Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#292901) lsebestyen válasza MPowerPH (#292899) üzenetére


lsebestyen
addikt

Gymbeamből szoktam rendelni: reggel C vitamin + néha vas, nem napsütéses időszakban délben D vitamin, délután megint egy C, este Magnézium-kelát.

[ Szerkesztve ]

(#292902) MPowerPH válasza lsebestyen (#292901) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ilyet, vagy ehhez hasonlot szoktam enni.

Don't Tread On Me

(#292903) dom1n0 válasza MPowerPH (#292899) üzenetére


dom1n0
senior tag

Trec day+night, 1.5 éve szedem, legjobb nekem, jól is alszok. [link]

[ Szerkesztve ]

(#292904) peetie1 válasza MPowerPH (#292899) üzenetére


peetie1
aktív tag

Én a SIS multivitamint toltam. De egy ideje nem kapni, azóta supradyn energiát szedek az őszi-téli időszakban. Szinte ugyanaz, ahogy néztem az összetételüket. Nem tudom hogy ér e valamit mert ugyanolyan álmos vagyok egész nap, mint mikor nem szedek semmit :D

(#292905) jjeahh válasza MPowerPH (#292899) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha ár/érték arány fontos, Gymbeam általában teljesen jó.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#292906) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#292902) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Néhány komolyabb tanulmány szerint egy egészséges embernek csak drága vizelete lesz a sok beszedett vitamintól. Hacsak nincs valami betegséged, vagy nem sportolsz tényleg profi szinten és táplálkozni sincs időd, a változatos és mértékletes étkezés pont elég mindenre....kábé minőségi hús, hal, tejtermékek, zöldség, gyümölcs, magvak, teljes kiőrlésű gabona és...ennyi. Vélemény hangzott el!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#292907) MPowerPH válasza jjeahh (#292905) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, most tojok arra is, mibe kerul. Fel kell boostolnom magam.
Azert kerdeztem, mert vannak ezek a gyogyszertarban kaphato Centrum es tarsaik, es haziorvosom mindig ezeket tukmalna. Aztan mikor megkerdezem, hogy hogy a fenebe tudjak megoldani azt 1 tablettaval, amit ezek a vitamin pakkok 6db -al, akkor mindig le vagyok szolva.

Don't Tread On Me

(#292908) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#292906) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mutetem lesz, jelenleg nem tudok enni, mutet utan valoszinuleg ugyan ez lesz a helyzet. Verkepem is rossz. Boostolni szoktam magam, nem allandoban szedni, most is arra kell. 1 honap maximum.
Ahogy elkezdem jol erezni magamat, probalok figyelni az evesre, utana elhagyom.

Don't Tread On Me

(#292909) PELLE válasza Fall-N (#292846) üzenetére


PELLE
tag

"fehér rizst, jobb a barna, nincs feleslegesen kezelve, hogy kifehéredjen."
A rizs hántolva fehér, amúgy tényleg jobb a barna, de nem annyira eltartható mint a fehér(30 év)

(#292910) f4lcon válasza PELLE (#292909) üzenetére


f4lcon
őstag

a barna rizs is hántolt, hiszen a maghéjat el kell távolítani, és az már mechanikai hántolás ;)
de abban egyet értünk, hogy a fehér rizs az csak tovább hántolt rizs, mechanikusan csinálják, nem "feleslegesen kezelik"

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#292911) #38850304 válasza avl (#292865) üzenetére


#38850304
törölt tag

Ahogy írtam, állványon normálisan működött, tehát a határoló biztosan nem oka.
Vagy koszos és hiába takarítottam egy félórán át, nem tudtam leszedni róla valahonnan a koszt, vagy a rugó adta meg magát.
Elmentem takarítás után egy próbakörre, a finomhangoló csavarral már annyira sem tudtam beállítani, hogy legalább annyira működjön, ahogy eddig. A legjobb állapotban az utolsóra (legkisebb) és a felette kettővel lévő kerékre nem hajlandó váltani, az összes többin pontos, ha sikerül megtalálni, hogy a végétől hány fordulatot kell tekerni azon a csavaron.
Kezdem azt hinni, hogy ez már a váltókar problémája.
Mindegy, szervizre már nincs pénzem, így meg gyakorlatilag használhatatlan a bicikli, nem beszélve a kb. egy hete begyűjtött nyolcasokról és a vélhetőleg levegős fékekről, szóval leraktam az utcán, miután leszedtem róla az értékesebb dolgokat (lakat, lámpa, óra)
Aztán vigye akinek kell.

(#292912) f4lcon válasza #38850304 (#292911) üzenetére


f4lcon
őstag

ó, ne add fel
én hobbiból is rendbe tenném neked. grátisz.
ha még nem lopták el

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#292913) nepszter1 válasza parandroid (#292818) üzenetére


nepszter1
addikt

Esetleg tudnál mutatni linket dechatlonba van ilyen ami jó lesz nekem?
Köszönöm.

(#292914) avl válasza Hasaggymeg (#292906) üzenetére


avl
senior tag

anyagi szempontbol sajnos nem fizet nekem a "supplement" ipar

szerintem ez erdekes téma ...és persze nem lehet generalisan* kijelenteni semmit

"Néhány komolyabb tanulmány szerint egy egészséges embernek csak drága vizelete lesz a sok beszedett vitamintól." ->csak vitaminra értetted, vagy nyomelemekre stb.-re is ?

...nehany komolyabb tanulmany linkje erdekelne :)

* : azert nem mert az igény is és a feldolgozóképesség is sok tenyezötöl függ; mérés nélkül vakrepülés a kiegészítök szedése es nem szedése is ...a mérés megmutathatja, hogy miböl hogyan állunk (akkor épp)
mérés nélkül: mintha nem lenne csak zárt pilótafülke es döntsd el: gázt adsz, magassagi kormannyal fel vagy lefele mennel, akkor, ha nincs semmi infod sem a müszerfalrol, sem a szelvedön át

klasszikusan ismert a D vitamin: ahol/amikor keveset süt a Nap, keveset van kint az alany vagy epp fekete börü (**!), akkor inkabb ajanlott a kiegeszites

**: About 42 percent of people are vitamin D deficient, and Black people have the highest rates— 82 percent, according to a 2022 study

logikusan elfogadhato lehet: öregebb szervezet nem ugyanugy dolgozza fel (sem a biciklis edzest, sem) a bevitt vitaminokat, asvanyi anyagokat, egyszerüen a bélrendszer már nem olyan hatékony (fáradt már eleget, károsította az alany sokat, ..)

persze "A1" szervezete lehet B1 korban jobb allapotu, mint A2-é B2 korban, hiaba B1>B2, de az kicsi eselyü, hogy A1 szervezete B1 korában jobban müködik, mint B2 korában

(#292915) ReFleXx válasza flash- (#292890) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nekem ma jött pont csomag a rosetol, multkor sem volt gond, igaz nem komplett bringat rendeltem csak alkatreszeket es a DHL hozta. Engem annyibol basztak fel multkor hogy ki vannak irva a hangzatos szavak a honlapjukra hogy naluk mennyire fontos a kornyezet es a fenntarthatosag, de annyira nem voltak rugalmasak, hogy egy alkatreszre varo megrendeleshez utolag hozzaadhassak egyeb teteleket. Ez a bikeinnel pl alap…. :(((

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#292916) ZolkoW válasza parandroid (#292875) üzenetére


ZolkoW
őstag

(:D)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#292917) flash- válasza lsebestyen (#292895) üzenetére


flash-
veterán

Tényleg nincsen, oke most mar az adress 2 höz beirtam, csak kicsit bosszankodtam hogy ez akkor nekem se tunt fel.
Na mindegy holnap megjon kuldom a beszámolót 🙂
Legalabb a trekkingnél ott volt a szallitolevel az alapján fel tudtam hivni a magyar céget.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#292918) lsebestyen válasza flash- (#292917) üzenetére


lsebestyen
addikt

Tényleg baromi nagy ostobaság a rose részéről, hogy nincs dedikált mező, nem is értem...Vagy valami fejlesztésnél kimaradt, aztán észre sem vették. :DDD Már nem emlékszem én hová írtam be, de ha fejtörést okozott volna, akkor szerintem rémlene.

(#292919) Toobee


Toobee
veterán

Rouvy 5-ös csapat szerveződés érdekel valakit?
Árak
havi fizetéssel: 32,99USD/5fő/hónap
éves előfizetés: 27,41USD/5fő/hónap

https://barbieripnk.hu/

(#292920) chubby2o6 válasza lsebestyen (#292918) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én most vasárnap rendeltem Rose-ról, a "Köszönjük rendelését" mail alján ott van a telószámom. Én úgy emlékszem, a rendelési folyamat során van egy olyan mező, hogy "telefonszám a futár részére", és abba most tuti beírtam a számom. Pedig el volt mentve minden adat, cím, bankkártyaszám, meg talán anno a regnél is meg kellett adni.

(#292921) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Olyankor mi a répa van, amikor boldogan nekiállsz tekerni, de már az elején egy fáradékony muglinak érzed a lábaidat? :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#292922) dom1n0 válasza -=RelakS=- (#292921) üzenetére


dom1n0
senior tag

Mesz gyokkettovel es elnevezed stravan reconak ;]

(#292923) mauimagic válasza -=RelakS=- (#292921) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A. befog a fék
B. defekted van
C. megöregedtél ;]

(több válasz is lehetséges)

(#292924) -=RelakS=- válasza dom1n0 (#292922) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Reco?

Recovery?

Mondjuk a vasárnapi 50km-es menésem után elfér :DDD

mauimagic

C? Köszi, én is szeretlek :))
Amúgy érzésre tényleg #vénmarha

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#292925) Laby válasza flash- (#292890) üzenetére


Laby
őstag

Ezt különösen jó olvasni, miután 2 napja rendeltem én is bicót és tűkön ülök, hogy mikor jön meg... :D
Amint kapok tracking numbert vagy valami infót hogy egyáltalán milyen futárcég hozza, akkor egyből megkeresem az ügyfélszolgálatukat hogy adjanak hozzá valami elérhetőséget. Remélem működni fog és keresnek majd amikor kihozzák.

2 hét az valós a kiszállítással kapcsolatban?

Jó látni, hogy innen ennyi ember rendelt már Rose bicót, akkor tényleg nem lesz rossz választás. :)

(#292926) 6030D válasza dom1n0 (#292922) üzenetére


6030D
Ármester

"Józsival beszélgetős Ride" ;]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#292927) dom1n0 válasza 6030D (#292926) üzenetére


dom1n0
senior tag

#nyomasteszteles :)

(#292928) ReFleXx válasza Laby (#292925) üzenetére


ReFleXx
addikt

ebikeot cserelsz rendes biciklire? :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#292929) Tin válasza lsebestyen (#292889) üzenetére


Tin
veterán

Én egy hete használtam ezt a videót, amikor kereket cseréltem, minden kicsit elmászott, állítgattam, sehogy sem jó, lánc is új, waxolt is, aztán mondom inkább nulláról mindent. Igazából kétszer végigcsináltam, hogy tanuljak belőle, és az elején azt hittem, van egy negyed fordulat még benne, de hagytam, és nem volt, csak a wax ragadt az elején.

(#292930) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sajnos úgy néz ki, hogy a Merida Silex 4000-es [link]
amit szerettem volna, csak nyár vége felé lesz elérhető. Magyarországon senkinek nincs, külföldön se nagyon találtam. Pedig már úgy elterveztem, hogy veszek egy gravelt. :D Lehet meg kell barátkoznom az aluval, a 400-as feketéből van még. [link]

(#292931) Tin válasza -=RelakS=- (#292921) üzenetére


Tin
veterán

mész tovább, majd felenged :D

(#292932) -=RelakS=- válasza Tin (#292931) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Végülis az egyik emelkedőn mentem egy idei második legjobb időt, de akkor is baxa meg :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#292933) Tin válasza -=RelakS=- (#292932) üzenetére


Tin
veterán

Nekem jó párszor van, hogy nehezen veszem rá magam az elindulásra, felülök, két fordulat, na mondom ez a mai rövid lesz, mindegy, menjünk, aztán mégsem lesz rövid :)

(#292934) Roland861010


Roland861010
addikt

Megjöttek a Bucklos réz alapú fékbetétek hát harapnak rendesen.

Ez a markolat meg világbajnok egy rövid távot mentem de fényévekkel kényelmesebb mint a régi.

Holnap az új Kemaloce kantáros nadrágot is kipróbálom. Remélem kényelmesebb mint a Lidl-s.

[ Szerkesztve ]

(#292935) Fall-N válasza Roland861010 (#292934) üzenetére


Fall-N
veterán

Valamelyik Ergon markolatra hasonlít, úgy látszik a minősége is rendben van, nem csak a forma.

Kíváncsi vagyok a Bucklos betétre, hogy hosszútávon beválik-e. Eddig mindenki kétesen nézett a kínai fékbetétekre (nem itt a fórumon), még a végén kiderül hogy jók. Jjeahh meg ZTTO-t vett, így lesz itt tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#292936) Fall-N válasza -=RelakS=- (#292921) üzenetére


Fall-N
veterán

A mai körömön az aszfalt részt megnyomtam, a kavicsos részen lassabban mentem szándékosan (15 km/h körül), mert repkedtek így is a kavicsok. :D Az utolsó aszfaltos szakaszt meg jól megnyomtam, ez már a belvároson megy át, itt már 34 km/h-ig pörgettem ki majdnem hazáig. :D

Előtte voltam kondizni (mell - bicepsz nap), de nem éreztem magam fáradtnak. Elég vizet én sem vittem magammal, nem ekkora körre terveztem, de végül bementem az erdei kerékpárútra (+5-6 km).

(#292937) Roland861010 válasza Fall-N (#292935) üzenetére


Roland861010
addikt

Holnap ha a szél engedi végre le nyomom az Etyeki távot meg szbatra van tervben délelőtt egy tekerés.
Meglátjuk nagyobb tempónál mit mutat.

Ott a markolat is jobban teszt alá lesz véve.

(#292938) jjeahh válasza Fall-N (#292935) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A félfémest még nem próbáltam, de a fémes arany ZTTO eddig a legjobb betét, amit valaha használtam. Már csak az a kérdés mennyire tartós és saras-vizes körülmények között hogy viselkedik, mert csak száraz terepen próbáltam. Ott jobban harap minden másnál, amit eddig próbáltam és a koszra sem annyira érzékeny. Eddig voltak Shimanok, Miles Racing, Clarks, Ashima, lehet kihagytam valamit, ennyire emlékszek. Az Ashima a másik kedvencem, mert a tartóssága minden képzeletet felülmúl, de mivel gyantás, hajlamos megégni és érzékeny a koszos tárcsára.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#292939) Hasaggymeg válasza avl (#292914) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szemezgess az általad is megbízhatónak véltekből. [link] ;)

dom1n0...vagy teszel egy nagy zét tekeréseid neve elé, és ráfogod, hogy Zasszonyos menet volt. ;]

Runner...elkapott a grevölláz? :DDD ...abból jó az alu is. :o :D

jjeahh...linkelj egyet lássam melyik, mert elegem volt a Shimiből! (nem is, csak viccelek, még a most betett régi G03S sem tudott kiábrándítani mert minden bekoptatás nélkül is úgy fog mint a zöld festék 🤭...csak kíváncsi vagyok melyik az. :) ) Amúgy nem hangos?... a fémes, félfémesek hangosan, "szárazon" harapnak. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#292940) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Újabb radar.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#292941) Fall-N válasza jjeahh (#292938) üzenetére


Fall-N
veterán

Én párszor szándékosan satuztam a BBB betétekkel, bírja nem tud megégni. Én azt is ajánlom. Az ára sem vészes (5ezer Ft/db körül van) egy Swisstophoz vagy Galferhez képest. Ha ennyire jók és beválnak a kínai betétek, akkor nem fogok én se habozni és bátran rendelek majd.

(#292942) .LnB válasza jjeahh (#292940) üzenetére


.LnB
titán

A leírtak alapján jónak tűnik nekem. Még az ára is. De valami komolyabb review nem ártana róla. Meg mondjuk nekem infó, hogy Karoo 2-vel kompatibilitis e?!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#292943) jjeahh válasza Fall-N (#292941) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam eddig az összes gyantás vagy félfémes üvegesedett/elégett idővel, a Shimano a leghamarabb, de kizárólag 15%-nál meredekebb lejtőkön, terepen, amiből felénk akad bőven. Aszfalton és kevésbé meredek terepen én sem égetem el őket. A BBB is régóta tervben van nekem is, csak mindíg mást találtam olcsón, így eddig kimaradt. Kínaiaktól itt sokan riogattak, a ZTTO-t azért mertem bevállalni, mert redditen sokan dicsérik. No meg azért marhajó deal, sokkal olcsóbb a Shimanonál is, 4.19 dollárért adtak 4 pár betétet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#292944) ZavaBalazs válasza .LnB (#292942) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Biztos az, ezeknél eddig is minden ment mindennel. Az óra szempontjából tippre ez ugyanúgy csak egy szenzor, mint a speed/cad szenzorok, nincs ökoszisztéma alapú szűkítés.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#292945) Speedy007 válasza jjeahh (#292943) üzenetére


Speedy007
őstag

Csatlakozom Fall-N-hez gyerek utánfutót vontatok két gyerkőccel akik kb.30kg +15kg kb. a futó így megyek vele. Gyári állapotban a futó 13km/h-nál többet nem mertem menni azóta hogy kicsit át lett alakítva igy többel is merek menni vele SM-RT64 és BBB BBS-53 gond nélkül meg fogott , bár így mióta vontatok kicsit kevésnek érzem hátul a 160-s rotort. Kicsit fékporos a betétek olyan szinten hogy a betétek oldalán is látható emiatt bizonyos esetekben tud halkan csikorogni is mikor lassítok.

Nálam az etalonnak számító Swissstop DISC 15 E le szerepelt csak fényesedett illetve a gyári B05S-RX meg üvegesedni tudott.

(#292946) lsebestyen válasza .LnB (#292942) üzenetére


lsebestyen
addikt

GPLama teszt biztosan lesz. Napokban is volt egy Trek radar teszt nála.

(#292947) Laby válasza ReFleXx (#292928) üzenetére


Laby
őstag

Volt eddig hagyományos bicó is, csak az nem MTB.
Úgy volt, hogy baráti körben majd milyen nagy E-MTB túrákat fogunk nyomni, de hát nem nagyon társult soha senki.
Hagyományos MTB-re meg lenne más is, szóval így igen, E-MTB-ből MTB-be.

Szinte már érzem is ahogy ebben a csoportban stage diving-olok rajtatok és ünnepel a tömeg…végre újra férfi lettél…fúúúújjj e-bike…stb ;] :D
Pedig amúgy marha jó móka, és pont ugyan annyira kifingik az ember, mint a hagyományossal. Cserébe ugyan annyi idő és erőbefektetéssel 4x akkora távot mész, 4x több látnivaló, 4x több lejtőn zúzást élvezel…stb. Nap végén pedig ugyan úgy mozdulatlanul heversz a kanapén valami finomat szürcsölgetve.

(#292948) flash- válasza Laby (#292925) üzenetére


flash-
veterán

Btg logistik hozza be az országba, Biatorbágyra, belföldön a G. Englmayer cég aki elvileg kihozza. Ma kerult hozzafergetővé nekem a szallitolevel amit úgy lehet előbozni, ha a btg-s csomagkövetőjébe a számodat beírod, aztán alul pedig az irányítószámot.
De gondolom ez azután kerult fel hogy nem tudtam átvenni.
De az englmayeres magyar ugyintezo keszseges, legalábbis holnap kiderul mennyire 😀. Kicsit mar lenyugodtam, es valószínűleg igaz lehet hogy a rendelesnel kellene beirmi a szamom amit elfelejthettem.
04.29en vettem meg, elvileg tegnap hozták (csak ugye nem tudtam igy nem vettem) az pont 14 naptári nap (lett volna) bár a btg szerint es a szallitolevel szerint atvettem 😵

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#292949) Hasaggymeg válasza Fall-N (#292941) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az égetés a hosszú, meredek lejtőkön szokott megtörténni, nem a síkon satuzástól, idő kell annak, hogy lilára forrósodjon a tárcsa és rásülj ha hozzáérsz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#292950) mauimagic válasza Hasaggymeg (#292939) üzenetére


mauimagic
aktív tag

elegem volt a Shimiből!
Swisstop fémes mindent visz, ha valakinek kevés lenne a Sh!
Szarakodtam én is anno mindenféle kínai fékbetéttel, de annyi hulladékba belefutottam, hogy soha többet, főleg hogy tizenpár EUR-ért van Swisstop, ami fémesben örök, mint a nyomorúság.
Mondjuk az alap deore fékbetét a mostani bringán nem akar elfogyni vagy megégni nekem se, lehet valami rosszul csinálok ;] ...vagy itt nincsenek 1000m szintek egyben :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.