Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#209451) BÁ Nutrition válasza jano_77 (#209450) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Thx. Akkor erdektelen nekem :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#209452) Balcsix válasza notika77 (#209448) üzenetére


Balcsix
senior tag

Direkt a nap minden szakában próbálkoztam és sajnos mindig ez volt a helyzet. Bár én meg pont úgy vettem észre, hogy éjszaka rosszabb a helyzet kicsit.

(#209453) jano_77 válasza Balcsix (#209452) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ezt alá tudom támasztani! Totálisan agyatlan csapatokat kaptam egyfolytában.
Egy irányba megy mindenki - mondom WTF - erre megdöglenek se-perc alatt, pedig az enemy két irányba oszlott! :W :o Illetve ilyenkor nem szabad 10-es tankkal menni, mert only tier10, egyszer sem dobott be 8-ok ellen. :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#209454) Balcsix válasza jano_77 (#209453) üzenetére


Balcsix
senior tag

Én úgy vagyok vele, hogy várok pár sec-et a game elején, aztán ha látom, hogy totál alkalmatlan a csapat a játékra, vagy mindenki egyfelé indul meg, akkor próbálok alkalmazkodni, azaz nem indulok el egyedül az adott tanknak megfelelő pontra, mert annak semmi értelme, hogy 2 perc alatt mehetek a garázsba 0 dmg-vel. Olyankor próbálok felvenni egy defenzívebb játékstílust tanktól függetlenül, és egy távolabbi, biztos pontról csipegetni a HP-jukat, így próbálok minél többet kihozni a meccsből.

Szerintem az lenne a legjobb, ha mindenkit csak a saját tierjébe, vagy max +/-1 eltéréssel dobna be, de nyílván ez a gyér játékosállomány miatt gondolom nem lenne túl kényelmes...

(#209455) e-newsee válasza Balcsix (#209454) üzenetére


e-newsee
addikt

Hidd el, ez egy jó leosztás volt. Azt is emeld ki, hogy a Patriottal 23x voltál saját tierben 34 csatából. Régen, talán 2 éve, az MM javítás előtt ez úgy nézett volna ki, hogy a 34 csatából kb 25-27 az tier 10 lett volna. Rengeteg a T8-as tank a többihez képest, persze, hogy sokszor rák be oda tier 6-ossal. De mondom, régen ez sokkal sokkal rosszabb volt. A mai MM tier szempontjából teljesen oké.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#209456) 3 válasza köpet (#209434) üzenetére


3
senior tag

Aki Tigrist akar, ne IS-t vegyen.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#209457) Balcsix válasza e-newsee (#209455) üzenetére


Balcsix
senior tag

Az természetes, hogy T8-ba dobott be legtöbbször (ha ez nem így lenne, akkor már tényleg nagy lenne a gáz), itt arról van szó, hogy mindössze 4x voltam top tier, miközben 28x volt legalább 1-gyel nagyobb tier is, és 23x volt only T8 a csata.
Direkt teszteltem egy T6-os tankkal is. Az eredmény meglepő, mert itt még rosszabb a helyzet. 2x voltam top tier, 26x voltak nagyobb ellenfelek, és csak 3x volt T6-os a csata.

Ez egy olyan tanknál mint a 34-85, vagy a T26E5, amik +2 tierben már gyakorlatilag használhatatlanok (golddal is) elég idegesítő.

(#209458) 3 válasza Balcsix (#209457) üzenetére


3
senior tag

Régen a T26E5 tier 9-es tank lett volna, a T-34-85M pedig tier 7-es. Most is így kéne lennie, és akkor nem sírna senki, hogy szenved az OP tier 8-as/6-os tankjával. :D

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#209459) Balcsix válasza 3 (#209458) üzenetére


Balcsix
senior tag

A T26E5 lövege 9-ben még csak-csak használható, úgy mint a 34-85 is ha nem rohanunk velük előre meghalni, saját tierben meg aztán tényleg nem rossz tankok, de +2 tierben már mind2 csak dísz igazából.

Engem az zavar a legjobban, hogy arányaihoz képest elég sokszor dob be +2 tierbe, ahol ha nem vagy unikum, akkor nem tudsz túl sokat hozzátenni a csatához...

[ Szerkesztve ]

(#209460) kchryss válasza Balcsix (#209457) üzenetére


kchryss
addikt

A T-34-85 és a T26E5 is kifejezetten erős tankok a saját szintjükön. Ha ezeket használhatatlannak érzed +2-ben akkor gyakorlatilag minden tankról elmondható ugyanez.

EU szerverrel nincs friss tapasztalatom. Előző hónapokban én barátinak éreztem az mm-et. Utóbbi hetekben csak napi 1-2 csatát játszottam és azt is 10-es tankkal, így ez nem releváns minta.
Előző 1 hét 10-es tankokkal: 10 csata
8-10: 3
9-10: 2
10: 5

Ruszki szerver az érdekesebb, ott játszottam többnyire az előző napokban.
hellcat 19 csata
5-6: 1
6: 8
5-7: 1
6-7: 6
6-8: 3
Ez szinte álom mm. A csaták majdnem felében nem volt magasabb szintű tank és 19-ből csak 3 csatában volt 2-vel nagyobb. Negatívum, hogy az a küldetés volt beállítva hogy lőjek ki egy magasabb szintű heavy tankot amire így nem volt sok esélyem.

T26E5 34 csata:
6-8: -
7-8: 7
8: 10
7-9: 2
8-9: 9
8-10: 6
8-as szinten sem volt vészes az mm. A 34 csatából 28x az általad ideálisnak tartott +-1es tartományban voltam. Csak 6x volt +2 tier és nem volt egyszer sem -2, de nem bánom, mert arányaiban jó volt ez a leosztás és én nem élvezem nagyon ha 2 szinttel kisebbek ellen kell játszanom.

[ Szerkesztve ]

(#209461) Gyuri27 válasza Balcsix (#209447) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az mm mindig is szar volt. Aztán be lett igérve a nagy jóság. De a helyzet az hogy ha bármilyen stat modot felraksz és a nap végén megnézed . Az játszott tier ès ahova rakott 1.5 körül alakul. Van hogy több néha néhakevesebb. Ugye ök azt igérték az új mm-el hogy egy bot egy mid egy top jön majd ki. Most ne vegyük ide hogy 2 vagy 3 szintü a csata. A full tiert se.
Ez nem sikerült. Igazából nem is akarják. Jobb nekik ha 10-20 sec alatt bedob egy fosba mint ha kétszer ennyi idö alatt megvan a rendes mm. Ès mindegy, hogy 6-8-10 tankkal mész. Mert mindenhol ez a kb +1.5 tier jön ki.

Amd - Radeon - Ryzen

(#209462) Djuree


Djuree
félisten

ez az obj 705 nagyon durva gep lett. mindent pattint ha olyanja van es altalaban olyanja van. :D az agyu is eleg durva, a 10es meg durvabb. csak lassu...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#209463) e-newsee válasza Gyuri27 (#209461) üzenetére


e-newsee
addikt

Én nem emlékszem, hogy azt mondták volna, hogy egyenlően fog eloszlani. Pláne 6-os tierben. Ahova pl. egy 85M kerülhet (tier 4-8), ott a tankállomany kb fele 8-as, köszönhetően a sok prémiumnak. Ott mégis hogyan lehetne megoldani, hogy egyenlő legyen az eloszlás. Pláne, ha nincs semmi esemény, ami elvigye a 8-asok jelentős részét. A FL alatt pl érezhetően jobb volt a 6-osok sorsa. A 8-asoknál pedig Balcsix statisztikája is azt mutatja, hogy összességében nem rossz leosztás volt.
Az orosz szerveren is ugyanaz az MM dolgozik, ott mégis jobb a helyzet. Miért? Mert sokkal több a játékos, nagyobb a merítés, az MM is könnyebben csinálja a dolgát.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#209464) Gyuri27 válasza e-newsee (#209463) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor keress rá ha nem emlékszel.
A játékosokat nem érdekli a wg bullshit . Számok a tények. Ha 100 csatára vetited ès t6-nál 50-60 csata jön ki t8-ba a többi úgy ahogy. Az konkrétan szar. Az új (bár eu is vagy 2 éves) mm fényébe pláne. Persze hivatkozni lehet bármire, magyarázni is lehet. De ez minden tierben igy van (7-9-be is). De a problémát egy órás munkával meg lehet oldani, meg lehetne. Persze a fizetös tartalmak és nêlküli gyártása mindig fontosabb volt. Szóval rakjon bele egy opciót. Amit ha bepipálok akkor tovább keres de igazságos lesz az mm. A legtöbben inkább várnánk 2-3 percet egy normális csatára. Mert a mostani (már egy ideje tart) only +2t 4-5 perces alázásokra (mindegy hogy ide vagy oda) a franc se kivàncsi. Akármilyen gamèt nézel a twitchen sehol nincs 10-30 seces lobby. Érdekes ott tudnak várni az emberek. A tankballancét meg ne is hozzik fel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#209465) notika77 válasza Gyuri27 (#209461) üzenetére


notika77
senior tag

A napi statisztika modok nem a csaták maximum tierű tankjának az átlag tierjét számolják, hanem a "Battle Tier"-ek átlagát. Így jöhet ki egy T6-8 és egy full T6 csata átlagának 7,5 vagy akár magasabb Battle Tier átlag is. Ebben a két konkrét csatában a T8-as tankok nem rendelkeztek magasabb Battle Tier besorolással (IS-3 és Caernarvon volt a top), ezért annak a csatának 8 volt a Battle Tierje. A második full T6 csatában viszont az O-I és valószínűleg a KV-2 miatt, annak a csatának a Battle Tierje 7-es volt, így a két csata Battle Tierjének átlaga 7,5 és ezt jelezte ki a napi statisztika mod.
Most nem találtam leírást arról, hogy pontosan mi is ez a Battle Tier, de pár éve még benne volt a WoT wikiben, de azóta valószínűleg az MM átdolgozás miatt jelentőségét veszítette. Mert ma már (állítólag) az MM-ben van szuper heavy és autoloader (+arty+light) egyensúlyozás is a csapatok összeállításánál.

[ Szerkesztve ]

(#209466) Gyuri27 válasza notika77 (#209465) üzenetére


Gyuri27
félisten

Rakj fel rendes modot. Az mutatja te mivel mentél átlag tier. És mibe rakott, játszottál átlag tier. A gyári statból mit gondolsz miért ez hiányzik? A múgy egyszerü. Tolj néhánynapot csak adott tierben. Pl csak 8 három napig. Mondjuk az 50-100 csata. Aztán nézd meg hova pakolt. Persze majd jönnek itt aztal, hogy nem 50-100 csata alatt kell nézni. De szerintem ha valami szar és nem müködik ennyi csatánál. Az nem fog müködni 1000-5000 alatt se. Többször olvastam, hogy nem akarják a hosszú várakozást. De inkább lenne az mint ez a mostani. Vagy lehessen választani. Egyedül ami a mostani fosban.élhetö a t9. Ott még ha ritkán vagy top akkor is egy tier van feletted max.

Amd - Radeon - Ryzen

(#209467) notika77 válasza Gyuri27 (#209466) üzenetére


notika77
senior tag

Akkor megkérdezném neked mi a rendes mod, mert amit próbáltam az elmúlt 5+ évben és számolt átlag tiert, az mind a Battle Tiert számolta!

ui.: az elmúlt hetekben az Aslainben lévőket próbálgattam, mert untam, hogy a YasenKrasen lehal, ha Top Gunt lát és nem működik tovább.

[ Szerkesztve ]

(#209468) e-newsee válasza Gyuri27 (#209464) üzenetére


e-newsee
addikt

Csak úgy tudna az MM egyenlő elosztást csinálni a tierek között, hogy figyeli, milyen tierben voltál korábban. Ha pedig így lenne, akkor manipulálni tudnád a csatáidat legalább annyiban, hogy ha voltál már low és mid tierben, akkor bátran bevihetnéd mondjuk a Defit, vagy egy VK100P-t, mert jó eséllyel top tier lennél, így durván megnőne az esélye a jó eredménynek. Ez pedig még annyira se tenne jót a játéknak, mint a sok prémium tank.

Az pedig, hogy nehéz dolga van-e az MM-nek, hogy korrektül összerakjon egy csatát, vagy sem, könnyen kiszámolható.
Vegyük alapnak a fent említett 85M-et, és egy olyan időszakot, amikor mondjuk 60k játékos van online az egyik Eu szerveren.
Mivel az az alapállapot, hogy az MM egy ugyanolyan párt keres neked, így 60k játékosból kell keresnie egy 6-os medet. (A játékos képességeitől most tekintsünk el, mert azt nem nézi semmi)
Egy 6-os tank találkozhat 5 tierrel (4-8-ig). Mivel nagyjából ez a legnépszerűbb tier tartomány, ezért a játékosok zöme ezekben a tierekben játszik. Tegyük fel, hogy 2/3-ada. Az annyit tesz, hogy a 60k-ból marad 40k.
Ezt osszuk tovább tierekre (mert nekünk most egy 6-os kell). Ebből a tartományból a két legnépszerűbb tier a 6-os és a 8-as. Ezek elviszik a játékosok minimum felét. Számoljunk ezzel. Marad tehát 20k játékos a 6-os és 8-as tierre. A 8-as jóval népszerűbb, mint a 6-os, de megint csak saccolunk, legyen kétszer annyi 8-as tankkal játszó játékos, mint 6-ossal. Marad tehát a 20k-nak az 1/3-a, ami kb 6700 játékos.
De ez megoszlik 5 tankosztály között. (Igazából több, mert elvileg megkülönböztet heavyt is és szuper heavyt is, valamint normál lightot, és spotter lightot is, így igazából rögtön 7 felé tankosztályra oszlik, de ez csak akkor számítana, ha mondjuk szuperheavynek keresnénk párt, szóval hagyjuk). Mivel pontos eloszlást nem tudunk, jobb híján vegyük egyenlően elosztva az 1/5-ét. Az 1340 játékos, aki a szerverről 6-os meddel játszik éppen.
Mondanánk, hogy az sok, de akkor vegyük figyelembe, hogy egy időpillanatban hányan vannak csatában, hányan szöszögnek a garázsban, és hányan nyomtak éppen a Csata gombra velünk együtt. Nekünk az utóbbiak kellenek.
Ezt nagyjából egy arányszámítással lehetne megsaccolni. Egy csata bruttó időtartama (Csata gombtól a következő Csata gombig) legyen 6 perc (360mp). Egy 6-os meddel kb azonnal csatába kerülünk, de számoljunk a Csata gomra kattintás után max 10mp-et, mire bedob minket valahova. Ez a 10mp az az idő, ami alatt a csatára várakozókból nekünk párt kell találni. Ez a 10mp a 360-nak a 2,8%-a, tehát vehetjük úgy, hogy az esélyes 1340db hatos mednek a 2,8%-a az, aki épp csatára vár, és ebből kell nekünk egyet adni.
Tehát 1340x0,028=38 tank.
A 60k játékosból maradt 38 tank, amikből válogatni lehet. Ebből a 38 tankból, csatánként 3-3 medet számolva 6-7 csatát bír összerakni, azután elfogytak a 6-os medek. És ez egy 6-os közepes tank, egy elég népszerű kategória. De ha mondjuk mész egy O-I-val, akkor máris sokkal kevesebb. Lehet, hogy 2-3 játékosból kell választani egyet.
De, hogy még tovább szűkítsük, a 60k játékosnak egy kis része csak online, de valójában AFK.
Azt már meg sem említem, hogy ugyanezt a logikát sokezer játékosnál kell egyszerre figyelembe venni. Tehát ha van 3 szuper heavy, aki egyszerre csatára vár, akkor kettőt összerak, a 3. meg vár, amíg újabb játékosok jönnek a sorba. Az egész egy folyamatosan változó összetételű mezőny. Ha még azt is figyelembe venné, ki milyen tierben volt korábban, ez a szám kb a harmada lenne, ha csak a low-mid-top tier bontást vesszük. Ha meg még a játékosok értékelését is figyelné, akkor még nehezebb dolga lenne.

Tudom, kicsit hosszú lett, de látszik, hogy nem áll messze a valóságtól, mert kb ugyanezt látni, ha megnézel egy várósort a csata előtt. Hányszor látni olyat, hogy 10 alatti játékos van egy-egy tanktípusra. És ez az egyik legnépszerűbb tier tartomány. Ugyanez egy 10-es tankkal még rosszabb, mert ott még kevesebb játékosból lehet válogatni, és párosítani.

De igazából nekem mindegy, ki mit gondol az MM-ről, én személy szerint nem érzem rossznak. Nem mondom, hogy nem lehetne jobb, én is szeretném, ha az erőviszonyokat is nézné legalább valamennyire (bár a képesség alapú MM-ben ugyanúgy lennének 2-3 perces 0:15, 3:15, stb csaták, lásd ranked), de legalább annyiszor vagyok a bré rossz végén, mint a jón. Tegnap 4/4 győzelmem volt, azelőtt nap 3/1, a nyáron meg volt egy olyan rossz szériám, hogy visszaestem WR-ben majdnem 1%-ot (12k csataszám ellenére), mostanra sikerült visszatornásznom. Szóval az nem igaz, hogy valaki mindig szop, valaki meg nem.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#209469) Viktoár válasza e-newsee (#209468) üzenetére


Viktoár
addikt

Ez mind szép és jó de sok a "tegyük fel". :)

Ne tegyük fel, vársz 1 percet mire csatába kerülsz és még akkor is zömmel más tank van ellened mint amivel te bementél.Az mm szerintem nem nagyon válogat, ha éppen nincs ugyanolyan tank akkor berak mást.

Nem hiszem hogy valóban leprogramoznak egy ilyen összetett mechanizmust, inkább csak azt állítják.

Nekem inkább azt tűnt fel hogy amikor nagy arányú bukó van akkor "véletlenül" jóval több low játékos van az egyik oldalon. Meg ugye a folyamatos mellélövés, gyújtás, ammorack akár több is egy csatában mind döntő tényező. Ily módon is lehet "szabályozni" hogy merre menjen az a wr görbe. :)

Üdv:Viktor

(#209470) e-newsee válasza Viktoár (#209469) üzenetére


e-newsee
addikt

Nyilván ennyire nem bonyolult, ezt csak azért vezettem le, hogy a soknak tűnő játékosból mennyire kevés lesz, mert annyi tényező szól bele, hogy legyen egy csapat. Amúgy az MM semmi mást nem néz, mint azt, hogy hány top, mid és low tier van egy csapatban (3-5-7, 2-3-10, stb. elosztásban, most már bármilyen kombó lehet), valamint megpróbál azonos tankosztályokat egymással szembe állítani. Tehát az alap cél az, hogy minden típusú tanknak legyen egy párja (tier és osztály szerint) a csatában, értékeléstől függetlenül. Ennél nagyobb egyensúlyra nem törekszik. Ezt meg is mondták. Ha nem tud egyenlő számú medet összeválogatni, akkor lehet mondjuk olyan, hogy egy-egy eltérés van a csapatok között. Pl egyikben 5 med van, a másikban meg 4, viszont egyel több TD. De ennél nagyobb különbség nem nagyon szokott lenni, max, ha tényleg olyan kevesen vannak, hogy nem tud egyforma csapatokat kiállítani. Jó példa, hogy milyen könnyű átverni az MM-et, amikor pl Quickybaby azt csinálta tavaly,, hogy mindenki Tog II-vel indítson csatát úgy, hogy ő számolt vissza. Aztán lett is 15 vs. 15 Tog II a csatában. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#209471) erikke17 válasza Viktoár (#209432) üzenetére


erikke17
őstag

Pedig már játszottam pár kört :D Teszt szervert nem tudod mikor van? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#209472) dokee78


dokee78
félisten

A Wargaming Authentication eltűnt az áruházból?
Sokáig használtam,de most nem találom.

(#209473) peterson79 válasza e-newsee (#209468) üzenetére


peterson79
őstag

Ez baromi hosszú és csak az elejére reagálnék. Tudtommal pont az utóbbi nagy MM változásnál hozták be, hogy figyeli a program milyen leosztást kaptál és ha túl sokat vagy magas szinten, akkor "visszatart" és alacsonyabbra rak be. Értsd, tier 10 helyett 8 vagy 6-osok közé.
Lehet félreértettem amit írtál amúgy :)

Egyébként szerintem alapvetően sokkal jobb lett az MM. Mivel rengeteg 8-as premium van már, így azokat többnyire egymáshoz rakja. Néha 90%-os a premiumok aránya a Tier 8-as meccseken, az azért durva. Személy szerint nekem sokkal több 8-as csatám van, mint korábban bármikor...

(#209474) peterson79


peterson79
őstag

Van ez a küldetés: Obj260-HT-9: ütközéssel ölj meg egy Nálad magasabb szintű járművet.

Ezt mi a pék f*szával kell/lehet megcsinálni??

(#209475) notika77 válasza peterson79 (#209474) üzenetére


notika77
senior tag

pl. 50-100 és rárongyolsz az ellen light-jára :)

ui.: persze nem a kerekesre, mert az elgurul

Sajnos ez is egy olyan küldi, amivel a csapatod ellen dolgozol.

(#209476) peterson79: ha nincs gyors heavy-d, akkor szerencse kérdése, hogy odaérsz-e időben vagy lerammolja-e pl. az O-I-d egy low HP-s nagyobb tierű akármi

[ Szerkesztve ]

(#209476) peterson79 válasza notika77 (#209475) üzenetére


peterson79
őstag

az nincs meg :(
más mi jöhet szóba?

(#209477) notika77 válasza peterson79 (#209476) üzenetére


notika77
senior tag

Az a gond, hogy nagyrészt szerencse kérdése, ha nincs táras gyors heavy-d. Mert választhatsz gyors heavy-t (pl. IS ág, legyel ág), de nem biztos, hogy fel tudsz annyira gyorsulo, hogy elég legyen. Ha sikerül akkor még mindig kilőheti bárki más. Vagy választasz egy alig mozgó bunkertankot (lőwe, vk 100 stb.) és megvárod, míg rád esnek :)

(#209478) peterson79 válasza notika77 (#209477) üzenetére


peterson79
őstag

Közben megnéztem, ki volt fejelsztve, úgyhogy megvettem..megyek vele pár kört, hátha bedja :D
ja, turbóval :))

(#209479) 3 válasza e-newsee (#209468) üzenetére


3
senior tag

"Egy 6-os meddel kb azonnal csatába kerülünk, de számoljunk a Csata gomra kattintás után max 10mp-et, mire bedob minket valahova. Ez a 10mp az az idő, ami alatt a csatára várakozókból nekünk párt kell találni."

Abban a hozzászólásban, amire válaszoltál, mintha arról lett volna szó, hogy a játékosok tudnának várni...

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#209480) Balcsix válasza kchryss (#209460) üzenetére


Balcsix
senior tag

Igen, ezzel teljesen egyet értek, hogy mind a 2 tank elég játszható még +1 tierben is, de én a T26E5-tel kredit farm miatt játszom, így nem spammelem a goldot ha nem muszály, és T10-ben már nem túl kényelmes vele a játék, de hát ez van.

(#209463) e-newsee Végülis tényleg nem volt rossz a leosztás, csak 6x voltam top tier, míg 28x pedig nem. :D

(#209481) jano_77


jano_77
nagyúr

Kpz50t-re milyen felszerelés kombót javasolnátok?
Alap elképzelésem a venti+töltésgyorsító+optika/vert.stab lenne.
Ha valakinek megvan és van kitapasztalt hármas, kérem ossza meg velem.
Köszönöm :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#209482) e-newsee válasza 3 (#209479) üzenetére


e-newsee
addikt

Ha szigorúan vesszük, csak egy játékos (konkrétan Gyuri) írta, hogy szerinte tudnának várni a játékosok. ;)
Az igazság akkor derülni ki, ha megcsinálnák. De még akkor is lennének 2-3 perces oda-vissza alázások, ha a konkrét tankra vetítve is teljesen azonos játékosokat rakna össze. Ott van a szép nagy RNG, ami eleve belevisz +/-25%-ot kb mindenbe. És hiába az elvileg azonos játékosok, lehet, hogy valaki azt az eredményt már 50 csatával hozta, a másik meg 300 után. Azt sem tudjuk, ki játszik a túloldalon, milyen idegállapotban van, mennyire van kedve játszani, stb. Mondom, jó bizopnyíték erre a ranked, vagy akár bármelyik CW kampány. Utóbbiban hiába vannak akár wn8-ra is azonos csapatok, ugyanolyan gyakori a nagy különbségű győzelem. Azért, mert akár jöhet egy rossz taktikai húzás, és a spotter odavész. Mondjuk elakad véletlenül egy ház sarkában, és kilövik. Vagy valakinek összehoz az rng egy jó rusht, a többiek pedig követik, és egy lemmingtrain lenyomja az ellent. Ilyen randomban is sokszor van, szerintem veled is előfordult nem egyszer, hogy azt mondtad, hogy a "facom, senki nem mozdul, én elindulok", és erre jött utánad mindenki. Vagy nem, és akkor titeket aláznak. Ilyeneken múlik, nem csak a puszta statisztikán.
Szóval lehetne a várakozás rovására igazságosabb MM, de a játékélményen nem sokat javítana.
Ráadásul, mivel nagyon sok a 8-as tank a többihez képest, a 2 alatta lévő szint mindenképpen szív, hiszen arányosan több megy 6-7 tierbe. Még úgy is, hogy egy csomó full 8-as csata van, ami elszívja a 8-asok egy részét.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#209483) 3 válasza e-newsee (#209482) üzenetére


3
senior tag

Nagy baj nem lenne belőle, hiszen az már megvan.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#209484) Djuree


Djuree
félisten

minden nap az elso par csataban kidobal asztalra a jatek. meg lehet nezni milyen hibauzenetet ir? vhova lementi?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#209485) köpet válasza 3 (#209456) üzenetére


köpet
aktív tag

Alma, körte, mindkettőt szeretem.
Az IS-t különösen, de nem a nagy löveggel.
A nagyobb lövegek a germánoknál is bírnak pontatlanok lenni, legalábbis a VK100 és a Mäuschen is tudja azt az élményt hozni, mint az IS vagy a KV-3.Ki lehet békülni ezzel, de nem mindig könnyű.

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#209486) Black_Sheep válasza e-newsee (#209482) üzenetére


Black_Sheep
tag

A képesség alapú MM alapvetően marhaság lenne. Lilából/kékből nagyon kevés van, és az sem mindegy, milyen tierű és milyen típusú tankban ül az illető.
Vegyük például a következő felállást: 1-1 unikum a két oldalon, az egyik Lt-432-ben ül, a másik Super Conquerorban. A pálya Himmelsdorf. Melyik oldal felé billen a mérleg? De legyen ugyanez a felállás Prokhorovkán; mi a várható esély?

Nem vagyok túlságosan ügyetlen játékos, de én sem tudok kiegyensúlyozottan teljesíteni.
Tegnap küldetések miatt elővettem a csillagrombolót. Az első két kör 6200 és 6300 sebzés, ami a helyezkedésnek és az óvatlan ellenfeleknek köszönhető, az RNG is velem volt. A következő kör gyors volt, több mellélövés és nem átütő találatnak köszönhetően 2.400 körül lőttem. Este 130-as pinggel 2 köröm 0 sebzés, 1 kör 800 körül (nem csak a ping volt rossz, hanem én is). Ezekben terhére voltam a csapatnak, pedig WN8 szerint esélynövelő tényező lehettem.

Semmi értelme a képességalapú MM-nek, mert nagyon sok várakozási idő lenne a jobbaknál, és ez sem garancia a kiegyenlített csatára.

(#209487) jano_77 válasza e-newsee (#209482) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én is inkább várnék mondjuk 1,5-2 percet a csatába lépésre, ha tudom, hogy egyenlő az eloszlás és jobb a besorolás! :K
Amúgy tegnap volt pont egy ilyen csatám, ahol visszaszámláláskor, néztem - ahogy szoktam mindig - hogy milyen a leosztás, milyen tankok vannak és milyen játékosok egyik ill. másik oldalon. El is könyveltem a vereséget, mert az enemyhez bedobott 2x két fős olan lila ill. sötét kék platoon-t, 3 Chifi+1 IS-4, hogy azt gondoltam Ők 4 megnyerik a csatát! Map Cliff volt és Ők berassoltak 1-2 vonalon és fel is jutottak viszonylag kevés HP veszteséggel a dombra. Viszont ekkor jött számukra a fekete leves, mert senki nem fedezte őket, nem volt TD támogatásuk és fent pedig a közepét elfoglaltuk, így 2 tűz közé kerültek és elhullottak viszonylag gyorsan. 15:0 nyertük ezt a csatát. Lyukas garast nem adtam volna a győzelemért.

Szal simán lehet - ha RNG úgy akarja - hogy a papíron jóval kevésbé esélyes csapat nyer, nem is kevéssel.

Jaaaaa és ha vkinek esetleg olyan küldije van, ahol TD-be kell sebezni sokat, akkor szerintem most próbálkozzon tier10-ben, mert nekem majd mindegyik csatában 5-6-7 TD van oldalanként! Brutál. (persze tudom jól, ha kiválasztanék egy ilyen küldit, akkor max 2 TD lenne csak. :U )

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#209488) Viktoár


Viktoár
addikt

Egyszerűen csak be kellene állítani hogy +/- 1 tier és kész. Hatalmas különbség van t7 és t9 között vagy t6 és t8 között és akkor még a meta tankokat nem is említem.

Az rng-nek nem is tudom mi értelme, miért nem lehet fix értékekkel "dolgozni"? Kinek jó hogy nem tudsz úgy rámenni valakire hogy előre nem tudod kiveszed-e egy lövésből vagy cumizol. Sokszor ezért áll a csata mert senki nem mer kockáztatni, fél a low rolltól. Sokkal kiszámíthatóbb lenne a történés ha fix értékkel tudnánk számolni. Legyen az átütés vagy sebzés vagy bármi amit az rng elcsal befolyásol.

És ezt komolyan kérdezem tőletek, kinek jó ez a sok "véletlen"? Kinek az érdeke hogy ne legyen a 300-as alfa valóban 300-as? Természetesen a játékosokra vetítve nem a wg-re mert nekik szerintem teljesen mindegy mit dob a gép.

Üdv:Viktor

(#209489) köpet válasza Viktoár (#209488) üzenetére


köpet
aktív tag

A szerencsejáték elég addiktív, biztos van, akit azok a "jó körök" hajtanak, amikor az is összejön, amit nem akart.
Én nem vagyok jó ebben, nem élvezem, ha rosszul célzok és mégis bemegy, vagy ha eldurran a lőrekesz a túloldalon (ott még nem tartok, hogy ezt célzottan elérjem).
Az RNG frusztrál, mindkét irányban.

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#209490) jano_77 válasza Viktoár (#209488) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az olyan játékosoknak jó, mint pl az egyik tegnapi csatámban az Obj.705A, akinek egyetlen egy lövése volt a csatában, de azzal ki is szedett full HP-ról (2150 - Obj.268)!
Én is rühellem, hogy ennyire befolyásolja a játékot az RNG, de ha kivennék az tény, hogy még hatalmasabb lenne az ŰR a gyenge balfék és erős játékosok között, ugyanis a jó játékosnak minden lövése bemenne és sebezne, míg a gyengéknek sokkal kevesebb találata lenne! Sajnos :(((

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#209491) Fücsök007 válasza jano_77 (#209490) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van. Többen javasolták már, hogy 10% RNG lenne az ideális, de már 15% is haladás lenne.

(#209492) peterson79 válasza köpet (#209489) üzenetére


peterson79
őstag

Hidd el, hogy ha célzottan lövöd a tankot sem adja be ezeket a dolgokat. Pont ez a lényege az RNG-nek :)
Néha Én is fogom a fejem, de azért amikor már van fogalmad a játékról, helyezkedés, pár gyenge pont amit érdemes lőni, akár vakon belőni egy bokorba, ott már fognak jönni a jobb eredmények is, nekem elhiheted. ;)
Kb 2 hónapja folyamatosan tudom felfelé tolni a WG értékemet, pedig azt hittem elértem a határaimat. Aztán megnéztem egy videót, pár dolgot átállítottam és láss csodát, megint javulok...és nem re-roll, sosem csinálnék olyat, elvből sem, meg ki tudja mi marad mi megy. Bár itt már páran csináltak ilyet és elvileg a prémtankok megmaradnak..meg még a nyereményesek? Azt hiszem. Nem baj, ettől független szerintem maradok így.

Amúgy hoznék egy példát másik játékból. NBA2K21. Nem tudom ki mennyire ismeri, de a lényeg, hogy kis szaros, kezdő középiskolás játékosként kezded a Karrier-ed, aztán persze eljutsz az NBA-be és tarolsz, mert ugye Te vagy az új tehetség.
Aha, csak az addig tartó út és persze maga az NBA sem fenékig tejfel. Most tekintsünk el a programhibáktól. Elképesztő mennyi kosarat ki lehet hagyni, de még a zsákolás sem megy be és nem cdak nekem, a gépnek sem, tehát elég jól visszaadja a valóságot, szoktam nézni ilyen videokat neten. Frusztráló, mert szeretnéd, ha minden dobás jó lenne, de nem lehet ilyen :)

(#209493) e-newsee válasza Viktoár (#209488) üzenetére


e-newsee
addikt

A +/-1 tierrel az lenne a gond, hogy akkor a tankok nagy részét (ha nem az összeset) újra kellene kalibrálni, mert van, ami durván ópé +1 tierben. Plusz jóval kisebb lenne a variancia, hogy milyen tankokkal találkozol. Lenne ugyanaz a 10-15 meta tank abból a 3 tierből csatánként, aztán oszd be!
Az RNG megszüntetése sem lenne jó, és legfőképpen nem amiatt, mert nagy lenne a szakadék a játékosok között. Ha mindent ki tudnál számolni, akkor meg sem próbálnál kimenni egy 290 HP-s heavyvel egy 300 alfás tank elé bízva a páncélban, mert tudnád, hogy kiszed. Így viszont bízol az RNG-ben mind találat, mind átütés, mind sebzés oldalon. Ha félrehord, megúszod. Ha jó helyen talál el, de nem üt be, megúszod. Ha beüt, de nem adja be neki az alfát, megúszod. Nem rossz az az RNG, de kíváncsi lennék valamilyen event (vagy sandbox szerver) kapcsán mondjuk egy 15%-os RNG-re.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#209494) jano_77 válasza jano_77 (#209481) üzenetére


jano_77
nagyúr

Valaki aki használja ezt a tankot, tud javasolni vmi használható, bevált kombót? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#209495) Viktoár válasza e-newsee (#209493) üzenetére


Viktoár
addikt

" A +/-1 tierrel az lenne a gond, hogy akkor a tankok nagy részét (ha nem az összeset) újra kellene kalibrálni, mert van, ami durván ópé +1 tierben. Plusz jóval kisebb lenne a variancia, hogy milyen tankokkal találkozol. Lenne ugyanaz a 10-15 meta tank abból a 3 tierből csatánként, aztán oszd be! "

Talán elviselhetőbb lenne mint amikor húzol egy tankot és már a kezdésnél látod hogy a tankok felét még prémiummal sem tudod beütni. :K

Az RNG megszüntetése sem lenne jó, és legfőképpen nem amiatt, mert nagy lenne a szakadék a játékosok között. Ha mindent ki tudnál számolni, akkor meg sem próbálnál kimenni egy 290 HP-s heavyvel egy 300 alfás tank elé bízva a páncélban, mert tudnád, hogy kiszed.

Attól hogy nincs rng még a páncél megmarad amit lehet forgatni, dönteni vagy tornyozni...

Így viszont bízol az RNG-ben mind találat, mind átütés, mind sebzés oldalon. Ha félrehord, megúszod. Ha jó helyen talál el, de nem üt be, megúszod. Ha beüt, de nem adja be neki az alfát, megúszod.

Ki az aki bízik az RNG-ben? :DDD A gond az hogy az rng 90%-ban a hülyék kezére játszik. Értelmes játékos legalább egy lépéssel előre gondolkodik, nézi a minimapot folyamatosan de mindez hiába ha tompika egy lövésezi, gyújtja, cserébe meg pattognak róla mert neki kedvez a játék. Rutinosabb játékos nem ad az rng-re hátha beadja mert NEM! :DDD

A 15%-ra én is kiváncsi lennék, tán még el is fogadnám de ez a 25% baromira túl van tolva.

Ezt meg csak úgy hogy mennyire szeretnek: :DDD

Üdv:Viktor

(#209496) jano_77 válasza Viktoár (#209495) üzenetére


jano_77
nagyúr

"ha tompika egy lövésezi, gyújtja, cserébe meg pattognak róla mert neki kedvez a játék" - éppen tegnap volt erre is példa, amikor nem hittem a szememnek! IS-4 ünk a legutolsó sorban állt, nem mozdult akkor sem, mikor elkezdték lőni, mert a lightjuk bejött és felspottolta. Írtam chaten, hogy move, de semmi! A tornyát forgatta, de nem volt hajlandó elmenni és egyszer-egyszer ugyan beütötték, de inkább csak pattogtak a frontjáról - mert hogy úgy állt meg szemben az ellennel. Nem hittem a szememnek. Csata végén megnéztem, hogy mégis mit pattogtatott össze és 6500+ felfogott sebzése volt! :Y
A végére persze elindult és az utolsó tankját az enemynek Ő lőtte ki, mert épp arra volt, amerre Ő kolbászolt.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#209497) vJokka válasza jano_77 (#209494) üzenetére


vJokka
aktív tag

Venti+optika+bondos tőggyel (csak azért, mert volt egy a raktárban, amúgy sima lenne) használom, nem érzem hiányát a v-stabnak, igaz még csak 25 csatát mentem vele.

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#209498) Melorin


Melorin
addikt

Mi ez a The Kovalev Diary Investigation?

(#209499) ollie válasza Melorin (#209498) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Halloween event?

***

(#209500) köpet válasza peterson79 (#209492) üzenetére


köpet
aktív tag

Obj. 140-el az első három csatámból kettőben eldurrant a lőrekesz, második találatra, a harmadikban kigyújtottak egymás után kétszer, a másodikra nyilván nem töltött még vissza a tűzoltókészülék... na ekkor kezdtem azt gondolni, hogy ezek nem lehetnek véletlenek, tier 10 körül már lehetnek olyanok, akik célzottan modulokra mennek és nem vaktában, mint én.
Nem mindig tudom hajtépés nélkül tudomásul venni, ha a p..cs rosszabb végére tesz a játék, de egyre többször sikerül. Igyekszem tanulni mindenből, a stat is szépen lassan emelkedik, bár ezzel majd akkor foglalkozom behatóbban, ha megállt.
Két dolgot viselek nehezen: az RNG kiszámíthatatlanságát, ami miatt a biztosnak látszó helyzetek simán átfordulhatnak, illetve azt amikor a csapat nagy része beássa magát és igyekszik más spotját lőni a biztos távolból, csesztetve a lightokat meg mindenkit, akit előre vetett a sors. A kettő nyilván összefügg valahol, és nem tetszik, amerre mutat.

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.