Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) gergo5991


gergo5991
őstag

Ma kipróbáltam (meg tegnap is LOL) egy lábbal tekerni, nem volt rossz, bár különösebben nem éreztem meg, de hamar kifáradtam, úgy vettem észre egy lábas tekerésnél a terhelés inkább hasra megy, lehet így fogok hasedzéseket beiktatni tekeréskor :P

Másik dolog az, hogy nem igen érzem, hogy javulna a teljesítményem. A szuszt is kitekerem magamból, de valahogy nem érzem. Utóbbi időben próbáltam egézségesebben táplálkozni, a cukros üditőket is elhagytam, de hát nemtudom

(#45252) Because válasza gergo5991 (#45251) üzenetére


Because
őstag

majd jól meghúzod valamid ezzel a trükközéssel és hallgathatjuk a haláltusát :DD

(#45253) Tothgera30 válasza Pttypang (#45226) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem nagy durranás, sok bringa jön ki alapból ilyen külsővel. Viszont amit nem nagyon látok itthon, az a Dugast Fast Bird, mert szívesen vennék.

#45246 oliba: Szívesen.

#45249 maximilian4: 25-30k.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45254) gergo5991 válasza Because (#45252) üzenetére


gergo5991
őstag

úgy valahogy. Amúgy mióta előrébb álítottam a nyereg dőlésszögét, ma pld végkép nem fájdult meg a hátam/derekam. kop-kop

(#45255) t1 válasza ivana (#45247) üzenetére


t1
addikt

Esetleg valami konkrét típus ?

(#45256) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Uraim!
Pár héttel ezelőtt írtam már ide, de erre a bajomra nem jött válasz. :N
Ez a gyönyörűség megéri a 102 aranyat?
[link]
Ha igen akkor fel lehet rá hergelni egy első féket?
A válaszaitokat előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45257) Zola007 válasza t1 (#45255) üzenetére


Zola007
veterán

Neuzer X2 cross-trekking
85 körül már megveheted Pöstön

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45258) TayRol


TayRol
veterán

Srácok,

költözés miatt meg kell válnom az egyik bringámtól, és segítséget kérnék, hogy szerintetek mennyiért lehet eladni? Még garis, kb. 1000 km van benne. Kicsit ár alatt gondoltam...

[ Szerkesztve ]

(#45259) Zola007 válasza hszilard666 (#45256) üzenetére


Zola007
veterán

nem

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45260) zoli03 válasza hszilard666 (#45256) üzenetére


zoli03
őstag

Tudsz rá rakni első féket. Amúgy D.Orion válaszolt neked. Én nem venném meg, az agy nagyon szar benne. Ebben elvileg az iparis Joytech van, aminek gyakorlatilag 0 a porvédelme.

[ Szerkesztve ]

(#45261) hszilard666 válasza Zola007 (#45259) üzenetére


hszilard666
veterán

Mert? :D Honnan vegyek jobbat?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45262) Maximum1 válasza hszilard666 (#45256) üzenetére


Maximum1
őstag

Fel lehet, tudja a váz és a felni is, a felni csúnyán lefog ott kopni, használj majd szilikonos betétet, lassabban koptatja.
Esőben ne fékezz mert akkor kopik a legjobban. :DDD
Viszont így ránézésre szingo gumis, közben megtaláltam és nem az.

Szerintem az az agy simán elmegy 4-5 ezret, az enyémben van 2 ezer és mintha új lenne.
Akkor számítana ha az ember 90+ kg és járdázgat mint a montisok.

[ Szerkesztve ]

(#45263) hszilard666 válasza Maximum1 (#45262) üzenetére


hszilard666
veterán

Szupi, 110 vagyok és napi 5 órát tekeregnék a városban :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45264) Maximum1 válasza hszilard666 (#45263) üzenetére


Maximum1
őstag

Akkor hülyén is néznél ki rajta, nem állna jól, keres valami choopert.
Remélem nem bántottalak meg! :R

(#45265) ivana válasza Maximum1 (#45262) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem az az agy simán elmegy 4-5 ezret, az enyémben van 2 ezer és mintha új lenne. :Y Nagyon jó agy lehet mondhatom. :(((

Szerintem alapból nem normális aki pálya kormánnyal és fék nélküli fixivel megy forgalomban...

(#45266) Because válasza hszilard666 (#45263) üzenetére


Because
őstag

gondolom még nem mentél 1 percet se fixivel, hogy 5 órát mondasz hasból :D

(#45267) -=RelakS=- válasza ivana (#45265) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gyerek korunkban hogy örültünk, mikor az örökhajtós kölyökbringa helyett valami kontrás gép került alánk végre :)
Erre tessék, ma az örökhajtós lett a divat :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45268) Maximum1 válasza ivana (#45265) üzenetére


Maximum1
őstag

Mintha havonta beletennél 4-5ezret, itt az átlag jó ha ezret megy évente, de azért jó márkás fain cuccok legyenek rajta, holott a "fingot" is 4-5 év mire leharcolja az évi ezrével.
Nem a nonémeket mondom hanem a középkategóriát.

"Mégiscsak jobb érzés zenélni, mint állandóan a hangszert hangolni."

by FEDman

[ Szerkesztve ]

(#45269) Pttypang válasza Maximum1 (#45268) üzenetére


Pttypang
veterán

En mar gondolkodom, hogy megkerdezem a decathlonban, a bicot milyen tavolsagra terveztek vajon osszesen, mert oktober 15 ota benne van 6200 km kb, es van egy sanda gyanum, hogy kb 10k km-nel nem sokkal tervezhettek tobbre az egeszet :DDD

Everybody lies.

(#45270) #48525824 válasza ivana (#45265) üzenetére


#48525824
törölt tag

Mi a baj a palyakormannyal?

(#45271) zoli03 válasza Maximum1 (#45262) üzenetére


zoli03
őstag

Pont ilyen Joytech agyad van? El nem tudom képzelni, hogy sokat bírna, amikor csak a csapágy porvédője van ott, ami nem édeskevés.

(#45272) karis válasza Pttypang (#45236) üzenetére


karis
tag

Aszfalton nagyon nem oké. Én nem satuztam soha, de így is kopik. Terepen jó, de sárban csak gyüjtögető életmódot folytat :D

Más:Valaki tudja mitől lehet az, hogy bizonyos fokozatokban(5-6), finoman tekerve a kerékpárt enyhe ropogást érzek menet közbe? Ha erősebben tekerek akkor már nem.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#45273) Dr.Én válasza Dr.Én (#45242) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor lehet beruházok inkább egy ilyenre..pecázni járni, meg ide oda megteszi :B
[link]

WOT: kissio

(#45274) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! nyerget szeretném beállítani pontosan! ezt találtam a neten

Támaszd a nyeregorrhoz a könyöködet és vízszintes alkar esetén az ujjaid éppen el kell érik a kormányt.
de most nem értem, kijelöltem most az 1 et? vagy a 2 őt kel nézzem??

Ezt is megcsináltam Fordítsd a hajtókart vízszintes (3 óra) állásba! Ezután az elöl lévő láb térdkalácsához szoríts egy fonalat, amelynek a végére nehezéket kötöttünk! e szerint hátrébb kell húzzam a nyerget 1.5cm el, de a kormányt a 2 essel kijelölt részt már így sem értem el! az 1 et bőven.

[ Szerkesztve ]

(#45275) lugosi válasza Maximum1 (#45268) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahogy olvaslak titeket, elgondolkozok. Egy 20 éves biciklim van. Kicsit néha kattog a pedál, majd elmúlik. Tavalyelőtt elkezdte lyukasztani a felni a gumit, meg lett csinálva. Új gumit kell rá időnként venni, meg pár évente elmegy a pár utcával arrébb lévő garázs-szervizbe egy átnézésre, tavaszi üzembehelyezésre.
A 'márkája' Velolux. Fogalmam sincs, hogy a gyártó létezik-e még és csak sejtem, hogy valószínűleg hazai. Jó masszív váza van, amikor vettük akkor kb 100kg voltam, most inkább 125. Szóval annyira nem kímélt darab, pár évig mondjuk nem használtam. De bőven van benne km.
Lehet, hogy mostanában már nem ilyen tartós bicajokat csinálnak?

(#45276) Zola007 válasza K Norbi (#45274) üzenetére


Zola007
veterán

melyiket fogod menetközben? a stucnit vagy a kormányt?
na ugye
az ülést állítsd be először

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45277) K Norbi válasza Zola007 (#45276) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi! :R

(#45278) llaszlo válasza lsebestyen (#45248) üzenetére


llaszlo
veterán

Ki ajánlott montit??? Én annyit írtam, hogy ennyiért már akár két jó állapotú biciklit is vehet. Csak ki kell fogni jó áron, mint a linkelt bicikli.

(#45279) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Valahogy mindig pörgök ezen a lánctisztítás-kenés témán. Szóval előre is elnézést miatta! Kérdezném, hogy ez a munkamenet így jó-e (200 km-enként végzem):

- Legkisebbre váltás (a lazább láncért)
- Nagyjából áttörlöm száraz ronggyal az egészet
- Féktisztítóval együtt való alapos rongyos tisztítás (egyenes lánc szakaszra hosszan féktisztító, majd a lefújt részen ugyanabban az irányban haladva szemenként végzett rongyos törlés, vigyázva, hogy éppen féktisztítós láncrész ne menjen fogaskerékre)
- Majd végül kenés

Ez így jó?
Kérlek pontosítsátok, ha valakinek van ésszerűbb praktikája!
Köszönöm! :)

(#45280) ivana válasza Maximum1 (#45268) üzenetére


ivana
Ármester

Ne szórakozzunk már. Egy, másfél év alatt biztos beleteszek annyit a városi gépbe azért egy olyan agy ami ennyi idő alatt bedöglik a rossz vicc kategória. Középkategória na persze, egy régi super gránát simán elfut 20 ezret.

"Mégiscsak jobb érzés zenélni, mint állandóan a hangszert hangolni." Ez pont azt mondaná, hogy vegyél normálisat amivel nem kell szórakozni.

(#45279) fery02 A fenn lévő lánc féktisztítózása veszélyes dolog, volt már akinek sikerült bele fújnia az agyváltóba, de ha vigyázol lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45281) hszilard666 válasza Maximum1 (#45264) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD Köszi, nem vagyok ordas disznó. :N 194 cm vagyok és erős csontú! ;] A lényeg hogy ki akarom próbálni a fixizést, ha kevés leszek mellé akkor majd átalakíttatom egy sebességesre. Szóval Uraim, a kérdés adott, egész fixit szeretnék venni a plafon 110K bírjon el 120kg ot (én + bagaboo workhore tatyóm megpakolva ;] ) A szín mindegy, de full zöldnek/feketének örülnék :B Lehet bárhonnan, csak hozzák házhoz! :D
köszönöm Urak! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45282) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Tegnap lenyomtunk barátnőmmel egy zugló-erzsébet kilátó-normafa túrát (2 caprine greenway bicónk van). Minden szép és jó volt (kivéve a hegyre felmászni :D ), viszont este felé úgy éreztük magunkat mint Damu roland a börtönben (rohadtul fájt a seggünk).

Valami noname Zoom nyereg van rajtuk, valami okos egyszer azt mondta majd megszokjuk, de nem tudtuk, így csere lesz, férfi létemre a lenti alkatrészeket olyan szinten elnyomta, hogy azt hittem a heréimnek annyi.

DDK nyergek mennyire jók? Valami Gel-eset néznék. Melyik típust érdemes megnézni?

(#45283) bandus válasza inifini (#45200) üzenetére


bandus
veterán

beizzítottál ezzel az útvonallal, gondoltam fasza gyerek leszek én is: [link], de a végére meggondoltam magam és eljötte budaörs fele. a biatorbágyi emelkedők a végén nagyon sokat kivettek belőlem, de második menetnek a bringával jó volt.

már nem éreztem annyira kényelmetlennek az ülést sem, mint első alkalommal. persze így sem egy leányálom, de egy fokkal tűrhetőbb volt a dolog. megvolt az első esésem is, bár szerencsére csak inkább eldőlésről beszélhetünk, remélem több nem lesz majd :)

egy kérdés merült fel bennem, az első váltó működésének az a természetes módja, hogy a nagyobb lánctányérra való váltásnál kicsit hosszabban nyomva kell tartani a váltókart, a kisebbre váltásnál pedig meglehetősen nagy erőkifejtés szükséges és viszonylag nagy zaj kíséretében történik meg a váltás? nem tudom, hogy mi a helyes és nem vagyok biztos a dologban, hogy jól van beállítva a váltóm.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45284) hszilard666


hszilard666
veterán

És Ő megérné a dellát? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45285) fery02 válasza ivana (#45280) üzenetére


fery02
addikt

Természetesen felülről lefelé fújnám az alul haladó láncrészt (kenést is ugyanígy végzem).

Pont azért féktisztítóznék, mert fent szeretném hagyni a láncot.
Ha láncot bontanék, úgy már eszembe sem jutna féktisztítózni, egyből nyomnám be a láncot ázni egy tál brigeciolba vagy benzinbe.

(#45286) gergo5991


gergo5991
őstag

Neten nézegettem a lopott biciklik listáját, hát elég elszomorító. Egy cube biciklit loptak el még multéven, de úgy, hogy a tulaj 6 órával ezelőtt vette. Ha ennyire nem tud rá vigyázni, nem is érdemli meg szerintem pff..
Ahogy mondani szoktam, ha nincs bicikli lánc, nincs kísértés hogy leláncoljam valahova -->ellopják. Oké oké tudom hogy vannak itt akik munkába mennek vagy ezzel közlekednek, muszály leláncolni, de ez most nem rájuk vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#45287) Tothgera30 válasza hszilard666 (#45284) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem vagyok a műfaj kedvelője, de hirtelen ránézve az apróra, ezek jobb vételnek tűnnek:

[link]
[link]
[link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45288) Daniel Alves válasza Tothgera30 (#45287) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Wilier

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#45289) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Szerintetek szervizben ki lehet cseréltetni ebben a monoblokkot, vagy a csapágyazást (kattog);
Shimano Deore XT '08 (FC-M770) integrált MTB hajtómű

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#45290) inifini válasza bandus (#45283) üzenetére


inifini
tag

Szoktam erre is, arra is menni, attól függően, hogy mennyire érzem magamban az erőt. De ugye, hogy kellemes a táj is, nincs olyan nagy forgalom sem...? Milyen géped van? Én váltásnál igyekszem nem terhelni a váltót, úgy nem lenne szabad, hogy hangja legyen.

(#45291) szjoci válasza Tothgera30 (#45253) üzenetére


szjoci
őstag

Szép gumi, kíváncsiságból rákerestem de itthon én se találtam (talán nem véletlenül, ha az árcédulát nézem :U ) Innen meg tudod rendelni ;)

[ Szerkesztve ]

(#45292) Tothgera30 válasza andrisbandi (#45289) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze, de én nem erőltetném ezt az XT-t, tekintve hogy az FC-M770 nem mai gyerek már, és olcsóbban, egy FC-M4050-essel ([link]) se járnál rosszul.

#45291 szjoci: Filózok vele hogy a 27.5-re rendelek, persze ha féláron találok valahol. 29-en ormótlan lenne, arra ott a Nevegal/Fast Fred.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45293) hszilard666 válasza Tothgera30 (#45287) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm Uram, de használt bringát nem szívesen vennék már, a többi meg nem jön be :N a matt fekete meg nagyon morcos! :K És a Zinterneten is dicsérik! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45294) Normi™ válasza Tothgera30 (#45292) üzenetére


Normi™
őstag

Olyan van nekem,komoly darab,integrált meg minden földi jó. :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#45295) ivana válasza Tothgera30 (#45292) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem neki csak egy új csapágy kell hajtást nem akar cserélni.

(#45296) bandus válasza inifini (#45290) üzenetére


bandus
veterán

hát a tárnok és biatorbágy közötti rész az gyönyörű :K és tényleg nagyon kellemes forgalom szempontjából. érd után pedig a 7-es út sem vészes. az egésznek a legkellemetlenebb része az a hetes út érdig és az egér út. legközelebb ha több erőm lesz, akkor bevállalom budakeszit is az erzsébet kilátóval :K
ilyen verdám van [link] (a fekete), és a maival együtt pedig már több, mint 100 km van benne :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45297) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Egy smbb80 középrészhez milyen hajtóművet érdemes venni. Ahogy olvasgatok, mindenhol agyon van dicsérve, de nem igazán vagyok képben ezekkel az integrált dolgokkal.

(#45298) inifini válasza bandus (#45296) üzenetére


inifini
tag

Szép kis bringa, az enyém is tiagra szettel van szerelve, csak az Focus, és a fitness kategóriából. Sok 1000 km-t kívánok!

(#45299) stevewonder válasza stevewonder (#45297) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Persze kérdés volt és nem kijelentés :DDD

(#45300) FragMaster


FragMaster
addikt

A bbbike vagy a mekka bike szervizével van tapasztalata valakinek?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.