Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) Cathfaern válasza spanglee001 (#45798) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Napi 8,5 órát fixen a gép előtt ülök munka miatt, utána hobbiból még legalább 2-3-at :) De volt 300ezres biciklim, igaz akkoriban nem 10-11 órát ültem gép előtt... hanem picit többet 14 körül :) (azért lett eladva, mert olyan helyre költöztem ahol szerintem nem túl nagy élmény az országúti biciklizés)
Nem arról van szó, hogy nekünk ez a bicikli nem ér semmit, ezért fikázzuk, hanem arról, hogy ennyi pénzért, erre a célra sokkal jobb, és amit fontosabb: biztonságosabb és strapabíróbb biciklit is kaphattál volna.

Szerk:
Runner_fxr nagyon jól írja. A te biciklid úgy teleszkópos meg tárcsafékes, mint ahogy a 60ezres "gamer PC"-k alkalmasak játékra.

[ Szerkesztve ]

(#45802) Runner_fxr válasza spanglee001 (#45798) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Semmi gond, ne érts félre senki nem kinevetni akar, csak rávilágítani a tényre, hogy ilyen kerékpárnak látszó tárgyakat nem szabad megvenni. Akkor sem ha csak ismerkedni akarsz a kerékpározással, ezzel az ipari hulladékkal csak annyira mész, hogy megutálod a bringázást és visszaülsz a gép elé. PC-s ként nyilván tudod mit érdemnes megvenni számítógép alkatrészből és mit nem, pl ha játszani akar valaki. Na, ez ugyan az, csak bringázásra levetítve, amit vettél az tipikusan az amit nem szabad megvenni, mert kerékpározásra alkalmatlan. 10-ért se érdemes megvenni nem hogy 20-ért. 60-70k, ennyi ha újat akarsz. Kezdőként meg inkább újat javaslok.

[ Szerkesztve ]

(#45803) spanglee001 válasza Runner_fxr (#45802) üzenetére


spanglee001
addikt

:R rendben azért adok neki egy esélyt :DDD vga vétel előtt állok, de ha mégiscsak megtetszik ez a biciklizés akkor lehet azt veszek inkább, jó lenne legalább kipróbálni egy minőségibb darabot, hogy legyen összehasonlítási alapom. Nem félek az eladástól este rakták fel a hirdetést reggel ott voltam, de még jöttek ketten érkezési sorrend volt :Y közben telón is érdeklődtek miközben kipróbáltam, ezért is hoztam el mert tudom, hogy nem bukom rajta. Tehát ha nem vga lesz akkor 300k keret a bicóra, annyiért van már nem szar? :DDD Nem kell hogy hátul is telós legyen, de elől nem árt ha van, tárcsafékes legyen, súly nem számít, és jólenne ha mutatósabb darab lenne, gondolom van választék. És köszönöm a segítségeket :R
Ha azt nézzük, hogy 8km-t már letekertem az már nagy szám :DDD , mert a házból ki sem mozdulok szinte soha több éve, és ez már nem egészséges.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#45804) syberia válasza Runner_fxr (#45796) üzenetére


syberia
veterán

El lehetne venni a tolvajok kedvét ezzel a "szépséggel" a bringáktól. :D

(#45798) spanglee001: Talán arra jó lesz hogy gyakorold a kerékpár karbantartását, végtelen számú feladattal fog megörvendeztetni a masina. :K ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#45805) Because válasza syberia (#45804) üzenetére


Because
őstag

20 kiló fém, max feldobják a platósra :U

(#45806) VIPowER válasza spanglee001 (#45803) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem kell aggódnod, több mint 10 éve egy ilyet hajtok : [link]
Esetek : Boltból kijövet indulni akartam haza, ráléptem a pedálra, letört, csere. Második eset : Elborult a bicikli. Hajtókar elhajlott, fékkar eltört, ekkor már a lánc is ugrott néha, így ezek is cserélve(racsni, hajtókar, lánc). A váltó még jó, ahogy az ósdi középcsapágy is, bár egyszer már rá kellet húzni, de igazából szeretem ezt a szörnyeteget, És az enyém metálkék. :D

(#45807) Pttypang válasza zoli03 (#45800) üzenetére


Pttypang
veterán

A magassag meghatarozasa nem annyira pontos, de ez erosen keszulekfuggo. Nekem nincs gondom a sajatommal.

Everybody lies.

(#45808) spanglee001 válasza VIPowER (#45806) üzenetére


spanglee001
addikt

"akkor csak lesz gamer pc hatvanezeré? :DDD "
ha 2 hetet kibír és használom is, akkor már ha a szemétbe dobom is megérte :R
igazából most nézegettem komolyabb árfekvésben de nem találok olyat ami tetszene is mind ugyanugy néz ki, viszont összetudnék válogatni egy nekem valót, mert alkatrészeket láttam olyat ami megfogott, de ugye nem értek hozzá így bele sem kezdek. Tehát ha marad biciklis életérzés akkor majd jövök kérdezgetni :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#45809) syberia válasza spanglee001 (#45803) üzenetére


syberia
veterán

Máris előrébb vagy ha megszabadulsz tőle, 300-ból nagyon minőségi gépet vehetnél.

https://howbad.info/

(#45810) zoli03 válasza Pttypang (#45807) üzenetére


zoli03
őstag

De a magasság nem is kell a navigáláshoz. Ha utána meg annyira érdekel valakit, lehet korrigálni is.

(#45811) zoli03 válasza spanglee001 (#45808) üzenetére


zoli03
őstag

"de nem találok olyat ami tetszene is mind ugyanugy néz ki"

Akkor rossz helyen nézegettél. Én azért nem tudnék választani, mert olyan sokat találnék, ami tetszik :).

(#45812) Jester01 válasza D.Orion (#45772) üzenetére


Jester01
veterán

Nem szoktam bekanyarodni, mint ahogy írtam is, az idén még nem mentem erre. Most is csak azért, hogy megnézzem a kollégának ;) Ami a megmászást illeti, az amúgy is van ahogy beérsz Pákozdra (meg ugye a felüljáró is), a kerékpárút ráadásul nem olyan meredek.

De egyébként az aluljárót leszámítva az sokkal jobb minőségű út mint az összekötő aminek a széle különösen pocsék és az a kis forgalom ami van viszont 100-al dönget el melletted. Szóval vannak előnyei, az út hossza meg nem feltétlenül számít.

Ha meg már a kerékpárutat megcsinálták, akkor az aluljárót is meg lehetett volna csinálni. Ehhez nem értek, de biztos megvan a módja. Mondjuk egyszerűen a korlát alját 20 centi betonra tenni akkor már nem tud bemenni a víz no és persze rendesen simára csinálni a burkolatot.

Jester

(#45813) ígyvanferi válasza spanglee001 (#45803) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az durva, hogy ezért a sz.rért sorba álltatok, az igazi bicikliket meg alig lehet eladni normális áron (most épp az enyém is ez a kategória). Végül is a 2 GB DDR3-as VGA-kat is viszik, mint a cukrot.

(#45814) zool1 válasza #48525824 (#45795) üzenetére


zool1
őstag

:( sajnos tevedsz... a legujabbak akar meterenkent is. Egy telo gpse soha nem olyan pontos mint egy tura gps e. Olvass utana... ;)
U.i.: ez olyan mint Lada meg a Ferrari mind a ketto piros. :K

[ Szerkesztve ]

(#45815) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Korábban lámaságból a lánctisztítási műveleteim annyiból álltak, hogy csak száraz ronggyal áttöröltem alaposan (láncszemek közé is bevezettem kicsi imbusz kulccsal a rongyot) és ennyi.
Rádöbbentem, hogy ennek a féle tisztításnak nem sok értelme van, mert a legfontosabb zugokhoz nem férünk hozzá, avagy esztétikailag ugyan szép lesz a lánc, de kb csak ennyi.

Legutóbbi lánctisztítást féktisztítóval végeztem. Úgy vettem észre, hogy eléggé viszi ki a mocskot és lehet így nincs is szükség ronggyal láncszemenkénti törölgetést végezni, hanem elég lehet a féktisztítózott szakaszt felülről-alulról és két oldalról áttörölni.

Mit gondoltok?
Van közületek, aki féktisztítós lánctisztítás ellenére is foglalkozik láncszemenkénti rongyos törléssel?

(#45816) #48525824 válasza zool1 (#45814) üzenetére


#48525824
törölt tag

Nezz osszehasonlito teszteket iphone 6 vs. Garmin edge temaban, meg fogsz lepodni. En is fogom garmint venni, de fenixet, igazabol a telefonnak annyi a hatranya, hogy nagyon fedett helyen nem olyan pontos, illetve azert sokkal hanarabb lemerul, mint az edge, viszont i6-ban van barometer is mar. Ha outival megyek kb. pontossagra ugyanazt hozza, mint az edge, lehet hozza csapasszammerot es pulzusmerot csatolni.

(#45817) deicide válasza #48525824 (#45816) üzenetére


deicide
veterán

A Fénix 3 brutál jó megoldás, 2 hete használom, a barometrikus+altiméteres magasságméréssel kiegészítve a GPS extrém pontos, ráadásul ugye elfér a kezeden, semmi kényelmetlenséget nem okoz és ugyanúgy kezeli az ANT+-os speed/cad szenzorokat, mint bármilyen más eszköz. Ja, és low power módban akár 30-40 órát is lehet vele trackelni, ami bőven több, mint elég. Le is szoktam a telefonról már bringán is, futásnál meg egyértelműen kényelmesebb a karóra.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#45818) #48525824 válasza deicide (#45817) üzenetére


#48525824
törölt tag

igaz en fenix 2-t akarok, de pont azert, amiert irod, mert futashoz is tokeletes, illetve mindennapi hasznalatra, en meg zombi vagyok karora nelkul es ugyanazt megcsinalja, mint egy edge. Ha meg nagyon navigalni kell, ott a telo.

(#45819) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Ha kerékpárúton látok vadat azt lehet valahol/valakinek jelenteni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45820) t1 válasza TESCO-Zsömle (#45819) üzenetére


t1
addikt

Minek? :U Mire jelented elmegy...

Ha elpusztult akkor más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#45821) vendingo válasza TESCO-Zsömle (#45819) üzenetére


vendingo
veterán

Minek jelenteni? Én napi szinten látok szarvast, őzet, nyulat az utakon. Mi tolakodtunk az ő területükre, ne csodálkozzunk, ha arra járnak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45822) TESCO-Zsömle válasza vendingo (#45821) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért Göd és Sződliget közt az Euro6-oson ritkán lát az ember vadat, a vaddisznó meg nem játék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45823) Maximum1 válasza #48525824 (#45816) üzenetére


Maximum1
őstag

Kicsit elmentél más irányba, arról volt szó hogy erdőben tekerés és navigálás.
pl.: Hűvösvölgy - Hármashatár-hegy - Nagy Kevély - Dobogókő, lehet oda kevés lenne az I6.
Az egyszerű Garmin is pontosan mutatja a magasságot mivel a TUHU térkép közli vele, olyan kicsi az eltérés hogy felesleges +20ezret kiadni egy magasságmérősért. /szerintem/
Heti szinten frissítik a térképet, nem igen van még egy ilyen, és azért kell Garmin mert többek közt rá írják.
Megtervezed asztali PC-n az útvonaladat, rátöltöd és nincs más dolgod mint követed a nyomvonalat amit mutat.
Utána otthon visszanézed amit rajzolt neked.
Ez erre van, nem mér vérnyomást se pulzust, nem számol lépést stb,
"csak" navigál.

[ Szerkesztve ]

(#45824) Solad válasza spanglee001 (#45798) üzenetére


Solad
őstag

Akkor leirom ugy hogy megertsd: ezzel kimenni a forgalomba VESZÉLYES!
Nem csak rád, de mindenkire nézve, és örömödet sem fogod benne lelni. Nem sznobizmus, hanem szomorú realizmus. Szabadulj meg tőle amint tudsz és vegyél valami használt bringát, csak előtte érdeklődj itt és kérd egy hozzáértő ismerős segítségét!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#45825) zool1 válasza deicide (#45817) üzenetére


zool1
őstag

+1 :K

(#45823) Maximum1: :K köszönöm hogy valaki megértett! (persze lehet én fogalmaztam rosszul...)

[ Szerkesztve ]

(#45826) vendingo


vendingo
veterán

Tegnap jól vizsgázott az LTD Pro.
A deore fékeket be is koptattam a 15-24%-os lejtőkön, a kis tányér meg kopott rendesen a 14-16%-os emelkedőkön :)
Találkoztam olyan meredek emelkedővel, hogy feltolni is alig bírtam a bringát.
A váz geo nagyon jó volt mászáskor, de sajnos az se segített, amikor kipörgött a hátsókerék :(


[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45827) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Windows phone-ra milyen biciklis navi programot ajánlotok?

(#45828) szjoci válasza lugosi (#45827) üzenetére


szjoci
őstag

Navicomputert használok, de csak azért mert lehet offline is használni. Nem konkrétan navigációra használom: ha eltévedtem az erdőben, korrektül mutatja hogy hol vagyok és szét tudok nézni hogy merre tovább.

(#45829) Runner_fxr válasza spanglee001 (#45803) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem is volt pár évem amikor sokat ültem a gép előtt, valóban nem egészséges, érdemes valamit sportolnod. A kerékpározás jó választás, csak kell hozzá egy megbízható sport szer is, a mostani bicód sajnos nem az.
Nem kell 300k-t kerékpárra költened, sokan azt hiszik, hogy van a gagyi tesco bike 30-é után meg a több száz ezres. Ez nem így van! Van elfogadható minőség a kettő között is, emberi áron.

Azért érdeklődtek annyian azért az utánzatért, mert sokan nem értenek a kerékpárokhoz. Csak annyit láttak, hogy hú teleszkópos elöl hátul meg tárcsafékes, holott ennyi pénzért egy épkézláb telós villát nem tudsz venni.
Esetleg egy db normálisabb tárcsaféket kapsz ennyiért tárcsával.
Ne legyél abban biztos, hogy nem fogsz bukni rajta. Aki ért hozzá annak ingyen se kéne, de szó szerint.
Szervizelésre a gatyád rámegy és jó se lesz soha.

300k-ból tudsz venni egy jó vga-t is meg egy jó bringát is. :)
Ebben nyugodtan kérj segítséget itt is akár, sokan fognak segíteni, hogy legközelebb ne hozz ilyen rossz döntéseket.

(#45830) Tothgera30 válasza vendingo (#45826) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még mindig rohadtjóezazLTD :DD . Gumikat majd cseréld komolyabbra, ha terepen is akarsz menni :B . Én is betáraztam két 2.2-es Nevegal-ból ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45831) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Sziasztok, 26"-os MTB-re az összefoglalóban szereplő Schwalbe Road Cruiser külső gumin kívül esetleg ajánlatok valami mást is, kb. 80% asztalt - 20% földút felhasználásra? A gyári terep gumikat (Merida 2.1 elvileg) lecserélve tényleg nagy változásra számíthatok, tehát gyorsabban tudok vele haladni aszfalton, illetve a terep gumik búgó hangja is a múlté lesz?

(#45832) Because válasza vendingo (#45826) üzenetére


Because
őstag

ilyen szép időben, ilyen terepen irigylésre méltó :)

hogy hogyan tudták belerakni azt a színű villát... még mindig nem értem, totál ízléstelen :DD

(#45833) vendingo válasza Tothgera30 (#45830) üzenetére


vendingo
veterán

Elöl a tough tom nagyon jó, de hátul a racing ralph-al nem vagyok megelégedve, nem valami harapós, sokszor elpörgött a lazább talajon.
Hátulra Nobby Nic van tervben, de előbb elkoptatom a mostanit.

Because: Mifelénk szinte csak ilyen terep van :)
Rengeteg erdei bringás út van, hegyi szakaszok, kiépített MTB pálya, DH pálya...
Ugyanakkor lehet menni síkságokon, fertő tó kerülés, vártól várig bringázás, ausztriai patent kiépített kitáblázott bringautak...
Nekem bejön ez a színösszeállítás, jobb mintha sárga lenne a teló.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45834) spanglee001 válasza Runner_fxr (#45829) üzenetére


spanglee001
addikt

és ha erre költenék nem lehetne belőle kihozni valami értelmeset?
pl, új villa, új fékrendszer, meg nem tudom amiket cserélni kell, csak kinézetre maradjon ilyen. vagy ebből lehetetlen egy jó biciklit összehozni? pl mondjuk 80-100k ráfordítással.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#45835) vendingo válasza spanglee001 (#45834) üzenetére


vendingo
veterán

Lehetetlen. 1 használható része sincs a bringának, max csak a küllőkön lévő prizma jó valamire, arra építkezzél bátran.
Az a váz nyár végére minden irányban mozogni, csavarodni fog, az a középső rugós tag meg viccnek is rossz. Pár kilométer és jobbra balra fog ingázni a váz.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45836) Real Ghoost válasza spanglee001 (#45834) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Mi tetszik neked ennyire ezen a tragacson? Semmi olyan eleme nincsen, amire érdemes lenne tovább építkezni. Kinézetre tuti találsz hasonlót (minőségit) csak nézelődni kell, addig meg használd nyugodtan, legalább annál jobban fogod értékelni az újat ha meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#45837) Because válasza vendingo (#45833) üzenetére


Because
őstag

szerencsére, hogy ekkora a választék mindenki megtalálja az igényét :)
mondjuk, ennek a színvilága harmonizál is (de én nem vennék, valahogy messze állna tőlem) és előnye, hogy erdőben talán nem lőnek le a vadászok :D

(#45838) vendingo válasza Because (#45837) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem ez már túl színes.
Unokatesóm bringáját látnád... Kék-narancs KTM festés UV zöld villával :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45839) Tothgera30 válasza Because (#45837) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fekete teleszkóppal nagyon jól néz ki ez az összeállítás ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45840) TaaT válasza spanglee001 (#45834) üzenetére


TaaT
veterán

Hogy haveromat idézzem, igaz ezt számítógép fejlesztésnél szokta emlegetni... "Tökéletes alapja egy teljes cserének."

"lehetetlen egy jó biciklit összehozni?"

Nincs az az alkatrész amit érdemes lehet megtartani az eredetiről...

"pl mondjuk 80-100k ráfordítással."

Az eredeti vételárat is beleszámítva az enyém is ennyibe került kb [link] Persze azóta került rá új tárcsa, pedál, gumi így már lehet kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#45841) wwhy


wwhy
veterán

Sziasztok,
melyiket javasoljátok a köv. 2 bicó közül (nagyrészt város, de néha erdőben, köves/kavicsis falusi utakon)?

Cube
Bulls

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#45842) Valkűr válasza wwhy (#45841) üzenetére


Valkűr
őstag

Cube, ez nem is kérdés...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#45843) syberia válasza wwhy (#45841) üzenetére


syberia
veterán

Én a Cube-ra szavazok a hidraulikus tárcsa és RS villa miatt, a másik bicónak egy kicsit kopottnak tűnik a hajtóműve (középső és nagy tányér) és igaz hogy XT de régebbi típusnak tűnik.

https://howbad.info/

(#45844) Runner_fxr válasza spanglee001 (#45834) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A többiek már nagyjából válaszoltak is neked erre a kérdésre. Valóban fölösleges idő és pénz pocsékolás erre költeni. Egy kerékpár lelke a váz, ha ez megfelelő minőségű és az igényeidnek megfelel, akkor érdemes egy bringát fejleszteni. A te esetedben már itt el is vérzik a projekt, mert az a váz szó szerint egy halom használhatatlan vaskupac. Láttam már olyat is, hogy semmilyen szabványos villával és kormányszárral nem volt kompatibilis az a kínai csoda. Egyszerűen minden szabályt felrúgnak és összetákolnak valami trágyát. Szabadulj meg tőle, ne akarj magadnak még több problémát.

[ Szerkesztve ]

(#45845) lugosi válasza szjoci (#45828) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt nagyon köszönöm, le is szedtem!

(#45846) Hasaggymeg válasza TESCO-Zsömle (#45822) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Felnyomnád szegény vaddisznót te kis spicli?! Ő volt előbb ott,aztán jött csak

az aszfalt! :))

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#45847) TESCO-Zsömle válasza Hasaggymeg (#45846) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha igazad van, akkor én 20+ éves vaddisznókölyköket láttam...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45848) wwhy válasza wwhy (#45841) üzenetére


wwhy
veterán

Már le is szedte :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#45849) O$zkł


O$zkł
aktív tag

Szerintetek ez javítható ? (érdemes?) vagy inkább új belső ? maga a belső egyébként teljesen jö semmi sérülés rajta, szint új, csak beakadt a szelep aztán ez lett belőle :(

"Be the change you want to see in the world"

(#45850) syberia válasza wwhy (#45848) üzenetére


syberia
veterán

bikemag-on is lehet találni egész jó gépeket, ne add fel. :K

(#45849) O$zkł: ez biztosan kuka

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.