Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) Gyufaaa válasza ludsimon (#14500) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Na ott aztán lehet nyomaték.

(#14502) glacious válasza gergo5991 (#14495) üzenetére


glacious
addikt

Nekem arányaiban vékonyak a végtagjaim, a térdsérülés óta még inkább, viszont 140-es mellkaskerülettel rendelkezem a 105-ös derék mellé, amit szeretnék 90 körülire szorítani :D

[ Szerkesztve ]

(#14503) kabalababa


kabalababa
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Végre tisztába szeretnék lenni azzal, hogy zebránál le kell szállnom-e, hogy átmenjek.
Valahol az írják, hogy le kell, valahol azt, hogy nem, mert a kreszben sincs benne.
Eddig én nem szálltam le, mert én az utóbbit vettem figyelembe, de pár ember, akivel beszéltem, és van jogsija, azt mondja, hogy csak tolva szabad.
Ha átgurulhatok, le tudná írni valaki kicsit "szájbarágósan", hogy miért is lehet?
Pl. itt egy példa, a kérdéses esetre.
Azzal tisztában vagyok, hogy bringával zebránál nincs elsőbbségem ilyen esetben.
Ha nem lehet, akkor viszont megelégszem egy egyszerű "Nem lehet!" mondattal.

Előre is köszi, ha valaki veszi rá a fáradtságot. :)

(#14504) fireproof válasza glacious (#14494) üzenetére


fireproof
őstag

Én is pockos vagyok. Mindenesetre akkor nem rossz a minősége ugye? A bokádnál nem szokott felcsúszni az anyag?

(#14505) Tomi_Sci válasza gergo5991 (#14498) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

De. Nekem vádliban és combban szűkek azok, amik derékban passzolnak.
Amúgy akik tényleg sokat tekernek, azoknak általában nincs ilyen bajuk, mert nádszál vékonyak.
Guggolások nem tesznek jót az ember gardróbjának az biztos :D Egy fitness fórumban olvastam, hogy mekkora probléma már egyeseknek az, hogy olyan vastag a combjuk, hogy a boxer szára folyamatosan felcsúszik :DDD

ludsimon: Micsoda felsőteste van már egy pályabringásnak :Y
Nem is gondoltam, hogy ilyen izomzat kell a pályán, végülis relative keveset hajtanak kiállva, nyeregben meg rövid sprintekben nem igazán dolgozik a felsőtest. Nem?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14506) glacious válasza kabalababa (#14503) üzenetére


glacious
addikt

KRESZ alapján a zebra=gyalogátkelőhely, a nevében is benne van így az a gyalogosoké, mivel a kerékpár jármű, ezért csak úgy lehetsz gyalogos, ha leszállsz róla és tolva mész át.

(#14507) fpeter07 válasza ludsimon (#14500) üzenetére


fpeter07
veterán

Azért az időfutamménnőknek is kell mit a tejbe aprítaniuk: [link].

(#14508) zoli03


zoli03
őstag

Január 1-től ugye új KÖHÉM rendelet van, amiben ez is szerepel:

"legalább az első keréken, legalább 2 db, egy átmérő mentén elhelyezett borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával). A küllőprizmák helyett vagy mellett alkalmazható két oldalon fehér fényvisszaverő körgyűrű felület is a kerékpántok közvetlen közelében vagy az ENSZ–EGB 88. sz. előírásának megfelelő gumiabroncsokon."

Ezek szerint ha ilyen típusú fényvisszaverő matricát ragasztok a felnimre, akkor nem kell küllőprizma?

(#14509) kabalababa válasza glacious (#14506) üzenetére


kabalababa
tag

Oks, értem.
Pl. itt az egyik forrás, ami szerint úgyan nem kell, de ajánlott leszállni.

De ha nem, hát nem. :)

(#14510) Szakbarbár válasza ludsimon (#14500) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem a két combom kerülete együtt alig több, mint neki az egyik :DDD De én ugye csak "biciklizgetek"

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#14511) Zola007 válasza Szakbarbár (#14510) üzenetére


Zola007
veterán

Forstemann azért szerintem a bogyót sem vetette meg korábban :) :

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14512) Szakbarbár válasza Zola007 (#14511) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Egyébként az izom milyen gyorsan tud leépülni ha abbahagyják a sportolást? Nekem még abból a kevésből is tűnt el, amit nyáron nagy nehezen összeszedtem. :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#14513) Drótszamár válasza zoo8800 (#14409) üzenetére


Drótszamár
őstag

Forrás: [link]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#14514) gergo5991 válasza Tomi_Sci (#14505) üzenetére


gergo5991
őstag

a tetves életbe, szóval emiatt csuszik fel a boxerem mindig :P,

[ Szerkesztve ]

(#14515) -=RelakS=- válasza Drótszamár (#14513) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval a hátsó kerékre, ami amúgy rendesen kapaszkodna a talajba, nem kell bütykös gumi? :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14516) glacious válasza fireproof (#14504) üzenetére


glacious
addikt

Ennek a rövid változatából elkezdett kiesni a szivacs, mert elengedte a cérna, ez jobbnak tűnik, de azért óvatosan bánok vele. Elég jó a gumírozása, az anyag teljesen jó, bár az a hőtartóság nem valóságos, viszont aránylag szélálló.

(#14517) sanzi89 válasza kabalababa (#14509) üzenetére


sanzi89
addikt

Erre én is kíváncsi lennék, mert amikor utána akartam olvasni én is elég sok ellentmondást találtam.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14518) evilskati válasza sanzi89 (#14517) üzenetére


evilskati
aktív tag

Gyalogátkelő helyen le kell szállni a bicikliről, mert az autósok nem számítanak rá, hogy valaki gyorsan kihajt eléjük. Van olyan zebra ami mellett kerékpársáv is halad, itt már átlehet menni leszállás nélkül, mert ilyenkor az autósok számítanak rá, hogy esetleg gyorsabban érkező keresztirányú forgalom lehet. Utóbbiból viszont eddig csak olyat láttam, pl. körforgalomnál, hogy a zebra melletti kerékpársávon, ahol a kerékpárút keresztezi az autóutat ki volt rakva a kerékpárosnak egy elsőbbségadás jelző tábla, tehát a körforgalomból kijövő autósnak a kerékpárútról elsőbbséget kell adni.

(#14519) imyourfriend válasza sanzi89 (#14517) üzenetére


imyourfriend
őstag

Zebránál le kell szállni, engem már intett le ezért rendőr hogy nem szálltam le.

(#14520) kabalababa válasza sanzi89 (#14517) üzenetére


kabalababa
tag

Itt csak ezt találtam. (police.hu)

"Kerékpárral lakott területen kívül, a főútvonalról balra bekanyarodni vagy megfordulni tilos, ilyenkor le kell szállni és a biciklit tolva — a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint — kell az úttesten átmenni. Ugyancsak tilos biciklivel a kerékpárútról a vele párhuzamos útra balra bekanyarodni. Itt is le kell szállni és gyalogosan átkelni az úton."

De olyan nincs benne, hogy le kéne szállnom, ha pl. olyan zebránál megyek át, mint először is mutattam. (kerékpárút->zebra->kerékpárút)
Ilyen helyeken, amúgy mindíg megálltam, hogy jön-e kocsi.
Na, mind1...

[ Szerkesztve ]

(#14521) -=RelakS=- válasza evilskati (#14518) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem szoktam leszállni, csak ha látom, hogy járműként belátható időn belül nem kelek át, viszont ki is várom a soromat. Ha meg leszállok, akkor viszont gyalogoshoz méltóan "pofátlankodok". :)
A legfurább, hogy még így is vannak, akik átengednek :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14522) fireproof válasza glacious (#14516) üzenetére


fireproof
őstag

Értem. Köszi. :R

(#14523) D.Orion válasza Szakbarbár (#14512) üzenetére


D.Orion
veterán

A felfújt izomzat leépül teljesen 3-4 hónap alatt. Volt osztálytársam szúrta magát és nyomta befele a szereket, fél év alatt meglett a brutális lufi izomzat meg a droid has. Jött a nyári szünet és csak a pc előtt ült meg strandra járt, mire visszamentünk suliba addigra olyan volt, mint koksz előtt, teljesen leépült. Szó szerint szinte semmi nem maradt meg.

[ Szerkesztve ]

(#14524) gergo5991 válasza D.Orion (#14523) üzenetére


gergo5991
őstag

lol, én 2-3 évig keményen tekertem, nem volt jobb dolgom csinálni :D élveztem is, brutális lett tőle a lábam, 2 évig nem tekertem nem sportoltam, mégis megmaradt nekem, ugy látszik amit az ember tisztességesen szerez meg, az maradandó :D
bár vannak hátrányai, kevés járás után bedurrannak a sípcsonton lévő izmok, és nagyon nehéz járni, nem tudom ki tapasztalt ilyet, de én nagyon örülnék mások véleményére tapasztalataira ezen a téren

(#14525) glacious válasza fireproof (#14522) üzenetére


glacious
addikt

Mondjuk az enyémen nincs hátul felirat, de remélem az nem von le az értékéből.

(#14526) imyourfriend válasza gergo5991 (#14524) üzenetére


imyourfriend
őstag

Velem nem történt még ilyen, remélem nem is fog. Combjaim szoktak bedurranni, de csak ha olyan túrára megyek ami megerőltető és nem készültem fel rá. Viszont ha bedurrant akkor azalatt az idő alatt terhelhetem bármennyire, de utána nem bírok megmaradni egy helyben annyira zsibbad vagy mozog benne valami vagy nem tudom, kellemetlen de elviselhető. :D

(#14527) fireproof válasza glacious (#14525) üzenetére


fireproof
őstag

Hát dechatlonba gondolom kb mind ugyan olyan minőségű.

(#14528) gergo5991


gergo5991
őstag

fuu emlékszem 14-15 évesen beiratkoztam turisztikára a suliban, rá 1 hónapr mentünk egy 30 vagy 40km-es turát (erdőben, dombokon le fel), vége fele már ordítottam a fájdalomtól a térdhajlatnál, de minden pénzt megért, megtutam mit jelent kitartónak lenni, és persze a diplomával villogni is lehet :D
valki nem indít vádli kép versenyt? kinek formásabb vagy valami? szivesen megnézném, mennyire állok helyt, a fórumozók közt :D

[ Szerkesztve ]

(#14529) Szakbarbár válasza D.Orion (#14523) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Akkor úgy látszik csak nekem van ilyen szerencsétlen szervezetem. Alig jön fel valami izom (szerencsére zsír sem), de cserébe sokkal gyorsabban eltűnik. De még mindig jobb, mint a sörhas, azzal nem lehet outit tekerni :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#14530) glacious válasza gergo5991 (#14524) üzenetére


glacious
addikt

Egy korábbira: Felkarban a 10 centivel nagyobb, majdnem kétszer akkorának látszik :D

Nagyon leegyszerűsítve, a koksz a vizet köti meg az izomzatban és ha az nincs jelen, a sejtek szépen elengedik a felesleges vizet, míg a fehérje beépül az izomszövetekbe, hogy kijavítsa az erőltetés során szerzett mikrosérüléseket. Azt csak úgy lehet elveszteni, ha levesebb tápanyagot viszel be, mint amire szüksége van és/vagy a szervezeted feleslegnek érzi a fenntartását. Ezért van az, hogy ha már korábban eljutottál egy szintre és újrakezded, sokkal gyorsabban el tudod érni, mint először.

Remélem nem kavarodtam bele nagyon és közérthetőre sikeredett :DDD

Szakbarbár: mert nem eszel eleget hozzá, hogy hízz

[ Szerkesztve ]

(#14531) deicide válasza glacious (#14530) üzenetére


deicide
veterán

Bizony, enni kell, munkahelyen is meglepődnek, amikor látják, mennyit eszem, sokkal többet, mint 135kg-al ettem. Ugyan nem számolom, de napi kb 3000-3500 kilokalóriát beviszek az átlagos 2000kcal-hoz képest és tudom tartani a súlyom, nem fogyok tovább 90kg-nál. Nem is lenne hová, mert zsír nem maradt a fogyás után, innen már csak izomból tudnék súlyt veszíteni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14532) ludsimon válasza Tomi_Sci (#14505) üzenetére


ludsimon
veterán

Mert, hogy nézne ki ha 71 cm es lába lenne és nem lenne semmi felsőteste? :Y

Meg kell lennie a balansznak.
Pályakerékpárosnak a max teljesítmény a lényeg amit izomtömeggel lehet leginkább növelni profi szinten. Pályakerékpárnak ez a lényege.
2010-ben 215kg-al szériázott és 2011-ben 260 kg volt neki a rekord.

Pályakerékpár = testépítés

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14533) ludsimon válasza fpeter07 (#14507) üzenetére


ludsimon
veterán

Hát nemigazán...... Nézted a világbajnokságot? Bradley Wiggins 2. ...

UCI World Road Championships 2013 eredmények:
2. Bradley Wiggins

undefined

(#14534) ludsimon


ludsimon
veterán

Cody Kaiser

undefined

(#14535) superecneB válasza kabalababa (#14520) üzenetére


superecneB
őstag

Abból indulj ki, hogy a kerékpár jármű. A zebra pedig egy gyalogos-átkelőhely. Tehát a zebrán jármű nem mehet. Gyalogos pedig csak úgy lehetsz, hogy ha leszállsz. Van olyan kerékpárút ahol az átkelőhelynél tovább van festve a sárga vonal, itt elsőbbséged van (az esetek 99%-ban táblája van az úttestnek) mint jármű.
Nincs mit vitatkozni ezen a kérdésen ennyit, hisz büntettek már meg a zebrán kerékpározókat rendőrök (legutóbb tavaly intették le egy ismerősömet 5000ft-ot kellet fizetnie)

Ami inkább fura nekem, ha főútvonalat keresztező útnál ki van rakva a tiltó tábla a biciklisnek, tehát az úttesten nem mehet, ez önmagában nem jogosít fel arra, hogy felmenj a járdára, le kéne szállni és gyalogosként végig menni a járdán majd át a zebrán... ez szerintem baromság, de így kell tenni, bár még nem büntettek meg soha az ilyenek miatt, de már állított meg rendőr és vitatkoztunk egy sort. Okosabb nem lettem sem én sem ő.

(#14536) Runner_fxr válasza gergo5991 (#14495) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért azt ne felejtsd el, hogy a combon elég sok embernek van zsírréteg. Alkati kérdés, de aki nem egy szálkás alkat annak a combján tuti van. Nekem is van olyan ismerősöm aki szerintem egy métert nem kerékpározott gyerekkora óta és biztos van 60 feletti combja, de ha arról lepucolná a zsírréteget mindjárt mást mutatna a mérőszalag. Ilyen Arnold féle profi testépítőkhöz meg ne hasonlítsátok magatokat, mert olyan száraz massza itt szerintem egyikőtöknek sincs a combján, akármennyit tekertek. Ebből kiindulva nem kell annyira a centiken lovagolni, az is számít ebből mennyi az izom és mennyi a zsírréteg.
Ezenkívül egy szálkás comb vagy kar nagyobbnak hat mint egy fedett. És az erő sem a kerület függvénye, ebből kiindulva totál felesleges ez a comb méricskélés, semmit nem jelent!
Anno mikor keményebben foglalkoztam testépítéssel, akkor sem a legnagyobb combkerületű és legvastagabb emberek voltak a legerősebbek, én 62 centis combbal is 3-4 et beleguggoltam 140-150 kilóba, szabályosan. Házi fekve nyomó versenyen a klubban ahova jártam, egyik edzőtársam nyerte 170 kilót nyomott ki fekve és a testsúlya nem érte el a 90 kilót se, olyan 88 körül volt, de az a súly, mega szálkásan volt rajta, szín izom és keresztszálka, erek mindenhol.

Legközelebbi méricskélésnél álljatok a tükör elé, feszítsetek rá combra és nézzétek meg, hogy rendesen kirajzolódik e a 3 fejű combizom, esetleg vannak e keresztszálkák és erek, ha nem nagyon tapasztaltok ilyesmit akkor zsíros a combotok és tök felesleges, hogy mit mutat a centi, mert nem az izomvastagságot mutatja. Ez esetben kezdjetek el diétázni és úgy edzeni, majd az lesz a reális combkerület amikor a fentebb írt jelenségek tapasztalhatók a combotokon.

[ Szerkesztve ]

(#14537) Gyufaaa válasza fireproof (#14527) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Igen. Én is nézegettem. Tegnap voltam megint. Vettem alá öltözetet (lábmelegítőt). Ennek is hasonszőrű az anyaga. Fényesebb is mint a Rogellis cuccaim. Ugyan töredékébe kerül, de a célnak gondolom megfelel. Legalább is remélem. Ami már régebb óta meg van és Decathlonos az a kesztyűm és egész jól bírja magát.

(#14538) Zola007 válasza Szakbarbár (#14512) üzenetére


Zola007
veterán

Nagyon nagy mértékben függ a az aktuális fizikai állapottól, életkortól, táplálkozástól, életviteltől.
Attól is függ hogy valaki az izomtömeget serdülőkorban vagy felnőttkorban építette
Elsősorban az izomerő és glikogéntelítettség esik nagyon látványosan (pár hét-hónap), a vörös és fehér izomrostok arányának eltolódása és a felépítő szarkomerek számának változása jóval lassabb folyamat (1-3 év)
Ez természetesen akkor a leglátványosabb ha valaki abszolút felhagy vele vagy sérülés következtében kerül "használaton kívülre" az izom

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14539) Runner_fxr válasza Szakbarbár (#14512) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez sok mindentől függ, attól is függ mennyit edzettél, aki hosszú évekig keményen űz egy sportágat, majd valami miatt abbahagyja, utána is sokáig megmarad a felszedett izom, akár egy életen át is látszik a hagyatéka. :) Viszont aki csak rövidebb ideig űzött egy sportot, a felszedett izom viszonylag gyorsan eltűnik.
A táplálkozás is többnyire megváltozik, ha nem edzünk nem is tudunk annyit enni, meg ugye nem adunk az izmoknak stimulációt a fejlődésre, ezáltal max zsírszövetet építünk a kajával. :) Testépítőknél, a szteroidos izom az ami viszonylag hamar eltűnik, ha abbahagyják, a naturálba felszedett jóval tovább megmarad.

(#14540) Zola007 válasza Runner_fxr (#14536) üzenetére


Zola007
veterán

így van
comb az nagyon megtévesztő, mert belső, hátsó oldal nagyon könnyen telítődik zsírral, úgy hogy észre sem veszed, de a centi megugrik 5-10-el
szerintem senki nincs itt 12-14% testzsír alatt és 52-55-ös valós izomkerület felett

Azonban viszonylag jól építhető, de sajnos gyorsan is bomlik le. Akit keresztszalag vagy meniszkusz miatt műtöttek, azok nagyon is tudják mire képes pár hónap kényszeres tétlenség
Én is sokat vesztettem a combomból mert tavasszal még járni is fájt, akkor volt a legnagyobb mikor amerikai fociztam, 135 kilós saját súllyal megtartani és tologatni a másik 120-130 kilós "csöppséget" a támadósorban elég jó combot hozott, bruttó 72 volt, de nettó is 60 felett.

Egyébként meg vádlira és combra mondok két jó próbát saját testtömeghez való edzettség/edzetlenség felmérésére, szigorúan bemelegítés vagy tekerés utánra:
vádli -> egylábas vádli, 20-30-nak kell mennie minimum (egyensúly miatt 2 ujjal támaszkodjon meg mindenki egy székben vagy korlátban, ne engem terheljen a felelősség ha valaki pofára esik :) )
comb: 20-30 méter kitörés nyak mögött egy seprűnyéllel. Jelzem sokan nem fognak tudni végigmenni rajta
első sorban a külső combizom és a csípőt stabilizáló izmok gyengesége miatt.

neten találtok videót mindkettő szabályos végrehajtásáról

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14541) #48525824 válasza superecneB (#14535) üzenetére


#48525824
törölt tag

Akkor a baratodat jol atvertek a rendorok, mert zebran nem kotelesseged leszallni a kerekparrol, csupan nincs elsobbseged. Az, hogy a rendor megbuntette egy dolog, de attol meg nem fog valtozni a kresz, a zsernyak kenye-kedve szerint.

(#14542) Jorus válasza Zola007 (#14540) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vádli:

Kitörés:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14543) superecneB válasza #48525824 (#14541) üzenetére


superecneB
őstag

Lehetséges, hogy igazad van, de várjuk meg a rendőr-főkapitányság hivatalos álláspontját a kérdéskörrel kapcsolatban.

Más:
Mitől lehet, hogy nagyon macerás leszedni a pedált (WD40, melegítés, 50cm-es erőkar és küzdelem) Truvativ Firex SL GXP + ilyesmi pedál.

[ Szerkesztve ]

(#14544) Runner_fxr válasza Zola007 (#14540) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, a body-s berkekben is rengetegen a mérőszalag és a mérleg mámorában élnek, holott kurv@ra nem mindegy, hogy milyen az összetétel. Lehet valakinek 50-es karja vagy 72-es combja, ha egy ormótlan fatuskó az egész. :) Inkább legyen "csak" 43-as pajszer és 64-es comb, de az formásan, izmosan, szálkásan.

A vádlim én is úgy edzettem, hogy felálltam egy fadeszkára, amin rendesen meg tudtam lefelé nyújtani a vádlit úgy, hogy a sarkam nem érte el a talajt. Egy lábon és az egyik kézben egy kézi súlyzó, edzettség függvényében. Ez non-stop gyakorlat volt, tehát annyit pihent az egyik vádli amíg a másikat megcsináltam. Ez kb 6 X 20 ismétléssel végeztem. Olyan szinten berobbant tőle a vádlim, hogy szó szerint menni alig bírtam, a vádlim azóta is a top testrészem. A legfejlettebb izom az egész testemen. Pedig nem könnyű növekedésre bírni ezt az izmot.
Illetve a kitörést is csináltam sokat. A láb edzésem eléggé összetett volt, nagyon szeretem a mai napig. Combhajlító, combfeszítő, Guggolás, elölguggolás, kitörés, lábtoló gép és a végén a vádli, plusz kerékpár.
Mai napig ez a menü az edzőteremben. :)

(#14545) dqdb válasza superecneB (#14471) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bordo

Az 54-es U-lakat hasonló súlyú tartóval együtt, annak nem találtam meg a mérését, még Abus és Kyptonite minilakatokat mértem). Vásárlás előtt nézd meg a német árakat is, mert könnyen lehet, hogy olcsóbb lesz szállítással együtt.

Zebra + bringa: tudomásom szerint nem kell leszállni, de elsőbbséged sincsen. Szóval az autósokat engedd el, és ne menj gyalogostempó felett.

Lámpa: ez a szabályozás nem a KRESZ, hanem a KÖHÉM rendelet része. A szélességjelző az előző, 1990-es változatban is benne volt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14546) D.Orion válasza superecneB (#14543) üzenetére


D.Orion
veterán

1. Belerohadt, mert nem lett megkenve a menet mikor be lett tekerve.
2. Rosszul lett beletekerve.
3. Úgy jártál, mint munkatársam aki a kerékcsavart rossz irányba akarta kilazítani. ;)

(#14547) glacious válasza superecneB (#14543) üzenetére


glacious
addikt

Feltétkor valószínűleg nem kapott elég zsírzást és berohadt.

szerk.: kicsit késve frissült az oldal

[ Szerkesztve ]

(#14548) glacious válasza Runner_fxr (#14544) üzenetére


glacious
addikt

Mivel 2,5 évvel ezelőttig meg sem tanultam bicajozni, annyit tudok mondani, hogy hiába foglalkoztam sokat testépítéssel (kedvenc testrészem mindig is a lábam volt és a térdsérülés miatt, amit egy jégen való eséskor szereztem, egy időre abba kellett hagynom), teljesen máshogy terheli a combot a tekerés. Ezt az nem veszi észre, aki előbb tanult meg kerékpározni, minthogy lement volna terembe :D

[ Szerkesztve ]

(#14549) Zola007 válasza glacious (#14548) üzenetére


Zola007
veterán

bringa a vmo-t terheli legjobban, sokan itt fejlődnek látványosat, guggolás egyenletesen, toló mozdulatok viszont leginkább a lateralist
én csináltam elég sok mindent (asztalitenisz, kerékpár, kondi, foci, röplabda), de mégis a lateralisom elszaladt a többihez képest az amerikai foci miatt, mikor jómagam 130 kilóját + a támadósor 120 kilós "csöppségét" is meg kellett tartani vagy eltolni 10 métert
most a vmo-t akarom fejleszteni, csak a porclágyulás miatt sajnos az a legfájdalmasabb részem :O

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14550) superecneB válasza dqdb (#14545) üzenetére


superecneB
őstag

Írtad, hogy a Bordoval vannak nehézségek? Ezt kicsit kifejtenéd bővebben? (Egyre jobban érzem azt, hogy maradni kéne az U-lakatnál hisz ezt már megszoktam) Csak a Krypto hibáit nem akarom tovább hurcolni magammal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.