Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) gergo5991


gergo5991
őstag

Nah, eddig csak dicsértem a nálunk közlekedő utasokat, de tegnap ahogy mentem át a gyalogos átkelőn vagy hogy hivájk ( toltam a biciklit mert eléggé durva útszakasz) első sávban megállt az autós, és mögötte a második sávbol kipadlózott egy kamion, hogy rohadna meg a kurva anyját, és még nézte hogy mennyire voltam tőle, jól be is intettem neki. De látta hogy át szeretnék menni meg minden, erre direkt padlózik. Nem tudom hogy külföldi kamionos volt-e vagy sem, de ha ujból látnám épp bőrrel nem uszná meg az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#46302) Because válasza gergo5991 (#46301) üzenetére


Because
őstag

A kijelölt gyalogosátkelõhelyen áthaladó gyalogosnak a jármûvekkel szemben elsõbbsége van. Ugyancsak elsõbbsége van - kijelölt gyalogosátkelõhely hiányában is - az útkeresztezõdésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a jármûvekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztetõ jelzéseket használó gépjármûvekkel szemben azonban a gyalogosnak elsõbbsége ezeken a helyeken sincs.

nem kell tetlegesség, elég ha tönkreteszed az életét, mert amit csinált azért többet nem vezetne.

(#46303) gergo5991 válasza Because (#46302) üzenetére


gergo5991
őstag

az a vicc, hogy pár hónapja volt országos megfigyelési izé, azthiszem MO-n is, de azóta valahogy kint maradtak a rendőrök, csak nem a megfelelő helyeken..
Jó lenne már egy rögzithető kamera, amennyi civil életét veszélyeztető sofőrt lehetne lekapni vele..

[ Szerkesztve ]

(#46304) Bicskás


Bicskás
tag

Sziasztok !
Keresek használt Schwalbe Marathon Plus 26x2.1-es kerékpár külsőt, tudnátok segíteni, hogy merre találok ilyet ? Mert én nem találtam.

(#46305) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#46264) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A méret jó lesz. Hajtóműből én is inkább shimano-t ajánlok mint a truvát. Deore, SLX, XT. Attól függ mennyit szánsz rá.
Hajtóműből nem vennék használtat.

(#46267) gergo5991): Épp ez az, hogy azt nem légtelenítették, légteleníteni csak úgy lehet ha friss olajat nyomnak át a rendszeren. Egy ilyen művelet kb 2500ft fékenként.

(#46306) #48525824 válasza gergo5991 (#46303) üzenetére


#48525824
törölt tag

Hiaba van rola felveteled, itt nalunk a rendorok nem foglalkoznak vele egeszen addig, amig 8 napon belul gyogyulo serulesed nem lesz belole legalabb. bringast kis sebesseggel zenranal megtolta az auto hatulrol (bringas elsobbseget adott a gyalogosoknak, autos turelmetlen volt), az egeszrol volt felvetel. A rendorseg nem foglalkozott vele, mert nem tortent szemelyi serules. Na pont emiatt vannak kiemelve a rendszamok direkt a youtubeos videoknal, mert a fankzabalok nem csinalnak semmit.

(#46307) Tothgera30 válasza gergo5991 (#46286) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Őszintén szóval nem egy nagy durranás, 10-es skálán olyan 3-4 lehet, de csak a kisugárzása, mosolya miatt.

De a lényeg... 27.5-el se fog rosszul járni, bátran vegye.

#46289 vendingo / #46293 vendingo: Sajnos én sem látok egy jó ideje, mikor megjelent, akkor sem igazán akadt. Főleg pirosban, egyszerűen beszerezhetetlen. Itthon pedig a raktárban maradt tavalyi gépeket (vagy előttit) akarják eladni új áron... röhögcse. Manitou telóval nincs gond, nagyon jók, bátran megvenném azzal is. Bár most a DT Swiss érdekel még.

#46295 parkr: Persze, olyan 4-5 éve van is egy a rokonságban, eléggé nyúzva van, de mindent bír. Bár a közepét és hajtókarokat én idővel cserélném valami komolyabbra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46308) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#46305) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

És az az SLX jó lesz, amit linkeltem?

Üdv: Rottweiler89

(#46309) Valkűr válasza Rottweiler89 (#46308) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezek eléggé jók!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#46310) szjoci


szjoci
őstag

Mától szombatig Hervisben akció (Cygnus, Berger, X-Fact, Scirocco kerékpárokra -40%, KTM-ekre -30%, kerékpáros kiegészítőkre és ruházatra -20%). Ha esetleg valaki arra vetemedne hogy ott vesz biciklit.

[ Szerkesztve ]

(#46311) vendingo válasza Tothgera30 (#46307) üzenetére


vendingo
veterán

Engem lebeszéltek a manitou telóról.
Tele vannak tömve műanyaggal, nem valami tartósak, nagy a szervizigényük, itthon körülményes az alkatrész beszerzés, és a szervizelés.
A fox-ról meg a gyakori szerviz intervallum miatt beszéltek le, mert 100 üzemóránként szervizelni kell, csak úgy van gari, de ha valaki sokat használja, gyakran kell szervizelni, akkor akár egy új teló árát is kifizetheti a sok szervizre, ha szeretné megtartani a garanciát.
Ellenben az RS telóknak 500 üzemóra a szerviz ideje, olcsóbbak az alkatrészek, és a szervizelés is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46312) fjudors válasza szjoci (#46310) üzenetére


fjudors
aktív tag

(#46313) D.Orion válasza vendingo (#46311) üzenetére


D.Orion
veterán

Eddig kétszer volt szervízben a Fox telóm. Az első az egy felújítás volt, húzós árral és nem lett kész másnapra. Másodikra ~60óra után került sor és hótziher, hogy nem is fogok várni 100órát a harmadikig. A sok gyors mozgás hamar kikészíti az anyagokat. Igaz, hogy bár én nem ugrálgatok, de ahol haverom lejön 20al a Relevation-al ott én fék nélkül ahogy csak bírok.

(#46314) entropy


entropy
tag

Szerintetek megéri ez 10 ezer forintért? (20% kedvezménnyel 10400 forint kb.)

Nincs még se nyeregtáskám, se rendes útiszerszámom.

[ Szerkesztve ]

(#46315) syberia válasza fjudors (#46312) üzenetére


syberia
veterán

Ennek az árából még lejön 40% ?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#46316) entropy válasza syberia (#46315) üzenetére


entropy
tag

Nem, a kerékpároknál nem vonható össze a kupon és a kedvezmény.

(#46317) Coyot válasza vendingo (#46311) üzenetére


Coyot
őstag

Attól függ melyik RS-ről beszélsz. A SID-nek 50 órát írnak olajcserére és szimering csere pedig 100.

mod.: ha jól rémlik

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#46318) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#46308) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Teljesen jó, kiváló minőségű. Esetleg 2 tányéros kivitelben is jó lehet.

(#46319) vendingo válasza Coyot (#46317) üzenetére


vendingo
veterán

Reba telóm van, arra 500 órát mondtak. A SID nem is hobby felhasználásra van, aki olyat vesz, az úgy is gyakran szervizelteti a versenyek miatt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46320) Tothgera30 válasza vendingo (#46311) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem teljen így van. Reba sem jobb mint mondjuk egy Fox Float, nagyjából ugyan olyan gyakran kell szervizelni. Szóval te se várd meg az 500 órát.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46321) syberia válasza entropy (#46316) üzenetére


syberia
veterán

Értem köszi, továbbra is felejtős a hervis az akcióikkal.

https://howbad.info/

(#46322) Coyot válasza vendingo (#46319) üzenetére


Coyot
őstag

Jó hogy nem járok semmilyen versenyre, szimplán ez volt jó áron mikor telót kerestem :)

Má' nem

(#46323) cseter


cseter
tag

Na megvolt a mai köröm egysebivel(44-16)áttètel,Pápa-Vaszar-Gecse-Szerecsen-Kiskajár-Lovaszpatona-Vanyola-Nagygyimót-Pápa(sokaknak nem sok 51km de hozzám képest jó 25-ös átlag!

(#46324) zoli03 válasza Tothgera30 (#46320) üzenetére


zoli03
őstag

De egy Rebat tök egyszerű szervizelni, könnyű hozzá alkatrészt kapni és olcsó is (mint ahogy a többi RockShoxot is). Nem tudom, hogy mi ez a nagy Fox imádat tőled, a maiakat igen sokan szidják. Ha egyszer veszek egy komolyabb 29"-os fullyt, biztos, hogy nem Fox teló lesz benne, vagy ha csak azzal találok megfelelő felszereltségűt, egyből eladom belőle, aztán megy a helyére egy RockShox.

(#46325) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#46318) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Gondolkodtam a kéttányéroson, de nem tudom melyik lenne a legjobb megoldás.

Üdv: Rottweiler89

(#46326) goldnarmz válasza Rottweiler89 (#46325) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ha huzamosabb távokat szeretnél aszfalton megtenni a bringával, akkor felejtsd el a kéttányéros hajtóművet + rockringet. Tapasztalatból beszélek. Ahányszor aszfaltra kerülök a kéttányérossal, annyiszor anyázom magamban, mert baromira hiányzik a 3. ahhoz, hogy a megszokott tempóban tudjak haladni. Ennek eredményeképpen rendszerint otthagynak a 3 tányérosok, egészen addig, amíg komolyabb terepre tévedünk. Ott egyáltalán nem zavaró a 3. lánctányér hiánya. Cserébe nem állsz meg minden nagyobb sziklánál / fatörzsnél, hogy átemeld a gépet, mert megsérülhet a tányér. ;)

(#46327) D.Orion válasza zoli03 (#46324) üzenetére


D.Orion
veterán

Olcsóbb 2013-2014 Cube hardtail gépekbe ami került szép fehér Fox telók ott én se hallottam sok jót. Nekem még egy 2010 es Float 100 van, szerintem felépítésben tartósabb és erősebb, mint az említett.

(#46328) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A 3 db Nexus agyváltó áttételi tartományait hasonlítgattam:

Nexus 3 : 0,733 - 1,364 (Van 1,000-ás áttétel)
Nexus 7 : 0,632 - 1,545 (1,000-ás helyett 0.989 van)
Nexus 8 : 0,527 - 1,615 (Van 1,000-ás áttétel)

Sokat számítanak ezek a végállásbeli különbségek?
Emelkedőnek felfelé, könnyített hajtáskor a tartomány melyik végét kell nézni?

Kösz

(#46329) Because


Because
őstag

melóban menet mostanság van egy újdonsült fixis srác, de komolyan rossz nézni... dombon lefelé azt se tudja, hogy kapkodja a lábait, felfelé meg szó szerint vért izzad... viszont igazán divatos narancs/fehér bringával tolja menő séróval és napszemcsivel, mondjuk ennek mi értelme :U

(#46330) ígyvanferi válasza Because (#46329) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mi értelme bárminek, ami divatos, de nem praktikus? Az, hogy divatos.

(#46331) rii


rii
nagyúr

és annak mi értelme, hogy 9 kerékpárosból kb. 8 átmegy a piroson, én maradok ott, aztán mikor zöldet kapok, lazán utolérem őket az egysebességes utánfutós gépemmel? :DDD

ugyanaz kb.:
divat

kis nyári szúnyogok.
ha valaki beletapos, hogy többet az életbe nem látom, akkor csinálja ... de azért ne menjen el mellettem a pirosnál, hogy amikor zöldet kapok, még ő tart fel engem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46332) concret_hp válasza Because (#46329) üzenetére


concret_hp
addikt

gondolom bukó nélkül, mert az nem kell :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46333) Melack válasza concret_hp (#46332) üzenetére


Melack
veterán

Bukósisakom nekem sincs, de valahogy nem szeretnék (koca)kerékpározáshoz azt felvenni. Lehet bennem van a hiba? :B

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46334) Rottweiler89 válasza goldnarmz (#46326) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Akkor azt hiszem marad a 3 tányéros verzió. :)

Üdv: Rottweiler89

(#46335) truefx válasza concret_hp (#46332) üzenetére


truefx
aktív tag

es BuBi-n ulve... :(((

[ Szerkesztve ]

(#46336) truefx válasza Melack (#46333) üzenetére


truefx
aktív tag

hat ha szerinted egy kocakerekparos nem eshet nagyot, akkor nyugodtan... :W

(#46337) Napfénysüti válasza truefx (#46336) üzenetére

Viszont mindenkinek szíve joga eldönteni hogy ér-e az élete 6-10.000 Ft-ot vagy sem. Én használok mert nekem megér ennyit.

Més que un club!

(#46338) gergo5991 válasza Because (#46329) üzenetére


gergo5991
őstag

hipster.. vagy modernizált amish/zsidók :P

[ Szerkesztve ]

(#46339) RichieTri válasza Napfénysüti (#46337) üzenetére


RichieTri
senior tag

nemegészen...
mert ugyanabból a TB-ből fogják a koponyasérültet ápolni amit mindenki befizet(remélem :) ). ezért a felelőtlenségből/nemtörődömségből/lazaságból/stb. elkövetett/bekövetkezett balesetek amik a "köz-pénzét" csapolják/terhelik jobban mint kellene részemről elfogadhatatlan.

ezért én mindig hordok bukót sőt a lányom nem volt 2 éves mikor futóbringára ült. neki már akkor bukót vettünk és azóta is használja, mindenféle probléma nélkül. ahogy a feleségem is belátja, hogy a frizura nem lehet fontosabb egy beláthatatlan balesetből bekövetkező esetleges rokkantságnál, de akár heti vagy havi szinten mérhető kórházi ápolásnál.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#46340) zoli03 válasza Rottweiler89 (#46334) üzenetére


zoli03
őstag

A 2 lánctányéros Deore nagyobbik lánctányérja legalább 38 fogas. 38-11-es áttételben 90-es pedálfordulatnál kb 38 km/h a sebességed, az szerintem bőven elég (maximum lejtőkön nem fogsz beletekerni, de nem hiszem, hogy egy Coiler Matic vázzal 30 km/h felett fogsz aszfalton tekerni).

(#46341) #48525824 válasza Melack (#46333) üzenetére


#48525824
törölt tag

egyszer nem volt rajtam sisak, akkor is kb. majdnem állóhelyzetből a 23-as gumi beleragadt egy úttörésbe és a mellette lévő betonfalat fejjel lekaptam. 10 percig feküdtem a földön mire meg tudtam mozdulni és felfogtam mi van körülöttem. elég csúnya agyrázkódás és egy hét hányinger / fejfájás / szédülés. Sisakkal negyed ennyire nem lett volna kellemetlen az egész.

(#46342) Because


Because
őstag

sisakot mondjuk én se hordok, de remélhetőleg a következő esetek állnak fenn eséskor:
- semmi bajom se lesz
- úgy esek, hogy ottmaradok: ez a legjobb legalább erre az életre le van tudva minden hála égnek
- nyomorék leszek és nem fogok tudni magamról: megint csak okés minden problémától mentesülök
- tudatomnál maradok és maximum csak kacsingatni fogok tudni: ez is rendben, legalább nem kell a gyárban rohadni

szóval bármi történik jól jövök ki :K

[ Szerkesztve ]

(#46343) entropy válasza Because (#46342) üzenetére


entropy
tag

szerintem minél hamarabb keress fel egy pszichológust és járj el pszichoterápiára :P

[ Szerkesztve ]

(#46344) Byk01 válasza Because (#46342) üzenetére


Byk01
senior tag

Mi a helyzet a "nyomorék leszek és tudok magamról" esettel? ;)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#46345) Because válasza entropy (#46343) üzenetére


Because
őstag

ha az sztk fizeti szívesen beszélgetek bárkivel :)

(#46344) Byk01: az-az utolsó, de azt se bánom, ha pl. bal lábam odalenne (azon úgy is van egy tetoválás ami nem tetszik) vagy tolószék, legalább handicappel indulok bármiben és kihasználatlanom az emberek sajnálkozását

[ Szerkesztve ]

(#46346) #16729600 válasza Because (#46342) üzenetére


#16729600
törölt tag

Pics@ba,ennyire tré hely az a gyár,hogy ilyen személyiség romboló hatása van? :U Komolyan mondom,aggódom érted. :))

(#46347) Because válasza #16729600 (#46346) üzenetére


Because
őstag

dehogy kell én jól vagyok, nálam csak a magány, haverok, kapcsolat hiánya áll fenn hosszú évek óta, de itt vagytok ti nekem :D

viszont tényleg láttam összetörni embereket amikor betegszabi miatt 50000ft-ból kell megélnie gyerekkel együtt. néhol wc-re nem mehetsz ki engedély nélkül és sajnos ezek nem kirívó esetek.

ez javarészt infós portál, így sokan nem tudják milyenek a gyártócsarnokok bugyrai ahol minimálbérért robotolsz

[ Szerkesztve ]

(#46348) #16729600 válasza Because (#46347) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sajnálom,igazán.Drukkolok,hogy mielőbb ki tudj ebből szabadulni. :R

(#46349) Tothgera30 válasza Because (#46342) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze, felemelő érzés mikor a magatehetetlen, de térben-időben orientált bénult, vagy SM-es beteget a hozzátartozó mosdatja, és ebben az a legjobb hogy az izmaid szépen lassan sorvadnak, és a test tehetetlen lesz. :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46350) gergo5991


gergo5991
őstag

Hogy lehetnek ennyire nyomorultak az emberek, hogy eltervezem hogy fogok tekerni 4 órán át erdőben le fel, aztán kezemben 2 literes vizzel árkon bokron nagy nehezen feltekerek, azért, hogy a nyomorult 15 évesek kiöntsék? hát eszem-f-om megáll, még direkt eldugtam egy árnyékos bokorba, de direkt nesze azé van hogy kiöntsék hiszen teli van biztosan véletlen Isten tette oda.

Legközelebb leülök tőle pár méterre a lócára aztán campelni fogom.. Aztán majd lessz nemulass. A finom drága izotoniás piát köteni bazz..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.