Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#293201) dom1n0 válasza parandroid (#293199) üzenetére


dom1n0
senior tag

+1 a nagy padló ventire, télen én is egy ilyennel + bukóra nyitott ablak alatt toltam, de így is durván leizzadtam már 20-30p után.

(#293202) Toobee válasza itouchfan (#293187) üzenetére


Toobee
veterán

Ez így tök logikus, valamiért nekem ez eszembe sem jutott :DDD Sajna nem tudom sehol angolra állítani az appot, de gyanítom, hogy magyarul van benne néhány anomália ezen kívül is.

https://barbieripnk.hu/

(#293203) Toobee válasza dom1n0 (#293201) üzenetére


Toobee
veterán

Én ezzel szemezgetek, mint emészthető áron elérhető opció:
Vacmaster Cardio54
távirányító nélküliben meg ezt olvastam még, hogy jó és fele árban a vacmasternek:
Lasko U12104

https://barbieripnk.hu/

(#293204) Toobee válasza szuszinho (#293196) üzenetére


Toobee
veterán

6 körül kezdtem görgőzni. Venti + klíma (26 fok volt reggel a szobában, 24-re állítottam a klímát). Azért így is izzadtam.

https://barbieripnk.hu/

(#293205) dom1n0 válasza Toobee (#293203) üzenetére


dom1n0
senior tag

Köszi, valóban nem rosszak, elviselhető ár még.
Én már gondoltam arra is, hogy télen is kint kéne görgőzni az előkertben, max fel kell öltözni hozzá kicsit.
Kérdés magát az okosgörgőt a párás szar idő nem eszi-e meg...

(#293206) nepszter1 válasza zsocy (#293200) üzenetére


nepszter1
addikt

Igen ő lett végül, néztem a cipő alját egész műanyag szóval nem nagyon tudnék benne sétálgatni de meg miért is akarnék ha bringázni indulok outival.
Szóval szerintem spd sl lesz aztán ha nem tetszik eladom.
:R

(#293207) MPowerPH válasza nepszter1 (#293206) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha felrakod a stoplit, nem a cipo talpa lesz a szuk keresztmetszet. :DDD
Plazazni, meg plazsozni nem lehet benne. Meg nem is erdemes, gyorsan elkopik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#293208) szuszinho


szuszinho
őstag

Na, most hangzott el a közvetítésben, hogy a Simi lánc szar :DDD

(#293209) lsebestyen válasza szuszinho (#293208) üzenetére


lsebestyen
addikt

És ajánlottak helyette valami jó aliexpresses láncot? :DDD

(#293210) komlo654


komlo654
csendes tag

Használ valaki ilyet?

(#293211) Ringman válasza lsebestyen (#293209) üzenetére


Ringman
nagyúr

az ybn nálam jobban szerepelt, mint a sram olcsó lánca, szóval :DDD
talán a kmc-nél is.

(#293212) Fall-N válasza flash- (#293111) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha rövid lesz a fékcső, akkor könnyen ki lehet cserélni hosszabbra. BH59 fékcső kell + két darab roppantógyűrű + két darab kompressziós tüske. Utána teljes légtelenítés, alulról feltötve fékfolyadékkal. Avid fékcső is kompatibilis vele, csak a szerelék nem. Nem nehéz, pár perces munka.

(#293213) Fall-N válasza MPowerPH (#293133) üzenetére


Fall-N
veterán

Már akinek. :D Én trekking vázzal, trekking telóval és 50 mm széles 650B-s MTB kerekekkel, széles kormánnyal tekerek. Simán tudom tartani vele tartósan 25-28 km/h-t, de ha begyorsulok, akkor szoktam menni 34-35 km/h-t. A hajtás pedig 1x10, 36T elől, hátul 11-25T. Nem vennék outit, nem az én világom. Tetszeni tetszenek, de az alkatrészek, a túlárazott dolgok miatt nem kéne. Előbb építenék egyenes kormányos gravelt, például Csepel Rapid ALU vázra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#293214) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!
Ma vettem egy ilyen szemüveget
ROCKRIDER Kerékpáros napszemüveg, fotókróm - PERF 100

lehet én vagyok a tudatlan, de borzalmasan tükröződik belülről a felülete. ez normális? :U
ez az első fotokróm szemüvegem, de ez mitől jó?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#293215) stickermajom válasza ZolkoW (#293155) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez nekem is távol áll az alig használttól, nem épp szimpatikus eladó.

(#293216) MPowerPH válasza Fall-N (#293213) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jeffsyvel nekem is megvolt a 25-27 km/h es atlag aszfalton. De hosszabb tavon nem birtam volna, sokat kivesz. A pozicio is jobb outin, montin az aero pozicio termeszetellenes.
Ha nem kell koltoznom Mecsekbol, az eletemben nem ulok ra outira.

A tularazottsag igaz, en sem ertem a mai napig. De latod, itt a topikban is a tobbseg 1-2 milla kozotti bicajjal jar, es Facebook csoportokban is szallingoznak a 2 millios kecskek. Es ez meg csak nem is top tier. 2 milla alatt maximum belepo karbon vazakat kapsz, atlagos tulajdonsagokkal es tomeggel. Ha kell a premium, akkor 3-4 millio a belepo. Trek Madone csucsvaltozata pl. 17.000EUR? Menjenek a pitlakba. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#293217) parandroid válasza komlo654 (#293210) üzenetére


parandroid
nagyúr

Igen, sokan használják így az órát. Eleinte. Aztán vesznek egy komputert, mert az azért sokkal jobb. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293218) kenguru99 válasza axlfsi (#293214) üzenetére


kenguru99
aktív tag

(#293219) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Lánctányér csvarhosszt hogy kell nézni?
4*104mm-es hajtóműhöz kell a közepes és nagy lánctányérhoz.

8.1mm-t mértem a két tányér és a hajtómű összegeként.
8mm-es viszont nem létezik.

Honnan számítják a csavaroknál a hosszt?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#293220) Toobee válasza stickermajom (#293215) üzenetére


Toobee
veterán

Van fent új Garbaruk sor, azt nem nézted?

https://barbieripnk.hu/

(#293221) parandroid válasza Fall-N (#293213) üzenetére


parandroid
nagyúr

Mind mások vagyunk. Én meg gyakorlatilag fitnesst csináltam a trekkingből, mire rájöttem, hogy a legjobban az egyenes kormány zavar, amin egy szarvacskával lehetett kicsit segíteni, de jobb lenne egy kos. A montira meg 2 éve rá sem ültem, el kéne adni a picsába, kicsit visszaterepesíteni a cross trekkinget (aztán rájönni, hogy úgysem megyek terepre, és azt is eladni), városban szaladgálásra meg venni egy gravelt. Amit addig fogok országútíssá mutálni, hogy a végén két országútim lesz. Illetve négy, mert van egy a görgőn is, meg van egy anyámnál Zalában is. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293222) parandroid válasza kenguru99 (#293218) üzenetére


parandroid
nagyúr

Elfelejtette levenni a védőfóliát?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293223) MPowerPH válasza komlo654 (#293210) üzenetére


MPowerPH
félisten

En az oramat akartam ilyennel rarakni a Garmin tartomra. De nem bizok benne, es nem is lehet, csak a kormanyra. Sajnalom, hogy nincs adapter, amit az orara kattintok, majd az szepen ramegy a tartora. Az lenne az idealis.

Ha nem kell navigacio, vagy nincs Variad, es csak az alapadatok kellenek, akkor hr ovvel eleg az ora is....

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#293224) parandroid válasza MPowerPH (#293223) üzenetére


parandroid
nagyúr

Van olyan is, akit a pulzus sem érdekel, csak sebességmérőnek használja, meg hogy lássa az időt. Mondjuk ezt egy 10 eurós sigma is tudja, az kb olcsóbb, mint ez a tartó, és nem kell aggódni, hogy rajta felejted, meg felpakolni indulás előtt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293225) axlfsi válasza parandroid (#293222) üzenetére


axlfsi
veterán

Védőfólia belülről? ...hát nem tudom, szerintem nincs ilyen rajta.
Holnap vissza is viszem...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#293226) axlfsi válasza kenguru99 (#293218) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi az észrevételt, kár, hogy nem néztem utána vásárlás előtt, de nem fogom megtartani csak azért, mert nem online vettem, hanem boltban.
Ha nem hiszi majd el az aktuális eladó, bátran felveheti itt, előttem és tapasztalhatja az említett tükröződéseket.
Egy katasztrófa így az egész! :U

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#293227) MPowerPH válasza parandroid (#293224) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tovabbra sem ertem, miert nincs egy adapter, amibe beleficcen az orad, a szijnak kialakitott tengely fogna. Azt meg csak siman ra kellene pattintanod a dedikalt Garmin tartora. Nekem ez hianyzik. A sebesseg, es a pulzuson kivul mas nem erdekel, a tobbi mellekes, ha kivancsi vagyok, akkor gorgetek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#293228) zsamiatt válasza MPowerPH (#293223) üzenetére


zsamiatt
őstag

Navi es radar is megy oraval.
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#293229) MPowerPH válasza zsamiatt (#293228) üzenetére


MPowerPH
félisten

A navit oraval nem eroltetnem orszagutival. Erdoben tok jo az osvenyeken, meg montin a sebesseg, pulzus masodlagos. Orszagutin kell legalabb e ketto adat, azt meg nem latod, ha navigal az ora, kicsi az a kijelzo. A Variat nem tudom, tudja e kezelni. Ki is ir mindent?

Na, akkor Varia pipa. Ennek utan sem neztem. :D Most akkor megyek Variat venni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#293230) zsamiatt válasza MPowerPH (#293227) üzenetére


zsamiatt
őstag

Igy megnezve amit a kollega linkeltalirol, nem pont ez? A szij tartot bepatintod es betekered az egeszet a garmin tartoba

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#293231) MPowerPH válasza zsamiatt (#293230) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom. :U Vagyis ugye ez nem gyari. Es rossz lenne az orat elhagyni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#293232) zsamiatt válasza MPowerPH (#293229) üzenetére


zsamiatt
őstag

Waypont alapjan egesz jol lenavigalt eloszor a buban. Mondta mikor jobbra mikor balra ilyesmi. Visszont a korlatai is elojottek, hogy egy ennyi waypontos cucc mar nagy neki, egyszer-ketszer lefagyott tole a fenix 7. Meg aszem max 200 pont lehet ez meg tobb volt. De hasznalhato.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#293233) MPowerPH válasza zsamiatt (#293232) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kenyszermegoldas... :N De a sebesseged nem latod, ha megy a navi, nem?
Anno, amig nem ismertem a Mecseket, sokat hasznaltam a funkciot, es tette a dolgat. Igaz ez csak Fenix 6X. De ugy emlekszem, a kijelzon vagy a navi ment, vagy az egyeb adatsorok, amiket beallitottam.

A Varia Edge -el parositva talan meg azt is irja, mennyire van a jarmu. De lehet, ezt rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#293234) zsamiatt válasza MPowerPH (#293231) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ez nem az?
Ez garmin ha jol latom [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#293235) zsamiatt válasza MPowerPH (#293233) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem tudom mar mert nem hasznaltam mostansag erre. De aszem feldobja hogy merre menj mint egy navi arra az idoszakra csak a navi adatok latszodnak. Nem kell folyamatosan a navi kepet nezned, eleg ha szol hogy valamerre menni kell. Persze nezhetsz navi kijelzot is folyamatosan. De engem mondjuk nem erdekelt folyamatosan csak ha esemeny van. Ha meg eltevedtem baromira nem a sebesseg volt a legfontosabb nekem :D

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#293236) Fall-N válasza MPowerPH (#293216) üzenetére


Fall-N
veterán

Igazság szerint ha lenne rá, sem vennék két millióért outit. :D Ez a baj a műfajjal, hogy építettem magamnak egy középkategóriás MTB/cross trekking keveréket, ami kijött 400ezer Ft körül, úgy hogy minden alkatrésze új volt. Ezt outin nem lehet olcsón megúszni, mégha alu váz lenne és alap Tiagra hajtás és váltás, bár én 105 alá nem mennék szívesen. Az alkatrészek is túlárazottak, elég megnézni a GRX fékek, váltók árát, pedig kötve hiszem, hogy jobb lenne egy SLX/XT szintnél (de még lehet a Deorenál sem, ha már terepre is való).

(#293237) parandroid válasza axlfsi (#293225) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ja, bocs, nem láttam mobilon az eredeti hozzászólást, azt hittem, valami vicces facebook posztot linkelt a kolléga. :B

Simán lehet amúgy szar, decathlon is ezer beszállítóval dolgozik, meg mindig váltogatják őket, ha valaki aláígér, lehet, hogy valamelyik beszerző benézett valamit, mielőtt lesajátmárkázták a cuccot, vagy csak franciásan lazára vették a QC-t.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293238) parandroid válasza MPowerPH (#293227) üzenetére


parandroid
nagyúr

Te nem ezt a quickfit bike adaptert keresed?

Amúgy neked azok alapján, amit írsz, egy edge-re van szükséged. Nagyon szívesen. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293239) Ringman válasza Fall-N (#293236) üzenetére


Ringman
nagyúr

600-650€ talán egy 105-ös szett, min. a 800€ aluváz+villa, 300€ kerékszett, nyeregcső-nyereg-kormány-kábelek még legyen 200€, 2 db minőségi külső + belső 100€.
és még nem vettél semmilyen szerszámot.

ennyiért ki lehet fogni komplett bringát is.

(#293240) 6030D válasza dom1n0 (#293197) üzenetére


6030D
Ármester

Patak :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#293241) Ringman


Ringman
nagyúr

ha valaki túrabiciklit akar építeni, ez jó áron van:

8bar PANKOW Steel V1 - TOURING - Frameset

s-es méret, lehet villa nélkül is venni, abból lehet olcsóbb vagy jobb/acél/karbon villát is venni. koskormányosnak jó, mert kicsi a reach. + jó magas a váz (606 mm-es stack)

(#293242) parandroid válasza Fall-N (#293236) üzenetére


parandroid
nagyúr

Azért ne essünk túlzásokba, egy full gyári, alap tiagrás országútit most is meg lehet csípni 1000 euróból, arra már csak akkor kell költened, hogy neked nem 'elég' az a váltás, vagy kell egy jobb kerékszett, vagy ilyesmi. Használtan meg gombokért mennek a felnifékes, tiagra/105 gépek, nem mai darabok, de őszintén... Nekem is a 3 országútiból kettő felnifékes (jó, mondjuk a görgőn olyan mindegy), egy tiagra, kettő 105, és csak az egyik karbonvázas. Nem mondom, hogy nem érzem a különbséget, de hogy megért-e 3x annyi pénzt új áron, azt csak azért mondom, hogy igen, mert ilyet akartam, és kész, szóval nekem megérte. De tekerés közben hogyan lenne már valami 3x jobb? Ok, erősebb, határozottabb, jobban adagolható a fék, ez talán a legfontosabb különbség, másodiknak hoznám azt, hogy a karbon váz azért komfortosabb, harmadiknak meg ott a súly, ami a mi szintünkön olyan mindegy, amikor a teljes rendszer 10,1 kg, vagy 11,3. Ilyen apróságok meg, mint geo, szín, vagy menőségi faktor meg luxusprobléma, lássuk be. :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293243) Hasaggymeg válasza parandroid (#293222) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A címkét látja. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#293244) Fall-N válasza Ringman (#293239) üzenetére


Fall-N
veterán

Áá, nekem elég lenne egy Csepel Rapid ALU [link]
az kijön 80-90ezer Ft körül villával. De egy karbon villa pluszban még 30-50ezer Ft. Vagy ott a TorpedAL is, az 70-80k körül van. Nekem nem kéne szuper - aero váz.

parandroid: Igazad van, mondjuk felnifék már nem kéne. Túlságosan megszoktam az XT/Alfine erejét és adagolhatóságát. :D Na meg amit Ringman írt, széles kerék miatt sem árt.

[ Szerkesztve ]

(#293245) Ringman válasza parandroid (#293242) üzenetére


Ringman
nagyúr

szoktam nézegetni a használt felnifékes bringákat, de a hirdetők jó része nem írja le, h mekkora külső fér el a bringában (ill. fotókról sem látszik, h mekkora külsőkkel szerelt), a gyártók többsége meg olyan szinten szarik mindenkire, hogy pár éves modellekről konkrétan semmilyen adat nem lelhető fel, így hamar meg szoktam unni.

(#293246) Ringman válasza Fall-N (#293244) üzenetére


Ringman
nagyúr

valamelyik nap néztem gravel/allroad vázakat, ami nem min. 2 kiló volt (ez már acélváz kategória) és nem noname + átütős, az kb itt kezdődött (karbon villával)

(#293247) Fall-N válasza Ringman (#293246) üzenetére


Fall-N
veterán

Monti vázak sem olcsók, a legolcsóbb alu kategória is 2-300 ezer Ft körül kezdődik. Outin meg ott a felár.

(#293248) parandroid válasza Ringman (#293245) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nekem az összes kerekemen 25-ös gumi van. A trekkingen van 32-es, de kicsit túl széles. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#293249) Ringman válasza parandroid (#293248) üzenetére


Ringman
nagyúr

eltérő igényekről beszélhetünk itt, a nuroadot "outi módban" 32-es gumival használom, de a következő külső az 35-ös lesz :DDD

a monstercrosson meg 2,2"-es race king van, ez a "gravel" gumim innentől

(#293250) Because válasza Fall-N (#293244) üzenetére


Because
őstag

Kényelmi szempontból a sima acél Rapidot ajánlanám. Tény, hogy más acél bringám nem volt (horror árakon vannak), de nem hiába már harmadszor építettem erre az elérhető árú vázszettre. Én imádom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.