Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) rabtibus válasza Tomi_Sci (#15450) üzenetére


rabtibus
tag

szia,
tudsz egy kicsit segíteni ?
nem igazán tudtam kihámozni az oldalból, hogy lehet-e a csomag érkezésekor helyszínen fizetni forintban ?

(#15452) syberia


syberia
veterán

Acera hátsó váltó tuning :C

https://howbad.info/

(#15453) Tomi_Sci válasza rabtibus (#15451) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Utánvétes fizetési mód csak Németországon belül lehetséges!
Én PayPal-el szoktam fizetni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15454) rabtibus válasza Tomi_Sci (#15453) üzenetére


rabtibus
tag

köszönöm a gyors választ, PayPal-om nincs, ismerősömmel megbeszélem még :)
Megbízható bolt egyébként, nem volt még gondja senkinek velük ?

(#15455) rabtibus válasza Tomi_Sci (#15450) üzenetére


rabtibus
tag

szia,
most eszmélek én eddig Dollárral számoltam :D :DD
A szállítás megdrágítja a két gumi vételét (2800x2)+3100= 8700Ft
Itthon pedig 3800x2=7600
Tehát ilyen kicsi tételben jelenleg nekem nem éri meg kintről venni :)

Köszönöm azért a segítséget ;)

(#15456) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Téli szezonban mit tudtok ajánlani lánc kenésére? Olaj v. teflonos kenőspray?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#15457) Tomi_Sci válasza rabtibus (#15455) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Mi is össze szoktunk állni rendelni, de pl. nekem most egy terméken behozta az árát, ami itthon másfélszer annyi mint kint. Nagyon korrekt bolt, ebike-al összehasonlíthatatlan. A gyorsaságuk sem mérhető össze.
Mondanám, hogy társulj be hozzánk, de van egy termék ami annyira egzotikus, hogy a forgalmazó sem tudta megmondani mikorra tudja beszerezni :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15458) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Altrix kamáslival van valakinek tapasztalata?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15459) fpeter07 válasza elfelejtette (#15456) üzenetére


fpeter07
veterán

Ahogy néztem a műszerolaj elég gyorsan besűrűsödik a váltögörgőknél. Vannak kifejezetten nedves körülményekre ajánlott láncolajok, azok kevesebb takarítást igényelnek, nem olyan sűrűek.

(#15460) elfelejtette válasza fpeter07 (#15459) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi. Csak azért kérdeztem, mert van a háznál műszerész olaj, külön kerékpáros láncolaj, meg még kétféle ipari láncolaj, amik ilyen sorrendben egyre sűrűbbek, meg emellé van még teflonos kenőanyag spray, és lényeges, hogy -7 fokban ne dermedjen meg a lánc, mikor dolgozok 8 órát, és nem fűtött kerékpár tárolóban áll a gép a cég parkolójában...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#15461) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Valaki előreláthatólag április elejére tud nekem kölcsönadni egy könyöklőt? :))

(#15462) Tomi_Sci válasza fpeter07 (#15459) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

:F A nedves kenőanyagok pont, hogy sokkal viszkózusabbak, ennél fogva nehezebben mosódnak ki a láncból, viszont összeszednek minden koszt. A szárazak sokkal hígabbak, gyakran kell őket alkalmazni de viszonylag tisztán tartható velül a hajtás.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15463) Teasüti válasza elfelejtette (#15460) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha van rajta kenőanyag, akkor nem fog megfagyni.
A három év alatt egyetlen egyszer sem fagyott meg úgy a lánc kültéri tárolásnál, hogy ne mozogjanak a forgáspontok.
Sokáig közönséges műszerolajat használtam - az volt kéznél -, újabban Berner zsírspray-t, az nem jön le azonnal a felverődő víztől. Szárazon meg ~200 km vagy akár több.
-7°C az még amúgy sem veszélyes. :N
-20°C-ban sem volt gondom a lánccal soha; a váltók előbb fagytak be, mint a lánc.
Meg mennyi víz tud megállni rajta? Még ha meg is fagyna, sztem nem lehet nagy gond feltörni rajta a jeget. Ha a rozsdás csapot is meg lehet indítani újra, akkor a vékony jég film sem lehet probléma.

Szerk: ha viszont a felverődő latyak áll meg rajta vhogy így, akkor mindegy... :))

[ Szerkesztve ]

(#15464) rétisün válasza Teasüti (#15463) üzenetére


rétisün
veterán

szki bicaja tavaly télről :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15465) D.Orion


D.Orion
veterán

Kora délelőtt elmentem megnéztem egy szóban ígéretesnek tűnő MTB-t, egyik munkatársam ismerőse árulja. Hááát... Hamar végeztem. Úgy kezdődött, hogy az SLX kerék annyit takar, hogy Alexrim kerék SLX aggyal. :DDD Utána kiderül, hogy a magas embernek való váz egy 19"-os vázat takar. Jó teleszkóp egy 100mm-es számomra ismeretlen SR telót takart, itt fel is adtam. :(

(#15466) Runner_fxr válasza D.Orion (#15465) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát igen, az, hogy mi a jó mindenkinek mást jelenthet. :) Ilyenekbe már én is többször belefutottam, amikor ismerős megkeresett, hogy nem e kell egy szuper jó mtb, jó áron, tudják hogy én bringázom, hátha érdekel. Aztán a szuper jó általában hobbi szintű alap gépet takart. :) Persze értem én, hogy a tesco bike-hoz képest jó.

(#15467) Zola007 válasza D.Orion (#15465) üzenetére


Zola007
veterán

Pontos specifikációk nélkül ki sem teszem már a lábam a házból semmiért sem :N
Ennél jobban csak azt kedvelem, mikor valaki árul valamit "hibátlan" vagy "újszerű"-ként, - legyen az kerékpáros vagy bármi más termék - és mikor fotót kérek róla vagy megnézem személyesen, akkor kiderül, hogy iggggencsak más az elképzelésünk a fent nevezett fogalmakról. :W

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15468) Teasüti válasza rétisün (#15464) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bizony, ekkor tekert le Pécsre. Nem írta, hogy a lánc bármikor megfagyott volna. :))
Annál inkább a váltók a felrakódó félig fagyott latyaktól.

(#15469) Runner_fxr válasza Zola007 (#15467) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja igen, sokszor hirdetésekbe feltesznek egy fotót a kerékpárról még újkori állapotában, azt meg elfelejtik hozzátenni, hogy azóta pár km belekerült, meg azért nem pont az az állapot, de sebaj, hátha fog egy madarat.
Tipikusan váz villa eladásnál is előjön ez, felrakja azt a képet amikor elhozta a boltból, azóta meg ment vele 2-3 szezont. :)

(#15470) Because


Because
őstag

görgőhasználókat kéredzeném, hogy tudnátok-e ajánlani nekem valami számomra elfogadható árban lévőt (max 50k)! illetve, hogy mi a véleményetek róluk, le lehet rendesen izzadni? edzés gyanánt szeretném

(#15471) Toomy válasza Because (#15470) üzenetére


Toomy
senior tag

Izzadni biztosan fogsz tőle!
Én pl. esőkabátban szoktam nyomni, mert úgy aztán tényleg garantált az izzadás.
Ajánlani nem nagyon tudok, de lesznek majd itt rá egy páran. :K

(#15472) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Lehet hogy nem ide tartozik, de hátha másnak is van tapasztalata.

50 km felett ahogy fáradok kezd beszűkülni a légzésem terjedelme. x levegő beszívása után köhögési inger jelentkezik, és x kifújása után is. Minél hosszabb az út az x egyre csökken. Köhögni nem kezdek, mert a 2 pont közé beszabályoz az agyam, de ugye így egyre felületesebb, kapkodóbb lesz a légzésem.

A fáradással együtt jelentkezik, nem tudom hogy ez most ok, vagy okozat. Lehet valahogy kezelni? Esetleg ez a sok lihegés mellékhatása lenne?
Amikor épp jó formában vagyok, akkor később jelentkezik.

Súlyban kiteszek 2 bringást. 130-145-ös pulzussal szoktam általában tekerni, síkon, vagy max kisebb emelkedőkön megyek. Iszok rendesen, enni is szoktam közben, pihenők is vannak 30-60 percenként.

Igazából nem akkora tragédia, de hátha van rá megoldás, és nem kell vánszorognom az 50 km feletti részen.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15473) Solad válasza Because (#15470) üzenetére


Solad
őstag

[link]

Igaz egy tizessel több, de nagyon meg vagyok vele elégedve.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15474) D.Orion válasza Drótszamár (#15472) üzenetére


D.Orion
veterán

A hozzáértőknek még fontos lehet az életkorod, pontos kg, hogy jobb képet kapjanak.

[ Szerkesztve ]

(#15475) Drótszamár válasza D.Orion (#15474) üzenetére


Drótszamár
őstag

Életkor: 30
Testsúly: 180 kg :) A következő 2 éves project ezt redukálni. Jó lenne már hegyek között tekeregni, most csak a síkot bírom.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15476) Valkűr válasza Drótszamár (#15475) üzenetére


Valkűr
őstag

180 Kg?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#15477) Drótszamár válasza Toomy (#15471) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az miért jó, ha izzadsz mint az állat? Úgy hatékonyabb az eddzés? Vagy szoktatod magad hozzá?

Én ventivel nyomom otthon a spinning koppintás szobakerékpárt, hogy ne legyen tócsa alattam.

---

Tigerteam: annyi.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15478) Valkűr válasza Drótszamár (#15477) üzenetére


Valkűr
őstag

Az izzadás fogyáshoz vezet, azért szoktak izzasztani...Van aki fut körbetekeri magát fóliával , h még jobban izzadjon.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#15479) Because válasza Toomy (#15471) üzenetére


Because
őstag

fogyás lenne a cél, de én ilyen időben nem vállalom be a kinti terepet...

(#15473) Solad: az a baj, hogy ez már megközelíti a bicóm árát, kicsit lejjebb kell adnom

itt találtam és legalább mást is tudok rendelni, mi a véleményetek a boltról?

[ Szerkesztve ]

(#15480) Toomy válasza Because (#15479) üzenetére


Toomy
senior tag

Bent nyomom esőkabátban ;)

(#15475) Drótszamár - Akkor Te már 3 bringást is kiteszel. Viszont nagyon jó hogy elkezdtél valamit az egészséged érdekében! Ha tudsz változtatni az étrendeden is akkor hip hop menni fognak lefelé a kilogrammok.
Lényeg a rendszeresség. Próbálj minden nap (de heti min. 5nap) 2 órát tekerni. Nem fontos hogy kint legyél benti edzés is bőven megteszi. :K

(#15481) Solad válasza Valkűr (#15478) üzenetére


Solad
őstag

A fogyás és a súlycsökkenés nem ugyanaz. Attól hogy kevesebbet mutat a mérleg mert dehidrálódsz, még nem fogytál

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15482) D.Orion válasza Drótszamár (#15477) üzenetére


D.Orion
veterán

Ugyan én nem értek hozzá, de szerintem próbáld meg csak 120as pulzusig terhelni magad. Ehhez a testsúlyhoz már gondolom jár némi alapból magasabb pulzus és vérnyomás. Izzadással vigyázni kell, mert pont, hogy a fontos ásványi anyagokat veszti el az ember vele. Többet nem is akarok írni, mert amatőr vagyok ebben a témában és nem akarlak tévútra vinni. Kitartást kívánok neked, 1-2 hónap és jönnek az eredmények!

(#15483) Runner_fxr válasza Drótszamár (#15475) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha valóban 180 kg a súlyod, akkor konzultálj egy orvossal mielőtt edzeni kezdesz. Ez már az életveszélyes kategória. Gondolom nem célod egy infarktus. Ez már nem az a kategória , hogy csak úgy nekiállunk edzeni. Teljes kivizsgálást csináltass egy kardiológuddal. Utána kezd el orvosi javaslatok alapján. De abban biztos lehetsz itt az étkezésen kell elsősorban változtatni, a testmozgás a második felvonás, amikor már csökkentetted a súlyod.

(#15484) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nekiálltam külsőt cserélni úgy, hogy csak két ilyen fantasztikus szerszámom volt :DDD

Eredetileg csak az első keréken akartam most megcsinálni, de véletlenül megcsináltam a hátsón is :Y
Most örül a fejem, de a következő műsorhoz asszem megvárom a márciust, mikor talán lesz szerszám kofferem minden földi jóval :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15485) Because válasza -=RelakS=- (#15484) üzenetére


Because
őstag

én azért féltem a felnit, inkább amikor belsőt cseréltem vettem a bicós boltban 300ft-ért műanyag leszedőt

(#15486) -=RelakS=- válasza Because (#15485) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem mondom, hogy az elsőt nem barmoltam össze, de nem tűnik vészesnek. A másodikon nem vettem ilyet észre.
És igen, a legközelebbi mutatványt már én is célszerszámmal tervezem :)
Amúgy a csavarhúzó vég, és azok a körmös hajtómű csapágy leszedő (?) részek mintha direkt arra lennének, hogy kint tartsam a drótperemet a felnin kívül, és beakasszam egy küllőbe :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15487) Drótszamár válasza Toomy (#15480) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hát lehet hogy 3. :)

Az étrend kemény dió, de beláttam, hogy e nélkül nem fog menni. Egyelőre több hús, kevesebb szénhidrát, a többit kitapasztalom, igyekszem tanulni a saját és mások hibáiból, olvasom a gyúrós topicot.

Runner_fxr: Voltam kb 1 éve szívultrahangon. Azon kívül, hogy meg van nagyobbodva a szívem (többet dolgozik a nagy súly miatt) nincs vele gond. Eddig is tekertem kb évi 1000 km-t, voltam kisebb-nagyobb gyalogtúrákon. 2013-ban Balaton kiskör volt a leghosszabb amit letekertem. /keleti parton azért volt tolás is/

D.Orion: próbáltam már szándékosan alacsony pulzuson menni. Majdnem elaludtam a bringán, és a "de jót tekertem" érzés is elmaradt a végén :(
Próbálom pótolni az ásványi anyagokat tekerés közben, nem vicces az izomgörcs.

Légzéses kérdésre nincs senkinek ötlete / tapasztalata? Akkor ez csak engem érint?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15488) -=RelakS=- válasza Drótszamár (#15487) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1000km + 180kg? :Y Ezt hogy? Én vacak 650km körül tekertem tavaly (mondjuk azt is csak fél év alatt), és lementem 112-113 körülről 107-re

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15489) superecneB


superecneB
őstag

2.4-es Continental Mountain King II befér ha a vázam 70 mm széles körül van igaz?

(#15490) rabtibus válasza Tomi_Sci (#15457) üzenetére


rabtibus
tag

nagyon köszönöm a felajánlást,
nem tudom Ti szeretnétek megvenni azt az egzotikus dolgot :) én mostanában el szeretném intézni a vásárlást szépen nyugiban összerakni, belsőt is cserélni, mert az előző külső nem vált be.
Rubena-t rendeltem a netről, gondoltam jóó gumi, de én netről veszem és azért ilyen olcsó. 1800Ft volt talán darabja. Sajnos nem ezt vettem észre, most lyukadt ki harmadjára pedig nem járok vele olyan helyeken.
Tesómnak bevált a Scwalbe ezért inkább olyat veszek.

Ilyen a keró egyébként, régi biciklit alakítottam át :

(#15491) Runner_fxr válasza Drótszamár (#15487) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát a szívmegnagyobbodás azért nem kis probléma, páran már feldobták a pacskert ilyen miatt, nem tudom mit tanácsolt az orvos, de erre szerintem nagyon figyelj oda. Azt sem tudom hány éves vagy, nyilván ez is egy fontos tényező. Mint láthatod az eddigi sportolásodnak nem sok eredménye volt, már ami a testsúlyodat illeti. Nyilván valóan valamit nem jól csinálsz. Valószínűleg az étkezésed nem okés. Nem csak az a lényeg, hogy ne egyél sokat, hanem az sem mindegy mit eszel, iszol. Ezenkívül hormonális problémák is lehetnek a háttérben. Te életed, te döntésed, én úgy gondolom ha ezen nem változtatsz azért nagyon súlyos árat fogsz fizetni.
Az elhízás, pláne az ilyen fokú, betegség. Ezt kezelni kell, ehhez pedig orvos kell. Baromi sok okostojás van a neten aki személyi edzőnek képzeli magát, meg millió egy féle iromány a témában, sportorvos, kardiológus stb véleménye, tanácsai alapján foglalkozz a testeddel. Ilyen testsúly mellet az ízületeidet is könnyen hazavághatod. Én 15 éve járok edzőterembe, kisebb megszakításokkal, 20 éve kerékpározom, mondhatom, hogy nem csak olvastam a témát illetően, hanem foglalkoztam is vele. Ennek ellenére nem gondolom, hogy én, vagy bárki egy fórumon, elegendő szaktudással rendelkezik, hogy a te esetedben maradéktalanul hasznos tanácsokat tudjon osztogatni. Értek hozzá, mint ahogy nyilván itt még jó páran, de ne ránk hallgass hanem egy szakorvos véleményét kérd ki. Amit én tudnék javasolni, inkább kíméld az ízületeid amíg ilyen bődületes a súlyod, egy jól megtervezett, nagyon szigorú diétát kéne követned amíg nem mérséklődik drasztikusan a testsúlyod, majd laza szobakerékpározás, pulzus méréssel egyetemben. Orvosi felügyelet, kontroll stb. és szép fokozatosan amint rendeződik a testsúly, úgy növelni az edzés intenzitást. Gyanítom nem elég a te esetedben évi egy vizsgálat, ennél sűrűbben fogják javasolni. Biztos meg lesz az eredménye.
Én is kívánok neked kitartást és sok sikert a fogyáshoz!

(#15492) Drótszamár válasza -=RelakS=- (#15488) üzenetére


Drótszamár
őstag

Szarul kajáltam. Kenyeret kenyérrel, meg pizzával. Én is fogytam pár kilót, de az szezon után max 1 hónappal vissza is jött. Tényleg a normális kajálás az alapja az egésznek, én sem hittem ezt el sokáig.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15493) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#15491) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja bocs, látom 30 éves vagy. Ez még bőven időben van, hogy változtass, 10-15 év múlva akár már késő is lehet. Porcerősítő készítményeket mindenképpen szednék a helyedben, gyógyszertárit javaslom, azokban benne van ami rá van írva. Minősége is jó. Hyaluron sav, glükozamin, kondroitin, msm kombinációt.

[ Szerkesztve ]

(#15494) deicide válasza Drótszamár (#15492) üzenetére


deicide
veterán

Lehet, hogy én a szerencsések közé tartozom, mert nekem személyes tapasztalatom az, hogy nem az étkezésen múlik. Ugyanazt eszem, mint eddig, mennyiségben pedig sokkal többet, mint régebben. Ennek ellenére 2012 áprilisa óta 135kg-ról 90kg-ra fogytam, a súlyom 4-5 hónapja beállt erre a 90-re és tartom. A titok inkább az edzés rendszerességében, intenzitásában és időtartamában van. Ezeket kell megfelelően kombinálni és meglesz az eredmény. Neked jelen helyzetben csak a kerékpározás van és esetleg gyaloglás, ezt kell variálni és lehetőség szerint ahogy már mondták, heti 5 napot is kint lenni hosszabb-rövidebb ideig. A légzéses probléma a nagy testsúly és a megfelelő állóképesség hiánya miatt lehet. Ezeket kitartással és elszántsággal tudod fejleszteni. Heti 1-2db 2-3-4 órás edzés, 1-2 intenzív, magas pulzussal, légszomjjal járó edzés, ami nekem eredményes volt. Ami szintén fontos tényleg, a porcerősítő, mert a térded extrém terhelésnek van kitéve, hamar tönkre tud menni, ha nincs pótolva a megfelelő építőanyag.
És mondom, emellett heti 10 kakaós csigát és 1kg fehér kenyeret alaphangon megeszek, ami szénhidrát és még ezen kívül is sokat. Ha van időd, írhatod a kalóriabevitelt és felhasználást, hogy lásd, menyi a deficit, de a legjobb mérő, ha egy okostelefonnal nézed az időeredményeidet hétről-hétre, az tud leginkább motiválni.
Tervezem egy logoutos cikk megírását is az én történetemről, hogy hogyan jutottam el 1.5 év alatt onnan, hogy 8km-t nem tudtam értelmes sebességgel legyalogolni, oda, hogy 1:36:23-as félmaratont futottam most januárban, 90kg-al. Talán inspiráló lehet azoknak, akik nagy súllyal küzdenek, hogy bármi lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15495) Runner_fxr válasza deicide (#15494) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze én nem vitatom, hogy ez így is működhet, jó nyilván azért ilyen táplálkozással nem kockás hassal meg szálkás izmokkal rendelkezel, de ez egy másik kérdés. A te eredményeid nagyon szépek.
Viszont, egy 180 kilós, szívmegnagyobbodással élő embernek nem tanácsolhatsz látatlanban több órás edzéseket. Ez felelőtlenség lenne az ő részéről, ha ezt így csinálná. Az egészen más, ha egy fiatal ember kicsit el van hízva, jó oké akkor kezdjünk el diétázni meg edzeni aztán csak lesz valami. Itt ennél komolyabb a probléma, neki személyre szabottan kell tanácsot adni, az egészségi állapota alapján, ehhez pedig szerintem se neked, se nekem, se egyikőnknek nincs itt elegendő tapasztalata, amennyiben nincs köztünk egy kardiológus, sportorvos fórumozó. :) De az orvos is csak vizsgálatok után tud konkrét tanácsokat, kezelést ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#15496) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Kicsit furán működött most a kormány (igen, -1 fokban elmentem boltba kerékpárral :D)
Lehet ennek mondjuk az az oka, hogy az eddigi bütykös gumi után most szinte tükörsima van fent? Csak az oldalán van némi ciráda :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15497) deicide válasza Runner_fxr (#15495) üzenetére


deicide
veterán

Nyilván a 135 és a 180 között elég nagy szakadék van, ezért ahogy Te is mondtad, az orvosi vizsgálat legfeljebb negyedévente kötelező. Viszont ahogy írta, most is teker 50km-eket, az meg akárhogy nézem, legalább 2 óra kb, tehát már most is tol 2+ órás edzéseket, ha az megvan, akkor csak rendszeresíteni kell és néha beiktatni intervallozós mókát. És persze az ő esetében azért a szénhidráttal eleinte illik csínján bánni, hogy a szervezet az elégetett energiát a tárolt készletből pótolja.

szerk: az én eredményem az nagyrészt annak a beállítottságomnak köszönhető, hogy mindig egyre jobb és jobb akarok lenni, már már fanatikus szinten, ezt az endo-s kollégák megerősítik, tehát ez a módszer nem könnyű, mert átlag napi 2 órát vagy többet kint lenni naponta, 8 órás munka mellett, azért sok.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15498) ludsimon válasza Drótszamár (#15475) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!

Először is ez egy nagyon szuper dolog, hogy képes vagy/voltál változtatni!

De először is pár gondolat így az elejére és olvasnivaló.
Ne nagyon higgy mások fogyási technikájában.
A sajátodat kell megtalálni, de amíg nem tudod mi alapján fogsz tudni fogyni pár tudományos téma a fogyásról, jobb ha innen indulsz ki, mint mások véleményére adni:
[link]
További számoláshoz szükséges elmélet: [link]

Nagyon egyszerű ha egyszer kiszámoltad mennyi a napi energiaszükségleted edzés nélkül.
Utána csak egy pulzusmérő pánt kell, a legegyszerűbbek is tudnak elégetett kalóriát mérni, így csak ezt az adatot fogod, hozzáadod a napi szükséglethez (természetesen 15%-ot levonsz belőle) és így jön a fogyás.
Én a legegyszerűbben megoldottam a témát, pulzusmérőből x kcal /4 *0,6 *0,8 = végeredmény amit hozzáadok a napi szükséglethez.

Még pár jó tanács!
A finomított tápanyagokból készült ételeket nélkülözd, közelítsen a 0-ra!
Pl.: Liszt, búzadara, Kenyér, zsemle, és az összes ami ezekből készülhet.
Cukor! Teljesen nélkülözni!! TELJESEN! Se méz, se semmi!

Tudom helyette ajánlani a Xillit-et! Ez is cukor és csínyén kell vele bánni, mert az energia ami ebben van elég nagy, de ez jó minőségű, lassan felszívódó cukor.

Rengeteg zöldséget ajánlott fogyasztani!
Ha megéheztél 2 fő étkezés között ZÖLDSÉG!
Minden mennyiségben, mivel nem tartalmaz csak 3-4g/100g energiát!
Párolt brokkoli, karfiol, brokkoli, zöldségmix párolva, stb stb.

Fő étkezések:
Mindenképp próbálj teljesen lisztmentesen táplálkozni!
Az ajánlott ételek a következők:
vörösbab, lencse, gersli (árpagyöngy), zabpehely (sima 200Ft-os 500g-os amit a Lidl-ben lehet kapni), SZÁRNYAS, SZÁRNYAS, SZÁRNYAS és HAL! Zsírokat se szabad elfelejteni, ajánlott a szőlőzsír, olivaolaj.

Hú, hát nagyon tömören összefoglalva ennyi, de ezekről órákat tudnék beszélni.

undefined

(#15499) deicide válasza ludsimon (#15498) üzenetére


deicide
veterán

Még pár jó tanács!
A finomított tápanyagokból készült ételeket nélkülözd, közelítsen a 0-ra!
Pl.: Liszt, búzadara, Kenyér, zsemle, és az összes ami ezekből készülhet.
Cukor! Teljesen nélkülözni!! TELJESEN! Se méz, se semmi!

Na most ha neki kell megtalálni a saját fogyásának módját, akkor ez nem feltétlen jó tanács. Ugyan mindenki ezt mondja, de ahogy mondtam, az én étrendem tele van finomított szarokkal, liszt, cukor, stb és mégis sikerült. És nem hinném, hogy nagyon egyedi élőlény lennék. Van az a mozgásmennyiség, ami mellett teljesen mindegy, mit eszel, fogyni fogsz. Persze olyan súly mellett nem rossz tanács, de általánosítani nem lehet, van akinek megy étrendkontroll nélkül is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15500) ludsimon válasza Drótszamár (#15475) üzenetére


ludsimon
veterán

Azt elfelejtettem odaírni, hogy heti 0,5-0,6 kg-ot tudsz ledobni ezzel a módszerrel, ha betartod!

Vagyis jövőre, ha képes vagy tartani magad 31,2kg-ot dobhatsz le izomveszteség nélkül, 2 év múlva 117kg leszel, 3 év múlva 86,4 kg!
Ennél több már káros és nem zsírból, hanem izomból fogsz veszíteni!
Érdemes betartani azt a 15%-os kalóriadeficitet ezen okokból, hogy így nézz ki mikor 70kg-ra befogysz:

A súlyzós edzéseket se szabad elfelejteni, mert nem fog magától jönni az izom sem. :)

Még pár ebéd tipp:
Spenót, zöldborsó, csicseriborsó stb

Még valami ami fontos! Burgonyát is el kell felejteni!!

deicide:
Most hagyjunk téged!
Te még nem vagy az optimális testsúlyban, hogy tényleg ki tudd jelenteni ez neked működött! Egy ideig működött, de nem tudnál ezzel 10%-os testzsírt elérni max ha nagyon sokat edzenél és kevesebbet ennél.

[ Szerkesztve ]

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.