Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) hoffman_ válasza zoo8800 (#15050) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ennyiért tőlem neuezer passat váza is lehetne, ilyen felszereltséggel :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15052) venember83 válasza hoffman_ (#15049) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem hinném, hogy mutyi. Amúgy nagyon tetszik. Nekem is ilyesmi van, véletlenül. :DDD

(#15053) hoffman_ válasza venember83 (#15052) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nekem is. de hát akkor hogy lehet ilyen olcsó, durva, a hajtás is nagyon szép, az egész bringa patika állapotúnak tűnik.

basszus, nagyon kéne valahonnan szereznem 160 ezret, most azonnal. méretben is pont jó...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15054) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#15046) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Fincsin fel van kopva a fox becsúszószára. :D
Lehet a többi holmiban is végtelen kilóméter van, meg aztán a mostani alacsony használt bicikli árakat nézve, el akarja adni értelmes időn belül.

[ Szerkesztve ]

(#15055) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#15054) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na igen, hiába csili vili, mögé nem látok be. de nekem is csak a becsúszó tűnt fel. viszont most a napokban megint sokat nézegettem az aprót, és azt vettem észre, hogy kevés az átfedés a bolha és a bikemag között, illetve az előbbin jobb vételek vannak, nem is kevés.

én nem érzem annyira nyomottnak az árakat, néha olyan gépeket és árazásokat látok, hajam égnek áll. csak azért nem linkelem be ide, mert 1. minek 2. nem akarok ijesztgetni senkit :DDD

mod@ kérdés, pont Hozzád:

manitou telók mennyire futnak át a kezed alatt? főleg az újabbakra gondolnék, azokon belül is: minute, marvel, r7 érdekelne, kb ilyen sorrendben. mármint, hogy mi a véleményed róluk :) nem kell bőven, elég annyi, hogy fassza - nem fassza. :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15056) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#15055) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Manitouból amit szereltem, skareb, ebből több félét is (sőt csináltam egyszer egy szarrá ment skarebből meg egy szintén szarrá ment axel ből egy axelskarebot. :D vicces tákolmány lett de a mai napig mennek vele), Axel, ebből is simát, meg platiniumot vagymit, aztán volt.. Manitou Six, aztán a fehér 140 es minute absulute. Meeeg Black elite et, azon kísérleteztem először módosításokkal. Nagyjából ennyi. Nagyon kihaltak az új bringákból, egy darabot adtunk el 4 év alatt, azt is csak azért mert egy superiorban gyárilag az volt, az egyébként meglepően egész jól mozgott csak nem emlékszem mi a bánat volt a típusa majd rágóglézek..
Új manitoukra hallani sok panaszt lötyögő kattogó persely, stb.., mondjuk a régiekkel is voltak problémák.

Eddig kb két manitou telót láttam, ami jól mozgott, az a parti andrás féle cube ban levő új R7, meg egy út állítós régi stance.
A minute volt talán a leghitványabb, 140 ből 110 et képes menni, nehezen indul meg, utána meg rettenet fogja az állandó erős odaút csillapítás, azt én kidobnám belőle a hóra. Mellesleg álmomban jöttem rá hogy kell összerakni, pedig az összes manitou kb olyan egyszerű mint egy ék.
A régiek elég jó minőségűek voltak, mozgásuk az olyan amilyen, nem lehet megjósolni melyik hogy fog mozogni. Elvi működésük nagyon hasonló a rock shoxokhoz, csak kevésbé működnek jól, általában nincs eltalálva semmilyen karakterisztikájuk, se csillapítás se semmi terén, és nehezebben javíthatóak. A rock shoxokban szinte csak O gyűrűk azok az alkatrészek amik kopnak és tönkre mennek, míg a manitouban pl speciális szimering zárja a csillapítás olaját, amit nem egyszerű beszerezni, mellesleg kicserélni is egy horror mert úgy van megperemezve olvasztással a műanyag ami tartja... rakás szar de szerencsére ritkán megy tönkre.

Én azért azon mindig felhúzom a szemem, mikor 150 ezrekért látni 770 es XT vel szerelt gépeket, értelmezhető teleszkóppal. Mikor egy ilyen kerékpár új ára kb 4 szerese újonnan.
Mondjuk pont tegnap előtt szereltem egy ilyen "jó vételt"most jelenleg el van tolva hátra, a teleszkópja és a fékje hajtóműve darabokban egy dobozban, és alkatrészekre vár, ami úgy 26 ezer alatt nem fog megállni. Mellesleg dolgoztam vele majdnem egy napot. És így sem lesz tökéletes, mert az spd pedálját én már most kidobnám annyira ki van készülve.

[ Szerkesztve ]

(#15057) dudi6 válasza hoffman_ (#15049) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszi, akkor Rubino lesz!!!

(#15058) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ennek aztán ki van mind a 4 kereke :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15059) ---Lasali--- válasza -=RelakS=- (#15058) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Milyen b@szott nehéz lehet vele menni... ilyen 2 személyesbe lenne jó. :D

(#15060) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#15056) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hínnye, azt hittem jobb a vélemény róluk, ez így első blikkre elég lesújtó :) az új r7 is nagyon tetszik, csak arról az él a fejemben, hogy könnyű ridereknek van, hasonlóképp, mint a sid, és hiába jó, ha nehéz vagyok. bár 85-90kg szerintem egyáltalán nem sok :D köszi a "rövid" véleményt :R

ha egy ilyen kaliberű gép 160k, és rá kell költeni még 30 ezret + egy spd-t, és utána patent lesz, hát lelkem rajta, az már nem oszt, nem szoroz.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15061) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#15060) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha erős xc telót akarsz. Átütős Reba, átütős xfusion velvet?

[ Szerkesztve ]

(#15062) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#15061) üzenetére


hoffman_
nagyúr

fene tudja mit akarok :D nem tudom még azt se, hogy az xc gép marad-e, vagy tényleg am-et szeretnék. persze előbb egyáltalán legyen valami :DDD (csak azért merült fel, mert manitou-khoz lehet, hogy jobb áron tudok hozzájutni)

x fusion telók jók? semmit nem tudok a márkáról, nem jött még szembe velem cikk sajna.

bakker nem lesz ez így jó, ma aludtam reggel 5-8, között, előző nap is max 4 órát, de most sem vagyok álmos. megkergültem már a vizsgáktól.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15063) Runner_fxr válasza hoffman_ (#15062) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az xfusion velvet telót próbáltam. Gyönyörűen működik, fox minőség.

Egy merev xc bringa és egy am bringa között kb egy szakadéknyi különbség van. Tűz és víz. :)
Te tudod, hogy milyen a bringázási stílusod. Ha szereted az erdei csapatásokat akár 40-50-60 km/h val akkor vegyél am gépet. Ha inkább a telesítmény, emelkedők, megtett út hossza dominál akkkr elég a merev xc is. Ha nem csapatod lefelé nagyon akkor az am szerintem fölösleges.

(#15064) rii válasza -=RelakS=- (#15021) üzenetére


rii
nagyúr

akkor legalább nem voltak illuziói BP-el kapcsoaltban )))))-.

de ugyen nem az a lakat ami az első kormányon van? .-O

hát azt félfoggal átharapják ... ))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15065) fpeter07 válasza Runner_fxr (#14992) üzenetére


fpeter07
veterán

"26-os 120-as össztelós" - Mikor megyünk? :D Ilyen bringát még nem próbáltam. Mondjuk nyakfájás ellen elég jó dolog a 29-es bringa. Már fél éve ütöttem be, mégis. Ezért nem hiszem el, hogy egy törött csont rendesen össze tud forrni. De nem akarom tesztelni, a két lábujjtörés is elég kellemetlen volt...

(#15066) Tüzi válasza ludsimon (#15007) üzenetére

mit?
jaaa!
el kell kezdenem meghosszabbíttatnom a vízumom.
el ne felejtsem.
trollollollol

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15067) Zola007 válasza rii (#15064) üzenetére


Zola007
veterán

pedig valószínű az a tyúkbél volt rajta mindössze, mert a többi fotón is az van rajta

(#15066) Tüzi: áááá :)
de lehet hogy ősszel követőre találsz, attól függ mit kínál a biotech ipar

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15068) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

:C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15069) Toomy válasza dudi6 (#15048) üzenetére


Toomy
senior tag

A rubino -ról én is csak jókat hallottam több versenyzőtől is. :K

(#15070) Cadal


Cadal
őstag

Ha esetleg valaki most akar jófajta 26"-os 2,25 széles MTB gumiabroncsot venni:

SCHWALBE Racing Ralph HS425 EVO TL Ready 10900,-/db.

[ Szerkesztve ]

(#15071) fpeter07 válasza ludsimon (#15007) üzenetére


fpeter07
veterán

Azert afrikaban nem nagyon tudtak volna mir csinalni egy bringfaval. Pesten meg szem elott volt, vkinek megtetszett es elvitte.

(#15072) csabi94 válasza Cadal (#15070) üzenetére


csabi94
őstag

Még jó, hogy lehet kapni... :D

(#15073) imyourfriend válasza fpeter07 (#15071) üzenetére


imyourfriend
őstag

Előforudlhat hogy afrikában lelkiismeretesebbek az emberek mint itthon. Mindenesetre ez még olaj a tűzre, csodálkozunk hogy így ítélnek meg persze jogosan a külföldiek.

(#15074) Runner_fxr válasza fpeter07 (#15065) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyenlőre a Völkl sítesztek vannak terítéken, télen inkább síboltként működünk. Szerintem leghamarabb március környékétől indulhatnak a kerékpár tesztek. Mindenképpen írok majd ide amint esedékes lesz. Valószínűleg felrakjuk a weboldalra is, így ott is lehet majd jelentkezni.

(#15075) hoffman_


hoffman_
nagyúr

nézem itt a fixis vidiket a neten, megállás nélkül kapják fel kerékre a prök a fixiket. hogy a viharba, egyszerűen nem vágom. országútival kerekezni se egyszerű móka, nem is tudok, de fixivel meg egysebivel, 46-16 meg efölötti áttételekkel? nem vágom. ráadásul felkapni még hagyján, de tekerik is. irigykedem :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15076) ludsimon válasza Tüzi (#15066) üzenetére


ludsimon
veterán

Elragadtattam magam egy kicsi. :D Elegem van már ebből, hogy mi vagyunk Európa szarkái, itt tűnik el minden..

undefined

(#15077) venember83 válasza SoulReaver (#15016) üzenetére


venember83
nagyúr

Véleményem szerint csak külföldi webshop jöhet szóba.

(#15078) Moric


Moric
aktív tag

Aktuális legyen,
tegnap az ajtó elől ellopták a bringás cipőmet. :(

Találkoztatok mostanában bringás cipő akcióval? Nagyon nem terveztem cipő vásárlást mostanában.

(#15079) fpeter07 válasza hoffman_ (#15075) üzenetére


fpeter07
veterán

Mit jelent az, hogy felkapni? :B

(#15080) hoffman_ válasza fpeter07 (#15079) üzenetére


hoffman_
nagyúr

1:58, elvileg oda van tekerve. hát amikor felrántod egykerékre a gépet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15081) Runner_fxr válasza hoffman_ (#15080) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én valahogy ezt a fixi dolgot nem tudom megemészteni. :) Igazából az a bajom vele, hogy a divatot helyezik előtérbe a biztonsággal és az egészséggel szemben. Ha rajtam múlna kitiltanám ezeket a gépeket a városi használatból, akárcsak a fék nélküli bmx és dirt gépeket. Tudom, hogy ez sok embert sért, de gondolkodjunk ép ésszel. Ezek speciális kerékpárok amik zárt pályára valók.

[ Szerkesztve ]

(#15082) hoffman_ válasza Runner_fxr (#15081) üzenetére


hoffman_
nagyúr

teljesen érthető, amit mondasz. én kicsit nyitottabb vagyok rájuk, bár én sem tekernék fixit. amíg viszont nem csinál több balesetet, mint egy átlagos bringás (márpedig nem csinál), addig milyen alapon szankcionálod őket, érted.

de ez most irreleváns, a fentiekben a dolog technikai háttere a varázslat nekem :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15083) Runner_fxr válasza hoffman_ (#15082) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Honnan tudod azt, hogy mennyi balesetet csinálnak? Minden egyes kerékpáros baleset nem kerül fel az internetre. Való igaz nekem soha nem volt fixim, de az fizikai képtelenség, hogy valaki azzal úgy megtudjon állni mint egy rendes fékkel szerelt bringával. Ők arra bazíroznak, hogy majd valahogy kikerülik az akadályt.
Olyan alapon szankcionálnám őket, hogy rossz hatással vannak a fiatalokra, hogy miért? Megmondom, nyilván van sok tapasztalt régi bringás akinek nagy rutinja van, magabiztosan kezel egy fixit is, oké, csakhogy rengeteg olyan tizenéves van, aki a divatmajomkodás hatására fixivel kezdi a kerékpáros rutin megszerzését, baromi sok kis csajt látok, über trendi fixivel, láthatóan rettentően bizonytalanul, még egy mezei trekkingel sem lenne magabiztos. Szerintem ez az egész hóbort egy felelőtlen dolog, most lehet azt mondani, hogy a DH/Enduro sem veszélytelen, én meg azt szeretem, de azt többnyire komoly védőfelszerelésben végzik, ezenkívül meg erdőben, nem közúton.

(#15084) fpeter07 válasza Runner_fxr (#15083) üzenetére


fpeter07
veterán

Fék nélkül is lehet biciklizni. Mondjuk ehhez hozzá kellene szokni. Hóban tökéletesen lehet csiszolni ezt a technikát. Ha fékezel úgyis gyorsan kopik a betét, és hosszú a fékút is.

(#15085) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Nem tulajdonítok sok jelentőséget ennek a fixi dolognak. Biztos nagyon jó dolog lehet, de én a kerékpárokat szeretem. Szerencsére országúton nincsenek ilyenek. :) Csak nagyobb városokban.

(#15086) Runner_fxr válasza fpeter07 (#15084) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, sok mindent lehet, a kérdés az, hogy megéri e? Én elfogadom azt, hogy ennek van egy kultusza, meg azt is megértem, hogy a divat nagy úr egy tininél. :) Ez mindenkinél így volt fiatal korában, viszont észre kéne venni, hogy ez azért mégiscsak egy felelőtlen közlekedési forma. Pláne ha már nem tinik vagyunk, szerintem ez egy rossz példa a fiatal, kezdő kerékpározóknak, de nyilván tökmindegy mi a véleményem ettől ez még nem változik meg.
Jó dolog a kerékpározás, de bizonyos szabályok betartásával.

Egy valami biztos, ne adja az ég, hogy egyszer egy fixis belém szálljon mert nem tud megállni, akár gyalog vagyok akár bringával, bár nyugodt vagyok, abban a helyzetben biztos, hogy nekimennék.

[ Szerkesztve ]

(#15087) Solad válasza fpeter07 (#15084) üzenetére


Solad
őstag

Persze hogy lehet fék nélkül biciklizni. A forgalomtól elzárva...

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15088) Bici válasza Solad (#15087) üzenetére


Bici
félisten

A fék nélküli bringázásról meg a városban fixizésről mindig nagyapám mondása jut eszembe:
"Egyszer esik, ami esik." :)

Akkor jöttem rá, hogy igaza van amikor 7 év komolyabb balesettől mentes hobbi BMX-ezés után egyszer majdnem ráestem a felső csőre egy olyan helyen, ahol nem tudtam letenni a lábam, és a pedált sem találtam el magamtól. Ha nem fordul véletlenül mégis a lábam alá a pedál, akkor tuti nem lesz gyerekem soha.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15089) hoffman_ válasza Runner_fxr (#15083) üzenetére


hoffman_
nagyúr

arra asszociáltam, hogy évente 100-200 napot tekerek Budapest belvárosában, ahol Mo-n ennek az egyik legnagyobb tere van, és még soha nem láttam általuk okozott vagy elszenvedett balesetet, míg a hétköznapi bringást már láttam majdnem meghalni, meg sok majdnem-balesetet is, miattuk, a tök átlagos, elöl-hátul v-fékes bringájukon. plusz ugyanúgy átteker a sok hülye a piroson, mint ha ott se lenne - ahol még én is megállok, pedig én taposom rendesen. fixis barátom is van több, egyikük sem szenvedett még balesetet.

valóban nem lehet úgy megállni vele, mint egy fékkel rendelkező géppel. ebben vitának helye nincs. máshogy kell tekerni, ami óriási figyelmet és technikai tudást igényel.

abban teljesen igazad van, hogy felelőtlenebb, mint ha valaki dh-zni vagy freeride-ozni kezd, mert az ösvényen sok egyéb résztvevője nincs a közlekedésnek.a sok fiatal jelenti a nagyobb problémát, nem a rutinos fixisek. erre csak azt tudom mondani, amellett, hogy egyetértek, hogy valamikor neki is meg kell tanulnia. nyilván nem engedném be a város közepére meg a forgalomba az elején, de idővel szükség lesz beépíteni a megszerzett rutint. ennyi erővel tiltsuk be az alkoholt, meg a dohányzást is, az is rossz példa. védőfelszerelés nélkül? persze, mert nem 70-el rongyolnak le 100 centi széles ösvényen fák között, meg 3000m magas hegyről keresnek trail-t. melyik városban közlekedőn láttál te protektort, meg hasonlókat? :D legyen az fixes, outis, egysebis. már az is jó, ha sisak van...

a divathóbortos újonc fixeseket az "öregek" sem szeretik, de ezek elég hamar kikopnak a játékból.

ui.:

úgy érzem az írásaidból, hogy neked a fixi egybeépült a fiatalok divathóbortjával, és szerinted a fixesek 80%-a ilyen újonc, márpedig ez nem igaz :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15090) hoffman_


hoffman_
nagyúr

de már megint ehhez a részéhez kanyarodtunk a dolognak, totál feleslegesen, ez egy parttalan vita.

engem az érdekel még mindig, hogy /a fixit szedjük ki, és legyen egy 53-13as áttételű országúti gép/ van-e itt olyan, aki tud egykerekezni ilyen bringával? :D mert még mindig baromira érdekel, hogy hogy csinálja, anno mini titán koromban az volt a menő, aki tudott egykerekezni, de hát egy mtb-n legkisebb áttétellel, legnagyobb nyomatékkal, 0-ról indulva nem volt nagy vaszisztdasz. ennek alapján elképzelni se tudom, hogy mennyire ügyes lehet, aki tud :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15091) Mansi válasza hoffman_ (#15089) üzenetére


Mansi
csendes tag

Sztem ez nem közlekedési eszköz, hanem emberfüggő.
Ugyanúgy van idióta fixis, mint bármelyik egyéb kerékpáros kategóriában, gyalogos, kutyasétáltató, autós stb.
Az ember az idióta aki nem tudja, vagy nem úgy használja azt amivel megy/közlekedik, mint amit a közlekedési morál megkívánna.

(#15092) hoffman_ válasza Mansi (#15091) üzenetére


hoffman_
nagyúr

természetesen. csak a fixi önmagában tényleg egy rizikósabb eszköz, ennek kapcsán sokkal több múlik az emberi tényezőn, és ezért több helyen lehet/szokás belekötni. teljesen érthető, én csak azt nem szeretem, hogyha túlzottan sarazzák.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15093) anorche1 válasza hoffman_ (#15089) üzenetére


anorche1
őstag

A dohányzást valóban betilthatnák...

A tolvajok mennyire dolgoznak ügyesen, gyorsan? Ha fényes nappal Miskolcon beszaladok a boltba egy 5-10 percre, a bicót meg egy 0,5-1 cm átmérőjű drótkötéllel zárom le, akkor is eltudják vinni? Gondolom igen, mert ami mozdítható azt ellopják, ami meg nem azt meg tönkreteszik, de mekkora esély van hogy ennyi idő alatt elvinnék? Mert olyan szívesen cserélném le a tömegközlekedést bicóra, csak félek hogy igen hamar ellopnák :(

Majd ha újra lehet kapni spybike -ot lehet beszerzek egyet. Vagy inkább egy jobb zárat, mert jobb megelőzni a bajt? De a jobb zárral gondom, hogy általában nehezek, és rövidek.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15094) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Érdekel esetleg valakit Felni+külső gumi ?

(#15095) Solad válasza Mansi (#15091) üzenetére


Solad
őstag

Van rajta a kresz előírásainak megfelelő fék? (és akkor a többiről nem is beszéltem)

Ha igen, akkor használja egészséggel, nem zavar csak szimplán nem értem miért jó.

Ha viszont nincs rajta, akkor a kedves tulajdonosa ne sírjon ha esetleg keresztülmegy a gerincén egy 30 éves zsiguli amin már nem olyan acélos a fék...

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15096) Zola007 válasza anorche1 (#15093) üzenetére


Zola007
veterán

simán
ehhez 10mp elég annak aki nem az első lopja
zárra költs ne spybikera
vagy vegyél egy boltbajáróst, amit nem sajnálsz ha ellopják

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15097) hoffman_ válasza anorche1 (#15093) üzenetére


hoffman_
nagyúr

kormányfőként az első rendeletem lenne betiltani. meg valószínűleg az utolsó is :DDD

lazán elviszik. 1cm-s drótkötél vicc, azt foggal elrágják. 1cm u-lakat már használhatóbb(bár ott is a 12-13mm-t szeretjük), de 5-10 perc alatt azt is el lehet vinni. csak az u-lakattal szívni kell, azt látják(bár nálunk sokszor azt is lesz*rják), a drótsodronyt viszont seperc alatt levágják, észre se veszi senki.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15098) Solad


Solad
őstag

Szvsz az alkalom szülte tolvajok ellen, akik meglátják hogy nicns lezárva és felpattannak rá, tökéletes ez is. Aki meg lopni megy és kiszemeli a te bringádat, elviszi, bármi van rajta.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15099) Runner_fxr válasza hoffman_ (#15089) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én abból tudok kiindulni amit látok, az üzletbe ahol dolgozom, rengeteg fiatal, kezdő kerékpáros jön, fixit akarnak építeni gyakorlatilag első kerékpárnak, most azt ne számítsuk, hogy ovis meg kisiskolás korában megtanult kerékpározni valami gyerekbicajon. Első bicajnak fixi, ebben sajnos mi nem nagyon tudunk segíteni, mert fixiket nem árulunk, nem is nagyon foglalkozunk velük, maximum külső és belső gumiban lehetünk segítségükre. Szóval rengeteg ilyen érdeklődő van, meg aztán nagyjából 20 éve bringázom, rögtön kiszúrom ha valaki szerencsétlenkedik, bizonytalankodik egy bringán, már szinte azon látszik, hogy mennyi a rutinja ahogy tekeri azt a bringát. Én elhiszem, hogy vannak tapasztalt fixisek, de sajnos katasztrofális kerékpár kezelési technikája van soknak. Nyilván ha ez a szíve vágya valahogy rutint kell szereznie, de azt ne fixivel tegye először, épp ez az amiben nem értünk egyet. A fixi önmagában is egy sokkal baleset veszélyesebb bringa, hát ha ezt még tetézzük azzal, hogy az alapvető kerékpáros rutin is hiányzik. Abból sok jó nem sülhet ki. Magad is elismered, hogy a fixihez sokkal nagyobb figyelem szükséges, tudod a Magyarországon közlekedő emberek jó részében ez még minimális szinten sincs meg. Nem véletlenül olyan a közlekedés amilyen. Elhiszem neked, hogy nem minden fixis tapasztalatlan divatmajom, de ettől még 2 dolog igaz marad, az, hogy a fixi sokkal baleset veszélyesebb mint egy normál kerékpár és az is, hogy nem ezen kell az első kerékpáros rutint megszerezni. Mint említettem 20 éve bringázom, tudom jól, hogy adódhatnak olyan szituációk amikor ha nincs egy jó féked gond van, mert lehetetlen épp kerülni, itt egy fixis tuti csattan, ez már nem reflex kérdése. Hacsak nem 15km/h val akar mindenhol haladni, de gondolom ennél gyorsabban mennek.
Védőfelszerelést meg tényleg az vesz fel aki akar, azzal csak magának tud kárt okozni, ha elesik és szétloccsan a feje a betonon mert nincs rajta sisak. Viszont ha nem tud megállni és elüt egy öregasszonyt aki combnyaktörést kap miatta, az már másnak is gond, nem csak a kerékpárosnak.

[ Szerkesztve ]

(#15100) Mansi válasza Solad (#15095) üzenetére


Mansi
csendes tag

Az ember az idióta aki nem tudja, vagy nem úgy használja azt amivel megy/közlekedik, mint amit a közlekedési morál megkívánna.

Nem a felelőtlenség védelmében tettem a megjegyzésem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.