Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#293251) axlfsi válasza Hasaggymeg (#293243) üzenetére


axlfsi
veterán

Hasaggymeg ;]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#293252) Kro válasza parandroid (#293248) üzenetére


Kro
tag

:Y Én a 35-öst a fitness-en úgy érzem mintha a felnin gurulnék. Alu váz+villa sem segít sokat ezen. :)

(#293253) stickermajom válasza Toobee (#293220) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, de igazából úgy nézegettem, hogy a sorhoz a kerékpár többi része is csatlakoztatva legyen. :D

(#293254) komlo654 válasza MPowerPH (#293223) üzenetére


komlo654
csendes tag

Ez pont arra jo, hogy felpattintod az orara es onnantol barmilyen garmin edge tartoba passzol. Nyilván egy edge lenne a legjobb, de amig az nincs tökéletes megoldas lenne egy hr merovel.

(#293255) MPowerPH válasza zsamiatt (#293234) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor megeshet, es beneztem. :R

Koszi mindharmotoknak.

parandroid: Edge lesz a vege, de kicsit elodazom a dolgot. Majd egy Variaval egybekotve.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#293256) mauimagic válasza Because (#293250) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Milyen széles gumi fér el maximum a vázban?
Aluhoz képest érezhetően kényelmesebb?
Kár, hogy brutál súlya van, meg nincs disc felfogatás, de legalább olcsó.

(#293257) Maximum1 válasza MPowerPH (#293255) üzenetére


Maximum1
őstag

A Variát majd előre tedd. ;] :DDD

(#293258) parandroid válasza MPowerPH (#293255) üzenetére


parandroid
nagyúr

Műtét megvolt? Rendben ment?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293259) flash-


flash-
veterán

"Fóliázás" (aka védőmatrica felhelyezés):

na megvolt a fóliázás akit érdekel a téma :)
a Rose tube protector sokat nem ér, először azt tettük fel, levegős, eléggé látszik is, nem minőségi,azonnal le is kaptuk,gondolom többzsör ezek nem használhatóak,szóval kuka lesz.

aztán jött a Zéfál Skin armor na az zseniális. gyönyörűen felment, nem levegős, tökéletes.
nem tudom meddig érdemes hogy érjen, ebből az M-et vettem, kb az alsócső feléig ér, aki gondolja esetleg veheti az L-est bár az ha szélesebb akkor oldalról is látszhat(le kell mérni), annyira úgy már nem mutatós matt vázon. (talán mondjuk van belőle matt változat is)
szóval ezt ajánlom, könnyen egyszerűen ragad, nem kell hajszárító semmi. nyilván előtte legyen tiszta a váz és kész.

Montinál hova érdemes?
gyárilag a Rose-on volt a láncvilla lánc felöli oldalán.
mi tettünk az alsócsőre,+alsó konzolra
meg a fejcsőre egy kicsit ahol a kábel hozzáér,illetve ahol a támvilla a nyeregvázcsővel találkozik ott a másik kábel érintkezés oda is ment egy pötyi+hajtókarra hogy a cipő ne koptassa és ennyi. de amúgy hova érdemes még? támvillára érdemes hosszút végig? egyéb? hol -hova verődik fel a kő egy montin?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#293260) Because válasza mauimagic (#293256) üzenetére


Because
őstag

38-as tuti. Most 32-essel használom, de egy álom a nemrég épített full alu montihoz képest, pedig azon 2,25"-os gumik vannak.

Nem sokkal nehezebb mint bármelyik neves acélváz, ilyen-olyan csövekből.
Tárcsaféket hiányát se érzem, pedig télen is hajtom. Eddig az én stílusomban mindenhol meg tudtam állni (900ft-os fékpofákkal).

[ Szerkesztve ]

(#293261) 6030D válasza Maximum1 (#293257) üzenetére


6030D
Ármester

:DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#293262) Hasaggymeg válasza Because (#293260) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Eddig az én stílusomban mindenhol meg tudtam állni (900ft-os fékpofákkal...rossz a stílusod. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#293263) Ringman válasza Because (#293260) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem sokkal nehezebb mint bármelyik neves acélváz

2 kiló alatt vannak a tárcsafékes modellek is (villa nélkül), top felnifékesből 1700g alatti vázak is voltak, wilier superlegera is ott körül van.

a tange PG csöves túrabiciklim az elég nehéz, villával talán 3,5 kiló fölött volt (de ezek szerintem 140-150 kilóra lettek tervezve), de nem emlékszem már rá, szerintem nem írtam fel sehová. nyárra felrakok rá egy 40c-s külsőt, sajnos nem megy a tubeless.

(#293264) Because válasza Hasaggymeg (#293262) üzenetére


Because
őstag

Mindig is tudtam, hogy velem van a baj :DDD

293263 Ringman:
4,4 kg-ot írnak villával, aki árérzékeny annak elfogadható, vagy tényleg egy retró gépet kell felújítani.
Most lemértem és sárvédő, csomagtartó, rajta oldaltáska, lámpák tehát teljes menetfelszereléssel 15,6 kg

[ Szerkesztve ]

(#293265) Ringman válasza Because (#293264) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, hát ott már a +1 kiló nem számít annyira :)

(#293266) stickermajom válasza Hasaggymeg (#293262) üzenetére


stickermajom
addikt

Dehogy, az ő stílusa a jó! Nem kell megállni. ;]

(#293267) mauimagic válasza Because (#293264) üzenetére


mauimagic
aktív tag

4,4 kg-ot írnak villával, aki árérzékeny annak elfogadható, vagy tényleg egy retró gépet kell felújítani.
Az a baj, hogy alap cuccokkal, normális kerékszettel építve így is 200-ba áll meg egy acél Csepel vázas gravel, ami lehet hogy használható lesz, viszont eladhatatlan.
Ennyiért meg simán ki lehet fogni használt v-fékes CX gépeket, jó felszereltséggel, neves gyártótól.

(#293268) Ringman válasza mauimagic (#293267) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez is igaz, pl itt van egy épített csepel rapid 140-ért kompletten: [link]

(#293269) Because válasza mauimagic (#293267) üzenetére


Because
őstag

Amikor eladtam korábban őket a jobb alkatrészeket le is szereltem róluk így azok jönnek folyamatosan az új bicóra.
Az biztos, hogy a jövőben egyetlen minőségi acél bringát akarok tartani. (Persze könnyebb mondani mint be is tartani :D )

(#293270) Ringman válasza Because (#293269) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint egyetlen minőségi acél bringát, a többi meg más anyagból lesz?

(#293271) velizare válasza Fall-N (#293236) üzenetére


velizare
nagyúr

:F
triban rc 520 105ös szettel, 380, boltból, garanciával, menetkészen, csak érte kell menni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#293272) Because válasza Ringman (#293270) üzenetére


Because
őstag

hát ez az ami a probléma :D

(#293273) Ringman válasza velizare (#293271) üzenetére


Ringman
nagyúr

pont arról volt szó, hogy építeni drágább :)

(#293274) Ringman válasza Because (#293272) üzenetére


Ringman
nagyúr

pár napja beszélem le magam egy acél vázszettről :DDD

mondjuk ha az beválna, akkor megy a nuroad a háztól (valamilyen formában)

[ Szerkesztve ]

(#293275) ZavaBalazs válasza Ringman (#293268) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

jópofa, ha közelebb lenne, meg eggyel nagyobb, lehet le is cserélném a csepel torpedómat meg a gyereküléses rockrideremet erre.
szerencsére van nagyobb is aprón, nagyon jó vétel! :C ilyennel már mentem, csak egyenes kormánnyal, teljesen jó lenne egy ilyen.

#293257Maximum1 degec :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#293276) BusinessGuy


BusinessGuy
őstag

Lecsekkoltam ma a hátsó féket, az egyik oldalon van egy hajszálnyi rés a tárcsa és a pofa között, a másik oldalon nulla, ott ér bele szakaszosan.
Az esetleg elképzelhető hogy miután a gyári tárcsával sikerült megégetnem a féket, felkerült az új hütött tárcsa, a fékpofákat pedig megcsiszolták de nem lett teljesen egyforma emiatt jött elő pár intenzivebb fékezés után hogy az egyik oldal beleér a másik oldal meg nagyjából most van ideális távolságban a tárcsától? Ezt a kb ezredminimétert nem tudom beállitani hogy ne legyen beleérés....

(#293277) fattyu válasza ZavaBalazs (#293275) üzenetére


fattyu
veterán

ez a tipikus hirdetés amiről az jut eszembe hogy asszony beszólt túl sok a bringa adj el.
hát én hirdetem de senkinek nem kell drágám.

ennyiért vettem majd 4 kilóval könnyebb full ultegra outit....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#293278) flash-


flash-
veterán

Velotech Pro 1600 vagy Velotech ultra 1600?
mi a különbség?
előbbi talán nagyobb fényen bírja a 8 órát mint az ultra a 7 órát?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#293279) ZolkoW válasza BusinessGuy (#293276) üzenetére


ZolkoW
őstag

nincs kéznél bicikli, de emlékeim szerint mondjuk a fél mm oldalanként, ami nagyságrendileg egészséges egy kiengedett hidrós féknél. esetleg kicsit több.
ha amúgy egyformán mozog mindkét oldal, akkor a féktest pozícionálásával lehet középre játszani, de alapból nem szabadna beleérnie sehol.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#293280) MPowerPH válasza parandroid (#293258) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megvolt. :) Mar itthon vagyok. Kozben meg beszedtem egy kis rotat is, szoval megvolt a 3 nap kaja nelkul. Most kezd elmulni.

Drotoztak, nem tort semmim, csak a kulccsontomat tarto szallagok szakadtak. 6 het felkotott karral. Azert ha nem faj, 3 het mulva mar bringara ulnek.
Kedden kiszedik a varratot, mehetek futni. A semminel az is tobb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#293281) Toobee válasza stickermajom (#293253) üzenetére


Toobee
veterán

Jól hangzik! Canyon mellé nézel hosszabb utas bringát?

https://barbieripnk.hu/

(#293282) Fall-N válasza flash- (#293259) üzenetére


Fall-N
veterán

Videókon be szokták vizezni a vázat és úgy rakják fel a védőfóliát, bár lehet fajtája válogatja. Nekem BBB volt itthon, ezt használtam el két vázra. Nagyon jó minőségű, gél fólia. Könnyen, nyom nélkül el lehet távolítani (régi vázról szedtem le). Ez is teljesen levegő mentesen felment, én szárazon raktam fel. Ez nem nagy méretű fólia volt, hanem apróbb darabok + láncvédő (igaz volt egy nagyobb méretű az alsócsőre is, de azt feldaraboltam az előző vázra, ahol kidörzsölhette volna a bowdenház és fékcső a vázat). Ebből is van matt és fényes. Árban 4-5 ezer Ft, de van egy kétezer Forintos, abban 3-4 cm átmérőjű pöttyök + láncvédő van. Ezt árult a helyi bolt is, így ezt vettem, de tapintásra látszott, hogy jó minőségű.

(#293283) Fall-N válasza velizare (#293271) üzenetére


Fall-N
veterán

Sosem veszek gyári bringát. Eddig csak épített volt, nekem sokkal jobban megéri, mint megvenni újan és utána nem kell kicserélni a fél biciklit, meg otthon tárolgatni a leszerelt cuccokat, mert mostanában nem pörög annyira a használt piac. Tavaly és tavalyelőtt szinte mindent el tudtam adni, most megállt az egész. Jó az a Triban, de nem venném meg. Szerencsére csak S és az XS érhető el, így nem kap el az ihlet, hogy megvegyem. (Miért nincs a sötét narancssárgáról kép? Ejnye Decathlon!) Bár ahogy nézem, ennyi pénzért elég korrekt a Triban.

(#293284) Fall-N válasza BusinessGuy (#293276) üzenetére


Fall-N
veterán

Vagy 8-as van a tárcsában. Rosszabb esetben olyan nagy a görbeség benne, hogy hol az egyik, hol a másik oldalon ér bele. Az RT-66-os Shimano tárcsák sem voltak szög egyenesek a dobozból kivéve, ami elég gáz, már csak azért is mert a kínai, fel árú Ashima a mai napig az, pedig azt egy ideig egy oldalon nyomta a régi mechanikus tárcsafékem. De ahogy olvastam az RT74/76-tal is előfordulhat. Legközelebb BBB tárcsákat veszek, egy árban van az RT66-tal. Ha már bevált tőlük a fékbetét, gondolom a tárcsájuk sem lehet rossz.

(#293285) Khelben


Khelben
nagyúr

Láncot kell cserélnem a héten. A gyári Shimano lánc alapból le van kenve valamivel, ami pár tekerésre elég szokott lenni. Utána ezt is le kell pucolni benzinnel, ha waxolni akarom? Vagy ami rajta van gyárilag, az valami wax-szerűség és jobban lejön forró vízzel?

(#293286) dom1n0 válasza Khelben (#293285) üzenetére


dom1n0
senior tag

Jobban jársz szerintem, ha előtte tisztítod le. Az egy sűrű mézszerű anyag, brigéciol szépen lehozza ha még nem ment tele porral, szarral. Utána már jóval nagyobb kihívás...

(#293287) Tin válasza Khelben (#293285) üzenetére


Tin
veterán

Dobozból kivéve egyből takarítsd le és waxold be szerintem is. A gyári "zsírt" könnyebb leoldani, mint amikor már szennyeződött. Két kör Brigéciol (D3!) vagy petróleum lehozza, utána pedig izopropil alkoholba áztasd be kétszer, persze rázogasd közben. Aztán szárítás és jöhet a wax.

(#293288) mauimagic válasza Ringman (#293268) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Néztem, de mire lecserélném a monti hajtást valami használhatóra, nem sokkal lennék beljebb.
Azt se értem, hogy az 11es XT váltó hogy kompatibilis azokkal a fvk-okkal.. :F

(#293289) Ringman válasza mauimagic (#293288) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt hiszem annál a szériánál még egyforma volt a cable pull mtb és outi vonalon.

(#293290) szuszinho


szuszinho
őstag

10-es lánc gond nélkül használható 9-es rendszeren?

(#293291) Hasaggymeg válasza szuszinho (#293290) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#293292) BusinessGuy válasza Fall-N (#293284) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Szög egyenes a tárcsa, mt900-as. Az egyik oldalon vegig ott van egy hajszálnyi rés (alávilágítva látszik) a másik oldalon szinte végig nulla. Fél mm tuti nincs egyik oldalon se. Lassan tekerve hallani hogy végig "simogatja) illetve egy ponton hangosabb - pont annyira ér bele hogy legyen egy kis hangha de ne fogja szinte semennyire, hosszan pörög a kerék ha forgatom.
Ezért gondoltam hogy esetleg a felcsiszolás az égetés után nem lett egyforma vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#293293) Hasaggymeg válasza BusinessGuy (#293276) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen fék, lehet állítani rajta a fogáspontot? Ha nem sok a olaj a rendszerben ezért nagyon rajta állnak a betétek a tárcsán (vagy újak a betétek, vagy vastagabbak mint korábban, vagy vastagabb a tárcsa, vagy, vagy...) Pici folyadékot le kell csapolni a rendszerből, vagy légteleníts ki és az esetlegesen távozó buborékok pont elég helyet szabadítanak fel egy kissé szellősebb tárcsa/betét helyhez.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#293294) ZavaBalazs válasza fattyu (#293277) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na jó, de az outiba raktak neked ilyen full idétlenül kinéző pipaszárláb cromo villát? nem? na ugye. ;]
amúgy újnak írja, szóval nem hiszem, hogy erről van szó, talán inkább "maradék alkatrészből összedobok valami trendinek tűnőt, hátha elmegy drágán"?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#293295) arpivw81


arpivw81
tag

Sziasztok! Remélem kapok egy kis segítséget. Kinek milyen elázás elleni védőkabát vált be? Áttérek a kerékpárral való munkábajáráshoz és nem szeretném,hogy én és a hátizsákom elázzon. Tudnátok ajánlani ami bevált? Link is jöhet. Köszi szépen :R

(#293296) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Sziasztok,

Kilimanjaro X FACT29 LTD XT 250k-ért éri? Szabad ilyet venni?
Felszereltségre elég jónak tűnik, cserébe noname.

Pl néztem CUBE AIM EX -et is, ami jobban néz ki, jobban csengő név, de a Kilimanjaro papíron kicsivel jobban felszerelt, meg olcsóbb is.

(#293297) BusinessGuy válasza Hasaggymeg (#293293) üzenetére


BusinessGuy
őstag

MT200-as kar (elméletileg) UR300-as féknyereg. Ami gyárilag rajta volt az Attention SLX-en. A tárcsa biztos vastagabb mint a gyári volt. De szerintem begurulok vele hogy ránézzenek, úgyis megyek cuccokért a boltba. Az első fék hibátlan lett (elöl MT200-as nyereg van), a hátsó szarakodik mindig.

(#293298) -=RelakS=- válasza Khelben (#293285) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem dől össze a világ, ha nem takarítod le, főleg csöpögtetös wax esetén, de ajánlott.

Olajos cucc, szerintem kiröhögi a vizet. A korábban említett brigéciol, vagy benzin is megteszi. Zsírtalanítók is szóba jöhetnek, de az zsákbamacska. Ami nekem a SRAM-ot pucolta, az a KMC-hez hozzá sem szagolt. (Mondjuk a KMC kissé fura állat, keress rá a topikban)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#293299) Fall-N válasza BusinessGuy (#293292) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha az egyik oldalon jó a távolság, a másikon meg nulla, akkor a féktest pozíciója nem jó. Be kell állítani, hogy kábé egyforma rés legyen a tárcsa mindkét oldalán. Könnyebb beállítani, ha visszanyomja az ember a dugattyúkat. Utána úgyis beáll, ahogy kell neki.

(#293300) BusinessGuy válasza Fall-N (#293299) üzenetére


BusinessGuy
őstag

De épp ezaz hogy egy tizedmini sincs a "jó" oldalon. Tényleg kb hajszálnyi ennyit nem tudok állitani. 0.1-es hézagmérőt sem tudom becsusztatni oda... :) Mennyinek kéne normál esetben lenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.