Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) fpeter07 válasza inifini (#45200) üzenetére


fpeter07
veterán

Kemeny, hogy az igazi maszas a tura vegen volt. Addigra mar megvolt a kifarasztas. Nem kezdoknek ajanlott.

(#45202) zoli03 válasza stevewonder (#45154) üzenetére


zoli03
őstag

Ruhával, jól megpakolt hátizsákkal 95-100 kg között vagyok. Haveromnak SG-8R36-os agyváltója van, ugyanúgy kónuszos. Ő olyan 105-110 kg lehet, azzal jár boltba is, akkor a csomagtartóba megy még akár 10-15 kg. 2-3 éve van meg neki, rendszeresen karbantartja, a golyók, a kónusz és a futópálya is tökéletes állapotban van.

Persze kényelmesebb egy iparis, én is Novatec D041SB-t és D042SB-t fogok venni az új kerékszettembe, de a normálisan karbantartott (gyakran olvasni, hogy gyárilag szorosra vannak húzva) kónuszos Shimano csapágynak se rövidebb az élete.

(#45203) ginola válasza andrisbandi (#45191) üzenetére


ginola
addikt

Nem vezeték nélküli 3 e Ft, én speciel azt néztem!

(#45204) Daniel Alves válasza #16729600 (#45198) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Szia,

Nekem egy Wilier GTR kerékpárom van ha gondolod megtudod nézni és ki is tudod próbálni. :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#45205) #16729600 válasza Daniel Alves (#45204) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi szépen a kedvességedet ( és másoknak is ) :R Ausztriában élünk,de ha arra járok beugrok,illetve ,ha Ti jártok erre ugorjatok be egy ( vagy akárhány sörre ). :K

(#45206) concret_hp


concret_hp
addikt

hol lehet olcsón spd-sl stoplit szerválni ? a 4-5-6K-s áraktól így néztem kb. :Y

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45207) Pttypang válasza concret_hp (#45206) üzenetére


Pttypang
veterán

ebay?

Everybody lies.

(#45209) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Sziasztok! Lehetőségem van újonnan elhozni egy csepel cross kerékpárt. Plusz 10ért a gyári acera szettet cserélnék deorra a boltban. Megéri, vagy az acera is van olyan jó a mindennapi használatra?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#45210) llaszlo


llaszlo
veterán

Azoknak akik értenek a régi 2000-es év elejei RS Judy villákhoz.
Jól értem a leírásban, hogy az úthossz a távtartókkal állítható? Tehát nem kell semmi extra rugót vagy bármit is venni hozzá?
Erre a részre gondolok:
"CHANGING TRAVEL WITH THE ALL TRAVEL SYSTEM"
[link]

A 2001-esnél szintén ez: [link]

A 2002-esnél nem találtam ezt a leírásban csak annyit, hogy ott is van "All travel system" [link]

[ Szerkesztve ]

(#45211) concret_hp válasza Pttypang (#45207) üzenetére


concret_hp
addikt

ja az true, csak viszonylag hamarba kéne, de majd sasolom a.de-t meg uk-t :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45212) Because


Because
őstag

valaki próbálta már permetezővel tisztítani a bicót? elég ahhoz az a vízsugár?

a vödrös módszert kezdem unni, főleg, hogy 2 bicó van már :U

(#45213) vendingo válasza Because (#45212) üzenetére


vendingo
veterán

Magasnyomásúval távolról 100forintért? Ennél egyszerűbb nincsen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45214) Because válasza vendingo (#45213) üzenetére


Because
őstag

csak el kell menni a kútra és valakinek a bringát is fognia kellene, hogy ne dőljön :)

(#45215) szjoci válasza Because (#45212) üzenetére


szjoci
őstag

A mosással kb 5 perc alatt végzek (vödör + szivacs), és legalább körbe is nézem a vázat. Én nem szeretek sugarazni, van magasnyomású mosóm is de azt még nem látta és nem is fogja látni a bicóm.

(#45216) Because: én is alapos vagyok ;) . A csavarfejekbe szilikonspay-vel szoktam belefújni 2 dolog miatt is: 1., kifújja a koszt ha esetleg belement, 2., nem áll meg benne a víz az olajtól ergo nem rozsdásodik :)

[ Szerkesztve ]

(#45216) Because válasza szjoci (#45215) üzenetére


Because
őstag

úgy tűnik túl alapos vagyok, hogy még az utolsó csavarfejből is megpróbálom kiszedni a piszkot :D

a váltókat meg gyűlölöm, szinte sehogy se lehet odaférni és áll bennük a sár

[ Szerkesztve ]

(#45217) Because válasza szjoci (#45215) üzenetére


Because
őstag

jók ezek a praktikát, gyűjtök mindent :)

(#45218) Daniel Alves válasza Because (#45212) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Legutóbb a zuhanyzóban mostam le a biciklit. :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#45219) Because válasza Daniel Alves (#45218) üzenetére


Because
őstag

elég makacs vagyok és van pár szabály pl.: ajtó előtt leveszed a cípőd, semmiféle állat nem teszi be a lábát hozzánk és bicó se fog a lakásban lenni :N

[ Szerkesztve ]

(#45220) vendingo


vendingo
veterán

Én a kertben nekitámasztom a tujáknak, aztán slaggal leveretem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45221) Maximum1 válasza Because (#45219) üzenetére


Maximum1
őstag

Akkor nem szobakonyha+körfolyosón laksz albérletben kisebbségi szomszédokkal. :DDD

(#45222) Daniel Alves válasza Maximum1 (#45221) üzenetére


Daniel Alves
őstag

ez nem ennek a feltétele ;)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#45223) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Most megy Benkó Barbi, azután pedig jönnek a férfiak:

[link]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45224) parkr válasza Because (#45216) üzenetére


parkr
őstag

váltóhoz esetleg vegyél egy palack sűrített levegőt

(#45225) Pttypang válasza Because (#45219) üzenetére


Pttypang
veterán

lol, akkor erdekes lehet tarolni

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#45226) Pttypang


Pttypang
veterán

Közben megtaláltam hófehérkét :)

Everybody lies.

(#45227) Because válasza Pttypang (#45225) üzenetére


Because
őstag

itt szerencsére van külön pince minden lakónak, ha máshova kerülök számolnom kell egy garázs bérlésével mivel rengeteg szerszámom is van (flex, csempevágó, ütvefúró, munkapad és amit el nem tudsz képzelni egy 3. emeleti tömblakástól :) )

[ Szerkesztve ]

(#45228) Pttypang válasza Because (#45227) üzenetére


Pttypang
veterán

Munkapadon kivul nekem is megvannak ezek, a lakasban elfernek, meg a bicikli is ;)

Everybody lies.

(#45229) Because válasza Pttypang (#45228) üzenetére


Because
őstag

kizárt dolog, hogy ilyeneket fent tartsak, de erről felesleges is beszélni :K

[ Szerkesztve ]

(#45230) Pttypang válasza Because (#45229) üzenetére


Pttypang
veterán

Pedig nincs is jobb, mint az erkelyen flexelni, vagy filmet nezni bicikli karbantartas kozben :D

Everybody lies.

(#45231) Because válasza Pttypang (#45230) üzenetére


Because
őstag

tudom az is beteges amennyire én már a rendre figyelek, de mivel én tapétáztam, festettem, lambériáztam, csempéztem, járólapoztam, fektettem le a szőnyeget valahogy nincs kedvem "odaxarni" a lakás közepére
elnézést kérek ha ezzel bárkit is megbántok!

(#45232) Pttypang válasza Because (#45231) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezeket en is magam csinaltam, attol meg nem tartanam pinceben semmimet, nem erzem biztonsagosnak.

Ezzel a feher csikos kulsovel akkor csak en talalkoztam eddig? Pedig eleg jol nez ki, szerintem rendelek majd.

Everybody lies.

(#45233) szatocs válasza Pttypang (#45232) üzenetére


szatocs
őstag

Néhány Cube bringára alapból ezt rakták, ha jól emlékszem.

=== Szatocs ===

(#45234) karis válasza Pttypang (#45232) üzenetére


karis
tag

Az én 2012-es Cube bicóm is ezzel a külsővel jött. Vagány, de hamar kopik :)

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#45235) gergo5991


gergo5991
őstag

Szerintetek van külömbség aközött hogy rendesen tekeritek a bicajt, vagy pedig a térdeteket teljesen a vázhoz "szorítva" tekertek?(szóval így befelé nyomni a térdet, kb ilyen X lábtartás módban) mert az utóbbinál valahogy gyorsabban birtam tekerni vagy hogy is mondja, a lábamat jobban birtam lendületből emelni, és így jobban is mozognak a térden lévő izmok szerintem, csak féle ez eléggé térd gyilkos módszer.

Másik kérdés: inkább nehezebb fokozatban tekerni kissebb fordulatszámon, vagy inkább 1-el könyebben tekerni, de viszont magasabb fordulaszámon

[ Szerkesztve ]

(#45236) Pttypang válasza karis (#45234) üzenetére


Pttypang
veterán

Nagyjabol mennyit mentel vele? Ismerosom conti kulsoje is hasonlo, marmint meretben, de neki ~800 km utan mar kopott a hatso kerek erosen, a satuzgatas miatt, moderalt hasznalat mellett se szamitsak sokkal tobbre ilyen gumiktol aszfalton? A hetvegi Bükk korokhoz jo lenne, csak a het kozben a varosban lehet, hogy hamar kopna.

Everybody lies.

(#45237) RichieTri válasza gergo5991 (#45235) üzenetére


RichieTri
senior tag

Magának a térdnek az egészséges a 0-5 fok.az 5 fok csámpázva értendő...tehát mikor a sarkad kifelé van...

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#45238) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Szerintetek érdemes valamelyikbe beruházni...?
az itthoni bicajom is ilyen, csak már annyira le van strapálva hogy már nem akarok rá költeni..el van törve és repedve a váz, ütőt-kopott...szóval öreg... :B
[link]
[link]
[link]
[link]

WOT: kissio

(#45239) gergo5991 válasza RichieTri (#45237) üzenetére


gergo5991
őstag

ezt a választ nem tudom értelmezni :D, szóval 0-5 dőlésfokig még jó?, a sarkam nem tud kifele lenni spd miatt.

(#45240) ivana válasza Dr.Én (#45238) üzenetére


ivana
Ármester

Isten ments ezektől :N Ékes hajtás, acél felnik, 630-as kerek, fékek amikkel nem lehet megállni, borítás nélküli fékkarok, a váz össze-vissza hajlik ha kiállsz a nyeregből. Kb. egy 10-est érnek, nincs rajtuk használható alkatrész. 40-ért már kapsz rendes bringát exage 300-al.

(#45241) RichieTri válasza gergo5991 (#45239) üzenetére


RichieTri
senior tag

Miért ne tudna?
Az spdt te állítod be.
A térded meg függőlegesen mozog.
A lábfejed hosszanti tengelye vagy párhuzamos a kerékpár hosszanti tengelyével vagy a sarkad kicsit kifelé áll.
Ezek a paraméterek meghatározó vektorok mentén kell,hogy vezessék az egész lábadat.
Nyilván minden vázrugdosás és kifelé biccentés a térdeddel,hosszútávon nem egészséges

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#45242) Dr.Én válasza ivana (#45240) üzenetére


Dr.Én
veterán

akkor jól vettem észre hogy nagyon el vannak árazva :U

WOT: kissio

(#45243) inifini válasza gergo5991 (#45235) üzenetére


inifini
tag

Szerintem úgy tekerj, ahogy kényelmesebb, mert szépen lassan azt a pózt fogod választani, ahol kisebb erőkifejtéssel jobban haladsz. Ilyen a térd enyhe befelé fordulása, illetve az optimális pedálfordulat (inkább gyorsan tekersz lendületből, mint lassú erőltetett).

(#45244) t1


t1
addikt

Sziasztok. Bringàt szeretnék vàsàrolni, 180cm vagyok 90kg havi 100-200km-t mennék vele és szeretnék rà szerelni gyerekülést. Nem nagyon hasznàlnàm földúton inkàbb az aszfalt dominàlna, illetve néha eljàrnék vele dolgozni 2x18km. A keret olyan 70-80k max ennyiért kapni valami értelmesebbet hasznàlt is jàtszik vagy ennyiért felejtsem el a dolgot ? A màsik kérdésem jelenleg milyen felszerelés kell, hogy közúton legàlisan közlekedhessek. A màsik, hogy vannak olyan làmpák amik este màr türhető fényt produkàlnak ? Amerre mennék van 10km teljes sötétség.
Köszönöm a vàlaszokat tippeket :R

(#45245) llaszlo válasza t1 (#45244) üzenetére


llaszlo
veterán

Ennyiből, akár két jó állapotú használt biciklit is vehetsz ami megfelel a célnak. Mondjuk ezt ki is kell fogni. Pl az ilyeneket. [link]
KRESZ [link]
Nekem egy Velotech lámpám van elől. Az totál sötétben is elég jól világít, de vannak erősebb lámpák is.

[ Szerkesztve ]

(#45246) oliba válasza Tothgera30 (#45069) üzenetére


oliba
őstag

Köszönet a segítségért. Az első biciklit most sikerült lefoglalóznom és "megvennem". Remélem nagy megelégedés lesz és boldogan fogom használni :R

Üdv

(#45247) ivana válasza t1 (#45244) üzenetére


ivana
Ármester

Használt trekking, rendes 622-es kerekkel, valami slick gumival, alu hajtás, dupla falú alu felni legyen rajta. A lámpára mindenképp agydinamó, és ledes, az bármire elég.

(#45248) lsebestyen válasza llaszlo (#45245) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mondjuk ilyen felhasználásra montit ajánlani...hááááát :U

+1 a trekkingre!

(#45250) Zola007


Zola007
veterán

Az igen!:
8db Ti csavar 10ezerért
Még jó hogy lehet kapni :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.