rendelek párat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#132573) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

(#132574) SSJmeszes válasza Runner_fxr (#132573) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Leváltod a pedelecet!? :DDD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#132575) Massmurderer válasza Runner_fxr (#132573) üzenetére


Massmurderer
őstag

Volt ilyenem,kékbe :)

(#132576) Because


Because
őstag

ti melyik gumit választanátok az alábbiak közül?

rosebike: rabid rob, smart sam, race king, x king, double fighter III

túlnyomó részt aszfalt, mellette ösvények

[ Szerkesztve ]

(#132577) vendingo válasza Massmurderer (#132575) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem csak annyi emlékem van róla, hogy narancsszínű gumi volt rajta és első utamon fának mentem vele. (A gumit néztem rajta :) )

Because: nálam a smart sam nagyon kopott aszfalton. RR jobban bírta.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#132578) jjeahh válasza Runner_fxr (#132573) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálunk menő egy román márka, annak is vannak érdekes bringái :D Pl:

(kép alatt linkek)
A divat ilyen, általában nem az észérvek diktálnak :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132579) jjeahh válasza Because (#132576) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én talán a race king-et vagy a double fightert venném, rapid rob szerintem gyengus, smart sam kőnehéz. Ha többet mész ösvényeken előbbit, ha többet aszfalton, utóbbit... asszem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132580) Hasaggymeg válasza pc360 (#132572) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem néztem végig,de ebben nincs olaj,szelepek meg hasonlók?...csak nem elasztoméres. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132581) Zsohi


Zsohi
őstag

Na es ez? Amiota meglattam a New World Disorder 4-ben azota vagyakozom erte. :))

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#132582) jjeahh válasza Zsohi (#132581) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Forward geometry :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132583) Hasaggymeg válasza jjeahh (#132582) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Way forward geometry.😂

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132584) 6030D válasza Hasaggymeg (#132463) üzenetére


6030D
Ármester

53/1400/3,5 óra lett. Gül baba "kitekerve" (volt egy autó, le kellett szállni, majd visszaülni... :(( ).
Majd rakok képeket, nagyon jók az utak.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132585) -=RelakS=- válasza Zsohi (#132581) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Milyen szar csopper már... Hátra legalább tizenhúsz centi széles kerék kell, nem? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#132586) Massmurderer válasza -=RelakS=- (#132585) üzenetére


Massmurderer
őstag

Én elsö villát még toldanám vagy 3m-el mert szebb lenne :DD :DDD

(#132587) Hasaggymeg válasza 6030D (#132584) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Visszaülni 20%-on olyan mintha még tekertél volna 30-50 métert felfelé,főleg ha nehezen megy újra elindulni.Terepen,ki-ki pörögve,durván leszívja az aksit. :( Nejem futott,én így a nagymarosi Fehérhegy utcán tekertem ki lányommal,majd mentünk a félmaraton fordulóhoz Zebegénybe,aztán vissza már az úton,mert a naccsága már nem akart erdőt látni többet. :U .Az az utca vége van vagy 25-30%-os (meg is kérlek nézz utána ha tudsz),így amíg lányom kitolta a végét én visszaereszkedtem és az utolsó legmeredekebb 100 métert kihajtottam újra.Érzem is térdeimen,de így nem lett sok,csak kevés és nehéz. :( Szerintem is tökéletes az erdő,1-2 helyen volt elkerülhető sár,jót is tett az eső a már túl poros-homokos utaknak.
1400 az jó :C ,nem tudom mikor lesz alkalmam hasonlóra,folyton más készítí a 7végi programot. :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132588) 6030D válasza Hasaggymeg (#132587) üzenetére


6030D
Ármester

A vasút alatt át és balra fel utcára ír 16%-ot a Strava, mást nem mutat. Viszont a Natura Hillhez fel van valami combos emelkedő, én nem voltam, de már mesélték, hogy jó.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132589) deny330


deny330
aktív tag

Valaki nagyjából tisztában van azokkal az útvonalakkal, amiket engedély nélkül nem használhat halandó bringás? Gondolok itt a honvédségi útvonalakra és területekre. Eplényből Veszprém fele van egy erdei útvonal (itt-ott alig pár méterre a főúttól) amit azért viszonylag rendszeresen használunk haverokkal. Kíváncsi lennék, hogy ez az útvonal engedéllyel használható-e csak?! Ezt valahogy ki lehetne deríteni? Mert pl OpenStreetMap-on nem ír semmi különlegeset, csak, hogy földút. :F

A piros vonallal jelzett útvonalak lennének azok. Google Map
Open Street Map
Teljes útvonal Eplény - Gyulafirátót: Google Map

Múltkor haverba bele kötöttek az erdészek Rátótnál, hogy arra fele nem szabad menni. Nem tudom, hogy félre érthették-e esetleg, vagy hogyan történt, mindenesetre zavar a dolog. Nem szeretném, hogy engemet is megállítsanak. De infóm meg nincs arról, hogy valamit sértenék azzal, hogy ott bringázok. :F

[ Szerkesztve ]

(#132590) Napfénysüti

Mentünk ma egy fasza 136 km-es karikát jó kis csapattal. A tempó néhol elég gyilkos volt, jól el is fáradtam.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#132591) TomMusic


TomMusic
őstag

Köszi a lámpás válaszokat, megnézem őket! :K
Más: tudtok ajánlani Budapesten (Budán) szervizt, ahova el tudom vinni az MTB-met? Most hétvégén kicsit rendbe raktam a bicót (letakarítottam a dzsuvát, láncot is beáztattam petróba, újrakentem, első-hátsó gumit megcseréltem..). Viszont a mai körön úgy felmérgeltem magam, hogy elment még az élettől is a kedvem: az első féktárcsa (hidraulikus fékek) beér a fékpofákba, és akármit csinálok, roppant idegesítő hangja van. Egyszer már megállapítottam, hogy valószínűleg az okozza, hogy a dugattyú(?) nem megy vissza a helyére teljesen (+ lehet nem teljesen egyenes a tárcsa). Szóval ezen kellene segíteni (már az se érdekel, ha új féket kell felrakni). Illetve kezd egyre több helyről kattogó-recsegő-ropogó hang jönni, szóval egy általános átvizsgálás/generál is ráférne a vasra.
Eddig 6ezer km-t raktam a bicóba (használtam vettem, de talán párszáz km lehetett benne), és gumin (illetve 1x cseréltem láncot) kívül mást nem kellett cserélni.
Előre is köszönöm. :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#132592) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Apááám...Bettiol mekkora győzelmet ért el ma a Flandrián....és még csak ki sem hajtotta magát ránézésre....én szarabbul néztem ki ma a 110km után :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#132593) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, tapasztalat 1: ma lejöttem egy gyökeres DH pályán, hát... XC-nek picit sok, le kellett engedjem a nyerget is, hogy ne zavarjon csigatempóban csordogáltam lefelé :DDD . Mondjuk XC-s szemmel értelmét sem láttam, mert visszamászni nem lehet ;]
2: a haveromnak is beszámoltam a guminyomásos vitáról, gyorsan le is csekkoltuk a gumijait, elöl 1 bar volt, hátul 1.45, kb ennyivel ment eddig. Mivel ő 96kg, emlékeim szerint neki a kalkulátorok 2.2 + 2.4 bart ajánlanak, felpumpáltuk annyira és ma úgy jött velem. Első blikkre azt mondja, hogy ráz, megpróbálja 2.0 + 2.2 baron :D
3: most, hogy már megszoktam a Recon RL 2019-et, kipróbáltam újra az XC 30-at, azért éreztem már, hogy gyengébb. Pl. a becsúszók felületkezelése nem ad olyan smooth érzést és 100-ból 80-at mozog max. Kíváncsi lennék egy 2019-es Reba milyen lehet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132594) Hachiko95


Hachiko95
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni teleszkóp ügyben.
Váltani szeretnék rugós XCM-ről, 3 fajtát néztem ki, mind 100 mm-es:

ROCK SHOX RECON SILVER TK
ROCK SHOX RECON RL 2019,
MANITOU MARKHOR

Azt sejtem, hogy az új Recon RL, jobb mint a TK, de hogy viszonyul a manitou-hoz?
Másik kérdés, hogy egy 26-os kerékpárba(vázba) menne, de a recon RL csak 27.5 és 29-esbe van.
Viszont a 26-os TK recon és a 27.5 RL recon közel ugyanolyan hosszú, igazából 4mm-rel rövidebb a 27.5-es.
Offset a 26-osnál 40 mm, 27.5 42mm, tehát az sem nagy különbség.

Vállalható egy 26-os vázba az említett 27.5-es teleszkóp?

(#132595) gabro0 válasza Napfénysüti (#132590) üzenetére


gabro0
őstag

Úgy nézem egyedül te öltöztél össze a bringával :D

(#132596) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Na kinek hogy tetszik az új PH külső? :D

(#132597) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Ilyen még szabad venni? 50-es váz, 24-es kerekekkel, de belemegy a 38-as gumi is.

(#132598) jjeahh válasza 6030D (#132584) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az már elég király szintecske, ebből már látszik, hogy arrafelé is van bőven amit megmászni :K. Mi a Naskalat-on mentünk hasonlót novemberben, ami a csíki havasok legmagasabb pontja.

Hachiko95: Nem tudom van-e értelme egy 26-os vázat ilyen drága alkatrésszel fejleszteni. Persze a te döntésed meg minden és ha úgy érzed igen, akkor hajrá, de ha a többi alkatrészed jó, akkor én valszeg előbb vennék egy 27.5 vagy 29er vázat, esetleg egy olcsó használt belépő bringát, aminek a geoja jó, a régiről átraknám a cuccokat, majd arra vennék egy jó telót. Vagy valami ilyesmi... :D . A recon rl mellett én a recon silver tk-t inkább hanyagolnám, a manitú nem tudom milyen. Azt a 2019-es recon rl-t kb. novembertől használom, én nagyon elégedett vagyok vele még a rockshox tora tk után is, az xcm után egy teljesen más dimenzió lenne neked :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132599) Hachiko95 válasza jjeahh (#132598) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Igen, megfontoltam az új kerékpárt is, de igazából a jelenlegivel meg vagyok elégedve kivétel a teleszkóp.
A mostanim 2019-es utódja 300K (suntour XCR-rel), amire meg szívesen váltanék és igazi előrelépés lenne több szempontból az 400-500K, de annyit nem szeretnék most kiadni.

Eddig a Recon RL a befutó, az tetszik nekem is, csak kérdés, hogy technikailag ez így kivitelezhető-e, mert specifikációkban elég közel van a 26 és a 27.5-es teleszkóp.

[ Szerkesztve ]

(#132600) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Mai történet.
Hüvösvölgy felé elhagytam a Sigma Mono hátsó lámpámat. Figyelmetlen voltam rosszul rögzítettem.
Ez eddig érdektelen.
Az viszont nem, hogy egy kisebb kerékpáros társaságot hagytam el amelynek a férfi tagja a kutyahordozóval, kutyával együtt padlógázon utánam vágtatott és kezembe nyomta a lámpámat. :)
Történet vége.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.