Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#5201) mynames válasza odrif (#5198) üzenetére


mynames
senior tag

Igen kb. én is ezt mondanám. Már az elődei is kellemes vasak: Kv1, Kv1s, IS...
Kicsit más harcmodort igényel a pontatlanabb cső miatt, de nagyon élvezhető.

(#5202) Bingisz válasza munnergep (#5199) üzenetére


Bingisz
addikt

Azt nem olvastad el amire válaszoltam?

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#5203) alexy92


alexy92
aktív tag

Köszi rápróbálok erre az ágra és meglátjuk mi lesz :)

(#5204) atis123 válasza Tiszteletes (#5172) üzenetére


atis123
tag

Nem rossz, nem rossz, úgy látom te is a német vonalat viszed erősen. :) Egyébként az én legénységemben is kopp ugyanilyen fejek vannak :)

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5205) Tenken válasza Napfénysüti (#5200) üzenetére


Tenken
őstag

Pedig xp-nél figyelembe veszi ám a killt is... Duplánál érdemes last hitre is figyelni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5206) Jolet


Jolet
őstag

megoldottam a kérdést
tegnap kifarmoltam a szükséges tp-t a nagyláncra és a nagymotorra
így már fullos
kb. 3 nap és meglesz a T110
:-)

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#5207) atis123 válasza Napfénysüti (#5200) üzenetére


atis123
tag

A kill jobbára szerencsén is múlik. Mert ugye tudjuk milyen viccesek a dolgok a megmaradt 1,4 stb. HP-val. Ma hajnalban volt olyan, hogy ketten lőttünk egy tankot. 250 HP körül volt neki, tudtam, hogy mindkettőnknek 2 lövés. Én töltöttem be előbb, megvárhattam volna még lesebzi 30-ra, én meg kilövöm utána. Természetesen nem tettem. De egy 5 killes meccsben 2 is ilyen 20 körüli sebzéssel jött össze például.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5208) munnergep válasza Bingisz (#5197) üzenetére


munnergep
senior tag

Bocsánat, tényleg!!! A kis csúsztatós az 5 killjével... :) :)
Még1x bocs, csak erre mindig felkapom a vizet, mert soxor kapom, hogy noob, mert nincs killem, aztén mégis én vagyok a top xp-s...

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#5209) Djuree válasza Napfénysüti (#5200) üzenetére


Djuree
félisten

azért nekem a kill is számít. csak férfiember volnék vagy mi :DDD először úgyis a killt veszi észre mindenki a statban, a sebzést csak sokadjára nézik meg...
eleve nem a sebzés számít ha úgy vesszük, mivel egy tank 1HP-val is ugyanolyan veszélyes mint 2000-el. a kill számít végülis mégiscsak. persze tudom amúgy a sebzés, azért jár xp meg kredit, de azért ha belegondoltok mégis a kill számít ;) vkinek ki kell lőnie azt a tankot, különben ki lehet törölni a sebzéssel.
ha kilősz egy tankot azt mindenki látja, ha lesebzed senki.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5210) Angel1981 válasza DVlad (#5186) üzenetére


Angel1981
veterán

Üdv!

Játék közben CTRL lenyom, megjelenik a kurzor, jobb klikk a nevére, "complain" ott meg hogy miért jelented a tagot.
Önmagában nem garantál semmit, de ha elég sok feljelentést kap, időre felfüggeszthetik a játékból.

A bírság / jóváírás pedig pusztán a sebzett HP-tól függ, a körülményektől nem. Tudom, nem a legigazságosabb, de ez van...
Úgy tudom, aki vét, az a négyszeresét fizeti a javításnak, aki elszenvedi, az pedig megkapja a dupláját.
Te valszeg kb. 2690 kreditnyi kár okoztál, benned meg kb. 4300 kreditnyit az illető.

[ Szerkesztve ]

(#5211) jano_77 válasza Tenken (#5205) üzenetére


jano_77
nagyúr

Pontosan! Erre már én is felfigyeltem, hogy hiába sebeztem jóval többet egy csatában egy másik tanknál, mivel Ő többet ölt, előrébb végzett a listában a végén, több XP-t kapott!

Amúgy értettem a tréfát Bingisz, elképzelhető, hogy rosszul emlékeztem a kilőtt tankok számára, de tényleg volt 3.300-3.500 körüli sebzésem tegnap egyik csatámban. :P ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#5212) atis123 válasza Bingisz (#5202) üzenetére


atis123
tag

v

[ Szerkesztve ]

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5213) Spenike válasza jano_77 (#5211) üzenetére


Spenike
tag

Hali

Persze csak az felejtitek el mindig hogy nem mindegy mivel lösz mit és tir menyivel tir menyit ...
Máshogy kapd a xpt....

(#5214) Napfénysüti válasza Djuree (#5209) üzenetére

De úgyis kilövi más. Ha egyedül vagyok persze hogy kiszedem de ha többen lőjük nekem ugyan édes mindegy kié az utolsó lövés. Csata után is egyből sebzés szerinti sorrendbe állítom a csapatom és úgy nézem kinek mi jött össze. Nekem is volt hogy 5 killem lett aztán alig sebeztem csak mindig az utolsó lövés nálam jött be.
Inkább sebezzek mondjuk 3000-et 1 killel mint 5 killem legyen 1000 sebzéssel. :)

Més que un club!

(#5215) Veatta válasza Napfénysüti (#5214) üzenetére


Veatta
aktív tag

Én az Xp szerinti sorrendet preferálom, sokat játszom mostanában mediumokkal, ezért a sebzés olykor kevés a győzelemhez: tegnapelőtt nem tudtam duplázni a T20-ast 3 csatából sem, pedig 2x én sebeztem legtöbbet a csapatban (2900,2400) harmadik meccsen az egész csatában legtöbb sebzéssel zártam, de vesztettünk. Igaz a 3. meccsen tier 7 volt a legtöbb tank, a másik kettőben Is3 volt a top.

T20

T20

[ Szerkesztve ]

(#5216) atis123 válasza Djuree (#5209) üzenetére


atis123
tag

A kettő együtt fontos, de mint tudjuk a hülye csapat összetétel miatt stb-stb, marha sok statból jön csak ki, hogy ki milyen játékos. Persze hogy ki kell lőni azt a tankot, csak 1-hp-s IS-3-ast már egy PZ IV is ki tud lőni, de addig le is kell azt sebezni, az meg már nem olyan egyszerű eset, ha nem áll be háttal eléd, vagy nem AFK. Arról nem is beszélve, hogy ha elég sok tankot teszel egy lövésessé, jobb esélyed lesz az olyan noobokkal az oldaladon is, akik csak egy találatot képesek bevinni. A kill akkor fontosabb tényező, ha kezd nőni a számbéli fölény, mert akkor nagyon nem mindegy hányan lövöldöznek rád. Győztes oldalon meg már tök mindegy, ugyebár ott meg már a sebzés talán jobban számít, lásd 2 lövés.

#5214-ben detto ugyenez írva. :R

[ Szerkesztve ]

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5217) atis123 válasza Angel1981 (#5210) üzenetére


atis123
tag

Rosszul tudod. Az elszenvedő a felét kapja a javítási költségnek. Gondolj bele, így még mindig lehetne összejátszás is. A sebzőnek van kreditje, röhögve kicsengeti a a 4x-ét is, az elszenvedőnek, meg jól jönne a kis zsé is. "Haver segítenél rajtam, mert kéne a kredit.... - Persze, ebben a menetben már topgun vagyok, jó kör volt, bele fér." Durr. Szóval érted :)

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5218) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Mivel mostanában farmolok, így engem jelenleg csak a sebzés érdekel. amúgy a killt személy szerint én többre tartom. A régi fps-es beidegződések miatt :D

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#5219) Djuree válasza AlexWolf (#5218) üzenetére


Djuree
félisten

én vagy 8 évig cs-ztem, szval nekem is a kill számít még mindig (amiből következik hogy azért sebzek is bőven) :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5220) atis123 válasza Djuree (#5219) üzenetére


atis123
tag

Leírtuk, hogy nem feltétlen következik. :) Matematikai megközelítésben nem egyenesen arányos a kettő :) .

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5221) Angel1981 válasza atis123 (#5217) üzenetére


Angel1981
veterán

Lehet, hogy rosszul tudom az arányokat, akkor elnézést, de ez az összejátszás dolog szerintem azért nem olyan kerek, mint ahogy leírod.
Nem hiszem, hogy sokan lennének, akik ilyen dolgot (ami egyben stat rontás, és profilfelfüggesztés kockáztatása is) bevállalnának azért, hogy a haverjuk kapjon pár vacak kreditet....

Viszont bocs, de nem értem, hogyha valakibe véletlenül belelőnek, azt a játék miért bünteti még külön azzal is, hogy csak a javítás felét kapja meg?
Biztos így van? :F

(#5222) Djuree válasza atis123 (#5220) üzenetére


Djuree
félisten

persze, nem teljesen, sebzésre is megyek azért, de nekem még mindig a kill a fontosabb. elég jó átlag xp-t kapok körönként, szval sebzek is bőven. persze nem sok a killem sem, tartom az 1csata/1kill átlagot. az elején nem sok killem volt, mostmár megvan az átlag 1,5-2 kill is sztem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5223) marked one94 válasza jano_77 (#5194) üzenetére


marked one94
őstag

Én még nem tudom pontosan mikor leszek délután, lehet nem is leszek mert megyek focizni. Ha fent leszek írjál rám. ;) Meg én is kereslek.

You'll Never Walk Alone

(#5224) vhw válasza Angel1981 (#5221) üzenetére


vhw
addikt

Ha nem csak a felét kapná, akkor mi akadálya volna, hogy egyes emberek ezt kihasználva kiprovokálják, hogy szétlőjjék őt csapattársak? Így, mivel a javítási költséget ők fizetik, amit ezen felül kap a csatáért, az tiszta haszon neki. Lehet nem túl "hatékony" módja a farmolásnak, de mindenképp "járható" út lenne.
Erre gondolom senki nem vágyik, hogy elterjedjen.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5225) Angel1981 válasza vhw (#5224) üzenetére


Angel1981
veterán

"Ha nem csak a felét kapná"

Pl. ha pontosan ugyanannyi kreditet kapna jóváírásként, mint amennyi kárt neki okoztak a baráti tűzzel? :F
Lehet, én vagyok láma, de akárhogy gondolkodom nem jövök rá, hogy ezzel hogy lehetne visszaélni, ugyanekkor ez a "csak a felét" baromi igazságtalan - ez meg szabad utat nyit a trollok előtt, amit tapasztalunk is, különösen T1/T2-es csatákban...

#5209 Djuree: nekem is a kill a fontosabb, de persze, lehet, hogy majd "kinövöm" :D

[ Szerkesztve ]

(#5226) Remus389 válasza Djuree (#5209) üzenetére


Remus389
veterán

+1 a kill a korona, a sebzés az csak statisztika

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#5227) Söptöröttö válasza atis123 (#5217) üzenetére


Söptöröttö
tag

Kár, hogy nem működne. Ha minden igaz, akkor szakasztárs sebzésénél nincs bünti és kárpótlás sem.

(#5228) atis123 válasza Angel1981 (#5221) üzenetére


atis123
tag

Tuti, hogy így van. Mikor téged sebeznek, akkor mindenképp sajnos.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5229) atis123 válasza Söptöröttö (#5227) üzenetére


atis123
tag

És ha nem szakaszban rak össze a haverral? ;) Hajnalban ennek nem is olyan kicsi a valószínűsége.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5230) Bingisz


Bingisz
addikt

Amikor az ellenfél van szopóágon:


;]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#5231) atis123 válasza Angel1981 (#5225) üzenetére


atis123
tag

Egyenlő sem jó. Fele életed megvan esetleg így is úgyis kilőnének. Haver lesebez, így legalább a javítási költséget megkapod. Lehet gyártani az elméleteket. Mérlegelni kéne igazából, azt meg nehéz kivitelezni.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5232) Söptöröttö válasza atis123 (#5229) üzenetére


Söptöröttö
tag

Nem vitatkozni akartam. Ha jelentős mennyiségű kreditet akarsz átszivattyúzni, akkor egy-két csata nem elég, pár ezer kreditért meg hülyeség.

(#5233) atis123 válasza Djuree (#5222) üzenetére


atis123
tag

Hát ha normálisan játszol szerintem úgyis az lesz a természetes. A nem túl sok kill. De ha végiggondolod azért,ez az egészséges, mert ha túl sok killed van, az már ritkán jön olyan helyzetből, hogy sokan voltatok jók és te meg az über spíler voltál, inkább abból, hogy szerencséd volt, pl úgy jött az ellen. Azon az oldalon a gyengébbek, rosszul helyezkedve, másra figyelve, vagy a többiek nagyon szarok voltak. De ott a helyzet, hogy a többiek 5-en szenvednek egy tankkal, vagy campelnek és neked kell egyedül felvenni a harcot. Vagy sikerül vagy nem... De túlerő ellen inkább nem. Szóval arra akarok kilyukadni, hogy ezek már a szélsőséges helyzetek, amik mindig kiszámíthatatlanok, hívhatjuk szerencsének is, aminek a szerepét mindannyian a minimálisra szeretnénk csökkenteni.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5234) Angel1981 válasza atis123 (#5228) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, elhiszem, csak nem tartom igazságosnak. :)

"Egyenlő sem jó. Fele életed megvan esetleg így is úgyis kilőnének. Haver lesebez, így legalább a javítási költséget megkapod."

Bocs, de ezt valahogy elképzelni sem tudom, annyira valószínűtlen. :)
Mindegy, én sem akarok vitázni, de akkor tisztázzuk, hogy is van;
én megkapom a sebzés javításának a felét, a fickót meg mennyire bírságolják? dupla? négyszeres?
Az XP bírság meg hogy van?

[ Szerkesztve ]

(#5235) atis123 válasza Söptöröttö (#5232) üzenetére


atis123
tag

Persze világos, csak mondtam, hogy az elméleti lehetőség megvan, és ilyen nagyszámú játékos esetén ezzel komolyan számolni kell. No meg lehet pont az hiányzik, hogy még ma meg legyen a tank ami kéne, és még a prém időszak alatt meg tudod venni. Elég variáció van a játékban ahhoz, hogy legyen olyan helyzet amikor megéri.

#5234) Angel1981 A hozzánk hasonló, árttalanul szenvedő normális játékosok közül nyilván senki sem.
Csak ismételni tudom. Elég variáció van a játékban ahhoz, hogy legyen olyan helyzet amikor megéri.
4x-est kap. Gondolom ez meg azért nem magasabb mert, lehet tényleg véletlen.

[ Szerkesztve ]

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5236) jano_77 válasza marked one94 (#5223) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ok, rendben, majd figyellek. :K ;)

Más:
Tényleg olyan nehéz itt sokaknak használni a (SZERKESZTÉS) funkcióját a fórumnak?!? :U :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#5237) atis123 válasza jano_77 (#5236) üzenetére


atis123
tag

Már használom, de az előzőből épp kifutottam :)

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#5238) Angel1981 válasza atis123 (#5235) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, és az XP bírság hogy van?

(#5239) AlexWolf válasza Angel1981 (#5238) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Ha túl gyorsan mész T-50-2-val (AKA T-48), akkor jön egy nagy kék tank, villogóval a tetején, és megbírságol...hát így.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#5240) AlexWolf válasza AlexWolf (#5239) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Valami ilyesmire gondoltam:

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#5241) joergie válasza Angel1981 (#5238) üzenetére


joergie
őstag

xp bírság elenyésző, épp elég neki a kredit. pl imádom amikor valami fasz bejön elém, t34-el őt lövöm meg, természetesen hátulról penetrálok, és farmolás közben a nyomorult balf*szok miatt kapok 15k minuszt. ÉS NEM ÉN VAGYOK A HIBÁS. de nyilván én nyomtam le a gombot. na mind1. nem igazságos ahogy meg van oldva, de épp elég elrettentő ahhoz, hogy ne tkzzanak direktbe az emberek, mert nagyon nem éri meg.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#5242) Zeratul válasza joergie (#5241) üzenetére


Zeratul
addikt

Artyval még szarabb a helyzet mert sajátot simán one shootolhatod, splashbe is beledögölhet, 2-3 sec repülési idő alatt beleléphet a lövedék útjába, a löveg szórása miatt is kaphat telitalálatot. Egy tier 10 med esetén elég szép összeg szokott a bünti lenni.

(#5243) Angel1981 válasza AlexWolf (#5240) üzenetére


Angel1981
veterán

:))

Az ok, de engem maga az összeg érdekel, hogy mi alapján mennyit számítanak! :P

Egyébként Heavy fan vagyok, úgyhogy engem az a kék tank nem veszélyeztet! ;)

[ Szerkesztve ]

(#5244) echterion válasza Zeratul (#5242) üzenetére


echterion
nagyúr

GW Panthernél járok, de egy kezemen me tudom számolni, hány saját tankot találtam el artival. Szerintem nem számottevő.

(#5243) Angel1981: Ha túl lassan mész, azért jár a bünti. :P

[ Szerkesztve ]

**********

(#5245) Napfénysüti

Ma utolsó csatámban szó szerint röhögtem.
VK3601-el 8-as ütközetben lett 7 killel Top Gunom valami 1780 sebzéssel. :DDD

Més que un club!

(#5246) #35692544


#35692544
törölt tag

ehhez a sebzés vs kill -hez egy kis adalék
a wn6 meg a wn7-nél is ez a két legfontosabb összetevő
mint látszik 30-45% között számít bele az értékbe

én

unicum player

Napfénysüti: hát igen jó is az a konisch ágyú én is lőttem már vele orlik medált (ha így hívják azt, ha 3db két szinttel nagyobb tankot lősz ki)

[ Szerkesztve ]

(#5247) mynames válasza echterion (#5244) üzenetére


mynames
senior tag

Azért van valami abban amit Zeratul mond. Én mindig nyomom a T-t , hogy kit támadok, hogy lássák , hogy hova lövök artyval. Az okosabbja ilyenkor el is húzodik, nem megy rá face-to-face, nehogy a splash-ből kapjon.

[ Szerkesztve ]

(#5248) Djuree válasza mynames (#5247) üzenetére


Djuree
félisten

én meg olyat eleve nem is lövök artyval ahol 20m-nél közelebb saját tank van.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5249) Angel1981 válasza #35692544 (#5246) üzenetére


Angel1981
veterán

Most megragadom az alkalmat!
Mi ez a WN6 meg WN7 rating? Ok, azt értem, hogy egyfajta összesítés, de
1. miért így hívják? :)
2. mi a különbség a WN6 és a WN7 között?

(#5250) #35692544 válasza Angel1981 (#5249) üzenetére


#35692544
törölt tag

ez jó kérdés a wn6-ról van egy leírás

és itt tudod megnézni a sajátodat

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.