Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) Normi™


Normi™
őstag

Az milyen durva már,hogy csütörtökön adta fel RoseBikes a csomagomat és ma reggel 9kor csengetett vele a postafutár békés megyében :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46552) ivana válasza Normi™ (#46551) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem jött már csomagom Amerikából 2 nap alatt :D

(#46553) Normi™ válasza ivana (#46552) üzenetére


Normi™
őstag

Tesód hozta? :DDD

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46554) ivana válasza Normi™ (#46553) üzenetére


ivana
Ármester

DHL alapból nem szeretem őket, mert volt már problémám délelőtt kézbesítéssel, de 2 nap alatt itt volt a kindle.

(#46555) atok666


atok666
őstag

Hasznal vki Stagest?

Atok

(#46556) fpeter07 válasza Normi™ (#46551) üzenetére


fpeter07
veterán

Hogy ha háborús megyében laknál többet kellett volna rá várnod.

(#46557) Because


Because
őstag

tudnátok segíteni, hogy keressek rá olyan adapterre/konzolra ami canti fékhez való, bowden húzására? nincs a vázon ehhez kialakítva semmi.

(#46558) ivana válasza Because (#46557) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem simán kapsz ilyesmit bringa boltban. De lehet jobb lenne egy mini v fék canti helyett akkor nem kell átalakító.

(#46559) Because válasza ivana (#46558) üzenetére


Because
őstag

köszi! akkor az is jó megoldás lesz országuti fékhez. koskormányosodást tervezek a cross bringán

(#46560) Normi™ válasza fpeter07 (#46556) üzenetére


Normi™
őstag

Elsőre nem esett le... :DDD

ivana : Azért az komoly :K

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46561) ivana válasza Because (#46559) üzenetére


ivana
Ármester

Igen, az direkt arra van. Én is koskormány mániás vagyok. Ilyet kellene gyártani ;]

(#46562) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Hátha valaki tud segíteni.

Shimano Deore FCM552 kompatibilis 3x9-es rendszerrel?

Köszi! :R

(#46563) bandus válasza rii (#46541) üzenetére


bandus
veterán

focus kerékpárbolt néven keress rá.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#46564) rii válasza bandus (#46563) üzenetére


rii
nagyúr

ááá .... :)

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46565) Because válasza ivana (#46561) üzenetére


Because
őstag

ezen bőven választhatsz, hogyan akarsz meghalni :D

tekeregtem tegnap próbálgatva a fogásokat és legjobb az volt amikor a váltókaron a vázzal párhuzamosan állt a tenyerem ezért gondoltam az átépítést

(#46566) szjoci válasza Kickass (#46562) üzenetére


szjoci
őstag

Szerintem visszafelé kompatibilis, de nem vagyok benne biztos. Miért nem veszel FC-M590-et? Olcsóbb is, és 9-es rendszerhez való.

(#46567) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!
Biztos volt mar ezerszer a kerdes, Budapestrol Velencere van mar kiepitett kerekpar ut? Regen ha jol emlekszem szakaszokon volt csak.

mAtx4ever!

(#46568) Kickass válasza szjoci (#46566) üzenetére


Kickass
őstag

Alig használt példány kb egyárban lenne az FC-M590el.
De akkor maradok az eredeti 9es rendszernél.

(#46569) Rottweiler89 válasza zoli03 (#46550) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Passzolom, eddig csak V-fékem volt, tárcsa nem. Miért nem raknál? Ez a lista nem végleges, csak kíváncsi voltam, mi az, amit inkább ne vegyek meg, vagy inkább módosítsak rajta.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#46570) szjoci válasza Kickass (#46568) üzenetére


szjoci
őstag

Hajtásból én nem vennék használtat, szerintem jobban jársz egy új és 9-es rendszerhez való hajtóművel ;).

(#46547) Rottweiler89: Bár 9-es rendszerrel van tapasztalatom, ott egy Sram X9 nálam jobban teljesít, megbízhatóbban, határozottabban működik mint egy XT váltó (RD-M772-m volt).

(#46571) Melack


Melack
veterán

Agyváltót hol/merre érdemes keresni? Nem kell sok, 3 sebesség szerintem elég is lenne. Köszönöm a tippketet!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46572) ivana válasza Melack (#46571) üzenetére


ivana
Ármester

Régi dreiganget vegyél (vagy SRAM T3-at), vagy sturmey. Shimanoból csak az alfine jó, a nexus 7-8 elmegy, de a 3-as elég fos.

(#46573) zoli03 válasza Rottweiler89 (#46569) üzenetére


zoli03
őstag

Hátulra felesleges, úgyis könnyen blokkol a kerék (a súlypont előre kerül, a fékerő nagyrészt az első fékből származik). Hátul kisebb tárcsával jobban tudod szabályozni a fékerőt, később kezd blokkolni a kerék.

(#46574) Rottweiler89 válasza szjoci (#46570) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Lényegében elég lenne egy 9-es rendszer is, bőven! Sram is jöhet! :)

zoli03
160? 180?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#46575) Tothgera30 válasza Rottweiler89 (#46574) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Előre 180mm, hátra 160mm.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46576) Rottweiler89 válasza Tothgera30 (#46575) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Köszi! :R Módosítottam is!

Ezt a listát véglegesíteni szeretném, szóval ha van ötletetek, mit miért, és mire cseréljek, ha szükséges, osszátok meg velem...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#46577) zoli03 válasza Rottweiler89 (#46576) üzenetére


zoli03
őstag

Biztos nem vennék ennyiért kormányt, kormányszárat meg markolatot. Meg ahogy korábban írtam, a fékhez vegyél adaptert, ha egy helyről akarsz mindent.

(#46578) TaaT válasza Kickass (#46562) üzenetére


TaaT
veterán

Igen, nekem is az van 9-es rendszerrel.

Give them hell Ukraine!

(#46579) inifini válasza lukaszokni (#46567) üzenetére


inifini
tag

Nincs kiépített kerékpárút, csak a vége felé Velencéhez közeledve

(#46580) goldnarmz válasza Rottweiler89 (#46576) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ezt a pedált szerintem cseréld le Shimano Saint-re. Ugyanígy tettem én is, miután szétesett a 50-50. ;)

(#46581) imyourfriend válasza inifini (#46579) üzenetére


imyourfriend
őstag

Már elnézést a közbevágásért, de alapvetően számomra furcsa ez a kerékpárutas dolog. Nyilván biztonságosabb, mint kint menni 1 illetve 2 számjegyű főutakon, de amilyen átlagsebességgel mi országútisok haladunk, hát nem tudom annak hány kerékpárút felelne meg illetve ha meg is felel és azon a max 1 méter széles úton nem néz az ember folyton az orra elé abból komoly perecelés lehet.. :( Persze nem azt mondom, hogy nem lehet lassabb sebességgel közlekedni, de mikor 30km/h vagy e feletti átlaggal tekerjük a gépet (sőt néhányan közelebb járnak átlagban a 40-hez mint a 30-hoz) akkor elgondolkodtató főleg balesetvédelmi szempontból, lehet hogy veszélyesebb a többi kerékpárosra nézve ilyen sebességgel a kerékpárúton haladni. Persze magyaráztam már rendőrnek, hogy az átlagom nagyobb annál mint amennyivel szabad kerékpárúton közlekedni, nagy nehezen átért hozzá a szituáció. Nem tudom ki miként gondolja, de személy szerint kifejezetten ritkán használom a kerékpárutat pont a nagy sebesség és az előre nem látható veszély miatt.

(#46582) Napfénysüti válasza imyourfriend (#46581) üzenetére

Én ugye itt lakom Fehérváron és az edzőköröm munka előtt egy Velencei-tó kör szokott lenni. Nos kerékpárutat 2 szaakszon ahsználom a tó körül: Fehérvárról Pákozdig illetve a déli parton Agárdtól Dinnyésig. Az össze többi részen az úton megyek. Hétvégente ha jó idő van képtelenség normálisan és biztonságosan a kerékpárúton közlekedni.
1,5 hete a Velence 10 teljesítése közben is alegneccesebb az Agárd Dinnyés szakasz volt mert ott kerülgetni kellett a hétvégi bringásokat ami had ne mondjam nem volt egy vicces dolog. :(

Szóval outiskén egyet kell értenem veled. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#46583) Hasaggymeg válasza imyourfriend (#46581) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Országúti nem való a kerékpáros útra,ez teljesen egyértelmű.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46584) concret_hp


concret_hp
addikt

ant+ pedálfordulat mérőből tudtok valami olcsó de jót? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46585) Syd69 válasza concret_hp (#46584) üzenetére


Syd69
aktív tag

Olcsó: Decathlon-os, bár a testbike-on nem dícsérik agyon...

Jó: Garmin GSC-10(?), bár ez sem a legjobb - saját tapasztalat
Illetve a napokban linkelte Napfénysüti az ővét (újabb Garmin) - kérdezz tőle

Alma

(#46586) Jester01 válasza Napfénysüti (#46582) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, szezonban, főleg hétvégén az Agárd-Velence szakasz használhatatlan nem outisként is. Még a kis utcák is tele vannak parkoló autókkal és a maradékot elfoglaló gyalogokkal. Mondjuk tegnap az úton is dugó volt :U

Lesz vajon ma annyi szünet az esőben, hogy lehet egy kört menni? :F

[ Szerkesztve ]

Jester

(#46587) Napfénysüti válasza Jester01 (#46586) üzenetére

Holnap szeretnék egy tesztkört futni ma szereltem fel a Garmint agépre, nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz használni. Csak ne essen az eső.

Syd69: az a két érzékelő Zergééknél 25.000 Ft ami annyira sajnos nem olcsó. Holnap fogom kipróbálni hogy mőködik a dolog.

Más:
700*25C gumihoz ti sebességmérőnél milyen kerüelti értéket adtok meg? Garmin táblázat szerint 2105mm lenn ez.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#46588) concret_hp


concret_hp
addikt

amúgy ohadjanakmeg, pont ugyanaz a technika, mitn egy km óra, amiből meg simán veszel 2000ft-ért, lehet megpróbálok egyet ráberhelni ;] ha még be is lehet állítani a kerék méretet nem csak előre beállítottakból, hanem bármire, akkor már jó is :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46589) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Akkor nem csak én gondolom így ezt a kerékpárutasdit. :) Órában úgy állítottam be a gumi kerületet, hogy mentem főúton és néztem hogy ~hányas km kőnél mennyinél jár a megtett távolság, valamint eredetileg volt egy megadott érték mely túl keveset mutatott. 3-4 km-enként állítottam rajta és az 5. állítás után sikerült megfelelőre belőni az órát. :) Lassan majd új külső lesz így utána kell állítani, de ezt a technikát fogom alkalmazni. :P

(#46590) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Megérkezett a Shimano BB-UN26 monoblokk, ma raktuk volna össze, és a végén amikor nagyjából kész lettünk volna, akkor ez a műanyag zárógyűrű-szerű valami a lánckerék oldalán úgy gondolta, hogy gyengébb nálunk, és jól beletört... Na mármost a monoblokk jól áll, nem lötyög, semmi baja, csak kérdés, hogy bármi hosszabbtávú funkciója van-e ennek, vagy csak ha ki kell szedni, akkor leszek nagy bajban?

A másik "problémám", hogy azt mondja a srác, hogy a hátsó agyban néha "lötyög a tengely", és azt a fogaskoszorú felöl kellene meghúzni, mert ha a másik oldalt húzhatja, de nincs eredménye. Hogyan kivitelezhető ez a művelet?
(Persze filléres árúházi, összteleszkópos gépről van szó, sajnos a dobd ki felszólításra nem reagál :( )

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#46591) Solad válasza Napfénysüti (#46587) üzenetére


Solad
őstag

Én simán hagytam benne a 23-as guminál mért kerületet, nem álltam neki megint mérni :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46592) Rottweiler89 válasza zoli03 (#46577) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Stucni, markolat marad... :) front rear

goldnarmz
CB pedál cserélve Saint-ra :)

Üdv: Rottweiler89

(#46593) D.Orion válasza Napfénysüti (#46587) üzenetére


D.Orion
veterán

Mérőszalag kezdete a szelepnél aztán mellette gurítom a kereket míg körbe nem ér. A többit megoldod már gondolom. ;)

(#46594) parkr válasza Solad (#46591) üzenetére


parkr
őstag

de miért nem? fél perc alatt megvan és azért mégis csak pontosabb

(#46595) Napfénysüti válasza D.Orion (#46593) üzenetére

Holnap megnézem van-e itthon mérőszalag aztán akkor le is mérem hogy az mit mutat. Kíváncsi lennék mennyi eltérés lesz a gyárilag ajánlott 2105mm-hez képest. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#46596) Solad válasza parkr (#46594) üzenetére


Solad
őstag

Lehet talán fél százalék is az eltérés :D

(#46595) Napfénysüti: szokott nyomáson rajta ülve a legfaszányosabb, és ha több fordulatot mérsz még jobb ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46597) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Alapvetoen azert tettem fel a kerdest, mert
1) a kormanyunk igergetett valami ilyesmit, h letekerhetunk Balatonra Pestrol,
2) nekem nem 40 az atlagsebessegem outival, foleg nem ilyen hosszu tavon.

Szoval pl ha a varosban viszonylag gyorsan kozlekedem, akkor en is a forgalmat valasztom, de ha nagyon ritkan menni akarok egy hosszabb tavot, akkor keresem a biztonsagos megoldasokat.
Tudom, h sokan nagyon gyorsan tudnak tekerni, ti menjetek is orszaguton, de pl. en, meg meg sokan masok ugy vagyunk ezzel, h ha nagy ritkan raadjuk a fejunket egy 80-100km turara, akkor azt jo lenne nem a forgalomban valo feszengessel, hanem nezelodessel, videki levego szaglaszasaval tolteni. (Asszem oregszem? :D) Par eve ezert mentem a Balatonra a 811-esen, mert tudtam, h az nyugis lesz, csak remeltem, h azota valtozott valami ezen a fronton. A Duna menten az eurovelo ut nagyon szepen meg van csinalva, gondolom az kotelezo volt az eu miatt. Meg a lehivhato osszegek miatt...
Viszont a 7-esen semmi keppen nem mennek nyaron, csucsidoben, mert ilyenkor a vindizelek is eloszeretettel mennek Velencere, es azoktol felek. Kocsival is allandoan van baleset a sok kanikulaban turelmetlenkedo miatt, nem hogy meg bringaval egy ilyen okor ele kerulni.
Tehat kerekparut hijjan ket valasztasom van:
- 7-es vindizelekkel,
- 811 etyeki dombokkal. :DDD

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#46598) Mészike válasza Napfénysüti (#46595) üzenetére


Mészike
aktív tag

A Garmint szeretnéd beállítani? Mert nekem 50 méter után kiírta a Garmin, hogy bekalibrálta magát :)

(#46599) atok666 válasza Napfénysüti (#46595) üzenetére


atok666
őstag

Kivancsi vagyok mekkora az elteres a GPS mereshez kepest, en csak azt hasznalom

Atpl

(#46600) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, újra visszatértem nyár végéig a topikba, mindenkinek "nagy örömére".

Máris lenne pár kérdésem:

- Létezik olyan biciklis napszemüveg, aminek olyan lencséje van, hogy ha a nap a látóteremben van, akkor ne törje meg a fényt és vakítson el jobban, mintha nem lenen rajtam a szemüveg?

- Szerintetek egy kopottasabb Nobby Nic jó 60-40% aszfalt-terepre, vagy inkább érdemes lecserélni egy összefüggő futófelülettel rendelkező félterep gumira, mint a Schwalbe Smart Sam?

- Ki hogy látja a biciklit nagynyomású vízzel lemosásának a helyzetét? Mennyire tudom így bevinni a sarat és a vizet a csapágyakba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.