Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132901) ZolkoW válasza Napfénysüti (#132899) üzenetére


ZolkoW
őstag

Holding, főépület ;-)

(#132900) haiiro_o : úgy van, szerencsére a hegydombhoz közelebb lakom :)
éjjel nincs nagy élet, nem tudom, mikor voltál :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#132902) haiiro_o válasza ZolkoW (#132901) üzenetére


haiiro_o
tag

Reggel mentünk este felé jüttünk, de már évekkel ezelőtt és azt hiszem hétvége volt..

(#132903) flash-


flash-
veterán

üdv

kerékpárnál melyik pulzus zóna táblázat az elfogadott?

mert ahány oldal, annyi féle,

cycingweekly és bikeradaron egy féle,

akkor másutt megint más véle,

vélemény?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#132904) bringasisti válasza flash- (#132903) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy f@szság az egész. Nekem tavasszal 140 ősszel 130 ugyan azon az úton ugyanazon a tempón. Figyelembe véve hogy én már egy másik korosztály része vagyok

BENEFON DELTA--------N8

(#132905) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.

nincs valakinek új eladó Schwalbe Racing Ralph 26 x 2.25 ?
vagy honnan lehet ilyet venni még itthon? egyszerűen 26" -os méretben fellelhetetlen, mindenhol már a 29" -est nyomják.

tippeket köszönöm! :)

(#132906) Csokicsibesz válasza flash- (#132903) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Mindenkinek mások a pulzus zónái. Ha van pulzusmérőd akkor be kell mérni a minimum és a maximum pulzusszámot, a zónákat abból lehet kiszámolni. Az én órám ebből a kettőből számolta ki a többi zónát szerintem korrektül.
Nyilván nem 100%-os pontosságú, de hobbi tekeréshez teljesen jó.

(#132907) bringasisti válasza tomyka74 (#132905) üzenetére


bringasisti
őstag


Ha nincs más

BENEFON DELTA--------N8

(#132908) tomyka74 válasza bringasisti (#132907) üzenetére


tomyka74
senior tag

ezeket én is látom csak én tré vagyok íbéjes vásárláshoz, azért keresek itthon.

(#132909) Atke válasza Hasaggymeg (#132874) üzenetére


Atke
senior tag

Köszi, közben megtaláltam angolul (coaster brake) a kontrás agyat,és úgy volt leírás :)

(#132910) bringasisti válasza tomyka74 (#132908) üzenetére


bringasisti
őstag

Perfekt beszélek magyarul még nekem se okoz gondot.

BENEFON DELTA--------N8

(#132911) flash- válasza Csokicsibesz (#132906) üzenetére


flash-
veterán

a max min megvan, a kérdés az lenne hogy melyik táblázat ami jó?:)

mert ahány féle annyi féle felosztás,érték:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#132912) trialboj


trialboj
őstag

Hétvégén alkottam még 1 csodás kis rámpát, egy elhagyatott sínpár átszelésére, mert kinek van kedve leszállni.

Új nyomvonalat is "kitapostam" hozzá, hogy lendületből át lehessen zúzni, és legyen kis érdekesség mikor nagy sebességgel átérsz a kavicsos leejtőre a másik oldalon. Nyilván egyből élesben próbáltam ki, és sikerült is úgy odaverni a nagy tányért, hogy 1 fog szinte eltűnt, 2 pedig lefeleződött. Egy nagyobb kaviccsal egyengettem rajtuk kicsit, szinte jobb mint volt :)) gyárilag is vannak ilyen tompa fogak, most adtam hozzá még egyet :C

A bringa nagyon szépen átgurult (volna üresen) ahogy azt a mérnöki zsenim kiszámolta, csak azt nem számoltam bele, hogy a hátsó tag, miatt a bringa közepe lejjebb is kerülhet és kerül is, egy ilyen huplis terhelésnél, így az már lekoppant.

btw az első terv az volt, hogy viszek két L alakú lécet, és oldalfallal, földel és kaviccsal egy rendes kis rámpát építek, nem csak 2 ilyen buckát, de a haverok azt mondták, hogy felesleges, mert úgyis elviszik onnan. Na ezek után muszáj lesz rendesen megcsinálni, a sín talpfájához szépen le lehet fogni, max elfúrom a rögzítő csavarok fejét ;]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#132913) motoflug válasza ivana (#132873) üzenetére


motoflug
őstag

Holnap körbefotózom. Mit fotózzak pontosan, ahol látszik, hogy melyik Mistral?

(#132914) Massmurderer


Massmurderer
őstag

[link] na nem kell csapágylehúzó :) Rendeltem ilyet :DDD

(#132915) xy.zsolt válasza Csokicsibesz (#132906) üzenetére


xy.zsolt
őstag

a minimumot rögtön ébredés után méred, még mielőtt bármihez is fognál....vagy nap közben, amikor nyugi van?...mert én utóbbit pont ma mértem tekerés előtt és 53 volt. A maxhoz még kell találnom egy folyamatosan durvuló emelkedőt :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#132916) Csokicsibesz válasza flash- (#132911) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Mondom nekem az órám számolta ki az értékeket, én azt használom.
De ez kb. klappol azzal is amit én számoltam.
Én 6 zónára osztottam fel a recovery az 1. kb. 60-65% között van.
2. 65-75%
3. 75-82%
4. 82-89%
5. 89-94%
6. max pedig 94% felett.

xy.zsolt: Én úgy tudom, hogy a minimumra az abszolút minimum értéket kéne nézni: ez az ébredés utáni fekve.
Mondjuk én nem ezt mértem be, hanem egy sima nyugalmi helyzetet napközben.
A jobb computerek vagy órák tudnak olyan "edzésprogramot" ami segít meghatározni a zónáidat.
Ebben a videóban vannak tippek a témában: [link]

[ Szerkesztve ]

(#132917) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#132915) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mikor 4,40kor megszólal az ébresztő egyből 100 a pulzusom,fel sem kell üljek hozzá. :DDD

Más...ma megcsúszott spéci bevonatos Jagwire Mountain Elite bovdenem a hátsó váltóban,így elmentek sebességeim,multitúl rulez,aztán egy gyökeret sikerült NEM kimozogni és kisebb infarktust is okozható csattanással eltört a BBB Vanguard nyergem,majd elkapott az eső és leereszkedett az első gumim az 5-6 felszedett királydinnye tövis kettő hosszabbikjától.Itt a vége. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132918) ny.janos válasza ny.janos (#132808) üzenetére


ny.janos
tag

Sziasztok!

Lassan az agyatokra megyek, de remélem még van türelmetek. :)
Azt már eldöntöttem, hogy montis SPD-t veszek (M-520 vagy M-530 lesz a befutó a javaslatok alapján). A pedállal nem is vagyok bajban, mert azt bárhol megvehetném, viszont a cipő a méret miatt nem ennyire egyszerű, lévén még soha nem használtam kerékpáros cipőt. Lévén, hogy a mozgásvilág tesztnapra (ha összejön) el kívánok menni, addig jó is lenne legalább 1-2-szer használni is. Viszont a méret kipróbálás hiányában a netes vásárlás nem jó opció. Vidékiként a Decathlon lenne az ideális, ahol ki is tudom próbálni a cipőt. (Vagyis a Specialized egyelőre elmarad - ott ha jól látom nem kapható).

SPD rendszerhez melyik cipőt javasolnátok a Decathlon kínálatából az eddig írtak (hobbi felhasználás - várható séta részek közbeiktatása miatt a normál cipőtalp kialakításához hasonló a preferált)) figyelembevételével?
A méretválasztásnál mire kell figyelnem, hogy 2 nap múlva ne kelljen azon rágódnom, hogy eggyel nagyobb/kisebb méretet kellett volna vennem?

Válaszaitokat és az eddigi tanácsokat is köszönöm! ;)

(#132919) ivana válasza ny.janos (#132918) üzenetére


ivana
Ármester

M520-at érdemes szvsz, a M530 nehezebb és drágább :) A decathlonban a legolcsóbb 8000-ért.

[link] Nekem ez van, szerintem jó cucc. Ez és a shimano MT34 között élőben nem sokat fogsz vacilálni, ez sokkal jobban néz ki, és tépőzáras. Most jön az új verzió, azt 2000-rel drágábban adják. Nekem a mérete ugyan az mint, minden más decathlonos cipőnek 43-as. Szóval itt nincs baromkodás a méretekkel.

(#132920) Because


Because
őstag

kellett a 36-os tányér a gépre, sokkal jobb a kiosztás így nekem, 36x11-36. viszont a kenda khan külső nem való terepre ha valaki arra akarná :DDD

(#132921) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Nyereg téma:
Azóta megnéztem a Selle Italia X1-es nyergét, de nekem túl puha lesz szerintem.
Nincsen valami ehhez [link] hasonló keménységű, nem gél tömésű?(Olcsón.) Ez gyakorlatilag teljesen kemény, minimális szivacsréteg van benne.

[ Szerkesztve ]

(#132922) TomMusic válasza Because (#132920) üzenetére


TomMusic
őstag

A villa gyári? Rugós vagy levegős?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#132923) Because válasza TomMusic (#132922) üzenetére


Because
őstag

igen, ezzel jött egy RS XC30, rugós

(#132924) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#132921) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te hol vetted a BBB-t,kell újat vegyek. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132925) Zsohi válasza Hasaggymeg (#132917) üzenetére


Zsohi
őstag

A tegnapom... Most akkor lehet beszélni róla ki járt rosszabbul. :DDD :(

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#132926) xy.zsolt válasza ny.janos (#132918) üzenetére


xy.zsolt
őstag

minden cipő eltérő méretezésü…..ha egy tanácsot elfogadsz akkor akkorát veszel amibe ha belebújsz akkor a mutatóujjad ha szűken is de befér a sarkad és a cipő belső sarka közé....és persze ne nyomjon sehol mert egy jó cipő tágulni már nem fog.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#132927) flash- válasza Csokicsibesz (#132916) üzenetére


flash-
veterán

köszi!

amúgy az mennyire gáz, hogy elől 38-hátul 18(vagy 15) ös tányéron tekertem 80-85ös fordulatszámmal 1 órát, szinte végig , 170es átlagpulzussal?

akkor nagyon tré a keringésem?
(mondjuk 15km/h szél fújt szembe, oldalról)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#132928) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#132924) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ebike-ról rendeltem. Mi történt? :0

(#132929) Ákkk válasza ivana (#132919) üzenetére


Ákkk
addikt

Ez egy kényelmetlen cipő mt 34 szerintem sokkal kényelmessebb.
Ráadásul a btwin széles lábfejre pld.nem is jó vagy 2 számmal hoszabbat vesz az user.

Ny.János

[ Én most ezt venném ] jobban szellőzik és ha nem jön be az spd, platform pedálra is el tudod használni és kényelmessebb a sétákra is..
Bemész a boltba próbáld fel sétálj benne érezni fogod melyik a kényelmes, amelyik belebujáskor kényelmetlen az mindig is az lesz.
Mivel nem volt spd-d ne a legmerevebb cipővel kezd a fűzős szerintem jobb kezdésnek főleg ha nem csak tekeréskor használod.
Ha a lábméreted tudod cm-ben akkor nincs gond a mérettel de a számozás alapján Shimano esetén 1 mérettel nagyobb kell. Én az 520 pedált ajálom igénytelen szerkezet olcsó és rettentően sokat bír.A pedál rugóját a leggyengébre állítsd és sík forgalom mentes területen próbálgasd a tekerést és kioldást
Egyébbként a legjobb tekerésre való cipőkben nagyon kényelmetlen sétálni mert iszonyú merevek de viszont hatékonyak tekeréskor de ha egy ilyen merev cipőben sétálsz akkor tönkreteszed a lábad.
Majd ha a következő cipőt vásárolod akkor érezni fogod mit is szeretnél és addigra megszokod az spd-t ami jó cucc.
Jó tanács:
Kölcsön teszt bringával 1-2 alkalom után ne spd-vel akarj menni mert ha nem bírod kicsatolni és borulsz az lehet drága mulatság lessz.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#132930) bulikavagyok válasza ny.janos (#132918) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az 520-as pedál tényleg best-buy - ahogy felettem is írják - tényleg elpusztíthatatlannak tűnik.

Nekem egy ilyen Shimano XC cipő volt az első SPD-s cipőm, és egy borulást leszámítva (amin szerintem nem sokan tudnak megúszni) nagyon gyorsan megszoktam. Járni tényleg nem a legjobb benne, de ezt leszámítva én bátran ajánlanék bármilyen hasonlóan merev cipőt "kezdő" patentosoknak is. Ja igen! Shimanoból tényleg minimum egy méretettel nagyobbat kell venni. Én a 45.5-es lábamra 47-es cipőt vettem (természetesen külföldi webshopból próba nélkül). Illetve figyelj a "W" jelölésre is ha az átlagosnál szélesebb a lábfejed.

[ Szerkesztve ]

(#132931) 6030D válasza Hasaggymeg (#132917) üzenetére


6030D
Ármester

Napsütés, full rövid cucc, ború, zuhé, Dkeszi Tescónál napernyő alatti álldogálás, csitul, ügyintézés, vissza, vizes út, Göd előtt ismét szakad, StLui család integet a kapujukban, begurul, törcsi+esődzseki, esőben haza, Vácon minden száraz, akkor kezd esni. Ez volt a tegnapi napom. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132932) Hasaggymeg válasza Zsohi (#132925) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és akkor még ráadásul ott van trudó is nektek. ;]

(#132931) 6030D ...nekem is telefonált zasszony,hogy uzsgyi,mert ott már esik,így beálltam gyorsan egy eresz alá Dunakeszi keleti 6árán,de 10 perc múlva sem esett így elindultam...hazafelé be a felhő alá ami a város nyugati része fölött dekkolt és szakadt belőle az eső. :U Állítom,hogy ott Fót felől,keleten,2 óra múlva sem kezdett el még esni. :( Idén voltam először rövidben alul,felül,esőköpeny nélkül....de ha ez a Lajos ilyen rendes,én is arrafelé fogok ezentúl bringázni minden borús napon. ;]

(#132928) IMIIKE1998...túl gyorsan ereszkedtem és egy huplit rosszul mozogtam ki,így lefele érkeztem mikor a nyereg felfele,és akkorát "ültem" egyet,hogy az a bekarikázott pálcatartó műanyag fészek óriási csattanással ripityára tört.Alig vettem észre mi a baj,először durr defektre gyanakodtam,majd,hogy eltört a hátsó kerekem,vagy ne adj isten vázam,de aztán többszöri nekifutásra megtaláltam mi szólt akkorát,főleg,hogy éreztem a nyereg is megváltozott seggem alatt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132933) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Gondolkodok más nyergen is,így kérdem tőletek ismeri-e valaki a Pro Falcon nyergeket?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132934) ivana válasza Ákkk (#132929) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem előtte egy lidls SPD cipőm volt, csak annak szétment a talpa (amúgy egészen sokáig bírta). Na az MT34 merevségben és kialakításban kb. azzal egy színvonal. Miközben a lidls cipőn legalább egy tépőzár van, így még az is jobban tartja a lábat.

Arról nem is beszélve, hogy milyen ótvar gagyi a kidolgozottsága az shimanonak, kb. a 2000Ft-os kínai cipő kinézet élőben.

Nekem széles a lábam, de ez nem okoz gondot, annyi, hogy a legkisebb tépőzárat nem húzom meg annyira.

(#132935) StLui válasza Hasaggymeg (#132932) üzenetére


StLui
veterán

Csak vegyelek észre előtte autózás közben, és fel is kell, hogy ismerjelek :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#132936) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...vagy a Pro nyergeket úgy általában?

StLui... :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132937) Ákkk válasza ivana (#132934) üzenetére


Ákkk
addikt

Nekem volt mt 34 outira nem való szerinem se de trekking szintű felhasználásra megfelelő és jól szellőzik.
A btwinből nincs olyan ami rámegy a lábamra amúgy meg az is gázul néz ki..
Most nw van.
Én egy tépőzáras motoros csizma miatt majdnem elveszítettem a lábfejem ezért csak tépőzárba nem bízom pedig az nem gagyi volt.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#132938) TIstvan4


TIstvan4
tag

szép napot kivánok minden szakértőnek.és nem szakértőnek.

Kérdéssel fordulnék ode.Beszorult nyerehcsövet van esély kivenni.Nekem nem sikerült.Olyan érzésem van mintha összeértek volna.

(#132939) Hasaggymeg válasza TIstvan4 (#132938) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Legutóbb jjeahh fórumtárs gyötört ki egy évek óta reménytelenül berohadtat kerékpárjából,mindjárt felébred és útbaigazít.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132940) StLui válasza TIstvan4 (#132938) üzenetére


StLui
veterán

Jjeahh küzdelme a berohadt nyeregcsővel

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#132941) Hasaggymeg válasza StLui (#132940) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erről jut eszembe,én 2naponta ki kell vegyem mert...reccsen.Folyton törölnöm és kennem kell,ellenkező esetben agyamra megy olyanokat pattog terhelésnél. Ha tudnám segít,azonnal lecserélném a nyeregcső bilincset,de nem tudom javítana-e a helyzeten. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132942) 6030D válasza Hasaggymeg (#132941) üzenetére


6030D
Ármester

Tisztítás után húzz rá outi belsődarabot.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132943) TIstvan4


TIstvan4
tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Ezekszerint nekem is fel kell lészülnöm arra hogy egy évig
gyötörni kell a csövet hogy szétjöjjön
:B

(#132944) Yahhher válasza TIstvan4 (#132938) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ha Csíkszereda felé jársz, vidd magaddal, ott lesz segítség :-)

Üdv B.

(#132945) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#132941) üzenetére


ZolkoW
őstag

biztos, hogy a váz-cső kapcsolat? a nyeregcső feje, meg maga a nyereg is nyekereghet. én az egyik nyeregnél olajoztam a sínfészkeket :P másiknál meg kiderült, hogy nem volt eléggé meghúzva a nyeregcső fejénél, és ezért képes volt billenni, elég hangosan jelezve ezt.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#132946) trialboj válasza Hasaggymeg (#132941) üzenetére


trialboj
őstag

Mivel neked nem ment agyadra a súlycsökkentés, lazán tudom ajánlani, ezt a gumigyűrűt.

De ami szerintem többet számít, ha a vázban a nyeregcső bilincs alatti a bevágásokat leragasztod szigetelő szalaggal. Én minden bringámon ezt használom, és szerencsére egyikkel sincs baj. A fenti gumigyűrűt nem használom, pedig az is jó lett volna múltkor, mikor lejtő előtt leengedtem a nyerget, és mikor visszahúztam végigkarmolta egy apró kavics, ami ott ragadt, azóta hányinger ahogy kinéz.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#132947) TIstvan4


TIstvan4
tag

Olyan mértékben összeért,hogy a nyeregcsövet kifurtam,és a furatba raktam egy rudat hogy megtekerjem
a csövet.Hiába az energia.A rúd elhajlott.A cső belapult.De nem mozdult meg ennek ellenére sem.Ezért fordultam ide.Majd kerékpár szervíz lesz a vége,ha ők vállalnak ilyen műtétet

(#132948) bringasisti válasza TIstvan4 (#132947) üzenetére


bringasisti
őstag

Meg kell ütni egy kalapáccsal lefelé, és ha megindult akkor két ujjal megfogod és kihúzod

BENEFON DELTA--------N8

(#132949) TIstvan4 válasza bringasisti (#132948) üzenetére


TIstvan4
tag

A kalapácson már túl vagyok sajnos.Ha kalapácsoltam megindult a cső behorpadása. De nem mozdult meg Azért köszi.

(#132950) bringasisti válasza TIstvan4 (#132949) üzenetére


bringasisti
őstag

Akkor nem jól ütötted meg. Másképp nem fog kijönni

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.