Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-08 14:21:11

LOGOUT.hu

Star Trek Online -=MMORPG=-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Star Trek Online (röviden STO), egy massively multiplayer online role-playing game, (más néven MMORPG) amit a Cryptic Studios fejlesztett, amely alapjául a híres Star Trek sorozat szolgált amit Gene Roddenberry hozott létre. A játék a 25. században játszódik, 30 évvel a Star Trek: Nemesis eseményei után. Hivatalos magyarországi megjelenési dátum : 2010. február 5.

A játék ára 10.990 Ft és mivel MMORPG, ezért állandó széles-sávú internetkapcsolatot mellett előfizetési díjat igényel, melynek díja ~3.000 Ft havonta. Ezt a díjat lehet fizetni Bankkártyával és GameCard-al. (Sajnos jelenlegi információk alapján, Magyarországra nem érkezik GameCard)

Minimum gépigény:
# OS: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 vagy 64-bit)
# CPU: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz vagy AMD Athlon X2 3800+
# Memória: 1GB RAM
# Video: NVIDIA GeForce 7950 / ATI Radeon X1800 / Intel HD Graphics
# Sound: DirectX 9.0c kompatibilis hangkártya
# DirectX: Version 9.0c vagy nagyobb
# HDD: 8GB szabad tárhely

Regisztrációért és további információért a hivatalos oldalt erre találjatok. Ha még új vagy MMO játékok között, javasolt előtte elolvasni ezt az írást.

[ Szerkesztve ]

(#2) Gergello


Gergello
addikt

Ennek még nem volt topicja. :Y
Várom már, de még nem tiszta teljesen, hogy miként tudok majd havidíjat fizetni.

(#3) Wolverine válasza Gergello (#2) üzenetére


Wolverine
félisten

A szokásos módon webes vásárlásra alkalmas bankkártyával, virtuális kártya is jó erre.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) Gergello


Gergello
addikt

Megveszem a bolti verziót, akkor azzal lehet valameddig játszani gondolom. Nem kell egyből tölteni vagy igen? Hogy szokott ez lenni?
Mondjuk megjelenésig van még időm Paypal accountot csinálni.

Ha esetleg valakinek maradt még ki béta kulcsa örülnék, ha elküldené PM-ben. Köszi! :P

(#5) Wolverine válasza Gergello (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

Általában 30 nap ingyenes játékidő jár a dobozzal; és a PayPal nem mindig alkalmas a fizetésre. (a WoW-ot vagy a LotRO-t pl. nem lehet PayPallal fizetni)

szerk: mondjuk a website szerint a STO-nál működik a PayPal is.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) Scholes9 válasza Wolverine (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jó bizony, nekem is az van azzal fizettem a WoWot is anno, Mastercardként fogadta el :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#7) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valaki szerzett már új hajót?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) D1Rect válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem. :(

(#9) Dyingsoul válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én sem szereztem még, viszont láttam már pár másfajta hajót, ha valaki rájön mikor, hol lehet hajót cserélni, szóljatok! :DD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10) Ornagy válasza Dyingsoul (#9) üzenetére


Ornagy
tag

Hajót cserélni kb 10000 elköltött skill point után lehet (Akkor leszel parancsnokhelyettes)

Van béta key-em ha valakit érdekel (1DB). :))

És végül 2 videó általam:

1.
http://www.youtube.com/watch?v=LqBdSyAvDhE

2.
http://www.youtube.com/watch?v=cWrNHjNa7vo

Nekem nagyon bejön a játék, főleg az űr rész.

Ha help kell írjatok lehet tudok segíteni a játékban.

A játékban a nevem: Shila Manyai
Hajóm neve. USS Brotian

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#11) CPT.Pirk válasza Dyingsoul (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

50 szintes a fejlődés elvileg. Szóval minden új ranghoz 10 szintet kell fejlődni, és akkor kapsz új hajót, 10 szintenként.

Kicsit hosszú, még csak a 6. szintem lesz meg nemsokára.

Vajon ha egy új flottás karaktert kezdek, akkor megint végig kell menni ugyanezeken a küldetéseken?

Egyébként végre fejlődött kicsit a hajóm, van 2 MK2-es fézerem, 1 MK2-es torpedóm, meg egy 3700-as kapacitású pajzsom, plusz combat impulse MK1.

Viszont az exchange nem igen jó még, leginkább az alap cuccok vannak bent, amikért senki nem adna pénzt...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) Wolverine válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


Wolverine
félisten

A piacnak mindig idő kell, hogy elinduljon; és főleg sok játékos. Egy bétában ez kevéssé áll fenn :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) Gergello


Gergello
addikt

Továbbra is béta kulcsot keresek. Aki tudna adni kérem jelezze. :))

(#14) Ornagy


Ornagy
tag

Vááá, nem bírok belépni: Server is busy at the moment. -.- Javíthatnák már, és beköthetnék atokat az új gépeket

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#15) Dyingsoul válasza Ornagy (#14) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szintén zenész wááá nem birok beloglni :O

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16) CPT.Pirk válasza Ornagy (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Scotty...I need more server power.......

Sir! She's givin' ya all she's gaht, sir!!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) Meglivorn válasza Ornagy (#14) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Egen, szerver még mindig foglalt :(

Pár apró kérdés:
Nem lehet valahogy beállítani, hogy ne "combat stance"-ben sugározzon a karakter mindenhova? Hülyén fest a Starbaseen amikor megjelenik. :(
Auto-attack nincs? Az oké hogy a tisztek spec képességeit nem használja automatikusan (lehessen taktikázni) de a phasert és a torpedót úgyis spammelni kell...
Multi-target ugyanígy kellene. Remélem később, nagyobb hajókkal lesz.

Az away-team küldetésekből még nem sokat láttam, azok nem nyűgöztek le. Bár gondolom nem csak lövöldözős lesz.

Ja és hiányzik hogy a hídról nem tudom irányítani a hajót. Igaz hogy a csata pl. lehetetlen lenne jól, de a sima manőverezés néha jó lenne :D

(#18) CPT.Pirk válasza Meglivorn (#17) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Híd elvileg lesz később.

Multi targeting meg működik, van 3 kis gomb, a fegyverek elsütője fölött, azt megnyomva a tisztek döntenek, hogy éppen mikre lőnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) Ornagy válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


Ornagy
tag

Ja híd tuti lesz.
Arra leszek majdd kívánics, hogy be lehet-e majdd járni a hajókat belülről :D
Am ezek a dupla fézer, és disztruptor ágyúk rohadt jók, bár a MK2-es kvantum torpedóm semmi se gyűri le. De a pajzs leszedésére a legjobb a fézer (elöl egy MK2 és mellete a torpedó, hátul meg 1 Mk1-es fézer) jelenleg ez van :) Jól muxik

Nekem eddig naon bejövős az űr rész, a land rész háát... van mit rajta javítani.

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#20) CPT.Pirk válasza Ornagy (#19) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, Quantumot hol szedtél össze? Nekem még csak sima MK2-es fézerek és foton torpedóm van. Amúgy, dupla fézer az milyen? Nem találkoztam még vele. Milyen szinten vagy? Én most leszek nem sokára alap rang 7-es szinten.

Amúgy van dupla disztribútorom is, MK2-es, de valahogy nem adta vele, ha jól emlékszem, nem sebeztek burkolatot, így maradtam fézereknél. Erről mit gondolsz?

Hajó bejárás nem lesz, az akkor lett volna, ha az eredeti STO elképzeléseket valósítja meg az eredeti fejlesztő gárda.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) Ornagy válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


Ornagy
tag

Én Dupla distruptorral meg vok elégedve :) Csak kicsi a tüzelési szög :S Asszem a kvantumot egy csatahajó dobta, és 6-os vok kb féluton :)

Am burkolatot ne akarj "Sugarakkal" sebezni, ahhoz ágyú kell min :D (tod Duble Cannon MK1 stb..) Egy csatahajó ellen a Dupladistruptor a legjobb a pajzsot levenni és már küldheted is a torpedót (jelen esetben 4 elég nekem egy klingonra :) )

Már szeretném elérni a kövi szintet és egy Since hajóval elindulni :)
Arra azthiszem előre 2-3 hátulra 1-2 cumó fér :D

Am ha tudsz szerezz sorozatlövő torpedókilövőt :)

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#22) CPT.Pirk válasza Ornagy (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, akkor kap még egy esélyt az mk2-es dupla disztruptorom. Amúgy a flottás fézerek a burkolatra is csinálnak sebzést, bár elég kicsit, de csinálnak. Én is már a köv. szintre mennék, unom már nagyon ezt az alap csirke hajót.

Azt írják, 300 óra kell az 50 szint végigjátszásához, aztán meg az item upgrade jön...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogyan lehet olyan flottát indítani, mint amit a [startrekonline.scifi.hu] indított? (HGF)

Az űrdokk promenádján egy helyen lehet flottát csinálni, de ott ha jól értem, akkor 5 hajó kell, és nem biztos, hogy az, amire gondolok. Jó lenne egy flottát csinálni a PH!-s játékosoknak.

Valamint van lehetőség privát harcokra? Olyan P2P dologra gondolok, a flottán belül?

Szerk: elérhetővé vált a Klingon oldal a karaktergenerátorban! De nem tudom kipróbálni, mert már van 2 karakterem...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) Ornagy válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


Ornagy
tag

Csapatos harcokra van lehetősé, és az ami van az államáson az az ami neked kell :)

Már egyre több újféle hajót látok :D Sokan mentem lvl 10 fölé, én még sajna nem :S Rohadt bugos a játék, főleg amikor lesugárzól...

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#25) Ornagy


Ornagy
tag

Nemtod mit lehet csinálni a Radation sampleval és az Alien Artifactokkal?

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#26) CPT.Pirk válasza Ornagy (#25) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A promenád közepén van egy tiszt, ha elég olyan vackot szedsz össze, akkor összerak dolgokat belőle, mint pajzsok, torpedóvetők, stb. Csak kell sok bizbasz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) Ornagy válasza CPT.Pirk (#26) üzenetére


Ornagy
tag

Jah pont mielőtt válaszoltál jöttem rá.

Háát, sztem így nem sok értelme van, mert naon gyenge cuccokat rak össze...

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#28) CPT.Pirk válasza Ornagy (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most visszamentem, és azon a bázison nincs semmi komoly cucc, kivéve középen az admirálisi rangot igénylő cuccok. Ott csak mk2-s cuccok vannak max, valami más bázist kellene keresnem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) Ornagy válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


Ornagy
tag

Sajna nincs :(

Szépen lassan csöpögtetik majdd a cuccokat

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#30) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, szokásos esti buzi szerver van... :((

Amúgy hamarosan komoly fejlesztések lesznek, olvasva a mai fejleményeket sto-n, pl. meg lesz változtatva az AI, mert jelenleg ha több hajó támad meg egy ellenséges flottát, akkor az ellenség összes hajója ugyanazt a célpontot támadja, aztán ha meghalt, mindenki megy egy másik hajóra, ahol ugyanez fog lejátszódni.

Hülye helyzetek is voltak, mikor 4 neghwar lőtte rám az összes torpedóját egyszerre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) Ornagy válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


Ornagy
tag

Jah mindig este kezdi...

Am van mit javítani :D

Bár engem most nehéz megölniük:) Erős a pajzsom, és állandóan taktiákázok, hogy 1 mindig legyen amivel kivédhetem a lövéseket, és menekülre foghatom.

Am a játékra egy kis optimizáció is ráférne, mer nem enged élsimítást se, és ati3870x2-vel 19 fps körülir elemegy starbase24-es csatában :)

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#32) Wolverine válasza Ornagy (#31) üzenetére


Wolverine
félisten

Az MMO-knál mindig a tömeggel van baj; ez nem a grafika hibája, ilyenkor az adatok eszik meg a géped teljesítményét (értsd: oda proci kell és sok RAM)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33) Lenry válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


Lenry
félisten

ÁÁÁÁÁ

marha nagy eksön, 3an egy egész orioni flotta ellen... a körülményekhez képest jól állunk... erre? disconnected from server :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Gergello


Gergello
addikt

Végre sikerült szereznem béta kulcsot. Kipróbáltam, tetszik, de még szokni kell. Most egy kis gép update és remélem egész kellemesen fog menni.

Amivel gondom van. Nehezen találom meg az npc-ket. Már az első csillagbázison kaptam questet egy questet, aminek nem találtam meg az npc-jét. :( A térképen ki lehet valahogy íratni a neveket?

(#35) Hunter2


Hunter2
addikt

na én is kipróbáltam csak kicsit flusztrál hogy nem tudok egyszerre 8 torpedót kilőni. :B

Gergello
A jobb felső sarokban van egy radar szerűség azonvannak I betűvel jelölve. Egy darabig eltartott mire én is rájöttem.

Hogyan lehet pénzt szerezni az új kézifegyverekhez meg a hajó fejlesztéseihez?

[ Szerkesztve ]

(#36) CPT.Pirk válasza Ornagy (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam nem volt gond a 4670-el, az sb24-es csatánál, csak a quality csúszka nincs feltolva maxra. Meg kikapcsoltam az árnyékokat, korábban sem vettem észre, akkor meg minek, ált. mindig az árnyékok eszik meg a gépet.

Hunter2: teljesíted a küldiket, kapsz metrist. Meg eladod a felszedett cuccokat, akkor is.

Wolverine: 6-8 fős + ellenség csatában is voltam, nem ette meg a gépet. Pedig csak 2G ramom van.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) Ornagy


Ornagy
tag

MMO nál épp az a lényeg hogy ne egye a ramot xD (am meg 4gb van, és 3,2Ghz-n futó AMD 7750)

Má fejlődnék :D Kell az új hajó.

Ui: Nekem minden maxon, van kivéve az hogy csak 3 világítás lehet max egy objecten :) (az is rohadtul eszi a gépet)

[ Szerkesztve ]

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#38) Ornagy


Ornagy
tag

Óh vmi update van :D
Kiv leszek mit javít :)

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#39) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm. Most lesz egy küldetés sorozat, aminek a végén választhatok 4 MK2-es fegyver közül:

Fézer sugár
Fézer ágyú
Disztruptor sugár
Disztruptor ágyú

Ugye a sugár fegyvereknek nagy a hatóköre, viszont nem sebeznek annyit, mint az ágyúk. Ágyú meg fordítva, előre kell vele nézni, de nagyobbat sebez. Viszont szerintetek fézer, vagy disztruptor ágyút válasszak?
Ahogy eddig néztem, a disztruptorok nem sebeznek burkolatot, a fézerek viszont igen. (Ha jól emlékszem, dupla ágyúk a fenti ágyúk)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) Ornagy válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


Ornagy
tag

Én 2 dupla distruptor sugárral vagyok felszerelve, s simán kilövök vele egy warshipet :)

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#41) Wolverine válasza CPT.Pirk (#36) üzenetére


Wolverine
félisten

Jó megoldás. Az árnyékok minden MMO-nál kényes helyzetet jelentenek... A kikapcsolásuk erősen ajánlott.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#42) Hunter2 válasza Ornagy (#40) üzenetére


Hunter2
addikt

Érdekes nálam nem lehet re felrakni a hajóra csak egyféle fegyvert, vagy disruptor vagy fézer, és a diszruptor kb szart sem ér mert nem sebez viszont 4 lövés után nem tudok vele többet lőni.

És akkor egy ilyen fos hajóval nyomjak le 3 klingon csatahajót meg 4 bird of prey-t, kicsit felbaszott agyilag. :W

(#43) CPT.Pirk válasza Hunter2 (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fel lehet tenni, csak mindig vacakol a játék, mikor valamit felraksz az inventoriból, kell próbálkozni, ha elsőre nem rakta be.

Én most szereztem MK2-es dupla disztruptor bank-ot, még nem tudtam kipróbálni, de remélem jó lesz, 90 fokban tud lőni, míg a canon csak 45-ben.

Tegnap volt egy érdekes küldim, klingon transzporter blokkolókat kellett szétlőni, amiket jó kupac klingon védett. Mindegyiknél csak annyit tettem, hogy átvágtam a tömegen, és szétlőttem a cuccokat, igaz 1-2 esetben meghaltam, és végül 1 hajót sem lőttem szét, de a küldetést megcsináltam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44) sasa311


sasa311
veterán

Én nagyot csalódtam a játékban.

Úgyhogy az első jelentkezőnek aki privátban kéri átadom a Beta hozzáférésemet.

késő délután várható válasz, akkor leszek otthon.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#45) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Epic battle!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) Ornagy válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


Ornagy
tag

Azt én is toltam :)
Nem volt nehéz, bár rohadt sok élete volt, és utána az űrben nagyon nehéz volt legyűrni az űrhajóját!

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#47) CPT.Pirk válasza Ornagy (#46) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hopp, engem meg rögtön kirakott a csillagtérképre, a csata kimaradt. Na majd visszamegyek, és lenyomom.

Egyébként most dupla disztruptor bank van felszerelve a hajóra, és onnan lőnek, ahonnan a torpedók jönnek ki, marha vicces.

Hátha valaki nem tudja, miről van szó: Gorn epic fight: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) Ornagy válasza CPT.Pirk (#47) üzenetére


Ornagy
tag

Kira videó xD Télleg a legrosszabbul megvalósított verekedés :)

[ Szerkesztve ]

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#49) Gergello


Gergello
addikt

Még csak pár bolygón voltam, de nagyon sivárnak érzem a környezetet. Az NPC-k is gagyik kicsit, alig-alig van hangjuk. Felemás érzéseim vannak eddig.
Tudom, hogy ez még csak béta, de szerintem A Star Wars MMO min. egy szinttel jobb lesz ennél.

(#50) CPT.Pirk válasza Gergello (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1 bolygón voltál eddig, akkor az még a beszoktató rész. Amúgy már tucatnyi bolygón voltam, nincs két egyforma.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.