Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Zola007 válasza venember83 (#15799) üzenetére


Zola007
veterán

Köszönöm kérdésed, megnéztem még utána ezt is kompenzációképpen és sikerült végül nagy nehezen elaludnom :D
Van pár ilyen videó a könyvjelzőkben, hogy vész esetén helyre billentse a lelki egyensúlyom, tudod jin és jang, egyebek ;)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15802) Runner_fxr válasza Zola007 (#15798) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha 50k a limit és új, én ezt javasolnám: [link]
Suntour-nál sokkal jobb.

Lasali: 20 éve a DH pályák se ilyenek voltak mint manapság. :) De amúgy való igaz, a 90-es évek elején a DH kicsit más volt mint manapság, az első "DH"-n full merev géppel mentek. :)
1992
1996

[ Szerkesztve ]

(#15803) Zola007


Zola007
veterán

IS konzollal nem készül esetleg?

olvasgattam most róla véleményeket és felmerült megint bennem a kérdés, amit régen fel akartam már itt tenni:
közületek kinek tört már el valaha is teleszkóp és váz, kategóriájának megfelelő (!) használat mellett?

Elég sokatmondó, hogy a testbike is tele van törésről szóló véleményekkel, a kérdés igazából több mint költői, a telók ennyira sz.rok vagy nálunk van ennyi idióta? :)

1992 DH: hijjnye, voltak ott borulások, de szépségdíjasak. A lépcsőt pl nem tudom hányan abszolválták bukás nélkül, de elég durván peregtek az emberek

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15804) deicide válasza Zola007 (#15803) üzenetére


deicide
veterán

Ha törésnek számít, az MTB-m gyári suntour telója a 300km-es túra 100. kilométerében adta meg magát, kikandikált a rugó a jobb oldalán, felnyomta a lock gombos fedelet. Remek volt még 200km-t tekerni nem lockolható villával. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15805) Runner_fxr válasza Zola007 (#15803) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem teleszkóp törések leginkább akkor fordulnak elő, amikor nem rendeltetésszerű a használat.
Például hobbi vagy xc telót használnak dirt-re vagy hasonlóan durva igénybevételre. Nem csoda ha megadja magát. Ha rendeltetésszerűen van használva, igen kicsi az esély arra, hogy egy xc teló eltörjön xc használattól, max akkor ha gyártási hibás, de ez nagyon ritka.

1991 :)

Ez már egy kicsit komolyabb gép 93-94 körüli évjárat: Easton Yeti ARC

[ Szerkesztve ]

(#15806) Zola007 válasza deicide (#15804) üzenetére


Zola007
veterán

törésnek a repedt vagy félbehullott villákat gondoltam.
a tiédnél a műanyag előfeszítés állító tekerentyű menete adta meg magát ha jól gondolom.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15807) lsebestyen válasza Runner_fxr (#15805) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az már áttétel o.O Minek ide ekkora lánctányér? Amúgy ez a 92-es dh videó nagyon durva.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#15808) Runner_fxr válasza lsebestyen (#15807) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Aki abban az időben még nem montizott, az nem is tudja, hogy mennyire el vagyunk kényeztetve manapság. :)
1992-ben egy csúcs teló, amit xc-től kezdve dh-n át mindenre használtak akkoriban ennyit tudott: [link]
Ezzel a rugóúttal kellett gazdálkodni. :)
Néhány év múlva azért a DH versenyeken már megjelentek a komolyabb rugóutas gépek, hamar rájöttek, hogy merev vázzal, meg pár centi rugóúttal életveszélyes ez a sport. :)
Aztán a Cannondale hamar rájött, hogy mi kell ide, 1995-1996 körül dobták piacra a Super V DH Active típusú bringájukat, 152mm rugóút hátul és 114mm rugóút elöl, ja és persze hidraulikus tárcsafék. Ez nagyobb csoda volt azokban az időkben, mint manapság bármilyen csoda carbon gép, mai szemmel nézve is gyönyörű gép!

[ Szerkesztve ]

(#15809) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#15808) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Küllő prizmát a fotós helyébe kitörtem volna.. xD

(#15810) syberia válasza Runner_fxr (#15808) üzenetére


syberia
veterán

Nem elől volt 152mm :F sosem volt DH gépem, de ez a piros gép lenyűgőző látványt nyújt, a fordított villa meg a hab a tortán...izé vázon :D :R

https://howbad.info/

(#15811) fireproof


fireproof
őstag

Ez a fékbetét szerintetek jó lenne az alufelnimhez és az én öreg Shimano 600-as fékemhez? Jó minőségű ez a fékbetét?

Erről lenne szó:

:R

(#15812) fpeter07


fpeter07
veterán

Ha ilyet láttok, eszetekbe ne jusson letérni a szilárd útburkolatról. [link]
Csavarhúzóval negyed óráig kellett kapargatnom sarat, hogy egy biciklit lássak magam előtt. A visszaúti pofaszelet meg a tél utolsó ajándékának veszem.

[ Szerkesztve ]

(#15813) fraba


fraba
aktív tag

Milyen háromszög táskát ajánlanátok? Kéne valami, amibe lehet pakolni dolgokat. Gondolok itt a merevségre, tartósságra például. A nyereg alatti háromszögbe gondoltam rakni.

Meg az ellen hogy lehet/érdemes védekezni, hogy ne karcolja össze a vázat a táska? Az előző bringámat nem kímélte... Ugyanakkor ez nem egyedi jelenség, olvastam más fórumokon is, hogy sokan hasonló cipőben jártak/nak, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#15814) lsebestyen válasza fraba (#15813) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nyeregtáska esetleg?

(#15815) Runner_fxr válasza syberia (#15810) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem, hátul volt 152 és elöl 114. Ez akkoriban óriási rugóútnak számított és valóban már érezhető stabilitást adhatott, azért manapság mégiscsak vicces, ha DH-ról beszélünk.
Gyönyörű némely retro bringa ez tény, de azért az újak között is vannak szép példányok.
2014 YT Industries Tues 2.0 Pro

(#15816) hoffman_ válasza Runner_fxr (#15815) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezeket nyalogatnám simán :DDD múltkor volt, azt hiszem a pinkbike-on, egy kegyetlen jó összefoglaló a 2013-as gépekről. ott voltak pofás cancajok...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15817) TripleB válasza Zola007 (#15790) üzenetére


TripleB
senior tag

Személy szerint RS Rebá-t vennék annyi pénzért, használtan.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15818) Zola007 válasza TripleB (#15817) üzenetére


Zola007
veterán

Az én árkategóriámban biztos nem kapok Reba-t
Egyébként is Debrecenben /Hajdu Biharban eleve kevés az eladó normális teló, mert semmi terep, de mászni most nem akarok utána sokat, látatlanban pedig nem veszem meg.
Nézegettem már korábban is a hirdetéseket, elég sok közülük nálam már a "humán faktor"-on kiesett.
Ergo ha valaki bunkó, helyesírási hibákkal teli hirdetést ad fel vagy legalább fotózás előtt nem bírja letakarítani a gépet/telót, attól nem veszek semmit sem. Sajnos a 2 nagy apró tele van ilyen flegma, szedett-vetett hirdetésekkel, ami azt sugározza, hogy még ő tesz nekem szívességet, hogy megvehetem azt a csodálatos f.stalicskát.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15819) fraba válasza lsebestyen (#15814) üzenetére


fraba
aktív tag

Az is tervbe van véve. De azon kivül kellene egy masik, háromszög táska.

(#15820) Because válasza fraba (#15813) üzenetére


Because
őstag

ha nem akarod, hogy megkoptassa a vázat a lehető legegyszerűbben akár szigetelő szalaggal tekersz oda párat ahol átfogja és pont :)

(#15821) fpeter07


fpeter07
veterán

Aldi-féle téli kabátot lehet mosógépben hagyományosan mosni?

(#15822) stracker06 válasza fpeter07 (#15821) üzenetére


stracker06
aktív tag

Bevarrt címkén nincs erről semmi infó?

SFm™

(#15823) rootkiller


rootkiller
őstag

Jó napot mindenkinek! Jönnék ide ha lehet... :)

Artengo TR 990 Pro

(#15824) jackbacsi87 válasza szjoci (#15553) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Kellemes plusz fokokat mindenkinek!
ilyen tesco-s pedálfordulatszám mérős órát látott valaki más városokban? vagy csak az egriben van? hét elején voltam győriben, de csak az alapdolgokat tudó volt, asszem 7 funkciós vagy mi.

[ Szerkesztve ]

(#15825) lsebestyen válasza rootkiller (#15823) üzenetére


lsebestyen
addikt

Lehet, képet a bringáról! :K

(#15826) rootkiller válasza lsebestyen (#15825) üzenetére


rootkiller
őstag

Majd csinálok. Egyébként egy Cube Agree GTC Race-m van, 2011-es évjárat.

Üdv mackótestvér!

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#15827) dqdb válasza fpeter07 (#15821) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kétlem. Ha esetleg mégis lehet, akkor maximum 40 fokon, öblítő nélkül, centrifugálást kihagyva, és valószínűleg speciális mosószer is kell hozzá. Ha mégis jó hozzá hagyományos mosószer (ez folyékony lehet kizárólag), akkor mosás után impregnálni kell erre való szerrel. Nézd meg a címkéket, és ha még megvan, akkor a kabáthoz kapott papírcetlit (speciális gondozást igénylő technikai ruháknál érdemes elrakni).

Az én téli bringás kabátomat direkt lélegző anyagokhoz való mosószerrel kell mosni olyan módon, hogy lényegében a ruhát beáztatom mosószeres vízbe (semmi erőteljes nyomkodás, csavarás, dörzsölés és hasonlók), abban hagyom állni, majd annyiszor engedem le a vizet a mosdóból, és töltöm újra, amíg a víz tisztának tűnik. Ezután irány egy vállfa, és ott szárad meg (semmi szárítás és direkt radiátor közelébe pakolás).

A szélálló-vízálló télikabátomat mosógépben mosom 40 fokon öblítő 30 perces programon nélkül és kimondottan softshell anyagokhoz készült mosószerrel (nem softshell a kabát, de a mosószer elvégzi az impregnálást), a centrifugálás kimarad, és szintén vállfán szárítom meg a direkt hőhatást kerülve.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15828) fpeter07 válasza dqdb (#15827) üzenetére


fpeter07
veterán

Sajnos nem én döntöm el, hogy mit hogyan mosok. Elég nehéz bemesélni valakinek, hogy egy cuccot nem lehet sima mosószerrel mosni.

(#15829) glacious válasza jackbacsi87 (#15824) üzenetére


glacious
addikt

Sajna én még nem találkoztam vele, pedig a sok polcrendezésért már fizetést is kérhetnék :( :)
Eddig 3 pestiben kerestem.

(#15830) Szakbarbár válasza jackbacsi87 (#15824) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az esztergomiban és a nyergesújfaluiban még láttam a múlt héten pár darabot.

fpeter07
"Aldi-féle téli kabátot lehet mosógépben hagyományosan mosni?"

A címke szerint csak kézzel és maximum 40 fokon lehet. Én folyékony mosószert használok, centrifugát és szárítót nem.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#15831) Zola007 válasza fpeter07 (#15828) üzenetére


Zola007
veterán

ezt nem értem, hogy hogy nem te döntöd el hogy hogyan mosod?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15832) glacious válasza jackbacsi87 (#15824) üzenetére


glacious
addikt

Erzsébeti/soroksáriban van dögivel, most veszem :)

(#15833) D.Orion válasza fpeter07 (#15828) üzenetére


D.Orion
veterán

A szülők már csak ilyenek. Én az aláöltözőmet, a mezemet mindent magamnak mosok mikor délutános műszakban vagyok. Délelőtt mikor nincs itthon senki, akkor kimosom magamnak. Egy mez és egy egy szett aláöltöző ment tönkre mire erre rászántam magam, hogy megér egy veszekedést.
Az utcai ruházatom egy részével is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#15834) cobranco


cobranco
csendes tag

Egy tavaly nyári túra hazánk egyik kevésbé ismert vidékéről:

[Bringával az isten háta mögött kettővel 2013.07.16./Hungary/ HD 720p ]

Útvonal:
Felsőnyárád-Felsőkelecsény-Zubogy-Ragály-Imola-Kánó-Felsőtelekes-Alsótelekes-Vasbánya-/Bányató/-Szuhogy-Szendrő-Galváca-MeszesRakacai-tó-Martonyi-Pálos-kolostor-Szár-hegy/Martonyi-torony/-Szalonna-Szőlősardó-Tereszténye-Éger-völgye-Felsötelekes-Rudabánya-Felsökelecsény-Felsőnyárád

Kicsit/inkább nagyon!/hosszúra sikeredett,lehet jókat szunyókálni közben

Kellemes időtöltést!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#15835) -=RelakS=- válasza glacious (#15832) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gödöllőn már megint nincs...

Ez most ilyen izé, hogy hol itt, hol ott bukkan fel? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15836) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Akinél ivóstatyó bukkan fel az szóljon!

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15837) glacious válasza -=RelakS=- (#15835) üzenetére


glacious
addikt

Ez az erzsébeti elég nagy és alig van vásárló. De sikerült beszereznem :-) Kíváncsi vagyok, mit mutat majd amikor a régi tecsós vezetékes bölcsőbe helyezem. (tippre pedálfordulatnak fogja venni a jeleket)

Tomi_Sci: ha előbb írod egy órával, megnéztem volna, de sajna nem emlékszem volt-e.

[ Szerkesztve ]

(#15838) rootkiller válasza lsebestyen (#15825) üzenetére


rootkiller
őstag

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#15839) Zola007 válasza rootkiller (#15838) üzenetére


Zola007
veterán

szép jószág, lájk
következő bringámat én is kék-fehérben szeretném.
ezelőtt az összes paripám világos vagy mélykék volt (bizony, még az első Csepel Camping is :) ) csak ez s mostani piros-fekete. Nem csúnya, de a kék a kedvenc színem, nem tehetek róla

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15840) fireproof


fireproof
őstag

Erre valaki? :U

[ Szerkesztve ]

(#15841) rootkiller válasza fireproof (#15840) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem lehet rossz szerintem

Artengo TR 990 Pro

(#15842) ---Lasali--- válasza fireproof (#15840) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jó lehet bele, de ennek nem lehet állítani a szögét, csak fixen van, ami neked most bent van az komolyabb.

(#15843) fireproof válasza ---Lasali--- (#15842) üzenetére


fireproof
őstag

Ami a képen van az nem az enyém. Csak ugyan ez a típus. :D De ha jól emlékszem én jelenlegimen sem állítható a dőlésszög.
De ismeri valaki ezt a fékpofát? Jó minőségű? (1500 ft ért eltudnám hozni haveromtól)
Vagy jobban megérné venni egy ilyet?
Vagy esetleg ezek?
:R

[ Szerkesztve ]

(#15844) rootkiller válasza fireproof (#15843) üzenetére


rootkiller
őstag

Jó lesz az a shimano, főleg 600as fékre, nem hiszek a mindenféle csicsás dologban.

Artengo TR 990 Pro

(#15845) fireproof válasza rootkiller (#15844) üzenetére


fireproof
őstag

Rendben. Köszi. :R

(#15846) Runner_fxr válasza Zola007 (#15839) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az enyém kék-fekete lesz, ráadásul szintén Cube. :) Hétfőn intézem a rendelést.

(#15847) rétisün válasza rootkiller (#15838) üzenetére


rétisün
veterán

:C

jó kis gép!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15848) lsebestyen válasza rootkiller (#15838) üzenetére


lsebestyen
addikt

hú, nagyon szép bringa! :C

(#15849) rétisün


rétisün
veterán

:Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15850) fpeter07 válasza rétisün (#15849) üzenetére


fpeter07
veterán

A tér görbül, vagy kép? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.