Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#293651) (ex)Cat válasza Roland861010 (#293649) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Túlagyalod. Ha tekerni akarsz vegyél egy bringát és menj vele. Aztán ha már ráéreztél,. majd jöhet hogy legyen karbon, disc, átütős, Di2... akármi. De előbb szeresd meg ezt a sportot. Addig hiába teszel a segged alá 2M Ft-os gépet, nem leszel előbbre vele. Ahhoz hogy értékelni tudd a jobbat, hogy érezd azt amit ad, előbb élvezd mindentől függetlenül a bringázás örömét. Ehhez nem tesz hozzá semmit egy drága gép. Vagy ha megfordítom a dolgot, nem attól fogod szeretni ezt, hogy egy k.jó gép van alattad.

(#293652) Roland861010 válasza (ex)Cat (#293651) üzenetére


Roland861010
addikt

Találtam itt most pár gépet.
Orbea Onix
Supersix 5
Scapin Anouk
Kross Esker 2.0

(#293653) Tin válasza Roland861010 (#293650) üzenetére


Tin
veterán

Szerintem is fogadd meg a többiek tanácsát.

(#293654) Hasaggymeg válasza ReFleXx (#293644) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ha ez zárt csapágy akkor...igen.🤔

Szuszinho...mikor elküldtek emerre akkor mri-re kellett volna menned. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#293655) Roland861010 válasza Tin (#293653) üzenetére


Roland861010
addikt

Melyiket ? :D
Jól van nem rontom itt a levegőt. Ha majd sikerült vennem egy bringát akkor bemutatóm.
Addig csak csendben figyelek.

(#293656) Tin válasza Roland861010 (#293655) üzenetére


Tin
veterán

Mind ugyanazt mondja: nem a bringa számít, kezdésnek bármi jó.

(#293657) chubby2o6 válasza Roland861010 (#293655) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Az a gond, hogy te a bringától várod a csodát. A Rose-nak nem sok esélyt adtál, mennyi ment bele összesen, 200km? Nem úgy működik a dolog, hogy veszek egy bringát és egyből távokat meg szinteket megyek versenytempóban. Arról nem beszélve, hogy mindig lesz valaki, aki gyorsabb nálad, tökmindegy, milyen bringán ülsz.
Most olyan outiktól várod a megváltást, amik bőven túlmutatnak a jelenlegi edzettségeden. Pl. ezen a Scapinon [link] elöl 53-39, hátul 13-26 van. Ha a montis áttétellel az etyeki dombocska kifogott rajtad, miből gondolod, hogy a 39/26 elég lesz?
Az a része oké, hogy inkább aszfalton mennél, és így a monti nem annyira jó választás volt. De egy gravel vagy outi sem fogja kiváltani azt a melót, amit mindenképpen bele kell tenned ahhoz, hogy ne "száguldjanak" el melletted, ha már ez ennyire fontos. (Nem akarom a kedvedet szegni, de mindig lesz olyan, aki simán állva hagy egy emelkedőn, és nem feltétlenül azért, mert jobb a bringája. Egyszerűen azért, mert nem két hónapja bringázik, mert neki már megvan az az erő, állóképesség, rutin, ami neked majd csak évek múlva lesz meg, feltéve, ha te is belepakolsz annyi melót, amennyit ő.) Vegyél egy bringát, tekerd minél többet, és ami a legfontosabb, ne akarj azonnali eredményt, adj magadnak időt a fejlődésre.
Ha meg tényleg olyan bringa kell, ami megoldja helyetted, akkor ebike + pótakku a táskába :D .

(#293658) fulton


fulton
addikt

Mennyi rolleres kis *(hör)csög" lett :DDD
Mennek szélbe-hosszba és süketek természetesen. 25 30 al is repesztenek. Kis pi*ák , a beszéd nem az anya nyelvük :D
Mondjuk annyiban jó h összehajtod A-B praktikus gyors.
Lehet vele száguldani a Mekki-ig meg vissza.
.(nekem nem kellene ettől függetlenül - de csak me' Mool-os vagyok :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#293659) fulton


fulton
addikt

A bringások is kellenek megugrani környékemen. Outisok..lányokat nem látni. Mint a fehér holló

(#293660) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Szeretnék venni egy km órát, de nem tudom érdemes e.
Ahogy látom manapság már mindenki mindenféle okoseszközt használ
ilyen célokra, érdemes még beruházni egy alap km órába ?

Korábban Cateye órám volt, vezetékes azt nagyon szerettem,
most megpróbálnék egy vezeték nélkülit.
Van esetleg ajánlott modell / márka ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#293661) Fall-N válasza fulton (#293658) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem meg az a véleményem, hogy az elektromos roller egy divat szülte zsákutca (mindenre "kell" rakni elektromos motort). Egy roller nem arra lett eredetileg kitalálva, hogy 40-45 km/h-val menjenek vele. Az egyenes állásos pozíció az aerodinamika semmibe vétele, a nevetségesen kicsi kerekeket már nem is említem. Az még tetézi a bajt, hogy jelenleg nincs rá semmilyen szabályozás és olyanok is tudják használni, akiknek semmi keresnivalójuk nem lenne a közlekedésben (mert idióták, túl fiatalok stb.). A lassan érvénybe lépő szigorítás is vicc kategória és továbbra sem kötelező rájuk a sisak és semmilyen más védőfelszerelés. Azt tudom még értékelni, amikor a két idióta egyszerre áll a rolleren, így ha elüti őket egy autó, akkor legalább két halott lesz. :(((

Nekem sem kellene sosem egyik sem, totál hidegen hagy.

[ Szerkesztve ]

(#293662) Dark Archon válasza DonThomasino (#293660) üzenetére


Dark Archon
addikt

Még létezik a Cateye, vehetsz tőlük vezeték nélkülit. De a Bikefun alap órái sem rosszak, a Sigmát viszont kerüld.

Ugyanakkor egy GPS-essel lehet, hogy jobban jársz, mégiscsak 2024 van.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#293663) Fall-N válasza DonThomasino (#293660) üzenetére


Fall-N
veterán

Vehetsz Cateye Padrone-t vagy alap GPS-es, monokróm kijelzős komputert (iGPSPORT, Bryton stb.). De egy Sigma Rox komputerrel sem lősz mellé. Azt kell eldöntened, hogy kell-e GPS vagy sem.

Szerk.: Mi a baj a Sigmával?

[ Szerkesztve ]

(#293664) Weareus válasza fulton (#293658) üzenetére


Weareus
addikt

Mohács is durva e-roller ügyileg.
Tekerek haza melóból délután a bringaúton, jön szembe egy kis csaj rolleren ezerrel a "felezőn"..., mobilja a kormányra szögelve és...
nyomkodja, ...zzeg, nyomkodja!
Ha nem megyek a fűbe, akkora csatt lett volna, hogy ihaj!
Kettes számú eset: tegnap este 9 felé tekerek át a belvároson (kerékpárút), csaj kilép a Tamás boltból, természetesen mobiltelefonra ragadva, oldalrántás, satufék, kikerülöm, persze ő volt felháborodva.
Hihetetlen, mennyi agyhalott van.
Kivétel a tiszteletnek. :(

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#293665) fulton válasza Weareus (#293664) üzenetére


fulton
addikt

Nagyon sok. Magamra is mérges vagyok néha, mert menet közben előveszem a mobilt egy egy fotó erejéig - az is veszélyes lehet még ha előtte alaposan szét is nézek. :(((
Vannak akik a fejüket leszegezve aero előnyért tekernek, egyszer egy ilyen esetben olvastam hogy a csóka telibe fogta a traktor hátsó platóját (ami állt az úton). Szerintem felnézett de csak éppen hogy, látta, de érzéki csalódásában azt hitte hogy megy, holott állt. Nem köszönte meg.
----
Ezért szeretem én az ilyen 20-21h közti esti lazás 20km-es tekeréseket (is), olyan jó csendesek az utcák, kellemes a levegő, nagyon "lehet élni" megszűnnek a "város zajai" :)

[ Szerkesztve ]

(#293666) DonThomasino válasza Dark Archon (#293662) üzenetére


DonThomasino
veterán

A GPS es eszköznél nincs semmilyen érzékelő a keréken?
Ugyanolyan pontos mint egy érzékelős?
Nem kell neki okostelefon, ez egy önálló GPS?

Nagy szükségem nincs a GPS re,
gondolom ez jóval drágább is mint az alap.
Mondjuk ha ez autóban is tökéletes GPS lenne akkor lehet átgondolnám.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#293667) flash-


flash-
veterán

Mtb stucnira(vastagabb stucnira) hol milyen o gyűrűt vegyek (leginkább itthon) amivel a bryton tartó felmegy?

Illetve spd szenzorból melyiket amihez van kerékagyra feltehető tok? (azt aliról rendelné.m vagy ha tudtok hasonlót olcsobban)
Igpsport? Vagy magene is jó? (ahhoz kulon latom hogy van aliexpressen tartó)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#293668) nemeth989


nemeth989
senior tag

Sziasztok
Van valakinek esetleg új Speedcoreos Pirelli P-Zero Race? Cserélni akarom a mostani GP5000-est. Van még benne kicsi, de jó lesz tartaléknek. Contihoz viszonyítva kíváncsi vagyok milyen lehet? Pro One volt már, most jönne a Pirelli valószínűleg megint vissza TL.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#293669) Kro válasza flash- (#293667) üzenetére


Kro
tag

Hülyén hangzik, de felénk csapágy kereskedésbe található minden féle fajta O gyűrű fillérekért. Egy próbát megérhet. :)

Én mindenféle tartó nélkül tettem fel a sensort. :F

(#293670) flash- válasza Kro (#293669) üzenetére


flash-
veterán

Nektek nem esett le a kerekagyról csak az o gyűrűvel való rogzitesnel?
Cad szenzort mar parszor majdnem elhagytam oda kellett kotegelozni

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#293671) parandroid válasza DonThomasino (#293666) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nincs. *
Igen. **
Igen. ***

* Vehetsz hozzá kiegeszítő kerékszenzort, az segít neki számolni, kicsit pontosabb lesz.
** Kerékszenzornal azon múlik, sikerül-e eltalálni mm-re pontosan a kerékméretet. Többnyire nem. GPS-nél meg számít a beepitett hardver minősége. Csodák nincsenek, a drágább jobb.
*** Azaz nem. Vagyis nem kell, igen, az.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293672) Dark Archon válasza DonThomasino (#293666) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nincs érzékelő, de ki lehet egészíteni sebességérzékelővel, akkor pontosabb. Nem kell neki telefon.

Autóban :F Ez nem navigáció. De a navigációs computerek sem autóhoz valók.

Kis fogalomzavart véltem felfedezni. Ezek GPS alapú órák. Ezeken belül van, ami nem képes navigálni, van, ami korlátozottan. Van, ami rendes, térképes navigálós, de az már 100eFt kategória.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#293674) parandroid válasza Weareus (#293664) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ha olyan helyen tekersz, ahol rajtad kívül mások is vannak a (kerékpár)úton, akkor kutyakötelesseged úgy menni, hogy barmi történik, képes legyél megállni. Ahol meg kapualjakbol, járdára nyíló ajtókból kiléphetnek, ott meg pláne. Eleve kerülöm az ilyen helyeket, de ha mégis idekeveredek, akkor kicsatolva, egyik lábat lent tartva haladok, kb gyalogos tempóban. Ha ezt egy spd-sl országutival meg tudom oldani, akkor másnak is illene.

Az első esetre meg ott a csengő, éppen ezért van meg a karbon országútin is. De ez tipikusan az a szitu, ami akár egy pedagógiai célú rákiabálást is megér.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293675) fulton válasza parandroid (#293674) üzenetére


fulton
addikt

Nekem is van, hangos is, de sokszor nem hallják. akkor ordítani szoktam hogy "érkezek balróóól" vagy fentről alulról.. mind1 a lényeg hogy kapjon észhez.
Kicsatolni nem szoktam viszont.

[ Szerkesztve ]

(#293676) DonThomasino válasza parandroid (#293671) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi srácok: parandroid , Dark Archon
Maradok egy alap vezetéknélküli óránál.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#293677) Fall-N válasza flash- (#293667) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudom a többi olcsóbb szenzorok mellé mit adnak, nekem a CAD és az SPD szenzor mellé is adtak mindent. A CAD szenzor mellé több méretű O gyűrű volt csomagolva (+gumi tömítés a szenzor hátlapjához), ugyanúgy az olcsóbb Bryton 15 mellé és a 320 mellé is járt 3 méretű O gyűrű a műanyag kormánytartó mellé.

Az SPD szenzorhoz meg járt egy műanyag vízálló tok, amit ömagához lehet csatolni, ez teljesen védi a portól és víztől. Szerintem ha nem jár ilyen tok az olcsóbb szenzor mellé akkor sokkal jobban ki van téve az időjárásnak, így fontos, hogy maga a szenzor megfelelően legyen tömítve. Pont emiatt nem vettem másik márkától szenzort.

(#293678) Weareus válasza fulton (#293665) üzenetére


Weareus
addikt

Hát igen, veszélyes műfaj tud lenni.
Jobban is szeretek kis forgalmú, ezredrendű utakon, bringaúton, töltésen menni. Mondjuk a Googlemapson ha bejelölöm a biciklit, elvisz az a szántásba rendesen! :DDD

Más.
Tegnap voltam egy túrán, három városból indultak/indultunk.
Baja, Szekszárd, Kalocsa. Duna mellett, töltésen tekertünk Fajszig.
Én Mohácson átkompoztam Mohács-Szigetre, ott töltés és Baja.
Volt kötélhúzás, vetélkedők, kaptunk enni-inni (grátiszba).
Megkaptam a legmesszebbről érkező különdíját, amit nem is értek. :F
Nem gondoltam volna, végül is az egész táv oda-vissza (nekem) 128 km volt.

Azaz lett volna.
Hazafelé azonban kissé eltévedtem. A töltésről le kellett volna fordulni Mohács-Szigetnél, de először jártam arra, (na jó, másodszor...) sötét volt és a telefon a hátizsákban.
Áááá, mondom minek, a töltésen nem lehet eltévedni.
Csak tekertem, tekertem, egyszer csak magas szögesdrót kerítések, sorompó, út vége, őrház.
Mondom: mi a rosseb?!?!
Teló elő, térerő nuku, de annyit láttam, hogy a határnál vagyok.
Mondom: most mi?
Kisvártatva jött egy határvadász autó, mert hogy "észleltek" engem, ahogy azt közölte is.
Kérdezte hogy vagyok, mi járatban, meg hogy hol a másik villaszár a bicikliről.
Megbeszéltük, de mondta, hogy várnom kell, mert ő riasztotta a rendőröket, le fognak igazoltatni.
Kisvártatva jöttek is, csinos rendőrnéni leigazoltat, felkérdezi az életemet, majd elmondta, hogy Mohácsra merre kell menni (amúgy visszafelé kellett... :DDD ), de a kompot nem érem el, mert az csak este 8-ig jár, de van kishajó.
Úgy is lett, szóval én kb. még önszorgalomból és hülyeségből rátoltam a távra kb 2x18 kilit.
Azért ami az agyhalottságot illeti, néha nekem sem kell a szomszédba menni, bár tegnap este éreztem is már, hogy nem én vagyok most a legélesebb kés a fiókban. :)
Képek, kis videó Baja, főtér, visszafelé.
[kép]
[kép]

[link]
Bocs a minőségért és amúgy sem értem, hogy miért a shorts-ba tette a YT? :DDD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#293679) Hasaggymeg válasza Weareus (#293678) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...de szereztél egy jó élményt. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#293680) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Innen rendelt már valaki kerékpáros cuccot?
[link]
Megbízható?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#293681) Kro válasza flash- (#293670) üzenetére


Kro
tag

Cad-om nincs, speed se régóta, de eddig nem esett le. :)

(#293682) Ringman válasza DonThomasino (#293680) üzenetére


Ringman
nagyúr

megbízható, de a szállítási időt fenntartással kell kezelni

(#293683) mauimagic válasza DonThomasino (#293680) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Igen, jópáran. Szállítási idő lutri, csak raktáron lévő terméket érdemes rendelni, de akkor is belefuthatsz várakozásba.

(#293684) Ringman válasza nemeth989 (#293668) üzenetére


Ringman
nagyúr

még nincs, várom a 40-esből brr tesztet, conti gp5000 (s tr)-t fog váltani, mert az 1 év alatt 10 évet öregedett. (vagy 35-öset veszek) de sajnos 70€ darabja, annyiért nem fogom megvenni.

28-asról brr: Road Bike Tire Test: Pirelli P Zero Race TLR SpeedCore 28

Hutchinson Blackbird TLR is jónak tűnik, de az is nagyon drága

[ Szerkesztve ]

(#293685) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ránézésre Topeak csomagtartó koppintás 5000 pénzért Aliexpressről

Van egy ilyenem, és úgy néz ki, mintha a koppintásnál kb minden a helyén lenne, kivéve az oldal keret rögzítést, azt egyik képen sem látom.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#293686) Fall-N válasza Weareus (#293678) üzenetére


Fall-N
veterán

Na, pont Itt voltál Baja körül? Sajnos el lehet tévedni a töltéseken, van egy pár errefelé. :D

Az az igazság, hogy itt lakom Baján, de még sosem volt időm a Biketrendes túrára, pedig szokott lenni egy pár és ismerem a szervezőket is. :DDD Szép idő volt tegnap, így jó időt fogtatok ki. A főtéren viszont semmit sem ért az amit szerveztek, ismerőseim is gyorsan leléptek onnan. Mi el sem mentünk, a gyerkőc el volt a Sugó parton. Hozott is haza egy szöcskét, hogy bővüljön a bogár (élő) gyűjteménye.

(#293687) Ringman


Ringman
nagyúr

azért kemény, hogy a rendes ár negyedéért-ötödéért van paul clamper fék az alin [link]

nem tudom, hogy hamisítvány, leesett a teherautóról vagy csak nem ment át a qa/qc-n

még az alis termékleírás is lopott.

[ Szerkesztve ]

(#293688) Laby válasza Roland861010 (#293649) üzenetére


Laby
őstag

Kicsit hasonló ember vagyok, mint te, én is szeretek mindent kipróbálni és megélni, kitapasztalni, hogy mi tetszik a legjobban. Viszont szerintem ameddig a gondolkodásod, vagy hozzáállásod nem változik a bicózáshoz nem fogod megtalálni, legalábbis saját tapasztalatom ez.

2-3 éve lett egy új Merida Speeder 200 fitnessz bicóm, marha ritkán ültem rá, nem élveztem a tekerést. Én is hajtottam az átlagidőt és mivel nem voltam (vagyok :D ) különösebben jó edzés állapotban mindig csalódás volt, hogy az eszem többet vár, mint amit a testem tud, ezért túlerőltettem és nem volt élvezetes program bicózni.

Eladtam, idén meg vettem egy Decathlonos Elops 500] halál egyszerű single speed bicót (újonnan 110 ezer forint), csak hogy legyen valami hogyha barátnőmmel tekernénk valamerre. Ebből az lett, hogy csak egyedül jártam el tekerni és talán életemben először megszerettem a bicózást is.

Talán csak annyi volt a trükk, hogy nem vettem rá computert, nem azzal voltam elfoglalva, hogy mi az aktuális sebességem, csak azt néztem hogy 140-150bpm között legyen végig a pulzusom. Közben szólt a fülemben a podcast és csak kellemesen tekertem és haladtam. Itt Tatabányán indul több irányba tök szép kerékpárút, és csak mentem vele 40-45km távokat figyelve a pulzusra. Kellemesen elfáradtam, de nem volt túlerőltetés a sebességet hajtva. Marha jól esik így kikapcsolódni.

Szóval ha az elején csak úgy próbálsz gondolni a bicózásra, hogy azért tekerj hogy egészséges életmódot élj, edzés is legyen, de ne halálig akkor valójában tök mindegy milyen az átlagsebességed, hogyha a pulzusodat tartod, az edzést ugyan úgy elvégzed egy országútival 25km/h vagy mtb 18km/h sebességgel is.

Nem vagyok sem nagy bicós, sem olvasott a tudatos edzés témakörben szóval gondolom itt velem ellentétben tényleg sok hozzáértő ember nem ennek az edzésnek a híve, de nekem például ez segített hogy másképp nézzek egy bicózásra és megszeressem a tekerést.

[ Szerkesztve ]

(#293689) Weareus válasza Fall-N (#293686) üzenetére


Weareus
addikt

Ez a szöcskés sztori aranyos, tetszik.
Kár, hogy nem jöttél.

Hát igen, be kell kerülni a csapatos tekerésekbe, egyedül néha uncsi.
Legjobban a Mohács-Pécs-TV-torony tripet szeretem, ott lehet erősödni, abban van kis szint. Nem is tudom, kb. 2x50-55 km lehet.
Mohács, Székelyszabar, Hímesháza, Geresdlak, Fazekasboda, Nagypall, Pécsvárad, régi 6-oson: Pécs-Hird, Pécs-Vasas-Pécs-Somogy, ott ki István akna felé és akkor a Komlói úton kell menni kb 2-300 métert, (ez elég forgalmas, szerencsére nem kell menni rajta sokat) majd ott leágazni balra a TV-Torony felé. Szombaton, a Baja-Fajsz túra előtt tekertem le negyedszer. Az idők javulnak, de még nincs mivel dicsekedni ez ügyben.

Btw volt egy országúti tesó tegnap, el akartam lopni, és ezt közöltem is a tulajával, de nem akarta engedni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#293690) parandroid válasza Laby (#293688) üzenetére


parandroid
nagyúr

Van az a fajta edzés, ami ahhoz szükséges, hogy elkezdhess edzeni. Nem nagy arcból mondom, egyszerűen van az a leépült fizikai állapot, amikor szó sem lehet 'rendes' edzésről, egyszerűen a szervetzetnek akklimatizálódnia kell a terheléshez, mert pillanatnyilag szinte semmire nem képes. Aki nem sportolt valamit egész életében, az biztosan volt már ezen a szinten, ez nem szégyen, hanem egy szükséges alap, aminek meg kell lennie. A borzasztó az, hogy ha sérülés, vagy bármilyen élethelyzet miatt kihagysz hosszabb-rövidebb időt, akkor vissza lehet ide esni, szóval sokunknak ez már többször is megvolt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293691) Friczy válasza DonThomasino (#293660) üzenetére


Friczy
senior tag

Jó lehet a Cateye, nekem Sigma óráim vannak a bringáimon, azokkal is elégedett vagyok.
Szeretem ezeket az alap órákat, nem kell folyton tölteni, GPS-t akkor teszek fel, ha hosszabb útra megyek, vagy navigálni akarok.

(#293692) Ringman válasza parandroid (#293690) üzenetére


Ringman
nagyúr

Kb en is innen indultam (tobbszor is)

(#293693) Fall-N válasza Weareus (#293689) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt a Cannondale-t ismerem, van egy Cannondale fully-ja is, szintén hasonló színben.

(#293694) A Zéé


A Zéé
addikt

ahhoz képest, hogy még szombaton is esőt mondtak mára, hibátlan bicajos idő volt délelőtt.



Ilyenkor nagyon szeretem a vidékünket, olyan szép tájak vannak, csak azok a hitvány utak... :(

Just a simple Lineman...

(#293695) Roland861010 válasza parandroid (#293690) üzenetére


Roland861010
addikt

Hát én inkább mondanám magam "erősnek" egy átlagos emberhez képest mint mondjuk atletikusnak.
Amíg valaki hosszú távon jó én mondjuk rövid távon tudok/tudtam robbani.
Hosszú távon a nagyobb izom tömeg több energiát igényel így én ott elfogyok.
De ezt kompenzálni tudom azzal hogy elég kitartó tudok lenni és ha bele doglok végig csinálom amit kitűztem magam elé.

Nem a bringától várom a csodát és ezektől a régi használt 200-300k bringáktól nem is lehet szerintem.
Itt ami nekem alap kérdés lenne csak mindig rosszul teszem fel hogy hosszabb távon melyik érheti meg jobban.
De ami meg itt pár tanács alapján megérné az nem ez a kategória már.

Azért itt pár helyen tekertem a Roseal is 50km/H körül amihez kell a fék.
Egy régi patkó nem tudom mennyire tudná megfogni a biciklit.
Mechanikus már már van ebben az árban de ott meg a váltó és hajtás az amire azt mondják hogy belépő.

Miközben más meg azt mondja azzal is elteker 15k kilométert.
Vagy valaki azt mondja 3 éve midnen körülmény között használja a dechatlonos bringát hibátlanul.

Szóval azt tudom, hogy aszfalton akarok tekerni azt is tudom, hogy inkább távot akarok menni . Ez olyan dolog nekem kb amivel folyamatosan látom és tudom is feszegetni a határokat.
Edzésben ha látom hogy ma 100kg -al szériázok fekve akkor tudom hogy 2 hét múlva megfogom próbálni a 110-et és így tovább.

Szóval én ehhez keresek bringát maximum 300k-ig.

(#293696) itouchfan válasza Roland861010 (#293695) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az oké, hogy erős vagy, de ehhez a sporthoz állóképesség kell, magyarán a szív és keringési rendszert kell edzeni a megfelelő tartományban (ezt a konditermi edzés nem fejleszti). Azért írták többen, hogy az elején teljesen mindegy, mivel tekersz, a lényeg, hogy gyűjtsd a kilométereket. És persze, Etyek felé a dombokon lefelé lehet gurulni 50-nel, de szerintem az a rész (Érd, Sóskút, PZ, Etyek, Herceghalom, Bia felé) pont egy nyugodt rész, szóval én teljesen jó szívvel vennék oda felnifekes outit. Nekem is volt régen egy 85k-ert vett Cannondale R400 felnifekkel, nagyon jókat mentem vele azon a környéken.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#293697) fulton válasza A Zéé (#293694) üzenetére


fulton
addikt

Tökéletes az idő, aki teheti pattanjon

(#293698) Ringman válasza fulton (#293697) üzenetére


Ringman
nagyúr

Brutalis paratartalom van, tegnap elazni is jobb volt ennel, meg ugy is, hogy ma meg takaritani kell es a hatso is leeresztett reggelre.

[kép]
meg jo, hogy van tobb bicikli, masikkal el tudtam indulni.

(#293699) Fall-N válasza Roland861010 (#293695) üzenetére


Fall-N
veterán

Nálam kábé senki sem nehezebb itt szerintem a topikban (általában 100-105 kg közt mozgok, 186 cm mellé), mégis azért tudok menni 10-15 km-t egyben. A konditerem nálam is előtérben van ezért is jó mellé kardiónak és állóképesség miatt a biciklizés. Nem szeretem a szobabiciklit, nekem unalmas és nem ugyanúgy terhel, mint a rendes tekerés.

Természetesen az elején nehéz volt nekem is, de mindennap közlekedésre is használom a biciklit, így napi 5 km vagy több megvan. Lassan sem szeretek menni, de nem a komputer miatt tekerek gyorsabban.

(#293700) A Zéé válasza Roland861010 (#293695) üzenetére


A Zéé
addikt

Azt nem akarod megérteni továbbra sem, hiába mondják neked hol finomabban, hol durvábban hogy Te vagy a kevés ahhoz, amit el akarsz érni, nem az eszköz.

Hiába vagy erős, a bicajhoz állóképesség kell, az meg csak idővel és munkával (sok idővel és sok munkával) jön meg. Teljesen más izomzat kell hozzá.

Tegnapelőtt tekertem haverommal, aki évek óta teker komolyabban. 68 km-t mentünk 300m körüli emelkedéssel, szóval egy kicsit hosszabb, de semmi extra kört. Ő nem különösebben erős fizikumú (85 kg környéke), nincs flancos biciklis felszerelése, a biciklije is egy 10+ éves KTM trekking... Ott voltam mellette én (115kg) 3x annyit érő biciklivel, "rendes" cuccokkal nagyobb nyers fizikai erővel... Nekem 14 érmet adott a strava, benne leggyorsabb szakaszok, leggyorsabb 40km, leggyorsabb 50km, neki lett 1 db 3. helye az egyik lejtőzésből, minden másban említést sem érdemelt a teljesítménye, míg nekem kb. legjobb eredményem evör lett...
Neki van ~5 év és 30 kg előnye... Persze, egy fullos outival még gyorsabb lenne, de nagyon nem ezen múlik, és ezt mondja neked mindenki, csak nem akarod megérteni/elfogadni.

Vegyél egy tök mindegy milyen országútra való bringát aztán tekerj, tekerj, és tekerj. Majd pár hónap után el lehet kezdeni figyelgetni a számokat, de amíg nincs mire építkezni, addig felesleges. És itt jön be az alázat hiánya, amit a múltkor is említettem neked... Ez alázat nélkül nem fog menni.

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.