Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133851) Manitou válasza Massmurderer (#133848) üzenetére


Manitou
addikt

jJa, nem véletlen csak 2x mentünk rajta, az első résznél a füves terepen nagyon figyelni kellett, mert megvezette a kereket, ha kicsit is ki akartál jönni a nyomból., a másik pálya jobban bejött nekünk.

Itt egy egész jól sikerült videó Kálnicáról:
[lKálnicaL]

(#133852) Massmurderer válasza szabolcs.sz (#133849) üzenetére


Massmurderer
őstag

Persze hogy lehet kapni a fékhez cuccot.Még mindig elterjedtebb mint a tárcsafékhez a cuccok.

(#133853) rétisün válasza szabolcs.sz (#133849) üzenetére


rétisün
veterán

alighanem jobban járnál, ha nem a mostani kantiba vennél betétet, hanem kicserélnéd a féket kompletten v-fékre.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#133854) trialboj


trialboj
őstag

Falun jártam, ezt találtam.

A teljes kép.

PC megközelítés

Csak a lényeg

Talán ez az egyetlen bringa amin sosem ültem, mikor még működőképes volt, kis gyerek voltam, később hiányzott belőle a belső, most meg már van jobb :)

Boldog Húsvéti Ünnepeket, azoknak akik még ünneplik.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#133855) ivana válasza szabolcs.sz (#133849) üzenetére


ivana
Ármester

Koolstop roseon vagy ebayen van. Roseon csak fekete van az is tökéletes, most rendeltem ebayről lazacszínűt az állítóla mégjobb majd beszámolok ha megjön.

A kantifékhez való Kool Stop Eagle néven fut.

rétisün: nem járna jobban, a vfék is szar gagyi betéttel és a kanti is teljesen jó ha megfelelő a betét. A fékkarnsem ugyan olyan...

[ Szerkesztve ]

(#133856) tacto válasza ivana (#133855) üzenetére


tacto
aktív tag

+ 1 a jo kis kantifekre, ha jo a betet es jol van beallitva, szuper, arra, amire valo

(#133857) Runner_fxr válasza Manitou (#133846) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kalnica egy kis domb tulajdonképpen, nincsenek nagy szintek, de a pályarendszer jól meg van építve. Hamar leérsz, de hamar fent is vagy. Abszolút élvezhető, Szerintem olyan 15 kört mehettünk, lehet kicsit többet, de persze nem mindig jöttünk le olyan gyorsan.

Ruzomberok is jó lehet, volt ott pár ismerősöm, nekem is tervben volt, de aztán végül nem mentem.
Azért ezt a kamera remegést már nem tudnám megszokni. :)
Rengeteget fejlődött a Gopro a 7-es szériában.

Jó az a csatorna amit linkeltél, azok a srácok elég bolondok. Gyakorlatilag bevállalnak szinte mindent.
Itt is van egy jó videó, így is lehet bringázni Kalnicán. :D

[link]

(#133858) szabolcs.sz válasza rétisün (#133853) üzenetére


szabolcs.sz
tag

köszönöm, ezen én is elgondolkodtam, de:
- ahogy mások is írták, inkább egy jó canti, mint egy belépő V
- ha már csere, akkor jó eséllyel a fékkar is megy a levesbe
Jó állapotú, eredeti LX rajta minden, a hajtókartól az első-hátsó agyon át a váltó és fékszettig. Ha lehet, meghagynám eredeti felszereltséggel, anno a kilencvenes években csak csorgattam a nyálam az ilyen bringákra, kezdő fizuból nem tellett rá. Kicsit visszahozza azokat az időket :) Laza alföldi kirándulásokhoz, meg néha egy kis erdei utakra a Medvesen bőven jó kell,hogy legyen a canti.

(#133859) rétisün válasza szabolcs.sz (#133858) üzenetére


rétisün
veterán

koolstop bike.24-en

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#133860) szabolcs.sz válasza ivana (#133855) üzenetére


szabolcs.sz
tag

A piros koolstopra gondoltam, ha már lúd, legyen kövér alapon, meg megesik, hogy egész napos túrán beesőzik a hegyen. Szépen felcsiszolnám az araya tm18 felnit ,beállítanám a fékeket, kapna új betétet, aztán hadd szóljon :)

(#133861) gabo91 válasza jjeahh (#133606) üzenetére


gabo91
aktív tag

Élmény + távolság a lényeg, nem a tempó az elsődleges.
Mostanival max 100-120km fér bele egy szombati egésznapba (idő + engergia)

Néztem 3 bicajt, most akciósak (még) megnézem, kipróbálom aztán méretre amelyik jó lesz azt választom.
[link] PHANATIC 30 2018 (M-es van csak belőle) 156k (ez a legszinpatikusabb, csak az M-es kicsi lesz szerintem)
[link] LIFE TRACK HE 2018 (56cm) 150k ez is tetszik, és szerintem méretre is jó lehet
[link] PHANATIC 10 red 2019 167k (L-es méret) tetszik a váz kialakítása, itt inkább az a kérdés hogy a +18k-t megéri e, úgy hogy a másik kettő alapáron drágább lenne.

Egyetlen félelmem a tárcsafék....
Ez a bicaj csak jó időben tavasz-nyár-ősz lenne használva, eső/vizes út nem valószínű. Hétköznapi használatra A->B ott a másik. GY-M-S megye Kisalföld :) sík terep... városban nem mozgok, a V fék és tökéletesen elég volt eddig.
Kérdés hogy megéri e a többlet összeget a tárcsa fék. Tárolástól kicsit félek, gyakorlatilag csak a kitámasztóval lehetne tárolni, neki dönteni nem ajánlatos semminek sem, hogy ne séróljön/görbűljön meg a tárcsa.

Így hogy a tárcsafék előnyeit nem tudom kihasználni, viszont macerásabb a tárolás, költségesebb a szervíz.... lehet hogy hagyományos fék jobb lenne...

[link] LIFE ONE HE 2018 134k V-fék

Korábbi kerékpárom is tökéletesen megfelelt csak a 26->28 kerék illetve hátul a 15->11 fogszám a vásárlás oka.

Mit javasoltok? a linkelt bicajokról véleményt tapasztalatokat szívesen fogadnék, illetve a tárcsa vs v-fék témában.

Köszönöm

(#133862) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#133831) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát nekem lejön a videóból is,hogy necces. :DDD

133847Rétisün...rólad beszélgettünk a legtöbbet,hogy ez a sün egy állat,mert annyit megy mint 3 másik fórumtárs összesen. :D

gabo91...ha ugyanannyiba kerül,nem kérdés,hogy hidrós Shimano legyen.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#133863) jjeahh válasza gabo91 (#133861) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha eddig megfelelt a V fék, akkor ezután is meg fog, kivéve ha megszoksz egy minimum M315 szintű hidraulikus tárcsaféket, utánna soha nem akarsz majd visszaváltani. Szerintem a hidrós fékhez nem kell komolyabb felhasználás, teljesen amatőr szinten is teljesen más világ egy montin vagy trekkingen, szvsz legalább akkora a különbség, mint egy rugós és egy jobb levegős teló között... ha nem nagyobb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#133864) Manitou válasza szabolcs.sz (#133849) üzenetére


Manitou
addikt

Én a piros corratec bow fékbetétre esküszök. Még '97 környékén V féknél ezt használtam és nagyon elégedett voltam vele, gyártották csavaros és pálcás kivitelben is, bár fogalmam sincsen lehet e még bárhol beszerezni. Coolstop is jóféle. Azt tudom hogy ez a corratec vicc áron is ment akkor. 700 ft körül, szemben egy coolstoppal ami inkább 3000 volt úgy rémlik. Esetleg még Ritchey , vagy Bike+ is jó lehet.

ebayen találtam corratecet pálcásat: [link]

Bár szerintem jobban jársz ha bemész bringaboltba,ott hátha akad választék emiatt nem éri meg rendelgetni.

Ha a fékerő is számít akkor meg V fékre cseréld inkább, nekem nem túl jó emlékeim vannak a canti fékekről, pedig jóféle fékkarom és fékem is volt (Ritchey Superlogic kar + Shimano STX-RC fékek) , mégse volt sehol fékerőben az utána vett Dia compe V fékhez képest.

Runner_fxr
Jó vid, de profi a rider is :)
Ruzomberokban kb 4000m szintkülönbséget mentünk összesen a fél nap alatt, másnap minden bajom volt. Rendesen fárasztó volt. Az éppen még felépülőben lévő vállsérülésemnek sem tett túl jót akkor ez a fél nap. Megállás nélkül mentünk, mert elég későn értünk csak a pályára. A felvonóban ettünk, ittunk :D

[ Szerkesztve ]

(#133865) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, valszeg a közeljövőben leszek olyan hülye, hogy 7 év kihagyás után vegyek egy okostelefont :DDD . Viszont most esik le, hogy nem tudom hova rakjam majd :DDD . Ti hová teszitek a mobilt, ha nincs mez zseb és nem visztek hátizsákot? "Természetesen" egy phabletről lenne szó, szal nem a legkisebb méret...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#133866) rétisün válasza Hasaggymeg (#133862) üzenetére


rétisün
veterán

na erre aztán igazán kár volt a szót pazarolni, el lehet intézni egy mondatban :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#133867) trialboj válasza jjeahh (#133865) üzenetére


trialboj
őstag

Ha nincs mezzseb akkor rosszul vagy öltözve :))

Runner mondta hogy ő szeret valami futó felsőben tekerni... de azon nincs mez, nem értem hova rakja a telefont. Még ha nem is stravazol egy teló szerintem alap h van nálad, én mez nélkül nem megyek sehova, mert a telefont vinni kell, és az máshova nem passzol.

Am az egyetlen lehetőség a fanny pack
derékhez fordítod és kész.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#133868) StLui válasza Runner_fxr (#133831) üzenetére


StLui
veterán

tavaly novemberben voltunk kétszer is a jó időnek hála, második alkalomtól olyan teniszkönyököm lett a rázós féktávoktól, hogy alig bírtam hazavezetni, úgy fájt a jobb karom (plusz valószínű a vállam alatt is a karomban ott húzódott meg valami, amire azt hittem mostanáig, hogy szakadás, de eljártam streching órára és rendbe jött mindkettő kb 80 %-ban már.

Apropó streching: azóta is járok, 3x voltam, de menni fogok heti 1-2 alkalommal, mert hihetetlen jól érzem magam tőle, amúgy gyerek korom óta brutál merev vagyok, bringán is ülés előtt teszem át a lábam felszálláskor, sportmotoron 5km után rendszeresen begörcsölt a csípőm.

Runner egy fő kérdés: itthonról foglaltál bringát, vagy elég volt ott helyben intézned csak, mert van nekik elég?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#133869) zsocy válasza trialboj (#133867) üzenetére


zsocy
őstag

Vannak ezek a karra csatolható tartók is, de én meghülyülnék ha rajtam lógna tekerés közben.
Vagy az is jó ami nekem van, egy Aliról rendelt váztáska. tudom hogy sokan itt az ilyesmit rondának tartják, de nekem jól elfér benne a multiszerszám, pótbelső, kulcs és telefon is.

(#133870) Toobee válasza jjeahh (#133865) üzenetére


Toobee
veterán

Én mióta Deuter táskával tekerek, eszembe se jut, hogy hátizsákot kéne venni. Van 1,5 és 2,5 literes is, neked szerintem elég lenne a pici. Telefon, pumpa, mindenféle szerszámok, egy kis kaja, lámpa simán elfér benne. Háthoz fordítom, így nem zavar tekerés közben.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#133871) StLui válasza trialboj (#133867) üzenetére


StLui
veterán

Telefont ne is emlegesd. Tegnap elkísért feleségem és anyám is Normafához, amíg vártak ránk, a végén már csak a Székely kapunál ücsörögtek egy padon, vagy ott ellopták mellőle a telefont, vagy előtte 5 percben elhagyta. Megérkeztem 5 perc keresgélés után eszembe jutott, hogy nézem az enyémen merre lehet, akkor már jó 500 méterre volt, odatekertem, megpróbáltam újra hívni de már nem volt kapcsolható, a legjobb telefon volt a családban, egy xiaomi pochophone F1 :( Megcsináltam a letiltást, de szerintem azóta nem kapott netet.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#133872) StLui válasza zsocy (#133869) üzenetére


StLui
veterán

4"-nál nagyobb teló esetén már nagyon zavaró, 4-essel még futottam, azzal jó volt. Nagyobb telefonoknál úgy eláálnak a karodtól, hogy kinézetre is borzalom, pláne vékony karú nőknél.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#133873) jjeahh válasza trialboj (#133867) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& zsocy: Eddig váztáskán agyaltam, de zavar, hogy ronda és hosszú távon valszeg a vázat is bántja. Ez a deréktáska nem is rossz ötlet, szét kell nézzek mennyibe kerülnek a mutatósabbak, valamiért a derekamon engem nem zavar a táska, a hátamon nagyon. A zsebes mezeket nem szeretem, egyszer kipróbáltam egy olyant, nem az én világom. Az én ízlésemhez szűk és zavar ha a zsebben van valami.

Toobee: ez de jól néz ki... nem csúszik fel tekerés közben? Van egy decathlonosom, az folyton felcsúszik, sért a pántja és a pólót is felnyomja a derekamról, így pucér derékkal tekerek :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#133874) StLui válasza jjeahh (#133873) üzenetére


StLui
veterán

Engem az is zavar, túl nagy súly, és csak egy pánt tartja, ellentétben a hátizsákkal. Szóval én maradok a hátizsáknál, ivótasak, és üres bringa verziónál :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#133875) Massmurderer válasza jjeahh (#133865) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ha használnád is menet közbe,érdemesebb a kormányra tartót venni.Nekem is ott van.Igaz most rendeltem másikat.Wish-en elég jók vannak,és olcsók.Persze ha tudsz pár hetet várni.Itt nálunk magyarba 10k alatt nem is nagyon lehet bicóra szerelhetőt kapni.Ami lenne az meg kisméretű.

(#133876) Toobee válasza jjeahh (#133873) üzenetére


Toobee
veterán

Nem szokott csúszkálni, de ha nagyon megtömöd nehéz cuccokkal, azt megérzi a derék. Én ajánlom.

https://barbieripnk.hu/

(#133877) jjeahh válasza StLui (#133874) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha muszáj, akkor én is viszem a hátizsákot, abból is olyan hálóst vettem ami a lehető legkevésbé izzasztja a hátamat :DDD . De ha nem muszáj, akkor ha lehet itthon hagynám. Övtáska nem zavar, csak ne csúszkálna felfele...

Massmurderer: A Garmin mellett fölösleges, szal nem használnám. Csak azért vinném magammal, ha valami gond van, legyen amin segítséget vagy mentést hívjak.

Toobee: Ja nem, nem tömném meg, minden cuccom pici, vékony, könnyű, kivéve a fényképezőgépet, de azt valszeg ezután már csak nagyobb túrákra viszem és idővel le is váltom valami zsebgépre.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#133878) Toobee válasza jjeahh (#133877) üzenetére


Toobee
veterán

A Henty táskáját is érdemes megnézni, de az már túra méret. Hátizsák övtáska hibrid, valószínűleg sokkal kevésbé izzadsz alatta.

https://barbieripnk.hu/

(#133879) Massmurderer válasza jjeahh (#133877) üzenetére


Massmurderer
őstag

Viszont van olyan kormányra szerelhetö tartó amibe apró motyok is beleférnek.2-3 rekeszes,telot meg egy átlátszó réteg védi.

(#133880) zodo


zodo
nagyúr

Nagyon klassz a Giro Rumble VR csuka, egész megszoktam a merevségét de a korábban vett Wellgo M-21pedálomat cseélnem kell mert most baleset veszélyessé vált az SPD kompatibilitás végett.
Pedál egyik oldala csapott így a tengelyen csúszkál a cipó fém betétjén.

Kellene egy "lapos" pedál ha így hívják a minkét oldalán egyforma magasságú kerettel rendelkezőket.
Ilyen és ehhez hasonló nagy "taposó"-t nem szeretnék, mit ajánlotok?

(#133881) Massmurderer válasza zodo (#133880) üzenetére


Massmurderer
őstag

Pedál hasonló van csak más márkába.Nekem bevált.Mármint amit úcsónak linkelnél és szeretnél.A tüskéken a festék hamar kopik,azon kivül jó.

[ Szerkesztve ]

(#133882) jjeahh válasza Toobee (#133878) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Megnéztem, szerintem marad a Deuter vagy valami hasonló, köszi!

Massmurderer: olcsó kínai feeling, nem igazán tetszik, ezekben a műanyag kormányra csavarozható izékben sem bízok terepen, + azt sem szeretem ha a kormány tele van pakolva, az a típus vagyok, aki nappal a lámpákat is leszedi a bringáról :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#133883) 6030D válasza zodo (#133880) üzenetére


6030D
Ármester

Tekerd ki a takaróbetétet, és csak a gumi fog a pedállal érintkezni. Ha zavar a lyuk, akkor a talpbetét alatt ragaszd le.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#133884) Massmurderer válasza jjeahh (#133882) üzenetére


Massmurderer
őstag

:DDD Lámpát énis leszedem nyugi.Az elsöt.A hátsó fix fogatású most,és sufni modos felfogatással van mert tavaly télen mikor elestem,a tartója letört.

(#133885) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

399 új hozzászólás... Tekerés helyett fórumoztok? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#133886) rétisün válasza -=RelakS=- (#133885) üzenetére


rétisün
veterán

:K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#133887) Napfénysüti válasza -=RelakS=- (#133885) üzenetére

A hosszú hétvége négy napjából hármon tekertem. Lett is 232, 7 km meg 2546 m szint.
Most úgy nézek ki mint a néger Emerson. :DDD

Més que un club!

(#133888) rétisün válasza Napfénysüti (#133887) üzenetére


rétisün
veterán

nekem eddig 98+104, de ha ma már nem mész, utolérlek :P

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#133889) Napfénysüti válasza rétisün (#133888) üzenetére

Ma már voltam de csak egy kisebb távot. :)

Apropó, van itt valaki Somogy megyéből aki outizik?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#133890) jjeahh válasza -=RelakS=- (#133885) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akartam ma tekerni egyet Hargitafürdőre, de:

Havazik :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#133891) -=RelakS=- válasza jjeahh (#133890) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Itt csak fú, meg időnként szemerkél. (Gödöllő)

A héten még nem merek tekerni, mert a hétvégén Bosszúállók, de utána neki kéne már kezdeni :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#133892) SSJmeszes válasza jjeahh (#133890) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nekem is sikerült belenyúlnom a tutiba hétvégén..!:D

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#133893) jjeahh válasza SSJmeszes (#133892) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Épp végignéztem a videódat, király lett mint mindíg :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#133894) Massmurderer válasza jjeahh (#133890) üzenetére


Massmurderer
őstag

Csak nem félsz a hótól? :DDD :DDD :D

(#133895) jjeahh válasza Massmurderer (#133894) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Már nem kívánom. De a legnagyobb gond, hogy amíg kb 1000m magasságig feltekerek, zuhog az eső, csak 1000m fölött havazik, amire odaérnék szénné áznék :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#133896) Jester01 válasza jjeahh (#133865) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem nyeregtáskában van. Ott még viszonylag biztonságban is érzem, legalábbis jobb mint egy kormánytartón. Nyilván menet közben nem használom.

Jester

(#133897) trialboj válasza Napfénysüti (#133887) üzenetére


trialboj
őstag

Én is 4/3at tekertem, tegnap már fájt minden izmom... ilyenkor mivel hozod vissza magad az élők sorai közé?
Sokszor mondták már itt ezt a tészta, lekvár csirkehús meg rizs szuper kombót, ebből nem teljesen értem a tészta alatt mit kell érteni pontosan?

(#133890) jjeahh
Ilyenkor otthonról indulsz, v valameddig autóval mentek?

Ez a váztasiba telefont dolog meg sem fordult a fejemben, a hasitasi szerintem az egyetlen ok megoldás ha nem akarsz táskát vinni. De a mezt én nem cserélném le semmire, mennyivel kényelmetlenebb már egy extra öv a hasadon, mint egy mez amin nem is érzed hogy bele van tömködve 1-2 csoki 1 teló meg valami extra cucc.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#133898) zodo válasza 6030D (#133883) üzenetére


zodo
nagyúr

Na ezt megnézem, köszi!

(#133899) jjeahh válasza trialboj (#133897) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sosem megyünk autóval, mindíg bringával indulunk itthonról, sajnos nincs bringatartó bizbaszunk az autó tetejére, de lehet jövőben már be kéne ruházni egybe, hogy távolabbi tájakra is eljussunk.
Az, hogy mi kényelmes teljesen szubjektív, a haverom a dögnagy hátizsákkal elvan kánikulában is, általában azt is viszi magával amit nem kéne, a múltkor meglátta, hogy van nálam ragtapasz, gondolta ő is hoz magával ezután. Erre kiszedte az autóból az elsősegély dobozt és úgy ahogy van belerakta a hátizsákba. Nagy az a táska, a bozótvágó meg a láncfűrész mellé belefér, minek tököljön... :DDD . Engem hátizsák zavar, szűk mez zavar, ha zsebek vannak rajta az mégjobban zavar, övtáskát elviselem. A hátam, a fejem és a cipőben a lábam a lehető legjobban szellőzzön, a többit lexarom :D .

Jester01: szerintem az lesz, hogy rövidebb körökre viszem a nyeregtáskát vagy az övtáskát, hosszúra meg mindkettőt, így nyeregtáskában elfér a multitool, a defektjavító kit és a széldzseki, az övtáskában meg telefon, gél, házicsoki :D . Tavasszal meg ősszel, vagy amikor fényképezőgép, meg vastagabb ruházat is kell, jön az Osprey Syncro.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#133900) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#133887) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt is volt 250km vagy 3000 szinttel péntek,szombat és vasárnap...ma punnyadás,ahova éppen leülök ott szundítok el. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.