Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) rootkiller válasza lsebestyen (#15848) üzenetére


rootkiller
őstag

Akkor a kép alá aktuális az avatarod...csorgatod rá a nyálad :DDD

Artengo TR 990 Pro

(#15852) lsebestyen válasza rétisün (#15849) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azt odarakta :DDD

(#15853) rootkiller válasza lsebestyen (#15852) üzenetére


rootkiller
őstag

Sebaj egy felni csere pár új küllővel, egy új belső és mehet tovább ;]

Artengo TR 990 Pro

(#15854) Zola007 válasza rootkiller (#15853) üzenetére


Zola007
veterán

én arra a vázra többet nem ülnék ami ekkorát kapott :(

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15855) Toomy válasza fireproof (#15845) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha lehet akkor tényleg állítható dőlésszögűt vegyél, amiről Lasali is beszélt.
Én ilyet vettem - ami a képen látható - és nem győztem kivárni, hogy bekopjon rendesen - pedig tudva levő hogy nem keveset megyek - kivettem 1 hét után és a szó- szoros értelemben belereszeltem, hogy rendesen illeszkedjen a felnire, persze ezzel a művelettel egy pár km-t el is dobtam azonnal... :U

[ Szerkesztve ]

(#15856) hegyimorc válasza rootkiller (#15838) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én is beköszönök egy kockával :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#15857) rootkiller válasza hegyimorc (#15856) üzenetére


rootkiller
őstag

Szép csak igen egyenes az a kormány...

Artengo TR 990 Pro

(#15858) Gyufaaa válasza rootkiller (#15857) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Fitness bringáknál ez így szokás. :)

(#15856) hegyimorc: Nagyon szép gép! :R

[ Szerkesztve ]

(#15859) DjKoxi válasza hegyimorc (#15856) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nagyon szép kerékpár!
Van itthon egy Csepel Maraton, szerelni kéne rá egyenes kormányt, és ismerőssel lefestetni hasonló színvilágúra mint ez.
Már több mint 20 éves, de a kerekein, sárvédőin a krómozás kis törölgetés után hibátlanul csillog, a pedálok, kormány, hajtás, kerekek is kifogástalanul forognak. Egyedül a fék az amivel elégedetlen vagyok, de lehet az átbovdenezés sokat javítana rajta.

(#15860) rétisün válasza rootkiller (#15857) üzenetére


rétisün
veterán

ha találnék képet a bicajról, tennék be neked nem ilyen egyenes kormányos képet :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15861) Syd69


Syd69
aktív tag

Szépek ezek a CUBE bringák :C

Grat mindkettőtöknek :)

Alma

(#15862) Runner_fxr válasza DjKoxi (#15859) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jó kis gép az a csepel marathon, én nyáron újítottam fel egy olyat. Egyenes alu kormánnyal, teljesen új bowdenezéssel, új fékkarok, váltókarok. A fékhatással sem volt probléma, pedig a gyári patkófékek voltak rajta, váltó is jól működött. Jó kis városi gép lett belőle.

(#15863) fireproof válasza Toomy (#15855) üzenetére


fireproof
őstag

Értem. Esetleg tudnál ajánlani olyat ami állítható dőlésszögű és jó az én öreg Shimano 600-as fékembe? :R

(#15864) fireproof


fireproof
őstag

Egyébként ez az én fékem:

(#15865) DjKoxi válasza Runner_fxr (#15862) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi a megerősítést!
Kaphatnék listát milyen alkatrészeket tettél rá? Nem tudom erre a váltóra lehet-e montis fék-váltó szettet rakni.
Nem is a fékhatás a gond, hanem az erő amivel húzni kell a kart.
Nemsokára 46 éves leszek, kis pocak is van :) az outi testhelyzetet már soha nem fogom tudni kényelmesen felvenni.

(#15866) Runner_fxr válasza DjKoxi (#15865) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az új bowdenezés sokat tud segíteni, szerintem az van berohadva nálad. Én bowdenházat és bowdeneket cseréltem féknél és váltónál is. A legolcsóbb noname alukormány, bontott alkatrészek között találtam, egy új markolat, tektro fékkarok, amik elvileg v-fékhez valók, de teljesen jól működtek a patkófékkel is. Váltókarból pedig szintén valami legolcsóbb, kormányra szerelhető, nem pozicionált kar, párban. Fék váltókarok pozicionáltak, ahhoz váltót is cserélned kéne, meg sort és láncot is. Ezen a gyári váltók voltak, teljesen jól működött. Illetve új külsők is kerültek rá, amúgy gyári volt a többi alkatrész, még a sárvédők is, csak új pálcákat raktam rá, mert a régiek eltörtek, hiányosak is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#15867) rétisün válasza DjKoxi (#15865) üzenetére


rétisün
veterán

"Nemsokára 46 éves leszek, kis pocak is van :) az outi testhelyzetet már soha nem fogom tudni kényelmesen felvenni."

nehogy azt hidd :N meg kell szokni, már az alsófogást se találom kényelmetlennek, viszont nagyon jó szembeszélben :K pedig én se régóta outizom, talán 4 éve.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15868) zoo8800 válasza rootkiller (#15857) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem pont ezért tetszik, pedik nem vagyok odáig az aszfaltbringákért:)

rip and tear, until it is done

(#15869) rétisün válasza rootkiller (#15857) üzenetére


rétisün
veterán

tessék, ezeken se egyenes a kormány :D (telefonos képek, a minőségért a sony-nál tessék reklamálni :P )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15870) DjKoxi válasza Runner_fxr (#15866) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi a választ, elkezdem böngészni a használt alkatrészeket :) A váltó témában bizonytalan voltam, de titkon sejtettem, hogy a pozicionált kar még nem fog a váltóból is pozicionáltat csinálni. Sajnos :) Bowden, bowdenház, gumik újak lesznek.

Rétisün : Te négy éve outizol, én meg egy fél éve biciklizek :)) Mondjuk a fertőzés elég erős, mert ahányszor a garázsban elmegyek a biciklim mellett egy percig sem bánom hogy megvettem. Megfogom a kormányt, nézem a guminyomást, pedált, telot öszenyomom, és alig várom, hogy biciklizésre alkalmas idő legyen :) A gép tetszési indexe is nálam még mindig 5/5 :)

(#15871) fpeter07 válasza DjKoxi (#15870) üzenetére


fpeter07
veterán

4 év bringázás után már lesz benned annyi erő, hogy télen is elmenj bringázni. Lehet 2 is elég hozzá.

(#15872) DjKoxi válasza fpeter07 (#15871) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nincs sárvédő a Meridán ( nem is lesz ), az utak meg még vizesek a hólétól, esőtől. Ezért is csinálom meg a Csepelt fitnessz bringának.

(#15873) hegyimorc válasza rétisün (#15869) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha csak a fogásváltás hiánya miatt zavar az egyenes kormány, akkor lehet rá tenni szarvat:

De a fittnessbringa az nem egyeneskormányos országúti.
Ha outizni szeretnék, outit vennék, de én többnyire inkább montizok:

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#15874) deicide válasza hegyimorc (#15873) üzenetére


deicide
veterán

De azért nagyjából ugyanazt tudja mindkét kaszt, más a geo nyilván, kicsit vastagabb a köpeny, de az cserélhető, a fogszám is simán tud olyan lenni, mint outin. A fitnessemen 52/11, az outin jelenleg 50/12 a maximális áttétel, ezzel együtt azért outival gyorsabb vagyok 3-4km/h-val. Igaz, az országutizást csak ősszel kezdtem, pár menet erejéig.
Az egyenes kormány nem túl változatos fogáspontját pedig szarvval bővítettem, így nálam a két bringa kb ekvivalens, csak az outi kicsit gyorsabb alattam. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15875) rétisün válasza hegyimorc (#15873) üzenetére


rétisün
veterán

nem zavar az egyenes kormány, volt olyanom is (fitness-bringán is, aztán a dolgozóbajárósra is átkerült) puszta véletlen, hogy most egyik bicajomon sincs.
na jó, ugye az outin eleve nem is lenne egyenes kormány (bár, ha elkezd kényelmetlen lenni az outi testhelyzet, simán teszek rá :) ), a dolgozóbajárósnál még egyszerűen ilyenhez volt kedvem :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15876) Runner_fxr válasza hegyimorc (#15873) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Engem ezekkel a "fitness" bringákkal az őrületbe lehet kergetni. :) Totál értelmetlen kategóriának tartom, egyébként nekem is volt, el is törtem vele a kulcs csontom. :)
Az érdekes az, hogy 20 éve bringázom, sok év hobbi DH is mögöttem van, soha nem szenvedtem el ilyen sérülést. Na nem is ez a lényeg.
Hanem az, hogy mit tud a gyakorlatban. A fitness bringa tulajdonképpen egy országúti kerékkel szerelt trekking. Én úgy érzetem, városi közlekedést alapul véve, hogy egyesíti önmagában az országúti rossz tulajdonságait és a trekking rossz tulajdonságait. Hiába az országúti kerék, úgy nem suhan mint az országúti, a gyorsíthatósága is rosszabb, nehezebb is. Viszont mivel országúti a kerék, sokkal érzékenyebb a rossz útra mint egy normál terkking vagy cross trekking. Döntsük el, hogy mit akarunk, országútit a kompromisszum mentes sebességért, gyorsulásért, vagy egy megbízható, biztonságos városi, túra gépet, ami jól bírja az út egyenetlenségeket, azaz trekking vagy cross trekking. A fitness bringa egy divatbringa, semmi több, bocsánat ha valakit ezzel megbántok, de ez az én véleményem.

(#15877) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#15876) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem is ez a véleményem róla. Az országúti nagy előnye a kos kormány, a sok fogási lehetőség ezerszer kényelmesebb és jobb bringázási technikáknak ad lehetőséget mint az egyenes kormány, nem beszélve hogy alsó fogásban mennyivel stabilabb, kisebb a légellenállás, és semmivel nem tudsz jobban sprintelni, mint egy jó alsó fogással. A fitnes meg ettől van megfosztva.

(#15878) rootkiller


rootkiller
őstag

Csajom bringájára felraktam a régi avid sd7es fékeim. Az ő régi v fékjei mennek fater bringájára. Az az egyik projekt most a tavaszra, meg van még egy, mégpedig városi singlespeed épül... :P

Fitness biciklire +1 ;]

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#15879) hegyimorc válasza ---Lasali--- (#15877) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Outis szemmel nézve talán igazad van, másfelől viszont - montisként - ha nem akarsz országúti bringát, mert nem akarsz se olyan nagyon gyorsan menni, se "hatékonyan" görnyedni, se nagyokat sprintelni, csak mondjuk egy egynapos laza aszfaltos kirándulásra mennél ahová nem kell se teleszkóp, se a trekking csomagtartója (meg 18 kilója), és nem kell a monti széles gumija vagy tárcsafékei sem, akkor vígan jó egy fitness bringa. (Nekem, ilyen napokon a monti helyett )

Innen nézve pont azoktól van megfosztva ami fölösleges.

Persze csak akkor fölösleges, ha arra használják amire való. Ezért is mondtam azt, hogy szerintem ez nem egy egyeneskormányos outi. Aki outizni akar az országúti bringát vegyen.

A felnije pedig nem gyengébb, hanem pont olyan silány/vagy jó amilyet teszel bele. Nem ultralight outi felnit kell beletenni és akkor nem lesz gyenge.

Az én szememben a cross/trekking az értelmetlen, de csak azért mert számomra teljesen haszontalan kategória, nem gondolom azt, hogy hülye aki ilyet választ.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#15880) Gyufaaa válasza hegyimorc (#15879) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"Az én szememben a cross/trekking az értelmetlen, de csak azért mert számomra teljesen haszontalan kategória, nem gondolom azt, hogy hülye aki ilyet választ."

Jóvan milyen vagy! :(( Akkor ki is doboma kukába ezt a romhalmazt. :O :DDD (csak hülyülök, nem cseszegetlek)

(#15881) deicide válasza ---Lasali--- (#15877) üzenetére


deicide
veterán

De furcsa, én pont azt érzem, hogy alsó fogáskor a leginstabilabb a bringa, sokkal biztonságosabbnak érzem 50-60km/h-nál ha a fékkar felett fogom a kormányt. A sprint meg erő kérdése inkább, persze nyilván egy könnyebb bringával gyorsabb az ember, de pl az én 90 kilómnál indifferens a súly, nem érzek különbséget, ha meg kell indulni. Mivel kezdő outis vagyok, így nekem még a váltó is jobban fekszik a fitnessen, mert jobban kézre áll, gyorsabban tudok kapcsolni, de ez gondolom idővel kiegyenlítődik. Amit mondani akarok, hogy nem érzek a kettő között semmi különbséget, előnyt, hátrányt, annyival gyorsabb, amennyivel a vékonyabb kerék és a légellenállás miatti különbség miatt logikus.
Ha nincs kedvem a stoplis cipőhöz, de élvezni akarom a lobogó haj érzést, nekem tökéletes alternatíva. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15882) Cathfaern válasza deicide (#15881) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Legtöbb erőt akkor tudsz kifejteni a lábaddal, ha ~90 fokban van a tested a lábadhoz képest (lásd triatlon biciklik kormánya, amivel gyakorlatilag felfekszel a biciklire), Ehhez az outi alsó fogása áll legközelebb, ezért akkor lehet a legjobban sprintelni

(#15883) Mansi válasza deicide (#15881) üzenetére


Mansi
csendes tag

Mint kezdő outis sztem alsó fogásban, még ki se próbáltam :D
30-40-es oldalszélben viszont középen fogva volt h 1x majdnem kikapta az első kereket alólam egy széllökés, ott beszartam ;]
Nálam is a felső, fékkaros fogás a nyerő, ha meg már lesz értelme felkerül a TT piszkavas középre :)

(#15884) deicide válasza Cathfaern (#15882) üzenetére


deicide
veterán

Ezt aláírom, csak az a kérdés, hogy a testem szereti-e a pozíciót, mert ha nem, akkor nem leszek gyorsabb. De ez talán csak szoktatás kérdése.

Mansi: TT-n én is gondolkodom, a kérdés az, lehet Magyarországon értelmes időfutambringát kapni, mondjuk 1M forintig bezárólag? Vagy érdemesebb átalakítani az outit?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15885) rétisün válasza deicide (#15881) üzenetére


rétisün
veterán

"Ha nincs kedvem a stoplis cipőhöz"

- nem bírnám váltogatni a sima pedált meg az spd-t, úgy értem, hogy két bringán kétféle pedál legyen.

"Ha nincs kedvem a stoplis cipőhöz, de élvezni akarom a lobogó haj érzést"

- ja, akinek van haja hozzá :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15886) Zola007


Zola007
veterán

Na nekem nincs ilyen gondom mint nektek :DDD
Próbáltam decathlonban outit és fitnesst.
Egyszerűen kényelmetlen az outis pozíciót, mert annyira előrehajolva nekem agyonnyomja amit nem kellene, úgyhogy nekem gyorsan lezárult a kérdés, lévén akarok még utódokat. :DDD
Bringásgatyó valamit javítana rajta, de az olyan mintha egy kéz masszírozna alulról.
Nem rossz, de nem bírnám megszokni a beépített urológust, úgyhogy maradt a betét nélküli nadrág.

Tényleg, egész jót lehet venni Deca-ban 4500 ft-ért, wedge sí aláöltöző a neve, egész jól melegít, pedig marha vékony.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15887) deicide válasza rétisün (#15885) üzenetére


deicide
veterán

Én egész jól elvagyok a klipsz, spd között, csak arra kell figyelni, hogy a klipsszel nem húzom a pedált. :)
Hajam nekem sincs annyi, csak az érzés van meg, gondolatban. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15888) rétisün válasza deicide (#15887) üzenetére


rétisün
veterán

kb. mint amikor headbangelsz, mi? :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15889) deicide válasza rétisün (#15888) üzenetére


deicide
veterán

Na ja, a lobogó hajat akkor is csak képzelem a mozdulat mellé. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15890) rootkiller


rootkiller
őstag

Én mikor országútit vettem szempont volt az hogy a bringa olyan legyen ami vastagon épít a hagyományokra. Számomra a három tányéros outi szentségtörés, direkt örülök hogy az én biciklimen 53/39-es hajtókar van, ehhez 11-28-as kazetta, így azért elég széles
az áttétel tartomány. Tiprós állat vagyok úgyhogy imádom az 53-11-et hajtani. Az egyetlen dolog ami agyon vágta a dolgokat hogy felraktam rá az M520 SPD-t. Ennek az a két oka van hogy egyrészt ehhez van cipőm, másrészt amíg nincs kész a városi közlekedős bicikli addig ennek a másik oldalára lehet platformot tenni.

Artengo TR 990 Pro

(#15891) deicide


deicide
veterán

Az aprókat böngészve nem hemzsegnek az eladó TT/Triatlon bringák...

rootkiller: akkor Te is kemény legény vagy, az 52-53/11 síkon 33-35 környékén már nem kispálya hosszabb távon. :DDD

A héten csináltam egy nyomatékpróbát, 52/11 szembeszélben, 32-34km/h 56-60as pedálfordulattal, az már kemény játék a térdnek is...
Idén oda kellene eljutnom, hogy ezt az áttételt 80 környékén is tudjam forgatni, hogy menjen stabilan a 40-45km/h. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15892) lorcsi válasza hegyimorc (#15873) üzenetére


lorcsi
veterán

miylen az a táska a montid elsőkerekénél?
nagyon jól néz ki

(#15893) hegyimorc válasza lorcsi (#15892) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Osprey Raptor 10

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#15894) lorcsi válasza hegyimorc (#15893) üzenetére


lorcsi
veterán

borzasztó ó, de ez a 85 font valami hihetetlen összeg egy időnként használható táskáért :( pedig nagyon jól összerakott és kitalált modell

[ Szerkesztve ]

(#15895) Runner_fxr válasza deicide (#15891) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Értem, hogy jó dolog edzeni, tudom, én is szeretek, de ilyen pocsék időben, még ha nincs is olyan nagyon hideg, mi élvezet van ebben az országúti tekerésben? Engem ez annyira nem tudna motiválni, hogy az hihetetlen, persze minden elismerésem, jól nyomod, de valahogy számomra a kerékpár a szórakozásról is szól. Látom, hogy itt a fórumon a mtb imádatommal kisebbségben vagyok, tehát nyilván velem van a baj, hogy ez az országútizás amúgy nem mozgat. :)
Alig várom, hogy kisüssön az első nap, kicsit jobb idő legyen, aztán irány az erdő. :)
Remélhetőleg addig a Fritzz is megérkezik. :)

Ja még valami, rosszul gondolod, ha a saját súlyodat belekalkulálod a kerékpár gyorsíthatóságába, a lényeg a kerékpárod, főként a kerékszett súlya! Én azt is megérzem, ha 450g-os külső helyett 750g-os van fent, pedig itt szaros 300g-ról beszélgetünk.

[ Szerkesztve ]

(#15896) hegyimorc válasza lorcsi (#15894) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem kerül az annyiba, főleg ha elcsípsz valami akciót.

Ráadásul az árban benne van a vizestömlő is.

Egyelőre még nem hirdettem meg, de lehet, hogy eladom, mert nekem kicsit kicsi.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#15897) deicide válasza Runner_fxr (#15895) üzenetére


deicide
veterán

Hát igen, ez, ahogy írtam nemrég, nekem nem az élvezetről szól, hanem a teljesítményről. Ha csak az élvezetre mennék, akkor azt csinálnám, amit mondasz, ki se venném a kamrából tavaszig a bringákat. Ráadásul most, hogy a legtöbbször vizes az aszfalt, az MTB-t nyúzom országúton a 2.1-es terepgumival, na, az aztán különösen nem az élvezetről szól. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15898) lorcsi válasza hegyimorc (#15896) üzenetére


lorcsi
veterán

hány literes ?

sokat gondolkoztam, hoyg emnynire higiénikus egy iylen vízes tömló...nekem a fél lityis kulacs is elég koszos már belül..talán 2-3 éves ha lehet, de ugye ez is max évi 10-20 alklaommal használva
inkább bicajos szerelős és egyéb felszerelést tennék bele, első ellen vaalami vékony felsőt és hasonlókat

egy kb. árat dobhatnál

[ Szerkesztve ]

(#15899) rootkiller válasza deicide (#15891) üzenetére


rootkiller
őstag

Egyszer critical mass-on volt görgős fixis verseny. Ráültem a biciklire és úgy voltam vele hogy akkor most mindenkit letolok. Persze nem így lett, mert nem bírtam eléggé pörgetni. Mint kiderült a biciklin valami 46-14-es áttétel volt, ami az én esetemen majdhogy nem egy átlagos utcai singlespeed fokozat, 42-14-et raknék kb a városi biciklimre.

Artengo TR 990 Pro

(#15900) Szakbarbár válasza deicide (#15884) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Egyetértek. Hiába hatékonyabb a hajtás alsófogásban, ha egyszerűen nem kapok levegőt pár kilométer után. Pedig nincs nagy hasam se :DDD Viszont alsófogásban sokkal nagyobb rőt tudok kifejteni a fékkarokra.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.