Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fasyrt


fasyrt
őstag

Jött egy piciny ötlet (a piciny agyacskámban), hogy nyissak egy piciny topikocskát egy ''piciny'' fórumon, a ''piciny'' interneten...
Szóval ha van kontaktlencsés topik (-->[link]), akkor van szemüveges topik is. :)

Én már több mint 4 éve vagyok szemüveges B/J -0,75/-0,75-ről kezdtem, azóta már B/J -2/-2,25... Mindig romlik. :( Ez persze nagyban köszönhető nagyfokú ámítógépes elfoglaltságomnak... Kontaktlencsétől irózom, a műtétet meg ilyen ifjú korban meg még nem gondolom egy jó megoldásnak.

Kíváncsi lennék a PH!-s társaság szemüveggel(-pápaszemmel) való ellátottságára, ki hol veszi, milyet vesz... Meg úgy általában mindenre! :)

(#2) Winner_hun válasza fasyrt (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sajna én is szemüveges vok, de ha nem muszály nem viselem:P
a bal szemem 1,5, a job meg 2,5 dioptriás, ha jól tom:F
hát nem a legjobb:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) róland válasza fasyrt (#1) üzenetére


róland
veterán

Akkor én még szerencsés vagyok. Jó 15 éve van szemüvegem, korábban -0,5/-1,5, most -0,25/-0,75-ös lencsével. Szerencsére napközben a munkám miatt távol vagyok a géptől, inkább napszemüveg kell (bár most az esernyő a ''divatosabb'').

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4) Winner_hun válasza Winner_hun (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Huhh az kimaradt, hogy mióta. Általános ötödikben volt suliban egy szemvizsgálat, akkor jttem rá, hogy valami nem ok a jobb szememmel Szemüveget nem akartam így nem is érdekelt, láttam attól független. Aztán jött középsuli, ahol meg ''kötelező'' elvileg. Ott kilencedikben meg lett csináltatva, de nem hordtam, mert láttam, amennyire kellett. 11-ikben hordtam egész évben, majd idén december elején sikeresen elhagytam, mert mint írtam, nem van rajtam mindig. Valamikor kihullhatott a zsebemből. Már nem találtam meg:O Lett új csináltatva 30k:Y karácsony előtt pont ez kellett:((( azóta nem hordom suliba sem, csak ha kell. Vezetéshez van rajtam amőgy meg ha gép előtt vok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) jasszer válasza fasyrt (#1) üzenetére


jasszer
senior tag

Én 14 évesen kezdtem két felessel ( ;] ), most vhol -3,5-nél járok, szerencsére mindkét szemem egyformán rossz. Korábban 5 évig hordtam kontaktlencsét, de sajnos már évek óta nem engedi az optometrista, mert túlságosan ''eres'' a szemem. Marad a szemüveg, az legalább takar. ;)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#6) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Én is szemüveges vagyok kb. 4 éve. Amikor lehet rajtam van, már hozzám nőtt.
Diopriát tekintve 1,75 és 2,5.

Good to be good, but better to be lucky.

(#7) fasyrt válasza jasszer (#5) üzenetére


fasyrt
őstag

Pff :D

Azért azt oldjuk meg, hogy vagy időtartamt írjuk, honny mennyi deje hordok/hordtam szemüveget, vagy azt,hogy x éves koromtól, de most mennyi vagyok. :)

Winnert sejtem, 18 körül (érecccségis topik), jasszer mintha meg valami 3xéves lenne... De lehet nagy fasságokat mondok, javítsatok ki. :D

Egyébként ki hogyan tiszítja a szemüvegét? Az enyém soxor zsíros (nem tudom miért, nem fogdosom :F), és nagyon zavaró tud lenni.

(#8) norbiphu


norbiphu
senior tag

Nekem nyolcadikban derült egy orvosi vizsgálaton, hogy hordanom kell. Azóta hordom, és most -0.25 -0.5 - re javult a szemem, az előző -0.5, -0.75 - ről. Tehát 4 év alatt nem romlott sőt javult annak ellenére, hogy több órát töltök naponta a gép előtt.

A szemüveget amióta kell, azóta hordom, egyedül hosszabb tanuláskor veszem le, mert kényelmesebb anélkül tanulni.

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#9) fasyrt válasza róland (#3) üzenetére


fasyrt
őstag

Van 0,25-ös lencse is? :F Nem is tudtam. Az már tényleg olyan, hogy látsz nélküle is...

Jah igen, rajtam felkeléstől lefekvésig van... :U Baj?

Sz2.: És boccs a 2 hsz-ért 5percen belül. :B

Sz3.: Winner: Akkor boldog szülinapot! :) Jasszer meg mennyi? (Jöhet privátban is... :D)

[Szerkesztve]

(#10) Winner_hun válasza fasyrt (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link];)

jasszert jól mellélőtted:C

mod: hogy mivel takarítom. Ismerős szerzett nekem vmi speciális törlőkendőd, azzal.

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) szatocs


szatocs
őstag

Én 2,5 éves koromban kezdtem hordani (mintha akarat lett volna benne, de nem bántam meg, sőt). +5/+6,5 - ről kezdtem, kancsal is voltam. A szemtengelyferdülésemet a folyamatos hordás és szemtakargatás már 6 éves koromra megoldotta, most 18 évesen +2,5/+3,5 - eset hordok, de észre sem veszem, ha nincs rajtam, mert ugyanúgy látok szemüveggel, mint szemüveg nélkül. Nem rossz találmány ez...:))

=== Szatocs ===

(#12) Winner_hun válasza fasyrt (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sz2.: És boccs a 2 hsz-ért 5percen belül.

és most őszintén, ki nem szarja le?:D mának válaszolt új hsz az adatt hsz-re válasz gombbal és kész.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) fasyrt válasza Winner_hun (#12) üzenetére


fasyrt
őstag

Akkor adjunk neki. :D

(#14) Winner_hun válasza szatocs (#11) üzenetére


Winner_hun
félisten

mert ugyanúgy látok szemüveggel, mint szemüveg nélkül.
20 centi messze, utána jönnek a gondok:U:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) Winner_hun válasza fasyrt (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szóval erre most válaszolnom kell?:D Hupsz a francba jah:D Najó, ez nem az offtopik:(((:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) szatocs


szatocs
őstag

Uh, haveromnak múltkor elkértem a szemüvegét, csak kiváncsi voltam a keret megoldására, és láttam, hogy a lencséje annyira koszos, hogy el sem tudom mondani, nem is tudom, hogy hogy lát vele. Mintha mindig enyhe köd lenne, vagy leeht, hogy már nem is olyan enyhe. Engem meg annyira idegesít, ha már egy kisebb folt is van rajta, hogy azonnal orvoslom a gondot. Annyira idegesít, ha valaki hozzányúl a szemüvegemhez, és a lencséjét bezsírozza az ujjával (mert ugye az ujj az zsíros).

=== Szatocs ===

(#17) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Akkor itt jelentkezik egy szemüveges moderátor is :)

Nekem cirka 10 éve van szemüvegem, 1,75-össel kezdtem, azóta kicsit romlott (1 diopriát max. de nem egyformán a két szememem), illetve egyikre került egy fél cilinder is.
Én is éjjel nappal hordom, kivéve amikor alszok persze :)

Winner:
Azért neked elég erős szemüveg kell, kb. mint nekem, hogy mondhatod, hogy szemüveg nélkül látsz rendesen? :Y Én anélkül kb. 3 méterről azt se látom, hányas busz jön épp, kartávolságból már az oldal bal felső sarkában lévő ''PROHARDVER!'' feliratot se tudom rendesen elolvasni (tudom, szgéphez pont használod, csak ez a példa kéznél volt :D), szóval...:F

Mod:
látom szatocs is hasonlóról számol be, akkor lehet bennem van a hiba :F
Mod2:
ja, szatocs közellátó, akkor nem szóltam :)

Szemüveg koszolódás:
Én arra ha foltos, nagyon érzékeny vagyok, de ha csak pl. poros (szóval ''szemcsés kosz van rajta), arra egyáltalán nem, sokszor szoktak is szólni, hogy csinálnom kéne vele vmit, mert nem hiszik, hogy kilátok rajta :U (pedig de :D)

pucolás: vízzel + szappannal. Minden más csak maszatol és rosszabb lesz :)

(#18) szatocs válasza Winner_hun (#14) üzenetére


szatocs
őstag

Nem-nem, távollátó vagyok, így inkább 25 cm - en belül érzem a bajt. Annál távolabb már nem. Szerencsésebb a rövidlátásnál, úgy gondolom. Persze egyik sem jó.

=== Szatocs ===

(#19) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nah megvan, mikroszálas törlőkendő.


MIKROSZÁLAS SZEMÜVEGTÖRLŐ KENDŐ

A különlegesen finomra szőtt mikroszálaknak köszönhetően könnyedén és hatásosan tisztíthatja szemüvegét és más érzékeny üvegfelületet. Használja szárazon a törlésre, de ha szennyezett az üveg, akkor előbb leheljen rá, majd törölje át. Ha elpiszkolódott mossa ki max. 40 C°-os vízben mosószappannal. Mosásakor textilöblítő és fehérítő nem használható!

[link]

mod: ez mehet első hsz-be:U

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) Integra


Integra
titán

ált iskola 6ik óta van szemcsóm, szemtengelyferdülés.
feles mindkét lencse, de hordanom kell.
először utáltam, most meg ha nincsen a fejemen hiányzik valami.
lézerszemszabászatra nem vagyok hajlandó elmenni, turkáljanak más szemében.
ja és a csajok imádják a szemüveges palikat:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) szatocs


szatocs
őstag

Én a régi mosható pelenkával szoktam törölni. Olyasmi, mint egy törülköző, csak mégsem, mert sokkal jobb annál. Nagyon jól tisztítja, és mosható is.(persze eredeti feladatára nem lett használva:)) )

=== Szatocs ===

(#22) Winner_hun válasza szatocs (#16) üzenetére


Winner_hun
félisten

Naja, azt én is utálom. Ami még szörnyű, amikor szakad az eső és kocsival megyek el, persze PC elöl. Nem raknám be a tokjába, fejen rajta és úgy uzsgyi ki. Grrr

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) szatocs válasza Integra (#20) üzenetére


szatocs
őstag

Még intelligensebbek vagyunk:U ;)

=== Szatocs ===

(#24) ngabor2


ngabor2
nagyúr

-2.75 (-0.5 cyl) enyhe szemtengelyferdüléssel (asszem a bal 150, vagy 160° 180 helyett).

és adjunk a flancnak, ha már a cég fizeti: fényre sötétedő lencsék, de biztos, ami biztos, polárszűrős előtét felfogatható rá. negyon poén abban ülni az lcd monitor előtt, kicsit elfordítom a fejem, és fekete lesz a képernyő :D ezért is nem hordom, csak ritkán (mármint az előtétet).

(#25) Integra válasza szatocs (#21) üzenetére


Integra
titán

hm.
én fogom, csap alá, meleg víz, szappan, leöblít és puha frottir törülköző.
jobbat még nem találtak fel:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) tildy válasza Cathfaern (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát azért a -2.5 még igen messzi van az ''elég erős szemüvegtől''...Nekem annak idején -6os kelett , na az már igen, vagy anyám, akinek -15ös kell(de nem hordja;].. Hord inkább lencsét), na az tényleg erős. Viszont emlékszem 8.-ban még én is simán elmentem dizsibe az akkor -3 dioptriás szememmel..

Jahm perpill nekem a műtét után a bal nem lett tökéletes, elvileg -0.5 D , -0.5 Cyl maradt a -4.25 D -1.75cylből, de nem jobb szemüveggel sem, sőt.. .Beszédülök tőle.. (Letesztelik minden kontrollon, hogy két szemmel jobban látok-e, ha ezt korrigálják.. Hát nem.. Pedig ha magában van, akkor igen..)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) Integra válasza ngabor2 (#24) üzenetére


Integra
titán

mikor csináltad a sötétedős lencsét?
nekem kiskoromban volt, de mire besötétedett napfényre illetve kifehéredett, iszonyat lassan ment. nemtom változott e azóta valamit a technika

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28) szatocs válasza Winner_hun (#22) üzenetére


szatocs
őstag

Vagy a gyors hőmérsklet változás, mikor télen a hidegből hirtelen a nagy melegbe megyünk. Ha át volt már rendesen fagyva a szemüveg, akkor kell akár 1 perc is, hogy helyrejöjjön a látás, de addig jön az ujj, mint ablaktörlő és páraoldó:)

=== Szatocs ===

(#29) Winner_hun válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jólvan, nem rendesen látok, de nem létszükséglet, úgy érzem hogy meg vagyok nélküle. Az a prohardver feliratot én sem tom elolvasni jobb szemmel, ballal még igen.

2 éve nem romlott, remélem nem is fog romlani a szemem:R Javulni javulhat. Tényleg, arra mennyi az esély? Hallottam olyat,hogy kb 20 éves korib ha nem romlik, akkor egy ideig abba is fejezi a romlást


ps: tom néha érdekesen írok, most így van kedvem;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30) ngabor2 válasza Integra (#27) üzenetére


ngabor2
nagyúr

idén.
ez kb. 3 mp, és besötétedik.
bentről egy kicsit sötétebben látok, de kintről teljesen bebarnul. nagyon meg lehet szokni.

az előző, szintén sötétedő szemüvegem eltört, a pótszemüveg meg hagyományos ful átlátszó volt. ömlött a szememből a könny, pedig nem is sütött a nap. csak fedett helyen tudtam benne megmaradni.

(#31) Winner_hun válasza szatocs (#18) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja. Én meg közellátó. Na itt van a különbség, így már érthető.
Azt bírom legjobban, amikor muter mondja, hogy olvassam már fel az apró betűket. Amikor meg simán felolvasom, megkérdezi, hogy ezt el tom olvasni?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) szatocs válasza Integra (#25) üzenetére


szatocs
őstag

Ez a szappanozás nekem úgy szokott lenni, hogy kb 3-4 hetente darabjaira szedem a szemüveget, és a csavarokkal, lencsékkel, kerettel együtt szappanos vízben megmosogatom, utána újra leöblítem, és megtörlöm. Mikor először csináltam eléggé megilyedtem, hagytam száradni a lencséket, és rajta maradt egy láhatatlan réteg a szappanból. Aztán megtöröltem, és megnéztem napfényen a lencsét. Olyan volt, mintha tök karc lett volna (mondom nehogymá' a szappantól ilyen legyen). Gyorsan leöblítettem, és láss csodát, megjavult, eléggé megörültem, nem olcsó mulatság - de ezt mindannyian tudjuk.

=== Szatocs ===

(#33) Winner_hun válasza ngabor2 (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

kicsit elfordítom a fejem, és fekete lesz a képernyő

hmm?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34) Integra válasza ngabor2 (#30) üzenetére


Integra
titán

hófehérről full sötétre?
akkor tényleg fejlődött a technika

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) szatocs válasza Winner_hun (#31) üzenetére


szatocs
őstag

:))

És amikor jönnek/jöttek azok a kérdések, hogy:
- ebben is alszol?
- hogy-hogy látsz nélküle is (anélkül tán vak vagyok?)

=== Szatocs ===

(#36) Integra válasza szatocs (#32) üzenetére


Integra
titán

minek szétcsavarozni?
úgy ahogy van mehet be a csap alá, 'oszt jónapot:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) Winner_hun válasza Integra (#25) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még sosem próbáltam:F Amúgymeg mikroszálas kendőt próbáld meg;)
Rálehelsz, lehúzod, felteszed.
Mondjuk ez a lehellészést nyáron nehezebb végezni:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38) ngabor2 válasza szatocs (#32) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egészségpénztár és munkáltatói térítés rulez! :D a szemüvegemért valami 3k-t kellett fizetni. amúgy 23k lett volna, 20-at a cég állt.

(#39) szatocs válasza Integra (#34) üzenetére


szatocs
őstag

Anyukámnak is ilyen sötétedős van, nagyon dúrva, tényleg elég hasznos dolog, az övé mondjuk olyan 5-10 perc múlva kezd el számottevően változni.

=== Szatocs ===

(#40) fasyrt


fasyrt
őstag

Víz+szappan?

De mivel viszitek fel a lencsére a szappant? Ujjal? De hisz' az akkor csöbörből vödörbe...:U
Lehet az a baj, hogy mindig szárazon tisztítom. És engem is inább a zsírpaca zavar, a darabos dzsuva nem annyira.

(#41) Cathfaern válasza ngabor2 (#30) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A világ legjobb dolga ez a sötétedős :) Nekem is ilyen van. Ha kimegyek világosra nagyon hamar besötétedik, fehéredést nem tudom, de az nem olyan gyors. Igazából nem zavaró, ettől nem lesz olyan, mintha napszemüveg lenne rajtad, csak nem fog úgy tűzni a nap, kellemesebb a szabadban nézelődni (ez igaz télen, ősszel, tavasszal, nyáron is). De ha bemész vele egy épületbe, nem lesz az, hogy semmit nem látsz.

(#42) ngabor2 válasza Winner_hun (#33) üzenetére


ngabor2
nagyúr

polárszűrő. az lcd-monitoron is az van.

integra: igen, (majdnem) színtelenről sötétbarnába.

(#43) Winner_hun válasza szatocs (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hátja. De kézzel törölni:Y Azt vhogy nem bírom:F Nem veszem rá magam, mert inkáb legyen párás egy percig minthogy maszatos sokáig pláne ha nincs mivel letörölni az ujjlenyomatot

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44) szatocs válasza ngabor2 (#38) üzenetére


szatocs
őstag

Jaaa, így könnyű :))
Mondjuk be kell vallanom, hogy én sem a kisker áron kapom. Családban van egy optikus hálózat, abból kapom mindig, de akkor is olyan, hogy 40 helyett 15.

=== Szatocs ===

(#45) szatocs válasza fasyrt (#40) üzenetére


szatocs
őstag

Először jól átmosom a tenyerem, én így szoktam, utána steril az:)), ameddig kell.

=== Szatocs ===

(#46) Winner_hun válasza tildy (#26) üzenetére


Winner_hun
félisten

akinek -15ös

erről jut eszembe. Kontaklencse szemüveg kombó van?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47) Integra válasza fasyrt (#40) üzenetére


Integra
titán

persze simán ujjal
nem marad rajta semmi ujjlenyomat
leöblíted utána bő vízzel, jó törüközővel megtörlöd és kész

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48) Cathfaern válasza fasyrt (#40) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A logika megvan abban amit mondasz, de gyakorlatilag nem így működik :) Igen, simán ujjal mosom meg az üveget, és teljesen tiszta lesz utána (persze megtörlést nem ujjal kell végezni, csak a mosást ;])

Én törölköző helyett papírral szoktam inkább (_nagyon_ puha zsepkendő, vagy papírtörlővel). Persze ezt műanyag lencsénél nem ajánlott.

(#49) Integra válasza Cathfaern (#41) üzenetére


Integra
titán

lol, kiderül hogy a végén az összes tudor pápaszemes ph-n:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50) szatocs válasza Winner_hun (#43) üzenetére


szatocs
őstag

Az már nekem is a végső eset, ha látni kell valamit a ''sötétben'' - nem fogok ott vaklálni. Egyébként mindig van nálam abból a pelenkadarabból(legalábbis anyukám mondta, hogy olyanok voltak a régi pelenkák).

=== Szatocs ===

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.