Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#292851) Ringman válasza dom1n0 (#292850) üzenetére


Ringman
nagyúr

funkcionális erőnléti edzés (kettlebell, fekvőtámasz/plank/saját testsúlyos gyakorlatok) + evezés.

vállizmokat érzem és mintha a reach több lenne, mint volt.
a törzsizomzatom az jobb állapotban van (erősebb), mint kb fél éve, mikor elkezdtem, aztán most kicsit senkiföldjén vagyok tartás tekintetében, próbáljam jobban törzsből és kevésbé vállból tartani magam?

a gyári méretezés meg nekem ok, korábban írtam, hogy szerintem miért:
#292592
viszont alsó fogásban is elvagyok, ha kell, de a nyereg alapvetően alacsonyan van, így a kormány nincs sokkal lejjebb, mint az ülésmagasság.
73-74 cm az ülésmagasság 86-os átlépőre, ez szerintem az átlagnál jóval lejjebb van.

(#292852) #38850304


#38850304
törölt tag

Sziasztok, szervizes kérdésben tudtok segíteni? Két napja valami elromlott a váltómnál és tanácstalan vagyok. 9 sebességes, 8 fokozaton normálisan működik, de a legkisebb kerékre csak akadozva tud leváltani, ha rajta ülök. Váltok, érzem, hogy nem változik az áttétel, három-négy pedálfordulat kell, hogy kegyeskedjen a lánc átugrani, ha egyáltalán hajlandó.
Állványon normálisan működik minden fokozat, a problémás is. :F

Nem tudom, van-e jelentősége, hogy ez egy Microshift váltó, abból is nagyjából a legalja kategória.

[ Szerkesztve ]

(#292853) avl válasza #38850304 (#292852) üzenetére


avl
senior tag

a mozgását oldalirányban határoló csavarhoz képest hogyan áll ? már rajta van ? -> akkor azon kicsit tekerni
messze töle ?

(#292854) lsebestyen válasza avl (#292853) üzenetére


lsebestyen
addikt

+ #292852biciklis77
Szerintem ha állványon jó, akkor a határoló csavar a helyén van. Ilyenkor a bovden feszességen érdemes állítani, nagyon pici, max negyed fordulatokat. Tegnap pont ez volt a programom. Otthon beállítom, sosem jó terhelés alatt, finomhangolni kell. 500 méterenként megállok, állítok rajta minimálisat amíg jó nem lesz. Eközben az elektromos váltósok rögöhnek a markukban... :B

(#292855) dom1n0 válasza lsebestyen (#292854) üzenetére


dom1n0
senior tag

Na az ilyenekert vettem az AXS eTapot…

(#292856) #38850304 válasza lsebestyen (#292854) üzenetére


#38850304
törölt tag

Ezzel próbálkoztam, de végállástól-végállásig forgatva is csak annyit értem el, hogy máshol is rosszul váltott. Amikor a többin optimálisnak mondható, akkor működik így. :( Eddig jó volt.
Gondoltam koszra, megnyúlt láncra, esetleg elgyengült rugóra, de ezek nem okoznának gondot állványon is?

(#292857) Dark Archon válasza Tin (#292828) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én már a negyedénél összefo***am volna magam :DDD Bár szerintem ő is, csak nem nagyon részletezték, hogy most rókázik vagy egyéb problémája akadt.

Ezek után viszont 330 km-t tekerni, az nem gyenge.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#292858) lsebestyen válasza #38850304 (#292856) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hmm érdekes. De ha eddig jó volt, akkor nem hinném, hogy a határoló csavar lenne a hibás. A megnyúlt bovden, gyenge rugó pedig okozhatja ezt, sajnos állványon mindig könnyebben fog váltani.
Egyébként a microshift nem rossz cucc tapasztalataim szerint.

Mikor bringa ez? Ha 3-4 évnél régebbi, akkor szervizbe vidd el egy bovden cserére + váltóállításra. Van bovden ami még ennyit sem bír. A rugónak azért több kell, de zsírt érdemes rákenni kisebb ecsettel.

(#292859) Roland861010 válasza -=RelakS=- (#292841) üzenetére


Roland861010
addikt

Igazából meg sem gondoltam hogy ilyen erős lesz a fénye.
Hát esti tekeréshez vettem.

(#292860) avl válasza #38850304 (#292856) üzenetére


avl
senior tag

normal valtoknal a rugo viszi a kisebb lancekerek fele (bowdenhuzas a nagyobb fele)

mintha a rugoerö nem lenne elegendö, pl. mert elfaradt, nem elegge elöfeszitett vagy mert nagyobb az ellenallas ...aminek sok összetevöje van:

- bowden a hazaban (nem szörösödött-e ki)
- a valtotest az elmozdulasi pontjaiban, csuklokban (kenesük, kosz rajtuk)
- ...

(#292861) f4lcon válasza #38850304 (#292852) üzenetére


f4lcon
őstag

ha van a váltón állító csavar, akkor engednék rajta egy negyed fordulatot (tekerném befelé) és újra próbálkoznék. ha nem jobb, akkor újabb negyed fordulat, és új próba
illetve a végállás csavart is megnézném még egyszer, tuti, ami fix

ha ezek nem vezetnek eredményre, akkor felmerülhet, hogy a váltófül esetleg meggörbült

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#292862) Fall-N válasza dom1n0 (#292855) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem olyan nehéz azért beállítani. :D Ha nem vadiúj a kábelezés akkor általában nem kell finomhangolnom sem az állványos beállítás után. Ha új és még nyúlik egy picit akkor rá kell állítani egy kicsit. Az a jó, hogy a Deore váltókaron lehet (csak állítani, váltón nem), így menet közben is lehet. Asszony Altus váltókarján nincs bowdenfeszítő csavar (spanoló), így ott meg kell állni, leszállni és tekerni a váltónál. Pont aktuális lesz, mert ő a fenti nagy lánckerekeket használja a soron így nehezebben mászik fel a lánc (feszíteni kell egy picit rajta).

De az kétségtelen, hogy jobb sz elektromos váltás, ott nem befolyásolja semmi sem a váltás minőségét, csak ha lemerül az akku. :D

(#292863) #38850304 válasza avl (#292860) üzenetére


#38850304
törölt tag

Így a gép előtt ülve és gondolkodva nekem is ez tűnik valószínűnek. Akkor marad a szerviz, addig meg nem megyek "gyorsan". :)

Köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#292864) Friczy válasza nepszter1 (#292813) üzenetére


Friczy
senior tag

Ez országúti cipő SPD-SL stoplival, ehhez SPD-SL pedál kell. Abból viszont nincs olyan, ami utcai cipővel is használható lenne.

(#292865) avl válasza #38850304 (#292863) üzenetére


avl
senior tag

meg lehet nezni, hogy kezzel atnyomhato-e az egyebkent nem valtott lanckerékre és milyen erövel

ha nem: a hatarolo csavar a fö ok

ha igen és kis erövel, akkor valoszinü könnyen orvosolhato (pl. "B csavar" állit a rugoelöfeszitesen is, vagy milyen a bowdenhazbol kilepö bowden [csurom lerakodas, kosz, epp ratapadt egy feldobodott giliszta, meztelencsigadarab es raszaradt, szörösödik, ...))

(#292866) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Aki bringázás közben hallgat valamit, azok mit használnak? Én podcastet hallgatok, halkan, hogy a környezetet azért halljam. Viszont a menetszél nagyon zavaróan belezúg, ezért érdekel van-e jó megoldás?
Azon kívül, hogy nem használom de akkor halálra unom magam. :))

PSN: sirarcheer

(#292867) Khelben válasza sirarcheer (#292866) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nyitott fülhallgatót, mint pl ez. Tökéletesen hallom a környezetet. Menetszél csak akkor nincs, ha bedugod teljesen a füled, de akkor nem hallasz semmit. Próbáltam zajszűrős fülhallgatót is átállítani környezeti hangok erősítésére, de a szélzajt is erősíti, szóval az nem működik.

(#292868) balintbaba válasza sirarcheer (#292866) üzenetére


balintbaba
tag

Nálam az vállt be, hogy nem hallgatok semmit, megvívok a saját magammal és a gondolataimmal. ;] Dopamin receptorokat amúgy sem árt néha pihentetni. Amúgy meg ki kell menni montizni, az nem unalmas.

Hogy válaszoljak is a kérdésre: kell venni valami JBL-t és hangosan üvöltetni a mulatóst, ott nem lesz szélzaj és a közlekedés többi résztvevője is értékelni fogja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#292869) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Legtöbbször read-only vagyok itt, egy félig OFF kérdésem lenne, nincs valakinek esetleg elfekvőben új/újszerű 104 BCD Narrow-wide lánckereke? Fogszám nagyjából mindegy, csak gondoltam megkérdezem, ha esetleg valakinek van fölösleges, akkor azt megvenném a bolti helyett :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#292870) dom1n0 válasza Fall-N (#292862) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nem is a beállítás ami bosszantó(tt), hanem hogy foglalkozni kell vele, állítgatni.
Remélem az elektromosnál ez tényleg nincs, eddig hozzá se nyúltam semmihez a gyárihoz képest.

(#292871) (ex)Cat válasza balintbaba (#292868) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Én is így vagyok ezzel. Mondjuk a Ring24-en azért eszembe jutott párszor, hogy oda azért vihettem volna valamit, de aztán ott is megvoltam enélkül.

Mondjuk amúgy kíváncsi lennék, hogy tud-e adni vmi + lendületet ha van egy ritmus a füledben. Persze ehhez meg az is kell, hogy kb az a ritmus legyen, ami pont jó :D Ami a fentebb említett Ring-es tekerésnél problémás lett volna. Mármint hogy egyre lassabb legyen az ütem :D

Amúgy a legrosszabb ilyenkor - nekem - ha beragad vmi dallam a fejembe és az megy végig. Mint legutóbb a Kékes10x-en kb. 4-5 körön keresztül a Vad Fruttik Nincs vissza c. dalának első 4 sora

"Ezt a kutyák széthordták
Éjjel aludtál, vagy egy órát
Higanygőzt lélegzel be
Bele kell halni, ebbe most bele"

A következő körökben meg már csak a 4. sor zakatolt bennem folyamatosan. :D

Egy idő után azért unalmas volt :)

[ Szerkesztve ]

(#292872) ZolkoW válasza hentes555 (#292869) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha tudnám fejből... de 1-2-nek kéne lennie, olcsókínai ovál 32-es, hasonló kerek, meg effélék. Egy 32-es rozsdamentes acél singlespeed tuti van, az nem N-W, de hosszú fogú, csak azt lehet hogy érzelmi okokból megtartanám, hiába nincs is mire felraknom :B
Helyileg mondjuk, hogy Fehérvár..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#292873) hentes555 válasza ZolkoW (#292872) üzenetére


hentes555
senior tag

Szia!

Köszi a választ, valami hasonlót keresek igen, "boltbajárós" bicóra lesz, arra teljesen jó :))

Ja, és ha van hozzá lánctányér csavar is, az még jobb lenne :C

Foxpostot is állom, ha valakinek van ilyen és megoldható az automata/posta.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#292874) lsebestyen válasza Friczy (#292864) üzenetére


lsebestyen
addikt

Viszont az SPD-SL pedál normál oldala szerintem simán tekerhető utcai cipőben, ha éppen nem esik az eső, olyankor azért csúszik.

(#292875) parandroid válasza (ex)Cat (#292871) üzenetére


parandroid
nagyúr

“Amúgy a legrosszabb ilyenkor - nekem - ha beragad vmi dallam a fejembe és az megy végig.”

Ne is mondd, amikor a teljes Balaton-körön az szól a fejedben, hogy “néha úgy hiányzik a hidrós tárcsa…”, meg hogy “ez a Balaton-kör nekem nem a május, örülök, ha valahogy túlélem, ki az az idióta, aki kitalálta, ha elkapom, úgyis kiherélem! :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#292876) Tin válasza #38850304 (#292863) üzenetére


Tin
veterán

Ha tudsz angolul, ezzel be tudod állítani magad is tökéletesen, nulláról: hátsó váltó beállítás

(#292877) gordonfreemN válasza parandroid (#292875) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem ez szokott menni:
[link]
:DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#292878) XenHai


XenHai
senior tag

Gyors kérdés a nagy érdeműhöz.
BSC300 + Magene S3+ Speed szenzor. Be van állítva a kerékméret szerintem pontatlan nagyon és rettenetesen lassan érzékeli az elindulást és a megállást.Már próbáltam állítgatni az értékeket.
Van valakinek tapasztalata iGPSPORT SPD70 és a Magene S314 -el?
Az SPD70 -et olcsóbbra jönne ki itthon.

(#292879) Napfénysüti válasza lsebestyen (#292874) üzenetére

Igen, régen párszor tekertem így pl critical masson vagy ha a városban kellett csak elugrani valahova. Kemény talpú cipőt kell felvenni akkor nem cseszteti annyira az ember talpát.

Més que un club!

(#292880) -=RelakS=- válasza Khelben (#292867) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem most a shokz open fit van, de az tűnik fel, hogy abszolút ida sem figyelek a zenére, és teljesen "elmegy a fülem mellett"

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#292881) sepyi válasza Zoliwrc (#292823) üzenetére


sepyi
aktív tag

:C

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#292882) MPowerPH válasza Fall-N (#292840) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kondizok, mert nem akarok ugy kinezni, mint a kerekparosok. :DDD Na meg ferfi ember legyen eros. Az izomvesztes igy is oriasi ilyen tipusu igenybevetelnel, amit ellensulyozni kell.
Potolom a CH -t, csak nem jol (junk), es rendszertelenul teszem. Tehat eszek, csak sokszor rosszat es rosszkor. Reggelim allando a zab formajaban, de neha arrol is megfeledkezem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#292883) Hasaggymeg válasza XenHai (#292878) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most vettem egy hónapja az aliról Magene S3 érzékelőt (oda teszed ahova akarod, én a hajtókar mellett döntöttem) és tökéletesen pontos. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#292884) Fall-N válasza MPowerPH (#292882) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem most a kondi van túlsúlyban, tavaly kicsit túl lazán vettem és kihagytam pár hetet. Mondjuk nekem a genetikám kedvez ennek, így kémia sem kellett soha és most vagyok 105 kg körül. Ma is voltam lent, keményen lenyomtam és megyek nemsokára tekerni egyet. Viszont a kettő nem megy egyszerre ugyanolyan jól, így a topiktársakhoz képest összevissza nekem az egész biciklizés. Ettől függetlenül minden nap tekerek és ez a fő közlekedési eszköz is.

Most tömegelési időszak van, gondoltam rá, hogy rommá szálkásítom magam majd nyár után és akkor tartani fogok egy ideális testzsír százalékot majd és tudatosabban fogok kajálni. Most belefér időnként egy - két junk food, szerencsére nem zsírosodok könnyen.

(#292885) Ringman válasza sirarcheer (#292866) üzenetére


Ringman
nagyúr

csontrezgéses fejhallgatót: [link]

(#292886) dom1n0 válasza Ringman (#292885) üzenetére


dom1n0
senior tag

Pont egy Lenovo X4-et rendeltem, majd írok róla pár mondatot, ha megjött és teszteltem kicsit.

(#292887) jjeahh válasza dom1n0 (#292886) üzenetére


jjeahh
nagyúr

X3 Pro-m volt, család szerint okés, de eladtam, mert halláskárosultként számomra értékelhetetlen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#292888) Fall-N


Fall-N
veterán

Egy kis 12 kilométeres gravel és aszfalt kört csináltam, térgyes képpel természetesen.

(#292889) lsebestyen válasza Tin (#292876) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen ez egy jó videó. Ezzel az először kicsit elrontom technikával legalább meg is lehet érteni, hogyan és mit állítasz a csavarokkal. :K Ettől függetlenül szerintem még mindig nem sikerült tegnap 100%-ra belőni a váltót, csak nehezen veszem rá magam, hogy 1 percenként megálljak, aztán állítgassam, de muszáj lesz.

(#292890) flash-


flash-
veterán

Kicsit a rose felb*szott..
Tobbet onnan nem rendelek...
Englmayer magyar futarceg 2* probalta kihozni a kerekpart de mivel a rose profilomon sehol se lehet megadni a mobilszámot nem tudott hivni a futar! Masodjara kerult vissza biatorbágyra.. Ez igen...
Ezt az ideget ami most kerulget senkinek sem ajanlom..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#292891) cSuwwi válasza flash- (#292890) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ha nincs telefonszámhoz lehetőség (és komment mező se) én a vezetéknevem után írom zárójelben, ez segíthet ilyen esetekben.

(#292892) jjeahh válasza flash- (#292890) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tényleg nem lehet megadni mobilszámot, érdekes. Fogalmam sincs hogy érkeztek meg eddig a csomagjaim onnan, gondolom régebben meg lehetett adni. Ha még nem küldék vissza, akkor szerintem vedd fel a kapcsolatot a futárcéggel minél hamarabb, sőt, ha van lehetőséged, menj el a raktárukba.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#292893) haiduo82 válasza flash- (#292890) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Megnéztem most én is, a tavalyi rendelésemkor én sem tudom, hogy mikor adtam meg telefonszámot. De engem tutira hívott a magyar futár időpontot egyeztetni, de egyszerűen most nem emlékszem, hogy honnan lett meg nekik a számom :F

"Együtt vagyunk senkik"

(#292894) flash- válasza jjeahh (#292892) üzenetére


flash-
veterán

Felvettem, elvileg felirtak a mobilszamom csak kicsit bosszankodok ezen majd mindjart lenyugszom 🤣

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#292895) lsebestyen válasza flash- (#292890) üzenetére


lsebestyen
addikt

Visszanéztem a rendeléseimet, a szállítási címnél lehet az alapján megadni a telefonszámot. Miután leadod a rendelést, kapsz egy magyar nyelvű "köszönjük a rendelését..." emailt, abban alul van egy számlázási és egy szállítási cím. Utóbbinál nekem mindenhol van telefonszám. Neked ott látszik valami?

(#292896) peetie1 válasza lsebestyen (#292895) üzenetére


peetie1
aktív tag

Nekem a 2023-as rendelésemen már nincs ott alul a telszám, az előtte levőknél még megvan... Sőt, valamelyiknél van valahol meg nincs. Akkor én arra gyanakszom ezt minden rendelésnél külön be kell írni a szállítási címnél... Nem menti el.

[ Szerkesztve ]

(#292897) Hasaggymeg válasza flash- (#292890) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt nem értem, én rendeltem tőlük és bár nem állítom, hogy a helyzet magaslatán voltak mindig (angoltudás 3-as, CB Stamp3 pedálom zárt csapágyhibájára azt válaszolták nyugodtan szedd szét és zsírozd meg( :U ), stb.), azért ilyen nem volt. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#292898) lsebestyen válasza peetie1 (#292896) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem mindegyik 2023-as rendelésemen ott van abban az emailben amit írtam. November végén volt az utolsó rendelésem.

(#292899) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tudtok javasolni vitamint? Alt. testepitos shopbol szoktam rendelni, ha ugy erzem, kell. Most kell. Gyogyszertari multivitaminok tenyleg nem ernek semmit?

Don't Tread On Me

(#292900) f4lcon válasza MPowerPH (#292899) üzenetére


f4lcon
őstag

elég sok vitaminnak van kultusza, beleértve a GAL-t és a Forevert, de szerintem nincs érdemi különbség
én egy ideje Jutavit C+D DuoPlus-t szedek úgy, hogy mind a GAL mind a Forever volt már a háztartásunkban.
nyilvánvalóan NEM vagyok szakértő, és a véleményem alacsony sample size

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.