Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) ivana válasza gergo5991 (#46350) üzenetére


ivana
Ármester

Rakjál a gépre kulacstartót és azon vidd a vizet.

(#46352) gergo5991 válasza ivana (#46351) üzenetére


gergo5991
őstag

Felmelegszik meg plussz súly az, de hát ez lessz a vége..

/off
valami szervezettől nem lehet valami jelvényt / jogot kérni hogy az erdőben szemetelőket / bagózokat meg tudjam büntetni? több tábla is ki van téve hogy ezeket tilos csinálni, de hegyére halomjára áll a szemet..

[ Szerkesztve ]

(#46353) thornadoj válasza Hasaggymeg (#46281) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Igen, az a baj hogy a fordított működésű váltónak nehezebb dolga van felfelé tenni a láncot, mint a normál működésűnek lehúzni. Amúgy kicsit bő volt a lánc, kiszedtem két szemet és a váltóállító ( vagy láncfeszítő) csavaron húztam, így már felvitte, de érezni hogy nem 100%-os a rugó. köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#46354) ivana válasza gergo5991 (#46352) üzenetére


ivana
Ármester

Időfutamra mész, hogy számít az a 2kg? :DDD Keverd be valamivel akkor kevésbé gáz a hugymeleg víz. Én mindig menetközben iszok. :) Sajnos csak egy kulacstartó van a vázamon. Valakinek ötlet, hogy hogy lehetne még egy kulacsot felrakni?

(#46355) gergo5991 válasza ivana (#46354) üzenetére


gergo5991
őstag

izotoniás nutrend unisport zöldtea+citromot szoktam inni, most is ezt öntötték ki, amúgy meg furatni kell 2 lukat 2. kulacstartónak ugytudom

(#46356) Milka 78 válasza ivana (#46354) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vannak "spaniferes/tépőzáras" adapterek,de nem ugrik be hol láttam...lehet Dechás volt.

Gugli :)

[ Szerkesztve ]

(#46357) Because válasza gergo5991 (#46355) üzenetére


Because
őstag

vegyél táskát szerintem ilyen esetre

(#46358) Tothgera30 válasza ivana (#46354) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kulacstartó az ülés alá, egyszerűen gyors kötözővel feloperálod.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46359) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Ezt a típusú Abus lakatot használja valaki,? Ma hozta meg a futár, nagy volt az öröm, amíg a dobozában volt, viszont amikor felszereltem a bringára konstatáltam, hogy a zár zörög menet közben, ami nem valami kellemes zene füleimnek, elképzelhető, hogy csak az enyémmel van gond, vagy mind ilyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#46360) deicide válasza ivana (#46354) üzenetére


deicide
veterán

A karbon országúti bringákon pl a 2 teli kulacs a teljes súly akár 20%-a is leht. De ha úgy nézzük, csak 1.4kg. :DDD

Másik tartóhoz kell két menetet vágni a vázba és felcsavarozni a kulacstartót. Attól függően, hogy mekkora a váz, vagy 0.5-ös vagy akár 0.7-es is elfér másodikként.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46361) vendingo


vendingo
veterán

Tudnátok ajánlani egy olyan nyeregtáskát, aminek nem műanyag a felfogatása?
Valami brutálerős felfogatású kéne. Legutóbb arra lettem figyelmes, hogy a műanyag felfogatás letört, egy tépőzárfecnin lifegett a nyeregcsövön a tatyó, benne az ájfon, az összes iratom, egy zsák pénz, lakáskulcs...

Illetve normális strapabíró telefontartót is keresnék a kormányra, ami biztosan fogja a telefont. Vízállóság nem érdekel, esőben nem tekerek :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46362) gergo5991 válasza Because (#46357) üzenetére


gergo5991
őstag

bepakoltam a táskát csak nehéz lett, meg aztán nem akartam teli izzadni, meg a táska kisurolta a mez alját aztán egy pici részen bolyhos lett

(#46363) llaszlo válasza _NCT (#45956) üzenetére


llaszlo
veterán

Itt is ezt kérdezte valaki. A Navitelt és az openmaps térképét ajánlották. [link]

[ Szerkesztve ]

(#46364) TaaT válasza TaaT (#45676) üzenetére


TaaT
veterán

Eddig bírta a CST [link]

Give them hell Ukraine!

(#46365) syberia válasza TaaT (#46364) üzenetére


syberia
veterán

szééép, médin csájna :C

https://howbad.info/

(#46366) Normi™


Normi™
őstag

Tegye fel a kezét akinek sikerült egy nap kétszer eldőlni spd-vel majd feltenni az i-re a pontot azzal,hogy elesik egy traktornyomban :DDD

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46367) TaaT válasza syberia (#46365) üzenetére


TaaT
veterán

Ebben bőven volt "user error" is, vagyis nem voltak ideálisak a felhasználási körülmények [link]

Nincs mese, full fém szelep kell ide, az bírja...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#46368) zoli03 válasza deicide (#46360) üzenetére


zoli03
őstag

Menetet vágni a vázba? Maximum valami acélvázban próbálnám meg, de ott se biztos. Aluvázban szerintem 1-2 menet jönne össze, aztán vége az anyagnak :) . Tudtommal szegecsek vannak a vázban, és abba van menet vágva.

(#46369) andrisbandi válasza zoli03 (#46368) üzenetére


andrisbandi
őstag

Írták már; "kulacs adaper" a megoldás. Kormányra, vázra, ülés alá is létezik.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#46370) Because válasza gergo5991 (#46362) üzenetére


Because
őstag

direkt ivótatyó vagy bicóstáska ami eláll a hátadtól és legalább lehet nálad pár szerszám, pótalkatrész ami erdőben mindig jól jön

(#46371) zoli03 válasza andrisbandi (#46369) üzenetére


zoli03
őstag

És szerinted nem olvastam? Nem is arra válaszoltam, hogy hova rakja a második kulacsot.

(#46372) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Most akkor 2, vagy 3 tányéros? :DD

Üdv: Rottweiler89

(#46373) _NCT válasza llaszlo (#46363) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi de közben Locus-t sikerült normális működésre bírni az jól tervez.

(#46374) Tigerclaw válasza Normi™ (#46366) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem első SPD-s napomon megvolt a 2 esés, aztán még 1-2. Az a "jó", hogy a cipőt pont olyan stoplival forgalmazzák, amiből nehezebb kilépni, hogy meg kelljen venni később azt ami normálisabb. Valószínűleg jobban jártam volna a Click'r verzióval kezdésnek. Tudom értékelni az SPD előnyeit, és megpróbálom elviselni a hátrányait, de közben nagyon veszélyesnek tartom a használatát forgalomban, vagy városban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46375) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Gurultam ma ismerőssel egy kört, mivel jóideje már izomból próbálok tekerni minimális pörgetéssel a rekeszizmok szépen be is tették a kulcsot úgy 25-30km fogvicsorgatás után. Ettől független tudtam tovább hajtani, de van még hova erősíteni. Mellesleg a tempó sem volt túl acélos, pici szembe szélben két megállással 30-at hajtottunk majd én továbbjöttem és viszonylag tudtam tartani ezt az iramot, két Osztrák kollégát elhagytam közben. :D

(#46374) Tigerclaw: egyáltalán nem veszélyes a használata, be lehet állítani már az 520-as Shimano pedálon is hogy mikor oldjon ki. 1-2 kisebb perecelés után megtanulja az ember hogy miként kell használni. Valamint ki kell menni egy sík autók által nem vagy ritkán járt részre és gyakorolni kell a megállást. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46376) Normi™ válasza Tigerclaw (#46374) üzenetére


Normi™
őstag

Kb.3hónapja használom tök biztonságosan,nem értem mi volt ma velem,mit bénáztam,igaz azt mondják egyszer mindenki elesik spd-vel az életében.Lehet ez a meleg tett be nekem,nem tudom.Peches napom volt ma :((

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46377) lsebestyen válasza Rottweiler89 (#46372) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem olvastam vissza, de ha terepeznél inkább mint aszfalt, akkor 2 tányér. :K

(#46378) fpeter07 válasza syberia (#46299) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem közlekedem olyan biztonságosan, így alapvető a bukósisak. Amennyiben észlelek valamilyen tünetet, amit súlyosabb sérülés ad, elmegyek orvoshoz.

Idén keveset tudtam csak montizni, pedig a szakág megköveteli az állandó gyakorlást. Most legalább nem lesz nehéz programot találni hétvégére. (fekvés jónak tűnik, a jobb lábamnak is kijár)

(#46379) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#46372) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én egy 40-30-22-es, 3 tányérost javaslok. Az egy f@szság, hogy ha terepezel akkor 2 tányéros kell. Edzettség és kerékpározási stílus függvénye. Nekem a 40-es nagytányér mindenhol elfért csapatás közben, 140mm-es fully montin. Nekem ez jobban bejött mint a 2 tányéros. Sokkal jobb az áttétel átfogása, sehol nem éreztem problémát.

(#46380) cseter válasza Real Ghoost (#46359) üzenetére


cseter
tag

Ilyet és kryptonite Evolution minit is használok mind zörög sajnos, ha zavar ne tedd fel a bicóra,en az u lakatot hordom rajt de már megszoktam!

[ Szerkesztve ]

(#46381) venember83 válasza Rottweiler89 (#46372) üzenetére


venember83
nagyúr

Kéttányérosnál kvázi az összes sebességet kihasználod, míg háromtányérosnál ugye vannak tiltott fokozatok. Szerintem személyi preferencia kérdése. Eddig háromtányérossal voltam, 3x9 konfigurációban, most 2x10 van 29er mellett, nyilván beszűkült az áttételtartomány, de így is használható, csak aszfalton érzem kicsit kevésnek a 38-as tányért, amúgy tök jó az egész. Az ember szvsz elég jól tud alkalmazkodni, így azt szokja meg, ami van.

(#46382) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Akkor szerintem a 3 tányéros marad. Inkább aszfalton lesz használna, meg városban csapatásra, de ha ne adj isten túrázni viszem, ne szégyenkezzek terepen! :)

Üdv: Rottweiler89

(#46383) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#46382) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

2 tányéros hajtóművet én egy Enduro bicajra tennék, akkor ha nagyon csapatósra venném a figurát. 160-170mm rugóút mellett.
Majd ha elkészült a bringa, mérj egy súlyt. :) Kíváncsi leszek az össztömegére, mit lehet ebből a vázból kihozni. Bár erre a felhasználásra inkább egy merev 29"-et építenék.

[ Szerkesztve ]

(#46384) Real Ghoost válasza cseter (#46380) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Köszi, akkor nincs semmi baja az enyémnek, levettem a tartót a nyeregvázcsőről és átraktam a kulacstartó helyére, ott már kevésbé zörög, igazából menet közben ha nem figyelem konkrétan a város zajában nem tűnik fel, de erre azért oda figyelhetnének...

(#46385) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#46383) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Mindenképpen lemérem, amikor elkészült. De addig is folyamatosan kérdésekkel foglak titeket bombázni, miből milyet vegyek. :DDD Bízom benne, hogy egy pöpec járgány fog épülni belőle! :)

Üdv: Rottweiler89

(#46386) syberia válasza Normi™ (#46366) üzenetére


syberia
veterán

Amikor tanultam a használatát akkor majdnem a villamos alá esés is összejött :K :DDD

(#46374) Tigerclaw:több mint 2 éves rutinnal sem érzem sokszor biztonságban magam nagy forgalomban vele, viszont az jó hogy jobban ki tudod lőni vele pirosnál és így nem tudnak leszorítani :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#46387) Normi™ válasza syberia (#46386) üzenetére


Normi™
őstag

Én "csak" bringajárdán dőltem el megálláskor meg az erdőben,utóbbit nem sokan látták :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46388) inifini válasza Real Ghoost (#46384) üzenetére


inifini
tag

Hát én a Lidl-ben vettem hasonlót, ahhoz adtak egy tokot, azt úgy fel lehet rögzíteni, hogy hangja sincs. Én csak vészmegoldásnak vettem, hogy amennyiben minden kötél szakad...meg van pár hónapja, eddig egyszer használtam, akkor is az ablak másik oldalán ültem.

(#46389) syberia válasza Real Ghoost (#46384) üzenetére


syberia
veterán

Én a hajtogatós zár tartójába egy rossz belsőből méretre kivágott darabot pillanatragasztóztam be, így már alig van hangja mert megszorul belül és a lapokat nem engedi mozogni.

(#46380) cseter : erre lehet megoldás ha tépőzárral a vázhoz rögzíted az U egyik szárát és akkor már kussban marad ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#46390) Real Ghoost válasza syberia (#46389) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Nem is a lapok zörögnek, meg nem a tartó, hanem maga a zár része, ahová a kulcsot kell dugni, de még kísérletezgetek majd vele.

Sztem amúgy maga a ez a szerkezet elég masszív, meg a kinézete is megnyerő egy spirálos cucchoz képest, sok időre nem akarom magára hagyni a bringát vele sem természetesen (a gyors záras kerekek-nyereg miatt így is necces)

(#46391) gergo5991


gergo5991
őstag

Rájöttem, ha a bicikli valamilyen hangot ad ki recseg vagy valami, annak a 80% a lánctol van, most uj láncal végkép semmi hangja nincs a biciklinek, még tf2-vel se fujtam be, szerintem nem is fogom, mert a régin is igen szedte a piszkot

(#46392) cseter válasza syberia (#46389) üzenetére


cseter
tag

Köszi de én már megszoktam az u lakat keltette zajt(nelküle úgy is túl halkan suhanok):)

(#46393) zoli03 válasza gergo5991 (#46391) üzenetére


zoli03
őstag

Rendszeresen kell takarítani, aztán akkor nem lesz hangja. Ha nem fogod kenni, akkor is lesz hangja (ha nem is ragadna rá a kosz, csikorogni biztos fog egy idő után), ráadásul nem fogja sokáig bírni.

(#46394) Coyot válasza Normi™ (#46376) üzenetére


Coyot
őstag

Én is most kezdtem SPD vel, sajnos a legolcsóbb verzióval (elvileg a nagyobb sorszámút könyebb oldani) shimano m530. ~50 km próbálgatás után nosza usgyi a terepre. Lejtőn lefelé ismeretlen helyen bokrok fák belógtak lassítottam - nem eléggé - utána meg egy nagy letörés ami egy vízes szikla volt, elcsúszott reflexből nem tudtam ellökni a bringát így ráestem. 4 öltéssel megúsztam.

Ennek ellenére azóta is csak használom és semmi bajom vele, sőt marhára tetszik a teljesítménynövekedés, de terepen főleg durva lejtőkön inkább lassítok ha rajtam van.

Nem is tudom mikorra lesz teljesen reflexszerű az oldása, de ugy érzem sokat kell menni vele.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#46395) Hasaggymeg válasza thornadoj (#46353) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen,a lánc rövidítése a másik megoldás,ami kábé ugyanazt eredményezi,ergo jobban megfeszül,kinyílik a váltó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46396) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#46391) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az alapos törlés utána legalább annyira fontos mint maga a kenés!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46397) rii


rii
nagyúr

sziasztok

a Wilker BPi boltja megszünt?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46398) syberia válasza Coyot (#46394) üzenetére


syberia
veterán

Nekem ilyen kombó van, cross géppel amúgy sem tanácsos zúzni lefelé erdőben, bennem van a félsz hogy mennyire gyorsan oldom a pedált ha kicsúszik alólam a talaj. Viszont felfelé a meredekebb emelkedő leküzdése sem olyan fárasztó, mint sima taposóval :K

https://howbad.info/

(#46399) Runner_fxr válasza Coyot (#46394) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én csak aszfalton tudom megszokni az spd-t, terepen nem érzem magam jól ha rajtam van. Ott inkább a taposó pedált kedvelem, de abból egy jó fajta szegecsest aminek rendes tapadása van.

(#46400) Coyot válasza Runner_fxr (#46399) üzenetére


Coyot
őstag

Shimano Saint taposóm van azzal hajtottam eddig, nagyon jó cucc. Érdekelt az SPD azért is vágtam bele, de a félsz bennem van terepen főleg ez után az esés után. Vagy elfelejtem a lefelé száguldozást és mostantól csak felfelé megyek :D

Má' nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.