Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) TayRol válasza rob210 (#46849) üzenetére


TayRol
veterán

ugyan ilyenem van, csak én felnőtt vagyok.:)

(#46852) D.Orion válasza Hasaggymeg (#46850) üzenetére


D.Orion
veterán

Ott az időkód a linkben: t=617
Véletlenül nem Chrome-t használsz? ;) Sajnos az ilyen nagyon okos böngésző, hogy mindenről eldönti a háttérben, hogy mit szeretne a felhasználó csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#46853) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Szerintetek ez egészséges? :(
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#46854) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#46853) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hiányoznak róla a hézagoló gyűrűk, ezt így nem lehet használni.

(#46846) TayRol: Szívesen! Jó bringázást! :)

[ Szerkesztve ]

(#46855) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#46854) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Sejtettem, hogy valami nem stimmel... :U Olyat honnan, és mennyiért lehet kapni?

Üdv: Rottweiler89

(#46856) goldnarmz válasza Runner_fxr (#46854) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ment PÜ. :R

(46855) Rotweiler: Vidd el szervizbe, megoldják. Gyorsabb, és jobban jársz, mintha tudatlanul (már bocs) nyúlnál hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#46857) Rottweiler89 válasza goldnarmz (#46856) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Úgy is egy szervizes srác fogja nekem összepakolni... :) Semmi gond! Láma vagyok a témában, ezért is fordultam hozzátok!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#46858) Jarod1 válasza hegyimorc (#46837) üzenetére


Jarod1
addikt

Mennyi tartja meg a rápakolt cuccot, nem billeg ide oda? értelemszerűen nem 50 kg akarok rátenni hanem vmilyen hátizsákot max 7 kiló, te milyen táskát teszel oda?

(#46859) rob210 válasza TayRol (#46851) üzenetére


rob210
nagyúr

Köszi urak :)

Renault power

(#46860) A_ScHuLcZ válasza ivana (#46706) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Urak, nem kevés egy kicsit ez a bordázat trekking/városi bringához? (90% aszfalt, 10% kemény földút) Jókat írnak róla, az ára is nagyon kedvező, de előnyös lenne, ha az enyhébb esőnél nem kezdene rögtön csúszkálni, olyankor is szoktam közlekedni vele.

Még ma szeretnék venni valamit, hétvégén felavatnám, ha az időjárás engedi..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#46861) Napfénysüti válasza rob210 (#46847) üzenetére

Ilyen órát használtam eddig. Épp ma próbáltam ki az utódját de a Sigma teljesen jó volt ilyen alap adatokhoz, szerintem simán megveheted én is ajánlom. Nálam csak azért lett lecserélve mert egy komolyabb órára volt szükségem.

Més que un club!

(#46862) andrisbandi


andrisbandi
őstag

MTB World Cup DH 2015
Nagyon komolyan tolják, még a csajok is.
- Van csattanó is a végén, olyat zúz a csóka amire még nem volt példa :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#46863) ivana válasza A_ScHuLcZ (#46860) üzenetére


ivana
Ármester

A mintától aszfalton esőben csak jobban csúszik a gumi, nem egy eső gumi ez mert ahhoz jóval puhább keverék kellene, de elég széles szóval bőven elmegy esőben is. Mentem már vele szakadó esőben. Itt le van írva miért nincs értelme a mintának aszfalton

(#46864) hegyimorc válasza Jarod1 (#46858) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Maga a csomagtartó nem billeg. Két ponton billeghetne, ott ahol a nyeregcsövet fogja, és a teteje, de mindkét csatlakozási pont nagyon stabil. Más kérdés, hogy amit ráteszel az mennyire billeg. Annyira amennyire jól rögzíted :)

Én nem táskát hurcoltam ezen, hanem olyan nagyobb fotóállványt, amit nem lett volna kényelmes hátizsákban vinni, egyrészt mert nehéz, másrészt mert lelóg (vagy fel, magasan a fejem fölé)

Szóval ez viszonylag nehéz (és hosszú) cucc volt, de montival, terepen megjártam vele a Bükköt gond nélkül, de rendszeresen nem használom. Az előnye az, hogy fél perc alatt felteszem ha kell, de állandó használatra nem ilyet vennék, hanem egy hagyományos, több ponton rögzíthető és könnyebb csomagtartót.

Az enyém kicsit más, valami ilyesmi:

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#46865) brownus


brownus
veterán

(#46866) Jarod1 válasza hegyimorc (#46864) üzenetére


Jarod1
addikt

Kösz az infót! egy Balatoni körútra tervezzük a csomitartó, mert nem akarjuk a hátizsákot a hátunkon vinni,

(#46867) spanglee001 válasza brownus (#46865) üzenetére


spanglee001
addikt

azt még nem tudom végül mijen biciklit veszek, de az ülést már tudom :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#46868) andrisbandi válasza Jarod1 (#46866) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nekem is ilyen nyeregcsöves csomagtartó van a montin, a Hervisből.
- Egyáltalán nem billeg, vagy mozog, nagyon szorosan kell rágyorszárazni a nyergcsőre.

Hátránya; összekarcolja a nyeregcsövet (nekem fekete eloxált cső).
Valamint az enyémen gyárilag van két gumipók, hosszanti irányban. Egyik vége rögzítve, a nyergcső felőli oldalon, a másik vége egy fém kampó. Ez nagyon jól tart, de ha üres a csomagtartó, ez a fém kampó elégé tud rázkódni, zörögni. Ilyenkor egy extra harmadik mini gumipókkal fogatom le a zörgő kampókat :-)

Legtöbbször csak egy petpalackos vizet viszek rajta. De néha hátizsákot, vagy ruhákat. Elvileg 10 kilóig terhelhető a hervises.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#46869) Bicskás válasza andrisbandi (#46868) üzenetére


Bicskás
tag

Szerinted nekem jó lenne Caprine Epik 30 kerékpárra ?

Általában kb ezek lennének benne :
-Belsőbe belehúzott bikalánc ( ~3 kg )
-Lakat ( ~0,3 kg )
-Pótbelső ( ~0,2 kg )
-Pumpa ( ~0,5 kg )
-Multitool ( ~0,5 kg )
-Kukásmellény ( ~0.1kg )
-Gumileszedők ( ~0,1 kg )

Tehát kb ez az amatőr túlélőszett szerűség lenne benne általában.
/ Van valami életbevágó dolog, amit kihagytam ? /

(#46870) ivana


ivana
Ármester

Egyszer láttam ilyen kicsi bringás táskát csomagtartóra valót, de csak akkorát, hogy pont elfért a csomagtartó tetején, ilyet hol lehet kapni? Jól jönne nyáron rövid túrázni.

(#46871) Atke válasza Atke (#46831) üzenetére


Atke
senior tag

Erre valaki?

(#46872) andrisbandi válasza Bicskás (#46869) üzenetére


andrisbandi
őstag

Persze, simán ajánlom.
Pár dolog még eszembe jutott;
- a nyeregcső általában szabad, de Murphy törvénye szerint pont a cs.tartó felszerelése után akarunk hátsó villogót vagy hátsó sárvédőt aplikálni a nyeregcsőre. Ilyen esetben már kevés a hely rendesen felszerelni őket.
A sárvédő a legnagyobb "baj", mert az kerül legalulra. Legfelülre pedig a villogó, szinte az ülés alá. Ekkor már könnyen eltakarhatja a lelógó ruha a pilácsot. Extra meredek lejtőzéskor, amikor az ülés mögé kell a "levegőbe ülni" már útban van a "sárvédő miatt felemelt cs.tartó". Mondjuk amúgy is picit zavaró, ha valaki sokat lejtőzik így, főleg ha valami magas van is rajta, pl hátizsák. Ilyenkor le kell szállni és tolni.

Én a hátrányai mellett nagyon megszerettem a montin ezt a nyeregcsöves csomagtartót. Kaját, piát, ruhákat sokkal egyszerűbb így vinni, mint hátizsákkal.

Van egy trükköm, hogy ne legyen mocskos a cs.tartón vitt cucc:
- Nagy nejlon kukászsákban van a háti, és így van felpókozva :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#46873) TakiUZ


TakiUZ
tag

Nálam ma csengetett a futár :) :

(#46874) fpeter07 válasza venember83 (#46843) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezzel lehet durvulni, nem félted a gépet.

(#46875) szjoci válasza TakiUZ (#46873) üzenetére


szjoci
őstag

Ez igen, szépen csomagolnak kockáék :)
Azért összepakolva is lőhetnél majd róla képet. Grat hozzá! ;)

(#46876) Tothgera30 válasza TakiUZ (#46873) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Race One 29er?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46877) TakiUZ válasza szjoci (#46875) üzenetére


TakiUZ
tag

Köszi, tényleg gondosan be volt csomagolva. Mindenképp lövök összerakva is képeket, csak annyira megörültem neki, hogy muszáj volt így is lefotózni :)

Tothgera30: Igen az, Race One 29".

(#46878) t1


t1
addikt

Sziasztok ezek közül melyik lenne a legjobb választás illetve a sorrend?
Súlyom 90kg + gyerek ülés gyerekkel.

Kross Evado 1.0
Alpina Eco C20 2014
CTM Twister 1.0 2014
Gepida Alboin 200 CRS 2014
MERIDA 2015 CROSSWAY 05-V
Neuzer X2

Gyerekkel való túrázgatás lenne főleg aszfaltos úton a legfőbb felhasználása .
Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#46879) cobranco


cobranco
csendes tag

Sziasztok!

Egy kicsit le vagyok maradva,mivel tavalyi túrám következő epizódját ajánlom mindenki figyelmében,közben már tombol az idei nyár…

Szóval,…Bringával a Rivierán 2.rész,ezúttal egy kis ízelítő az olasz-részről:

https://www.youtube.com/watch?v=BKoo9gNxyLs

Útvonal:
Grimaldi-Ventimiglia-Vallecrisia-Bordighera-Ospedaletti-San Remo-San Stefano al Mare-San Lorenzo al Mare-Imperia-Diano Marina-Marina di Andorra-Alassio-Albegna-Borghetto-Loano-Pietra Ligure-Finale Ligure

Térkép:
http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/alpex5.2014..html

Fotóalbum:
https://plus.google.com/photos/108429527626914127671/albums/6095697900124172945

Irásos túrabeszámoló:
http://users.atw.hu/cobranco/turabeszamoloriv_14.html

Fogadjátok szeretettel!

Cobranco

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#46880) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek akik segítettek és válaszóltak kérdéseimre :R
Íme a két gépsárkány :)
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46881) rétisün válasza TakiUZ (#46873) üzenetére


rétisün
veterán

nálam is...meg tegnap is :DDD

meg múlt kedden is, megvan minden a kis franciához, alighanem vasárnap költöznek az eddig speeder vázban átmeneti szállást találó outi cuccok.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46882) Napfénysüti válasza rétisün (#46881) üzenetére

Aztán képet majd dobni ha kész. ;)

Ma próbáltam ki a Garmint. Marha jó kis cucc, nagyon tetszik. Pedálfordulaton még van mit javítani az már látszik meg a max pulzusom is 194 volt emelkedőnek felfelé ami nem kevés ellenben sok. :D

Més que un club!

(#46883) -=RelakS=- válasza Jarod1 (#46866) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Először vettem egy 3000(?) forintos vackot auchanban. Nem volt rossz, csak mivel nincs oldal védelme, ezért nem volt kimondottan praktikus lelógó cuccot tenni rá :)

Aztán vettem egy ilyet. Nem rossz, csak 1"-os nyeregcsőre való, az én nagyobb nyeregcsövemen talán el akart forogni, vagy nem is tudom.

A végén ilyet vettem oldalkerettel.

Erre először egy ilyen táskával használtam, de nem igazán bírtam a tépőzárjait, meg hogym a felső rész gyakorlatilag lenyeklik a csomagtartóról.

Most van egy ilyen, a csomagtartóhoz illeszkedő táskám. Ugyan még nem próbáltam élesben, viszont pillanat alatt felszerelhető, levehető, fogantyújával kényelmesen hurcolható.

Igen, a Topeak nem a legolcsóbb cucc, viszont az áráért minőség jár.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#46884) fpeter07


fpeter07
veterán

Az alsócsőre mit raktak ennél a bringánál? [link]

(#46885) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
De rég jártam erre...
Srácok mit ajánlotok munkába járásra és közlekedésre 100% aszfalthoz? Vmi suhanósra gondoltam, ami esetleg elvisz messzebbre is, ha épp bringázni támadna kedvem (sport jelleggel).
Csomagot nem kell vinnem így megfordult a fejemben egy outi, esetleg egyenes kormánnyal. Érvek? Mondjuk a tárcsás monti után biztos félelmetes lenne. Bár nem volna hátrány, ha sárvédőt is fel lehetne rá rakni, normálisat.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46886) ivana válasza Teasüti (#46885) üzenetére


ivana
Ármester

egy outi, esetleg egyenes kormánnyal Addig, hogy outi jó, de az egyenes kormány hülyeség. Csak kényelmetlenebb. Valami régit szerzel arra tudsz rakni csomagtartót. Vagy akár gyárhatsz agyváltósat is.

(#46887) Teasüti válasza ivana (#46886) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmm agyváltó mondjuk szíjhajtással. Adná. :K
Btw agyváltó outin?
Nyilván nem Rohloff-ra gondolsz, de a Nexusok elegendők lehetnek? Igaz ez nem monti. :F

[ Szerkesztve ]

(#46888) Bicskás válasza fpeter07 (#46884) üzenetére


Bicskás
tag

Picike váztáska és kulacstartó kombó van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#46889) Napfénysüti válasza ivana (#46886) üzenetére

Nem mindenki szereti a koskormányt, van piaca a fitness gépeknek is. :)

Més que un club!

(#46890) ivana válasza Teasüti (#46887) üzenetére


ivana
Ármester

A szíjhajtás felesleges szerintem, egy jó agyváltó és egy rendes egysebi lánc elég jó kombó. Inkább SRAM-ot vagy sturmey-t ajánlok, shimanoból igazán az alfine jó. Egy outi fékváltókaros alfine nagyon adná, előbb utóbb szerintem szerzek egy olyat. :)

(#46889) Napfénysüti Szerintem csak félnek tőle, illetve nem tudják beállítani a rendesen. Egy egyenes kormánnyal se mászni nem lehet normálisan, se kigyorsítani, illetve a csuklóra is nagyon nagy terhelést ad. Útra nincs létjogosultsága szerintem. Akkor már inkább egy albatross

[ Szerkesztve ]

(#46891) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Ma ismételten szereltek a boltban egy 6-700ezer forint környéki országútit. Állítom ezek a pénzes emberek mit sem törődve a cuccal mennek esőben hóban, meg ahol érnek és leszarják hogy mennyire rohad el az országútijuk.. pedig ultegra szett volt a gépen, de az amit produkált hát.. nem volt váltásnak mondható. :)

(#46892) D.Orion válasza fpeter07 (#46884) üzenetére


D.Orion
veterán

SWAT parts, bővebben ITT.

Életemben nem hallottam még róla és nem is láttam, de érdekes és ötletes megoldás.

(#46893) Napfénysüti válasza ivana (#46890) üzenetére

Érdekes de MTB-ot eddig csak egyenes kormánnyal láttam pedig elég népszerűek. :DDD

Més que un club!

(#46894) TayRol válasza imyourfriend (#46891) üzenetére


TayRol
veterán

mert neki nem státuszszimbólum, hanem csak egy eszköz, és a vagyonához képest elenyésző az értéke. persze a karbantartás hiánya alól ez sem menti fel.

(#46895) ivana válasza Napfénysüti (#46893) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet hangsúlyoznom kellett volna azt az úton kitételt. :) Erdőben más a helyzet, ott kell a jobb irányíthatóság ami a szélesebb egyenes kormány ad.

(#46896) Byk01 válasza ivana (#46895) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért pl. városba kátyúk és közé sem árt a jó irányíthatóság ... szerintem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#46897) imyourfriend válasza TayRol (#46894) üzenetére


imyourfriend
őstag

Igaz, ezért nem fogom megérteni sohasem az ilyen embereket. Mondjuk lehet hogy én túlzásba estem, hazafelé jövet meghallottam egy ciripelő hangot a hajtómű felől mely csak néha hallatszott, vissza is vettem a tempóból 27-28km/h környékére most pedig utánajárok a hiba forrásának. :)

(#46898) Pttypang válasza imyourfriend (#46891) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha van penze szervizre, akkor miert erdekelne? :)

Everybody lies.

(#46899) Teasüti válasza ivana (#46895) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem elvetendő, a szarvakat is előszeretettel használtam az egyenes kormányon.
A szíj inkább ott jönne jól, hogy tisztább lenne a gép. Ez is szempont lehet, ha csak egy szobám van amivel tervezni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46900) t1 válasza t1 (#46878) üzenetére


t1
addikt

Senki? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.