Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Zola007 válasza 313313 (#14699) üzenetére


Zola007
veterán

hát igen, mutasson valaki nekem egy kerékpárutat Magyarországon ahol lehet 100km-t edzeni
regisztrált versenyzők egyébként hogy oldják meg az edzést?
vagy ha sorszámos névre szóló mezzel megy ki valaki, azt csak nem bsztassák?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14702) venember83 válasza Zola007 (#14701) üzenetére


venember83
nagyúr

Kerékpárút nem edzésre való. Túl sok rajta a lassú turista. Edzeni mindenki (értsd: minden országúti bringás) közúton szokott, így vagy úgy megoldja.

(#14703) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Van egy eladó Park Tool FR-5G kazetta leszedőm. Új, még nem használtam. Hátha ilyet keres valaki éppen. :)

[ Szerkesztve ]

(#14704) Toomy válasza anorche1 (#14698) üzenetére


Toomy
senior tag

Tavaly nekem 1 figyelmeztetésem volt, valamint Kaposváron 5000-re vágtak meg a tiltott 2x2 sávoson. Az sem hatotta meg a gyökereket hogy Bp-ről mentem. De azért csóválták a fejüket. :) Míg felvették az adataimat, addig posztoltam az endomondo-ra, hogy most vágnak meg a gyökerek. :DDD
Amúgy a tapasztalat azt mutatja, hogy ha többen tekernek együtt akkor nem igazán foglalkoznak velük a rendőrök.

(#14705) 313313 válasza Toomy (#14704) üzenetére


313313
addikt

A többen együtt-re még hozzátenném: komolyabb bicajjal, sisakban, bicajos cuccal. Így szondáztatást is úsztunk már meg...
Én továbbra is azt mondom minden hely/rendőr függő.
Havert nyitott sörrel a kezében büntették 2000-3000 ezerre 3 éve, mikor az alsó hangon is több lett volna, meg pár jó pont a jogsira....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#14706) csabi94 válasza 313313 (#14705) üzenetére


csabi94
őstag

Ha jól tudom, nem összevethető a jogsi nélkül vezethető jármű a jogsival. Értem ezt úgy, hogy ha bringával akármekkora hülyeséget csinálsz, úgy tudom, hogy a jogsidat nem befolyásolja. De javítsatok ki ha tévedek, engem is érdekel, mert néha mi is bringázunk úgy, ahogy autóba már nem ülnénk. :DDD

(#14707) stracker06 válasza Toomy (#14704) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én ezt a hozzáállást nem tartom ennyire viccesnek és "hősiesnek". Most gyökerezed őket, de ha valami komolyabb gondod lenne, biztos vagyok benne, hogy nagyon hirtelen és udvariasan kérnél segítséget a rendőröktől és abban is biztos vagyok, hogy az adott szituációban nem voltál ekkora nagy vagány király mint itt, a fórumon.

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#14708) csabi94 válasza stracker06 (#14707) üzenetére


csabi94
őstag

Először is! Itt a fórumon mindenki megemeli Tomi előtt a kalapját, mert amit Ő az elmúlt szezonban megcsinált, azt nem sokan csinálnák utána. Másodszor pedig a történethez hozzá tartozik, hogy kényszerből ment a főúton, nem csak azért, mert szimplán edzeni akart.
Amúgy meg nem azon volt a hangsúly, hogy gyökerek, hanem hogy épp most vágják meg, mert többen szoktuk nézni a hosszú útjainál, hogy hol jár... ;)

[ Szerkesztve ]

(#14709) stracker06 válasza csabi94 (#14708) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én nem vitatom az általad említett dolgokat, de ha a legközelebbi ilyen akciónál véletlenül elüti valaki, mert egy 2x2-es úton, forgalomban, min. 110-es tempónál nem számít egy bicajosra, akkor máshol emelgethetjük majd a kalapunkat és nagyrészt nem az autós lesz a hibás. (Arról nem is beszélve, hogy mekkora szívás ez egy autósnak is - lelkileg is-)

(Téma részemről lezárva.)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#14710) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#14700) üzenetére


fpeter07
veterán

BBB-nek vannak olcsón kamáslija. (két éve 5k volt) A nevét megnemmondom.

szerk: De mégis: Heavyduty.

[ Szerkesztve ]

(#14711) Zola007 válasza venember83 (#14702) üzenetére


Zola007
veterán

logikus, épp ezért a kérdés hogy ott mit csinálnak a jónéppel?
főúton, 40kmph felett bringával, nappal prizma és kukásmellény nélkül?
borsodi rendőröknél 50ezer legalább kinéz látatlanban
felénk 10ezer már az is ha nem ég a lámpa

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14712) deicide válasza stracker06 (#14709) üzenetére


deicide
veterán

A "Kaposváron" szó elkerülhette a figyelmed, ott azért csak nem mennek 110-el az autósok :Y

Egyébként igen, Tomi az a bringás, aki után sokan utána tudnák csinálni a tavalyi évét. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14713) deicide válasza Zola007 (#14711) üzenetére


deicide
veterán

Láthatósági mellény lakott területen kívül is csak éjszaka, vagy korlátozott látási viszonyok között kötelező, nappal nem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14714) deicide válasza deicide (#14712) üzenetére


deicide
veterán

Ezt elrontottam, nyilván úgy akartam írni, hogy nem sokan tudnák utána csinálni. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14715) stracker06 válasza deicide (#14712) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én Kaposvár környékére, illetve egy városba bevezető "gyorsforgalmi" útra gondoltam, ha rosszul, akkor elnézést kérek, viszont városban is simán mennek 50-60-70-el, ami ugyanúgy súlyos sérüléseket okozhat, stb.

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#14716) Zola007 válasza deicide (#14713) üzenetére


Zola007
veterán

késő ősszel, kora tavasszal már a délután 5 is annak számít szürkületben, ne mondd hogy akkor nem szoktál tekerni?
egyébként felénk nem fogadják el a másféle ruházatot, csak a kukásmellényt.
mehet panaszkodni az őrsre, ugyanahhoz az 2 ember valamelyikéhez, aki megbüntetett :)
ez évig még a nem együtt kapcsolható lámpáért is 10ezer volt a tarifa

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14717) lsebestyen válasza stracker06 (#14715) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát igen, sajnos ezt a gondolatmenetet folytatva eljutnánk odáig, h csak 10 méter széles bringaúton lehetne biztonságosan tekerni...

(#14718) deicide válasza Zola007 (#14716) üzenetére


deicide
veterán

Már november óta töksötétben edzem minden nap, de nem hordok láthatóságit, még sosem basztattak miatta, lámpám van elöl/hátul.
Nem lehet leányálom felétek tekerni. :(((

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14719) rii


rii
nagyúr

lehet valahol használtan, eszétkiai értéke miatt olcsón küllő mentes kereket venni? :B

mint némely pályagépeknél a hátsó kerék
hogy hívják ezeket?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14720) stracker06 válasza lsebestyen (#14717) üzenetére


stracker06
aktív tag

Ebben nem értünk egyet, de biztos én vagyok a gyökér. Mindenki nyomatja itt, hogy hordjál sisakot, de az senkit sem érdekel, hogy egy rakás ember a fején lévő sisakkal tiltott helyen teker.

Ha így gondolkodunk, nincs szükség szabályokra, mindenki csinálja azt, ami jól esik. Szerintem Neked sem tetszene, ha elütnél kocsival egy egyébként tilosban közlekedő kerékpárost. Kinek adnál igazat, magadnak, vagy neki?

(Én sem tartok be minden szabályt, de olyat nem csinálok amivel veszélyeztetem a saját, vagy mások testi épségét.)

Egyébként én alapvetően a rendőrök gyökerezése ellen szólaltam fel. ;)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#14721) lsebestyen válasza stracker06 (#14720) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ezen most sokat veszekedhetnénk, de szerintem semmivel sem veszélyesebb mondjuk a hetesen menni, mint bent a városban sőt....

(#14722) Toomy válasza stracker06 (#14709) üzenetére


Toomy
senior tag

Véletlenül hogy tudnának már elütni? A kerékpárúton na ott igen!!! Tavaly két kemény szitut úsztam meg bringaúton. Az egyiknél ha fékeztem volna pont telibever a kertén suzukis picsa. Még neki állt feljebb. Nem voltam vele úriember és örülhet, hogy nem vettem ki az autójából a slusszkulcsot és hajítottam el a jó büdös francba.
Ha tiltott helyen megyek akkor csak a dudálás megy, de ebből is látszik, hogy ott legalább észrevesznek.

Amúgy megértettem a "gyökerek" érvelését. Miszerint ellenőrzik őket is a feletteseik, mert a kamerákon látják, hogy ott egy bringás megy el. Igaz Kaposvári bringás ismerősök mondták, hogy egyességük van a rendőrökkel hogy nem b@szt@tják őket. Na én erről nem tudtam ill. az volt a gond hogy egyedül voltam. Meg nem is ismertem a környéket sem. Akkor jártam ott először.

Ha választani lehetne inkább tekernék az autópálya leállósávjában mint pl. kerékpárúton.
Ha tempósabban edzek akkor nyilán nem fogok bringaúton szerencsétlenkedni. Ha meg az országot járom akkor sem fogok településeken belül felmenni az extrafos kerékpárútra és ott kockáztatni az én és mások épségét.
Az milyen kerékpárút pl. hogy közvetlen a kerítés mellett megy el. Azaz valaki kilép a portájáról és csatt...
Nyilván más lenne a szitu ha 15 -20 -al lődörögnék. De az nem nevezhető edzésnek.

Ezeket meg nem azért firkáltam ide, hogy én vagyok az atyaúristen, csak tényleg rengeteget megyek és próbálok úgy közlekedni -még ha ezzel a szabályokat meg is sértem- ,hogy ezzel minimálisra csökkentsem a rám leselkedő veszélyeket. Mindig szoktam is mondani úgy kell figyelni bringázás közben, mintha mindenki téged akarna levadászni...

Végszóként pedig annyi, hogy neked is igazad van és pl. egy szavam nem lehetne ha valaki tiltott helyen ütne el. De megint csak ismétlem magam, miszerint a bringaúton 1000x nagyobb esély van rá hogy elcsapnak, mert ott nem számítanak rád és nem vesznek észre...

(#14720) stracker06 - Legyen akkor a yard. :B Elvégre Ő is csak a munkáját végzi. A figyelmeztetésemnél pl. sikerült észérvekkel meggyőzni. Igaz azt mondta, hogy ha legközelebb meglát ott akkor 10000 lesz. Azóta kb. 800x mentem ott el, mert máshogy nem tudok bemenni Bp.re ill. haza Százhalombattára. Ez egy 1 km-es szakasz a 6-oson.

[ Szerkesztve ]

(#14723) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Egy kis ON
Lakatkérdés: Kryptonite Keeper 12 STD vagy Kryptolok-2 STD? Az előbbi 5, az utóbbi 8 ezer.
Alternatíva: Abus Facilo szintén 8k-ért?
Viszonylag gyorsan kéne válasz :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14724) ---Lasali--- válasza Tomi_Sci (#14723) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Keeper az gyenge, a kryptolokot vagy az abust vegyed. A facilo-t azóta használja egyik barátom mióta létezik.. és még mindig jó.

[ Szerkesztve ]

(#14725) Mansi válasza Toomy (#14722) üzenetére


Mansi
csendes tag

Végszó a lényeg, és egyet is értek, pár sztoyt én is osztottam már meg Endon, szinte valamennyi kerékpárúttal kapcsolatos, és egyet sem én okoztam...
A kerékpárút a legveszélyesebb hely egy edzeni kívánó kerekesnek a keresztforgalom//többi nem kategorizálható hülye miatt.

(#14726) Mansi válasza deicide (#14718) üzenetére


Mansi
csendes tag

Ejj ejj hát nem kéne h vmi barom elcsapjon, tessék vigyázni!!
Én inkább a karácsonyfa kategóriát képviselem.
Lámpák, küllőprizmák, küllőre rakható foszforeszkáló pálcika, feltépőzárazható kukás mellény jellegű (csík), kézre lábra rátekeredő fényvisszaverő anyámkinnya nemtommianeve :)
Ja és bazi erős bányászlámpa sisakra erősítve amivel a refivel közlekedő autósokat szoktam büntetni ha kiégeti a retinám :)

(#14727) Tomi_Sci válasza ---Lasali--- (#14724) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Kryptolok annyival jobb a Keepernél? Pedig eléggé egyvágásúnak nézem őket, csak máshol van a zárszerkezet. A Krypto hogy viszonyul a Facilohoz? Kryptoniteot tartója nem túl jó, ahogy hallom. Az Abussal mi a helyzet?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14728) ---Lasali--- válasza Tomi_Sci (#14727) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én még normális tartót nem láttam, az abusé is egy zsák szar, ezeket hátizsákban kell hordani. Vagy tépőzárral több helyen még meg kell fogatni.
Az a lényeg igazából hogy minél vastagabb legyen, hogy nehéz legyen befogni erővágóba, meg több időbe teljen átfűrészelni. A keeper a legolcsóbb kriptonit. Eleve a kriptonál a nevet is megfizeted, szóval egy 5 ezres legolcsóbb darabtól nem kell várni semmit, egy jó erővágóval el lehet vágni ha a földön meg tudod támasztani.

(#14729) imyourfriend válasza ---Lasali--- (#14728) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezért nem zárom le, de ott sem hagyom sehol sem a paripát. :) Minthogy azon izguljak melyik kisebbségi akarja elrabolni egy erővágóval.

(#14730) rii válasza Mansi (#14726) üzenetére


rii
nagyúr

90 cm fölött nem lehet lámpa - ha jól tudom ...
inkább viselj siltet, amivel egy fejbiccentés, és ki tudod takarni a szemből jövő fényét ...

a kölcsönös elvakítás nem vezet semmire ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14731) -=RelakS=- válasza rii (#14730) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Új szabály van: 30cm-től 2m-ig kell lennie.

Korábban linkelték, keresd vissza :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14732) rii válasza -=RelakS=- (#14731) üzenetére


rii
nagyúr

2 m-ig????
akkor lehet fejlámpát használni kerékpárúton????
szemmagasságban????
ezt a ........-ot ... ))))-.

ennek mi értelme????

bocsánat ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14733) pengemetal válasza lsebestyen (#14721) üzenetére


pengemetal
aktív tag

lsebestyen, Toomy: +1

Nyáron mentem Balcsra és már égett a pofám, hogy csokorba szedem a tiltó táblákat, ezért lementem a 7esről a bringaútra. Eredmény: 2 km-en belül majden kilapított egy X5-ös és egy strandról hazaigyekvő család elém kacsázott. Minkettő centiken múlott. Szóval bringaút csak akkor, ha a túra/varosnéző a tempó.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#14734) Solad válasza rii (#14732) üzenetére


Solad
őstag

Nem is az a baj, hanem az, hogyha a jómunkásemberünk éppen másfele néz, akkor nehezen fogod észrevenni sötétben

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#14735) -=RelakS=- válasza rii (#14732) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem pont ez.
Marha jó a fejlámpa, ha nincs közvilágítás. Tapasztalat. Bár én erdőben próbáltam :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14736) rii válasza Solad (#14734) üzenetére


rii
nagyúr

nagyvárosi fényviszonyokra gondoltam, mert akkor látni azért mindenkit ...

és ha lent van a szemből jövő lámpa, akkor felette még el tudsz nézni ...
de ha szemmagasságban van, pont amerre előre szeretnél nézni, az nagyon gáz szokott lenni )))-.

(#14735) -=RelakS=- :
erdő az teljesen más .-)
csak ne jöjjön szembe senki .-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14737) Solad válasza rii (#14736) üzenetére


Solad
őstag

Múlt hónapban pont egy ilyen fejlámpás ürgét ütöttem el majdnem városban :) Sötét ruha, nulla küllőprizma (merőleges úton jött, arra az útra kanyarodott rá balra (kis ívben :D) amelyikről én jöttem). Persze nézett mindenhova, így a lámpáját sem láttam. Centiken múlott a dolog, de az istennek sem akart észrevehető lenni...

Annyi talán könnyebbség az általad kifogásolt szempontban, hogy a fejlámpának nem stabilan előre mutat a fénye, hanem általában lefelé. Bár lehet hogy nem így van, sosem figyeltem még :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#14738) -=RelakS=- válasza rii (#14736) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amíg jönnek szembe meg mögöttem olyan autók, aminek a sokkal erősebb fényszórója van, és kb mindent megvilágít az utat kivéve, addig egy fejlámpa sok vizet nem fog zavarni. Nálam legalábbis.

Persze, attól még aki az autós képébe világít vele direkt, az öles nagy paraszt :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14739) rii


rii
nagyúr

én kerékpárosként kifogáslom a fejlámpát
nem autósként .-)
és nem autósokkal szemben .-)

jogos amúgy hogy a fejlámpa hol-erre hol arra van, .... amíg valaki oldalra néz, a másik oldalról nem lászik ... kb mint a dinamós, hogy amíg állsz, nem látszol ...

kb ilyen hülye lámpa az is, hogy 2-t villog, majd 1 (!!!!!) mp-ig elhallgat ... két villogás .. odakapom a fejem, hogy WTF??? ... és mire megint villanna ... már betudom annak, hogy biztos csak érzéki csalódás volt ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14740) Zola007 válasza rii (#14736) üzenetére


Zola007
veterán

Én is bevakultam múltkor, olyannyira, hogy le kellett kanyarodjak a tervezett iránytól
Mert a szembejövő mami égbe fel.bszzintott erős led-es lámpával villogóra állítva vakította az "ellent"

Intettem neki és és más is, de bagózott rá magasról

(#14739) rii: azt vágod hogy már az új szerint az első villogó is rendben van ?

(#14738) -=RelakS=-: autó fényszórótól 90%-ban lehet látni, az új SUV-ok led-es lámpája és a Xenon tud az őrületbe kergetni autós és kerékpárosként is

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14741) rii válasza Zola007 (#14740) üzenetére


rii
nagyúr

jaja ... a villogás megvan, hogy már "szabad"

örökké már a VIP üzemmód lesz )))-.
kocsik közt megértem, hogy kell ... na'de kerékpárúton?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14742) stracker06 válasza pengemetal (#14733) üzenetére


stracker06
aktív tag

NC

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#14743) imyourfriend válasza pengemetal (#14733) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én általában a 7-esen tekerek kivéve ha tényleg kocsmai tempót megyek a balaton körül. Annak nincs értelme hogy szétverje a járda 30-as tempónál a felniket nameg engem is, ez tény.

(#14744) Cadal


Cadal
őstag

Srácok a két bringa közül felszereltséget illetően melyik lenne a jobb választás? Sramhoz sajna nem értek.. :B

Kross level R8 27,5 352K

CUBE LTD PRO 27,5 340K

Esetleg mi a véleményetek a 27,5" most kapható bringákról?

[ Szerkesztve ]

(#14745) -=RelakS=- válasza rii (#14741) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én a villogás miatt rántottam már bringás felé a kormányt. Szerencsére nem jobban, mintha tüsszentettem volna, szóval baj nem lett belőle, de ez a szemem sarkában látok egy villanást, és odakapom a fejem, hogy "miafszomvoltez?" nekem nem jön be. Inkább legyen erős és folyamatos a fény, mint villogó. Vagy ha már villog, másodpercenként 2-3 villanás legyen már.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14746) ludsimon válasza Tomi_Sci (#14700) üzenetére


ludsimon
veterán

BBB HEAVYDUTY
Pozitívum: - ebben még nem fázott igazán a lábam még tavaly a szeles -6 C fokos hidegben sem.
Negatívum: - Hamar kilukad az orrésznél, de attól még lehet használni.

(#14715) stracker06:
"viszont városban is simán mennek 50-60-70-el, ami ugyanúgy súlyos sérüléseket okozhat, stb."

Akkor jobb ha nem is bringázik az ember sehol, meg ki se megy az utcára, mert fejéreesik egy tetőcserép.
Imádom az ilyen embereket, mikor azt próbálja elmagyarázni, hogy a kerékpárút a jó meg azt kell használni, közben aki tapasztalt tudja, hogy életveszélyes 30-as tempóval a kerékpárút, mivel nem számít autós ilyen sebességre és lazán kihajt kereszteződésben, leginkább télen.
De végül is inkább zárd be magad egy páncélszekrénybe, mert otthon a szomszéd is felrobbanthatja a házat. :C

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14747) ludsimon válasza Solad (#14737) üzenetére


ludsimon
veterán

Rengeteg autóstól hallom vissza, aki tényleg rengeteget vezet, hogy lehet akármilyen lámpám, akkor is van olyan szög amiből teljesen láthatatlan, főleg fekete ruha kb orosz rulett feeling este. Vagy elütnek, vagy nem..
Ezért én karácsony előtt be is szereztem egy Le Tour de France dizájnos szélmellényt, ami ráadásul láthatósági mellény is. :) Hátul a hátamnál szellőzik szépen, mert lukacsos, de mindenhol van rajta fényvisszaverő csík mértékkel és sztem a legjobban kinéző láthatósági mellény. Ezt az egyet hajlandó voltam felvenni, kukás mellényt biztosan nem vettem volna fel én se. :D ebay-ról szereztem.

undefined

(#14748) venember83


venember83
nagyúr

Jó reggelt. :)

(#14749) -=RelakS=- válasza ludsimon (#14747) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez tény. Fényvisszaverő csík FTW :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14750) Runner_fxr válasza Cadal (#14744) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem a sram szimpatikusabb mint a shimano, de a cube viszont nevesebb gyártó mint a Kross. Váz tekintetében lehet, hogy a cube jobb. De mindtkét bringa jó kis gép.

27.5 nekem nagyon bejött, tesztre megkaptam egy ideig egy bicót. Az viszont nem xc gép volt hanem Allmountain össztelós. Én a 27.5-nek csak az előnyét éreztem a 26-al szemben (nagyobb tapadás, jobban tartotta az utazósebességet).
Vannak akik szerint csak üzleti fogás és a 26 a jobb. Próbálj ki egyet vásárlás előtt, akkor talán könnyebb lesz a döntés. Váz geometrián is nagyon sok múlik.
Én biztos, hogy kizárólag 27.5- öst vennék, csak én az enduro bicajokat nézem 160-as rugóúttal. Úgy néz ki, hogy egy cube-ra fog esni a választásom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.